Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Darth Sky, köszi. :) És igen, a Gonosz útvesztőjére gondoltam.

Amúgy egyik ismerősömnek megvan a Jedi visszatér regényváltozata. Azt hiszem A. D. Foster írta.

Beleolvastam, és elkerekedtek a szemeim: Chewbacca-t, C3PO-t, R2-t majdnem fonetikusan írták le! Milyen bugyután néz már ez ki? Csubakka, Artu (Detu), Thripio... Miért így lettek leírva ezek a nevek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért vannak így leírva, mert abban az időben a fonetikus írás, vagyis, valami ahhoz hasonló volt a szokás. Ezért lett Chewbacca Csubakka, Tatooine Tatuin, Sith-ből Szit, Obi-Wan Obi-van, stb. Főleg talán azért is, mert akkoriban nálunk az angol nem éppen az a nyelv volt, amit sokan beszáltek, ellenben az orosszal, aminél meg ugye mindent magyarítani kellett cirilről, így valüószínűleg az angol ágensről is bennmaradt ez a fordítókban. Valahol mondjuk védhető is, hogy egy Chewbakkából Csubakkát csináltak, de amanapság már tök fölösleges lenne ez a "fonteizálás".

Szerencsére ez kikopott, mostanában vagy lefordítják valamire (Wiedźmin -> vaják - borzasztó; Severus Snape -> Perselus Piton - zseniális), vagy meghadják eredeti formájában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma bementem az Alexandra könyvesboltba Pakson. Hatalmas csalódás ért.

Rengeteg könyv van, és a rengeteg könyv közül csak három (!) Star Wars-regényt lehetett kapni! De Balassagyarmaton is néztem még nagyon régen, ott meg csak kettőt lehetett kapni... Pesten egy csomó plázában is nézegettem őket, alig lehet kapni. Mi történt? Régen tele voltak a könyvesoltok Star Wars-könyvekkel. Ilyen sokan veszik, vagy nincs raktáron? Mert meg akarom szerezni a Jedi akadémia-trilógia első valamint második kötetét boltban, de úgy látom, internetes rendelés lesz belőle.. :cry:

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi Akadémia könyveknek az újrakiadása is már elég rég jelent meg, a bolti árukészlet évek óta kifogyott, az újabbak meg évek óta szinte csak a kiadótól rendelhetőek. Jobban jársz, ha te is ott nézelődsz:

https://www.szukits.hu/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Debrecenben az alexandrában láttam igy hogy tele volt már hosszu hónapok óta végzetes szövetséggel meg Darth Bane könyvekkel nem is fogyott szinte

Aztán egyszer csak benéztem és egy sem volt.

De más alexandrában is ezt tapasztaltam. Rejtély hová tünt az a sok könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már régóta ez a helyzet, és nem véletlenül. Ebben a topikban régebben többször volt arról szó, hogyan alakult ki ez a helyzet, bár már csak homályosan emlékszem a részletekre. A lényeg, hogy a legtöbb SW-könyv be sem kerül bolti forgalomba, csak a kiadónál lehet őket megrendelni. Ha érdekel titeket, lapozzatok vissza :)

A Szukits internetes áruházában megtaláljátok a kiadott könyveket, vannak akciók is időnként, figyelni kell (pl. hírlevél), és akkor jó áron be tudtok szerezni köteteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretnék egy kisebb kérdéssel fordulni azokhoz, akik olvasták már Zahn Hűség-Válaszutak duológiáját. A gondom annyi volna, hogy jelen pillanatban csak a Válaszutak van meg, a Hűség beszerzését még csak tervezgetem. A kérdésem, hogy ha előbb elkezdem olvasni a Válaszutakat, azzal hagyok-e ki fontos dolgokat a sztoriból?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elkezdtem egyszer olvasni Alan Dean Foster Jedi kristály c. kisregényét. Tetszett, izgalmas volt, de valamiért nem tudtam a végére érni. Egyébként a Robur magazin közölte azt hiszem öt számon keresztül (itt olvastam). Könyvváltozatban Erőpróba címmel jelent meg.

 

 

covers_1515.jpg?1395343274

 

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretnék egy kisebb kérdéssel fordulni azokhoz, akik olvasták már Zahn Hűség-Válaszutak duológiáját. A gondom annyi volna, hogy jelen pillanatban csak a Válaszutak van meg, a Hűség beszerzését még csak tervezgetem. A kérdésem, hogy ha előbb elkezdem olvasni a Válaszutakat, azzal hagyok-e ki fontos dolgokat a sztoriból?

 

 

A sztoriból igazából nem hagysz ki semmit, csak a karakterek miatt valóban jobb lenne a Hűséggel kezdeni. Mégis, ki kicsoda, miért vannak ott, ahol vannak és hogy kerülnek a vörös démonnal kapcsoltba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindkét könyv önmagában is egészet alkot, lehet olvasni őket külön-külön. Kb. 50 év telik el a két történet között, szóval nagyrészt más a korszak, mások a szereplők, stb. Ami összeköti őket, az leginkább az űrhajó :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szeretem ezt benne, bár néha átesik a ló túlsó oldalára. Úgy értem, Zahn könyvei sokszor nem integrálhatóak be a többi Legends mű közé, így egyfajta saját univerzumot alkotnak történéseikkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miután megnéztem a Jedi akadémia-trilógia első valamint harmadik kötetét Pakson, valamint Balassagyarmaton az Alexandra könyvesboltokban, és nem lehetett kapni egyikben sem, arra a döntésre jutottam, hogy inkább megrendelem a Szukits.hu-ról. Sikeresen megrendeltem, bár azt még mindig nagyon sajnálom, hogy már szinte egy Star Wars könyvet sem lehet kapni a könyvesboltokban. De még csak Alien vagy Predator köteteket sem, pedig a Star Wars mellett azok nagy kedvenceim! :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma bementem az Alexandra könyvesboltba Pakson. Hatalmas csalódás ért.

