Ugrás a kommentre

1x10 - Lair of Grievous


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hétvégén megnéztem az epizódot, de csak most jutottam oda, hogy írjak róla.

Röviden: jó rész volt, de egyáltalán nem vagyok tőle elájulva. Ez részben köszönhető az epizódról eddig kiszivárgott infóknak és részleteknek, melyek gyakorlatilag minden lényeges momentumot tartalmaztak, egy-két kivétellel (a szobrok és a Fisto-Grievous párbaj részletei). Ezeken kívül szinte minden helyszínt láttunk, és sok izgalmas pillanat is az előzetesekben lett lelőve. A "You can't defeat all of us" - "Of course I can!" szöveg például sokkal erőteljesebb volt az egyik legelső trailerben, mint most, az epizódban.

Bőséggel vannak azonban olyan részletek, melyek az előzetesektől függetlenül sem működtek nálam, például mindenekelőtt Gor. Egyszerűen nem tetszik a szörny, sem a kinézete, sem a mozgása, sem a halála, mely igen durván emlékeztet Obi-Wan EP2-beli akciójára. A mozgása, főleg pedig a vicsorgása kapcsán kimondottan paródiaszerű érzés fogott el egyszer-kétszer, az összecsapás elejét például nem is nagyon tudtam komolyan venni. Ugyanez volt igaz a Grievous megcsonkítása utáni részre is, amikor össze-vissza ugrál, a klónok meg tartják a pecabotot. Utána, amikor óriási pókként figyeli a klónokat a sisaklámpákkal megvilágítva, már tetszett.

Grievous orvosdroidja is tetszett, a szövegeivel együtt, kivéve, amikor a "Hol a másik Jedi?" poént süti el - ez nem hiányzott, főleg, hogy előtte tisztán hallani a fénykard bekapcsolását. Szintén furcsán hatott, amikor Grievous hazatérve Gort és a dokit szólítja. Nem igazán értem, itt mire számított: hogy Gor majd jön pitizni?

Nahdar karaktere kis túlzással az első pillanattól unszimpatikus volt nekem, Fistóhoz hasonlóan én is zokon vettem a székfordítós meg egyéb túlzásait. Amikor viszont végleg leírtam, az "A klónok az utamban voltak" szöveg volt. Még Anakin, aki végül a sötét oldalra állt, sem volt ennyire elszállva magától Jedi korában. (Dookura is azért haragudott, mert egy csomó Jedit pusztított el.) Lehet, hogy Nahdar jól forgatja a kardot, de mentálisan nála alkalmatlanabb Jedi-lovag kevés létezett.

A kamerás rész, amikor Fisto a vezérlőből nézi Nahdar halálát, többek között talán pont ezért, nálam nem okozott különösebb katarzist - igazából csak a fénykard elvétele tetszett nagyon. Ja, és a végső párbaj is gyönyörű lett, és fel sem merült bennem, hogy Fisto gyáva lenne. A tettei teljesen logikusak és méltók egy Jedi-mesterhez.

A szobrokat már említettem: azok közül az elsőt tartom nagyon hangulatosnak. A többi inkább zavart, mert azt sugallják, hogy Grievous apránként lett olyan, amilyen. Ez nekem nem tetszik, mert a kinézete annyira egységes, hogy nehéz elhinnem, volt olyan fázisa, amikor pl. a karjai már gépkarok voltak, de a feje még nem volt bedobozolva. A vállai például kimondottan nyomorultul hatnak, ha nem gép az egész teste, számomra nem logikus, hogy ilyen torz testfelépítést akarjon magának egy hadvezér. Ez ugyan EU, de nekem sokkal elfogadhatóbb, hogy egy baleset következtében vesztette el a valódi teste nagy részét.

Annak örültem, hogy a jeladó csapda volt, viszont elég átlátszóra sikerült az ezt felfedő jelenet...

Nem tetszik továbbá az sem, hogy Dooku most Grievoust egzecíroztatja. Az előbb Ventress volt porondon, most meg Grievous - mi ez, beköszöntött a vizsgaidőszak a szeparatista vezérkarban?

Spoiler:

Arról nem is beszélve, hogy most meg Dooku szívatása következik. Remélem, nem Sidious vizsgáztatja így, mert ha igen, soha nem fogom komolyan venni többé a szeparatista fenyegetést. :clap:

És bár ez az epizód igen sötétnek volt beharangozva, ebből jóformán semmit sem éreztem, szerintem semmiben nem volt különlegesebb az eddigieknél. Sőt, az előző rész szerintem jobban sikerült. Ott a gonosz minden számítása bejött, és néhány pillanattól eltekintve hangulatilag és történésekben is uralta az egész epizódot. Itt folyamatosan hullámzónak éreztem a színvonalat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az első alkalom amikor nagyon nem értek veled egyet az egyik epizód kapcsán. Bár ha elolvastad az eddigi hozzászólásokat gondolom ez nem ér meglepetésként.

