Ugrás a kommentre

1x10 - Lair of Grievous


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem ennek köze sincs az emberhez. :D Az eredetére én is kíváncsi lennék. Hátha Dzséjt tud róla valamit. :D

Az emberéhez hasonló fejforma (ovális külső kontúr, lapos arc, nem előre nyúló száj, és előre néző szemek), magas koponya, ami nagy agytérfogatot valószínűsít... A Földön ezek a tulajdonságok kizárólag a főemlősökre jellemzőek, de leginkább az emberre.

Így értettem a hasonlóságot, nem SW értelemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az emberéhez hasonló fejforma (ovális külső kontúr, lapos arc, nem előre nyúló száj, és előre néző szemek), magas koponya, ami nagy agytérfogatot valószínűsít... A Földön ezek a tulajdonságok kizárólag a főemlősökre jellemzőek, de leginkább az emberre.

Így értettem a hasonlóságot, nem SW értelemben.

Ezt értem, de ezek ellenére szerintem semmi emberi nincs benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, megint hozzáfogok, hogy kisregényhosszúságú hozzászólásomban elmondjam az epizódról alkotott véleményemet.

 

Nem vártam sokat ettől az epizódtól, de sokkal többet kaptam. Ez a Takeuchi nagyon tehetséges srác. Tudjátok, mindig panaszkodtam, hogy Grievous tábornok túlságosan nagy szerepet tölt be a sorozatban, holott szerintem Dooku gróf, és Asajj Ventress sokkal érdekesebb karakterek.

Talán azért panaszkodtam mindig Grievous miatt, mert számomra nem volt eléggé elmélyítve a karaktere, meg maga Grievous az én szememben csak egy sablonfigura volt.

Viszont ez a rész... Ennek köszönhetem, hogy megkedveltem Grievous tábornokot. Nekem úgy tűnt, hogy azok után, hogy tudatmódosításon ment keresztül, ennek ellenére mintha halvány érzelmi szálak fűzték volna őt ahhoz az orvosdroidhoz, és persze a háziállatkájához (Még ha csak minimális is...). Továbbá a szobrok. Eleinte én is panaszkodtam, hogy miért nem mutatják meg, mi van a maszk alatt, mikor másodszorra megnéztem rájöttem, hogy felesleges. Hiszen a szobrok Kallesh harcosokat ábrázolnak, ráadásul kettő maszk nélkül volt. (Megjegyzem ezeknek a harcosoknak is olyan vállvédőjük van, mint Grievousnak) Továbbá Kit Fisto utalásai, hogy egykor büszke hadvezér volt, mostmár csak egy bábú. Még ha csak ilyen apró utalásokkal is, de az én szememben Grievous karaktere óriásit nőtt.

 

Nahdar Vebb... Maga a figura kivitelezése nekem bejött. Tetszett az a kisfiús hangja, és az, hogy abban a pillanatban, ahogy beléptek a Vasseki kastélyba jelentős jellemváltozáson esik át, egészen a haláláig. És általában a Nahdaros jeleneteknél voltak a legjobbak a zenék. Konkrétan kettő jelenetre gondolok. Miután Fisto kivégezte Gort, és beszélgetnek, illetve a legvégén, mikor a tanácsteremben beszélgetnek.

 

Tetszettek ezek a barna klónok is. Örülök, hogy ilyen színt választottak nekik, ezzel is segítették, hogy tovább uralkodjon ez a sötét hangulat, ami az egész epizódot jellemezte.

 

Tetszett, ahogy az orvosdroid ökörködött a vezérlőteremben. Az viszont nem, hogy a Jedik mindent szétbarmoltak Grievous otthonában.

 

Jah... Gor. Eleinte csak annyit tudtam róla, hogy egy Roggwart, aminek már az ötlete sem tetszett, révén mert van egy Tatooinei állat, a Rock Wart, szóval elképesztő koppintásnak tűnt. Továbbá mikor megláttam képen... Ááá... Nem tetszett. Csak egy vér gyenge Rancor pótléknak tartottam, de mozgás közben bejött. Sajnáltam is, hogy Fisto olyan Obi-Wanos mozdulattal kinyírta. Bár én anno még a Rancort is sajnáltam a Jedi Visszatérben.

 

A Nute Gunray hologrammos jelenet annyira nem jött be. De egyre inkább furcsálom Dooku Gróf észjárását. Először Ventress-t teszi próbára, utána pedig Grievoust...

 

Spoiler:

...Nem lepődnék meg, ha a következő részben Grievous bosszúból felbéreli az űrkalózokat, bár kicsi a valószínűsége.

