Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

:D Sokat nem veszitünk.

 

Assassin's Creed kapcsán: utóbbi hetekben volt egy kis időm és végre végig toltam a hármas részt. Na most komolyan nem értem, hogy ha az ME3 vége miatt volt rajongói felzudúlás akkor emiatt miért nem? Ennek a vége akkora katyvasz marhaság már, hogy csak fogtam a fejem. Vagy már minden Assassin's Creed fan beletörödött, hogy ez a játék alapvetően a küldetések, a nagy bejárható terep, meg a korhangulat miatt jó és a keret történet az egy sima sci-fi szemét?

Igazából a 3. rész engem nagy csalódással eltelve hagyott. Nagyok voltak az elvárásaim, mert az Ezio-trilógia nagyon magasra tette a lécet. De már az elsö szekvencia alatt éreztem, hogy ez messze el fog maradni az elözöektöl. Voltak persze besza-behu pillanatok, mint pl. a 3. szekvencia vége. De a hajózáson kívül szinte semmi izgalmas nem volt benne. A föhös egy búvalb@szott nímand, a küldetések unalmasok, a valós idöben kb. agyrákot kaptam Juno állandó picsogásától, Desmond döntése pedig abszolút elképzelhetetlen volt a korábbi hisztizéseit figyelembe véve... Szóval én úgy vagyok vele, hogy a 4. rész ettöl már csak jobb lehet....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az AC3 nem éppen a legerősebb történettel rendelkezik a sorozat részei közül. Sokszor monoton a játék és több újítás is elég súlytalanra sikerült. A látványvilága ettől még hozza azt a szintet, amit elvárok tőle és vannak kifejezett pozitívumai is a játékmenetnek. Connor jelleme nem az eddig megszokott asszaszinok arculatát tükrözi, de nem mondanám, hogy ez engem feltétlenül zavart. A legnagyobb hibája a szememben pont az, hogy karakterét és az apjával való viszonyát nem aknázták ki mélyebben. A háttér szellemiségében szerintem nem tér el a szériában már megszokottaktól, ettől függetlenül itt egy ponton úgy gondolom átestek a ló túlsó oldalára, de ez a pont nem feltétlenül a 3. részben volt. A végével ennél fogva nem vagyok maradéktalanul elégedett, de azért annyira nem fogtam a fejemet rajta... mint a ME III-on. Annál is inkább, mert azzal meg még nem is játszottam. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az AC engem eddig csak a hangulatával tudott megfogni, mert azon kívül nem sok craft volt benne. Viszont az első és a második rész (én csak idáig jutottam, annak ellenére, hogy minden eddigi részt megvettem :)) hangulata nagyon nagy. Eleve bírom az ókori közel keletet (meg az újkorit is), és az olasz reneszánsz hangulatot, és ezek a játékok nagyon hozzák. Mondjuk a harmadik rész lehet, hogy meg fog bicsaklani, mert a polgárháborús Amerikát már nem szívlelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde: Az AC3 szerintem se volt egy rossz játék. Amit kifejezetten élveztem benne az a sok apró kis mellék-küldetés: rohangálni az erdőben, vadászni, összegyűjtögetni amit lehet... az ilyesmikkel én tök jól elvagyok. A kerettörténet viszont mintha részről részre röhejesebb lenne. Szerintem az lett volna a legjobb ha ezt az egész sci-fi köritést kukázzák és szimplán egy történelmi kalandfilmnek irják meg.

 

ME3 vége: ha letöltöd hozzá az ingyenes DLC-t akkor nem kell aggódnod. Semmi baj nem lesz a végével :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ME3 végével az EC DLC óta csak a gyökereknek van már bajuk, akik csak azért fújnak rá, mert csak. Sőt, ha még a Leviathan DLC is megvan, akkor teljes a kép. Ha meg még a Citadel DLC is megvan, akkor meg Mass Effect forever! :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a ME I-hez lévő DLC-ket érdemes letölteni mielőtt továbbmegyek a II-re? Mennyit adnak hozzá ezek a játékhoz?

