Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

A trilógia-borítóktól nem vagyok elájulva, de a saga dobozé szép lett.

Nekem is az utóbbi tetszett meg.

 

Az alapkövetelményem legalább megvan: DTS.

Alap, vagyis nem emeli ki az átlag zs-kategóriás kiadványok közül sem. Pedig SW-től többet vár az ember. Kiadják, mert minden más is kijön BD-n, de akkor már inkább vártak volna vele, és készítettek volna egy igényes kiadványt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lesz ez, biztos vagyok benne! Bár nekem is a fél napom jóformán a semmire ment el, mert a borító és maga a "videó" is már hamarabb is fent volt a neten. És ez sajnos azt is jelenti, h a Blu-ray trailer leghamarabb a Comic-conon lesz látható. Én is mondogattam magamban, h ha a 2004-es verzió kerül fel, akkor nem veszem meg. Utána elgondolkodtam, h voltaképpen normális vagyok, h a kedvenc filmemet nem akarom megvenni a legjobb minőségben, mert nem esik át egy 3. felújításon? :D 99,9%-ig biztos vagyok benne, h a kardok például nem maradnak úgy, de ha igen, akkor is elfogadom. Nincs olyan film amiben minden effekt tökéletes, de h ezért ne vegyem a Star Wars Saga-t végre egyben, mert a Falcon-on bénán néz ki Luke fénykardja? Na neee... Más régi nagy filmeket meg egyáltalán nem újítanak fel, a film a lényeg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lesz ez, biztos vagyok benne! Bár nekem is a fél napom jóformán a semmire ment el, mert a borító és maga a "videó" is már hamarabb is fent volt a neten. És ez sajnos azt is jelenti, h a Blu-ray trailer leghamarabb a Comic-conon lesz látható. Én is mondogattam magamban, h ha a 2004-es verzió kerül fel, akkor nem veszem meg. Utána elgondolkodtam, h voltaképpen normális vagyok, h a kedvenc filmemet nem akarom megvenni a legjobb minőségben, mert nem esik át egy 3. felújításon? :D 99,9%-ig biztos vagyok benne, h a kardok például nem maradnak úgy, de ha igen, akkor is elfogadom. Nincs olyan film amiben minden effekt tökéletes, de h ezért ne vegyem a Star Wars Saga-t végre egyben, mert a Falcon-on bénán néz ki Luke fénykardja? Na neee... Más régi nagy filmeket meg egyáltalán nem újítanak fel, a film a lényeg. :)

 

Végül is teljesen igazad van. :) Néha már én is átesek a ló túloldalára. Egyébként ma azon filóztam, hogy lehet azért volt olyan a DVD kiadás amilyen, mert butított verzió volt. Eleve HD -ben lett felújítva, így ki tudja milyen lesz teljes pompájában? Olyan rossz ez a bizonytalanság. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is teljesen igazad van. :) Néha már én is átesek a ló túloldalára. Egyébként ma azon filóztam, hogy lehet azért volt olyan a DVD kiadás amilyen, mert butított verzió volt. Eleve HD -ben lett felújítva, így ki tudja milyen lesz teljes pompájában? Olyan rossz ez a bizonytalanság. :)

 

Lécci ne vedd úgy, h ez ellened szólt. :) Csak ahogy olvastam Neked (is) tök jó felszerelésed van BR lejátszáshoz, tehát kár lenne szerintem kihagyni, emiatt. Amúgy ha ma Lucas mondaná, h a DVD verzió lesz rajta, akkor sem hinném el. Egy dolog van ami miatt inkább aggódok és az az ára... mert úgysem bírom kivárni, h ne vegyem meg azonnal.

 

Igen, ez a bizonytalanság a legrosszabb.... habár azt már tudjuk, a nem olyan régen vetített ILM-es dokuból, hogy az EpI. már tuti új transzfert kapott, de ez kötelező is volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lécci ne vedd úgy, h ez ellened szólt. :) Csak ahogy olvastam Neked (is) tök jó felszerelésed van BR lejátszáshoz, tehát kár lenne szerintem kihagyni, emiatt. Amúgy ha ma Lucas mondaná, h a DVD verzió lesz rajta, akkor sem hinném el. Egy dolog van ami miatt inkább aggódok és az az ára... mert úgysem bírom kivárni, h ne vegyem meg azonnal.

 

Igen, ez a bizonytalanság a legrosszabb.... habár azt már tudjuk, a nem olyan régen vetített ILM-es dokuból, hogy az EpI. már tuti új transzfert kapott, de ez kötelező is volt.

