Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Mert ezt eredetileg csinálták ilyenre, azaz az alkotói koncepció része és nem hiba. :) A színek régen is ilyen árnyalatváltozásosak voltak, csak kevésbé tűnt fel a VHS miatt.

Mahináltak a kardszinekkel, hisz az ep.4-ben Luke kardja nem volt zöld. Egyébként mivel anno ugy csinálták meg hogy akkor ugy nézzen ki nincs akadás és szinváltozás: ez az alkotói koncepció. Ha tisztitás során elcseszödtek a szinek vagy kiderült hogy az új formátumon/új felbontásban eltérő eredményt kapnak, mint amit az eredetiek mutatnak, kutya kötelességük lett volna igazitani rajta.

 

Most kiváncsiságból elő is vettem azt a DVD-változatot, amin az eredeti vágás látható SE-s toldások/effektek nélkül: a kardok úgy jók ahogy vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mahináltak a kardszinekkel, hisz az ep.4-ben Luke kardja nem volt zöld. Egyébként mivel anno ugy csinálták meg hogy akkor ugy nézzen ki nincs akadás és szinváltozás: ez az alkotói koncepció. Ha tisztitás során elcseszödtek a szinek vagy kiderült hogy az új formátumon/új felbontásban eltérő eredményt kapnak, mint amit az eredetiek mutatnak, kutya kötelességük lett volna igazitani rajta.

 

Most kiváncsiságból elő is vettem azt a DVD-változatot, amin az eredeti vágás látható SE-s toldások/effektek nélkül: a kardok úgy jók ahogy vannak.

Szerintem az új formátumra nem elég az. Az meg hogy kiírták az SE-t DVD -re nem igazán mérvadó. :) Nézd meg kikockázva a problémás jeleneteket, és látni fogod, hogy van eltérés. Csak ezt a DVD-re felnagyították annyira, hogy az már zavaró.

 

Egyébként a kardok összeakadását az SE -ben olyan jól elfedték, hogy akár hogy machinálsz nem lehet kihozni a képből. Ellenben az eredeti kópiával...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az új formátumra nem elég az. Az meg hogy kiírták az SE-t DVD -re nem igazán mérvadó. :) Nézd meg kikockázva a problémás jeleneteket, és látni fogod, hogy van eltérés. Csak ezt a DVD-re felnagyították annyira, hogy az már zavaró.

 

Nem az SE-t rakták fel, hanem az eredeti anyagot digitalizálták. Egyébként így néz ki az 1980-as Birodalom visszavágban az egyik kínos rész:

 

vaderlukedvd0.jpg

 

És így a DVD verzión:

 

vaderlukedvd.jpg

 

Lehet, hogy az én szemem csal, de én azt látom, hogy Vader kardja átváltott rózsaszínre (és nem egyezik az eredeti változatával... a kard egyértelmüen megváltozott alakjában is; az új keskenyebb)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az SE-t rakták fel, hanem az eredeti anyagot digitalizálták. Egyébként így néz ki az 1980-as Birodalom visszavágban az egyik kínos rész:

 

Lehet, hogy az én szemem csal, de én azt látom, hogy Vader kardja átváltott rózsaszínre (és nem egyezik az eredeti változatával... a kard egyértelmüen megváltozott alakjában is; az új keskenyebb)

Ez egyértelműen technikai probléma lehet szerintem. Egyébként most én is megnéztem ezt a részt, de elég rózsaszínes az a kard. De ha megnézed végig a vívást, csak koncentrálj Vader kardjára. Szinte minden snittben más.

 

Szerintem továbbra is az a lényeg, hogy technikai baki történhetett (Luke zöld kardja egyértelműen erre utal). Ha erről van szó, akkor azon könnyen lehet segíteni. Remélem segítenek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó videó - az én kedvem meghozta, a CGI Yodáért pedig hatalmas piros pont. :clap:

Ezek után akár a legnemesebb testrészeimet is felteszem rá, hogy a fénykardok is ki lesznek javítva. :D

Ha lesz rajta szinkron, nagyon valószínű, hogy mielőbb be fogom szerezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy az én szemem csal, de én azt látom, hogy Vader kardja átváltott rózsaszínre

Nem csal, Vader kardja átváltozott rózsaszínre. Az ep5-ben a legrosszabbak a kardok, főleg Vaderé.

 

Szerintem továbbra is az a lényeg, hogy technikai baki történhetett (Luke zöld kardja egyértelműen erre utal).

