Ugrás a kommentre

1x20 - Innocents of Ryloth


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ezzel szemben most kicsit olyan érzésem volt, mintha egy számítógépes játékot látnék, ahol epizódonként lezárul egy küldetés, aztán jön a nehezebb pálya. :)

Ez találó hasonlat és van is benne valami. :) Szerintem valahogy így működik a sztori is. Vannak feladatok amiket ha elvégeznek az egységek, utána lehet tovább lépni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legszebb rész, amit eddig láttam. Egyszerűen úgy éreztem, hogy minden stimmelt. A zene, a látvány, Obi-wan szereplése, a kis twi'lek lányé, a klónoké... minden passzolt!

 

Még egyik rész sem fogott meg ennyire érzelmileg, mint ez. Az utolsó mondat pedig egyszerűen zseniális volt.

 

Az évad legjobb része nálam, és kizártnak tartom, hogy bármelyik következő letaszíthatná...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyike volt a legtartalmasabb részeknek. Tetszett az, hogy a súlypontot a klónokra helyezték és megmutatták az emberi oldalukat. Egyedül a twi'lek kislány etetését hagytam volna ki, mert az már annyira elcsépelt.

 

A legjobb jelenet pedig az volt, amikor Obi-van megállította az Erővel a "raptorpulykákat". A részben itt is és több helyen is mesés volt a zenei aláfestés és azt hiszem, hogy az ilyen pillanatok miatt érdemes SW rajongónak lennünk.

 

Képi megvalósításnál az erdő itt-ott picit suta volt, de a várost egész jól megcsinálták. A leggyengébb láncszem az említett szörnyikék futása volt, mert azt több mozgásfázisással kellett volna ábrázolni, mert így olyan volt, mintha pár képkockát kihagytak volna az animálás közben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt ez is, bár kicsit talán az előzőt jobban élveztem. Jó volt végre Obi-Want Anakin nélkül látni, és ha már itt tartunk szerintem egyértelműen ő uralta ezt az epizódot. Egyetlen hibát nem ejtett, és ismét bebizonyította, hogy ő a legjobb Jedi.

A twi'lek lány és a két klón története is kellően megható volt, az etetése viszont nekem sem tetszett; mintha csak egy állat lenne, akit magukhoz akarnak édesgetni. Viszont nagyon tetszett a lány hazatérése és a baba átadása; az a jelenet igazán meghatóra sikeredett, de mégsem vált gicsessé.

Szintén a rész csúcspontja, ahogy Obi-Wan betereli az állatkákat a csapdába. A fénykardos baki viszont engem is zavart, pedig én általában az ilyeneket nem veszem észre.

Az ilyen típusú droidparancsnokokat pedig én ki nem állhatom, egyáltalán nem tetszenek, olyanok mint Donald kacsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A twi'lek lány etetése engem inkább a lakosság éhínségére emlékeztetett. Gondolom a klón sejtette, hogy éhes lehet és a kajával talán nagyobb bizalmat ébreszthetnek benne. Lényegében semmi lekicsinylőt nem éreztem ebben a momentumban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

bevallom, az ölelkezős résznél egy picit sírtam, pedig nem vok egy érzelgős típus.

Elnézzük. :) Amikor Numa átöleli a klónt, az pont úgy paskolja meg a hátát mint Han Leiáét az ewok faluban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baromi jó rész volt.A klónok segítőkészségénél az jutott eszembe, hogy lehet hogy ugyanezek a katonák birodalmi rohamosztagosként simán kinyírnak civileket mindenféle érzelem nélkül(Owen,Beru).Kiváncsi vagyok hogyan jutunk el a jó és kedves klónoktól a brutális birodalmi katonákig.

 

Elöször bakira gyanakodtam, akkor is mikor az ágyú(ami ion-nak volt fordítva), két lövéssel elintéz egy csillagrombolót.Viszont protonként ok.