Nem veszem magamra, egyszerűen igazad van. :) Régen rossz, ha már nem a film a lényeg, hanem az, hogy a fénykard nem mindig ugyanolyan árnyalatú... Sajnos én is csapdában vagyok mert ha nagy felbontásban akarom élvezni, akkor meg kell vennem eredetiben, ugyanis semmilyen más formátumot nem támogat a BD lejátszóm. Szóval szeptemberig még jó párszor át lesz ez gondolva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem olyan bugyuta hibák lennének benne amit egy amatör ám lelkes srác egymaga kijavít akkor én is azt mondom, oda se neki, szép blu-ray kiadás. De így.....

Csak hogy ezek mindig is benne voltak. Engem se zavart a nyolcvanas években.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a "hibák" végül is 1977-ben még Oscar-díjat értek. :) (Adywanról, meg ide nem szeretnék írni, csak nem tudom, h ki engedte meg neki, h "javítson"...) Mellesleg a gungan csata elején amikor a tank vonul, na az már '99-ben sem nézett ki szépen, de mindenki csak a régieket, szeretné megújítani :)

 

Nekem ami csalódás, az a 9. lemez. Mivel újdonság nincs, de ha már régieket raknak csak, akkor jó, de rakják rá mindent, ne csak ezeket. Például az A Legacy revealed, üvöltött érte, h kerüljön fel. Az hogy újat nem csinálnak, azt meg is értem, mert hány dokuban is lett már elmesélve, h, h készültek a filmek? :D

 

A 40 óra extra meg jól hangzik, csak ebből már 24 az audiokommentár....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Full-HD-n majd zavarni fognak.

Majd meglátjuk. Még az se biztos, hogy ezekhez nem nyúltak hozzá.

 

Ezek a "hibák" végül is 1977-ben még Oscar-díjat értek. :) (Adywanról, meg ide nem szeretnék írni, csak nem tudom, h ki engedte meg neki, h "javítson"...) Mellesleg a gungan csata elején amikor a tank vonul, na az már '99-ben sem nézett ki szépen, de mindenki csak a régieket, szeretné megújítani :)

 

Nekem ami csalódás, az a 9. lemez. Mivel újdonság nincs, de ha már régieket raknak csak, akkor jó, de rakják rá mindent, ne csak ezeket. Például az A Legacy revealed, üvöltött érte, h kerüljön fel. Az hogy újat nem csinálnak, azt meg is értem, mert hány dokuban is lett már elmesélve, h, h készültek a filmek? :D

 

A 40 óra extra meg jól hangzik, csak ebből már 24 az audiokommentár....

Igazán rápakolhatták volna az előzeteseket is. Remélem a filmek lemezein rajta lesznek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a "hibák" végül is 1977-ben még Oscar-díjat értek. :) (Adywanról, meg ide nem szeretnék írni, csak nem tudom, h ki engedte meg neki, h "javítson"...) Mellesleg a gungan csata elején amikor a tank vonul, na az már '99-ben sem nézett ki szépen, de mindenki csak a régieket, szeretné megújítani :)

Tévedés, én nagyon szeretném, ha azt is kicsit felturbóznák :) (de leginkább Yodát cseréljék le az ep1-ben CGI-ra, azt a Yodának csúfolt bábot meg dobják a tűzre). Meg az ep2-ben a droidgyáras csete-patét is kicsit tuningolhatnák, de legalábbis helyre igazíthatnák Padmé kilapítását, mert az nagyon csípi a csőröm (hihetetlen, hogy nem vették észre az animátorok).

Én személy szerint amúgy meg lennék elégedve a DVD verzióval is, csak ne váltsanak már színt a kardok. Olyan szépek voltak 2004-ig, nekem tökéletesen megfelelt az addigi összes verzió, de az ep4-ben nagyon elszabták. És igen, zavar a zöld kard az ep4-ben, mert a filmben nincs zöld fénykard. Ezt az amatőr hibát csak egy vak védhette, nem egy több évtizedes tapasztalati háttérrel rendelkező vezető trükkcég. Ez nem baki, hanem hanyagság! Durva és bosszantó hanyagság! És zavar az ep6-ban a pengék összeakadása is, mert nevetségessé tesz egy drámai pillanatot (folyton az Űrgolyhók és a Tapsi hapsi egyik részének hasonszőrű jelenetei ugranak be, ami igencsak agyonvágja a jelenet hangulatát). Nem érdekelnek a zöld kockák a hajók körül, Vader kompon átmenő feje, a bal kezes Boba Fett, stb... de a fénykardok baromira zavarnak. És ha már DVD-n ennyire kizökkentenek, hát BR-en még rosszabb lehet. Arról nem beszélve, hogy nem egy olcsó mulatság, szóval naná, hogy a pénzemért legalábbis az igényeimet kiszolgáló anyagot kérek.

