Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

De már nem egy embertől hallottam, hogy látták a filmben, anno 1984-ben. Persze lehet, hogy ők tévednek, mert azt nehéz nekem is elhinni, hogy az egyik városban volt ilyen jelenet, a másikban meg nem... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, már javában nem ez a téma, és már nagyon régen történt ez a hozzászólás, szóval akár off is lehet, de csak félig, azért reagálnék ezekre, már csak a másik két rész miatt is, meg amúgy is. Tehát:

 

Félig OFF

 

Térjünk át a Saga befejező részére.

The Return Of The Jedi

 

Technikailag ez a klasszik legjobb része.

Szívesen látnám azt a részt az elején,amikor Luke,Ben házában szereli az új fénykardját majd elrejti R2-ban.

Bár tényleg Benes utóíze lenne, elveszne a Carcoon verem feletti meglepetés ereje a néző számára.

 

Rancor:

Kicserélném CGI-re.Ennyi.

Bár a DVD-re nagyon szépen helyrerakták, sajnos még mindig lassú egy vérengző ragadozóhoz képest. Vagy tényleg CGI-t neki, vagy gyorsíthatnának valami úton-módon a sebességén, hogy ne legyen ilyen lajhár.

Az ugrást én is beletenném, már csak azért is, hogy lássuk, a Jedik nem felejtettek el hatamasakat ugrálni az ep3 óta. Meg itt talán én valahogy azt a kavicsot Erőröptetéssel juttatnám a konzolhoz, bár ez szvsz megoldhatatlan, de úgy szerintem jobb lenne.

 

Jabba palotája:

Több őrt és zsoldost raknék a palotába.

Ez úgy jó, ahogy van. Ott vannak az őrök, majdnem mindenki az. Itt zsoldosok és fejvadászok tivornyáznak, száznál is több fegyver van. Még a kis jawák is puskával vannak. És már így is nagy a zsúfoltság, nem kell több őr.

 

Sarlacc:

Luke átugrik Jabba bárkájára levág pár zsoldost felemeli a karját és az egyik őr rálő a kezére.De miért a kezére?Rejtély! :evil:

Ez a kézlövés nekem is rejtély, mint ahogy az is, Luke miért tartotta úgy a magasba a kezét. Na mindegy, talán a zsoldos ki akarta lőni a kezéből a kardot. Viszont én itt beiktatnék pár repülő kert, lábat, kezet, ugyanis az ep1-2-3-ból jól kijön, hogy bizony a fénykard könnyűszerrel levág bármit, ami az őtjába kerül, s bár Anakin mustafari mészárlásában sokan Jabba zsoldosaihoz hasonlóan egyben maradtak, azért ott is hullott néhány feje és végtag, itt se ártana. Meg talán elkéne egy-két CGI figura, de az nem annyira muszály.

 

R2 lelöki C-3PO-t a hajó oldaláról majd Ő is "leveti" magát.Tudom,hogy ez a prequel szüleménye,de most már ebbe a jelenetbe R2-nak be kellene gyújtania a rakétáit és átrepülni a másik hajóra.

Nos ez az, amivel tökéletesen nem értek egyet. Tudom, sokan kifogásolják ezt R2-n, hogy később miért nem használta a hajtóművet, de azon túl, hogy fölösleges lett volna, itt még időhiány is van, az pedig kicsit időigényes (lassan jön elő a hajtómű, lassan indul el előre) Luke pedig kapkodva robbantott. Ráadásul uncsi lenne harmadszorra is ugyan azt látni R2-tól. Ez egy olyan dolog, ami maradjon csak meg az ep2-3-ra, mint a poroltó az ep4-5-re.

 

Szívesen látnám azt a jelenetet (a filmben és nem az extrák között) mikor Vader a parancsnoki hajóról visszamegy a HCS-ra jelenteni az uralkodónak,hogy Luke is rajta volt a hajón ami leszállt az Endoron.Nem akarják beengedni hozzá.Erre Ő elkezdi folytogatni a parancsnokot.Nekem bejönne ez a rész. :shock:

Nekem is, tényleg jó lenne és a hangulatot se törné, viszont jó kis visszautalás lenne az ep5-re, és kicsit akciózhatnának a RoyalGuardok is.

 

Endori üldözés:

Magával az üldözéssel semi bajom,de jobban összedolgozhatták volna a külön felvett erdei és a külön felvett élőszerplős snitteket.

