Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Érdekes módon engem a haramdik részben sokkal jobban zavar Hayden és Portman egymás közti játéka, mint a második részben, Tudom, hogy ezzel egyedül vagyok, de mégis... és egyszerűen nem tudom, hogy miért... egyébként nálam 5-ös még a Threepios bohóckodás ellenére is!

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes módon engem a haramdik részben sokkal jobban zavar Hayden és Portman egymás közti játéka, mint a második részben, Tudom, hogy ezzel egyedül vagyok, de mégis... és egyszerűen nem tudom, hogy miért... egyébként nálam 5-ös még a Threepios bohóckodás ellenére is!

 

Engem igazából nem zavar. Értem a miérteket, és elfogadom, hogy ők így nyomják :) Persze azt is elfogadom, ha ez valakinek nem jön be. Mark Hamill mondta egyszer a szövegéről, hogy alig bírta elmondani, mert " ki beszél így?" Épp ez az, hogy senki :) De az SW egy space fantasy, és nem is kell benne úgy viselkedni mint a hétköznapokban :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit gondoltok, lesz olyan verzió ebből a filmből, ahol kijavítják a film végén a zenei káoszt?

 

Mintha McCallum emlegette volna ezt a lehetőséget. Az benne a poén, hogy a zene el is készült anno, hisz rajta van a lemezen is. Nem tudom miért nem abból dolgoztak. Nekem persze így is jó (minő meglepetés :)), mert már megszoktam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.2-ös Hayden-Portman szállal nekem nincs különösebben bajom, ha csak az nem, hogy néhol túl gyorsan történnek a dolgok (egyik pillanatban bájologva vacsiznak, a következőben már egy kandallónál Anakin szenved). Az is igaz, hogy a párbeszédeknek nem sok köze van a valós élethez és leginkább egy eltulzott szerelmi lírának tünik az egész, de szerintem ez egy érthető koncepció Lucas részéről. Ami még kicsit zavaró, hogy ahogy már többször mondtam Hayden kissé ingatag. Vannak nagyon jó és kevésbé jó pillanatai. Az egyik gyengébb például, ahogy a vacsinál bevág egy bájvigyort Padménak a körte lebegtetés után. Az valahogy nem illik oda.

 

Az ep.3 esetében semmi hasonlót nem tapasztaltam. Számomra teljesen rendben volt a Hayden-Natalie duó. Talán az is sokat segitett rajtuk, hogy ezuttal a dialogusok is életszerűbbek voltak az elöző részben használtaknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyors lett a szerelmi száll... ha nem lett volna gyors, akkor hosszabb lett volna... és valaki már ezt is sokalja.

Szerintem a szerelmi szál éppen jó, hisz nem kell mindent mutatni alapon Anakin és Amidala lazából költözgethetett étkezdéből kanapéra, félénk közeledésből házasságba. Az elnagyoltság, életszerűtlenség pedig sokszor jellemző a mesékben (a harmadik legkisebb fiú megölte a sárkányt és feleségül vette a királylányt :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyors lett a szerelmi száll... ha nem lett volna gyors, akkor hosszabb lett volna... és valaki már ezt is sokalja.

Szerintem a szerelmi szál éppen jó, hisz nem kell mindent mutatni alapon Anakin és Amidala lazából költözgethetett étkezdéből kanapéra, félénk közeledésből házasságba. Az elnagyoltság, életszerűtlenség pedig sokszor jellemző a mesékben (a harmadik legkisebb fiú megölte a sárkányt és feleségül vette a királylányt  :) )

 

A gyorsaság viszont az érthetőség rovására is mehet. Például nem teljesen jön át, hogy Padmé miért szeret bele Anakinba. Nem véletlen, hogy a DVD változatban meghosszabitották a garázs-jelenetet, hisz valoszinüleg Lucas is érezte, hogy nem igazán jönnek át Padmé inditékai. Ezzel együtt már sokkal érthetőbb, de én azért még eltudtam volna fogadni pár jelenetet ami jobban kifejti ezt a részt. De mint irtam összességében nekem sincs bajom az ep.2 szerelmi szállal, de lehetne jobb is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem ebben a részben csak egy pillanat zavar.

