Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Szép hosszú lista lipi. :lol: Nem szedem ízekre, inkább leírom, én mit tennék a 4-5-6 -al. Feljavítanám a fénykard effekteket, plusz egy-két jelenetet felturbóznék látványilag. Nem látványos pörgésekre meg ilyenkere gondolok, hanem apróbb, de annál kedvesebb dolgokra. Ilyen pl. az EPIV-ben a halálcsillag vonónyaláb feliratának cseréje.

 

A harc közbeni pörgések és a monumentalitás, a Köztársasági filmek sajátja. Elég annyi a birodalmi filmekbe, amit beleraktak anno.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az Obi1 vs Vader párbajnak az operatőri munka a gyenge pontja.

Rosszak a beállítások. Nem kellene ugrálniuk meg pörögniük, csak egy kicsit gyorsabban és jobb beállításokkal kellene bemutatni.

 

Igen, legfőbb probléma a kamera beállításokkal van! Elég csak megnézni a Mace vs. Palpi-t! Aránylag itt is lassú a kardozás, és sok hasonlóságot véltem felfedezni az EpIV ominózus jenetével! Palpiéknál ráadásul sokkal több közelit is használnak (ez csak az én hülyeségem, vagy a RotS fénykard-csatáiban tényleg sokkal több közelit használnak mint más részekben?), ám a dinamikus kameramozgás pörgőssé teszi! Nekem itt például elég idegenül hati Palpi szaltója! Szóval legfőképp tényleg a kamerával van a problema!

 

U.I.: Tegnap SW mini-maratont tartottam, EpI - IVig bezáróan, és nagyon rendben van az ANH! Néhány hibától eltekintve, semmi problémát nem véltem felfedezni! Nagyon jó volt végre így megnézni! 8)

 

"Ezzel eltűnt a Régi Köztársaság utolsó maradványa is!" - Tarkin mondata most annyira ütött! Sidious a Jediket tüntette el először! Majd szépen a technikai dolgok is sorra kerültek, a droidok likvidálásával (és ez abban teljesedik ki hogy az ANH-ban már alig találunk a Köztársaságra utaló jelet)! És végül a Szenátus is erre a sorsra jut! Zseniális, és nagyon boldog vagyok!:):D:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az Obi1 vs Vader párbajnak az operatőri munka a gyenge pontja.

Rosszak a beállítások. Nem kellene ugrálniuk meg pörögniük, csak egy kicsit gyorsabban és jobb beállításokkal kellene bemutatni.

 

Van benne valami :39: .Gyors vágásokkal ugyanabból a jelenetből nagyon sok mindent ki lehet hozni.Viszont mivel nincs alatta semmilyen zene ahogy már írtam Én betenném a A hero falls-t.Lehet,hogy ez is elég lenne.Na meg itt is a fénykardok.Néha hajlik a kardjuk.Ezt senki illetékes nem veszi észre? :x

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tuti hogy nem venném meg a DVDt, ha az Obi vs. Vader csata feltúrbózótt maszlag lesz....Nincs az a pénz... :twisted:

 

Én két dolgot szeretnék látni az új DVDn. Az egyik hogy mikor Luke először veszi kezébe Anakin kardját, annak a pengéjét csinálják meg és ugyanezt a MFon való gyakorlásnál. És a másik mikor a ROTJban harcolnak a végén. Hát az olyan mintha két nyalókával harcolnának. undorító a színük, meg minden. De azt tényleg megcsinálhatnák. 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom a fénykareffektekkel senki sincs kibékülve :x Csak azt nem tudom,hogy egy illetékes ember ezt nem veszi észre? 8)

 

De hát nincs igazunk? Nem igaz nem veszik észre a különbeséget...Helyette inkább betesznek a háttérbe mégegy lényt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom a fénykareffektekkel senki sincs kibékülve :x Csak azt nem tudom,hogy egy illetékes ember ezt nem veszi észre? 8)

 

De hát nincs igazunk? Nem igaz nem veszik észre a különbeséget...Helyette inkább betesznek a háttérbe mégegy lényt...