Ezt nem igazán értem. Szerintem remekül össze vannak hozva. Viszont kijavíthatnák a robogók robbanását törtésre (és a rohamosztagosoknak nem kéne szörnyű lángok közt felrobbaniuk).

 

Endori csata:

Azon kívül,hogy nem jön le az uralkodó álltal emlegetett "harcedzett és válogatott katonáim egész légiója" nincs semmi bajom.

Szerintem lejön, amikor Hanékat kikisérik, rengeteg rohamoszi nyüzsög ott. Ráadásul ott vannak a robogósok is, akiket már a Kashyyykon is láthattunk akciózni, tudjuk róluk, hogy jók harcban. No meg az AT-ST-k sem salambalam jószágok.

 

Luke vs.Vader:

Az elején dícsértem a fénykardeffektet.Na ezt itt el kell felejteni gyorsan. :x Valami rejtélyes okból a kard belső része ami normális esetben fehér átvette a külső rész színét.Akkor nagyon csúnya mikor Luke lesúlyt Sidire,Vader odakap és a két fénykard összeakad Sidi feje előtt.Borzasztó :x  :x  :x

Igen-igen, a kardok itt nagy update-re szorulnak.

 

Vader vs. Sidious

Azal nincs semmi gond,hogy egy kis hezitálás után Vader felkapja és beledobja az aknába.Nade Sidi miért tárja szét a karját,mint aki megadja magát.

Bármennyire is annak tűnik, szerintem Sidious korántsem adta meg magát. Azok a villámok megsütötték Windut (ugyanúgy világít a csontja), de Anakin tovább nyomul. Ráadásul egy gép kéz szorításából nehéz lehet menekülni.

 

Ezzel ennyi volt.Dzséjt most már ha gondolod küldheted a rohamosztagosokat :)

Úton vannak, 66-os paranccsal felvértezve.

 

Na, ennyit a félig OFF-ról, jöjjön a teljesen ON :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Endori csata:

Azon kívül,hogy nem jön le az uralkodó álltal emlegetett "harcedzett és válogatott katonáim egész légiója" nincs semmi bajom.

Szerintem lejön, amikor Hanékat kikisérik, rengeteg rohamoszi nyüzsög ott. Ráadásul ott vannak a robogósok is, akiket már a Kashyyykon is láthattunk akciózni, tudjuk róluk, hogy jók harcban. No meg az AT-ST-k sem salambalam jószágok.

 

Bizony, és ha jól emlékszem a hátsó bejáratot támadták meg, az ewokok odavezették őket. Ha előlről mennek még több rohamoszi várta volna őket. EZ volt a kis cselük, hogy hátulról cserkészik be őket kevés az őr, nagyobb a meglepetés, nem voltak felkészülve és átcsoportosítás meglepettség miatt, még az ewokok is felvették velük a versenyt.

 

AT-ST-k is késöbb érkeznek meg meg kell kerülniük a pajzsgenerátort, időbe telik. Ewokoknak van ideje felkészülni a trükkjeikre,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De már nem egy embertől hallottam, hogy látták a filmben, anno 1984-ben. Persze lehet, hogy ők tévednek, mert azt nehéz nekem is elhinni, hogy az egyik városban volt ilyen jelenet, a másikban meg nem... :evil:

 

Én ugyan nem ismerek sok ember, aki akkortájt olyan korú volt, hogy sokszor ment moziba, és ilyen részletekre emlékszik.

Volt anyukám, aki ha két napon belül újra megnézünk egy filmet, már teljesen új neki, ugyanúgy izguja végig, nem emlékszik, hogy látta volna. Ő nem mérvadó ilyen szinten.

Unokabátyám ő akkoriban nagy mozibajárós srác volt, ráadásul SW rajongó, rengeteg napott töltött a gyerekkorából a moziban reggeltől estig főleg SW nézéssel.

 

Beszélgettünk róla, és sosem mondta, hogy mást látott annak idején a moziba, mint ami megvan kazin. Együtt kerestük az SE-nél a változtatásokat, akkor sem hallottam Luke ugrálásról stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Folyamatban van a filmek megnézése.Már találtam olyan embert akinek megvan az első változat videón.Kiváncsi vagyok.Ha egyik változatban sincs akkor jobb ha elkezdek gondolkodni, melyik elmegyógyintézetbe utaltassam magam.

 

Solymár felé van egy gyönyörű sárga ház. Mesés erdei környezetben.

