Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Megkaptuk az új szerződéscsomag tartalmát. Az elkövetkezendő 1 év SW könyv termése az alábbi lesz:

 

Steven Barnes: The Cestus Deception

Sean Williams: The Force Unleashed II

James S. Corey: Honor Among Thieves

Tim Lebbon: Dawn of the Jedi - Into the Void

Joe Schreiber: Maul - Lockdown

Drew Karpyshyn: The Old Republic - Annihilation

Martha Wells: Razor's Edge

Joe Schreiber: Red Harvest

Timothy Zahn: Scoundrels

Michael Reaves: Shadow Games

Matthew Stover: Shatterpoint

John Jackson Miller: Lost Tribe of the Sith

John Jackson Miller: Kenobi

Köszi! Már nagyon rég vártam erre! Na lássuk csak:

 

The Cestus Deception: Klónháborús regény, szerintem ne várjunjk tőle nagyon sokat.

Honor Among Thieves: Az új lázadós sorozat darabja, engem annyira nem érdekel, de majd meglátjuk.

Into The Void: Na ezt nagyon várom, érdekes kor és téma, egy kiváló képregénnyel az oldalán.

Lockdown: A legvárósabb kötet szerintem, már alig várom. Darth Maul + börtön + Schreiber = 10/10

Annihilation: Mióta várok erre a regényre! Drew Karpyshyn az egyik kedvenc SW íróm. Végre magyarul is befejeződik a TOR.

Razor's Edge: Ez nem érdekel.

Red Harvest: Na végre! Halálosztag előfutára, egy őrült Sithről szól. Munkacíme Black Orchidea.

Scoundrels: Nem szeretem TZ-t, nem várom.

Shatterpoint: Azt hiszem Winduról szól, szIntén Klónháborús regény.

Lost Tribe of the Sith: Nagyon várós, Sithekről szól, szintén van hozzá képregény.

Kenobi: Ez az!

 

Összességében kiváló lista. Bár szerintem a Scoundrels, és az Empire and Rebellion helyére sokkql jobb lett volna a Coruscant Nights. Én már csak ezt szerintem, a Szukits minden mást megjelentetett. Nagyon örülök, fergeteges felhozatal. Remélem, már 2016-ban jöhetnek a Rebels regények, a Tarkin és a Lords of the Sith.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Cestus Deception a sztorija miatt nagyon érdekes lesz. A Scoundrels úgysem maradt volna ki Zahn miatt. A Coruscant Nights-hoz pedig nem ártana a Medstar duológia is.

Eddig még csak egy Rebels felnőtt regény van.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kóbor lovag megjelenése július közepére tolódott. És egy kicsit drágább is lett.

 

A Shatterpoint-ról jutott eszembe, hogy ez volt az a könyv, melynek következtében Stover megírhatta az EP3 regényváltozatát. Úgy tudom még Lucas is olvasta és neki tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Cestus Deception a sztorija miatt nagyon érdekes lesz. A Scoundrels úgysem maradt volna ki Zahn miatt. A Coruscant Nights-hoz pedig nem ártana a Medstar duológia is.

Eddig még csak egy Rebels felnőtt regény van.

Szerintem MedStar nélkül is olvasható, de persze jó lenne. Gondolom lesz több Rebels regény is, szerintem legalább három.

 

2016-ra nagyon szeretnék egy ilyen listát látni:

 

James Luceno: Tarkin

Karen Traviss: No Prisoners

Paul S. Kemp: Lords Of The Sith

Michael Reaves & Steve Perry: Battle Surgeons

John Jackson Miller: A New Dawn

Michael Reaves & Steve Perry: Jedi Healer

Michael Reaves: Jedi Twilight

Michael Reaves: Street Of Shadows

Michael Reaves: Patterns Of Force

Troy Denning: Tatooine Ghost

Michael Reaves & Kaathryn Maya Bohnhoff: The Last Jedi

 

Gyönyörű címek és még így is maradna egy-két hely az újabb megjelenéseknek.

