Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Child of Eden:

 

Nem hittem volna, hogy ezt mondom, de ez a játék nagyon jó! :) Az egész úgy magával ragad,a ztán azt veszed észre, hogy szereted a játékot. Azt hittem, hogy egyszerű shooter lesz, melyben csak lőni kell. A fenéket! Van története is, és egész jó a játékmenet. A látvány meg 5*! :D

 

Összességében: 8/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy haladok Duke Mester kalandjaiban előre, már értem miért fanyalognak egyesek a grafika miatt. Azt írják egyesek, hogy Unreal 1-es motor dolgozik a játék alatt ,de szerintem nem. Nekem nagyon hasonlít a Doom3(azaz az ID Tech 4) motorjára. Mi az igazság? Különben nekem nagyon tetszik a játék.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvettem az Aliens vs Predatort (2010) és a The Witcher 2 - Assassin of the Kings gyűjtői kiadását. Ez utóbbi majdnem húsz ezerbe került, de minden pénzt megért. A doboza kétszer nagyobb, mint az első rész gyűjtői kiadása (pedig már az sem volt éppen mütyürke, önmagában az is kétszer akkora volt, mint a Mass Effect 2 gyűjtői kiadása), benne van a játék, egy zenei CD, amin így készült DVD film is van, egy gyönyörűen magyarított kézikönyv. Kaptam hozzá posztert, egy DLC-t (egy ruha), egy méretes, több mint száz oldalas art könyvet (nem olyan kicsike, mint az ME2 CE-hez volt, hanem olyan terebélyes, mint egy kisebb atlasz), egy orent, kockapóker táblát és kockákat is tatyóval, papírfigurákat, meg egy márványszerű Geralt mellszobrot. És persze mondanom sem kell, hogy a játék magyar feliratos (szinkron ezúttal nincs, de én nem bánom).

Már csak végig kell játszanom az első részt, hogy importálhassam a mentést a másodikba. Meg persze helyet kéne csinálnom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvettem az Aliens vs Predatort (2010) és a The Witcher 2 - Assassin of the Kings gyűjtői kiadását.

Egy sárga kis féreg előjött belőlem :D Én is kacsintgattam a Witcher 2 gyűjtőivel, de mivel idén jön a Heroes 6 és lehet, hogy a Diablo 3 is, így inkább azokra gyűjtök, mert ezek 100%, hogy gyűjtőiben veszem meg.

 

Witcher 2 megvétele így későbbre van félretéve, bár amiatt szomorú vagyok, hogy nem szinkronos, én szerettem az elsőben a minőségi magyar hangokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt,Oldie: Nem vagytok ti egy kicsit lassúak már? :D :D Több mint egy hete játszotok a dnf-el. Ki fog fordulni a világ magából. :D :D

Türelem, türelem :D nekem annyira tetszik pl, hogy bizonyos pályaszakaszokat többször is végigjátszok :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt,Oldie: Nem vagytok ti egy kicsit lassúak már? :D :D Több mint egy hete játszotok a dnf-el. Ki fog fordulni a világ magából. :D :D

Én meg majdnem egy hétig dolgoztam. Tegnap óta vagyok először úgy otthon, hogy nem csak 12 órára ugrottam be, amiből nyolcat alvással töltök. :) De nyugalom, szerintem már így is a vége felé járok. :D Bár nem tudom, éppen a Hoover gátat ostromlom.

Ja, meg mellett játszom a The Witcherrel is (az elsővel), így mikor egy ugribugri pálya (pl. a konyha, amiben mini-Duke-ok voltunk), vagy egy főmumus kinyírása felbosszant, átnyergelek Riviai Gerálthoz, hogy lepofozzak pár folytólidércet, szúrcsohót, éhínt, csak úgy nyugtatás céljából. :cool:

 

Türelem, türelem :D nekem annyira tetszik pl, hogy bizonyos pályaszakaszokat többször is végigjátszok :lol:

Fogadok, hogy a nudibárt jártad be ennyire alaposan. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már egy hete nem játszottam vele. Lassan kéne folytatni csak mindig van más, és nyakunkon a Fear 3.

Még a kettővel sem játszottam. Ami nem csoda, az egy sem tetszett. :) Ami meglepő, mert mind az alapjáték, mind a kiegészítők megvannak eredetiben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a kettővel sem játszottam. Ami nem csoda, az egy sem tetszett. :) Ami meglepő, mert mind az alapjáték, mind a kiegészítők megvannak eredetiben. :D

 

Igen, tudom neked nem jött be. Nekem viszont annál inkább. Várom a 3-at is nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Duke Nukem Forever kivégezve. Hail to the King, baby! :cool:

 

Pro: simán hozza a Duke Nukem 3D hangulatát. eszetlen lődözés, trancsírozás, űrkocák, oktoagyak, fedetlen keblek, csajok, csajok és csajok és hatalmas poénok! ("Szóval ő nem szerepel majd a folytatásban." :lol: ) A pályák változatosak, idegen terület, háztetők, éttermek, Duke háza, stb. Változatosak a feladatok is, nem csak megyünk azt lövünk, legalábbis, nem mindig. :) Legyen szó a nudibáros szakaszról, vagy mikor minimanóként kell egy konyhába graszálni. A fegyverek - révén az előző részből van mind - nagyon odatesznek, bár a legtöbbet úgyis a shotgun-géppisztoly kombót fogják használni, meg a főboszok ellen a rakétavető(ket). Lehet járművet is vezetni, és a sztori is begyüvős Duke mércével. Kifejezetten tetszenek a kiszólások a játék tizennégy éves fejlesztésére, vagy azok a pillanatok, mikor más játékokból látunk dolgokat (Master Chef páncélja megvolt?). :)

