Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

"Mi Sith-ek láthatatlan ellenségek vagyunk, mondta Tenebrous fiatal tanítványának. Baljós árnyak. Régen a Sith-ek páncélt hordtak, mi köpenyt viselünk. Az Erő sokkal jobban áthat minket, ha láthatatlanok vagyunk. Jelenleg azzal érjük el a legnagyobb hatást, ha titokban tartjuk a kilétünket. A bosszúnk nem leigázáson alapszik, hanem fertőzésen."

 

Jó ez a részlet.

Ezt a regényt várom talán a legjobban, remélem, a Szukits minél hamarabb kiadja. Luceno hatalmas űrt pótol be ezzel a remekművel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Körülbelül most tartok A Jövő Látomása 3/5-nél. Továbbra is azt mondom, hogy ez egy zseniális könyv, Timothy Zahn végre beleadott apait, anyait és igazán nagyszerűen bánik a karaktereivel. Egyedül két ponton vérzik el a történet, konkrétan két karakter esetében. Az egyik még kevésbé vészes a másik pedig annál inkább. Shada D'ukal és Karoly D'ulin. Nem tudom miért, de az ő szálukat valamiért rém unalmasnak találtam és egyáltalán nem jött át a karakterük annyira, mint ahogy azt Zahn szeretné. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam az Én a Jedi tartalmát és nem fogott meg. Nem unják még az ep6 utáni történeteket?

 

Ha úgy nézed akkor vannak benne lehetőségek mivel az EP 6 utáni rész nincsen korlátozva mint például az EP 6 előtti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Körülbelül most tartok A Jövő Látomása 3/5-nél. Továbbra is azt mondom, hogy ez egy zseniális könyv, Timothy Zahn végre beleadott apait, anyait és igazán nagyszerűen bánik a karaktereivel. Egyedül két ponton vérzik el a történet, konkrétan két karakter esetében. Az egyik még kevésbé vészes a másik pedig annál inkább. Shada D'ukal és Karoly D'ulin. Nem tudom miért, de az ő szálukat valamiért rém unalmasnak találtam és egyáltalán nem jött át a karakterük annyira, mint ahogy azt Zahn szeretné. >.<

Zahn szereti az ilyen is kis adalékokat, amik általában nem sokat tesznek hozzá a sztorihoz. Az Artuval való szenvedés hogy tetszik? :D

 

Vonszolgatják össze-vissza az Erővel ahelyett, hogy bekapcsolná a minirakétáit. :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zahn szereti az ilyen is kis adalékokat, amik általában nem sokat tesznek hozzá a sztorihoz. Az Artuval való szenvedés hogy tetszik? :D

 

Vonszolgatják össze-vissza az Erővel ahelyett, hogy bekapcsolná a minirakétáit. :lol:

 

Ha nem láttuk volna az előzmény trilógiát, akkor nem találtuk volna furcsának. :lol:

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam az Én a Jedi tartalmát és nem fogott meg. Nem unják még az ep6 utáni történeteket?

 

A könyv Amerikában 1998-ban jelent meg. Akkor még nem nagyon volt másra lehetőség.

Egyébként egyetértek, az EP6 utáni könyvekből már nem kéne sokat kiadni. Persze elég sokaknak fáj, hogy az X-szárnyúak és a Fejvadászháborúk befejezetlen marad.

 

Igen, de már ott a rengeteg Thrawn-könyv. Az bőven felöleli szerintem az ep6 utáni történéseket.

 

Van még egy-két érdekes könyv ott, habár nem sok.

Ami engem érdekelne az a Tatooine Ghost, ebben Leia és Han Anakin tatuini élete után nyomoz. Vagy ott vannak Paul Kemp könyvei a Crosscurret széria, mely Jaden Korr-t, a Jedi Academy játék kalandjait meséli el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én úgy értem hogy EP 6 után akármeddig ellehet menni, akár YU 1000000000000000-ig is. :)

Olyan Ep6 utáni regénynek örülnék, ami el mer szakadni a Luke - Leia - Han triótól illetve ezek gyerekeitől és rokonaitól, vagy ahol nem a Köztársaság és a Birodalom valamilyen formája vív éppen egy 1000. polgárháborút. Tényleg sok lehetőség van ebben a korszakban, de nem abban a formában, amit Zahn már bemutatott. Ezért is tartottam nagyon jó ötletnek a Legacy képregénysorozatot. Bár ott is jelen van még ez a két államforma, illetve a Skywalker vérvonal, de mertek új elemeket behozni a sztoriba, ami meglehetősen feldobta az egész hangulatát. Ezen a vonalon továbbhaladva érdekelne, mondjuk egy több ezer évvel Luke ideje után játszódó sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan Ep6 utáni regénynek örülnék, ami el mer szakadni a Luke - Leia - Han triótól illetve ezek gyerekeitől és rokonaitól, vagy ahol nem a Köztársaság és a Birodalom valamilyen formája vív éppen egy 1000. polgárháborút. Tényleg sok lehetőség van ebben a korszakban, de nem abban a formában, amit Zahn már bemutatott. Ezért is tartottam nagyon jó ötletnek a Legacy képregénysorozatot. Bár ott is jelen van még ez a két államforma, illetve a Skywalker vérvonal, de mertek új elemeket behozni a sztoriba, ami meglehetősen feldobta az egész hangulatát. Ezen a vonalon továbbhaladva érdekelne, mondjuk egy több ezer évvel Luke ideje után játszódó sztori.