Nekem csak az nem fér a fejembe, hogy milyen tömörítési eljárás változtatja meg a kékesfehér kard színét tök zöldé, csak egyetlen egy jelenetben, míg a többiben úgy hagyja, ahogy van (pedig, ha tömörítési probléma, akkor valószínűleg végig zöld lett volna). Mert nekem még az is meredek, hogy a vörösből rózsaszínt csinál. Klipgyártó kisiparos korom kezdete óta már túl vagyok egynéhány tömörítésen, csináltam már 1080p-s HD filmből 640x480-as felbontású videót a lehető legtrébb codeckel (alias Xvid), és nekem erre csak egy mezei PC-m volt, de a színek még így sem változtak soha. Akkor hogyan következhet be ez az ILM vagy a Lucasfilm csúcsminőségű, valószínűleg nem az ingyenes tömörítőket használó szuperszámítógépeivel, amit elméletben erre tanított szakemberek kezelnek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudjátok, az az egészben a legviccesebb, hogy akár az is lehet, hogy már évek óta dolgoznak a filmeken, mivel még nem láttunk semmit a kész anyagból (az ep1-es új Yoda utalhat erre). Lehet, hogy az ep4-es Jabba is új színben pompázik már.

Persze, lehet az is, hogy még csak most fognak neki (vagy egyáltalán nem nyúlnak semmihez). :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért Tibur hozhatna vmi videót, a régi idők emlékére :)

 

Ha nektek ilyen újdonság volt a SW in Concert digitális Yodája, és kell valakinek a 2 dvd-s (szintén kamerás, de teljes) változat, 20 perces hd making of videóval, akkor szívesen odaadom valakinek személyesen, hogy feltöltse a netre (sajnos én nagyon lassan tudok csak feltölteni).

 

Akinek tetszett az ep3 zenecd bónusz dvd melléklete, az ettől elájulna... :yeah:

Szerkesztve: - Tibur55
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nektek ilyen újdonság volt a SW in Concert digitális Yodája, és kell valakinek a 2 dvd-s (szintén kamerás, de teljes) változat, 40 perces hd making of videóval, akkor szívesen odaadom valakinek személyesen, hogy feltöltse a netre (sajnos én nagyon lassan tudok csak feltölteni).

 

Akinek tetszett az ep3 zenecd bónusz dvd melléklete, az ettől elájulna... :yeah:

 

Ööö most nézem, hogy a Youtube korában már minden fent van a neten, még ez is.

A második rész epilógusában beszélnek Yoda felújításáról.

 

http://www.youtube.com/watch?v=HKl1sX5NcyQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=9l_jxXDvhGo&feature=related

Szerkesztve: - Tibur55
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

human blogjában (Filmbuzi) és az oda kommentelőkben ismét nem csalódtam.

Lehozták a Star Wars Blu-Ray kiadvány hírét, és a kommentek között több "gyöngyszem" is van:

 

Íme egy:

 

"Hááát... valahol azért szentségtörés egy csomagba rakni egy filmtörténeti jelentőségű trilógiát ilyen műanyag, filmnek alig látszó rágógumi-vacakokkal."

 

(Quarron utánérzés :D )

 

Ja és további érdekesség ugye, amit korábban már Brodie is említett, hogy sok "SW rajongónak" többek között az is szentségtörés, hogy egyáltalán javítanak a filmeken.

Lesz itt anyázás a Blu-Ray változat megjelenését követően, akárhogy is nézem. Egy réteg azért anyázik, mert javítva lettek dolgok, másik réteg majd azért mert esetleg nem lettek javítva dolgok, a hamradik csoport meg azért, mert egyáltalán létezik a Prequel.

 

És ugye a jó öreg "rókabőr" szöveg is előjött human koma blogján. (ezt is úgy szeretem) :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sok "SW rajongónak" többek között az is szentségtörés, hogy egyáltalán javítanak a filmeken.

Ez félig-meddig igaz. :D A javítás jöhet (fénykardok, alig-alig látható "űrhajó dobozok", a rohamosztagos lekocolja az ajtót hang), de az új dolgok belecsempészése (Jabba a 4. részben, Hayden gyerek búrája a 6.-ban, Yoda lecserélése az 1.-ben) nem igazán tetszetős számomra :)

De már megbékéltem vele, mind ahogy az SE szinkron borzalommal is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ugye a jó öreg "rókabőr" szöveg is előjött human koma blogján. (ezt is úgy szeretem) :D

Ez jó! Végül is, még véletlen se adják ki a Star Warsot Blu-rayen. Mocskos Lucasfilm, hát mennyivel jobb lenne, ha még mindig csak VHS-en lenne elérhető... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A DVDextra fórumán egy emberke azt vetette fel, hogy miért nem az Adywan verzió kerül rá a lemezekre? :D

Idézet: (javítva, mert nem tud szegény rendesen írni :D )

"A 2004-es verzió tele van még hibával. Pedig elvileg speciális edition, és nincs sok különbség az 1997-es változathoz képest. Ha normálisat akarnak kiadni, akkor 21. századira kellene megcsinálni.