És a Star Warstól személy szerint azért várom el a megújulást, mert már többször megújult. Mindig próbáltak arra törekedni, hogy még jobb legyen. Más filmnél azért nem várom el, mert más filmeket úgy hagynak, ahogy elkészültek (némely esetben kibővítik, de ez a legtöbb). De nem a Star Warsot. Azt eddig is felújították a kor szelleméhez illően, tessék szépen ezután is folytatni. Legalább fénykardok szintjén. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is az még nem lehetetlen, h 7-8. lemezen rajta legyenek a trailerek. Momentán a kivágott és alternatív jelenetek érdekelnek a legjobban az extrák közül. Azért nem lehetett olcsó mulatság azokat a jeleneteket is felújítani és befejezni...

 

Dzséjt, teljesen igazad van, a fénykard színváltások valóban zavaróak, abban a két esetben ahol említetted, csak azt akartam mondani, h ettől még ugyanúgy megvenném a filmeket.

 

Ejjj... furcsák vagyunk mi Star Wars rajongók, van aki a kópiák megtisztítását is szentségtörésnek tartja, és van aki CGI Yodát szeretne a Birodalomban... :)

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem beszélve, hogy nem egy olcsó mulatság, szóval naná, hogy a pénzemért legalábbis az igényeimet kiszolgáló anyagot kérek.

 

Én is ezt vallom. Ha kiadok érte 30000 ft-ot(ennyi biztos hogy lesz ha nem több), akkor az üssön és essen le az állam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És zavar az ep6-ban a pengék összeakadása is, mert nevetségessé tesz egy drámai pillanatot (folyton az Űrgolyhók és a Tapsi hapsi egyik részének hasonszőrű jelenetei ugranak be, ami igencsak agyonvágja a jelenet hangulatát).

Látod, a technika fejlődésével végre észrevettük ezt is. :) Mert ez az összeakadás bizony a z 1983 -as verzióban is benne volt. Ne tudd meg mit összebűvészkedtem az eredeti VHS -el mire sikerült megfelelő kontrasztot elérni, hogy láthatóvá váljon. :D Én egy dolgot nem értek. Ha már az SE -t nagyon frankón megcsinálták, akkor miért nem azt rakták a DVD -re???? Helyette felújították HD minőségben az eredeti kópiákat, majd lebutítva DVD-re lökték. Láttuk mi lett belőle.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ezt vallom. Ha kiadok érte 30000 ft-ot(ennyi biztos hogy lesz ha nem több), akkor az üssön és essen le az állam.

Ha nem lesz felirat az extrákon, akkor lehet, hogy az amcsiktól rendelem meg. Ott 90 dollár, ami barátok között is 16-17 ezer forint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mellesleg ha most még javítanak akkor az legyen már tényleg végleges, mert elég nevetséges lenne, ha 2011-ben felújítanak TPM-t, és 2012-ben már nem ugyanaz kerülne a moziban 3D-ben...

Biztos az lesz ami majd a moziban is. :) Talán az EPI -re vagyok a legkíváncsibb. Elég szemcsés az eredeti transzfer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látod, a technika fejlődésével végre észrevettük ezt is. :) Mert ez az összeakadás bizony a z 1983 -as verzióban is benne volt. Ne tudd meg mit összebűvészkedtem az eredeti VHS -el mire sikerült megfelelő kontrasztot elérni, hogy láthatóvá váljon. :D

Na de, ha kiderült (mondjuk érdekes, hogyan sikerülhetett így megrajzolniuk?), miért nem javították ki? Nekem ez nem fér a fejembe, hogy ilyen színváltós és összeakadós kardok tűntek elő (vagy mert eredetileg is ilyen volt, és csak sikerült jótékonyan elrejteni, vagy mert összetömörítették, nem tudni, de szerintem nem is érdekel senkit), akkor miért nem javították ki? És ha ez ott marad a BR-en, akkor elmehetnek ám, mert nem hiszem, hogy dollármilliók úsznának el egy kard átszínezésén, vagy egy kis kontraszt emelésen (pláne, hogy mai technikával akár egyetlen kép szegmenst is külön lehet szabályozni, nem kell az egész képet).

Persze aztán lehet, hogy tényleg a tömörítés miatt lettek ilyen színesek ezek a fránya kardok és BR-en minden technikai machináció nélkül is álomszépek lesznek. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de, ha kiderült (mondjuk érdekes, hogyan sikerülhetett így megrajzolniuk?), miért nem javították ki? Nekem ez nem fér a fejembe, hogy ilyen színváltós és összeakadós kardok tűntek elő (vagy mert eredetileg is ilyen volt, és csak sikerült jótékonyan elrejteni, vagy mert összetömörítették, nem tudni, de szerintem nem is érdekel senkit), akkor miért nem javították ki? És ha ez ott marad a BR-en, akkor elmehetnek ám, mert nem hiszem, hogy dollármilliók úsznának el egy kard átszínezésén, vagy egy kis kontraszt emelésen (pláne, hogy mai technikával akár egyetlen kép szegmenst is külön lehet szabályozni, nem kell az egész képet).

