Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Évek óta a hardverapro.hu-ról vásárolok. Pontosabban ezen az oldalon megismertem immár több embert is, akik Steam-en az ismerőseim és "semmi pénzért" szerzem be a játékokat tőlük.

 

Alien Isolation-t is 3000-ért vettem meg.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Évek óta a hardverapro.hu-ról vásárolok. Pontosabban ezen az oldalon megismertem immár több embert is, akik Steam-en az ismerőseim és "semmi pénzért" szerzem be a játékokat tőlük.

 

Alien Isolation-t is 3000-ért vettem meg.

 

Köszi az infot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhú, megkezdődött a Steam ünnepi leárazás. Azt hiszem, kurtább lesz kicsivel a kívánság listám. Már most van nem egy áhított játék 50-75%-os leértékeléssel, és ott vannak még a közösségi szavazás játékai. Nyam-nyam. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy az a jó...... Tegnapelött elkezdtem a Far Cry 4-et. Pár chekpointom volt már. Ma folyttanám erre a legelső mentésre rak vissza mikor a continue/offline/-ra kattintok. Magyarán hiába írja ki hogy checkpoint(ekkor kéne mentenie a játékot), nem ment el semmit. Nem tudja valaki miért nem ment a játék?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meghalt Dragon György a.k.a Gyu. :( Régen, amikor még vettem a Gamestar magazint, mindig az Aréna rovatot lapoztam fel először. Ráadásul abban a megtiszteltetésben részesültem, hogy személyesen is ismerhettem, lévén egy városban laktunk. Isten nyugosztalja :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megrökönyödve olvastam reggel. Jómagam is ismertem az SFportalos vonalról személyesen, de Gamestaros munkásságát is szerettem - nem nagyon szeretem azt az újságot, de az a kevés, ami tetszett belőle, az hozzá is köthető volt. A hazai videojáték szakma egy remek emberrel lett szegényebb. Nyugodjék békében. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meghalt Dragon György a.k.a Gyu. :( Régen, amikor még vettem a Gamestar magazint, mindig az Aréna rovatot lapoztam fel először. Ráadásul abban a megtiszteltetésben részesültem, hogy személyesen is ismerhettem, lévén egy városban laktunk. Isten nyugosztalja :(

 

 

Mi van???????????????????? De hát egy fiatal ember volt. Atyajóúristen. Ez rendesen megrázott. Hihetetlen intelligens ember volt, szerettem az írásait a Gamestarban. Nyugodjék békében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Game of Thrones: A Telltale Game - Episode 1

Pont olyan jó lett mint vártam. A Telltaleseknek sikerült a bravúr is alkottak egy rakás új szereplőt és egy vadiúj kiegészitő szálat, úgy hogy simán hozták a TV-sorozat szinvonalát. A végeredmény ugyan inkább egy interaktiv film lett, mintsem egy hagyományos kalandjáték, de annak egészen kíváló. Várom a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Telltale játékok mindegyike inkább interaktív mozi, mint kalandjáték, én valahol éppen ezért szeretem őket. Pláne, mióta a döntéseink már kihatnak a sztorira is (ez nem olyan régóta, csak a The Walking Dead óta van). Ami érdekel a Game of Thronesszal kapcsolatban: élvezhető úgy, hogy abszolút nem ismerem a világot? A The Walking Deadben ezt nagyon jól megoldották - ott is egy másik történetszálat követünk, új szereplőkkel, és csak lazán kapcsolódik a sorozathoz -, de azért a GoT világa hangyányit összetettebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre érdekes lehet a sorozat ismerete nélkül játszani, mert mi tudjuk, hogy ki kinek a kije és hogy ő pontosan milyen szerepet is tölt be a birodalom kormányzásában, és így azért könnyebb lavírozni a hatalmasok játszmájában. Plusz én az egyik karakterre először nem is építettem, mert tudom, hogy nemsokára úgyis eltűnik a porondról (de azért egy másik mentésben megnéztem, hogy mit is tud nyújtani). Nem azt mondom, hogy nem lehet rájönni a dolgokra, mert végülis minden fontos infó elhangzik a játék alatt is, csak figyelni kell. Ha a Walking Dead-hez kellene hasonlítanom, akkor azt mondanám, hogy itt nagyobb hátrányból indulsz, mert azért mégiscsak egy éppen folyó politikai játszmába csöppensz bele (mondom ezt úgy, hogy a WD-del nem játszottam)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Game of Thrones: A Telltale Game - Episode 1

Pont olyan jó lett mint vártam. A Telltaleseknek sikerült a bravúr is alkottak egy rakás új szereplőt és egy vadiúj kiegészitő szálat, úgy hogy simán hozták a TV-sorozat szinvonalát. A végeredmény ugyan inkább egy interaktiv film lett, mintsem egy hagyományos kalandjáték, de annak egészen kíváló. Várom a folytatást.