Ha gondolod keresd fel. :):|:):evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Optimizmus Obi1. Mostanában azért már nem olyan egetverőek a DVD-k árai, ráadásul úton útfélen kitalálnak valami akciót, amivel olcsóbbá tehetik, hogy még többen megvegyék. Szerintem cak-pak 20 ezer lesz, ha lesz. Nem mintha ez olyan olcsó lenne, de mégis csak 12 DVD - 6 film + 6 extra. Ha csak teszem azt Trilogy mintára csinálják, vagyis 6 film és 1 extra, tehát 7 DVD, akkor max 13-15 ezer. Igaz, ha azt veszem, hogy az Alien Quadrilogy 9 DVD volt és 15-ért vettem, egy ilyen akcióban még olcsóbnak kellene lennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja max 20000 ft lesz.Én még 18 rugóért vettem az Alien Quadrilogy-t.Mondjuk én olyanra számítok, hogy vágatlan filmek.Az Alien 2 pl félórával hosszabb mint az eredeti.Lucas betehetné mindegyik filmbe az összes leforgatott jelenetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hagyjuk már ezeket a leforgatott jelenetek, arra való az extra, hogy ott megnézzük őket. Vágásnál nem véletlenül szórták ki őket.

 

Én Saga DVD-től azt várom, hogy a 6 filmet végre maximálisan igazítják egymáshoz, ami eddig nem igazodna. Pl Digitális Yoda az ep1ben. Jabba Tuning ep4, kockázódás kijavítás...

 

És töménytelen extra anyagot. Mondjuk szerintem 10 lemezes lesz, az kb ideális, 6film(ezekre már valóban kébe egy magyar szinkron)+ 4 extra. Mivel azt annyiszor mondták, hogy a 80-as években nem volt divat a kulisszák mögött forgatni nincs sok anyag, ezért ez biztos nem több 2 lemeznél, ugyanúgy az újaknál, mert ott korrekt az extra anyag mennyisége az egyenkénti DVD megjelenésen, Emiatt, hogy valóban új anyagok kerüljenek fel, ne legyen olyan ami már volt a egyenként DVD extrán elégnek kell lennie a 2 lemez.

 

Persze extra anyagból sosem elég ne spóroljanak.

Ha 10 lemez, mint a Mátrixtrilógia, ami nem volt több 18 ezernél. Ez is ilyen nagyságrendben várható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne hagyjuk a kivágott jeleneteket.Nem véletlenül lettek leforgatva.Rakják vissza mindet a filmbe.Nyilván azért lettek kivágva, mert 2 órára kellett sűríteni a filmet.Én a prequelek komoly hibájának tartom a jelenetek kivágását.Rengeteg olyan volt amit alig vártam erre Lucas kivágta.Igenis rakják vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rakják vissza mindet a filmbe.

 

Én óvatosan kezelem ezt a kérdést, mert vannak eléggé gyengék is köztük. Sőt, pl. az EPIV tatooini jelenetek mégjobban belassítanák a filmet. Szerintem nézni kell azt is, mit bír el a film tempója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Lokatelli pártján állok. :33:

Rakjanak vissza minden filmbe max 1-2 kivágott jelenetet.

 

Lelassúlna a film!Más lenne a tempó!Max érdekességként nézném meg.

Rakjanak vissza minden kivágott jelenetet?8 órás lenne egy film.És ha SW maratont akarnánk rendezni, kijönne 2 nap a megnézésre.

Elég csak szolídan feltúrbózni a filmeket.Ja, és remélem hogy nem tesznek bele teljesen új jelenetet.Vagy nem túrbózzák fel a párbajokat...

 

 

Persze nem bánnám ha kijönne minden filmből egy FULL változat! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem szeretnék, ilyen Gyűrűk ura módit. Az ember már nem is tudja, melyik az igazi film, mert 6 változatban jelenik meg.

 

SW-nél az alap sosem változott, tempó feeling mindig ugyanaz maradt.(Míg a GYU-nál ez nem igaz, mert ott 45 perc került vissza) Ha visszatennék a sok kivágott cuccot, akkor már nem ugyanaz a film lenne. Teljesen felborulnának az arányok. pl az ep4-nek marha unalmas lenne az eleje, pedig a droidok buckázásai miatt, így sem rágjuk tövig a körmünket. Ha ott Biggs mindent lelő a Birodalomról és a Felkelésről az összes titokzatosság elveszik.

 

Nem csak azért vágnak ki dolgokat, hogy elfogadható legyen a játékidő, azért is mert felesleges, nem viszi előre a sztorit. Eltereli a figyelmet a lényegről.

Ha az ep5-ben a Wampás lövöldözés is ott van, akkor elterelődik a figyelem Luke-Vader kapcsolatról Birodalom erejéről.