Amúgy az már tegnap is feltűnt a stáblistánál, hogy Drew Karpyshyn írta. Később jöttem rá, hogy hát bizony ő az, aki a KotOR-t is jegyzi (mellette ő az írója a Darth Bane sorozatnak, illetve az általam éppen most olvasott Revan-nak is). Ezért külön piros pont a játéknak. :) Úgy láttam viszont, hogy a ME III-nál már nincs feltüntetve...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt szoktam mondani, hogy a teljes Mass Effect élményhez mindegyik DLC számít, legalábbis a sztori-DLC-k mindenképpen. Ez egy olyan széria, ahol az ME3-ban még az is számítani fog, hogy az ME1-ben mennyi ércet szedtél össze, ahogy írtam neked a múltkor.

A Pinnacle Station azt hiszem, annyira nem számít, de például a Bring Down the Sky kihagyása esetén az ME3-ban elesel egy komplett mellékküldetéstől. Az ME2 esetén pedig valahol mindegyik DLC számítani fog. Szóval, ha tényleg 100% akarod kijátszani a játékot, egy sztori DLC-t se hagyj ki.

 

Drew Karpyshyn csak az egyik - valamiért a többségből felkapott - író volt. Még csak nem is a legjobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Assassins Creedhez hozzászólva én egy éve felraktam az 1. részt, de az valamiért totálra nem tetszett, majd pár hónapja ez a videó:

 

http://www.youtube.com/watch?v=12PWq22E9CQ

 

meghozta a 3. részhez a kedvem, így én jóformán az 1.-2. részt átugrottam. 2. részt majd érettségi után valamikor kipróbálom ha már ennyire oda vagytok érte :D Bár engem a 3. is eléggé lenyűgözött már így is, főleg a sok mellékdolog amit lehet csinálni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

így én jóformán az 1.-2. részt átugrottam. 2. részt majd érettségi után valamikor kipróbálom ha már ennyire oda vagytok érte :D Bár engem a 3. is eléggé lenyűgözött már így is, főleg a sok mellékdolog amit lehet csinálni :D

Többet ugrottál át, mint gondolnád :) A számozás ellenére a sorozat már öt részes. A második és a harmadik között van a Brotherhood és a Revelations. Elöbbi szerintem a sorozat legjobbja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Többet ugrottál át, mint gondolnád :) A számozás ellenére a sorozat már öt részes. A második és a harmadik között van a Brotherhood és a Revelations. Elöbbi szerintem a sorozat legjobbja.

 

Jah jó :D Akkor pótolom azokat is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt csak az volt a durva, hogy nem AMD volt a gépben, és nem Win 8 volt az op rendszer. Amúgy az ilyesmit szokás megcsinálni, mivel - értelemszerűen - ekkor még nincs elég új konzol legyártva (sőt, valószínűleg még egy sincsen), és fejlesztői készletből sem szokott elég lenni. A blama itt az, hogy a Microsoft nem olyan konfigot állított ki, amely megegyezne az Xbox One-nal, hanem erősebbet, és erről a publikum értesült (ergo: rossz reklámot csináltak maguknak, hiszen még ők sem bíznak annyira a konzoljukban, hogy annak megfelelő PC-n prezentálják a játékokat).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem a ME II-t. Elég ütősen indított a játék! :yes:

Kár hogy akkor üt csak igazán ha az első kijátszás előtt kimaradtak azok a poéngyilkos reklámok. Szerencsémre én ódzkodtam tőlük annak idején. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár hogy akkor üt csak igazán ha az első kijátszás előtt kimaradtak azok a poéngyilkos reklámok. Szerencsémre én ódzkodtam tőlük annak idején.

Mázlista, én nem... Az ME3-nál már okosabb voltam, le is tettem az állam a nyitánynál. Igaz, az máshogy ütős, de nekem - bár lehet pont ezért, mert nem spilereztem - jobban tetszik az ME3 kezdése.

Tényleg, újra végig kéne játszani, már legalább három hete nem nyúltam hozzá. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ME3-nál már okosabb voltam, le is tettem az állam a nyitánynál. Igaz, az máshogy ütős, de nekem - bár lehet pont ezért, mert nem spilereztem - jobban tetszik az ME3 kezdése.

A reklámokat én is kerültem. Még a demóját se játszottam ki. Amúgy nekem is jobban bejön ennek a kezdése.

