Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Azok a sírkövek olyan mesterien lettek elhelyezve, hogy abból a szögből, ahol látszania kéne csak egyszer vesz a kamera, és akkor is úgy, hogy pont ne férjen bele, szóval akár ott is lehetnek.

 

Dzséjt: te nagyon tudsz! A húgom szegezte nekem a kérdést mikor néztük az EP2-t . Nem csekkoltam még le, hogy ebbe bele lehet-e kötni...

Meggyőztél, hogy nem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó szerintem hogy az összdévédé kiadásora újabb váétozásokat eszközöl a tervező. Az ep1-es Yoda valóban cseréért kiált,Ő a kedvenc karakterem, de a Baljósban nem tudok úgy tekinteni rá mint a többiben, ott mintha nem is Yoda szerepelne, hanem 1 kis ellenszenves ganajtúró, aki azt hiszi magáról, hogy ő Yoda...:) szóval cgi-t neki, gyorsan...

 

Alderaan felszine, no meg egy időközben megőszült Bail Organa, szintén remekül mutatna az ep4-ben.

 

Én is a klasszikusokon nőttem fel, de egyáltalán nem érezném szentségtörésnek, ha az egységesség miatt, hozzá nyúlnának a régi részekhez, amik ugye bár, egy technikailag kissé fejletlenebb korban születtek, ha én újíthatnám fel a classicokat, akkor nem szemérmeskednék. Tuti, hogy az uralkodói tróntermi diskurzusba (ep6) betenném Yoda megemlítését is, hiszen neki is ugyanúgy "lába kélt" az ep3 végén, mint Bennek, ezért egy kicsit gáz, hogy Vader mindig csak Obi-t emlegeti, mint valami mániákus.

Az ep5-ös holo jelenetet (Palpi&Vader) biztos nem csak Vader szemszögéből mutatnám, hanem a császáréból is, amint ott ül a jó öreg irodájában (ahol anno Windu-t kivégezték) az asztalnál, Vader pedig pont az asztalon térdel előtte piciben, épp úgy ahogy az ep2-ben az ajtóőr becsekkol Palpi-nál, hogy megérkeztek Padmé-ék, miközben ő a jedikkel bájcsevegett. Esetleg egy kissé megráncosodott és megfakult Mas Ameddát is szívesen látnék mögötte.

Én az ep6 fináléját is bővíteném, pl. a legvégére tennék 1 Luke-ot, aki a nép üdvrivalgása közepette bevonul a több mint 20 éve lelakatolt Jedi templomba, valamint több bolygót is mutatnék.

Az ep4-ben Massassi temploma is megérdemelne 1-2 nagytotált, valamint 1-2 nem humanoid lénnyel is bővíteném a film végi "díjátadón" látható lázadó vezérkart, szóval, fura, hogy Csubin és a néhány roboton kívül, ott mindenki ember, ellentétben azzal, hogy a prequelekben lépten-nyomon különböző lényekbe botlunk.

Természetesen Obi és Vader párbaját is kicsit felturbóznám, hogy ne lógjon ki annyira a sorból, valamint a Halálcsillag belsejét is kissé kicsinosítanám. Egyelőre ennyi jut eszembe, jó dolog álmodozni....:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 kis ellenszenves ganajtúró, aki azt hiszi magáról, hogy ő Yoda...:)

 

Ganajtúró???? :) Egyébként sem értek egyet a nézeteiddel. Ezek a változtatások megölnék a filmekez számomra.

 

Én amondó vagyok, hogy az egységességnek mindent alá lehet endelni, a két trilógia elkészülte közötti 20 évnyi technikai difit pedig át lehet hidalni, én ebben a formában is tökéletes egészként élem meg a saga-t, de vannak apró momentumok, amikhez hozzá nyúlnék. Amúgy leginkább a tisztán csak emberekből álló lázadó vezérkar zavar az ep4 végén, szóval 1-2 idegen lény elkelne oda...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hologrammos, díjjátadós, Yodát emlegetős, meg Halálcsillag felturbózós dolgokat énis szívesen látnám.SZTEM.

 

De nehogy nyúljanak az Obi vs. Vader párbajba!Akkor tuti hogy nemveszem meg!Inkább nézném 30 éves VHSen, minthogy Disney filmet csinálánának belőle..Sok sziruppal... :) (jajj, de éheslettem :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként sem értek egyet a nézeteiddel. Ezek a változtatások megölnék a filmekez számomra.