 

Kit Fistóról nem mondok semmit. Hozta a formáját.

 

Számomra ez az epizód az abszolút első.

Duel Of The Droids, Cloak Of Darkness, Lair Of Grievous... Túl jó ez a sorozat. :D De maradjon is így.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát elég randa a pofikája... :D Ez a félig-meddig emberi, eltorzított arc nekem nem annyira jön be. Egyáltalán miféle szerzet ez?

Hát jah, nekem is ez nem tetszett benne, úgy látszik, akkor nem állok ezzel egyedül :D Meg nem igazán tűnik valódi élőlénynek, ami tovább rontja az összképet. Legyen totál páncél nélküli élőlény vagy csak simán robot :D Ez a totál keveredés nagyon nem bejövős.

 

Ody, az ep6 rancor párhuzam nekem is eszembe jutott, csak nem írtam ide le, mint ahogy azt is elfelejtettem leírni, hogy Fistot a megjelenése óta csípem, mert érdekes a külseje, de úgy látszik, belsőleg is egy remek Jedi :D A nem mellékes mellék Jedik közül nálam ő áll első helyen :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa! Mindig élvezettel olvasom ezeket a bő lére eresztett értékeléseidet. :D

 

Aludva egyet az epizódra, továbbra sem változott a véleményem. Eddig magasan a legjobban tetsző rész számomra.

 

Nahdar -nak volt egy érdekes kijelentése a háborúról és a változó hozzáállásról. A végén erre remekül utaltak Yodáék, hisz Vebb azt az utat mutatja meg amin néhány Jedi eltévelyedhetett volna. A háború ennyire rossz hatással is lehetett a lovagokra. Persze ettől még továbbra se gondolom, hogy Nahdar -t kellene a negatív Jedi mintapéldányának tenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a harmadik legjobb rész, beelőzve a múlt heti Assaj epizódot, ami igy a negyedik. Azért ""csak"" harmadik, mert nekem jobban tetszett a Rising hangulat-épitése. Itt hangulatra nem is nagyon tudtak időt szánni: túlságosan szoritottak őket a husz perces játékidő amibe egy rakás akció bele kellett férjen. Ezen a ponton egyetértek néhány tfn-es hozzászolóval akik szerint ha hosszabb vagy két részes lett volna a Lair akkor simán a legjobb lehetett volna.

 

De nem akarok ugy tünni, mint aki morog pont emiatt a rész miatt. Kiváló egyébként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra a hely hangulata és a remek zene már eleve kiváló alapot jelentett. Persze ebből a szempontból az volt a csúcspont, amikor Grievous szobáit végig nézzük. Eddig ezek a képsorok voltak a legsötétebb tónusúak a sorozatban. Persze a történet második felét már inkább az akció uralta, de ez nálam semmit nem vett le a hangulatból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiskósa említette, hogy Nhadar karaktere megváltozott azt követően, hogy belépnek Grievous házába. Én itt egy jelentős párhuzamot vélek felfedezni Luke-kal és az EpV-ös barlanggal.

 

Kezdve azzal, hogy a halfejű padawan a fénykardjával akar bemenni a templomba (szó szerint), csakúgy, mint Luke, akit hiába figyelmeztet Yoda.

 

Ezt követően pedig a hely, ami tele van sötétséggel, megmutatja, hogy pontosan kik is vagyunk, milyen Jedivé és milyen emberekké váltunk. A háború számos Jedit letesztelt, és sokan közülük otthagyták a fogukat a harcban. Úgy hiszem, hogy Yoda is ezért küldte be Luke-ot a barlangba: hogy letesztelje, milyen ember is igazából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nahdar: - Grievous megfizet ezért. El fogom pusztítani.

Fisto:- Megértem a fájdalmad...de ne feledkezz meg a tanításokról Nahdar. A jedik nem járnak a bosszú útján.

Nahdar:- De ebben a háborúban csak erővel lehet győzni. Megváltoztak a szabályok.

Fisto:- Talán csak Te változtál meg.

 

A fenti párbeszédre utaltam alant. Talán a fiatalabb Jedik már úgy látták a háborút mind Nhadar. Elég ha Ahsokára célzok, aki hasonlóan szertelen és néha erőszakos. Egyébként azt is megtudtuk, hogy Grievous még egy mestert sem tudott megölni! Dooku le is nézi ezért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Gor leginkább arra a reekre hasonlít, amelyiket a Geonosison láttunk, ugyanilyen szarvak, dübörgő járás...

