Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

hat en bevallom jegeltem feltem a cc crispin hez kepest gyenge lesz de igy biztos elolvasom hamar a polcomon fityeg

 

Jah es halisten megint csuszik a megjelenes 18ik sajnos igy majd csak oktoberben kapom meg esetleg a tobbivel pedig direkte erre az idopontra ment a hugom erdelybe es nesze neked tervezes

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szeretem a Daley-féle trilógiát. A harmadik kötet a kedvencem, ahol sokszor említenek egy Xim nevű kalózvezért, akinek háttértörténetét az EU (vagy most már Legends) később alaposan kidolgozta (többek között összefüggésbe hozzák a Darth titulus eredetével is). Mindig is reménykedtem benne, hogy egyszer talán ezt a Végtelen Birodalom utáni, de még Köztársaság előtti korszakot is feldolgozza egy-két könyv, de ez már veszett fejsze nyele sajnos. :(

Nem biztos. Az új EU is foglalkozhat majd ezekkel a témákkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most én is elmaradtam, itt van két olvasatlan, és jön a következő kettő a napokban. A TFU2-t nem rendeltem meg. A legújabban rendelhető pedig még ugye várakozó állásponton...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a TFU-t nem is, az Árnyjátékot szerintem mindenképp rendeld meg. :)

Utóbbit nagyon szeretném beszerezni, de még van rá időm. Leginkább arra várok, hogy valamit hozzá tudjak csapni, mert önmagában nem szívesen rendelném meg a posta miatt.

 

Megnyugtattatok. :) Én még egy betűt sem olvastam a nyáron - de ezek szerint nem csak én vagyok lemaradva...

Úgy tűnik, most többen elmaradtunk, de majd behozzuk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt 4.12-őn áll a Árnyjáték. Habár sajnos elég kevesen értékelték eddig. 685

https://www.goodreads.com/book/show/9993620-shadow-games?from_search=true

 

Ebben a listában pedig több, mint 300 könyv közül jelenleg a 40. helyen áll.

https://www.goodreads.com/list/show/494.Best_Star_Wars_Books#9993620

 

Persze még ez sem garancia arra, hogy mindenkinek tetszeni fog, hisz nem vagyunk egyformák.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az imént kezdtem bele Kevin J. Anderson Jedi Akadémia-trilógiájának első kötetébe, az Új Rendbe. Még nagyon az elején járok (42. oldal), de nekem tetszik, úgyhogy biztosan végig fogom olvasni. Leginkább azért tetszik, mert a regény egyik helyszíne a Coruscant, és engem mindig is érdekelt, hogy a 66-os parancs után mi a helyzet az egyik kedvenc bolygómmal.

Sajnos a fordítás egy nagyon kicsit el lett hanyagolva. Ez alatt nem a fogalmazást értem, hanem a helyesírási hibákat. Persze csak itt-ott fordul elő egy-kettő, amik még nem teszik olvashatatlanná a könyvet, csak szimplán kiszúrtam őket.

Lényeg, hogy eddig faja a regény, nehezemre esett, de végül vissza kellett tennem a polcra... :)

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á, kösz Darth Revan9, most már minden világos. :) Nute Gunray pár hozzászólással lejjebb már írta, hogy a Valhalla Páholy nem éppen a fordításairól híres.

Én például beleolvastam a még '80-as években kiadott Jedi visszatérbe (amit már csak antikváriumokban lehet kapni, ha jól tudom), és nagyon meglepett az egyes tulajdonnevek fonetikus leírása. Chewbacca miért Csubakka? C-3PO miért Szi Thripio? R2-D2 miért Artu Detu? Akkor ennyi erővel Luke Skywalker lehetne Luk Szkájvókőr, Leia Organa Leja Orgána...

Meglepett, hogy az általam elkezdett Jedi akadémia-trilógia is ezeket fonetikus neveket használja. De így, hogy megtudtam, hogy a Valhalla Páholy keze van a dologban, már mindent értek. :)

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel ezeket a neveket betűszavakból képezték (R2-D2, C3PO), így a fonetikus átírás szerintem helyes. Engem a Tatuin sem zavart például soha (A Szith-tel már más a helyzet).

