Ugrás a kommentre

Anakin/Vader


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Én valami másra vágyok. :P

Na és, mire vágysz? :D

 

Ha jól sejtem, akkor saját gondolatokra...

De ha úgy vesszük, akkor bárki bármit kitalál vagy vélelmez itt vagy akár bármely más fórumon, az is EU, nem? Hiszen nincs benne a filmekben :)

 

Persze értem én, hogy a saját gondolatok értékesebbek lehetnek, mint az, amit olvasott már valahol az ember. Én sem szoktam csak úgy átvenni mindent, amit olvasok. De speciel a lenti történet nekem tetszik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkin azt mondja Vadernek: A Jedik kipusztultak. Elhamvadtak szerte a galaxisban. Ön vallásuk utolsó hírmondója, barátom.

 

Vagy legalábbis valami nagyon hasonlót. Na már most, ha Vaderről az a hír járná, hogy Sith, akkor egy olyan "mezei" főmoff, mint Tarkin nem a Jedikhez hasonlítaná, hanem a Sithekhez, hiszen tudja is ő, hogy a Sith és a Jedi erőn alapuló technikái mennyire hasonlóak. Ha Vaderről az a hír járta volna, hogy Sith, akkor nyilván nem mondja azt Tarkin, hogy a fekete páncélos srác a Jedik vallásának utolsó hírmondója. Ergo Tarkin nagyon is tudta, hogy Vader egykor Jedi volt, amiből számomra elég egyenesen következik, hogy arról is tud, hogy ő volt valaha Anakin Skywalker. Persze lehetséges, hogy ezt nem tudja, de meggyőző bizonyíték erre nincs és sosem lesz.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg ezt mondja. Erről el is feledkeztem. De ez tényleg csak azt bizonyítja, hogy Tarkin tudta, hogy bukott Jedi - azt viszont nem, hogy azt is tudja, ki volt valójában. Én nem éreztem azt, hogy Tarkin olyan bizalmas viszonyban lenne akár az uralkodóval, akár Vaderrel, hogy ilyesmit tudna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem aSithről még ennél is kevesebbet tud egy átlagos nagymoff- Amit meg ugye Tagge "tud", vagy Han, hát az meg pláne semmi....

 

Tagge érdekes eset. Ugye gyrészt rajta lehet lemérni hogy 20 év alatt hhogy elfelejtődött az hogy a Jedik használták az Erőt, Tarkinon meg azt lehet lemérni hogy a Jediken kívül nem tudnak másról aki használja (na jó ebbe az EU durván belemászott, de az most mindegy)

 

Anakin szerintem a Birodalom megalakulásának hősi halottja lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tagge érdekes eset. Ugye gyrészt rajta lehet lemérni hogy 20 év alatt hhogy elfelejtődött az hogy a Jedik használták az Erőt, Tarkinon meg azt lehet lemérni hogy a Jediken kívül nem tudnak másról aki használja (na jó ebbe az EU durván belemászott, de az most mindegy)

Na, pont ezt akartam írni. Ami az ep1-ből és 4-ből szerintem a Jedikkel kapcsolatban nagyon jól megtudható, hogy baromira nem ismerik őket. Watto nem ismer fel egy Jedit, aki nyílvánvalóan használja rajta a Jedi elmetrükköt, és ő még gúnyolódik is ezen. Tagge babonának, Han hókuszpókusznak vélik az Erőhasználók hiedelmeit és képességeit.

Ezek után kétlem, hogy az egyszerűbb emberek tisztában lettek volna azzal, hogy vannak Jedik és Sithek, max 1000 évvel azelőtt lehetett ilyenről szó, meg talán azok tudják még, akik 5-öst kaptak év végén történelemből. De az már korántsem biztos, hogy ez utóbbi kategóriába tartozók meg tudnának különböztetni egy Jedit egy Sithől.