 

Hétvégén megnéztem az epizódot, de csak most jutottam oda, hogy írjak róla.

Röviden: jó rész volt, de egyáltalán nem vagyok tőle elájulva. Ez részben köszönhető az epizódról eddig kiszivárgott infóknak és részleteknek, melyek gyakorlatilag minden lényeges momentumot tartalmaztak, egy-két kivétellel (a szobrok és a Fisto-Grievous párbaj részletei). Ezeken kívül szinte minden helyszínt láttunk, és sok izgalmas pillanat is az előzetesekben lett lelőve. A "You can't defeat all of us" - "Of course I can!" szöveg például sokkal erőteljesebb volt az egyik legelső trailerben, mint most, az epizódban.

 

Ebből számomra annyi derül ki, hogy abszolút nem volt jó rész (még ha itt azt is írod, ám de alább megsemmisíted), és túl sok előzetest néztél. :clap: Egy 22 perces résznek nem tudom mit kellett volna még ezen felül nyújtania?

 

Bőséggel vannak azonban olyan részletek, melyek az előzetesektől függetlenül sem működtek nálam, például mindenekelőtt Gor. Egyszerűen nem tetszik a szörny, sem a kinézete, sem a mozgása, sem a halála, mely igen durván emlékeztet Obi-Wan EP2-beli akciójára. A mozgása, főleg pedig a vicsorgása kapcsán kimondottan paródiaszerű érzés fogott el egyszer-kétszer, az összecsapás elejét például nem is nagyon tudtam komolyan venni. Ugyanez volt igaz a Grievous megcsonkítása utáni részre is, amikor össze-vissza ugrál, a klónok meg tartják a pecabotot. Utána, amikor óriási pókként figyeli a klónokat a sisaklámpákkal megvilágítva, már tetszett.

 

Hát nem tudom.... Gor elfogadása valóban ízlés dolga, és a halála is Obi-Wan kivégzésére hajaz, de ez miért lenne baj? :D A filmek is tele vannak ehhez hasonló utalásokkal. Grievous megcsonkítása végre egy olyan jelenet, ahol a tábornok valóban szorult helyzetben van és nem annyiból áll a szerepe, hogy parancsolgat aztán esetleg vív egy kicsit és lelép. Épp ennek lehetne örülni, de most éppen ez a baj. :P Nem értem...

 

Grievous orvosdroidja is tetszett, a szövegeivel együtt, kivéve, amikor a "Hol a másik Jedi?" poént süti el - ez nem hiányzott, főleg, hogy előtte tisztán hallani a fénykard bekapcsolását. Szintén furcsán hatott, amikor Grievous hazatérve Gort és a dokit szólítja. Nem igazán értem, itt mire számított: hogy Gor majd jön pitizni?

 

Az orvosdroid a kérdése után egyből rájött, hogy neki vége. De az valóban hiba, hogy Fisto egy fél másodperccel előbb kapcsolta be a kardját... Aztán Grievous hívja Gort....és???? Miért ne hívhatná? Biztos ő a kedvenc háziállata. Ezt ne haragudj, de kukacoskodásnak érzem. Mintha minden áron hibát akarnál találni benne.

 

Nahdar karaktere kis túlzással az első pillanattól unszimpatikus volt nekem, Fistóhoz hasonlóan én is zokon vettem a székfordítós meg egyéb túlzásait. Amikor viszont végleg leírtam, az "A klónok az utamban voltak" szöveg volt. Még Anakin, aki végül a sötét oldalra állt, sem volt ennyire elszállva magától Jedi korában. (Dookura is azért haragudott, mert egy csomó Jedit pusztított el.) Lehet, hogy Nahdar jól forgatja a kardot, de mentálisan nála alkalmatlanabb Jedi-lovag kevés létezett.

 

Azért túlzás ennyire földbe döngölni szegényt. :P Sikerült Jedi lovaggá válnia, tehát alkalmasnak találtatott a feladatokra amik ezzel járnak.

 

A szobrokat már említettem: azok közül az elsőt tartom nagyon hangulatosnak. A többi inkább zavart, mert azt sugallják, hogy Grievous apránként lett olyan, amilyen. Ez nekem nem tetszik, mert a kinézete annyira egységes, hogy nehéz elhinnem, volt olyan fázisa, amikor pl. a karjai már gépkarok voltak, de a feje még nem volt bedobozolva. A vállai például kimondottan nyomorultul hatnak, ha nem gép az egész teste, számomra nem logikus, hogy ilyen torz testfelépítést akarjon magának egy hadvezér. Ez ugyan EU, de nekem sokkal elfogadhatóbb, hogy egy baleset következtében vesztette el a valódi teste nagy részét.

 

Akár EU akár nem, azért két szobor alapján még nem vonnék le ilyen messzemenő következtetéseket Grievous múltjáról.

 

Annak örültem, hogy a jeladó csapda volt, viszont elég átlátszóra sikerült az ezt felfedő jelenet...