Egyensúlyok nagyon fontosak.

 

Azért sem szeretném, ha ilyen is lenne egy olyan változat amiben benne vannak és lenne egy olyan amiben ninvcs, mert megőrülnék, hogy nem lehet meg mindkettő.

Mikor az SE Aranydoboz Pan&Scan szinkronnal és ezüst szélesvásznú feliratosan megjelent, majd megőrültem, hogy csak az egyik lesz meg. Akkor még nem akartam olvasgatni a szöveget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem bőven van olyan kivágott jelenet, amiért egyáltalán nem kár, és persze akad olyan is, amelyért nagyon is.

A 4-5-6. részek hagyományos "mesék", melyekbe szerintem nem igazán kell betoldani plusz jeleneteket. A mese nélkülük is érthető, nélkülük is teljes. Nekem nem kéne wampatámadás vagy Biggs a filmekbe. Esetleg Luke képzéséből láthatnánk többet, de az valószínűleg megbontaná az egyensúlyt a Bespinnel, ezért inkább az is maradjon így, ahogy van. A 6. részben is van egyetlen jelenet, amit nem bánnék, ha visszakerülne: amikor Jerjerrod töpreng, hogy elpusztítsa-e az Endort. Szerintem ez jó lenne, nem zavarna bele a filmbe, de egyáltalán nem érzem szükségesnek, mint ahogy több Yoda-dumát sem. Jó úgy, ahogy van.

Az 1. rész a 4-5-6-hoz hasonlóan inkább a meséhez van közelebb, mint a drámához, ezért szerintem az sem igényel betoldott jeleneteket.

Viszont a 2., de főleg a 3. rész már inkább dráma, mint mese. Ezekben a jeleneteknek gyakran kulcsfontosságú szerepük van a karakterek jellemének ábrázolásában. Nem okozna gondot számunkra, ha a 4. részben a droidok öt perccel többet vagy kevesebbet kolbászolnának a Tatuinon, attól még ugyanúgy értenénk a történetet. De vegyünk ki a 3. részből akárhonnan öt percet, és egy nézhetetlen, értelmetlen mozit kapunk. Szerintem lényegében csak a 2. és a 3. rész igényli néhány kivágott jelenet visszaillesztését. Nem a sztori szempontjából lényegtelen jelenetekét, hanem azokét, melyeket csak az időhiány miatt vágtak ki. (Hogy egy példát mondjak: Qui-Gon megjelenése a végén. Szerintem ez a legjelentősebb, a második nálam egy Anakin-Palpatine jelenet.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen nem az összes leforgatott jelenetet kellene visszarakni.Akkor tényleg 7 órás lenne egy film.Olyasmire gondoltam, hogy amit az extra lemezre raknának azt rakják a filmbe úgy, hogy lehessen választani az eredeti és a bővített film között mint az Alien Quadrilogy-nál.

Ja azt elfelejtettem, hogy csak a prequelbe kellene ezeket megcsinálni.A 4-5-6 jók úgy ahogy vannak jók.De pl az EP 2-be visszarakhatnák a Jedik támadását a droidvezérlő ellen.Ez nem hinném, hogy lassítaná a filmet, inkább gazdagítaná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De pl az EP 2-be visszarakhatnák a Jedik támadását a droidvezérlő ellen.Ez nem hinném, hogy lassítaná a filmet, inkább gazdagítaná.

 

Az tényleg gazdagítaná, de akcióból már van ott a végén elég. Bár nem tagadom, én is bővíteném, de inkább űrcsatával. Elég ciki, hogy ebben az epizódban nincsen tisztességes űrcsata, csak egy vadászpárbaj. (Ami persze szuper, szó se róla!) Nekem abból a csatából hiányzik mondjuk két jelenetnyi űrcsata, amit simán bele lehetne komponálni a sztoriba. A geonózisi irányítóterem első megjelenését követően lehetne az első bevágás az űrből, könnyű is lenne átvezetni. Ott még rendesen tombolna a csata. Aztán lehetne még egy részlet később, ahogy a Köztársaság az űrben is elsöpri az ellenséget. Pár perc az egész.