Na már most, az egyszeri embereket valószínűleg ez még csak nem is foglalkoztatta, így én is kizártnak tartom, hogy Tarkin, vagy bárki más, aki nem ismeri az igazságot, Sithnek véli Vadert. Szóval az, hogy a Jedik utolsó hírmondójának tekinti, még nem jelenti azt, hogy tudja, ő egy Jedi, csak annyit, hogy tudja, hogy a Galaxisban egykor a Jedik használták az Erőt úgy, mint Vader.

 

De milyen előnye és hátránya lenne annak, hogy a nép tudja-e, hogy ő ki, vagy sem?

Ha Palpatine azt mondja, hogy Anakin Skywalkert, a Köztársaság hősét megölték a Jedi lovagok, az egy újabb érv azok árulása mellett. Méghozzá egy elég súlyos, mivel akkor annyira elszántnak állítja be őket, akik még a sajátjaikat is megölik.

Viszont, ha csak az "igazat" mondja, mely szerint egy Jedi lovag súlyosan megsebessítette, azzal is elérheti ezt. És ehhez még jár egy olyan plusz, hogy a nép látja, hogy a Köztársaság hőse ott áll Palpatine mellett, na hát akkor biztos ő lehet a legjobb jóember a Galaxisban. Hiszen mégis csak egy hős támogatja. Plusz nem lenne gond az akadékoskodó, féltékenykedő birodalmi tisztekkel, illetve az olyan más elemekkel, akik szeretnék megtudni, honnét jött Darth Vader. Mert az viszont már veszélyesebb, ha a semmiből jött nagyurat valaki lenyomozza, és tényleg fényt derít, hogy ő egy Sith, amiből már sok minden kispekulálhat (Palpatine hazudott, miért is van egy szabályos gyilkológép az oldalán, esetleg ő is Sith). Szóval talán valamivel biztonságosabb, hogy legalábbis ne legyen titok, hogy Vader hajdan Anakin Skywalker volt.

 

És hogy Luke miért nem tudott róla? Hát ha valaki olyan közegben nől fel, ahol a legféltettebb titok pont ez, akkor nem csodálom, hogy nem tudja meg (szerintem Larséknak elmondta Obi-Wan, szóval ők tudták). Hiszen, ez egy peremvidéki bolygó, ahol nem hiszem, hogy túl sokat foglalkoznak a külvilággal, a történelemmel. Mert ha így lenne, Anakin Skywalker, mint történelmi személy, tuti benne van a törikönyvekben, Luke mégsem tudta, hogy Jedi volt a klón háborúkban, sokkal inkább hitte azt, hogy teherpilóta volt egy teherszállítón.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Az érvelésed ott bukik, hogy Leia biztosan tudna Anakin vaderi mivoltáról, hiszen képviselő Coruscant-on. Róla nehezen lehetne elmondani, hogy távol a galaxistól nőtt fel. Márpedig ha ő tudja, akkor minimum, hogy rákérdezett volna Luke-nál, hogy nem rokonod az a bizonyos Anakin Skywalker, aki géptestben fojtogatja a diplomatáinkat...?

 

Szerintem egyértelmű, hogy a Vader = Anakin Skywalker dolog nem szivárgott ki. Egyszerűen Vader hatalmát senki sem merte megkérdőjelezni, mert féltek tőle. Az pedig, hogy esetleg kibukott volna róla, hogy Sith... ellentmondtál saját magadnak.

 

Tagge babonának, Han hókuszpókusznak vélik az Erőhasználók hiedelmeit és képességeit.

Ezek után kétlem, hogy az egyszerűbb emberek tisztában lettek volna azzal, hogy vannak Jedik és Sithek, max 1000 évvel azelőtt lehetett ilyenről szó, meg talán azok tudják még, akik 5-öst kaptak év végén történelemből. De az már korántsem biztos, hogy ez utóbbi kategóriába tartozók meg tudnának különböztetni egy Jedit egy Sithől.