 

Hát sajnos ebbe több konspiráció nem fért bele. :P

 

Nem tetszik továbbá az sem, hogy Dooku most Grievoust egzecíroztatja. Az előbb Ventress volt porondon, most meg Grievous - mi ez, beköszöntött a vizsgaidőszak a szeparatista vezérkarban?

 

Zoli! El se hiszem, hogy ezeket Te írod. :P A sorozatból eddig az tűnt ki, hogy Ventress és Grivi közreműködése egy rakás pudu -t nem ér a szepik számára. A sötét oldalon állókhoz pont ez az alattomos és aljas út illik amit itt is használ Dooku. Ventresst és most Grievoust túráztatja. Szedjék össze magukat, mutassák be valóban mire képesek és ha nem tudnak felnőni a feladathoz akkor hulljanak el. Épp Te reklamáltad már korábban, hogy Grievous mindig elmenekül. Nahát most megkapta érte ami jár.

 

És bár ez az epizód igen sötétnek volt beharangozva, ebből jóformán semmit sem éreztem, szerintem semmiben nem volt különlegesebb az eddigieknél. Sőt, az előző rész szerintem jobban sikerült. Ott a gonosz minden számítása bejött, és néhány pillanattól eltekintve hangulatilag és történésekben is uralta az egész epizódot. Itt folyamatosan hullámzónak éreztem a színvonalat.

 

Szerintem itt is a gonosz győzött. Gunray végképp megszökött, meghalt egy egész klón kommandó és egy Jedi. Fisto menekült meg egyedül de ezt a hajukra kenhetik a Jedik. Mi ez ha nem a sötét oldal győzelme?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hétvégén megnéztem az epizódot, de csak most jutottam oda, hogy írjak róla.

Röviden: jó rész volt, de egyáltalán nem vagyok tőle elájulva. Ez részben köszönhető az epizódról eddig kiszivárgott infóknak és részleteknek, melyek gyakorlatilag minden lényeges momentumot tartalmaztak, egy-két kivétellel (a szobrok és a Fisto-Grievous párbaj részletei).

Aki spoilerezik, az ne lepődjön meg aztán, hogy nem lepődik meg semmin, és végképp ne rója fel ezt az epizódnak. Én egyetlen pici jelenetet láttam, új is volt a maradék 19 perc :clap:

 

Grievous megcsonkítása végre egy olyan jelenet, ahol a tábornok valóban szorult helyzetben van és nem annyiból áll a szerepe, hogy parancsolgat aztán esetleg vív egy kicsit és lelép. Épp ennek lehetne örülni, de most éppen ez a baj. :D

Nem beszélve arról, hogy ugye a filmek is tele vannak ilyen komikusabb jelenetekkel, mint a klónok "pecázása". Emlékezzünk csak Boba Fett halálára, vagy Obi-Wan vontatására a Kaminon. Mondjuk, mikor horogra akadt Grivi, nekem nem éppen a komikus jutott az eszembe, hanem a kiszolgáltatott.

 

Aztán Grievous hívja Gort....és???? Miért ne hívhatná? Biztos ő a kedvenc háziállata. Ezt ne haragudj, de kukacoskodásnak érzem. Mintha minden áron hibát akarnál találni benne.

Ezt azért sem értem, mert annak a daginak az ep6-ban meg pl. a rancor volt a kedvenc háziállatkája. Oké, nem hivogatta, de szvsz nem azért siratta meg keservesen, mert mindig biztonságos távolról nézegette. Attól még, hogy nagy és csúnya, lehet aranyos kis háziállat. Még ha furcsa is, de az SW-ben sok furcsa dolog van.

 

Akár EU akár nem, azért két szobor alapján még nem vonnék le ilyen messzemenő következtetéseket Grievous múltjáról.

Nem beszélve arról, hogy Grievous páncéljának nagyja kaleesh páncélokon alapul, szóval Grivin akár egyszerű páncélok is lehettek, és nem feltétlen volt elemenként kiborgá alakítva.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk, mikor horogra akadt Grivi, nekem nem éppen a komikus jutott az eszembe, hanem a kiszolgáltatott.

Nekem is inkább ilyen érzetet adott a jelenet. Nem is hittem volna, hogy ezt valaki komikusnak látja. :clap: A "pecázás" meg nagyon ötletes volt, és nem is sokat értek vele. Ahogy Grivi a fél kezével lóbálja majd Nhadar -hoz vágja az egyik 'horgászt' az hatalmas. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastam a korábbi hozzászólásokat, és tisztában vagyok vele, hogy szembe megyek a többséggel, de ettől függetlenül ez a véleményem. Nem mondtam, hogy abszolút nem volt jó rész, említettem is pár kifejezetten jó pillanatot belőle. (Ha abszolút értékelhetetlennek tartanám, egy sort se írtam volna róla, lásd a Downfall of a Droid részt). És azt is jeleztem, hogy az előzetesektől függetlenül is voltak dolgok, amelyek nem tetszettek - hozzászólásom jórészt ilyeneket tartalmazott. És eszemben sincs kukacoskodni, egyszerűen csak leírom, hogy ez-az nem működött nálam.