 

Én nagyon remélem,hogy azért lett ilyen mert Lucas nem ért rá vele kellőképpen foglakozni a ROTS miatt.Biztos mutattak belőle részeket neki,de csak azért,hogy lássa milyen szépen megtisztították.Biztos nem ült le végignézni.Na de majd most :63: .Vége a nagy munkának így talán lesz ideje javítani. :63:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon remélem,hogy azért lett ilyen mert Lucas nem ért rá vele kellőképpen foglakozni a ROTS miatt.Biztos mutattak belőle részeket neki,de csak azért,hogy lássa milyen szépen megtisztították.Biztos nem ült le végignézni.Na de majd most :63: .Vége a nagy munkának így talán lesz ideje javítani. :63:

 

Hát csak reménykedhetünk. :57:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom ellégé kibeszéltük az ANH-ot és még a nyakam is megvan :roll: így jöjjön a következő.

THE EMPIRE STRIKES BACK

 

Ezen a részen már látszik a technikai fejlődés.Az első változtatnivaló talán a Tauntaun-on lovagló Luke lenne.Ez az a rész amikor a kamera folyamatosan közelít a Hoth-on lovagló Luke felé.Ezeket a részeket javítanám,tehát amikor az állat mozog.

Luke levágja a Wampa karját.Nem ezzel van a gond hanem ami ezután van.Luke Őrülten mászik kifelé a barlangból miközben kikapcsolja a kardját.Ez tisztán hallható.De a kard még mindig aktív és úgy maszik kifelé.Ha szerencsés akkor is levágná a saját karját.Itt is furcsa színe van a kardnak,már csak egyszínű,de még mindig nem az az igazi sötétkék mint amilyen az apjánál volt.

Amikor a kutaszdroid roncsát megtalálják Ozzel admirális nem akarja elhinni,hogy a felkelők a Hoth rendszerben vannak.Vader odamegy és azt mondja,hogy az az a rendszer és ott kell lennie Skywalkernek is.Viszont mikor az uralkodó mondja neki,hogy zavart érez az erőben és,hogy Skywalker fiából nem lehet jedi azt válaszolja,hogy az lehetetlen.Most akkor tud róla vagy nem?Logikailag az lenne a helyes,hogy tud a fiáról és csak letagadta az uralkodó előtt,de ez se a filmből se a könyvből nem derül ki.

Hoth-i csata:

Tulajdonképpen csak a lépegetők mozgását tenném folyamatossá.Sokszor nagyon darabos.Na és itt jelentkezik elősször az "odavetített robbanás" szindráma.Pl. mikor felrobban a pajzsgenerátor.Javítottak rajta,de az eleje a robbanásnak még ez a technika.Mikor betörnek a birodalmiak a bázisra kicsit több rohamosztagost is tudnék képzelni.Ne csak öt-hat loholjon Vader nyomában hanem 9-10 osztag nyomuljon befelé.

Aszteroidás jelenet:

Csak azok a bizonyos odavetített robbanások.Főleg akkor látszik nagyon csúnyán mikor teljesen közel mennek az egyik nagyhoz.Két Tie végigüldözi a Falkont egy szűk szoroson majd a két vadász szárnya összeakad és a szoros falának ütközik.

Dagobah:

Ne ostorozzatok meg,de szeretném ha Yoda digitális lenne.Luke képzéséval semmi bajom azon kívül,hogy alig látunk belőle valamit.Szívesen látnék egy kis kard tréninget.Yoda riposzokat tanít vagy azt,hogy ketten kardoznak tanítás jelleggel(húúú,hogy ezért mit fogok kapni :56: )

Luke vs. Vader:

A klasszik talán legdinamikusabb párbaja,bár több pörgést vagy forgást is elbírna a jelenet.A kard színe Vadernél valamikor piros valamikor narancssárga,de ezen már nem is lehet csodálkozni.

Csak érzéssel rúgjátok a hátsómat :56:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Logikailag az lenne a helyes,hogy tud a fiáról és csak letagadta az uralkodó előtt,de ez se a filmből se a könyvből nem derül ki.

 

Pedig kiderül, mégpedig akkor, amikor Luke-nak felajánlja, hogy uralkodjanak együtt a galaxisban. Ezt már Padménál is megpróbálta.