 

VS

 

...ha a semmiből jött nagyurat valaki lenyomozza, és tényleg fényt derít, hogy ő egy Sith...

Dzséjt: az egyszeri emberek a Jedit sem tudták megkülönböztetni a Sithtől, így csak annyit láttak, hogy Vader erőhasználó, de mivel nagyjából azt se tudták az emberek, hogy mi fán teremnek a Sithek, pláne most már meg sem kérdezhették egy Jeditől sem (...), így kétlem, hogy Vaderről kibukott volna, ha pedig mégis, hát abból még nem következett volna, hogy Palpatine is sáros (vagy esetleg az egy mester - egy tanítvány tétel is közhírré tétetett volna?)...

 

Viszont arról meggyőztél, hogy Tarkin sem tud Anakinről. Csak annyit lát, hogy Vader használja az Erőt, ahogy anno a Jedik is, ezért mondja azt, amit. Ezért köszönet, mert új megvilágításba helyezi számomra ezt a jelenetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: az egyszeri emberek a Jedit sem tudták megkülönböztetni a Sithtől, így csak annyit láttak, hogy Vader erőhasználó, de mivel nagyjából azt se tudták az emberek, hogy mi fán teremnek a Sithek, pláne most már meg sem kérdezhették egy Jeditől sem (...), így kétlem, hogy Vaderről kibukott volna, ha pedig mégis, hát abból még nem következett volna, hogy Palpatine is sáros (vagy esetleg az egy mester - egy tanítvány tétel is közhírré tétetett volna?)...

Azért elolvashatnád mit írtam:

 

Ezek után kétlem, hogy az egyszerűbb emberek tisztában lettek volna azzal, hogy vannak Jedik és Sithek, max 1000 évvel azelőtt lehetett ilyenről szó, meg talán azok tudják még, akik 5-öst kaptak év végén történelemből. De az már korántsem biztos, hogy ez utóbbi kategóriába tartozók meg tudnának különböztetni egy Jedit egy Sithől.

Marha jól újrafogalmaztad, amit írtam :)

 

Leia előtt amúgy ugyanúgy eltitkolhatták ezt előre megfontolt szándékkal. Na meg, miért feltételezzük, hogy a Skywalker nevet csak egyetlen család használta az egész Galaxisban? Ennyi erővel Wedge-et is kérdőre lehet vonni, hogy nem-e rokona Colton Antillesnek, akit Leia ugye személyesen ismerhetett, hiszen a Tantive IV kapitánya volt. Vagy Bail Antillesnek, akit jelöltek Palpatine mellett anno a kancellárságra. De közük nincs egymáshoz.

Persze, a másik lehetőség ugyanúgy megállja a helyét, én egyszerűen cska nem hiszek abban :D De elég nehéz is bármiféle érvet letenni, hiszen egy elég fontos elemet, vagyis a Star Wars galaxis oktatási rendszerét baromira nem ismerjük. Egyetemes szintű, vagy csak az adott bolygóra korlátozódik? Egyáltalán, oktatnak történelmet?

 

Amúgy, Vader hány diplomatát is folytott meg? Én egyet sem láttam. Sőt, Leia még arról sem igazán tudhat, hogy az admirálisokat és kapitányokat folytogatja. Sőt, ő egyenesen harmadrangú embernek tartja Vadert, hiszen még Tarkint is fölé helyezi (Maga tartja pórázon Vadert.).