 

A 6.részbe is a halálcsillagot nem mindig 1 oldalról kellene mutatni"

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, már az is kiderült, h új hangeffekt lesz amikor Obi-Wan elijeszti a buckalakókat. Szerintem az eddigi legjobb.

 

http://hotfile.com/dl/77458223/09f6e53/obi-wans_new_roar.mp3.html

 

Tehát mint az várható volt, hiába is mondja folyamatosan a Lucasfilm, nem a DVD verzió fog rákerülni, igaz ez apróság a CGI Yoda mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt már valaki megemlítette, hogy a rajongóknak más és más az elvárásaik örülök, hogy Yodát az ep1-ben lecserélik. De szerintem az ep5 és ep6-ban is le kellene cserélni, mert ami a 80-as években jó volt az már 2011-ben nem biztos, hogy megállja a helyét. És ha az ep2-es Yodán is javítanának akkor egységes lenne mindegyik részben.

Szinkront meg nagyon remélem, hogy tesznek rá, mert ha nem szinte senki nem veszi meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.1-es cserének nagyon örülök, mert ritka rossz báb volt, ráadásul igy a prequel összességében is jobban mutat, de a régi trilógiás cserét nem pártolom. Ott ez inkább visszalépés lenne, mert a CGI ahhoz túl rajzfilmszerü még mindig, ugyanakkor a beállitások nem is indokolják, hisz nem járkál egészalakosan vagy ugrik métereseket. Plusz szinte az egyetlen báb aminek élet van a szemében. Az ahogy az erőről magyaráz hátborzongató. A régi meg az új trilógia meg egyébként se lesz sosem teljesen egységes. Más korban játszodnak, más korokban is készültek mégha egy egész sztorit is adnak ki. Finomitgatni, változtatgatni érdemes, főleg ha a régi trilógiában nagyon kilóg a lóláb, de nem hiszem hogy szempont kéne legyen, hogy teljesen egységesek legyenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, már az is kiderült, h új hangeffekt lesz amikor Obi-Wan elijeszti a buckalakókat. Szerintem az eddigi legjobb.

 

http://hotfile.com/dl/77458223/09f6e53/obi-wans_new_roar.mp3.html

 

Tehát mint az várható volt, hiába is mondja folyamatosan a Lucasfilm, nem a DVD verzió fog rákerülni, igaz ez apróság a CGI Yoda mellett.

Te jó ég! Remélem ez csak valami vicc. Olyan mintha valamelyik idiótának ráléptek volna a t*kére. Ez tuti, hogy fake. Honnan van ez a hang anyag?

 

 

Az ep.1-es cserének nagyon örülök, mert ritka rossz báb volt, ráadásul igy a prequel összességében is jobban mutat, de a régi trilógiás cserét nem pártolom. Ott ez inkább visszalépés lenne, mert a CGI ahhoz túl rajzfilmszerü még mindig, ugyanakkor a beállitások nem is indokolják, hisz nem járkál egészalakosan vagy ugrik métereseket. Plusz szinte az egyetlen báb aminek élet van a szemében. Az ahogy az erőről magyaráz hátborzongató. A régi meg az új trilógia meg egyébként se lesz sosem teljesen egységes. Más korban játszodnak, más korokban is készültek mégha egy egész sztorit is adnak ki. Finomitgatni, változtatgatni érdemes, főleg ha a régi trilógiában nagyon kilóg a lóláb, de nem hiszem hogy szempont kéne legyen, hogy teljesen egységesek legyenek.

Egyetértek. A későbbi részekben nem kell lecserélni a bábot, főleg mert így is nagyon jól "játszik". A történet legyen koherens, a látványvilág pedig amennyire csak lehet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te jó ég! Remélem ez csak valami vicc. Olyan mintha valamelyik idiótának ráléptek volna a t*kére. Ez tuti, hogy fake. Honnan van ez a hang anyag?

Ez tuti kamu. Eleve, minek cserélnék le harmadszorra is, amikor a DVD-re már lecserélték (azon sem volt sok értelme, mondjuk)?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.