Miután a Hoth-ról kiüldözték a lázadókat, semmi olyan esemény nem történt, amiből Vader rájött volna, hogy van egy fia. Csak egy valami történt: zavar az Erőben, mert Luke rákapcsolt a tanulásban, amit Vader és Palpatine is megérzett. Vader tette a hülyét, hogy a Luke-al kapcsolatos szándékát álcázza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne haragudj lipi, de én ilyen szinten nem nyúlnék bele a filmekbe. Digitális Yoda? Minek? Ha ezt meg merné tenni Lucas, a rajongók a fejét is leszednék. Jó az úgy ahogy van. A DVD kiadásra kapott egy kellemes zöld színt, ami nagyon jól áll neki. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke képzéséval semmi bajom azon kívül,hogy alig látunk belőle valamit.Szívesen látnék egy kis kard tréninget.Yoda riposzokat tanít vagy azt,hogy ketten kardoznak tanítás jelleggel(húúú,hogy ezért mit fogok kapni :56: )

 

Egy ilyen jelenetet leforgattak a filmhez, mármint hogy Yoda kardozni tanítja Luke-ot - mindenféle tárgyat dobál az Erővel Luke felé, és a fiúnak fénykarddal kell hátírania azokat. Végül mégis kivágták, én is csak a Hyperspace "Photorecepor" sorozatában találkoztam először a filmkockákkal. :roll:

Talán a felújított dvd kiadásra ráteszik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm...

 

A darabos mozgások folyamatossá tétele evidens dolog, jó lenne, bár már az SE óta nem olyan zavaróak.

 

Luke Őrülten mászik kifelé a barlangból miközben kikapcsolja a kardját.Ez tisztán hallható.De a kard még mindig aktív és úgy maszik kifelé.

Ez igaz, bár engem sosem zavart annyira, mert a kard olyan szögben áll, hogy akár összecsukódó állapotban is lehet, csak lemarad a vége. De a kijavításából még nem lenne lincselés.

 

Amikor a kutaszdroid roncsát megtalálják Ozzel admirális nem akarja elhinni,hogy a felkelők a Hoth rendszerben vannak.Vader odamegy és azt mondja,hogy az az a rendszer és ott kell lennie Skywalkernek is.Viszont mikor az uralkodó mondja neki,hogy zavart érez az erőben és,hogy Skywalker fiából nem lehet jedi azt válaszolja,hogy az lehetetlen.Most akkor tud róla vagy nem?Logikailag az lenne a helyes,hogy tud a fiáról és csak letagadta az uralkodó előtt,de ez se a filmből se a könyvből nem derül ki.

Szerintem lejön, az ep3 óta pedig világos, mint a nap. Csak nem mondhatja, hogy a fiam, mert akkor hol maradna az "Én vagyok az apárd." katarzisa. Ráadásul, mivel tudjuk, hogy ő volt Anakin Skywalker és az Executoron Skywalkernek nevezi Luke-ot, tökéletesen képbe kerülhet a néző, hogy tudja, hogy az a fia. Az Uralkodónak meg hamukázik, ami elvárt a Sith-ektől.

 

Ne csak öt-hat loholjon Vader nyomában hanem 9-10 osztag nyomuljon befelé.

Minek? Nem kell túlhangsúlyozni, nem kell még egy templomi bevonulás, a szűk folyosókon meg baromira hülyén nézne ki, hogy ott tömörülnek.

 

Ne ostorozzatok meg,de szeretném ha Yoda digitális lenne.

:vfuckoff: A rohamosztag holnap reggel 05:00-kor érkezik, ellenállás nélkül szíveskedjél falhoz állni :twisted: :lol:

 

A klasszik talán legdinamikusabb párbaja,bár több pörgést vagy forgást is elbírna a jelenet.

Én nem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom Dzséjt kedves barátom,hogy ha nem is mindenben,de azért van amiben megint egyetértünk.

Vader hantázásáról mint ahogy azt előrébb írtam logikailag így helyes,csak maga a tény,hogy tud a fiáról az nem jelenik meg sehol.Perzse tudom ki lehet következtetni.Az tiszta sor,hogy hazudik az uralkodónak.A ROTS óta tudjuk,hogy a Sithek jellemzője az árulás.

Yoda tényleg túlzás volt.Ezért még egy heti böjtöt fogok tartani :lol: Viszont a Tibi álltal emlegetett erővel dobálós fénykarddal kivédős és szétvágós jelenetet szívesen látnám.

Ja és még tartsd vissza a rohamosztagot,mert még hárta van a ROTJ :)

Egy valamit azért le kell tisztázni.Ezek amiket leírtam nem azt jelentik,hogy a jelenlegi "állapotában Én nem szeretem a klasszikot.Nem Én imádom így is meg úgy is.Ezektől se szeretném jobban.Csak jó elszátszani,hogy mi lenne ha....... :shock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep5ös Yodát kicserélték, mikor az ep2es Yodára gyakoroltak.