 

Ja, és a "nyomozás" illetve a "spekuláció" szavakat sem véletlen használtam. Bármilyen mély is egy titok, mindig vannak apró nyomok, amikre rálelhet az, aki keresi és ebből kiokumulálhat dolgokat. Spekulálhat, de az ugye nem kész tény. Elég csak olyannal foglalkozni, hogy Darth Vader a semmiből jött, Anakin Skywalker meg a semmibe tűnt el, és a két esemény körülbelül ugyanakkorra tehető. Valószínűleg a Mustafaron is maradtak nyomok, a kórházban is, ahol Vader született, ja, és nem utolsó sorban, Darth Vader Anakin Skywalker arcával ment el Jedi Templomot ostromolni, majd Szeparatista tanácsot mészárolni. Túl sokáig nem volt rajta a maszk, és a hatásos nyomeltakarításhoz már túl régóta viselte a Darth Vader nevet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek után kétlem, hogy az egyszerűbb emberek tisztában lettek volna azzal, hogy vannak Jedik és Sithek

A sithekről valószínűleg nem tudtak, no de a Jedikről? A köztáraság egyik alap pillérét képezte a rend, így a népnek is ismernie kellett őket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Elolvastam, írtam is, hogy meggyőztél, ezért nem értem, hogyha egyszer meggyőzöl arról, hogy Tarkin nem tudhatta, hogy Vader Sith, hiszen az emberek a Sith és a Jedik között sem tudnak különbséget tenni, akkor hogy írhatsz pár sorral lentebb olyat, hogy rájöhetnek Vader Sithségére... épp ez az, hogy ahogy te is írtad, ez nem bukhatott ki, mert az embereknek lövésük sem volt arról, mi is az a Sith. Oké, hogy nyomozhatott, meg spekulálhatott, de nagyon sokra nem mehetett vele, mert Vadernek nincs múltja, csak annyi, hogy néhány, azóta többékevésbé romhalmaz droid összerakta az összeégett Anakint. Felteszem, Palpatine mindenkit elhallgatatott, (pl. a klónokat, akik megtalálták, Kagi kapitányt, stb), aki bárhogyan is tudomást szerezhetett Vaderről, így nem nagyon lehetett esély rá, hogy kiderüljön a múltja.

 

Bocsi, hogy újrafogalmaztam, amit írtál, de pont így akartam szembe állítani a hozzászólásod első felét a másodikkal. Az alapján, amiket leírtál, átfogalmaztam az álláspontom, és próbáltam érvelni az ellen, hogy Vaderről valaha is kiderülhetett, hogy Sith volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sithekről valószínűleg nem tudtak, no de a Jedikről? A köztáraság egyik alap pillérét képezte a rend, így a népnek is ismernie kellett őket. :)

Nem tartozott minden bolygó a Köztársaságba. De újrafogalmazván, mert nem teljes egészében arra gondoltam, amit írtam, szóval: Ezek után kétlem, hogy az egyszerűbb emberek tisztában lettek volna mi si pontosan az a Jedi, és hogy léteztek egyáltalán Sithek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Elolvastam, írtam is, hogy meggyőztél, ezért nem értem, hogyha egyszer meggyőzöl arról, hogy Tarkin nem tudhatta, hogy Vader Sith, hiszen az emberek a Sith és a Jedik között sem tudnak különbséget tenni, akkor hogy írhatsz pár sorral lentebb olyat, hogy rájöhetnek Vader Sithségére... épp ez az, hogy ahogy te is írtad, ez nem bukhatott ki, mert az embereknek lövésük sem volt arról, mi is az a Sith. Oké, hogy nyomozhatott, meg spekulálhatott, de nagyon sokra nem mehetett vele, mert Vadernek nincs múltja, csak annyi, hogy néhány, azóta többékevésbé romhalmaz droid összerakta az összeégett Anakint. Felteszem, Palpatine mindenkit elhallgatatott, (pl. a klónokat, akik megtalálták, Kagi kapitányt, stb), aki bárhogyan is tudomást szerezhetett Vaderről, így nem nagyon lehetett esély rá, hogy kiderüljön a múltja.

