Ugrás a kommentre

Anakin/Vader


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Megtiszteltetésnek veszik, hogy egy ilyen nagy múltú Rend felkarolja őket és kihasználhatják az adottságaikat.

Az ilyen komoly gondolatok maximum érett felnőttkorban érik az embert. 9 évesen egy gyerek a környezetéhez (barátaihoz/szüleihez) kötödik és nem nagy nevü szervezetekhez akar csatlakozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen komoly gondolatok maximum érett felnőttkorban érik az embert. 9 évesen egy gyerek a környezetéhez (barátaihoz/szüleihez) kötödik és nem nagy nevü szervezetekhez akar csatlakozni.

Anakin esetében éppen hogy arról volt szó, amit Donát ír. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha folytonosan megkerülnénk azt a tényt, hogy a világos oldal felé a kifelé fordulással lehet közeledni. Ezekkel a lépésekkel határozottan a sötét oldalra rugdosták volna Anakint hisz rengeteg olyan ember lett volna akihez kötödött volna erősen érzelmileg és még labilisabb lett volna mint amilyen lett. Hisz a befelé fordulás, ahogy megtudjuk a Sötét oldal eszköze és legfőbb vonása.

De miért befelé fordulás az, ha szeret valakit? Szerintem az önzetlen szeretet egyáltalán nem befeléfordulás. És ha becsúszik némi önzőség, még azt is lehet a helyén kezelni. Lásd mester-tanítvány kapcsolatok. Obi-Wan agya bedurran, mikor Maul leszúrja Qui-Gont, lesír az arcáról és a hevessé vált karforgatási stílusáról. Mégsem áll a Sötét Oldalra. Akárcsak Luke az ep6-ban. Ezért mondom, hogy ha megtanítanák kezelni az érzelmeket, egy Jedi képes lenne félretenni azokat. Vagyis meg kell tanulniuk, hogy mikor gondolkodjanak az agyukkal, és mikor a szívűkkel, ahogy Luke, Obi-Wan és Qui-Gon tették. Az már egy más kérdés, hogy ki képes erre és ki nem. Ez karakterfüggő. Anakin nyílvánvalóan nem volt rá képre, míg Luke, Obi-Wan és Qui-Gon igen. De ez szűrhető, illetve megfelelő képzéssel befolyásolható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin esetében éppen hogy arról volt szó, amit Donát ír. :)

Csakhogy ez már a döntés pillanatában önmaga ellen fordult. Addig örült hogy a nagy Jedi Rendhez tartozhat amig ki nem derült, hogy ez a környezet (anyja) elvesztésével jár... már a Coruscant-ra való utazás során is az anyja után vágyodik (amikor Padmé betakarja).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért befelé fordulás az, ha szeret valakit? Szerintem az önzetlen szeretet egyáltalán nem befeléfordulás.

Oh, hát az nem... és az önzetlen szeretetet képviselték a jedik. De épp azaz, hogy Anakinban más jellegü érzelmek is voltak és ha ezeket ennél is jobban táplálják akkor csak a Sötét oldalra való áttérését sürgetik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy ez már a döntés pillanatában önmaga ellen fordult. Addig örült hogy a nagy Jedi Rendhez tartozhat amig ki nem derült, hogy ez a környezet (anyja) elvesztésével jár... már a Coruscant-ra való utazás során is az anyja után vágyodik (amikor Padmé betakarja).

" 9 évesen egy gyerek a környezetéhez (barátaihoz/szüleihez) kötödik és nem nagy nevü szervezetekhez akar csatlakozni."

 

Ez nem igaz, hisz Anakinnak pl. ez volt élete álma. Persze, hogy azután mi történt vele az más kérdés (még szép, hogy hiányzik neki az anyja, ebben nincs semmi rendkívüli), de alapvetően a vágy igenis meglehet egy kilenc évesben. A példa adott rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oh, hát az nem... és az önzetlen szeretetet képviselték a jedik. De épp azaz, hogy Anakinban más jellegü érzelmek is voltak és ha ezeket ennél is jobban táplálják akkor csak a Sötét oldalra való áttérését sürgetik.

Viszont sok ilyen érzelem pont abból származott, amit a Jedik nem engedtek. Ugye a félelem, az anyja elvesztésének félelme abból adódik, hogy tíz évig nem is látja az anyját. Semmit nem tud róla. Mindnyájan rettegnénk a gondolattól, ha nem tudnánk semit a szüleinkről, csak annyit, hogy nem éppen egy barátságos bolygón rabszolga. Ha engedik, hogy fenntartsa a kapcsolatot, akár csak évente egyszer, ez a félelem, főleg anyja felszabadítása után, semmivé oszolhatott volna. Máris feloldódik a félelem dühöt, a düh gyűlöletet, a gyűlölet kínt és szenvedést hoz forma. Lehetséges, hogy az anyja halálát máshogy dolgozná fel, vagy éppen, időben értesült volna az elrablásáról. Nem gyülemlett volna fel tíz évnyi bizonytalanság, tíz évnyi félelem az anyjával kapcsolatban. És ha Yoda szavai igazak, már pedig a filmeket elnézve azok, a fő motiváló tényező ez a félelem volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oh, hát az nem... és az önzetlen szeretetet képviselték a jedik. De épp azaz, hogy Anakinban más jellegü érzelmek is voltak és ha ezeket ennél is jobban táplálják akkor csak a Sötét oldalra való áttérését sürgetik.