 

Szerintem nagyjából be is értük az amerikai kiadásokat. Nézzük csak:

 

Ha nem számítjuk a Jedi Visszatér utáni korszakot, ami valószínűleg nem sokáig fog létezni kanonként (Bár engem nem érdekel a Disney féle kanonizáció, a JV utáni korszakból számomra egy nagyon kedves könyv sincs eddig (még nem olvastam az Áramlatokat), tehát az én szívem nem fájna a korszakért. ), akkor elmondhatjuk, hogy a 2 CW Gambiten, a Jedi Trialon és az Approaching stormon kívül mindent kiadott a magyar piac. Szerintem ez elég nagy szó egy ilyen kis ország esetében.

Erre a négy könyvre pedig nem nagyon fáj a fogam.

 

2017-től pedig visszavehetne a tempóból a Szukits, mert nem lesz mit kiadni, és akkor egy év lemaradással olvashatnánk az új könyveket. Esetleg még kiathatnák a régi és nagyon ritka könyveket, mint a Vadászó Árnyék vagy Steve Perry könyve, aminek elfelejtetem a nevét.

 

Amúgya JV utáni korazakból még ezeket a regényeket olvasnám szívesen:

 

Crucible

Heir To The Jedi

Scourge

Fate Of The Jedi sorozat

Millenium Falcon

Legacy Of The Force sorozat

 

Én amúgy úgy vagyok most a SW-vel, hogy a 6 rész a TCW és a nekem tetsző könyvek és képregények alkotják. Meg fogom nézni a hetedik részt, dehogy a Bane trilógiát eltörölje a kánonomban az ki van zárva.

 

Megnéztem, higy novellák tekintetében higy állunk.

 

A Tales sorozatból az Empire és a New Republic nincs kiadva. Ha a NR törlődik, ki lehetne adni az Empiret. Nem rossz sorozat, csak a Jabbas Palacet nem olvastam még. A Mos Eisley nagyon jó, viszont a fejvadászos elég béna.

 

Egyéb novellák:

 

Cím: Regény címe, amihez kapcsolódik

 

Heist: Scoundrels

Winner Lose All: Scoundrels

The Last Battle Of Colonel Jace Malcom: Annihilation

Eruption: Into The Void

The Adventures of Lanoree Brock, Je'daii Ranger: Into The. Void

Incognito: Kenobi

Constant Sporit: Razor's Edge

The Syrox Redemption: Lockdown

The Hive: The Cestus Deception

Influx: Knight Errant

A Fair Trade: Riptide

Smuggler's Vanguard: TOR

Labor Pains: KOTOR

Equipment: Shatterpoint

The Tenebrous Way: Darth Plagueis

Saboteur, Restraint és End Game: Darth Maul

Targets, Odds: Republic Commando

And Leebo Makes Three: Shadow Games

Silver And Scarlet: Honor Among Thieves

 

 

Akinek hiányzik a TCW:

 

Reputation

Hondo Ohnaka's Not-So-Big score

 

 

 

Szerintetek nem lenne jó egy ilyen novellás kötet? Én nagyon örülnék neki.

 

Hú, ez jó hosszú hsz lett : D

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kóbor lovag megjelenése július közepére tolódott. És egy kicsit drágább is lett.

Köszi a hírt. Végül is én már megrendeltem a soron következővel, ami augusztusban jön ki, ezért a csúszás nem érint, és ilyenkor már az áron sem változtatnak.

 

2017-től pedig visszavehetne a tempóból a Szukits, mert nem lesz mit kiadni, és akkor egy év lemaradással olvashatnánk az új könyveket. Esetleg még kiathatnák a régi és nagyon ritka könyveket, mint a Vadászó Árnyék vagy Steve Perry könyve, aminek elfelejtetem a nevét.