Mikor R2 a Droidgyárban lelöki 3PO-t, akkor valami rakodó droidra esik és az dobálgatja. Ez nekem nagyon gyenge, ráadásul annyira látni, hogy CG, pedig én imádom a CG-t. Nem is méltó 3PO-hoz, hogy dobálják itt jobbra balra. Azt a snittet simán ki lehetne vágni, és egyből arcra érkezhetne.

 

Ezenkívül a film tökéletes. Még a fejcserét is imádom. "Halál rátok Jedik!" :)

 

Hangulat kitűnő: rejtély, veszély, borzongás. Néha megszakítva egy idillikus románccal. Aztán a sötét oldal küszöbébe botlunk. Isteni nekem a kedvenc részem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a filmnek is ötöst adtam.Igazából az EP 4-en kivül mindegyiknek 5-öst adok. 8) Nagyon jó rész.Nekem semmi bajom a szerelmi szállal.Mindkét szinész zseniálisan játszott.Ja és mindig megkönnyezem a réten, és az arénába való bevonulásuk jeleneteket.A zene iszonyatosan jó.Ilyen szép érzelmes zenét még semmilyen filmben nem hallottam.Amikor szól, annyira átérezni kettejük tragédiáját, hogy soha nem lehetnek boldogok, hogy mi már tudjuk mi lesz ebből, az egyikből gépember, a másikból halott, de ők nem.Ordítani tudnám Anakinnak, hogy hagyja ott a Jedi Rendet, menjenek el oda ahol nincsenek Jedik, politika semmi ,csak a szerelmük.De nem tehetem.Mást hoz rájuk a sors.És ettől olyan tragikusak ezek a jelenetek számomra.Nem lehet változtatni rajta.A réten játszodó jelenetnél eszembe jut Luke is ,hogyha látná a szüleit ilyen boldogan.Szegény ugye sosem látta az édesannyját.

Összefoglalva ,nekem nagyon sokat jelent érzelmileg ez a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, egyetértek veled. Az EpII egyértelműen az érzelmekre hat, no az EpIII is (Jedik kiírtását mindig megkönnyezem), de ott a sok akció kicsit háttérbe szorítja a dolgot. Számomra a klónok mindig is 5-öst érdemel, érdemelt, hiszen ezzel lettem rajongó. Más kérdés, hogy a ROTS 6-ost kapna ezen a skálán...:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem régebben az AOTC a kedvenc filmem volt.De mostmár vissacsúszott az utolsó elötti helyre a képzeletbeli listámon. :)

Nem értem hogy minek kell Anakin helyett Ani-t mondani.

És a vágása se tetszik túlzottan.A prequel egyetlen baja a vágás.(no meg JarJar:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem hogy minek kell Anakin helyett Ani-t mondani.

Én se értem, miért becéznek a szeretteim... :)

 

Ez az mindenkit becéznek valahogy. Általában az ember nem is szereti, ha becézgetik. Anakin ennek hangot is ad az ep2-es regényben.

Ez teljesen természetes.

 

Luke-ot nem volt hová becézni, mert a neve egyszótagú, a becézés ,eg általában rövidítési célzatű. Lukkocska :D.

Han azért le kölyöközi.

A becézés teljesen normális.

 

Magyarországon is van Egy(vagy kettő azthiszem) Anakinnek anyakönyvezett gyerek. Őt "Kini"-nek bezécik. Ez jobb?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert mindkettő állandó kapcsolatban áll olyan személyekkel, akik erre vetemednének. Teljesen természetes, hogy becézik. Magyarul valóban kicsit hülyén hangzik, mert nálunk női név beceneve az Ani(ka); de akkor nézd angolul, ott Eninek mondják.