 

Valahol érthetőek a félelmeid, vhogy én is így éreztem 1997-ben, amikor hallottam, hogy a Tervező "hozzápiszkált" a filmekhez (SE), szentségtörésnek éreztem, vegyes érzelmekkel, de inkább negatívan vettem tudomásul, aztán mikor megnéztem mind a 3-at majd leesett az állam a felújított Mos Eisley-től, Bespintől az ep6 fináléjától stb., ergo tök kellemesen csalódtam, aztán csak fokozódott az felújítások iránti szimpátiám tavaly Szeptemberben, amikor a dvd verzión megpillantottam McDiarmid-ot, Hayden-t, a Naboo-t stb. Azóta egyre inkább azt vallom, hogy a renoválás kifejezetten jót tesz ezeknek a klasszikusoknak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Lenci, én komolyan ásót kapnék a kezembe és elföldelném a DVD-imet ilyen kemény változtatások után :wink:

 

Én amondó vagyok, hogy az egységességnek mindent alá lehet endelni, a két trilógia elkészülte közötti 20 évnyi technikai difit pedig át lehet hidalni

Nem mindent, a filmből sugárzó hangulatot (ez már nosztalgikus) nem. Az alant felsorolt módosítások agyon csaphatják. Lehet, hogy nem, de inkább félek attól, hogy ilyen durva beültetésekkel ez történne. Az SE-be semi nagy dolog nem került be, látványosabbá tettek néhány várost, az űrcsatákat, kaptunk egy Jabbát, új Sarlaccot, út betétdalt és táncosokat (ez nem sült el túl jól), és új véget. De ezek egyike se nyúlt bele igazán a filmbe, viszont erősítették a két trilogia között az átmenetet.

Viszont egy ugrás hirtelen Palaptine irodájába máris agyonütötte a DVD-re oly tökéletessé vállt jelenet hangulatát, a sötét, egyszerű csillagrombolóról hirtelen a látványdús iroda (itt az ablakról beszélek, Coruscant még sötétben is látványos). Azon kívül, mit keresne az Uralkodó olyan hivatalban, aminek az értelme húsz éve, a fennléte meg három éve teljesen megszünt. Akkor inkább totál új helyet neki, de az meg még rosszabb lenne... Vagy példáúl a bevonuló Luke, hát hogyan? Tökéletes a zárókép, mindenki együtt, mindenki boldog, slaty, dircted by George Lucas. Ez tökéletes, nem fér bele egy Templomba bevonuló Luke, az már az EU és a képzelet dolga (két évvel ezelőtt még azt sem tudtuk, hogy áll még). Ilyen drasztikus belenyúlások nem kellenek.

Kis kardturbózás, esetleg Jabbát kicsit világosíthatnák (kicsit sötétebb a többinél), apróbb bakikat ki és kész. Új jeleneteket is kapunk valszeg, ha igen, Alderaan lesz az (erre fogadnék legalább is), bár az szerintem is jó lenne, csak nem tudom még igazán beleképzelni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azóta egyre inkább azt vallom, hogy a renoválás kifejezetten jót tesz ezeknek a klasszikusoknak...

 

Igen, ezek remek dolgok. Azonban ennél jobban én már nem nyúlnék bele a filmekbe. De ez egy őskövület kívánsága :) Nekem így is egységes a Saga, bár igaz, hogy néhol kilóg a lóláb. Dehát nem lehet minden tökéletes :)

 

A "nézeteid" alatt, a felújításokról alkotott véleményedre gondoltam :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez a Coruscant bemutatása az ep.5-ös dumcsi közben nekem is sok lenne, ennek ellenére egy-két újitást eltudnék képzelni. Például a Massassi templomokról jó lenne egy-két nagytotál az ep.4-ben... a lényeg, hogy izlésesen és ne hivalkodóan csinálják...

 

Vagy példáúl a bevonuló Luke, hát hogyan? Tökéletes a zárókép, mindenki együtt, mindenki boldog, slaty, dircted by George Lucas.

