Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A 66-os parancsban

 

lehetett olvasni utalást a cartaoi eseményekről. Ez egy hosszabb Timothy Zahn novella volt, ezzel magyarázta ki annak idején a spaarti klónozó tartályokat, összeegyeztetve a kaminói klónozással.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ebben az iramban haladunk, akkor a Shadow Games és a Force Unleashed kijön szeptember októberben, a maradék két hónapra kapunk még valamit az új szerződésből, vagy inkább el lesz nyújtva addig a maradék két megjelenés? És van már hír a szerződésről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 66-os parancsban

 

lehetett olvasni utalást a cartaoi eseményekről. Ez egy hosszabb Timothy Zahn novella volt, ezzel magyarázta ki annak idején a spaarti klónozó tartályokat, összeegyeztetve a kaminói klónozással.

 

 

 

Köszi, erről még nem is hallottam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem az 501-el...

 

Sajna a 66-os parancshoz nem ér fel, de nem volt rossz ez sem (ahogy az egész RepCom sorozat kiváló lett). Viszont borzasztóan bosszant, hogy kvázi félbe van hagyva a történet, ennek így se füle. se farka... :(

 

Itt van némi info a tervezett (megírt??) folytatásról...

 

http://starwars.wikia.com/wiki/Imperial_Commando_2

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült a 66-os parancs végére érnem. Összességében hozta azokat, amikért eddig szeretni lehetett a RepCom sorozatot, bár szvsz a Színvallás valamivel jobbra sikerült (eddig az a kedvenc). Sok ismétlés van benne a korábbi könyvekhez képest, de a moralizálás továbbra is érdekes és elgondolkodtató és a karakterek szerethetőek. A TCW-s tények ismeretében érdekes volt így megvizsgálni a 66-os parancsot, de különösebben nem volt zavaró az ellentmondás. Immár eleve 2 SW univerzum van, így könnyebb szétválasztani egymástól bizonyos elemeket.

 

Etain halálának ötlete tetszett, főleg a többi karakterre gyakorolt utóhatása miatt, viszont a megvalósítás ritka bárgyú lett... :( Etain karnyújtásnyira az új életétől, a családjától, erre visszafordul, hogy a kard elé ugorva megmentsen egy noname katonát, tudván, hogy ezzel gyakorlatilag öngyilkos lesz, és magára hagyja férjét és gyermekét. Szerintem karakteridegen és érthetetlen húzás volt Etain részéről, egyáltalán nem tetszett. Kíváncsi vagyok, Darman miként kezeli majd ezt a dolgot, mert Karen elég gyorsan kibújt ez alól ebben a regényben. Scout feltűnése meglepett, felteszem, állandó szereplő lesz az 501-ben. Remélem, nem akarnak belőle Etain klónt csinálni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

66-os

 

Nem volt karakteridegen az, amit Etain tett. Olvasd el még egyszer azt a részt, ahol elhagyja a Kashyyykot. No meg az egész sorozatban arra volt felépítve a karaktere, hogy minden klónkatonát emberi lénynek tart, akiket meg akar védeni. Ez az alapfelállás az első kötettől kezdve így volt. Család ide vagy oda :(

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült a 66-os parancs végére érnem. Összességében hozta azokat, amikért eddig szeretni lehetett a RepCom sorozatot, bár szvsz a Színvallás valamivel jobbra sikerült (eddig az a kedvenc). Sok ismétlés van benne a korábbi könyvekhez képest, de a moralizálás továbbra is érdekes és elgondolkodtató és a karakterek szerethetőek. A TCW-s tények ismeretében érdekes volt így megvizsgálni a 66-os parancsot, de különösebben nem volt zavaró az ellentmondás. Immár eleve 2 SW univerzum van, így könnyebb szétválasztani egymástól bizonyos elemeket.

 

Etain halálának ötlete tetszett, főleg a többi karakterre gyakorolt utóhatása miatt, viszont a megvalósítás ritka bárgyú lett... :( Etain karnyújtásnyira az új életétől, a családjától, erre visszafordul, hogy a kard elé ugorva megmentsen egy noname katonát, tudván, hogy ezzel gyakorlatilag öngyilkos lesz, és magára hagyja férjét és gyermekét. Szerintem karakteridegen és érthetetlen húzás volt Etain részéről, egyáltalán nem tetszett. Kíváncsi vagyok, Darman miként kezeli majd ezt a dolgot, mert Karen elég gyorsan kibújt ez alól ebben a regényben. Scout feltűnése meglepett, felteszem, állandó szereplő lesz az 501-ben. Remélem, nem akarnak belőle Etain klónt csinálni.

 

Mi az a szvsz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

66-os

 

Nem volt karakteridegen az, amit Etain tett. Olvasd el még egyszer azt a részt, ahol elhagyja a Kashyyykot. No meg az egész sorozatban arra volt felépítve a karaktere, hogy minden klónkatonát emberi lénynek tart, akiket meg akar védeni. Ez az alapfelállás az első kötettől kezdve így volt. Család ide vagy oda :(

 

A 66-os:

 

Szerintem se volt karakteridegen. Ez a klónok védelmezése Etain-ben régen kialakult. Ösztönösen cselekedett és sajnos a veszte lett.