Csak sajnos sok ilyen "pár perces" részlet van, amit visszatennék a Klónokba. Nekem speciel a szerelmi szál hézagos kissé (Padmé, hogy konkrét legyek), és az extra lemez jeleneteiből szinte mindent visszapakolnék valamilyen formában. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Geonosis-i csata elsősorban a a Hoth-i csatára rimmel, és ott se volt semmiféle űrcsata... egyébként ha már bővitik az ütközetet akkor már inkább bontsák ki jobban a földi részét szerintem. Az animatics-okban volt egy csomó érdekes megoldás/jelenet, amit felhasználhatnának...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se csináljanak ilyen mindent bele részt. Egyrészt, ahogy ti is írtátok, lassítanák a filmet, másrészt sok dolog ami később történt elveszené az újdonságot. Én pl a geonosisi csatából az ep3-ig hiányoltam a tankdroidokat, a robogós klónokat. Most mindkettő bekerült az ep3 különböző jeleneteibe. Ezek itt lettek újak, ha az ep2-be visszakerülnének máris csökkenne az újdonságok mennyisége. Ugyan ilyen pl a Jedi Templom leszállóhelye vagy a Jedi vadász hiperrbe indítása. Hiányoztak az ep2-ből, újdonságnak bekerültek az ep3-ba. Az űrcsata ugyan ilyen. Az ep2-be nem lehetne rendes űrcsatát tenni, mert se a droidok, se a klónok nem alkalmasak arra, hogy szimpátia alakuljon ki egyes pilóták iránt mint a többi részben (pl meg tudja nekem mondani valaki, hogy Od Ball-t vagy más klónt lőttek-e ki az ep3-ban?). Villanásnyi időkre meg nincs értelme, egy űrcsatában fel kell venni valamilyen ritmust, arra nem elég egy villanás. Plusz, azt el kellene veszítenie a klónoknak, hiszen amikor Dooku hajója vitollát nyit, sehol sincsen űrcsata.

 

Persze, amit feltétlenül szükséges visszatenni és erősítenék a jellemeket, sztorit azt nyugodtan. Szerintem ezek azok a jelenetek, amik jók lennének:

 

Baljós árnyak:

- Qui-Gon lecseszi Obi-Want, amiért tönkretette a fénykardját. Ez a jelenet nagyon jól illene az ep2-es hasonszőrű jelenethez és az ep3-as fénykardelvesztéshez. Bemutatná, hogy Obi-Wan sem különbözött nagyon padawan korában Anaintól, és hogy még mindig nem sikerült megtanulnia az "ez a fegyver az életes" című leckét.

- Anakin és Qui-Gon találkozása a kutaszdroiddal. Kicsit bontaná az azokban a jelenetekben uralkodó hangulatot, ezért talán mégse kéne, vagy ügyesen vágva a dolgot. Minden esetre ez a jelenet megmagyarázná, miért sietnek Qui-Gonék.

 

A klónok támadása:

- Visszatenném a szenátusi jelenetet. Lassítaná a filmet, viszont bemutatná, mekkora a káosz a Köztársaságban, és hogy csak rosszabbodot a helyzet Palpatine ígéretével ellentétben.

- Beszélgetés Qui-Gonról és Dookuról az Archívumban. Anélkül is működő a jelenet, de én legalábbis érzem a vágást a párbeszédben. Plusz adalékot ad Dookuhoz és Qui-Gonhoz.

- Bár a Jedi Templom hangárjelenete az ep3 miatt már nem hiányzik, mint látványelem, a Windu és Obi-Wan közti párbeszédet mégis beilleszteném valamilyen formában. Egyrészt, mert ez mutatná, hogy Windu még hisz a proféciában, ellentétben az ep3-al. Bár van erre utaló jel, de ez nyíltan kifejezné. És persze itt hangzik el Windu egyik legjobb mondata is: "Obi-Wan, hinned kell benne, hogy a helyes utat választja." Az ep3 után ez nagyon durva mondat.

- A réten viháncolás végén elméletileg Amidala megcsókolta volna Anakint, aztán szétzavarognak végül ellovagolnak. Ezt visszatenném, ezzel jelezve, hogy Amidala is vívódik, és néha nem tud parancsolni az érzelmeinek.

- A családi jelenetek. Amidala pakolása nem kéne, az semmit sem ad hozzá a filmhez, max Amidala előéletéről tudnánk meg valamit, és látnánk néhány holoképet. Viszont az ebédelést visszatehetnék és az utánna történő anya-nővér-Padmé és apa-Anakin beszélgetéseket színtén. Ez viszont bomlasztaná a Kamino-Naboo egyensúlyt, de itt is szövődne Amidala és Anakin szerelme, nem lenne olyan hirtelen (bár én eddig sem érzem annak). Viszont a filmet is nagyon belassítaná.