Nem kell visszavenni a tempóból, mert van egy jó nagy lyuk a kiadás terén, lehetne onnan szemezgetni, pl. azokkal, amit te is írtál, de még van más kiadatlan (és nem újrakiadású) könyv is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem MedStar nélkül is olvasható, de persze jó lenne. Gondolom lesz több Rebels regény is, szerintem legalább három.

 

2016-ra nagyon szeretnék egy ilyen listát látni:

 

James Luceno: Tarkin

Karen Traviss: No Prisoners

Paul S. Kemp: Lords Of The Sith

Michael Reaves & Steve Perry: Battle Surgeons

John Jackson Miller: A New Dawn

Michael Reaves & Steve Perry: Jedi Healer

Michael Reaves: Jedi Twilight

Michael Reaves: Street Of Shadows

Michael Reaves: Patterns Of Force

Michael Reaves & Kaathryn Maya Bohnhoff: The Last Jedi

 

Gyönyörű címek és még így is maradna egy-két hely az újabb megjelenéseknek.

 

Szerintem nagyjából be is értük az amerikai kiadásokat. Nézzük csak:

 

Ha nem számítjuk a Jedi Visszatér utáni korszakot, ami valószínűleg nem sokáig fog létezni kanonként (Bár engem nem érdekel a Disney féle kanonizáció, a JV utáni korszakból számomra egy nagyon kedves könyv sincs eddig (még nem olvastam az Áramlatokat), tehát az én szívem nem fájna a korszakért. ), akkor elmondhatjuk, hogy a 2 CW Gambiten, a Jedi Trialon és az Approaching stormon kívül mindent kiadott a magyar piac. Szerintem ez elég nagy szó egy ilyen kis ország esetében.

Erre a négy könyvre pedig nem nagyon fáj a fogam.

 

2017-től pedig visszavehetne a tempóból a Szukits, mert nem lesz mit kiadni, és akkor egy év lemaradással olvashatnánk az új könyveket. Esetleg még kiathatnák a régi és nagyon ritka könyveket, mint a Vadászó Árnyék vagy Steve Perry könyve, aminek elfelejtetem a nevét.

 

Amúgya JV utáni korazakból még ezeket a regényeket olvasnám szívesen:

 

Crucible

Heir To The Jedi

Scourge

Fate Of The Jedi sorozat

Millenium Falcon

Legacy Of The Force sorozat

 

Én amúgy úgy vagyok most a SW-vel, hogy a 6 rész a TCW és a nekem tetsző könyvek és képregények alkotják. Meg fogom nézni a hetedik részt, dehogy a Bane trilógiát eltörölje a kánonomban az ki van zárva.

 

Megnéztem, higy novellák tekintetében higy állunk.

 

A Tales sorozatból az Empire és a New Republic nincs kiadva. Ha a NR törlődik, ki lehetne adni az Empiret. Nem rossz sorozat, csak a Jabbas Palacet nem olvastam még. A Mos Eisley nagyon jó, viszont a fejvadászos elég béna.

 

Egyéb novellák:

 

Cím: Regény címe, amihez kapcsolódik

 

Heist: Scoundrels

The Last Battle Of Colonel Jace Malcom: Annihilation

Eruption: Into The Void

Incognito: Kenobi

Constant Sporit: Razor's Edge

The Syrox Redemption: Lockdown

 

Szerintetek nem lenne jó egy ilyen novellás kötet? Én nagyon örülnék neki.

 

Hú, ez jó hosszú hsz lett : D

 

I-5 és Den Dhurr miatt azért érdemes lenne a Coruscant Nights előtt még a Medstar. Nick Rostu miatt pedig a Shatterpoint.

A Crucible állítólag elég gyenge, rég nem láttam így lehúzni SW könyvet. Sokan a Kristálycsillaghoz, vagy Hambly könyvekhez hasonlítják. Kicsit riasztó. E mellett előtte szükség lenne hozzá minimum a Legacy of the Force-Millenium Falcon- Fate of the Jedi könyvekre.

A Heir to the Jedi nem EP6 utáni könyv, az EP4 és az EP5 között játszódik.