A szobrok alapján nem igazán tudom, milyen más következtetést lehet levonni... Főleg, hogy a szerintem pont ezért kevésbé jó webcomic is ezt sugallja: a 62. oldalon látszik, hogy a karja már mechanikus, míg az arcán csak egy maszk van, az még élő.

A jeladós jelenettel az a baj, hogy a néző öt másodperc után tudja, Gunray nem lehet ott, mert már rég felpattant volna a székről, tele gatyával. Ehhez képest a Jedik nem jönnek rá, a készítők meg még húzzák a jelenetet - pont az a baj, hogy sok, nem az, hogy nem fért bele több.

A sötét oldalon állókhoz szerintem az illik, hogy akkor tesztelgetik a "szövetségeseiket", ha már biztosan tudják, hogy van kivel lecserélni. Egy Sith nem fogja hobbiból szivatni a hadserege parancsnokát egy háború közepén, csak mert épp megrendült benne a bizalma. Ez túl drága teszt lenne. Ha elbukik, elvész a parancsnok, sőt, az eredménytől függetlenül nagy valószínűséggel elvész egy titkos bázis is. Palpatine csak akkor kezdte vizsgáztatni Dookut, amikor már ott lapult a zsebében Anakin. Ventress egy orgyilkos(nak is betudható) küldetésre volt kijelölve, ahol egy beépített ügynök is volt - ez aligha mérhető össze azzal, hogy direkt egy főember bázisára viszik az ellenséget.

Amit az epizódban látunk, szerintem korántsem akkora győzelem a sötét oldal számára. Egyrészt, Grievous nem kis pénzből felépített és berendezett bázisa elveszett (ez nem egy lecserélhetőnek tűnő támaszpont, hanem szemlátomást tényleg az otthona). Grievousnak innen menekülnie kellett az epizód után. Másrészt, Dooku elvárta, hogy Fisto is haljon meg, ez nem teljesült, "van még hova fejlődni". Mi ez, ha nem légy a sötét oldal levesében? A Cloak of Darknesst azért tartom jobbnak, mert ott szinte folyamatosan a sötét oldal vezényelte az eseményeket. Ventress mindent kézben tartott, és mindenki más az ő tetteire reagált. Ezzel szemben itt Grievous van hazai pályán, mégis szinte mindig neki kell reagálni a betolakodók tetteire. Általában nem ő a kezdeményező, nyeregben lévő fél, ezért nem tudom azt mondani, hogy a gonosz uralja ezt az epizódot.

Ami a kiszolgáltatottságot illeti, Ody, magadnak mondasz ellent: "Ahogy Grivi a fél kezével lóbálja majd Nhadar -hoz vágja az egyik 'horgászt' az hatalmas." Ebből is az látszik, hogy inkább a klónok voltak a pecabot rosszabbik végén. Grievous kicsit megszorul, de egyáltalán nem érzem kiszolgáltatottnak, egy pillanatig sem. Fizikai ereje és a páncélja bőven elég ahhoz, hogy kimásszon a csávából.

A Jango-Obi párbaj és eközött kb. annyi hasonlóságot látok, hogy mindkettőben van kábel. A filmek egyik legjobb akciójelenetét, ahol tökéletes a feszültség adagolása és oldása, a helyszín, a cselekmény, az időjárás, a hang és a zene, a küzdőfelekről nem is beszélve, nem jutna eszembe összehasonlítani egy animációs sorozat összecsapásával. Nem ugyanaz a műfaj. A CW-nek a maga szintjén kell jól teljesítenie, és, ellentétben számos korábbi esettel, ez most szerintem nem annyira sikerült. De ízlések és pofonok; örülök, hogy nektek bejött a rész. Biztos lesz majd olyan, ami nekem is jobban fog tetszeni.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlenül kell mindenben egyetérteni, néha nem árt az építő jellegű vita. :)

 

Grievous álma és a két szobor nekem nem elég. Az álmok és egy műalkotás nem feltétlenül a valóság egy szeletét mutatja, max. beépíti magába valamilyen szinten. Bár lehetséges, hogy csakugyan az történt amit az álom és a szobrok sugallnak, azaz Grivi nem egyszerre kapott robot testet. A tervező asztalon persze egy fázisban jött létre a karakter, de a történetben ezt nem kell készpénznek venni. Ez tehát egyéni elbírálás kérdése, ugyanis Grievous azon formájának létrejöttéről amit megismertünk, szinte semmi infónk nincs.

A Gunray dolog is ízlés dolga. Szerintem jó volt úgy ahogy bemutatták, és azért a célkorosztály biztos meglepődött a dolgon. :evil:

A sithek tesztelési szokásainak is meg van a maga célja. Nem tudom miben mond ellent a filmekben látottakkal az, hogy a sithek próbára teszik két feláldozható katonájukat? Mit veszítenének halálukkal ha egyébként is használhatatlanok? Biztos nem lett volna nehéz hasonló bábokat találni a két szerencsétlen helyére. A háború meg Sidious irányítása alatt zajlik, így nagyobb veszély nem fenyegette a terveit mint korábban.