Szerintem minden becézgetés kicsit hülyén hangzik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luki, Lu, stb... :D  

 

Oké, oké, de akkoris hülyénhangzik hogy Ani.(főleg a szinkronban)

 

Darth Vadert akkor lehetne Dártinak becézni.Palpatine-t se becézik a filmben Palpinak. :o

Ezeket remélem te sem gondoltad komolyan :D

Veers Tábornok így szóljon Vaderhez, hogy Darti

Vagy ha Palpatine-t bárki lepalpizná, következő pillanatban egy adag szén lenne belőle.

 

Csak az anyukák, barátok, szerelmek szoktak becézgetni. Vadernek és Palpinak ezek a trilógiában nincsen tudtommal.

 

Hát az más kérdés, hogy hölyén hangzik. De a kedves Lucasfilmes dirigens miatt hangzik idiótán, aki ragaszkodott az Á betűvel való ejtéshez. így lett Áni.

De előtte meg a magyarok ragaszkodtak, hogy, ők A-val akarják, mondani nem e-vel, ahogy mindenki modja. E betűs ejtés még meg is felet volna a Lucasfilmes manusnak, mert ők is így ejtik. De mivel az angol, nem ejt A betűt, ezért Á lett. Röhej... :)

De mondjuk, ha azt mondják ENI, akkor az a baj, mert az magyarul az Enikő becézése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem hogy minek kell Anakin helyett Ani-t mondani.

És a vágása se tetszik túlzottan.A prequel egyetlen baja a vágás.(no meg JarJar:)

 

:)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vicces volt, hogy amikor visszamentem a suliba a premierről, a magyar tanárom kifaggatott, hogy milyen volt a film. Az első kérdése: ugye nem volt benne anizás?

 

;)

 

Mondtam neki, hogy engem egyáltalán nem zavart eddig sem, erre meg teljesen meghökkent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem hogy minek kell Anakin helyett Ani-t mondani.

És a vágása se tetszik túlzottan.A prequel egyetlen baja a vágás.(no meg JarJar:)

 

;)

 

Engem JarJar eddig sohasem zavart.De hála Quarronnak és a többieknek megutáltam.Meg a klónok se a kedvenc filmem már.

Mostis mekkora OFF topicot csinált Loder

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem JarJar eddig sohasem zavart.De hála Quarronnak és a többieknek megutáltam.Meg a klónok se a kedvenc filmem már.

Mostis mekkora OFF topicot csinált Loder

 

Rád ekkora hatással vannak az ilyenek? Ne hülyülj már ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem JarJar eddig sohasem zavart.De hála Quarronnak és a többieknek megutáltam.Meg a klónok se a kedvenc filmem már.

Mostis mekkora OFF topicot csinált Loder

 

Egyszer néztem meg moziban ezt a részt, aztán többet az EP3-ig nem. Akkor kezdtem fórumozni (a másikon) és minél jobban alázták ezt a részt én annál többet néztem és egyre jobban megszerettem. Fordított hatás.

Már tartom annyira különcnek, mint anno a Birodalmat és jókat mulatok a

a kifigurázásokon, amik azon a bizonyos másik oldalon mennek.

Pedig még meg is értem őket.

 

Minél erősebb az egyik véglet, az utálat, annál erősebb a másik is, az imádat.

 

"Ha most halálra sújtasz..."

 

Ezt sose feledd Obi1!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem hihetetlenül hidegen hagy mit ír a Quarron és társai kft a másik oldalon.Inkább sajnálom, hogy nem élhetik át azt a csodálatos érzést amit mi, mikor nézzük a prequelt.Nekem meggyözödésem, hogy ezeknek az embereknek fogalmuk sincs mi az a Star Wars.Nem szerették ők a classic-ot sem.Meg persze nem is értették.Pl azt nem értik, hogy élte túl a zuhanást Anakin, Zam siklójára.Ha valaki felteszi ezt a kérdést akkor az nem érti a Star Wars lényegét, az összefüggéseket.Tudniillik ez egy Star Wars-t értő és szerető ember számára nem kérdés.Persze én is vitatkozom ott velük, de engem szórakoztat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.