Hol szerezted be? Külföldről rendelted? Csak mert keresgettem online rendelésképpen Xboxra, de egyelőre nem találom sehol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hol szerezted be? Külföldről rendelted? Csak mert keresgettem online rendelésképpen Xboxra, de egyelőre nem találom sehol.

Simán Xbox Live-ról vettem meg. 990 Ft-ba került. Fizikai hordozón nem tudod megvenni mivel ez egyelőre csak online úton férhető hozzá.

 

A Telltale játékok mindegyike inkább interaktív mozi, mint kalandjáték, én valahol éppen ezért szeretem őket. Pláne, mióta a döntéseink már kihatnak a sztorira is (ez nem olyan régóta, csak a The Walking Dead óta van). Ami érdekel a Game of Thronesszal kapcsolatban: élvezhető úgy, hogy abszolút nem ismerem a világot? A The Walking Deadben ezt nagyon jól megoldották - ott is egy másik történetszálat követünk, új szereplőkkel, és csak lazán kapcsolódik a sorozathoz -, de azért a GoT világa hangyányit összetettebb.

Más mint a Walking Dead, mert annak ellenére, hogy a szereplők többsége és a főhelyszín kifejezetten a játék kedvéért lett létrehozva, az egész elég szervesen kapcsolódik a sorozat világához/történetéhez. A TV-sorozatban taglalt nagybani eseményeknek komoly hatása van a főhösök életére és egy-egy cameo erejéig néhány TV-sorozat szereplő is feltűnik.

Persze a lényeget biztos hogy lehet igy is érteni csak a nüanszok, apróságok nem jönnek majd át annyira. Arra az esetre ha szeretnéd kipróbálni a játékot, de nem akarsz kilométernyi háttérinfókat olvasni hozzá, spoiler mögé betettem egy kis egyszerüsitett összefoglalót, amitől szerintem érthető lesz az alapkonfliktus. A leirásban lelövöm az első három évad néhány fordulatát (a játék a harmadik évad végén kezdődik) és a játék kb. 10 perces prológusát.

 

Ott ahol bekapcsolódunk a történetbe épp polgárháború dúl a Hét Királyságot összekovácsoló westerosi Birodalomban. A polgárháborúnak a játék szempontjából egyetlen konfliktusa érdekes: Észak, a Hét Királyság legnagyobbja és legszegényebbje (és mellesleg a leggyérebben lakottja) harcban áll a koronával. Ez igazából egy bosszúhadjárat: mivel a westerosi király lefejeztette az Északot uraló család a Starkok fejét, az ifjabbik Stark összehivta a hűbéreseket hogy picsázzák el a királyt.

A történetbe konkrétan a polgárháború záró akkordjánál csatlakozunk be: ott ahol a Stark lázadást vérbe fojtják a Vörös Nászon, egy diplomáciai jelleggel megtartott esküvőn (ez a játék prológusa).

 

A játék főszereplői a Forresterek, egy északi nemes család, a Starkok szövetségesei, akiknek a lázadás leverése után valahogy újra szót kell találniuk a koronával.

Ez az egyik nagy kihivás elöttük, a másik hogy szót értsenek Észak új uraival a Boltonokkal. A Boltonok pedig nem épp jó arcok: szivesen nyúzzák meg élve az ellenségeiket (a cimerükben is egy nyúzott ember van), régebbi tagjaik ellenségeik összevart bőrét viselték amikor csatába vonultak. Ők is egy északi nemes család, méghozzá az egyik legnagyobb, akik sokáig a Starkok oldalán harcoltak, de aztán a véghajrában szépen elárulták őket, és mivel kulcsszerepük volt az emlegetett Vörös nász nevü mészárlás lebonyolitásában, a koronától megkapták egész Északot.