 

Öhöm... vagyis Directed by Richard Marquand... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szisz!Ha holnap erre járnál addigra összeszedném amit Én szívesen látnék mint változtatást a klasszikban egy esetleges újabb kiadásnál. :shock:

 

Ehhez nekem is lesz egy-két szavam, ugyanis nagyon ellenemre lenne ha tulzottan belenyúlnának a 4-5-6 részekbe. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A változtatást ne úgy értsd,hogy új jelenetek,hanem bizonyos régi és technikailag igencsak kifogásolható részek "felturbózását" :?

 

Na akkor várom majd azt a listát, és kivesézzük holnap.

 

Szavadon foglak. :57:

OFF:El kell köszönjek. :D További jó fórumozást!Sziasztok! :csubi:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok! :57: Ody ahogy ígértem itt a lista.Leszögezném,hogy ezek nélkül is egy nagyon remek film.82-ben láttam elősször és ezzel lettem rajongó :shock: .Na kezdjük.

Az egyszerűség kedvéért részenként írnám le,hogy mik azok amik szerintem "renoválásra" szorulnak a klasszikban.

ANH:

Az elején az üldözés renben van még majd 30 év távlatából is.Viszont amikor a romboló eltalálja az Alderaani hajót (C-3PO szerint a főreaktort a könyv szerint a fővezérsíkot a filmben viszont az inkább egy radarernyő) nagyon látszik,hogy az egy makett.Nem feltűnő,de észrevehető.A rohamosztagosok támadása nagyon ott van viszont egy-két helyen nagyon csúnya a vágás.Olyan mintha egy hatalmasat ugrana a kép.

Egy változtatás:

Vader a csata után megérkezik megáll az ajtóban,csípőre teszi a kezét és szétnéz.El tudnék képzelni két rohamosztagos parancsnokot amint odarohannak hozzá jelentést tenni és levennék a sisakjukat.Az egyik "Jango Fett" arcú,idősödő viharvert ábrázattal a másik valamivel magasabb fiatalabb (nem Jango Fett) arcal.Így pontot lehetne tenni arra a vitára,hogy miért nem egyforma magasak és hangúak a katonák.Vader beállása (csípőre tett keze) alkalmas lenne erre a jelenetre.Mintha meghallgatá aztán szó nélkül faképnél hagyná Őket.Ezek egymásra néznek,felveszik a sisakjukat és elviharzanak az osztagaik felé.

C-3PO mikor eltalálják a hajót azt mondja R2-nak,hogy ebből nem vágja ki magát a hercegnő.Lukenak viszont mikor az megtalálja Leia üzenetét R2-ban azt mondja,hogy nem ismeri,de mintha az utolsó útjukon látta volna és valami magasrangú személy.Ez ellentmondás,hacsak a robot nem hazudott,amit kétlek.

Obi háza:Luke itt kapja meg apja egykori fénykardját.Na ez a fénykard effekt borzalmas.Itt is van egy csúnya ugrás mikor aktiválja a kardot.A kard színe valami halvány fakó világos kék.(Anakinnak nem ilyen volt)Mikor elkezdi forgatni rendesen éle van és úgy vibrál mint egy hibás neon.

Mos Eisley kocsmajelenet:

Obi megfordul és levágja a kötekedő fickó karját.A levágott kar és minden körülötte véres.Pedig nem lenne szabad.Talán kicsit látványosabb megfordulást is el lehetne viselni.Gyorsat energikusat!A fénykard és a színe itt rendben van,de a villogás itt is megvan.

Alderaan felrobbanása:

Utólag javítottak rajta és beletettek egy lökéshullámot,de még így se lett látványos.Nagyon látszik a "stúdiórobbantás" nagyon látszik a makett.

A Falkonon Luke trenirozása:

Újból a fénykard és a rossz vágás.Borzasztó.Három különböző színűt számoltam össze és itt vibrál a legjobban.

Az örök vita forrása:Obi vs. Vader:

Nekem jobban bejönne ha Vader nem aktivált karddal várná Obit.A párbeszédek nagyon jók és nagyon jó a párhuzam.A ROTS végén egy a dühtől koncentrálni képtelen Anakint míg itt az eseményeket a higgadt és "vér profi" Vader irányítja.Maga a harc az már hagy kívánnivalót maga után.Nekem egy pörgősebb csata méltóbb lezárása lenne a kettejük ellentétének.Arra,hogy idősek nem lehet hivatkozni;lásd Dooku,Yoda vagy akár még Sidious is.Ők se voltak fiatalok,de milyen dinamikával harcoltak!Tehát ezt nagyon megújítanám és alátenném a A hero falls zenéjét.Egy erős pörgős dinamikus harcot képzelnék el vele,egy drámai jelenet egy drámai zenével.