- Amidala csábítása a Szeparatisták oldalára. Kicsit húzná még az időt, de Dooku politikai figura, így egy ilyen lehetőséget nem hagyhat ki.

 

A Sithek bosszúja:

- Az elején néhány jelenettel megtoldanám az űrcsatát. Elviselnék még néhány ARC-170 vs Vultare és Try vadász összecsapást. Vagy esetleg Anakinék is beszálhatnának :)

- Dooku azon mondatát, hogy "Azt hiszik, mert ketten vannak, már is legyőzhetnek engem?" visszatenném. Elég kevés szerepe van az öregnek, ne nyirbálják már azt is meg, ráadásul igencsak elbizakodottá vállna.

- A lázadás alakítgatását visszatenném, mint Organa irodáját, mind Amidala lakosztályát. Ezt globális szempontból érzem fontosnak. Egyszerűen kizárt, hogy ahol érezhetően zsarnokság készül (és már majdnem van), ott nincs semmi féle politikai megnyílvánulás ez ellen. Ennek folyamán a Birodalom kikiáltásának jelenetét is megtoldanám. Bár ezek lassítanák a film menetét, de szerintem maga a film amúgy is nagyon gyors, így nem esne rajta túl nagy csorba.

- Helyre tenném a Yoda vs Sidious összecsapás kezdetét, ott kicsit kesze-kosza a jelenet.

- Yoda és Qui-Gon beszélgetése. Bárki bármit mond, szerintem ez kell, így nagy lyuket érzek az ep2 és az ep4 között. Qui-Gonnak többet kell beszélnie holmi "Ne, Anakin, neeeee..." - nél.

 

Egy új remény:

Itt tényleg nincs semmi, amit visszatennék :)

 

A Birodalom visszavág:

Itt sincs, legalábbis nem olyan, ami pluszt adna a filmhez.

 

A Jedi visszatér:

- Visszatenném Luke ugrását a rácsra. Ezzel jelezve, hogy amit az ep1-2-3-ban tudtak a Jedik, még mindig tudják. Luke amúgy is igencsak kevésszer használja az Erőt.

- Az űrcsatába adnék egy jelenetet a szőrész szálán eltnt B-szárnyúaknak, mondjuk annak a nagyfülü makipilótának, amilyen Lando másodpilótája, a jelenetét. Így lenne B-szárnyú akció, és idegen vadászpilóta is.

- Hogy színesítsem az űrcsatát, visszatenném a Falcon lézerágyújának kezelőjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt rengeteg visszatévős dologgal egyetértek amit írsz.

Ep1-nél minddel.

 

Ep2-nél csak azokkal nem, ahol odaírtad, hogy lassítaná a filmet, szerintem is lassítaná ezért nem kell. Ezek a Padmés jelenetek, meg a Padmé Dooku.

Itt tényleg nincs értelme űrcsatának, hiszen, ugyanolyan váratlanul jönnek a klónok, mint ahogy az ep5ben a Birodalom. Nincs lehetőség csatázni, csak menekülni. Mikor a napvitoprlás felszáll láthatjuk, hogy megy egy ilyen nagy golyó a helyére, annyi bőven elég. Droidvezérlő támadása azért nem kell, mert unalmas, hogy minden részben annak a kilövése megoldja a problémát. Ott a földi csata kiegészítése helyretétele lenne fontos. FŐLEG ZENEILEG! De én is látta olyami Animaticsokat, amik nagyon jók voltak, csak színesítették volna a csatát.

 

Ep3 itt is egyet értek. Nekem az a rögeszmém, hogy a Jedivadászoknak le kell lőnie valakit.

Dooku-s párbajra írtam egy variácoót, amibe kellene a "Kegyelmet ígért nekem" Az oda negyon kell súlyt adna az egésznek Anakin vívódásnak is.

Nekem nem kell Lázdás szerveződés egy darab sem, elég Yoda mondata a végén. Majd akkor akciózunk ha lesz alkalom...

Mást nem nagyon bántanél a filmben kivéve a Két nagy Karcdcsatáta végére, nem párhuzamosan szeretném megnézni, hanem egymás után, előbb a Sidivs Yodát, aztán a Ani&Obit. Ez egy kicsit meg is magyarázná miért is van ennyi ideje Palpinak odaérni a Mustafarra, úgyis elvonná a fugyelmünket a kardozás, nem gondolnánk arra, hogy hogy ért oda ilyen gyorsan.

 

Régi filmeknél egy végleges ráncfelvarrást csinálnék, ahogy azt már korábban írtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.