 

Így tehát ez a két kihivás van a Forresterek előtt: szót érteni a koronával és szót érteni a Boltonokkal. Persze szerencsére nem csak politikai kihivások vannak, de a karaktereknek (összesen hármat irányitunk az első részben) megvannak a maguk személyes gondjaik, nyügjeik amik önmagukban is érthetőek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a leírást, Bomarr, de most ezt inkább nem olvastam el. Még van rá esély, hogy idén megnézem a sorozatot. Meg akkor a játékot is hanyagolom addig. Amúgy sem kezdenék neki, amíg nincs kint minden rész. Herótom van az epizódikusságtól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Alien Isolation:

Most néztem rá az imdb-n, tényleg az egész eredeti gárda részt vett szinkronszínészként az elkészítésben?

Ez nagy dolog nem?

Vagy csak archív hangok voltak beollózva?

 

Akárhogy is Dzséjt, már nagyon várom a beszámolót a történetről,

mert sajnos ps2-nél leáldozott és a gépem sem egy "gamer"-verzió,

bár mondjuk időm sincs mostánaban játszani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az egész stáb, mert Ian Holm nem vett részt benne. Hogy miért, azt nem tudni. De nem archív felvételek, bár a Nostromós DLC-ben elhangzanak dialógusok a filmből, még azokat is újra felvették (mindenki hangján érezni, hogy harminc évvel öregebbek). Viszont a játék alatt rengeteg naplórészletet találni (van egy nagyon megindító is), amik teljesen újak.

És igen, ez elég nagy szám, s baromi sok pluszt ad magához a játékhoz is. Sőt, a Nostromo legénységén kívül még hallható a játékban William Hope is, ő alakította Gorman hadnagyot az Aliensben – bár eme úriember szinte az összes Aliens (vs Predator) játékban szerepel. Néha emberi szerepet is vállal (az A:I-ben Waits marsallt játssza), de a legtöbbször ő adja a hangját az alieneknek és a predatoroknak.

Persze a dolog annyira nem egyedi eset, hiszen az Aliens: Colonial Marines-nál meg az Aliens stábjától tértek vissza sokan (Lance Henriksen – Bishop; Michael Bhien – Hicks -> ők kaptak szerepet a történetben, a többjátékos módban meg ott van még Mark Rolston – Drake és Al Matthews – Apone). William Hope viszont pont ebből a játékból kimaradt. :) Lance Henriksen meg már a 2011-es Aliens vs Predatornál is eljátszott egy másik Bishopot.

Sőt, anno a Ghostbusters: The Game-hez is visszatért Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis, Ernie Hudson, és a titkárnőt alakító Annie Potts. Sigourney Weavert is hívták, de akkor neki még derogált videojátékokban szerepelni (azóta ott az Avatar: The Game és az Alien: Isolation), úgyhogy bevették a stábba Alissa Milanót. De persze ez nem kisebbíti az A:I érdemét ez ügyben, hiszen azért nem általános jelenség, hogy egy harminc éves film videojátékos folytatásához visszatérnek az eredeti szereplők. Még egyet tudnék mondani kapásból a felsoroltakon kívül, a Back to the Future: The Game-t, abban Christopher Lloyd újra végig a Doki hangja, de egy rövid időre Michael J. Fox is belebújik Marty szerepébe (a játék nagy részében nem ő adja a hangját, az egészségi állapota miatt, de azért cameozik egyet).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos az IMDb sem tévedhetetlen. Higgy nekem, Ash-t az Alien: Isolationban nem Ian Holm szólaltatta meg, hanem egy másik színész. Az IMDb szimplán téved, mint sok másban.

Oké hiszek neked, csak mindkét színész neve ott van a karakter mellett ezért kérdeztem.

Tiszteletből, vagy mi? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom. Lehet, hogy holnap, lehet, hogy csak jövő héten. Eléggé el vagyok havazva. Az elkövetkező másfél hétben két cikket és egy novellát kell prezentálnom. szóval van írnivalóm. Amint elkap a hangulat és/vagy időm lesz rá, ez lesz az első. Egy biztos, jövő hét végéig meg lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.