Mekkora ereje lehet ennek az ágyúnak ha kiszakítja a hajtóművet és elbánik az irdatlan erős pajzzsal is.Azért gondolom, hogy erős mert csatahajók lövik néha a Venatorokat hosszú ideig és "csak" égnek, de egy régebbi részben Anakin pl fénysebbességre is ugrott vele.

 

Obi-wan meg zseniális Jedi.Nagyon jól bánik az erővel és használja a józan eszét is.

 

A takarítódroidon még órák múlva is nevettem.Szerencsétlent tényleg sajnáltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott valami.A sorozatban a lényekre(főleg a nagy vadakra) miért nem hat a lézerlövedék?Ebben a részben is a klónok telepumpálták az állatokat de semmi hatás.Őket csak nem védi pajzs?

Vastag a páncéljuk. :) Érdekes ezzel kapcsolatban, hogy a legsebezhetőbb pont a szemük. Már többször így intézték el szörnyeket, és most is ezt a célt határozzák meg a klónok.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott valami.A sorozatban a lényekre(főleg a nagy vadakra) miért nem hat a lézerlövedék?Ebben a részben is a klónok telepumpálták az állatokat de semmi hatás.Őket csak nem védi pajzs?

Érdekes észrevétel... De egyébként a TCW-ben a legtöbb élőlény sugárlövedékálló... :)

Gondolok itt az óriás angolnára a Rookiesban, amit hiába lőttek, viszont egy szemlövéstől kipurcant. Vagy például a Kwazel Maw a Bombad Jediben... Azt is hiába lőtték. Ráadásul droidekákkal, amiket nem véletlenül hívnak romboló droidnak az óriási tűzerejük miatt. Aztán ott volt Gor... Jó, rajta volt páncél, de rá se hatott olyannyira, amennyire kellett volna. Jó, amikor eltalálták a nyakát felvonyított, de különösebb hatást nem váltott ki a lövedék. De ha már néhány egyszerűbb élőlény kiállja a sugárlövedékeket, akkor a hatékonyságuk megkérdőjelezhető...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vastag a páncéljuk. :) Érdekes ezzel kapcsolatban, hogy a legsebezhetőbb pont a szemük. Már többször így intézték el szörnyeket, és most is ezt a célt határozzák meg a klónok.

 

 

Tényleg most hogy mondod beugrott, hogy a szemüket próbálták eltalálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mekkora ereje lehet ennek az ágyúnak ha kiszakítja a hajtóművet és elbánik az irdatlan erős pajzzsal is.Azért gondolom, hogy erős mert csatahajók lövik néha a Venatorokat hosszú ideig és "csak" égnek, de egy régebbi részben Anakin pl fénysebbességre is ugrott vele.

Lehet ugyanaz a helyzet a protonágyúval, mint a protontorpedóval. Azt ugye specifikusan sugárpajzsok ellen vetik be, és lehet hasonló rombolóerővel rendelkezik egy protonágyú is. Mondjuk az is képes a torpedóhoz hasonlóan áttörni egy pajzsot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az konkrétan kiiktatja a pajzsot, nem? Mármint az ion? Nem okoz fizikális kárt a hajóban, csak lecsapja az "elektronikát".

Igen, az ionágyú így tesz, de ebben a részben protonágyúkkal lőttek, és hatékonyabbak voltak, mint eddig bármilyen más lézersugár (még ionágyúból is kell két-három találat, hogy egy nagyobb hajót kiiktasson, lásd ep5).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi a helyzet akkor, ha a védőpajzsokra jelentős energiát csoportosítanak a hajók? Akkor átjuthat az ionlövedék, és lecsaphatja a pajzsot? Mert szerintem a Hoth fölött keringő csillagrombolókon nem volt jelentős energiájú pajzs, ezért tudták elérni az ion lövedékek a céljukat (mondjuk így is kellett belőle 2-3 lövedék, ahogy te is írod...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet akkor jobban bírják, legalábbis az X-Wing játékokban a megnövelt pajzsenergia bevállt a legtöbb fegyver ellen. Viszont az ion még úgy is lényegesebben gyorsabban zabálta fel a pajzsot, és proton torpedóból sem lehetett sokat kibírni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.