Ugrás a kommentre

1x10 - Lair of Grievous


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

(Először is mint új tag: sziasztok!)

 

Nah szóval szerintem ez a rész az évad legjobbjai között bőven ott van, a hangulat meg a látványvilág is jó volt.

Viszont kicsit panaszkodnék mert a pozitívumokat már mindenki leírta:

Aazt nem értem, hogy a doki most komolyan úgy rakta fel grivi új lábát mint egy darab LEGO-t? Hát miez?

 

Én valahogy jobban ki vagyok békülve a cw-s grievoussal aki egyszerre harcolt 4-5 Jedivel és akkor még szét se szedte a karjait, arról elhittem hogy tényleg a frász kerülget tőle mindenkit és nagyon el akarják tenni láb alól, de ő... Oké vannak jó dumái meg minden, de a harc nem megy annyira neki hogy akkor most ő a nagy Jedi vadász meg amikor a nagy trófeagyűjteménye szinte egytől egyig padawan hajfürtökből állt akkor a röhögés kerülgetett, szóval azt a régi grivit hasonlítsuk már össze ezzel akit még ahsoka is csak akkor nem szivat meg ha nem akar... És akkor speciel miért köhög? Azt hogy olyan a tüdőinek ott a fémszerkezet közepében mintha paszírozógépbe rakták volna őket elfogadnám érvnek ha nem láttuk volna az ep III-ban hogy szabadon lóg ott belül minden, sérülés nélkül...

 

Off: Az Ahsokás témához annyit tennék hozzá hogy szerintem Dooku fogja eltenni láb alól mert ugye különben annak a lefejezésnek az ep III-ban semmi értelme ugyanúgy mint Anakin poénkodásának Grievoussal ha ő nyírta ki a padawanját kb. nem az lett volna a reakció hogy "Magasabbnak hittem" hanem hogy "Óhogypusztujjámeg" . Ja és magyarázza már meg valaki hogy ezek után hogy a fenébe lehet értelmezni Anakinnak ezt a mondatát ha a cw-ben rendszeresen találkozik dooku-val:

"My power doubled since we last met count"

Igazad van mert a cw-ben Grievous egy daráló volt , itt meg csak szenved , a filmről ne is beszéljek.

Mi van? Grievous egyre gyengébb vagy mi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A CW felejtős ebből a szempontból. A túlzásai miatt egy Dragon Ball típusú marhasággá vált. A valódi Grivi itt van a TCW-ben, illetve az Ep3-ban. Ne felejtsd el, hogy Windu ott egyetlen intésével egy egész super harci droid sereget intézett el. Vagy Yoda ugyancsak egy intéssel egymáshoz csapott két leszállóegységet.

Grivi nem attól veszélyes, hogy "Én vagyok a legnagyobb harcos, és nincs ellenfelem az univerzumban!" stílusban szétver mindenkit. Aki ilyent akar látni, annak a Dragon Ball-t ajánlom. Grivi attól veszélyes, hogy egyrészt képes legyőzni egy gyengébb harci képességű Jedit, másrészt a galaxis egyik legkiválóbb stratégája, harmadrészt nem riad vissza semmitől a céljai elérése érdekében.

Na jó, mondhatnánk, de akkor miért szenved? Hát nézzük csak...

Harci tudásban eddig csak Skywalkerék és Kit Fisto "vette" fel a színvonalát. Ahsoka is inkább csak túlélte, és Anakin, meg Obi-Wan sem döngölték a padlóba. Kit Fisto egész jól állt ellene, de aztán jött az erősítés...

És itt jön be a stratégia. Grivi talán legnagyobb erőssége a stratégia. Mindig ott tűnik fel, ahol nem várják. Ezt még a legnagyobb ellenfelei is (Anakin és Obi-Wan) többször hangoztatták, panaszkodva, h mennyire megkeseríti az életüket. Hogy közben többször hibázott? Én még egyetlen olyan nagy stratégát sem láttam, aki nem hibázott. A nagy stratégákat pont arról lehet felismerni, hogy hibáznak, de mégis talpon tudnak maradni. Márpedig Grivi talpon maradt egész az Utapauig...

Ennek pedig egyik fő elősegítője pont az volt, hogy a siker érdekében semmitől nem riadt vissza. Nem voltak olyan korlátai, mint például az ártatlanok megkímélése, vagy a tömegmészárlás elkerülése.