Dooku -t nem érdekelte Grievous bázisa. Szerintem nem is volt ott semmi értékes a szeparatisták számára. Amúgy is elég rosszban van a tábornokkal, legalább ezzel is bosszanthatja. Az ilyen aljas árulások kihez ha nem a sithez köthetők?

Az igaz, hogy nem a sötét oldal teljes győzelmével ér véget az epizód, de ha belegondolsz azért nekik állt a zászló. A sith bedobta a Jediket meg Grivit egy kis gladiátor játékra, amelyben főleg a Jedik húzták a rövidebbet. Nem lett meg se Gunray se Grivi. A rejtekhelyet pedig szinte biztos, hogy megsemmisítette Grievous mielőtt távozott. Egy jó dolog volt az egészben, mégpedig Fisto megmenekülése. Ezek a tények az én olvasatomban inkább a sötét oldal győzelmét jelentik.

 

Nem baj ha nem jött be annyira mint a korábbi részek, remélem később talán majd jobban megszereted. Nem rég jött le a 720p HD minőség. Mindenkinek csak ajánlani tudom!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tulajdonképpen az egész epizód Nadhar bukásáról szól. A film elején látható idézet is ezt támasztja alá; "A legerősebb az, aki megtanul uralkodni erején". Nadhar nem tudott uralkodni magán. Ettől még szimpatikus számomra, de egyben rossz Jedi is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na nekem is sikerült végre megnézni ezt az epizódot. :P Eddig csak az elsőt és ezt a 10.-et láttam. Még jobb volt mint az első. Csodálkoztam, hogy a végén Grivi megölte Nadhart. Ezek alapján nem kizárt, hogy Ahsokát is meg fogja ölni egy későbbi epizódban.

Kíváncsi vagyok, hogy fogják majd "kiiktatni" Ahsokát.

Megpróbálom majd a 2-9. epizódokat is megnézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Először is mint új tag: sziasztok!)

 

Nah szóval szerintem ez a rész az évad legjobbjai között bőven ott van, a hangulat meg a látványvilág is jó volt.

Viszont kicsit panaszkodnék mert a pozitívumokat már mindenki leírta:

Aazt nem értem, hogy a doki most komolyan úgy rakta fel grivi új lábát mint egy darab LEGO-t? Hát miez?

 

Én valahogy jobban ki vagyok békülve a cw-s grievoussal aki egyszerre harcolt 4-5 Jedivel és akkor még szét se szedte a karjait, arról elhittem hogy tényleg a frász kerülget tőle mindenkit és nagyon el akarják tenni láb alól, de ő... Oké vannak jó dumái meg minden, de a harc nem megy annyira neki hogy akkor most ő a nagy Jedi vadász meg amikor a nagy trófeagyűjteménye szinte egytől egyig padawan hajfürtökből állt akkor a röhögés kerülgetett, szóval azt a régi grivit hasonlítsuk már össze ezzel akit még ahsoka is csak akkor nem szivat meg ha nem akar... És akkor speciel miért köhög? Azt hogy olyan a tüdőinek ott a fémszerkezet közepében mintha paszírozógépbe rakták volna őket elfogadnám érvnek ha nem láttuk volna az ep III-ban hogy szabadon lóg ott belül minden, sérülés nélkül...

 

Off: Az Ahsokás témához annyit tennék hozzá hogy szerintem Dooku fogja eltenni láb alól mert ugye különben annak a lefejezésnek az ep III-ban semmi értelme ugyanúgy mint Anakin poénkodásának Grievoussal ha ő nyírta ki a padawanját kb. nem az lett volna a reakció hogy "Magasabbnak hittem" hanem hogy "Óhogypusztujjámeg" . Ja és magyarázza már meg valaki hogy ezek után hogy a fenébe lehet értelmezni Anakinnak ezt a mondatát ha a cw-ben rendszeresen találkozik dooku-val:

"My power doubled since we last met count"

Szerkesztve: - atiat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv neked is. :D

 

Szerintem ne hasonlítgasd a cw-s rajzfilmmel, mert ez teljesen új alapokra helyezte az eseményeket.

 

A köhögés magyarázatát meg eddig homály fedi. Talán a múltban szerzett olyan sérülést melyet nem sikerült kikurálnia. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(szia atiat!)