Persze aztán lehet, hogy tényleg a tömörítés miatt lettek ilyen színesek ezek a fránya kardok és BR-en minden technikai machináció nélkül is álomszépek lesznek. :clap2:

 

Pontosan ez az, amit én soha nem értettem a Star Wars felújításokban, pl. a Jedi-nél kettő új zenét is szereztek, amikhez CGI jelenetek párosultak, de az összeakadó kardhoz hozzá sem nyúltak. Vagy az EpIV-ben Jabbát már kétszer is megcsinálták, de a fénykardot sosem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de, ha kiderült (mondjuk érdekes, hogyan sikerülhetett így megrajzolniuk?), miért nem javították ki? Nekem ez nem fér a fejembe, hogy ilyen színváltós és összeakadós kardok tűntek elő (vagy mert eredetileg is ilyen volt, és csak sikerült jótékonyan elrejteni, vagy mert összetömörítették, nem tudni, de szerintem nem is érdekel senkit), akkor miért nem javították ki?

Mert ezt eredetileg csinálták ilyenre, azaz az alkotói koncepció része és nem hiba. :) A színek régen is ilyen árnyalatváltozásosak voltak, csak kevésbé tűnt fel a VHS miatt. Szerintem mindenképpen trükközniük kell ezzel, mert a BD felbontása még inkább előhozza majd ezeket a dolgokat, és így ami korábban belesimult a háttérbe, most erősen zavaró lesz. A tömörítés is esélyes hibaként. Ejjj de megnézném már ezt a fránya BD-t. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindenképpen trükközniük kell ezzel, mert a BD felbontása még inkább előhozza majd ezeket a dolgokat, és így ami korábban belesimult a háttérbe, most erősen zavaró lesz. A tömörítés is esélyes hibaként. Ejjj de megnézném már ezt a fránya BD-t. :D

Ez a lényeg. Full HD minőségben megnyílik egy újabb ajtó a részletek újbóli felfedezésére, azonban a lehetőség is arra, hogy a hibák jobban láthatóak legyenek, vagy akár hogy újabbakat is meglássunk. Nagy csalódás lenne, ha pont a SW-nál nem fordítanának erre figyelmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt már itt is szó róla, de 2:24-től megnézve senki nem mondhatja azt, h a DVD-s verzió kerül a BR-re.

Basszus Brodie! :o :o Ez a kis videó többet ért az egész tegnapi cécónál, de még az eddig BD kampánynál is! Ez bizony már a BD forrásból lehet! Ezen a kis felbontáson érezni mennyire jó a képe! Na és Yoda.... :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, ha Neked is tetszik. Szerintem ez a videó 1 kérdésre mindenképp választ ad. ;)

Törődtek a transzferrel. Belegondolva az EPII és EPIII eleve HD -ban lett leforgatva, na az milyen lehet akkor? Változott a hangulatom. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Törődtek a transzferrel. Belegondolva az EPII és EPIII leve HD -ban lett leforgatva, na az milyen lehet akkor? Változott a hangulatom. :D

 

Hogy milyen lett...? Arról is dobjak egy videót? :D :D :D Igazság szerint képminőségben a csodát várom, az ANH hangja itt inkább a kérdéses. http://img716.imageshack.us/img716/3503/arenasq.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy milyen lett...? Arról is dobjak egy videót? :D :D :D Igazság szerint képminőségben a csodát várom, az ANH hangja itt inkább a kérdéses.

http://img716.imageshack.us/img716/3503/arenasq.jpg

Ez a párosítás kicsit sántít, mert csak a színek fakóbbak, a felbontás nem tűnik nekem sokkal jobbnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a párosítás kicsit sántít, mert csak a színek fakóbbak, a felbontás nem tűnik nekem sokkal jobbnak. :)

 

Igazad van, de ez csak egy dokumentumfilmből van ami az ILM-ről készült, nem ilyen lesz a BR, de az látszik, h új transzfer van :) De mind1, a koncertes felvételeken mozgásban még így is állati jól néz ki, pedig kamerás :)

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van, de ez csak egy dokumentumfilmből van ami az ILM-ről készült, nem ilyen lesz a BR, de az látszik, h új transzfer van :) De mind1, a koncertes felvételeken mozgásban még így is állati jól néz ki, pedig kamerás :)

Az EPI-II-III -al nem is lesz gond. :) És ha már az EPI -et rendbe rakták, akkor gondolom nem hagyták itt abba. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.