És mindezek együttesen, valamint a "megfoghatatlansága", a legendává válása okozta azt, hogy annyira tartottak tőle. Na meg persze a sikerei, amiből sajna nem sokat láthattunk eddig, de talán ez majd változik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egy függő nem tudom mibe azért beledöngölte, majd pár perccel később csak-csak kinyírta :oops:

Ja, én az eddigi TCW-s eseményekre értettem. Amiről te beszélsz, az már az Ep3, és én is megemlítettem, ha nem is pont ebben az összefüggésben. ("Márpedig Grivi talpon maradt egész az Utapauig...") :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, én az eddigi TCW-s eseményekre értettem. Amiről te beszélsz, az már az Ep3, és én is megemlítettem, ha nem is pont ebben az összefüggésben. ("Márpedig Grivi talpon maradt egész az Utapauig...") :oops:

Igen, de pont arra próbáltam rávilágítani (kicsit hülye megközelítéssel :D ), hogy Anakin és Obi-Wan pillanatnyilag nem összemérhető vele, mivel Anakin még csak nem is látta, Obi-Wan meg egyszer már dumált is vele, és a kardjuk is összeért. Ez még nem mérvadó olyan kijelentésekre, hogy nem döngölték a földbe (ami mondjuk igaz, de harc sem volt köztük, amiben bizonyíthattak volna, sőt...). Viszont, Obi-Wan az első komoly összecsapáskor kinyírja. Szóval, én kihagynám ezt a két delikvenst Grievous harci képességének ecsetelésekor :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oh, tényleg! :oops: Anakin nem is találkozott vele. Obi-Wannal azért pazaroltak némi energiát a fénykardjaikból, de ott Obi-Wannak nem a harc volt a célja, csak fedezte a menekülését. A lényeg az, hogy Grivi képes volt felvenni a harcot 1-2 Jedivel szemben, ami meglehetősen nagy teljesítmény egy nem Erő-használótól. Az egyéb lényekre pedig egyértelműen halálos veszélyt jelentett. De Ez volt az igazi Grivi, és nem a CW-ben szereplő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Grievous nagyon jól tartotta magát a Klónháború három éve alatt, úgy, hogy rendszeresen konfrontált kisebb-nagyobb Jedikkel. És hát ugye gyakorlatilag egymaga képviselte az észt a szeparatistáknál :D

 

A dokidroid frenetikusra sikerült, hihető karakter lett. Dooku meg zseniális ahogy teszi az eszét hogy "le kell tesztelnie Grivit" miközben ő maga csak arra képes hogy semmire sem jó konzerveket ad a keze alá plusz alkalmasint a Köztársaságnak kel kifizetnie érte a válságdíjat. Gor.... szegény Gor. Nem az a "mindenki kedvence" karakter de teljesen hihető, hogy Grivi házikedvence volt.

 

Ody (és mindenki más aki aggódott értem): köszönöm az aggódást, túléltem. :)

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Továbbra is érdekes Nadhar Vebb karaktere. Fiatal Jedi, kinek értékrendjére már a háború volt talán a legnagyobb hatással. Talán itt is látszik, hogy a Jedik új generációját merre sodorta a háború. Persze nem tudjuk mennyire volt általános ez a fajta hozzáállás a fiatalok között, de azért elég baj, hogy egyáltalán volt ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nadhar arra az ifjú Jedire emlékeztetett, aki a Yoda képregényben is szerepelt. Őt is ugyanúgy megváltpztatta a háború és ugyanaz lett a veszte, mint Nadharnak.

Ne is mondd... Az a képregény egy mestermű! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Itt is akad pár változás, de résen kell lenni. :) Az első bővítés akkor van, amikor behatol a kommandó Grievous lakhelyére. Ide két klón egy-egy mondata került vissza: ?-You smell that? Doesn?t smell like dorids to me? A következő megjegyzés is hangulatfokozó: ?It?s dark to see anything?

 

A két jedi droidokkal való harcát mókás mondatokkal dobták fel, amik nem biztos, hogy illenek ide, bár kétségtelenül viccesek. ?-Have you ever killed a jedi?

-No. Never.

-Me neither.? LOL

Aztán egy másik konzerv beszólása, akit ezután Nadhar még az Erővel is szétroncsol: ?Don?t even think about it, Republic guards.?

 

Itt is van egy mondatos bővítés, amit azelőtt hallhatunk, mielőtt bele esnének a verembe. Itt Nadhar süt el egy: ?I have a bad feeling about this? mondatot.

 

Grievous állatságára is rájátszottak, mert miután megölte Nadhart odaszól a kamerába Fisto- nak, hogy: ?Do you hear me Jedi? Do you hear me?? A második ismétlés új, és teljesen eszelős. Tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Hehe. :) Alább épp ezekről írtam. :D A BR kiadásba már beletették.

 

- A starwars.com-on fellelhető episode guide tartalmaz néhány olyan leírást, ami nem került bele az epizódba. Az első ilyen, hogy ebben a részben is elhangzott volna a „Van valami rossz előérzetem.” („I have a bad feeling about this.”) mondat, méghozzá Nahdar szájából. A másik pedig egy droid poén, mely így hangzott volna:

„- Öltél már valaha Jedit? (Have you ever killed a Jedi?)

- Nem, soha. (No, never.)

- Én sem. (Me neither.)”