Nem éppen, mert a C-3PO az semmiféle fonetikus formában nem Szi-Thripio, ez ugyanis inkább félfonetikus, félangol ferdítés. Ha fonetikusan írták volna, így kéne kinéznie: Szí-Szrípió vagy Szí-Trípió, attól függ, milyen akcentust írnak át. Ahogy az Artu-Detu is inkább lenne Ártú-Ditú. Ugyanilyen elcseszett fonetikus átírás a Szith, hiszen ez is félfonetikus, félangol. Szit, így kéne leírva lennie, ha fonetikusan akarták volna írni. Vagy Szitsz, mert az angolok a th-t olyan sziszegve ejtik. Arról nem beszélve, hogy a többi meg marhára nem betűszó. Csak hát a cocializmusban 100-ból 200 olvasó nem tudta volna, hogy a Chewbacca az Csubakka kiejtve (emlékszem, annak idején hogy meg voltak azon rökönyödve nagyszüleim, hogy az HBO-t miért Éjdzs-Bi-Ó-nak kell ejteni, amikor há-bé-o van odaíva), aztán ma minden öreg Csevbaccázna, meg Tatóóineozna. :)

Egy kicsit így is rajtunk maradt ugye a dolog, hogy a Jedi az a mai napig Dzsedi (csak Barta Zolinak Dzsedáj :evil: ), de az ep2-ben a Geonosis is nálunk valahogy Geonózis lett, holott az Dzsionózisz. Szóval azért nem koptak ki teljesen. :)

 

A Jedi-Akadémia trilógiát még annak idején a Valhalla Páholynál fordították le. A Valhallás szöveganyagot kapta meg a Szukits könyvkiadó.

És a Szukitsnak nehezére esett egy korrektort felvenni, hogy esetleg kijavítsák a hibákat. Jellemző a magyar könyvpiacra. Inkább legyen mennyiség, mint minőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem éppen, mert a C-3PO az semmiféle fonetikus formában nem Szi-Thripio, ez ugyanis inkább félfonetikus, félangol ferdítés. Ha fonetikusan írták volna, így kéne kinéznie: Szí-Szrípió vagy Szí-Trípió, attól függ, milyen akcentust írnak át. Ahogy az Artu-Detu is inkább lenne Ártú-Ditú. Ugyanilyen elcseszett fonetikus átírás a Szith, hiszen ez is félfonetikus, félangol. Szit, így kéne leírva lennie, ha fonetikusan akarták volna írni. Vagy Szitsz, mert az angolok a th-t olyan sziszegve ejtik. Arról nem beszélve, hogy a többi meg marhára nem betűszó. Csak hát a cocializmusban 100-ból 200 olvasó nem tudta volna, hogy a Chewbacca az Csubakka kiejtve (emlékszem, annak idején hogy meg voltak azon rökönyödve nagyszüleim, hogy az HBO-t miért Éjdzs-Bi-Ó-nak kell ejteni, amikor há-bé-o van odaíva), aztán ma minden öreg Csevbaccázna, meg Tatóóineozna. :)

Egy kicsit így is rajtunk maradt ugye a dolog, hogy a Jedi az a mai napig Dzsedi (csak Barta Zolinak Dzsedáj :evil: ), de az ep2-ben a Geonosis is nálunk valahogy Geonózis lett, holott az Dzsionózisz. Szóval azért nem koptak ki teljesen. :)

 

 

És a Szukitsnak nehezére esett egy korrektort felvenni, hogy esetleg kijavítsák a hibákat. Jellemző a magyar könyvpiacra. Inkább legyen mennyiség, mint minőség.

A mostani friss kiadásokban is nagyrészt megvannak a magyarosítások egyes elemei. Csubakka, Tatuin, Obi-van (Bár néha van Obi-Wan is).

 

Nem lett volna nehéz, csk + pénzbe került volna. Ráadásul újra kiadás volt, mely jóval csekályebb haszonnal jár. Most is szinte majdnem mindig ott spórolnak, ahol tudnak.

 

Más. Elkezdtem a Kóbor lovagot. John Jackson Miller hozza a formáját. Eddig 100 oldalig nem sok minden történt, de nagyon hangulatos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok Star Wars könyet még nem olvastam. Anno több helyen is írták a VII. epizód elkészítésének kapcsán, hogy a Thrawn-trilógia is szóba kerülhet. Én még azt sem olvastam, de sokan nagyon dicsérik a Szukits.hu-n, ha jól látom. Persze még ezenkívül is van egy rahedli SW könyv, ami a VI. epizód után játszódik (pl. a Jedi Akadámia-trilógia, amibe most kezdtem bele).

Na a lényeg, hogy szerintem a Star Wars 7-8-9 készülhetett volna regényből is, például a Jedi Akadémia trilógia eddig jónak tűnik...

Már csak azért, mert kíváncsi lennék, hogy az olyan karaktereket, akik a filmekben nem szerepeltek, kik játszanának el.

A legnépszerűbb SW könyveknél is találni lehet olyanokat, akiknek abszolút nem jön be.