 

Persze, én nem is nagyon olvastam EP 6 utáni könyvet mert mind Luke-Leia meg Han kalandok amik számomra már rém unalmasak lennének hogy minden könyvben csak ők vannak. Na meg az általad írt x. Köztársaság vs Birodalom háború. Oké hogy a Birodalom nem omlott össze egy másodpercel Palpi halála után de azért egy idő után uncsi. Még azt hogy a Sithek újra és újra visszatérnek azzal nincsen bajom mivel előbb-utóbb lennének jedik akiket elcsábít a sötét oldal, csak azért ne naponta váltsák egymást. Yuuzhan Wongokat is elfogadom meg hogy próbáltak valami újat belevinni de nem hiszem hogy ez lenne az új irányvonal amin el kellene indulni. Legacy képregénysorozatot nem olvastam de szerintem beszerzem majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de már ott a rengeteg Thrawn-könyv. Az bőven felöleli szerintem az ep6 utáni történéseket.

Sok érdekes mellékszál létezik még, ilyenek az X-szárnyúak is, amiket nagyon szeretek, ezért is várom ezt a mostani könyvet nagyon. Ízlések és... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legacy képregénysorozatot nem olvastam de szerintem beszerzem majd.

Szerintem egy olvasást bőven megér. :) Ha tudsz angolul, akkor inkább úgy szerezd be, mert nálunk természetesen rengeteget ugráltak és jó pár szám kimaradt, amik utólag belegondolva azért elég fontosak voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egy olvasást bőven megér. :) Ha tudsz angolul, akkor inkább úgy szerezd be, mert nálunk természetesen rengeteget ugráltak és jó pár szám kimaradt, amik utólag belegondolva azért elég fontosak voltak.

 

Tegnap le is szedtem már angolul, csak hosszú egyenként 50 .cbr fájlból kicsomagolni a dolgokat :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap le is szedtem már angolul, csak hosszú egyenként 50 .cbr fájlból kicsomagolni a dolgokat :D

A 6 részes War-t se felejtsd el, az zárja le a sztorit véglegesen. De amúgy a Legacy topikban a legelső hozzászólásban írtam egy ismertetőt az első 27 rész történetéből és az alapszituációról annak érdekében, hogy érthető legyen a Vector, mert kiadták az első hat részt, aztán pedig 21 részt kihagyva folytatták idehaza... Érdekes elgondolás... Majd írd meg a véleményed róla a topikban, kíváncsi vagyok rá. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap le is szedtem már angolul, csak hosszú egyenként 50 .cbr fájlból kicsomagolni a dolgokat :D

OFF

A cbr fájlokat nem kicsomagolni kell, hanem hozzájuk való képregényolvasó programmal kell nézni. Sokkal egyszerűbb. Tele van a net ingyenes megoldásokkal. Én pl. a CDisplayt használom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

A cbr fájlokat nem kicsomagolni kell, hanem hozzájuk való képregényolvasó programmal kell nézni. Sokkal egyszerűbb. Tele van a net ingyenes megoldásokkal. Én pl. a CDisplayt használom.

 

Ja jólvan nem tudtam :D Én elkezdtem TC-vel kicsomagolgatni őket, így megkaptam jpg-be a képregényt :) De akkor leszedem a CDisplayt, köszi hogy szóltál :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja jólvan nem tudtam :D Én elkezdtem TC-vel kicsomagolgatni őket, így megkaptam jpg-be a képregényt :) De akkor leszedem a CDisplayt, köszi hogy szóltál :)

Nem kell ehhez Total Commander, elég ha átnevezed cbr-ről rar-ra manuálisan és kicsomagolod, ennyi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Befejeztem a Darth Bane-trilógia 3. kötetét is, A sötét dinasztiát, és igaza volt mindenkinek, aki azt írta, hogy ez a legjobb. Mesés történetszövés az egész, ahogy haladunk a végkifejlet felé, és pluszban még csak nem is ott történik meg ezen sztori lezárása, ahol várni lehetett, hanem még tovább gördíti az író a cseleményt, és így még tovább fokozza az izgalmakat. :)

Nagyon jó könyv volt mind a három, ettől az írótól mást is szívesen olvasnék. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig fontolgatom, hogy megvegyem-e az Én, a Jedit. A héten már el kéne döntenem.

Na igen, nem olcsó mulatság, de én azt mondom, megéri. én majd a következő kötettel együtt fogom megrendelni szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig fontolgatom, hogy megvegyem-e az Én, a Jedit. A héten már el kéne döntenem.

Miért csak a héten? :) Én még a Jövő Látomásával bajlódom, majd ha kiolvastam valamikor decemberben megrendelem a TFU-t meg ezt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a kedvezmény miatt. Ha megjelenés előtt rendeli meg, akkor az még jár. Sajnos én is elcs*sztem a rendelést, a 3 könyvemből már csak egyre kapok, de legközelebb majd időben meggondolom, ha valamit szeretnék megvenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a kedvezmény miatt. Ha megjelenés előtt rendeli meg, akkor az még jár. Sajnos én is elcs*sztem a rendelést, a 3 könyvemből már csak egyre kapok, de legközelebb majd időben meggondolom, ha valamit szeretnék megvenni.

Igen erről van szó. :)

Ha december 7 után rendelem meg, akkor már többet kell fizetnem, mint 4000.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.