Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

http://youtube.com/watch?v=t5q0SaPUXgY

http://youtube.com/watch?v=kz2F7kA0-Jg

http://youtube.com/watch?v=RqcGJTLgrgI

 

Hirtelen nem tudom, hova írjam, vagy már lehet voltak is. :D Kővel ne dobáljatok, de én még csak most láttam a neten. 3D-s SW vázlatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem ilyen lesz. :rock: Bár kis kétely van bennem, mert egyes képsorok mintha rémlenének valahonnan. Mikor a lépcsőn elszáguld a kamera Luke mellett a 2.Halálcsillagon, és az Uralkodóra zoomol, szerintem egy-az egyben ilyen volt az egyik Jedi visszatéres DVD menü a díszdobozos kiadásban. Nem biztos, azért majd utánna nézek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Nah, túl vok az 1977-es verziós Star Warson. Hát, többszőr felsikoltottam. Nem csak a mai szemmel elavult technikai megoldások miatt (mitől élőbb a fejét éppenhogy csak megmozdítani képes, amúgy szobormerev dewbac a háttérben, mint a CGI, tökéletesen mozgó dewbac az előtérben? Szerintem ebben a formábana CGI nyert, mert arról a szoborról az élőlény funkciót sem tudom elképzelni - ahogy ezelőtt 10 évvel nem is tudtam, hogy az.). Na de van itt néhány nagyon durva vágási hiba is, pl az Alderaan felrobbanásánál kétszer robban a bolygó, vagy mikor a Vörös 1-sék leereszkednek az árokba, először látunk két hajót, majd vágás, ez a kettő mint a kámfor, a szemünk láttára válik köddé, és a helyükre egy darab ereszkedő X-Wing kerül.

Viszont azért néhány dologban jobb ez, mint a 2004-es, olyan grandiózus dolgokban, mint néha a csillagromboló lézerei itt zöldebbek, na meg ugye nem ződül be Luke kardja. Ja meg egyedül Han lő (nem értem az "először" szót itt, Greedo nem lőtt másodiknak), viszont egy olyan semmit sem mutató vágási formába, ami jelentősen ront az összképen. Vágásilag sokkal jobb az SE, és mint annyiszor mondtam, a 2004-es egyszerre lő forma vitte tökéjre ezt a jelenetet.

Szóval összegezve, most még jobban örülök a 2004-es verziónak, mint valaha. Durva lenne az ep1-2-3 után betenni ezt a verziót. Mint Enterprise után TOS-t nézni (bár a TOS-t is felújították idén, igaz, a végeredményt még nem láttam).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na épp ezért nem akartam megvenni. :) Érdekességnek jó! Csak hogy ott legyen a polcon. :) De nekem ott van az ütött kopott VHS verzió, az adja az igazi feelinget!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nekem ott van az ütött kopott VHS verzió, az adja az igazi feelinget!

Ja, a miénk is elég ütött-kopott, eredeti/első szinkronos, csak találnám meg végre az epIV-V-öt :para: A Jedit már megmentettem (amúgy is az a kedvenc közülük) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt akkor te nézd a 2004-eset:)

Hidd el, azt fogom.

 

Ja, amúgy túljutottam az ep5-6-on is. Az ep5-ben feltűnt, hogy két helyen más zene szól (az egyik, mikor Needa kapitány átmegy az Executorra, akkor az eredetiben az imperial march szól, az SE-ben meg új dallam), míg egy helyen egyáltalán nem szól zene (Slave I felszállásánál). Furcsa volt a Slave I-et meg Boba Fettet más hanggal hallani (közel 15 éve nem hallottam az eredeti verziót angolul, csak a 2004-est). És ez az Uralkodó... hát ez BORZALOM. Úgy élt az emlékeimben, hogy hasonlít valamicskét a megszokott pofára, de nem. És most, hogy a hangját is hallottam... Hát Ian McDiarmid lassú, rekedtes, gonoszdi játékához képest ez egy cséphadaró. Csak úgy ledarálja a szöveget, azt szevasz. Megjegyzem, ahhoz képest, hogy csak két éve más itt a szöveg, már nem is emlékeztem az eredetire, így fura volt ez is.