 

Jó kérdések! Grievous Jedi irtó képességére reflektálnék először. Említed a régi CW-t. Nos abban Dooku azt mondja, hogy ha kedvenc tábornokunk fel akarja venni a versenyt a Jedik legjobbjaival, akkor még többet kell gyakorolnia. Szóval szerintem már ott is azt akarták sugallni, hogy a Jedi irtási képessége (na ezt jól leírtam :D ), nem mindenható. Erre gyönyörűen rakódnak rá az ebben a részben látott események. Láthatjuk miként öli meg Nadhart, mint 'mezei' Jedit, de Fisto -val már nem bír aki mint tudjuk azért elég híres és nagy mester. Nyilván nem csak padawanokat ölt eddig, bár azok a tincsek ezt bizonyítják (viszont a trófeákat látva Nadhar Jediket emleget). Egyébként nekem jobban bejön így Grievous. Ha túl über-táp lenne azt már a karaktere sínylené meg. Annak is örültem, hogy látjuk javítás közben. :D A technológiával nem foglalkoznék, mert annyira nem tartom fontosnak, hogy az most milyen hegesztés volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azzal a "legó" összerakósdival az Ep2-es Artu-3PO párosra utaltak valamelyest. Artu hasonló módszerrel rakta a helyére 3PO fejét.

Jaja elég hasonló. (Mondjuk így legalább nyugodtan kijelenthetjük, hogy Doki él Gorral ellentétben, hiszen egy fej helyrerakása azért nem egy nagy kunszt.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grievous: a CW-ben baromi sok a túlzás, így inkább felejtsük is el :D A filmekben Grievous már Obi-Wannal sem bírt el, szóval a TCW-s Grievous az IGAZI Grievous. Az a motolla meg egy vicc, szvsz. Lenyűgöző, de vicc. Amúgy, a padawanfonatok mellett volt fénykard is ott a trófeák között. Ahsoka meg marhára szivatta, a tábornok majdnem kinyírta a kis vöröskét :D

 

Dooku: annyira sűrűn még nem találkoztak, és ki tudja, hogyan hozza őket össze a sors az ep3 előtti időkben utoljára. Eddig gondoltuk, hogy az ep2-re utalás, mert ott csúnyán elverték. Aztán gondolhattuk, hogy a TCW-re utalás, mert ott sem Anakin volt a győztes, sőt, feltűnően sokszor került a földre. Most gondolhatjuk azt, hogy az 1x11-re utalás, mert azért abban is Dooku került inkább fölénybe, mikor konfliktusba kerültek. De valószínűleg, a TCW befejezése előtt lesz egy olyan epizód, amiben Dooku nagyon csúnyán elveri Anakint. Na, majd arra fog vonatkozni a mondat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grievous: a CW-ben baromi sok a túlzás, így inkább felejtsük is el :D A filmekben Grievous már Obi-Wannal sem bírt el, szóval a TCW-s Grievous az IGAZI Grievous. Az a motolla meg egy vicc, szvsz. Lenyűgöző, de vicc. Amúgy, a padawanfonatok mellett volt fénykard is ott a trófeák között. Ahsoka meg marhára szivatta, a tábornok majdnem kinyírta a kis vöröskét :lol:

 

Dooku: annyira sűrűn még nem találkoztak, és ki tudja, hogyan hozza őket össze a sors az ep3 előtti időkben utoljára. Eddig gondoltuk, hogy az ep2-re utalás, mert ott csúnyán elverték. Aztán gondolhattuk, hogy a TCW-re utalás, mert ott sem Anakin volt a győztes, sőt, feltűnően sokszor került a földre. Most gondolhatjuk azt, hogy az 1x11-re utalás, mert azért abban is Dooku került inkább fölénybe, mikor konfliktusba kerültek. De valószínűleg, a TCW befejezése előtt lesz egy olyan epizód, amiben Dooku nagyon csúnyán elveri Anakint. Na, majd arra fog vonatkozni a mondat.

 

Hát én mégis jobban "kedvelem" azt a grievoust, de ez egyéni perverzió :D

 

Az már más hogy nem tudták szerintem annó eldönteni hogy ez egy kibernetikus gyilkológép vagy egy ravasz tábornok legyen ezért vezették be ezt a húdesúlyosan megsérült szitut amit a tcw is simán átvehetne hiszen mostmár simán látszik hogy az ep III-ra grivi elveszti a "haspáncélját" és ilyenolyan problémák adódhattak amik megmagyarázhatják azt a szánalmas alulmaradást az Utapaun...

Bírom hogy képregényekben egy csomószor hivatkoznak a gépi reflexekre erre a filmben annyira nem volt képes hogy behúzza a karjait ha Obi-wan vág (ja és úgy tűnik hogy az a r*hadt 4 kar csak dísz, egyáltalán nem tudja őket normálisan használni) vagy hogy elugorjon a lövés elől szóval olyan mintha a páncél többet ártott volna mint használt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A CW-ben azért olyan, amilyen, mert amikor az készült, még a készítők sem nagyon tudták, milyen karakter lesz Grievous. Róla szinte az utolsó pillanatig semmit sem lehetett tudni, csak annyit, hogy fénykardokat gyűjt trófeának.