Soloék megmenekülése:

Tiszta sor,hogy csak azért küldtek négy Tie-t utánnuk mert azt akarták,hogy elmeneküljenek.Ezzel az a bajom,hogy a Falcon olyan mintha egyhelyben állna.Csak a robbanások lökéshullámai dobálják fel-le.

HCS elleni támadás:

Az rendbe van,hogy csak 30 lázadó hajó indul el,de szerintem az nincs,hogy csak kb. ugyanennyi Tie megy ellenük.Azért ezt a támaszpontot kicsit jobban kellett volna védeniük.Kiküldeni 50-60-100 vadászt,hogy a lázadók valóban egy heroikus küzdelmet vívjanak velük azért,hogy eltereljék a figyelmüket az aknában repülő társaikról.A látványban itt is vannak technikailag "elavult" dolgok.Sok a makett és ezek nincsenek szépen összedolgozva a számítógépes effektekkel.Ebből elég sok van.

Na kb. ennyi.Ha valakinek az ANH iránti tiszteletét vagy szeretetét bármelyik mondatommal megsértettem volna attól elnézést kérek :lol: .Csak arra kérlek benneteket legyetek kíméletesek velem. :63:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következők megváltoztatása tényleg segítene, hogy látványban ne lógjon ki az EP4 a sorból, többit nem firtatom, nem bolygatnám:

 

Robbanások, fénykard effektek, beleértve a levágott véres kar esetét…szóval a vizuális hatások, még ha anno oscart is kapott érte…

 

egy-két helyen nagyon csúnya a vágás.Olyan mintha egy hatalmasat ugrana a kép.

 

A vágás az EP3-ban is ugrós időnként…így legalább illeszkednek. :lol:

 

Az örök vita forrása:Obi vs. Vader:

Nekem jobban bejönne ha Vader nem aktivált karddal várná Obit.A párbeszédek nagyon jók és nagyon jó a párhuzam.A ROTS végén egy a dühtől koncentrálni képtelen Anakint míg itt az eseményeket a higgadt és "vér profi" Vader irányítja.Maga a harc az már hagy kívánnivalót maga után.Nekem egy pörgősebb csata méltóbb lezárása lenne a kettejük ellentétének.Arra,hogy idősek nem lehet hivatkozni;lásd Dooku,Yoda vagy akár még Sidious is.Ők se voltak fiatalok,de milyen dinamikával harcoltak!Tehát ezt nagyon megújítanám és alátenném a A hero falls zenéjét.Egy erős pörgős dinamikus harcot képzelnék el vele,egy drámai jelenet egy drámai zenével.

 

Ebben egyetlen dolog vicces: a forgás, amit Obi-Wan csinál, Vader simán levághatná, és önkéntelenül kibuggyan belőlem a mosoly valahányszor látom sajnos nem tudok felette átsiklani. Elfogadom, hogy berozsdásodott az öreg, de akkor ne sirítson magán, ha valami nem megy ne erőltessük. Ez régebben is szemet szúrt, az EP3 előtt is. A többi rendben részemről. A zene is jó úgy, ahogy van.

 

Félő, hogy a végén túl jó lenne…bár az eddigi változtatások egy részével kapcsolatban az a bökkenő, hogy nem simul bele a filmbe és ha úgy sül el mint Greedo Han ellen, akkor hagyjuk.

Han shoot first! :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhh... nem semmi változtatásokat eszközölnél lipi :D

nagyon látszik,hogy az egy makett.Nem feltűnő,de észrevehető.

Én nem érzem ezt, de ha így is lenne, nem zavarna. Mindegyik részben van olyan, ahol kilóg egy-egy trükk, ezeket nem lehet kijavítani. Ha ott kicserélnék egy CGI Tantive-re, akkor meg azzal lógna ki. Szerintem meg abszolút jó az a pillanat.

 

A rohamosztagosok támadásában én inkább a lézernyalábokat pofoznám helyre. Néha olyan szögben röppennek, amiben egyáltalán nem lehetnének.