Rengeteg könyv van, és a rengeteg könyv közül csak három (!) Star Wars-regényt lehetett kapni! De Balassagyarmaton is néztem még nagyon régen, ott meg csak kettőt lehetett kapni... Pesten egy csomó plázában is nézegettem őket, alig lehet kapni. Mi történt? Régen tele voltak a könyvesoltok Star Wars-könyvekkel. Ilyen sokan veszik, vagy nincs raktáron? Mert meg akarom szerezni a Jedi akadémia-trilógia első valamint második kötetét boltban, de úgy látom, internetes rendelés lesz belőle.. :cry:

Mióta az Alexandra nem fizet, vagy csak nagyon késve; kialakult az az állapot, hogy csak kevés Szukits könyv van könyvesbolti forgalomban. A kiadó honlapján megtalálod őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Áramlatok

 

Kellemes csalódás. Az alapkoncepciót ismerve, az elején tartottam a sztori SW idegenségétől, de az EU-t (Legendst) nem megvetők szerintem egyáltalán nem fognak találkozni ilyennel. Az időutazás (amit korábban egyáltalán nem tudtam elképzelni az SW-ben) szintén nem lóg ki a sorból, miután az író egyfajta "reális" megközelítésből adta be a dolgot, ami nagyon tetszett. Igaz, hogy ez a regény se teremti meg a maga Mara Jade-jét, vagy Kal Skiratáját, de kellően változatos és érdekes mindegyik karakter. Jaden elővétele jó ötlet volt, bár nekem néhány utalás nem jött át a nálunk kiadatlan NJO minimális ismerete miatt. A Kirajzásra és A túlélők keresésére történőek viszont tetszettek.

 

Az időutazás mikéntjét jól oldotta meg Kemp, viszont funkcióját nézve nem sok értelmét láttam. A legérdekesebb a két egymástól távoli kor Jedijeinek találkozása lett volna, de ezt minimálisan sikerült csak kihasználni... érthető, hogy idő szűkén voltak a cselekményben, de érdekelt volna, miként reagál Relin az 5041 és fél évet változó Galaxisra; ugyanígy Jaden is hiteles forrásból gazdagodhatott volna számos régmúltbeli tudással, sztorival. A lignant leszámítva nem sok szerepe volt a Régi Köztársaság korából érkezetteknek... miután Relin, Saes és az egész csatahajó is elpusztult. Az Erő-érzékeny klónok ötlete nem újdonság, minden esetre kíváncsi vagyok, mivel szolgál a folytatás ennek kapcsán.

 

A hamarosan érkező regény közül előbb valószínűleg a Hullámtörést olvasom el, aztán jöhet a Kóbor lovag. Az Áramlatok pozitív csalódás (annak ellenére, hogy az Árulás jobban bejött Kemptől). Szórakoztató, pörgős, érdekes SW olvasmány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre megjött a rendelésem (Új rend, Az erő bajnokai). Amikor beleolvastam a könyvekbe, nagyot csodálkoztam, hogy még ezekben a nemrégiben kiadott könyvekben is fonetikusan írják le egyes szereplők nevét. Chewbacca becézése ugye Chewie, itt meg Csubinak írják. Ha már mindenáron a fonetikus írásnál akartak maradni a fordítók, akkor legalább már úgy írták volna Chewie nevét, hogy Csuvi. :D

Egyébként nemsokára végzek George R. R. Martin Varjak lakomája c. kötetével, ha azt kivégeztem, szerintem belekezdek a Jedi akadémia-trilógiába. A fülszöveg alapján egy kicsit furcsa regénynek hat, meglátjuk, milyen lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy bebizonyítsam, mennyire érdekel a Disney "kánon", "nem kánon" besorolása, kíváncsiságból belekezdtem egy régebbi Legends trilógiába. Az 1. kötet (és a 2. eleje) után meglepően kellemes csalódás Brian Daley Han Solo trilógiája. Külön poén, hogy eddig egy későbbi mozifilmmel sem ütközik. Jóval gyengébbre számítottam, főleg, hogy megírásakor (1979) még csupán az Ep4 létezett, így viszonylag szegényes SW eszköztár állt az író rendelkezésére. Ehhez képest (és egyébként sem), szerintem abszolút nem SW idegen a mű, Han Solo karakterét (jellemét, beszólásait, stb.) különösen jól eltalálta Daley. A történet egyszerű, szimpla kalandregény féle, de nem ódzkodik a durvább elemek használatától sem. EU kedvelőknek szerintem kötelező darabok, antikváriumokban néhány 100 ft-ért beszerezhető darabjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szeretem a Daley-féle trilógiát. A harmadik kötet a kedvencem, ahol sokszor említenek egy Xim nevű kalózvezért, akinek háttértörténetét az EU (vagy most már Legends) később alaposan kidolgozta (többek között összefüggésbe hozzák a Darth titulus eredetével is). Mindig is reménykedtem benne, hogy egyszer talán ezt a Végtelen Birodalom utáni, de még Köztársaság előtti korszakot is feldolgozza egy-két könyv, de ez már veszett fejsze nyele sajnos. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.