Milyen más érzéseket tápláltak volna Anakinban azzal, ha évente egyszer engedik találkozni az anyjával? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem igaz, hisz Anakinnak pl. ez volt élete álma.

Persze minden gyereknek van nagy álma... de Anakin nem tudta, hogy ez egyben választás a környezet és a hivatás között és onnantól, hogy ezzel szembesül egyáltalán nem boldog. Amikor Qui-Gonnak mondja hogy "ugye anya is velünk jön", abból egyértelmüen lejön, hogy ő nem ugy képzelte álmaiban a jediséget, hogy elkell hadjon érte bármit is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen más érzéseket tápláltak volna Anakinban azzal, ha évente egyszer engedik találkozni az anyjával? :)

Erősitették volna benne azt, amit már kilenc évesen is éreztek benne, amikor a Tanács elé állt. Yoda már ott előre vetiti, hogy az anyja miatti érzelmei a Sötét oldal végét is jelenthetik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mégis elment Qui-Gon -nal... Egyébként a kérdés gyökere arra vonatkozott, hogy lehet-e ez egy 9 éves gyerek álma. A válasz: lehet!

A válasz gyökere nem erre vezetett, hanem hogy lehet-e 9 éves gyereket kitanitani, ugy hogy ne hiányolják a szüleiket később (irtam ezt: "Megtiszteltetésnek veszik, hogy örökre elválasztják a szüleiktől és a barátaiktól és még később se jutna eszükbe ez ellen lázadni.... ne már"). Erre mondta Donát, hogy nem hiányolnák őket, mert örülnének, hogy egy nagy multú Rend tagjai lettek. Szerintem pedig ez kevés. Elsőre örülhetnek neki, de utána felbukkannak ugyanazok a problémák mint Anakinnál: később ugyanugy felmerül a szülők hiánylása stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt most nem nagyon értem...a sötét oldal végét jelnthetik Anakin érzelmei az anyja iránt? :)

ANAKIN : I miss her.

YODA : Afraid to lose her..I think.

ANAKIN : (a little angry) What's that got to do with anything?

YODA : Eveything. Fear is the path to the dark side... fear leads to

anger... anger leads to hate.. hate leads to suffering.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 évesen egy gyerek a környezetéhez (barátaihoz/szüleihez) kötödik és nem nagy nevü szervezetekhez akar csatlakozni.

Nálam ez a kérdés gyökere, vagyis erre reagáltam, amit tendeciózusan figyelmen kívül hagysz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismerem a párbeszédet, de ez miben vetíti előre a sötét oldal végét? :)

Yoda levezeti a párbeszédben hogy az anyja miatti érzelmei a Sötét oldalhoz is vezethetik. Minnél jobban ragaszkodik hozzá, annál nehezebb 'elengedni' őt. És a jediknek nyilván nem lehet célja ezt a ragaszkodást támogatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda levezeti a párbeszédben hogy az anyja miatti érzelmei a Sötét oldalhoz is vezethetik. Minnél jobban ragaszkodik hozzá, annál nehezebb 'elengedni' őt. És a jediknek nyilván nem lehet célja ezt a ragaszkodást támogatni.

Igen, szerintem is erről szólnak az intelmei. De ebben nincs semmilyen utalás a sötét oldal végére. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda levezeti a párbeszédben hogy az anyja miatti érzelmei a Sötét oldalhoz is vezethetik. Minnél jobban ragaszkodik hozzá, annál nehezebb 'elengedni' őt. És a jediknek nyilván nem lehet célja ezt a ragaszkodást támogatni.

Igen, de a párbeszédből az is kitűnik, hogy a félelem a Sötét Oldal kapuja. Attól, hogy Anakint eltiltják az anyjától, még nem oldják fel a félelmét. Tehát ez egy elhibázott lépés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, szerintem is erről szólnak az intelmei. De ebben nincs semmilyen utalás a sötét oldal végére. :)

Hupsz, bénán fogalmaztam... :o

"anyja miatti érzelmei a Sötét oldal végét is jelenthetik". Szóval ezze azt akartam irni, hogy a Sötét oldal legmélyére kerülhet, épp csak megfogalmazni nem sikerült :D Sorry.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de a párbeszédből az is kitűnik, hogy a félelem a Sötét Oldal kapuja. Attól, hogy Anakint eltiltják az anyjától, még nem oldják fel a félelmét. Tehát ez egy elhibázott lépés.