 

 

Azért szerintem egy prioritás így is volt a lányban. A mérleg egyik oldalán egy "szimpla" klón, a másikon pedig a családja... számomra nem volt kérdés, melyiket választaná. Főleg az után, hogy kilépett (azaz ki akart lépni) a Rendből, hogy új életet kezdjen Darmannal és Kaddel, holott korábban pont azért maradt a seregben, hogy segíthessen a klónokon. Ahogy Skirata a fiaiért, úgy Etain a családjáért tett volna meg bármit, ez nem egyszer kiderül. De tegyük fel, az ösztöne arra késztette, hogy megmentse a klónt... nem lett volna kevésbé szuicid megoldás erre? Értem, hogy meg "kellett" halnia, mert ez a sztori fontos része, de a kivitelezéssel sajnos nem tudok kibékülni. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

66-os

 

Hát ez az, hogy tulajdonképpen nem lépett ki. Az, hogy közben kötött távmódon egy házasságot, még nem jelent semmit, lásd Anakin. A szándék régóta megvolt, de sose lépte meg. Csak akkor volt rá készen, amikor késő volt, plusz a hozzá közel álló klónok lépni akartak. Valami mindig visszatartotta, tehát a prioritás valójában nem a családja volt. Éppen ezért szükségszerű volt a halála. Na persze a megvalósítás nekem sem jött be annyira, volt benne némi bénaság.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

66-os

 

Etain mindig is a legirritálóbb személy volt számomra, egy önsajnáltató, hovatovább önző lény, aki a klónimádatban odáig merészkedett, hogy automatikusan mindenkit megvetett, aki nem a csapathoz tartozott. Sokat gondolkodtam rajta, mert összetett karakterről van szó, de végül erre jutottam. Nem kedvelem őt. Feleslegesen dobta oda az életét, ráadásul az a fiatal Jedi csak önvédelemből próbált meg cselekedni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

66-os

 

Nekem aapvetően tetszett Etain karaktere. Betudom annak a dolgot, hogy ösztönből cseekedett, az Erő sugallatára. Bár lehet, hogy jobb lett volna, ha a klónok lelövik, érdekesebb szituáció állt volna elő.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 66-os parancs

 

Szerintem se volt semmi gond Etain karakterével, számomra legalábbis. Voltak meggondolatlan cselekedetei, és hibázott is néhányszor, de ki nem? :) Nem éreztem semmi irritálót a karakterében. Az nekem is jobban elnyerte volna a tetszésem, ha egy klón végez vele, akiben erősebb a parancs teljesítésének vágya, mint a lány iránti hűség és kötődés. Például az egyik Deltás... ez az osztag egyébként is úgy lett leírva, hogy az Omegához képest jóval "szófogadóbbak", a kapott parancsokhoz mereven ragaszkodóbbak. Ebből pedig lehetett volna egy érdekes konfliktust szőni a két osztag közé az 501-ben, amire emlékeim szerint halványan utaltak is a Színvallás végén.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tomboló Erő II lesz a következő megjelenés.

Azt már régóta várom, de meglep, hogy a negatív kritikák után, amiket az első rész kapott, a Shadow Games előtt hozzák ki.

 

Tudom, hogy szólsz majd ha van valami fejlemény, de már alig várom, hogy megtudjuk a 2015-ös listát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

66-os

 

Nekem aapvetően tetszett Etain karaktere. Betudom annak a dolgot, hogy ösztönből cseekedett, az Erő sugallatára. Bár lehet, hogy jobb lett volna, ha a klónok lelövik, érdekesebb szituáció állt volna elő.

 

 

Az biztos. A komplett 501 más lenne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt már régóta várom, de meglep, hogy a negatív kritikák után, amiket az első rész kapott, a Shadow Games előtt hozzák ki.

 

Tudom, hogy szólsz majd ha van valami fejlemény, de már alig várom, hogy megtudjuk a 2015-ös listát.

Olyan túl sok negatív kritikát nem láttam a Tomboló Erő regénynél. Sokkal rosszabbra számítottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Június 12. étől az alexandrában kapható lesz a tomboló erő és az én a jedi

Ja meg persze a megtévesztés leple

Fura hogy az első 2 könyv mégis eljut bolti forgalomba.

 

Ha jól láttam a régiek közül több más könyv is eljut. (Predator, Dűne) De azért úgy alakították az árakat, hogy a kedvezményes ár megegyezzen a régi eredeti árral, tehát ugyanott van a vásárló.

 

Ez, amúgy nem májusra volt kiírva? Furcsálltam is, hogy miért nem jött még meg, pedig megrendeltem és eredetileg már meg kellett volna érkeznie. :hmm:

 

Eltolták egy héttel. Június 4-én jelent meg.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.