 

Bocsi, hogy újrafogalmaztam, amit írtál, de pont így akartam szembe állítani a hozzászólásod első felét a másodikkal. Az alapján, amiket leírtál, átfogalmaztam az álláspontom, és próbáltam érvelni az ellen, hogy Vaderről valaha is kiderülhetett, hogy Sith volt :)

Na újra. Direkt úgy fogalmaztam, hogy "egyszerűbb emberek" nem tudhatnak ilyet. De bizonyára nincs minden feljegyzés kitörölve a Sith Rendről, ami ezer évvel ezelőtt háborúban állt a Jedi Renddel. Azok, akik ezt a korszakot kutatják, vagy csak szimplán a Jedi Rendet, nyílván nem tartoznak az egyszerű kategóriába, vagy azok, akik annak szentelik életüket, hogy rájöjjenek Darth Vader múltjára. Ha valaki ilyen elvetemülté válik, és elkezd kutakodni, bizonyára egy idő után szert tesz olyan tudásra, amiből kikövetkeztetheti, hogy Darth Vader nem Jedi lovag, mivel önkényesen öldös embereket, nem éppen a Jedikre jellemző kék és zöld kardot viseli, hanem a Sithekre jellemző vöröset, tök feketében jár, és mellesleg Darth a neve. Persze, ezek olyan apróságok, amik nyílván nem lelhetők fel a sarki hírlapárus pletykarovatában, de valószínűleg le vannak jegyezve valahol, mert Yoda sem a semmiből vette azt, hogy csak két Sith létezik, és feltételezem, hogy a Jedik sem azért tudták meg, mert megkérdeztek egy Sithet. Hosszú, fáratságos, forrásigényes kutatómunkával minden titokra fény derülhet, de az ilyet nem Typoca város szennyvízcsatonáinak tisztítói, sem a Cantina csaposa, de még csak nem is az a technikus fogja feltárni, aki R2 helyett új droidot ajánlott be Luke-nak. Miért? Mert valószínűleg le sem csokizzák. Viszont Tarkin, vagy az egyéb birodalmi tisztek, akik mondjuk ütőkártyát keresnek Vader elmozdításához, már korántsem biztos, hogy az "egyszerű ember" kategóriába tartoznak.

De amúgy tök jó ez a vita, meg minden, de az egész egy baromi nagy patthelyzet, mert te azt feltételezed, hogy Palpatine mindent és mindenkit kiiktatott, én meg kizártnak tartom, hogy ez akár elvben is lehetséges lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nézd... Anakinről nem sokan tudtak, hogy a Mustafarra ment, még kevesebben, hogy életben maradt, azt a pár embert meg kiiktathatta Palpatine, hiszen volt akkora hatalma.

És azokról, akikről nem is tudhat Palpatine? Ott van a két mustafari katona, akik mellett elment, miután leszállt. Vagy azon kettő, akik mellett elszáguldottak párbajozás alatt? Illetve az a droid, amelyik egész közelről megnézte őket párbajozás alatt, vagy amelyik fejére Vader ráugrott.

De feltételezem, hogy míg eljutott a szep. tanácshoz, addig sem üres folyosókon ment át.

Olyasmiről nem beszélve, hogy a telep biztonsági felvételei a hajójától addig a pillanatig, míg el nem hagyták az épületet, rögzíthettek. De a Jedi Templomban is voltak felvételek, ahol Anakint Vader nagyúrnak szólította Palpatine, és ott sehol sincs rajta maszk. Gondolom, mikor elkérte a hajót, amivel Mustafarra ment, azért cserébe is ott volt a logisztika, a hangárban feltételezem voltak emberek - ahogy a Jedi Templom hangárjában is álltak nem csak klónok, de ember tisztek is. És ott van egy egész légiónyi klón.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie, ez úgy nagyjából James Luceno: Sötét nagyúr c. könyvében van leírva.

Pedig olvastam én is a könyvet.Így jár aki elissza az agyát.