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Most olvasom épp, hogy Grievous miként tett szert Gorra. Még akkor szerezte, amikor hús-vér élőlény volt, egy háborúban, amelyben a kaleesh-ek lerohanták a bitthćvrianokat. Sok roggwartot zsákmányoltak itt a kaleesh-ek, és az egyikük volt Gor, aki végül Grievoushez került.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom épp, hogy Grievous miként tett szert Gorra. Még akkor szerezte, amikor hús-vér élőlény volt, egy háborúban, amelyben a kaleesh-ek lerohanták a bitthćvrianokat. Sok roggwartot zsákmányoltak itt a kaleesh-ek, és az egyikük volt Gor, aki végül Grievoushez került.
Én továbbra is csípem Gor-t, az egész TCW -ben az egyik legjobb szörny. Kíváncsi lettem volna miként múlatták kettesben az időt. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra is csípem Gor-t, az egész TCW -ben az egyik legjobb szörny. Kíváncsi lettem volna miként múlatták kettesben az időt. :)

Biztosan elhajított neki messzire egy félbeharapott Jedi tetemet, hogy hozza vissza. :) A viccet félretéve, nem hiszem, hogy nagyon babusgatta volna. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztosan elhajított neki messzire egy félbeharapott Jedi tetemet, hogy hozza vissza. :) A viccet félretéve, nem hiszem, hogy nagyon babusgatta volna. :)
De szerintem nem is bujkált előle, hisz amikor hazatért, hívogatta. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Ez is remek rész volt. Ismét zárt terek és igényesen kidolgozott fém épület. Tetszettek a szobrok is, örülök, hogy beletették.

Úgy tűnik a csapdába estés Mon Calamari szokássá vált a sorozatban, Gial Ackbar igen meg volt lepódve, mikor rászedték. :)

Én nem igazán tudtam sajnálni az újdonsült Jedi halálát. Szerintem ezzel azt is érzékeltetni akarták, hogy eléggé felhígult ez a szakma, hiszen Nadhar többször eretnekségre utaló megjegyzéseket tett.

Grivi simán elmenekül 2 jedi és 4 klón elől, ami elég nagy érdem, főleg lábak nélkül. A doktor droid is nagyon tetszett, főleg a pimaszsága, ha egyszer szükség van rá, akkor nem lehet csak úgy lecsapkodni a fejét, mint egy sima harci egységnek, ha valami pimasz megjegyzést tesz. Amúgy olvastam, hogy újra lett építve, mondjuk egy fejvisszahegesztés droidoknál nem számít nagy műtétnek.

Gor aranyos volt, itt éreztem először és utoljára érzelmeket Grivi hangjában, olyan kis szomorú volt, amikor meghalt a pet-e. Vagy lárva! :)

A Jedi mester jelleme és hozzáállása tetszett, plusz kimért volt és vidám természetű, örülök, hogy a filmben és a sorozatban is szerepet kap még.

Grivi beszélgetései is tetszettek, nem az a tipikus alkalmazott, főleg mikor kinyomja a boss-t még szónoklat alatt.

Ez az epizód azért jön még be igazán, mert itt nem volt olyan előkészített terv, mint az előzőekben.

Itt nem volt egy jól megszervezett és kiszámítható támadás, amit aztán persze a hősök simán visszavernek, itt csakis improvizálás láthattunk. Ez adta a lehetőséget, hogy a Generális végre megmutathassa igazi erejét és tudását. Fisto használta ellene az Erőt, mivel eléggé keményen volt szorongatva, így Grivi is megidézett pár segítőt, ami menekülésre késztette. Furcsa, hogy őt senki sem tartja ezért gyávának...Úgy látszik csak a Szeparatisták lehetnek azok, ha egy vesztésre álló csatát otthagynak.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú ez a rész még mindig nagyon egyben van! Az egész sorozat eddigi egyik legjobbja. Az első évados szavazást is megnyerte. Grivi bázisa tökéletesen illett hozzá, a kis háziállata pedig még mindig az egyik legeredetibb lény a TCW -ben. Ennek a résznek minden másodperce a helyén van. A koronát a film végi párbaj teszi fel, melyben Fisto és Grivi a ködben vívnak meg. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem nehéz kitalálni, hogy a MagnaGuard-okon lévő köpenynek nem sok funkciója van (ahogy Grievous-ének sem). Annyi szerepe van - ahogy a többi részük kialakításának is, hogy a droidok hasonlítsanak Grievous egykori népének (kaleesh-ek) katonáira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A köpenynek sehol sincsen funkciója, kivéve talán Batman-nél, aki egyes verziókban repül is vele. Ha jól tudom, Grivi lassít vele egy esést majd valamelyik részben. De később, egy játékban építenek Grievous-hoz hasonló droidokat, nekik már szerencsére nem lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Ez egy kifejezetten jól sikerült rész lett szerintem. Egyike azon epizódoknak, ahol tényleg izgultam a szereplőkért. Egyébként szerintem Kit Fisto padawanját nem kellett volna ilyen hamar kiiktatni... Én megnéztem volna még néhány epizódban. (Kit Fisto amúgy az egyik kedvenc jedim. :))

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.