Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Az animációval és a lénnyel semmi bajom. Nem lehet minden jó, még az ep1-2-ben is találok animációs kivetnivalót. Ezen túl tudok lépni, hisz egyrészt a korral is jár az animáció elavulása. Viszont a mozzanata gusztustalan, ez zavar.

 

Az Ep5-ös Uralkodó újra a csimpánzszemű lesz? Őszintén: nem bánnám. Ha már eredeti, akkor eredeti. Legalább kiderül h Windu fénykardos visszapostázása után is öregedett kicsit a "jóember".  :)

Aztán meg visszaváltozik, hát ennek nincs túl sok értelme. Szerintem jó az úgy, ahogy most van, Ian McDiarmiddal. Ő volt, ő most is, és mindig is ő lesz Palpatine, azaz Darth Sidious. Az a majomszemű öregasszony meg csak egy melléfogás :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi trilógiában sok az odavetítés.Pl a rancoros jelenetnél vagy az erdőben való száguldozásnál.Tv-n nagyon látni, hogy a háttér oda van vetítve.

A rancort jól megcsinálták a DVD kiadásra. A motoros üldözés engem sose zavart.

 

OFF

Szavazz frenkie! Ne legyél lusta. :)

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rancor a DVD-re gyönyörű lett. A bicaajozás meg szerintem végkép nem szemet szúró, se most, se régen, pedig én is tv-n nézem. Sőt, nekem inkább gépen szemetszúróak a trükkök, pl a TIE vadászok körüli kockákat csak monitoron látom, tv-n nem.

 

De a nosztalgiához kell.

Ahhoz igen, de jómagam a Star Warsot még nem nosztalgiából nézem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak annyit szeretnék, hogy a trükkök minőségét az összes részben hozzák az ep3-as szintre, és a hangokat az ep2-esre (szerintem az ep3 DVD-n a szinkron miatt jobban le lett tömörítve az eredeti hangsáv). Ja, és csak egy jeleneten kellene változtatni: ep4-es párbaj. Ez ma már gyerekjáték lenne az ILM-nek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rancoros résznek nem a montírozásával van a baj,mert azt valóban szépen összehozták,hanem a darabos mozgásával.Nem fontos a CGI ha meg tudják így is oldalni.

Igen Ody Én is úgy gondoltam,hogy a birodalomban a lépegetők maradnak olyanok mint most,csak ott is a mozgást koordinálják és simábbá teszik.

A jedi motoros üldözés jelenete,tényleg gázos a trükkök szempontjából.Bárki bármit is mont nagyon látszik az odavetítés.Ha egy kis figyelmet fordítanak rá akkor viszont szépen meg lehet oldani,csakúgy mint a birodalom számtalan odavetített robbanását (főleg az aszteroida mezőben játszó jeleneteknél).Nem kell hozzá más csak egy kis odafigyelés.

Ladával értek egyet,hogy hozzák az ep3-as szintre a trükköket,viszont szerintem az ep1 hangkeverése messze a legjobb a hat rész közül.Dinamikus fantasztikusan pozicionált magas és mestrerien irányított mély hangok tökéletes összhangja.Az ep2 már valamivel elmarad mögötte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... eszembe jutott, hogy a motoros üldözésnél egyvalami mindig is zavart, a robbanások. Mert akkor teljes a robbanás és a többi résztől eltérően minden felrobban, még az ember is, nem maradnak roncsok sem, egyetlen jelenetet kivéve... na ez megint olyan, ha ott meg tudták csinálni, máshol miért nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... eszembe jutott, hogy a motoros üldözésnél egyvalami mindig is zavart, a robbanások. Mert akkor teljes a robbanás és a többi résztől eltérően minden felrobban, még az ember is, nem maradnak roncsok sem, egyetlen jelenetet kivéve... na ez megint olyan, ha ott meg tudták csinálni, máshol miért nem?

Igen igen,jogosSzerintem sokkal jobb úgy ha nem vállik minden rögtön hamuvá hanem roncsokat is látunk és talán még az ember is látjuk elrepülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rancoros résznek nem a montírozásával van a baj,mert azt valóban szépen összehozták,hanem a darabos mozgásával.Nem fontos a CGI ha meg tudják így is oldalni.

Igen Ody Én is úgy gondoltam,hogy a birodalomban a lépegetők maradnak olyanok mint most,csak ott is a mozgást koordinálják és simábbá teszik.

A jedi motoros üldözés jelenete,tényleg gázos a trükkök szempontjából.Bárki bármit is mont nagyon látszik az odavetítés.Ha egy kis figyelmet fordítanak rá akkor viszont szépen meg lehet oldani,csakúgy mint a birodalom számtalan odavetített robbanását (főleg az aszteroida mezőben játszó jeleneteknél).Nem kell hozzá más csak egy kis odafigyelés.

Ladával értek egyet,hogy hozzák az ep3-as szintre a trükköket,viszont szerintem az ep1 hangkeverése messze a legjobb a hat rész közül.Dinamikus fantasztikusan pozicionált magas és mestrerien irányított mély hangok tökéletes összhangja.Az ep2 már valamivel elmarad mögötte.

Igen, az ep1 hangja is eszméletlen, talán tényleg a legjobb, főleg az olyan jelenteknél, amikor Maul hajója megközelíti a Tatooine-t. :)

Vajon külföldön is volt panasz az ep3 angol sávjára? Pl. az osztrákoknál, németeknél?

Komolyan mondom a magyar hangsáv jobban szól, mint az angol. Múltkor kíváncsiságból belehallagattam. Bár még ez is elmarad jócskán az ep1-2-től, de... A fenébe, így minek kellett a szinkron? :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lada: Állitolag nálunk elcseszett valamit az Intercom az angol hanggal, amiért elnézést is kértek és rémlik valami, hogy felajánlották a becserélést is, bár ez utobbiban nem vagyok teljesen biztos :)

Az a csere ajánlás az EX hiánya miatt volt, ha jól emlékszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a csere ajánlás az EX hiánya miatt volt, ha jól emlékszem.

Nos az ex-el nincs semmi baj mert nekem ex-es erősítőm van és mikor bekapcsolom a filmhez az erősítőt akkor rögtön megjelenik Dolby ikon alatt egy kis ex felirat is.Rosszul lehet betömörítve.Nem bánnám ha Bomarrnak lenne igaza,hogy cserés lenne :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ilyen alapon forgassuk újra az egészet vagy csináljunk újra minden trükköt, hisz ha jobban megfigyeljük, akkor mindene látszik, hogy csak "trükk"... és ez alol az új trilóga se kivétel...

 

Mindenesetre inkább a darabos mozgású rancor, mint az ep.2 végén lévő CGI klón-katonák, ha már választani kell a hitelességet illetően :) De mégsem örülnék, ha 'kijavitanák' a klón-katonákat, mert ez a jelenet-sort már láttam számtalanszor és igy ivodott belém és igy szerettem meg. És ezért kéne békén hagyni a rancort is, mert még igy is köröket ver nem egy CGI szörnyetegre.

 

Az ep.6-os motorozás pedig imho semmiben nem marad el az ep.2-es Anakin motorozástól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na alább kicsit elszaladt velem a ló, mert elvégre csak apró változtatások lettek felhozva, de nem tehetek róla, én ilyen szempontból ellenreform-párti vagyok :) Nekem bőven elég lenne ha a következő kiadáson a fénykardok újra régi fényükben 'vibrálnak' és eltünnek a kockák a hajók körül... egyébként szeretném ugy viszont látni a filmeket ahogy megszerettem :(

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.