 

 

Dzséjt:Amiket te említesz az mind meg lett semmisítve.Csak nem gondolod, hogy a kamerák felvételeit meghagyták?Palpi szépen letöröltette őket.A klónók meg nem számítanak mit láttak ,mert csak a parancsot teljesítík és nem foglalkoznak a kűlvilággal.Sőt a torzóról sem tudták, hogy Anakin Skywalker.Bárki lehetett.Amikor meg Vader megszületett, csak Palpi volt ott.Az irodában is csak ők ketten tudják mi történt.Simán el lehet sinkófálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lenti vitához az én véleményem annyi, hogy az Ep4 idejére gyakorlatilag a birodalmi főtiszteket nem érdekelte már, hogy Vader igazából kiféle-miféle (erre utal épp az a jelenet a Halálcsillagon, amikor lebecsülik az erejét). Lehet, hogy tudták, hogy Jedi volt, de akkorra már, mint az uralkodó jobb keze, vívott ki magának rangot, és nem azért mert tudott bánni az Erővel.

Ebből szerintem az következik, hogy az Ep3 végén a kézenfekvő nyomokat eltüntette Palpatine, de abban igazat adok Dzséjtnek, hogy aki nagyon akarta, az megtudhatta, hogy van kapocs közte és az eltűnt Skywalker között. Ha valakit ez azért érdekelt volna, mert ezzel akarta zsarolni Palpit vagy Vadert, az valószínűleg elég rosszul járt. Ezért szvsz hamar kihaltak az esetleges próbálkozók. Persze valami pletykaféle azért keringhetett, és Tarkin is onnan tudhatta, amit tudott, és a többiek is - akik aztán 20 év múlva már nem foglalkoztak az egésszel.

Szóval ebből azt akarom kihozni, hogy ez csak egy rövid ideig volt téma, aztán elhalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt:Amiket te említesz az mind meg lett semmisítve.

Tényleg? Hát én nem láttam a filmben, de még csak könyvben sem olvastam, még csak halvány utalást sem (igazság szerint, szerintem nagyon nem is gondol bele ilyesmibe senki) :)

 

Pildi, egyet értek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg? Hát én nem láttam a filmben, de még csak könyvben sem olvastam, még csak halvány utalást sem (igazság szerint, szerintem nagyon nem is gondol bele ilyesmibe senki) :)

 

Pildi, egyet értek.

Bocsánat, természetesen úyg értettem, hogy szerintem.Az én logikám azt diktálja, ha valaki törvénytelenséget követ el az igyekszik a bizonyítékokat megsemmisíteni.Gondold el, ha megmaradnak azok a felvételek amit Obi-Wan és Yoda látott.Aztán valaki megtalálja és nyilvánosságra hozza.Palpi mesternek annyi lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont azt sem törölték majdnem egy nappal a mészárlás után, pedig azért ilyesmit az elsők között takarítanák el. Márpedig, a mészárlás ugye este volt, Obi-Wanék meg a következő nap végén, alkonyatkor értek oda. És az épület biztonsági felvételei érintetlenek voltak (persze, abba az épületbe nem juthat be akárki, de akkor is).

Na meg, Palpatine amiatt is trimmelhetett, hogy R2-D2 eltűnt a Mustafarról, pedig Vaderrel volt, és C-3PO sem került meg, pedig ha mástól nem, hát Typhotól megtudható, hogy ő is Padméval volt, és Palpatine jól tudja, hogy Padmé a Mustafaron járt. S bár C le lett törölve (igaz, erről Palpi nem tudhat), R2 megmaradt. És még mindig ott vannak a mustafari munkások, akikbe csak úgy "belefutott" Vader, és akikről nem hiszem, hogy valaha is beszélt. Ők is elég kellemetlen bizonyítékként szolgálhatnak, mint szemtanúk. No meg, a mustafari biztonsági felvételek. Miközben Vader haldoklott, nem hiszem, hogy Palpatine megállt még törölgetni.

Ja, és Vader még a Kereskedelmi Szövetséget is a saját arcán értesíthette, hogy állítsák le a droidokat (ezt gondolom azért megtette, mielőtt kiment Padmé elé).

