Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Mondjuk azért a fényerőnövelés még a visszájára is elsülhet.

Igen mert jobban látszódnak pl. a boxok. A DVD-n semmi ilyesmit nem lehet észrevenni a plazmán nézve.

 

Zééé: még egyszer megnézve a fénykardos képeidet, igazad lehet. Nem semmi, hogy ezt így megtaláltad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A műanyag hatásról nem is beszélve. Eltűnnek az árnyékok is mellyel rögtön kárba vész a mélységérzet. Az még nem derül ki egyértelműen ezekből a képekből, hogy vajon az űr feketéje ezt mennyire fogja megsínyleni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A műanyag hatásról nem is beszélve. Eltűnnek az árnyékok is mellyel rögtön kárba vész a mélységérzet. Az még nem derül ki egyértelműen ezekből a képekből, hogy vajon az űr feketéje ezt mennyire fogja megsínyleni.

Nem hinném, hogy baj lenne. Te is tudod, hogy mennyire beállítás érzékenyek ezek a megjelenítők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy baj lenne. Te is tudod, hogy mennyire beállítás érzékenyek ezek a megjelenítők.

Nem pont a megjelenítő tekintetében mondtam ezeket, bár tény és való a plazmák bizonyos körülményekre érzékenyek. Már alapból furcsa ez így, hogy "minden" ki van világosítva. Egy videóanyag után majd még okosabbak leszünk. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem pont a megjelenítő tekintetében mondtam ezeket, bár tény és való a plazmák bizonyos körülményekre érzékenyek. Már alapból furcsa ez így, hogy "minden" ki van világosítva. Egy videóanyag után majd még okosabbak leszünk. :)

Nekem az számít, hogy itthon milyen lesz a TV-n. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EP 6 homokvihar jelenetéhez meg átszállították a Falcon eredeti méretű modelljét Angliából Tunéziába, aztán be sem került a filmbe. Pedig ezért tényleg kár, a filmben a helye.

Ezt se tudtam... Vajon miért kellett ezt a műveletet végrehajtani?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jók a kommentek. :D

 

A rókabőrözőknek:

"ha ezeken múlna, a mai napig nézhetnénk a hangalámondásos szart vagy a tévében leadott másolatát basf-en...meg csontokkal és fadarabokkal zenélnénk a gyertyafény mellett... "

 

:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jók a kommentek. :D

 

A rókabőrözőknek:

"ha ezeken múlna, a mai napig nézhetnénk a hangalámondásos szart vagy a tévében leadott másolatát basf-en...meg csontokkal és fadarabokkal zenélnénk a gyertyafény mellett... "

 

:lol:

 

Igen hatalmasak. :D A sok fikázó ott is megjelent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A világ bármely oldalán is írod be hogy Star Wars...akár egy retyópapírnak a kotextusában, akkor is lesz egy ember, aki merő viszketegségből beírja, hogy az új SW részek milyen szarok.

Akkor is találkozol ilyen hozzászólással, ha a cikk nem is a Star Wars-ra van kihegyezve, csak megjelenik a szövegben mintegy hivatkozás vagy lábjegyzetként....például, hogy a Nasa legújabb fejlesztése valamely az SW filmekből is megismert ketyerére hajaz....na ott tuti találsz egy beírást, ami azt ecseteli, hogy Lucas milyen fax, mert megcsinálta az új részeket. Ezt hívják világfájdalomnak, többnyire nincs mögötte tény, vagy indoklás...csak úgy....van. Életérzés.

 

Viszont ha az EPI-ben kicserélik Yodát az EPIII mására, akkor egy csipetnyit inkonzisztens lesz az EPII digitális másával. Elvben a modell ugyan az, de azért a fejlődés az EPII és III Yodája között gigantikus. Zavaró nem lesz, de azért ott lesz....lehet izgulni, hogy egyszer majd nagysokára csak csak az EPII-ben is cserélik....de hát ez ugye az örök javítás láza. Én ezt szeretem.

 

Sőt, nem lepődnék meg, ha egycser csak csak mégis valaki arra vetemedne...valaki Lucas...hogy a régi részekben is lecseréli Yodát. Örülni nem örülnék neki, mert az a báb tökéletes, de a kisördög nem alszi....főleg nem Lucasban.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A műanyag hatásról nem is beszélve. Eltűnnek az árnyékok is mellyel rögtön kárba vész a mélységérzet. Az még nem derül ki egyértelműen ezekből a képekből, hogy vajon az űr feketéje ezt mennyire fogja megsínyleni.