A Scourge jó cím.

A Legacy of the Force- Millenium Falcon- Fate of the Jedi az egybefüggő, hosszú sorozatok része. Valahogy ilyen sorrendben lenne célszerű haladni velük. Bár az olvasók így sem kapnának teljes képet, vannak olyan karakterek, akik korábbi könyvekben meghaltak, új szereplők jöttek be. A teljes képhez még a 19 kötetes The New Jedi Order-re és a Dark Nest-re is szükség lenne. Nem tudom, hogy ezekbe belevágnának-e egyáltalán. Ez mind a jövő zenéje.

Egy novellás kötet is jó lenne az egyéb helyeken megjelent novellákból.

 

Az Áramlatok szerintem tetszeni fog neked.

 

 

Köszi a hírt. Végül is én már megrendeltem a soron következővel, ami augusztusban jön ki, ezért a csúszás nem érint, és ilyenkor már az áron sem változtatnak.

 

 

Nem kell visszavenni a tempóból, mert van egy jó nagy lyuk a kiadás terén, lehetne onnan szemezgetni, pl. azokkal, amit te is írtál, de még van más kiadatlan (és nem újrakiadású) könyv is.

Az X-szárnyúakat pl. már előlről kéne kezdeni. Az első hat kötet túl régen jelent meg, sokaknak biztos nincs meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell visszavenni a tempóból, mert van egy jó nagy lyuk a kiadás terén, lehetne onnan szemezgetni, pl. azokkal, amit te is írtál, de még van más kiadatlan (és nem újrakiadású) könyv is.

Pêldául? A JV utáni korszakot nem számoltam bele, mivel valószínűleg törlődik és a Szukits nem hiszem, hogy nonkanaon könyveket szeretne kiadni.

 

Oh, azt el is felejtettem, hogy a Heir To The Jedi nem ep6 utáni.

 

Amúgy nézzétek meg a 2012-es kommentem :D :

http://jedirend.com/2012/05/lost-tribe-of-the-sith-kepregeny/

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pêldául? A JV utáni korszakot nem számoltam bele, mivel valószínűleg törlődik és a Szukits nem hiszem, hogy nonkanaon könyveket szeretne kiadni.

 

Oh, azt el is felejtettem, hogy a Heir To The Jedi nem ep6 utáni.

 

Amúgy nézzétek meg a 2012-es kommentem :D :

http://jedirend.com/2012/05/lost-tribe-of-the-sith-kepregeny/

Igazság szerint már minden 2014 szeptember előtti könyv Legends kategória, a kiadónál így nem lehet cél az, hogy csak kánon jöjjön ki. Ha 2016-ra megint 10-et szeretnének és mondjuk van csak 4 kánon könyv akkor a Legendsből is kell válogatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Készítettem az új könyvcímekből egy szubjektív várakozási sorrendet. :)

 

1. John Jackson Miller: Kenobi

2. Drew Karpyshyn: The Old Republic - Annihilation

3. Joe Schreiber: Maul - Lockdown

4. Michael Reaves: Shadow Games

5. Tim Lebbon: Dawn of the Jedi - Into the Void

6. Timothy Zahn: Scoundrels

7. Joe Schreiber: Red Harvest

8. John Jackson Miller: Lost Tribe of the Sith

9. Steven Barnes: The Cestus Deception

10. Matthew Stover: Shatterpoint

11. James S. Corey: Honor Among Thieves

12. Martha Wells: Razor's Edge

13. Sean Williams: The Force Unleashed II

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tatooine Ghost- ot én is nagyon szeretném kint látni 2016-ban. Majd igyekszem gyakrabban emlegetni a kiadó oldalán is. Nem tudom az évi 10 könyv meddig marad (remélem sokáig), de ha jól emlékszem eddig az USA-ban csak évi 6-7 könyv jött, lehet, hogy csak 5-6. Ha a Szukits még egy ideig tartja az évi 10-et, kénytelen lesz a régi könyvekből is válogatni. Én azt mondanám, jöjjön annyi régi könyv, amennyi csak jöhet, a jedirenden is arra szavazott a többség, hogy vegyesen jöjjenek, a 'csak régi EU' a második, és a 'csak új EU' az utolsó. Ez azért csak jelent valamit?