A gépi refflexek meg éppen azt teszik lehetővé, hogy harcoljon egy Jedivel. Ha azok nem lennének, annyit érne, mint Jango Fett, vagy Jabba bérencei. Másodpercek alatt kardélre hánynák őket. Ez azért nem apró különbség. Nem mezei emberekkel, hanem Jedikkel áll le harcolni, ezt azért ne felejtsd el. Azok emberfeletti képeségekkel bírnak.

A négy kar dísz létét meg erősen vitatná az ebben a részben szerepelt calamari Jedi, hiszen éppen amiatt halt meg, hogy volt még két keze. Ugyanígy hasznára vállt az Utapaun is, hiszen két kéz elvesztésével még mindig volt kettő, ami jól jött mondjuk olyan smafu dolgokhoz, mint tricikli vezetés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A CW-ben azért olyan, amilyen, mert amikor az készült, még a készítők sem nagyon tudták, milyen karakter lesz Grievous. Róla szinte az utolsó pillanatig semmit sem lehetett tudni, csak annyit, hogy fénykardokat gyűjt trófeának.

A gépi refflexek meg éppen azt teszik lehetővé, hogy harcoljon egy Jedivel. Ha azok nem lennének, annyit érne, mint Jango Fett, vagy Jabba bérencei. Másodpercek alatt kardélre hánynák őket. Ez azért nem apró különbség. Nem mezei emberekkel, hanem Jedikkel áll le harcolni, ezt azért ne felejtsd el. Azok emberfeletti képeségekkel bírnak.

A négy kar dísz létét meg erősen vitatná az ebben a részben szerepelt calamari Jedi, hiszen éppen amiatt halt meg, hogy volt még két keze. Ugyanígy hasznára vállt az Utapaun is, hiszen két kéz elvesztésével még mindig volt kettő, ami jól jött mondjuk olyan smafu dolgokhoz, mint tricikli vezetés.

 

 

Jaja de azért ha az ember belegondol csak csak az a taktika lenne a nyerő hogy 2 karddal lefogja a jedi kardját kettővel meg támad, erre ez meg helikopteresdit játszik had lógjon ki a csuklója :lol:

Azt meg hogy tulajdonképpen miért nem elmetrükközi őt meg senki harc közben relytély számomra, oké hogy annyira azért erős hogy "kivédje" de egy pillanatnyi zavart okozna ami pont elég egy vágásra amit nem tud blokkolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt meg hogy tulajdonképpen miért nem elmetrükközi őt meg senki harc közben relytély számomra, oké hogy annyira azért erős hogy "kivédje" de egy pillanatnyi zavart okozna ami pont elég egy vágásra amit nem tud blokkolni.

Na neee... annyi zavart okozna neki, mint amennyit Wattoban és Jabbában okozott. Ha valami, hát az biztos nem mondható el Grievousról, hogy gyenge akaratú. Nem beszélve arról, hogyan képzeled el? Jedi megáll a párbaj közepén, leereszti a kardját, felemeli a kezét, aztán máris cafatokra esik, mert négy propellerként működő kard úgy felszelte, mintha belelépett volna egy ipari ventiláátorba. Az elmetrükk elég időigényes munka, nem olyasmi, amit egy nem gyengeelméjű ellen be lehetne vetni egy csata kellős közepén, max fejvesztés terhe mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na neee... annyi zavart okozna neki, mint amennyit Wattoban és Jabbában okozott. Ha valami, hát az biztos nem mondható el Grievousról, hogy gyenge akaratú. Nem beszélve arról, hogyan képzeled el? Jedi megáll a párbaj közepén, leereszti a kardját, felemeli a kezét, aztán máris cafatokra esik, mert négy propellerként működő kard úgy felszelte, mintha belelépett volna egy ipari ventiláátorba. Az elmetrükk elég időigényes munka, nem olyasmi, amit egy nem gyengeelméjű ellen be lehetne vetni egy csata kellős közepén, max fejvesztés terhe mellett.

 

Nem arra a "nem árulsz halálpálcát" kategóriájú elmetrükkre gondoltam hanem arra ami már képregényekben is felmerült tudtommal meg ha kicsit elrugaszkodunk játékokban is (lásd pl jedi academy) szóval ez az az elmetrükk ami gyorsan végrehajtható (ha épp nem lóg ki belőled 4 fénykard) és épp annyira elég hogy kizökkentse az ellenfelet . Magyarul kb. úgy működik mint egy jól időzített villámlás egy sith részéről, nem könnyű jól megcsinálni de nem is kell fél percig egy helyben szenvedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem arra a "nem árulsz halálpálcát" kategóriájú elmetrükkre gondoltam hanem arra ami már képregényekben is felmerült tudtommal meg ha kicsit elrugaszkodunk játékokban is (lásd pl jedi academy) szóval ez az az elmetrükk ami gyorsan végrehajtható (ha épp nem lóg ki belőled 4 fénykard) és épp annyira elég hogy kizökkentse az ellenfelet . Magyarul kb. úgy működik mint egy jól időzített villámlás egy sith részéről, nem könnyű jól megcsinálni de nem is kell fél percig egy helyben szenvedni.