 

Viszont a TFN fórumán valaki a BD képek alapján felhúzta a fényerőt ezen a képen is, érdekes lett a végeredmény. :) A végén még kiderül, hogy a kardok rendben lesznek, reméljük nem kapunk helyette új bakikat a fénynek köszönhetően.:)

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a TFN fórumán valaki a BD képek alapján felhúzta a fényerőt ezen a képen is, érdekes lett a végeredmény. :) A végén még kiderül, hogy a kardok rendben lesznek, reméljük nem kapunk helyette új bakikat a fénynek köszönhetően.:)

Tök jó ez a kép. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy problémában vagyok, mert szerintem ez nem a BR-ből van.

 

Azt továbbra is állítom, hogy a 2004HD kerül a korongokra és csak az EPI kap új transfert, ettől függetlenül ez a kép (és a jelenetek a trailerben) szerintem nem származhatnak a BRből, mert a kontrasztaránya a két képnek egyenlő. A BR kontrasztaránya és színe egyszerűen nem egyezhet meg egy TV ripel, mégha az HD forrásból származik is.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy problémában vagyok, mert szerintem ez nem a BR-ből van.

 

Azt továbbra is állítom, hogy a 2004HD kerül a korongokra és csak az EPI kap új transfert, ettől függetlenül ez a kép (és a jelenetek a trailerben) szerintem nem származhatnak a BRből, mert a kontrasztaránya a két képnek egyenlő. A BR kontrasztaránya és színe egyszerűen nem egyezhet meg egy TV ripel, mégha az HD forrásból származik is.

Mist szólsz a fényesített szép fénykardokhoz? Szerinted ez lehet egy járható út?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy megnéztem volna ezt. de már is késő!

 

Mondjuk bíztató, hogy eltűnt! Mégis csak hivatalos lehetett nem hivatalosan? :lol:

 

Hát ez döbbenetes :hmm:

 

Nem értem miért törölték le. A videó

http://www.starwars.com/movies/saga/

erről az oldalról való. Komolyan mondom nem értem miért törölhették le.

 

Zééé? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végigolvasva az elmúlt oldalakat, komolyan mondom, sok és szép ez a technikai blabla, de mi lenne, ha csak az számítana, hogy nézhető a film? Nézhető volt az "ósdi" VHS-en is, akkor mindenféle hiperszupercsilliviili technoblabla nélkül miért ne lehetne nézhető BR-en is? Hogy nem "leg", hát istenem. Szomorú, hogy manapság annyi helyen olvasom, hogy nem "leg", vagy "hű", meg semmi extra. Kérem szépen, régen annyira megvoltunk extra nélkül és örültünk annak, ami van. Én örülök, ha a hat film rákerül a korongra és meg tudom venni. Összeakadó színváltós fénykard? Most komoly? Jó, szép lenne, ha javítanák, nem mondom, de anno én imádtam ezt a három filmet akadozó modell X-szárnyúakkal és hófehér fénykardokkal is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Letöltöttem a "trailert", kielemeztem, és most megállapítom, hogy az köszönő viszonyban sincs a BR korongokon megjelenő verziókkal.

(remélem nekem lesz igazam, különben kínos lesz visszaolvasni a megjelenést követően ha hoppon maradok.:) )

....mindegy, a kardok terén már úgy is igazam volta ami gigantikus győzelem. (muszáj volt önfényezni sorry :D )

 

Lényeg a lényeg, most bebizonyítom, hogy a lent belinkelt trailerben látottak miért nem származhatnak a BR korongokról. Szerencsére itt is akárcsak a kardok esetében Lucas maga árulta el önmagát a hivatalos oldalon megjelent képekkel, amik viszont bizonyosan a BR korongok képét tükrözik.

 

De akkor lássuk a bizonyítást.

 

Először is legyünk tisztába az alapokkal. A BR kódolása merőben eltér a DVD-től, ezzel mondjuk nagyot nem mondtam, de ha azt írom, hogy a BR egyik nagy kritikája a világosabb és kontrasztosabb kép volt, akkor nem mondok a valóságtól távol álló dolgot. A BR esetében ugyanis a fanyalgók azt a kritikát fogalmazták meg, hogy annak a képe túl kontrasztos és a színek túl világosak egy mezei DVD-hez képest. És azt kell hogy mondjam, igazak a kritikák...a gyári BR kódolás mindig világosabb kontrasztú színeket eredményez.....megismétlem újra. A hivatalos BR kiadás mindig világosabb kell hogy legyen ugyanazon film DVD kiadásánál.