 

Tényleg, újra végig kéne játszani, már legalább három hete nem nyúltam hozzá. :lol:

Nálam a harmadik minden idők legbejövősebb játéka. Kábé negyvenszer biztos kijátszottam mióta megjelent. A múlt héten megint elkezdtem és ma jutok el a Citadel DLC-hez csak még előtte újra szétnézek a menedékhelyen.

Időközben eredetiben is megszereztem. Jó ha úgy is megvan. Multis szempontból nem sok hasznát vettem mert eddig csak egyedül játszogattam azzal a részével. Nem is játszottam ki még egyik szintet se. Ebben az évben talán elő se vettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az szép! :clap: Akkor te rajtam is túlteszel. :) Én eddig olyan hét-nyolc alkalommal játszottam ki, és hátra van még hét vagy hat karakterem. Nem tudom pontosan, hány korábbi mentést csináltam már meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom pontosan, hány korábbi mentést csináltam már meg.

Én mindhez csináltam egyet-egyet. A legtöbbjük szerkesztett és csak kábé hat olyan van ami az első és második kijátszása után alakult ki. Pár hónapja sikerült úgy kijátszanom őket hogy a harmadikba importálandó mentés épp a számomra megfelelő sztorielemekkel lett tele. Azóta azt a mentést szerkesztgetem.

Az amúgy érdekes hogy a harmadikban néhány párbeszédben úgy emlegetik Liarát és a parancsnokot mintha járnának holott semmi összemelegedést nem vittem bele ahhoz a mentéshez a sztoriba. A románcoshoz pedig direkt kijátszottam mindkettőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az amúgy érdekes hogy a harmadikban néhány párbeszédben úgy emlegetik Liarát és a parancsnokot mintha járnának holott semmi összemelegedést nem vittem bele ahhoz a mentéshez a sztoriba. A románcoshoz pedig direkt kijátszottam mindkettőt.

Igen, ezt a hibát a fejlesztők is elismerték, hogy csúnyán elszúrták, mert azokhoz a párbeszédekhez nem készült másik változat. Kicsit furán jön ki, de hasonló hibát az ME2-ben is elkövettek.

 

Mikor Shep a Begyűjtők bázisán szónokol, említi, hogy sok embert vesztettek, de akkor is ezt mondja, ha se a csapatból, se a legénységből nem halt meg senki.

 

Bár ennyi hiba belefér, amennyi szöveggel, és ahány variációval már a végén foglalkozniuk kellett. Csoda, hogy ilyen jól átlátták a mindenfelé futó szálakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezt a hibát a fejlesztők is elismerték, hogy csúnyán elszúrták, mert azokhoz a párbeszédekhez nem készült másik változat.

Pedig meg tudták volna oldani. Lett volna miből ügyködniük ha már van olyan is amiben emberi parancsnok szerepel barát/barátnő helyett meg jóval később Tali simán csak megköszöni a kommandernek hogy az elmegy Liarával beszélni. Ezeket felhasználhatták volna a javítgatáshoz.

Plusz az egyéb szöveges hibákkal is kezdhettek volna valamit. Ott van az a rengeteg elnémulás és néma mondatkezdés meg a nem rádiós hangzás ami a leginkább zavar. Ott van még a nem hallható de mindenképp feliratozott Steve-elés is aminél ha nem lenne felirat akkor legalább betudhatnánk úgy is hogy a parancsnoknőci semmit se kiabál.

 

 

Mikor Shep a Begyűjtők bázisán szónokol, említi, hogy sok embert vesztettek, de akkor is ezt mondja, ha se a csapatból, se a legénységből nem halt meg senki.

Nekem is feltűnt. Eleinte zavart egy kicsit de aztán már nem igazán foglalkoztam vele.

 

 

Bár ennyi hiba belefér, amennyi szöveggel, és ahány variációval már a végén foglalkozniuk kellett. Csoda, hogy ilyen jól átlátták a mindenfelé futó szálakat.
Az olyasféle szöveges bakik nálam is beleférnek de azokon a hanghibákon valahogy nem tudok átlépni. Egy harmadik résznél mégiscsak zavaró valamennyire hogy ilyenekre nem figyeltek oda.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.