Játékokat meg képregényeket ne keverjünk bele, azok egyrészt alacsonyabb szintű EU-k, másrészt meg amúgy is, a játszhatóság kedvéért nagyon sok dolgot megváltoztatnak a játékokban, pl nincs olyan Jedi, aki össze tudna csomagolni egy lépegetőt. Csak oylan elmetrükk van, amiket a filmekben látsz. Legalábbis addig nem számít, amíg fel nem tűnik a TCW-ben (márpedig szvsz nem fog).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Játékokat meg képregényeket ne keverjünk bele, azok egyrészt alacsonyabb szintű EU-k, másrészt meg amúgy is, a játszhatóság kedvéért nagyon sok dolgot megváltoztatnak a játékokban, pl nincs olyan Jedi, aki össze tudna csomagolni egy lépegetőt. Csak oylan elmetrükk van, amiket a filmekben látsz. Legalábbis addig nem számít, amíg fel nem tűnik a TCW-ben (márpedig szvsz nem fog).

 

Végülis igazad van de ezt én úgy kezelem (pontosabban kezeltem mert így mivel eddig nem szerepelt a filmekben és a jelenleg hivatalosan elfogadott sorozatban így mint írtad, nem létezik a mozdulat) mint egy egy jól időzített rúgás vagy helyzeti előnyhöz juttató mozdulat aminek nincs köze a kardhoz. (Ugye a rugás Grievous esetében azonnal kiesik ahogy Obi-wan ezt szemléltette az ep III-ban is, az ütésnek sincs értelme, jedinek nem illik villámokat szórni és egy ekkora debella robot dobálásához baromi nagy koncentráció kell )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Kit fisto szenzációs ! A bölcs Jedi aki jól kezeli a fénykardot de kellő önfegyelme van. Ennek a fényében, hogy itt a sorozatban ilyenre mintázták furcsa a III. részben való dicstelen szereplése Sidioussal szemben. Egy kicsit tovább kellett volna bírnia.

 

Nahdar figurája jól eltalált egyértelmüen a bukásával Anakin késöbbi sorsára utalnak. Erre utal a rész legfontosabb mondata ami Yoda szájából hangzik el a végén.

 

Kár, hogy a klónpk neve nem derül ki. Itt is jobban kihasználhatták volna a teret többet mutathattak volna a fészekből. A Grievous elöző életére utaló müalkotások zseniálisak.

 

Nagyon jó a végén Dooku befejező mondata Grivihez. A robotja is nagyon eltalált, remélem egyszer figurában kiadjákl.

 

1 apróság Fistonak minden máshol / figurák között, képregényben / R4-es egysége / R4-H5 / van aki kinézetben tökéletesen megegyezik a sorozatban szereplővel itt viszont következetesen Arsziksz / R6 /. Vajh ennek mi az oka ?

 

Grivi kellöen kemény és szerintem a próbatételes ötlet is megállta a helyét.

 

Összegezve : méltó lezárása a " mini trilógiának " és méltó megjelenési lehetőség Fistonak.

 

Folyt. köv. korábbi részek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kit fisto szenzációs ! A bölcs Jedi aki jól kezeli a fénykardot de kellő önfegyelme van. Ennek a fényében, hogy itt a sorozatban ilyenre mintázták furcsa a III. részben való dicstelen szereplése Sidioussal szemben. Egy kicsit tovább kellett volna bírnia.

Még így is ő bírta a legtovább a statiszták közül ;)

 

Kár, hogy a klónpk neve nem derül ki.

Néhány klónnak azért van neve: Bel (az egyik őr volt a hajónál), Niner (a másik őr), Fil parancsnok és Jag (ő esett bele Fil mellett az üregbe).

 

1 apróság Fistonak minden máshol / figurák között, képregényben / R4-es egysége / R4-H5 / van aki kinézetben tökéletesen megegyezik a sorozatban szereplővel itt viszont következetesen Arsziksz / R6 /. Vajh ennek mi az oka ?

R6-H5-re nincs túl sok magyarázat, feltételezhetően eredendően ő volt R4-H5. Hasonló a helyzet Plo Koon R7-F5-jével, aki meg addig R4-F5 volt. Én abban látom a megoldást, hogy eddig minden droidot egyedi néven szólítottak, az asztromecheket következetesen az első betű-szám után. S el akarták kerülni, hogy Kit Fisto és Plo Koon is Árfor-ozzon, amit már Obi-Wanhoz köthetünk. Ezért lett Árszix és Árszeven.

Magyarázat meg lehet az, hogy mivel a Jedik nem ragaszkodnak semmihez, így más-más küldetésre olykor vihetnek másik droidot (mondjuk R7-F5 és R4-F5 problémájára van egy jobb is: R4-F5 a Delta-7-be integrált droid, még test nélkül, viszont Plo Koon a TCW-ben Delta-7B-vel repült, amibe már rendes droidok voltak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.