 

Első bizonyítékom a hivatalos oldalról származó és a 2004-es DVD-n megjelent Új Remény egyazon tatooine-i jelenete.

 

Nézzétek meg, hogy mennyire más a színtartomány a DVDn és a BR-en, ahol az egész sokkal világosabb, a 2004-es forráshoz képest túlszaturáltságnak már nyoma sincs.

 

Második bizonyítékom pedig az EPII és EPIII egyazon jelenetei, összevetve a hivatalos DVD kiadást és a BR shotokat.

 

Mind a 3 képen jól látszik, hogy a BR színei világosabbak, kevésbé élénkek...egyszerűen szebbek.

 

A DVD mindig sötétebb mint a BR, ez a linkelt képeken tökéletesen látszik is. (OT fórumról vannak)

swgout2004brcomparison.jpg

aotcdvdbrcomparison.jpg

rotshdtvbrcomparison.jpg

rotjgout2004brcompariso.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Letöltöttem a "trailert", kielemeztem, és most megállapítom, hogy az köszönő viszonyban sincs a BR korongokon megjelenő verziókkal.

(remélem nekem lesz igazam, különben kínos lesz visszaolvasni a megjelenést követően ha hoppon maradok.:) )

....mindegy, a kardok terén már úgy is igazam volta ami gigantikus győzelem. (muszáj volt önfényezni sorry :D )

 

Lényeg a lényeg, most bebizonyítom, hogy a lent belinkelt trailerben látottak miért nem származhatnak a BR korongokról. Szerencsére itt is akárcsak a kardok esetében Lucas maga árulta el önmagát a hivatalos oldalon megjelent képekkel, amik viszont bizonyosan a BR korongok képét tükrözik.

 

De akkor lássuk a bizonyítást.

 

Először is legyünk tisztába az alapokkal. A BR kódolása merőben eltér a DVD-től, ezzel mondjuk nagyot nem mondtam, de ha azt írom, hogy a BR egyik nagy kritikája a világosabb és kontrasztosabb kép volt, akkor nem mondok a valóságtól távol álló dolgot. A BR esetében ugyanis a fanyalgók azt a kritikát fogalmazták meg, hogy annak a képe túl kontrasztos és a színek túl világosak egy mezei DVD-hez képest. És azt kell hogy mondjam, igazak a kritikák...a gyári BR kódolás mindig világosabb kontrasztú színeket eredményez.....megismétlem újra. A hivatalos BR kiadás mindig világosabb kell hogy legyen ugyanazon film DVD kiadásánál.

 

Első bizonyítékom a hivatalos oldalról származó és a 2004-es DVD-n megjelent Új Remény egyazon tatooine-i jelenete.

 

Nézzétek meg, hogy mennyire más a színtartomány a DVDn és a BR-en, ahol az egész sokkal világosabb, a 2004-es forráshoz képest túlszaturáltságnak már nyoma sincs.

 

Második bizonyítékom pedig az EPII és EPIII egyazon jelenetei, összevetve a hivatalos DVD kiadást és a BR shotokat.

 

Mind a 3 képen jól látszik, hogy a BR színei világosabbak, kevésbé élénkek...egyszerűen szebbek.

 

A DVD mindig sötétebb mint a BR, ez a linkelt képeken tökéletesen látszik is. (OT fórumról vannak)

 

 

Most pedig nézzétek meg az állítólagos (kizárt) BR trailer és a 2004-es DVD egyazon jelenetének az összehasonlítását.

 

A színmélység és a kontrasztarány megegyezik. Semmi különbség nincs a trailerből kiragadott és a 2004DVD között, pedig ahogy azt a lenti képekkel bizonyítottam, a tényleges BR forrásnak sokkal, nem kicsit, hanem láthatóan világosabbnak kéne lennie. Itt ilyenről nem beszélhetünk....tehát a kiadott marketing anyag a 2004es DVD magasabb felbontású mása, ami NEM esett át BR konverción.

Ami tehát a kiadott trailerben látható, az a 2004DVD HD minőségi változata, nyilván ez kerül majd a korongra, de amikor a BR-re ráteszik, akkor van egy konverciós eljárás...és ezzel megváltozik a kép, világosabb is lesz, na itt ilyenről nem beszélhetünk, szemben a lenti hozzászólásomban látható hivatalos és ténylegesen a BR-ből lévő képekkel.

all in one.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.