Szóval azért vannak itt elvarratlan szálak, amiket Palpatine csak csekély eséllyel tudhatott/tudott volna elvarni. Droidok, amik nincsenek meg, szemtanúk, akikről nem tud, felvételek, amelyek törlésére nincs idő... és ezekre bárki rálelhet, és aztán bárki odadobhatja a HoloNet médiának, hogy nesze: Darth Vader = Anakin Skywalker. Aztán ebből már akármi kikerekedhet, rengeteg kérdés felmerülne. És ez csak egy lehetőség, az Uralkodó szemszögéből lehetnek még olyan kezek, amikbe nem lenne jó ilyeneket látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igazat sosem tudjuk meg.Én szerintem eltakarított mindent.Mustafaron is csak azt látuk,hogy Vader fölé hajol.Amíg Vadert berakták a hajóba addig törölhetett.A munkások szerintem valami primkó lények voltak akik beszélni sem tudtak.Palpatine-t meg nem hinném hogy érdekelné két nyomorult robot.Ki hinne nekik?

A templomi felvételt meg őrízték, ahogy te is említetted.De utána törölhette.

Persze ez csak fikció.Bárhogy lehetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine-t meg nem hinném hogy érdekelné két nyomorult robot.Ki hinne nekik?

Két számítógép memóriájának hinni? Ez már messze nem hitt kérdése, ezek komoly tárgyi bizonyítékok. Ez olyan, mint ha azt mondtad volna, hogy ki hinne egy bíróságon egy kamerának, ami rögzítette a gyilkosságot :D

Amúgy, ahogy írod, ez fikció, fan-made, és már mind azt hiszünk, amit akarunk. Ti hisztek abban, hogy Palpatine mindent eltörölt és senki nem tud arról, hogy Anakin Darth Vader, szerintem meg kezdetben többen is tudták, aztán szépen kikoptak a Galaxisból. Illetve, Palpatine közel sem tűntetett el minden bizonyítékot.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Anakin és a kiválasztottságának kérdésébe jobban belegondolva felmerült bennem egy-két új kérdés. Gondolom majd Dzséjt csípőből megválaszolja, de azért remélem nem teljesen így lesz. :)

 

Annyi mindenről szó esett már Anakinnal kapcsolatban, de magáról a tényről, hogy miért is lett olyan a kiválasztott amilyen, talán még nem beszéltünk. Itt főleg a személyiségére gondolok. Feltehetjük az infók alapján, hogy az Erő azért hozta létre ezt a konvergenciát, hogy a sithek előretörését kompenzálja, sőt, eltüntesse. Hogy ezt a funkcióját Anakint maradéktalanul betöltse, már csecsemő korában fel kellett volna fedeznie őt a Jediknek. Így végig vezethették volna a rend évszázadok óta bevált képzési rendszerén. Ezáltal biztos vagyok benne, hogy ez igazi védő bástyája lett volna a rendnek.

Azonban teljesen más történt. Anakint éppen a legrosszabb korban vették maguk mellé a Jedik, amit a többi történés fényesen alátámaszt. Érdekes kérdés, hogy vajon ezvolt az Erő akarata? A rendnek pusztulnia kellett mert elavult volt? Anakinnek sith -é kellett válnia, hogy kiirthassa őket? Az Erő azt akarta, hogy tiszta lappal induljon a galaxis és ehhez Anakint használta fel? A kiválasztott pályáját elnézve ez tűnik valószínűnek. Az pedig hab a tortán, hogy mindezt az újjáépítő munka Luke -ra (a fiára) van bízva!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes kérdés, hogy vajon ezvolt az Erő akarata? A rendnek pusztulnia kellett mert elavult volt? Anakinnek sith -é kellett válnia, hogy kiirthassa őket? Az Erő azt akarta, hogy tiszta lappal induljon a galaxis és ehhez Anakint használta fel? A kiválasztott pályáját elnézve ez tűnik valószínűnek. Az pedig hab a tortán, hogy mindezt az újjáépítő munka Luke -ra (a fiára) van bízva!