A Reeknek is voltak szarvai annyi szent. :D Gor sokkal ijesztőbb. Van benne egy kis dínó meg godzilla beütés is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az igazság, hogy nekem elsőre pofára azok a kínai maskarák jutottak eszembe, amikbe be szoktak öltözni ünnepkor, és kígyóznak vele :D Sajna részben emiatt is nem tudtam elsőre komolyan venni :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként azt is megtudtuk, hogy Grievous még egy mestert sem tudott megölni! Dooku le is nézi ezért.

 

 

 

Igen, erre én is felfigyeltem, bár ez némileg ellentmondásos a Tartakovsky sorozattal szemben. (na jó, mondjuk az az egész sorozat egy nagy ellentmondás). Gondolok arra a részre, amikor Grivit ekőször látjuk és egyszerre aláz le több jedit, (5-öt ha jól emlékszem :D ) köztük Aayla Secura, Shak Ti, Ki-Adi Mundi. Az azért egész jó teljesítmény volt.

 

De félre az offal, hozzám sokkal közelebb áll a TCW-s Grivi. (ezzel gondolom más is így van). És igen, szuper rész volt. Amit gondolok róla, már elmondtátok. Az ún. mellék jedik közül nekem is Fisto az egyik kedvencem. A másik Aayla Secura, remélem ő is képbe kerül majd hamarosan.

 

És, ha jól láttam, ismét kimarad egy hét. :D:D:D:D Minden alkalmat kihasználnak az időhúzásra. Ez meglehetősen dühítő dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, erre én is felfigyeltem, bár ez némileg ellentmondásos a Tartakovsky sorozattal szemben. (na jó, mondjuk az az egész sorozat egy nagy ellentmondás). Gondolok arra a részre, amikor Grivit ekőször látjuk és egyszerre aláz le több jedit, (5-öt ha jól emlékszem :D ) köztük Aayla Secura, Shak Ti, Ki-Adi Mundi. Az azért egész jó teljesítmény volt.

 

De itt a Jedi mester megöléséről volt szó, amit akkor se tudott végrehajtani. :D

 

De félre az offal, hozzám sokkal közelebb áll a TCW-s Grivi. (ezzel gondolom más is így van). És igen, szuper rész volt. Amit gondolok róla, már elmondtátok. Az ún. mellék jedik közül nekem is Fisto az egyik kedvencem. A másik Aayla Secura, remélem ő is képbe kerül majd hamarosan.

 

És, ha jól láttam, ismét kimarad egy hét. :D:D:D:D Minden alkalmat kihasználnak az időhúzásra. Ez meglehetősen dühítő dolog.

Hozzám is közelebb áll ami nem csoda, hisz a régiben alig szerepelt itt meg ő az egyik főszereplő. Egyébként el kell szomorítsalak, de csak január másodikán lesz új rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiskósa: De ott egy mestert sem öl meg Grivi. Vagy igen?

 

 

Két halálos áldozat volt. Az egyik a padawan, a másik az a szőrös szörnyfejű jedi (ezt jól megfogalmaztam :D ). Bár azt nem tudom, mester volt e.

 

De mindegy, én csak arra céloztam, hogy ha a CW-t is teljes értékű sorozatnak tekintenénk( márpedig nem), akkor Grivi ereje elég jelentősen visszaesett. Én mindenesetre eléggé túlzásnak találtam a CW-s verziót. Nehogy már egy Erőt nem használó lény legyőzzön 5 jedit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem egyébként az zavar, hogy a Jedik egyáltalán nem érvényesítik a legnagyobb erejüket Grievousszal szemben: történetesen, hogy ők Erő használók, a tábornok meg nem.

 

Minek erőltetni a fénykard párbajt, amikor az Erővel simán elintézhetik?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa! Mindig élvezettel olvasom ezeket a bő lére eresztett értékeléseidet. :D

Kösz... Ody. :D

 

Az egyik a padawan, a másik az a szőrös szörnyfejű jedi (ezt jól megfogalmaztam ). Bár azt nem tudom, mester volt e.

Az a bizonyos Jedi K'Krukh volt, és igen. Ő mester volt. De ő elvileg bele sem halt abba a sérülésbe, amit Grievous okozott neki. Valami sztázisba merült, vagy nem is tudom, és szép lassan meggyógyította magát. Hiszen még a Legacy sorozatban is él, és virul.

 

Két halálos áldozat volt.