 

Ha jól emlékszem a DVD-n van olyan video, hogy Rob Coleman behívja, Lucas-t hogy nézze meg milyen lett.

Az ep3as Yodára, pedig az ep1-esseé gyekoroltak. :)

 

Tök ugyan olyan lett, csak még nem a végleges render, és nincsen jól bevilágítva, túl világos volt akkor. De a mozgása tök ugyanolyan, mint az ep5-é, vagyis ugyanolyan lenne,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy gondoltam, csak azt akartam írni, ha netán kicserélnék nem sok minden változna.

 

Szerintem minden megváltozna. Látszódna, hogy nem bábú. Ez sokakat zavarna, bár én lehet, hogy megtudnék barátkozni a gondolattal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep5ös Yodát kicserélték, mikor az ep2es Yodára gyakoroltak.

 

Ha jól emlékszem a DVD-n van olyan video, hogy Rob Coleman behívja, Lucas-t hogy nézze meg milyen lett.

Az ep3as Yodára, pedig az ep1-esseé gyekoroltak. :)

 

Tök ugyan olyan lett, csak még nem a végleges render, és nincsen jól bevilágítva, túl világos volt akkor. De a mozgása tök ugyanolyan, mint az ep5-é, vagyis ugyanolyan lenne,

 

Valóban ezzel próbáltak rá az AOTC-ra.Tulajdonképpen addig Ők se nagyon hittek a "Yoda projetben",nade Lucas kiadta az utasítást,hogy olyan kell és kész. :) Valóban a TESB Yodáját és azt a részt csinálták meg(Én úgy gondolom 70%-osan)amikor Lukenak magyarázza az erő mibenlétét,mikor az nem tudta kiemelni a mocsárból az erővel a hajóját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Térjünk át a Saga befejező részére.

The Return Of The Jedi

 

Technikailag ez a klasszik legjobb része.

Szívesen látnám azt a részt az elején,amikor Luke,Ben házában szereli az új fénykardját majd elrejti R2-ban.Ha jól tudom ez csak storyboard szinten van meg és nem forgatták le,de mindenesetre Én szívesen látnám a filmben.Az öreg és bölcs Ben házában már egy megfontolt és higgadt Jedit látunk.Kicsit "Benes" feelinge lenne itt Luke-nak.

 

rjboard.jpg

 

Rancor:

Kicserélném CGI-re.Ennyi.Talán még beletenném azt a jelenetet amikor Luke az erő segítségével felugrik és megragadja a rácsot,de Jabba őrei elkezdik taposni a kezét.Ez benne van a könyvben is,és le is forgatták.

 

Cs11.gif

 

Jabba palotája:

Több őrt és zsoldost raknék a palotába.Most úgy néz ki mintha csak csőcselék és naplopók gyülekezete lenne(ami persze így is van) nem pedig úgy mint a Tatooine legnagyobb és mindenható Huth gengszterének rejtekhelye vagy székhelye.

Sarlacc:

Na itt látunk a filmben elősször aktivált fénykardot,és láss csodát....nem vibrál,nem sokszínű,nincs éle.Ez bíztató. :)

Luke átugrik Jabba bárkájára levág pár zsoldost felemeli a karját és az egyik őr rálő a kezére.De miért a kezére?Rejtély! :)

Leianak is volt még jelenete itt,de,hogy ez kellene bele vagy nem,hát azt nem tudom.

 

leia.JPG

 

R2 lelöki C-3PO-t a hajó oldaláról majd Ő is "leveti" magát.Tudom,hogy ez a prequel szüleménye,de most már ebbe a jelenetbe R2-nak be kellene gyújtania a rakétáit és átrepülni a másik hajóra.Még viccesebb is lenne mint most.A társát lelöki a homokba Ő meg lazán átrepül. :)

 

Szívesen látnám azt a jelenetet (a filmben és nem az extrák között) mikor Vader a parancsnoki hajóról visszamegy a HCS-ra jelenteni az uralkodónak,hogy Luke is rajta volt a hajón ami leszállt az Endoron.Nem akarják beengedni hozzá.Erre Ő elkezdi folytogatni a parancsnokot.Nekem bejönne ez a rész. :shock:

 

episode6_2.jpg

 

episode6_3.jpg

 

episode6_4.jpg

 

Endori üldözés:

Magával az üldözéssel semi bajom,de jobban összedolgozhatták volna a külön felvett erdei és a külön felvett élőszerplős snitteket.