 

Kontra: hosszabb, mint egy CoD, de még így is rövid. És hiába hozza a régi hangulatát, valami kis plusz hiányzik. Talán az, hogy nagyon minimális a játék, hoz mindent, ami a régiben volt, de újat nem ad hozzá. Ugyanazok a fegyverek, ellenségek, semmi új. Nincs egy új szörny, új fegyver. A helyszínek között én hiányoltam az űrt (mondjuk egy idegen hajót), vagy egy hátirakétás szakaszt (pedig ilyen volt a trailerben!). A fegyverek jók, de ki volt az az idióta, aki kitalálta, hogy Duke csak kettőt vihet magával? Hát minimum hurcolhatónak kellett volna lennie az összesnek. Így az igazán vicces eszközök, mint a fagyasztó, vagy a miniatürizáló csak rövid ideig lehetnek velünk, ami nagy kár. A kivégzések lehettek volna változatosabbak (egy szem van Duke repertoárjában...), és a főmonszták is (ezek kinyírása amúgy jó), akikből kettőt kétszer is le kell gyilkolni (warlord és oktopunci, bár utóbbit először csak elkergetjük). És szerintem nem voltak a készítők elég merészek. Oké, sokkal merészebb, mint bármely más hasonló játék (még talán a GTA-knál is), de szerintem még lehetett volna ezt fokozni, hiszen anno Duke belesz*rt egy dög levágott fejébe, meg átrúgta a Cykloid uralkodó szemét a palánkon. Az se tetszetős, hogy az ellenségek szakaszonként jönnek (de akkor nagyon). Ez már elavult dolog, és uncsivá teszi a szakaszból szakaszba sétálást. És ami rohadtul irritált, az gyorsmentés hiánya. Szokjanak már le erről a rohadt checkpointozásról az istenért. Oké, hogy az elavult konzolok képtelenek mentést kezelni, de kérem, a PC-ken lassan már minden háztartásban egy terrabájt adat áll rendelkezésre, van hová menteni.

 

Konklúzió: tizennégy év várakozás hosszú idő, és aki azt hitte, hogy ennyi idő alatt, ráadásul ennyi huzavonával a háta mögött a Duke Nukem Forever megváltás lesz, de legalábbis valami iszonyú nagy durranás, az szerintem csúnyán álomba ringatta magát. Csoda, hogy ennyi lett, és ami lett, az jó lett. Nem kiemelkedő, tény, átlagos. Egynek elmegy kategória. Szerintem unalmasabb időkben még elő fogom venni. De ami biztos, hogy a Gearbox egész jól összerakta azt, amivel tizennégy évig szórakoztak, és ha a következő Duke Nukem játékot ők készítik már az elejétől fogva - és nem kotlanak rajta újabb tíz évig -, akkor az már kiemelkedő lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, hogy az elavult konzolok képtelenek mentést kezelni, de kérem, a PC-ken lassan már minden háztartásban egy terrabájt adat áll rendelkezésre, van hová menteni.

 

Azt hiszem valaki félretájékoztatott: egy rakatnyi konzol játékban lehet bárhol menteni. A háttér adott hozzá: minden konzolnak több gigás memoriája van alapból, ami bővithető és ez igazából csak a kiegészitők plusz a mentések tárolására van. Még az se lehet mondani általánosan, hogy a konzol-központú fejlesztéseknél hanyagolnák a tetszöleges mentést. Például a kedvencem a Fable 3 eredetileg kifejezetten Xbox-ra készült és ott is ott mentesz ahol akarsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem valaki félretájékoztatott: egy rakatnyi konzol játékban lehet bárhol menteni. A háttér adott hozzá: minden konzolnak több gigás memoriája van alapból, ami bővithető és ez igazából csak a kiegészitők plusz a mentések tárolására van. Még az se lehet mondani általánosan, hogy a konzol-központú fejlesztéseknél hanyagolnák a tetszöleges mentést. Például a kedvencem a Fable 3 eredetileg kifejezetten Xbox-ra készült és ott is ott mentesz ahol akarsz.

Oké, akkor tényleg félre lettem vezetve, de akkor miért használják még mindig az elavult és minden játéknál kivétel nélkül idegesítő checkpoint rendszert? Mert ezek szerint semmi okuk rá. Ha csak az nem, hogy így ki lehet tolni kicsit a játékidőt (és végül is, checkpointot egyszerűbb kódolni, mint néhány plusz óra játéktartalmat...).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, akkor tényleg félre lettem vezetve, de akkor miért használják még mindig az elavult és minden játéknál kivétel nélkül idegesítő checkpoint rendszert? Mert ezek szerint semmi okuk rá. Ha csak az nem, hogy így ki lehet tolni kicsit a játékidőt (és végül is, checkpointot egyszerűbb kódolni, mint néhány plusz óra játéktartalmat...).

Én erre tippelnék. Értelmét mindenesetre én se látom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.