Ez viszont továbbra is stimmel a fenti hiba ellenére, mert a másik akit megölt, az Daakman Barrek volt, aki szintén Jedi mester, bár szerintem őt a droidjaival lövette agyon. Meg különben is, minek erőlködünk azon, hogy mennyire ellentmondásos a CW? Mert meglehet, hogy azért győzte le ilyen könnyen őket a Hyporin, mert már erősen kimerültek. Gondoljatok csak bele. Lezuhantak egy csillagrombolóval, ráadásul még tovább is küzdöttek a rohamdroidokkal... Azért gondolom próbára tette őket rendesen.

 

Két halálos áldozat volt.

Én is tévedtem. Három. Mert Tarr Seirr-t nem számoltam, csak Sha'a Gi-t. De szerintem hagyjuk ezt a témát, mert különben Ody megharagszik, hogy nem a témában beszélgetünk...

 

Jah, és Donát... Honnan vetted, hogy én mondtam? :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem egyébként az zavar, hogy a Jedik egyáltalán nem érvényesítik a legnagyobb erejüket Grievousszal szemben: történetesen, hogy ők Erő használók, a tábornok meg nem.

 

Minek erőltetni a fénykard párbajt, amikor az Erővel simán elintézhetik?

Ez hogy képzeled el? A droidokat is lekardozzák, pedig azokat is egyszerűbb lenne az Erővel elintézni. Sőt. Mindent elég lenne az Erővel intézni, egy fotelból. :D Valahol olvastam, hogy annál jobb egy Jedi, minél kevesebbet kell használnia az Erőt a különféle helyzetekben.

 

KisKósa: ez totális OFF volt. Van topikja a korai CW -nek, így erről ott ildomosabb mélyebben beszélgetni. Köszi.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, de a droidoknak nincs fénykardjuk... őket simán legyakhatják karddal. Mondok egy példát. Ha van egy tankom, meg az ellenségnek is van egy tankja, és patt helyzet alakul ki, mert nem tudjuk egymást szétlőni, nekem viszont van a kezembe egy rádió, amivel megsemmisítő csapást rendelhetek el a légierő révén, akkor vajon kiaknázatlanul hagyom? Persze hogy nem. A Jedik számtalan módon elpusztíthatnák Grievoust, kezdve azzal, hogy elkapják a torkát, ahogyan Luke tette a gamorraiakkal, vagy lelöknék egy jó magas szakadékba, vagy csak megbilincselnék, vagy elvennék a fénykardját, vagy bármit, az Erő eléggé határtalan, Grievous meg tehetetlen lenne velük szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Grievous különbözik szinte mindegyik ellenfelüktől. Hiszen remekül fénykardozik. A magna guardok és a Sith-ek ellen is használnak Erőt a Jedik, elég Yoda és Dooku párharcára gondolni vagy Yoda és Palpatine-éra. A magna guardokra meg rázúdít egy egész doboznyi valamit Obi-wan, és ezzel repeszti szét őket. Simán elkaphatnák Grievoust, az erkölcsi fenntartásaik meg nem érdekelnek, hisz a háború megállítása ennél jóval fontosabb.

 

Ez nem olyan dolog, ami miatt a sötét oldalra keverednének, egyszerűen csak más módon győznék le a tábornokot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem használhatják az Erőt? Ep1 Qui-Gon és Obi-Wan a B1-esek ellen, Ep2 Kit Fisto az Arénában, Ep3 Obi-Wan a Magna Guardok ellen, valamint Grievous ellen...

Nem úgy vettem észre, hogy az utóbbi esetben Obi-Wan egy szemernyit is visszafogta volna magát... :)

 

Egy oka van az egésznek: nem lenne elég izgalmas, és nem lehetne nyújtani a sztorit...

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát. Úgy beszélsz mint Nadhar! Erre csak Fisto és Yoda szavaival tudok válaszolni: "A hatalommal rendelkezőknek nem szabad visszaélniük vele." és "Erőre erővel válaszolni nem a jedik módszere". Ismerjük a Jediket tehát tudjuk, hogy ezt nagyrészt betartják. Fisto amúgy is használt erőlökést Grievous ellen. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem használhatják az Erőt? Ep1 Qui-Gon és Obi-Wan a B1-esek ellen, Ep2 Kit Fisto az Arénában, Ep3 Obi-Wan a Magna Guardok ellen, valamint Grievous ellen...

Nem úgy vettem észre, hogy az utóbbi esetben Obi-Wan egy szemernyit is visszafogta volna magát... :)

Jajj hát ki mondta, hogy nem használhatják az Erőt? Az ilyen tiszta Erő használatokkal bárkit fél perc alatt legyőzhetnének. Pl. Gor -t is simán félre lehetne söpörni. Egyszerűen nincs ekkora hatalmuk.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.