Ezzel teljesen egyetértek, épp csak a megoldást nem látom. Mert az egy-éves találkák ahogy irtam szerintem fél-megoldás. Ezzel csak az anyja iránti ragaszkodást pártolják benne és a halálát annál nehezebben dolgozná fel... én nem tudom mi lehetett volna itt a helyes döntés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hupsz, bénán fogalmaztam... :)

"anyja miatti érzelmei a Sötét oldal végét is jelenthetik". Szóval ezze azt akartam irni, hogy a Sötét oldal legmélyére kerülhet, épp csak megfogalmazni nem sikerült :o Sorry.

Sejtettem, hogy mire gondolsz, de nem voltam benne biztos. Azonban így már ok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem viszont segítettek volna... egyrészt: Anakin tuti nem egyedül fedezte volna fel az anyja kiszolgáltatott helyzetét, hanem mondjuk Obi-wan társaságában, és akkor nyílván nem gyilkolta volna le a buckalakókat sem, és megbeszélhették volna az egész halál dolgot a Renden belül. Elmagyarázhatták volna, hogy Jediként hogyan kell kezelnie ezt, és talán, mire Padmé bajba került volna, Anakin már tudta volna, hogy mi a teendő.

Másrészt: Anakin nem Obit és a Jediket okolná a haláleset miatt.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem viszont segítettek volna... egyrészt: Anakin tuti nem egyedül fedezte volna fel az anyja kiszolgáltatott helyzetét, hanem mondjuk Obi-wan társaságában, és akkor nyílván nem gyilkolta volna le a buckalakókat sem, és megbeszélhették volna az egész halál dolgot a Renden belül. Elmagyarázhatták volna, hogy Jediként hogyan kell kezelnie ezt, és talán, mire Padmé bajba került volna, Anakin már tudta volna, hogy mi a teendő.

Másrészt: Anakin nem Obit és a Jediket okolná a haláleset miatt.

De Shmi halála körüli események elég zavarosak lettek... Anakin épp kiküldetésen volt és Obi-Wan nyomozott igy ha akarták volna se fedezhették volna fel együtt hogy Shmi halott. A halálról pedig már szerintem korábban is elbeszélgethettek, elvégre Anakin fénykardforgató padawan, aki ugy nyiszálja a geonosisiakat, mint akinek ebben nagy tapasztalata van (mai napig ledöbbent ezen a téren a jedik hidegvérüsége).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A-a. Shmi már akkor is bajban van, amikor Obi-wanék visszafelé érkeznek az Ansionról, tehát beugorhatnának megnézni Shmit. (Shmi nemcsak pár napig volt a buckalakók fogságában, ha az EU-t figyelmen kívül is hagyjuk, az, hogy Cliegék már visszatértek, a lába már be van kötve, van lebegő kocsija, stb, minden erre utal).

 

Szerintem biztos, hogy Anakin nem említette meg anyja halálát a Jediknek. A buckalakók lemészárlását meg ezer százalék.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A-a. Shmi már akkor is bajban van, amikor Obi-wanék visszafelé érkeznek az Ansionról, tehát beugorhatnának megnézni Shmit. (Shmi nemcsak pár napig volt a buckalakók fogságában, ha az EU-t figyelmen kívül is hagyjuk, az, hogy Cliegék már visszatértek, a lába már be van kötve, van lebegő kocsija, stb, minden erre utal).

 

Szerintem biztos, hogy Anakin nem említette meg anyja halálát a Jediknek. A buckalakók lemészárlását meg ezer százalék.

Hiába van egy hónapos fogságban Anakin a Naboo-n álmodja meg elöszőr konkrétan hogy a halálán van és menni kell. Elötte "csak" álmodik az anyjáról.

 

Arról nem is beszélve, hogyha együtt mennek Obi-Wan lehet hogy szembesiti Anakint a jedik eszméivel, mint Yoda Luke-ot amikor arra kéri hogy minden rossz előérzete ellenére hagyja magára a szeretteit, mert elkell tudni őket engedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, ha tehetné, Anakin már Ansion után meglátogatná az anyját, mondjuk erre nincs más utalásom, csak az EU, ami tudjuk, hogy irreleváns. Ugyanakkor Coruscant-on igaz, hogy csak annyit mond Obi-wannak, hogy álmodik az anyjáról, de könnyen lehet, hogy már akkor sem szimpla álmokról van szó, csak épp nem mondhatja el mentorának milyen álmok is ezek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, ha tehetné, Anakin már Ansion után meglátogatná az anyját, mondjuk erre nincs más utalásom, csak az EU, ami tudjuk, hogy irreleváns. Ugyanakkor Coruscant-on igaz, hogy csak annyit mond Obi-wannak, hogy álmodik az anyjáról, de könnyen lehet, hogy már akkor sem szimpla álmokról van szó, csak épp nem mondhatja el mentorának milyen álmok is ezek.

Eleve, Padmé-ról szóló látomásait is "csak" álomnak titulálja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.