 

Korábban azt írták, hogy ha egy műre utalnak a kánon művek, az is visszakerülhet a kánonba, vagy valami ilyesmit. Imádom, amikor valaki az egész EU-t temeti, pedig lehet, hogy a fele visszakerül. Egyelőre nem nézem ki Lucenóból, hogy veszni hagyja a Darth Plagueist, és a többi menthető művét. Még él bennem a remény, hogy Paul S. Kemp a Lords of the Sith-ben utal néhány korábbi Sith nagyúrra, urambocsá eléri, hogy figyelembe vegyék a TOR-t. Nehezen hiszem, hogy J. J. Miller mindent veszni hagy és nem tesz kósza utalásokat a Knight Errant-re, Lost Tribe of the Sith-re vagy a Kenobira a New Dawn-ban, de kívánom, hogy legyen igaza mindenkinek, aki már temeti ezeket a műveket.

 

Amúgy mostanában két dolgon is gondolkodtam.

 

Az egyik:

Nem lehet valahogy megalkudni a jogtulajjal a hosszabb sorozatokra? Nem tudom, hogy a sorozatoknak van fix jogdíja vagy a könyveknek, de nem lehetne mondjuk úgy, hogy pl.: ha a 19 kötetes NJO-nak 380 ezer a jogdíja, akkor ezt feldarabolni könyvenként, és azt mondani, hogy négy év alatt kihozzuk az NJO-t 5-5-5-4 részével. Feltéve, hogy marad az évi 10 cím, így jöhetne 5-6 másik könyv mellette, utána pedig jöhetne minden, aminek "ez kell a megértéséhez". Később két év alatt jöhetne ugyanígy a LotF és két év alatt a FotJ . Utána meg tényleg nem maradnak, csak az új könyvek, és ha az évi 6-7-ből 5-öt kihoznak, a lemaradás sem lenne akkora.

 

A másik:

A kedves olvasók nem tudnák még egy kicsit elviselni egymást (a régi EU idővel úgyis leáll, vagy azért, mert mindent kiadnak és nem jön új, vagy mert ami maradt abba nem mernek belevágni), és kötni néhány kompromisszum- szerűséget? Mondjuk, hogy a jövőben egy darabig még fele-fele arányban érkeznek az új és a régi EU könyvei? Vagy pl a régi EU-t kedvelők nem tudnák azt mondani, hogy nem baj, ha a hosszabb sorozatok nem jönnek (egyelőre), de a Dark Nest trilógiát, a Millenium Falcon-t és a Crucible-t még hozzuk már ki? Persze ezt inkább a Szukits oldalán kéne megkérdeznem. Tudom, hogy ott még sokan nem ismerik a wookiepediát, de arról az oldalról elég részletes tájékoztatást lehet kapni, hogy miről is szólnak a hosszabb előzménysorozatok. Nem tudom, nekik milyen a böngészőjük, de tőlem a Google Chrome folyton azt kérdezi, fordítsa-e magyarra, tehát még a nyelvtudás sem lenne akadály. Azt sem értem, ha a Disney már rég elsöpörte ezeket, miért teszik továbbra is nehézzé a magyar megjelentetést?

 

 

Ui.: Szerintem valamikor a Fejvadász háborúk trilógia (A mandalori páncél, Slave Ship, Hard Merchandise) is jöhetne még.

Szerkesztve: - bimi12
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az X-szárnyúakat pl. már előlről kéne kezdeni. Az első hat kötet túl régen jelent meg, sokaknak biztos nincs meg.

 

Ui.: Szerintem valamikor a Fejvadász háborúk trilógia (A mandalori páncél, Slave Ship, Hard Merchandise) is jöhetne még.