 

Vader a csata után megérkezik megáll az ajtóban,csípőre teszi a kezét és szétnéz.El tudnék képzelni két rohamosztagos parancsnokot amint odarohannak hozzá jelentést tenni és levennék a sisakjukat.Az egyik "Jango Fett" arcú,idősödő viharvert ábrázattal a másik valamivel magasabb fiatalabb (nem Jango Fett) arcal.

Egy ilyen módosítással (bár kétség kívül elkéne és értelme is lenne), de agynvágnák annak a pillanatnak a teljes hangulatát. Anakin húsz év után először tűnik fel, mint Sith Lord. Ezt a pillanatot nem zavarhatja meg egyetlen rohamoszi sem. Én inkább máshova tennék ilyen pillanatot, vagy néhány rohamosztagos hangját Morrison hangjára cserélném.

 

C-3PO mikor eltalálják a hajót azt mondja R2-nak,hogy ebből nem vágja ki magát a hercegnő.Lukenak viszont mikor az megtalálja Leia üzenetét R2-ban azt mondja,hogy nem ismeri,de mintha az utolsó útjukon látta volna és valami magasrangú személy.Ez ellentmondás,hacsak a robot nem hazudott,amit kétlek.

Szerintem C-3PO itt csak tudatlan. Tudja, hogy a hajón van a hercegnő, de nem tudja, hogyan néz ki. agy tényleg parancsba van neki adva, hogy nem fedheti fel a kilétét (bár ez őt ismerve...).

 

Obi megfordul és levágja a kötekedő fickó karját.A levágott kar és minden körülötte véres.Pedig nem lenne szabad.Talán kicsit látványosabb megfordulást is el lehetne viselni.

Az öreg bölcs mentorhoz nem illene egy látványosabb megfordulás. Itt a kocsmában inkább állítsák vissza Solo lövését, Greedo ne lőjön. Olyan idétlen az egész, nem igaz, hogy Lucas ezt nem veszi észre. Nemrég olvastam egy képregényt, ami humoros írás volt, de amit ír, az igaz. Greedo fél méterről húsz centire mellé lő, miközben végig Solon tartja a pisztolyt. És fejvadász. Na neeeeeeeee...

 

Az Alderaan robbanását ne bizdergálják, szerintem az nagyon jó. Ne legyen ennél látványosabb. Örülök, hogy ilyen gyorsan bevégzi, nincs semmilyen fölösleges motívum. A lökéshullám teszi igazán teljessé, több nem is kell.

 

Az örök vita forrása:Obi vs. Vader

Szeretném én látni, hogy a szűk folyosón hogyan fognak azok ugrálni... nekem nagyon tetszik ez a párbaj. Itt már nem számít a látvány, a stílus amúgy is Palpatine-ra hajaz. Az sem volt túl látványos (zavar is benne Palpatine ugrása). A zenét meg végkép hagyják békén. Ne bántsák azt a párbajt, bár azt hiszem, ezzel a kívánságommal egyedül vagyok :lol:

 

Az üldözésénél annyit módosíthatnának, hogy a hátérben lévő csillagokat mozgásba lendítik. Illetve talán néhány nagytotál a menekülő Falconról és a körülötte dongó TIE-okról.

 

A HCs elleni támadásnál (bár máig ez a kedvencem) hiányolom a harminc gépet. Jó lenne néhány jelenet erejéig látni, ahogy nagyobb csata dúl (mikor Wedge indul segíteni Luke-nak, látni egy ilyen pillanatot). A modelles pillanatok jók, bár talán kicsit javíthatnának még rajtuk, illetve megfoltozhatnák az ároküldözést, hogy a Lázadók mögött repülő TIE-ok látszódjanak is mögöttük.

 

A fénykardokat egyértelműen javítsák ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért látom többé kevésbé van közös álláspont.Rohamosztagosok a Falkon üldözése a HCS elleni támadás.Még ha más-más módon is gondoljuk,de ezekre ráférne a "renoválás". :lol:

Az Obi vs. Vader csata.Azért annyira nem szűk az a folyosó.A ROTS-ban van a végső harcnál mikor Obit Anakin végighajszolja egy nagyon szűk folyosón.Nem pörögnek nem forognak,de majdnem szétszedik azt a részt olyan dinamikával és vehemenciával harcolnak.Nekem ez a dinamizmus és energia hiányzik az utolsó harcukból.Ez lehengerlő befejezése lenne a kettejük kapcsolatának :shock:

A Solo vs. Greedo:teljesen igazad van :57:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.