Ep6, a lapti nek kellemes nosztalgia volt, és bár a zene jobb, azért látványtanilag jobban bejön az SE verzió (kivéve az ominózus szájpadlásnézést). Élőbb. A vége szintén kellemes nosztalgia, és az Ewok Celebration nagyon jó zene, szerintem a filmre csúnyán meg lett vágva. Igaz, kb '97 óta csak a soundtrack verziót hallgattam, de ennyi év távlatából nekem agyonvágottnakl tűnt a filmhez igazítva. Ráadásul valóban nem egy Saga lezárása ez, hanem csak egy sztorié. Ha lenne folytatás, nem lenne gáz, dehát nincs, így az. Illetve nem gáz, csak nem helyén való. Viszont itt is volt egy durva vágási hiba.

 

Maga a kiadás: az első discek pontról pontra megegyeznek a 2004-es kiadással, arról nem írnék ennél többet. Második discek tartalmazzák ugye az eredeti verziókat. Szó se róla, régen láttam ilyen ratyi minőséget. A színek mattok (vagy színtelenek), a kér foltos/maszatos életlen. A hang, hát akit zavar az ep4 2004-es verziójának hanghullámzása, az ezt be ne tegye :para: na jó, annyira azért nem vészes, de hogy sok zajt, amit a 2004-esen meg lehet hallani, itt nem lehet. Szóval a feeling benne van, akiknek az ep4-5-6 original kellett, azoknak egy szavuk sem lehet. Ennél rosszabb már csak az eredeti kópia lehet, de az már tényleg nézhetetlen. Az én véleményem meg az, hogy ez ebben a formában tényleg csak extra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ep6, a lapti nek kellemes nosztalgia volt, és bár a zene jobb, azért látványtanilag jobban bejön az SE verzió (kivéve az ominózus szájpadlásnézést). Élőbb. A vége szintén kellemes nosztalgia, és az Ewok Celebration nagyon jó zene, szerintem a filmre csúnyán meg lett vágva.

Ep6-os új SE-s jelenetekkel nekem, csak az a bajom, hogy kiszedték a régit.

Én mai napig imádom a Lapti Nek-et, azt is ahogy táncol az ügyetlen báb, de ugyanúgy tetszik az új Jedi Rock. Szóval én úgy oldottam volna meg, hogy mindkettő benne marad. Pl mikor Jabba ráadást kér akkor jön a Jedi Rock...

Ewok Celebrationnal szintén ez a bajom, hogy szerintem meglehetett volna oldani, hogy benne maradjon a filmben, de az új Victory Celebration is bekerülhessen. Csak egy kicsit át kellett volna vagdalni a film végét, pl előbb ewok ünneplés Luke nélkül, majd Vader elégetése Victory celeb. és montázs vagy valami.

 

bár a zene jobb

Hát az sem véletlen, hisz családban maradt. JW fia volt az elkövető, Joseph.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hogyan viszonyulsz a Augies Great Municipal Bandhoz (ep1 victory zene)? :para:

 

Nekem mindkettő tetszik, de a saga lezárásához csak a Victory Celebration illik.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kettő együtt már kicsit sok lett volna nem? A hosszúságáról nem is beszélve.

Nekem nem lett volna sok :para:

hosszúság?

Még azzal együtt sem érnénk el az ep2 136 percét.

Hány perc a Jedi? 124 plusz egy perc vagy másfél a LapTi Nek, Ewok celebrationból meg elég lenne nekem néhány másodperc, csak feelingnek. Yup-yup eleje ez mondjuk fél perc.

Kettő együtt 2 perc, így 10 percre közelítennénk meg az ep2-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.