Bizony, ez a két félbemaradt sorozat nagy fekete lyuk, mert sehova sem tartoznak, újrakiadni is kellene és folytatni is. És ezeket érdemes. Többször szóba került ez a téma ebben a topikban, csak éppen sajnos attól még nem történik semmi, mert nagyrészt nem rajtunk múlik :(

 

A Tatooine Ghost azért fájóan hiányzik a listáról. :(

Egyetértek :( Nem értem, hogy miért nem adják ki. Csak egy kötet, igazán nem sok mindent borítana fel.

 

Én ezt csak később fogom megvenni, pár kritika elolvasása után.

Engem meg semennyire nem érdekel az első után, szóval valószínűleg kimarad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony, ez a két félbemaradt sorozat nagy fekete lyuk, mert sehova sem tartoznak, újrakiadni is kellene és folytatni is. És ezeket érdemes. Többször szóba került ez a téma ebben a topikban, csak éppen sajnos attól még nem történik semmi, mert nagyrészt nem rajtunk múlik :(

 

 

Egyetértek :( Nem értem, hogy miért nem adják ki. Csak egy kötet, igazán nem sok mindent borítana fel.

 

Szerintem azért rajtunk is múlik valamennyire. Most is arra szavazott a többség, hogy a Coruscant Nights helyett a négy önálló könyv jöjjön és úgy lett. Persze lehet, hogy nélkülünk is így történt volna, de mi van, ha mégis számított valamit a szavunk? Ha mindenki, aki akarja ezeket a könyveket, havi kétszer rákérdezne a facebookon (jó, lehet, hogy ez már sok lenne), akkor a kiadó is látná, hogy a többség ezt akarja, és nagyobb eséllyel próbálnának meg leszerződni rá. Valamit próbáljunk már meg összehozni! Eddig azt hallgattam, hogy 2016-tól még jöhetnek EP6 utáni könyvek. Most biztos, hogy többször rá fogok írni a kiadóra, mert nem érdekel a Disney, én akkor is szeretnék annyi EP6 utáni könyvet a polcomon látni, amennyit csak lehet.

 

Nyilván 2016-ban tuti, hogy jön az eddig meghirdetett négy új EU-s könyv, de mellette adják már ki legalább ezt a néhányat, feltéve, hogy a Disney engedi. (Nekik meg miért fáj az, ha a Tatooine Ghost vagy a többi jogdíjáért fizetünk, és nem másért?)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A darabolós módszer szerintem már nekik is eszükbe jutott. Úgy tudom így még drágább lenne a sorozat. De ez nem csak rajtunk múlik.

 

A új EU-s könyvekről szerintem nem fognak lemondani a régi hosszú ciklusok kedvéért. Van egy olyan gyanúm, hogy a régiek közül már kevés fog megjelenni.

De majd meglátjuk mit hoz a jövő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg. Közületek ki budapesti és rendszeres törzsvásárló? A postaköltséget mindig megfelezhetnénk, és így mindig a frissen megjelent könyvekhez jutnánk hozzá. Már nagyon unom, hogy minimum kettesével kell rendelnem a könyveket, hogy ne legyen ~1000 Ft a postaköltség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem vagyok pesti, pedig tetszik az ötlet. Elég jól elvagyok a kettesével rendelgetéssel is, csak egyszer kellett felrúgnom eddig (RC 4-5), amikor valami mást rendeltem melléjük, és megint nem volt akkora gond a postaktg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én be tudok szállni most egy körbe: épp azon gondolkozom, mit vegyek még a két Kemp mellé, hogy ne üssön agyon a postaköltség... :P

Viszont nem tervezem a jövőben mindegyik könyvet megvenni.

Nekem most csak a Hullámtörés kell, a Kóbor Lovag és az Áramlatok hamarosan érkezik. Mindegy, ha két könyv van, az már több, mint 5000 Ft :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.