Ugyan nem vagyok Dzséjt, de azért én is hozzászólok. :)

Az én véleményem az, hogy mindez nem lehetett véletlen: Anakin adottságai, természete, a körülmények, ahogy kezdte az életét, és ahogy a Rendbe került, aztán ahogy elárulta őket, és végül, hogy egyedüliként vissza is tudott térni a jó oldalra.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan nem vagyok Dzséjt, de azért én is hozzászólok. :)

Az én véleményem az, hogy mindez nem lehetett véletlen: Anakin adottságai, természete, a körülmények, ahogy kezdte az életét, és ahogy a Rendbe került, aztán ahogy elárulta őket, és végül, hogy egyedüliként vissza is tudott térni a jó oldalra.

Tehát az Erő így akarta? Jedik és Sithek pusztuljanak ki, majd ezután egy teljesen új szemléletű Jedi rend jöjjön létre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A prófécia arra utal, hogy igen, az Erő akarta így, és már elég régen meg is jövendöltette a Jedikkel, hogy így lesz.

 

Valószínűleg Anakin életútja és személyisége azért lett olyan, amilyen, mert az egyensúlyt zavaró, s közben a bujkáláshoz alkalmazkodó Sith-eket csakígy pusztíthatták el a gyengülő erkölcseikbe gyökeresen kapaszkodó, megújulni nem képes Jedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz kérdés, mert felveti azt a nagy kérdést is, hogy az Erő mennyire van befolyással a történésekre. Egy olyan energiáról van-e szó ami lehetővé tesz dolgokat de nem tesz végérvényessé (vagyis olyan értelemben létezik, mint mondjuk nálunk a 'Sors'... mert ha azt mondjuk, hogy a "sors akarta igy", nem azt értjük ugyebár mögötte, hogy a Sors mint személy akarta ezt; mert a sorsnak nincs tudata) vagy egy öntudatos individumról van szó ami a világot szemléli és néha céljai vannak vele... például hogy legyen egy Kiválasztott itt és itt és pontosan ez és ez legyen a célja, és ezt és ezt vigye véghez mig mindezt eléri.

 

Sőt már ebből is következik egy kérdés. Hogyha az Erőnek konkrét tervei vannak, akkor csak a jó oldalnak van-e terve. Mert ha az Erőnek van akarata akkor akár a sötét oldalának is lehet.

 

Most ugy tünhet csak túl akarom bonyolitani az egészet, de szerintem ez egy izgalmas kérdés, amit ezek nélkül nehéz megválaszolni.

 

Az én verzióm az, hogy az Erő nem annyira konkrét résztvevője az eseményeknek. Anakin mint lehetőség jelent meg szerintem: lehetőség arra, hogy eljöjjön az egyensúly. Az már a világ dolga, hogy mit kezd ezzel az eséllyel. Nem hinném, hogy az Erő előre számolt a fennálló politikai rendszerekkel, Palpatine kisértésével vagy Padméval magával... azért mert ő emberi értelemben nem tervez. Ennél sokkal megfoghatatlanabb.

S a dolgok el nem rendeltetettségét jelzi az amit Yoda is mond az ep.5-ben: a jövő mindig mozgásban van. Anakin megjelenik mint lehetőség, s a jövője ködbe burkolozik, de hogy ebből a ködből mi kristályosodik ki végül, s miután eloszlik egy szuszogó gépembert vagy az Erő bajnokát látni az már csakis az események számtalan behatásán múlik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen... elég durván hangzik az, ha azt mondom, meglehet. Mert ez egyet jelent azzal, hogy milliók halltak meg ebben a koreográfiában, és ennek többszöröse szenvedett tőle több mint 20 évig. Ami egy galaxis örténelmében nyilván kis idő, de azért mégis... Lehetett-e ez az Erő akarata?

Ennek ellenére nálam nagyon ez jön ki, ha eléggé távolról szemlélem a történetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.