Én speciel alkalmatlannak találom a Thrawn trilógiát Episode 7-8-9-nek. Spin offként elmenne, de nem Episode-os filmnek. Már csak azért is alkalmatlan, mert a Thrawn 1. és 2. könyvében nincs fénykardpárbaj. Egy Episode felirattal ellátott SW filmnek pedig szerintem kötelező eleme lenne a fénykardpárbaj.

Ha már felmerült, hogy melyik EU sztori lenne a legalkalmasabb az EPISODE 7-8-9.szerepének betöltésére, akkor a Legacy of the Force és Fate of the Jedi vonalat tartanám a legalkalmasabbnak. Természetesen az említett két kilenc kötetes szériát alaposan átalakítanám, lerövidíteném, a feleslegesen elnyújtott elemeket kivenném, az eredeti trilógia szereplőit epizódonként a másvilágra küldeném, a új generációnak sokkal nagyobb teret adnék, illetve a Mortis-hoz hasonló történetszál elemeit is belemixelném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most eszembe jutott, hogy Régi Köztársaság könyveinek, játékainak, képregényeinek eseményeit, szereplőit is könnyen át lehet majd emelni az új rendszerbe. Módosítják a kronológiát, valamint a hátteret és a sok régi dolog újra része lehet teljes mértékben az univerzumnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, utalás szintjén sok mindent vissza lehet csempészni. Ezért is vagyok kiváncsi már az első kánon könyvekre, hogy vajon van-e az íróknak lehetőségük meríteni a korábbi műveikből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem éppen, mert a C-3PO az semmiféle fonetikus formában nem Szi-Thripio, ez ugyanis inkább félfonetikus, félangol ferdítés. Ha fonetikusan írták volna, így kéne kinéznie: Szí-Szrípió vagy Szí-Trípió, attól függ, milyen akcentust írnak át.

Hát ha már itt tartunk, akkor a helyes kiejtés Szí-...ripio ahol a ... helyére a magyar nyelvben nem létező "fvö" hangot kell képzelni. Kidugod a nyelved, és közben kimondod a "f" hangzót. Na ezt írd le kiejtés szerint. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha végzek a Jedi akadémia-trilógiával, maradok a Star Wars könyveknél. Ti melyik regény(eke)t ajánlanátok? :)

Én a Luke Skywalker és a Mindor árnyait szemeltem ki magamnak. Azt olvasta valaki? :)

En ujraolvasast tartok nemi angol es nemet kiegeszitovel mar amikor idom egyaltalan engedi 2011 majus ban kezdtem es erdekes az elejetol kezdve idorendi sorendben olvasni nemi kepregenyel kiegeszitve javaslom mindenkinek hogy egyszer probalja ezt igy ki

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

En ujraolvasast tartok nemi angol es nemet kiegeszitovel mar amikor idom egyaltalan engedi 2011 majus ban kezdtem es erdekes az elejetol kezdve idorendi sorendben olvasni nemi kepregenyel kiegeszitve javaslom mindenkinek hogy egyszer probalja ezt igy ki

 

Én az elejétől kezdve kezdtem olvasni bár közbe-közbe becsúsznak új címek :), de én még nem tartok az újraolvasás szintjén még van vagy 10+ könyv mielőtt kezdhetném elölről :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha végzek a Jedi akadémia-trilógiával, maradok a Star Wars könyveknél. Ti melyik regény(eke)t ajánlanátok? :)

Én a Luke Skywalker és a Mindor árnyait szemeltem ki magamnak. Azt olvasta valaki? :)

Jó könyv lett a Luke Skywalker és Mindor árnyai is, ha tetszett a Jedi-akadémia, akkor a is tetszeni fog.

 

Más. A kóbor lovagban nagyon érdekes Galaxis képet mutatnak. A Külső Gyűrű több kisebb, nagyobb birodalomra, államalakulatra bomlott szét. Így már érthető, hogy Bane előtt miért sodródott a Köztársaság az összeomlás szélére, miért kellett elölről kezdeni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha végzek a Jedi akadémia-trilógiával, maradok a Star Wars könyveknél. Ti melyik regény(eke)t ajánlanátok? :)

Én a Luke Skywalker és a Mindor árnyait szemeltem ki magamnak. Azt olvasta valaki? :)

Szerintem az elég gyenge. Én személy szerint nagyon untam. Ajánlom a Darth Bane trilógiát, The Old Republic sorozatot, a Halálosztagot, a Darth Plagueist és a Vadászó Árnyékot, bár azt nagyon nehéz beszerezni, én is csak tableten olvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.