 

Endori csata:

Azon kívül,hogy nem jön le az uralkodó álltal emlegetett "harcedzett és válogatott katonáim egész légiója" nincs semmi bajom.Csak jó lenne látni azt a légiót.Ahhoz képest,hogy milyen fontos ez a pajzsgenerátor a birodalomnak,ahhoz képest elég kevés katona van ott.

 

Luke vs.Vader:

Az elején dícsértem a fénykardeffektet.Na ezt itt el kell felejteni gyorsan. :x Valami rejtélyes okból a kard belső része ami normális esetben fehér átvette a külső rész színét.Akkor nagyon csúnya mikor Luke lesúlyt Sidire,Vader odakap és a két fénykard összeakad Sidi feje előtt.Borzasztó :x :x :x

Vader vs. Sidious

Azal nincs semmi gond,hogy egy kis hezitálás után Vader felkapja és beledobja az aknába.Nade Sidi miért tárja szét a karját,mint aki megadja magát.Zseniálisan megszervezte a főkancellári kinevezését(TPM),majd kirobbantott egy galaxis méretű háborút.Hatalmas cselszövések és politikai lobbik árán korlátlan hatalomra tett szert.Öt csapásból levágott három Jedit,megküzdött Yodával,bár az döntetlen lett,és ilyen bagatel módon,"megadva" magát hagyja,hogy lelökjék,még akkor is ha ez meglepetésként érte. :)

Ezzel ennyi volt.Dzséjt most már ha gondolod küldheted a rohamosztagosokat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á lipi! Ezeket a képeket még nem is láttam! :shock:

 

 

Szívesen látnám azt a részt az elején,amikor Luke,Ben házában szereli az új fénykardját majd elrejti R2-ban.Ha jól tudom ez csak storyboard szinten van meg és nem forgatták le,de mindenesetre Én szívesen látnám a filmben.

 

Ha nem forgatták le, nehezen lehetne visszarakni a filmbe. :P

 

Rancor: Kicserélném CGI-re.

 

Én nem. :D

 

Talán még beletenném azt a jelenetet amikor Luke az erő segítségével felugrik és megragadja a rácsot,de Jabba őrei elkezdik taposni a kezét.Ez benne van a könyvben is,és le is forgatták.

 

Volt már szó erről a jelenetről korábban, én meg azt hittem csak képzelődnek a delikvensek, de ezek szerint tényleg létezik ez a jelenet. :o Emélkszem azt is mondták, hogy anno a moziban is így adták...

 

 

Leianak is volt még jelenete itt,de,hogy ez kellene bele vagy nem,hát azt nem tudom.

 

Jajjjj ez a ruszki smici sapkás csávót bele ne rakják! :) :)

 

R2 lelöki C-3PO-t a hajó oldaláról majd Ő is "leveti" magát.Tudom,hogy ez a prequel szüleménye,de most már ebbe a jelenetbe R2-nak be kellene gyújtania a rakétáit és átrepülni a másik hajóra.Még viccesebb is lenne mint most.A társát lelöki a homokba Ő meg lazán átrepül. :)

 

Hmmm... Abban a leesésben épp az a jó, hogy prezentálják R2 leamortizálódott mivoltát. Addig nem repkedett a 4-5 részekben, pedig néhol elkelt volna... Kicsit furcsa lenne, ha itt meg hirtelen száldosni kezdene. A leesése miatti poén elvesztését nem is említem. Lám-lám ő is pórul járt végre, és nem csak szegény C3PO-t lökdösi állandóan. :)

 

Ezzel ennyi volt.Dzséjt most már ha gondolod küldheted a rohamosztagosokat :)

 

Abban biztos lehetsz, hogy küldi. Nem lehet fennakadás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Luke Ben házában jelenetről.Elírtam.Szívesen látnék egy ilyen vagy hasonló jelenetet.Persze ha csak storyboard hiába.Ezt viszont nem tudom,hogy leforgatták-e :):

A Luke felugrik és megfogja a rácsot jelenet.Én is olvastam valahol,hogy moziban így mutatták be. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.