Ugrás a kommentre

Anakin/Vader


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Ez szerintem hibás következtetés. Qui-Gon renegát mivoltja éppen azt mutatja, hogy mindig az ösztönei (= az Erő sugallata) után ment. :) Vagy nem tudom, mire gondoltál ezalatt a tagmondat alatt.

Qui-Gon mindenben renegát volt, valószínűleg a fénykarddal kapcsolatban sem tartotta magát annyira Yoda szavaihoz. Azért nem véletlen volt ő a Rend egyik legjobb vívója. Ráadásul, pont, hogy az Élő Erőre fókuszált, nem az Egyesítő Erőre, mint a többi Jedi. Az Élő Erő követői pedig igencsak lendületes jószágok. Csak hát ő már megérett, lenyugodott, de szerintem fiatal korában ugyanolyan volt, mint Obi-Wan.

 

Szerintem a gép egyszerűen korlátozza a mozgását. Lassan reagál, egy gépszerkezet, ne feledd, Anakin elvesztette a végtagjait. A filmekben minden harci droid lassan mozog, (leszámítva Grievous, meg a droidekákat :D).

Szeretem, mikor ilyen gyorsan megcáfolod magad, mert nem kell sokat vesződnöm. Pontosan, minden droid lassan mozgott, kivétel ez alól az a pár tucat, amelyik gyorsan. Még a B1-es harci droidok is gyorsan mozognak, a droidekák úgyszintén, és hát Grievous és a kis testőrsége még meg is tudnak vívni akár a kiválasztottal is (és hála a TCW-nek, már azt is tudjuk, hogy az IG-8X széria sem éppen lassú, és még kommandós droidjaink is vannak). Szóval ennyit arról, hogy Vadert a gépi végtagok bármiben is akadályozhatták volna. Sőt, igazság szerint, Anakin az ep3-ban és Luke az ep6-ban sem volt korlátolt, mert az egyik karja gép volt.

 

Meg gondolom megvalósíthatósági okai is voltak a dolognak (forgatási szempont).

EZ a magyarázat. Egyszerűen az ep4-5-6-ban nem voltak olyan koreográfiák, mint az ep1-2-3-ban. Ott egyszerűbben vívtak (sajnos). De ha most készülne el az ep4, tuti Vader és Ben is sokkal pörgősebben harcolna. Mert mondjuk amit az ep4-ben produkálnak, az a reumás csigák párharcát idézi. Igazság szerint, az a párbaj nagyon kilóg a sorból. Apropó, Vader az ep5-6-ban is elég fürge volt vívás közben.

 

Szóval még ha az Erőközpontú Qui-Gon nevelte volna is, akkor is a fénykard mellett kötött volna ki a srác. :)

Igen, csak annyi különbséggel, hogy nem csak az jutott volna neki. Inkább olyan lett volna, mint Obi-Wan az ep1-ben. Persze valóban sokat számít, milyen a jelleme, ezért is írtam korábban, hogy Obi-Wan fénykard centrikus oktatása párosulva Anakin tett orientált jellemével katasztrófa volt. Szóval ugyanazt írod, amit már én is írtam a témával kapcsolatban a legelején ;) Ha Anakin Erő központúbb tanítást kapott volna, megmaradt a tett orientáltsága, de valószínűleg más felfogásban nyilvánult volna az meg. Lásd: Obi-Wan és Luke.

Amúgy meg, a tanonc akármilyen lehet belül, mindenki változik, pláne egy gyerek, mire felnő. Anakin az ep1 és 2 között akár Yodává is alakulhatott volna, ha olyan tanítja.

 

Luke is olyan volt, aztán hogy lehiggadt az EPVI -ra. Ez szerintem egyértelműen Yoda hatása volt. Én nem éreztem volna reménytelennek ugyanezt a metódust Anakinnál sem.

Egyetértek. Luke az ep5 és 6 között nagyot változott, és ebben nagy szerepe volt Yodának is.

 

Ez a 'Sötét nagyúr' c. könyvben gyönyörűen le van írva:

 

"A mozgatásért és fizikai erőért felelős pneumatikus rendszerek gyakran késve reagáltak az agyából érkező parancsokra. A súlyos köpeny és a mellvért olyannyira gátolták a mozgásban, hogy jószerével alig tudta a válla magassága fölé emelni a kezét. Máris rákényszerült, hogy belekezdjen egy merőben új vívóstílus kidolgozásába, amellyel ellensúlyozhatta nehézkes mozgásának korlátozottságait.

Mindezekkel együtt az alkarjába rejtett szervómotorok és dugattyúk irtózatos testi erővel ruházták fel. Érezte, hogy egyetlen szorítással képes lenne összeroppantani-összepréselni akár fénykardjának markolatát is. Hatalmas súlyokat mozgathatott a puszta kezével."

 

Szóval vannak érvek pro és kontra is. ;)

Ez szép és jó, és az ep3 után pár hónappal játszódó történetben még igaz is (lehet -> azért lehet, mert az EU írók többsége még mindig realizálni akarják azt a korlátlan hatalmat, amit Erőnek becéznek, vagyis Luke-hoz hasonlóan nem felejtik el, amit eddig hittek :D). De az ep4 majdnem húsz évvel később játszódik. Azalatt Vader szerves tagjai eléggé megerősödtek ahhoz, hogy simán hozzászokott a nehéz köpenyhez, és még a művégtagok technológiája is javuljon.

De, hadd cáfoljam gyorsan meg ezt az egész marhaságot. A Star Wars világában valószínűleg már egy ideje vannak mű végtagok. Akkor miért képzeljük, hogy azok önmagukban egy tonnát nyomnak? Éppen ellenkezőleg, inkább az képzelhető el, hogy már kifejlesztettek olyan művégtagokat, amik kényelmesen viselhetőek. Ugyanez igaz arra is, hogy a művégtag reakcióideje már nem ezer év, hanem ugyanolyan gyors, mint a valódi esetében. Elég csak megnézni azt a jelenetet, amikor Luke az új kezét próbálja. A reakció azonnali. Pont Vader ne kapná meg ugyanezt a csúcsminőségű cuccot (és mivel felnyög, mikor Vader lecsapja a kezét, ez már igazolja is, hogy az övé is érzékeli a fájdalmat)? Kizárt. Na most, az eddig ismert összes művégtagos jómadár sem panaszkodott arra, hogy a művégtag korlátozná, pedig Anakinnak erre már egy film és két és fél évadnyi sorozat volt lehetősége. De Luke sem aggodalmaskodott ilyenen, sőt, ahogy elnézem, csak akkor vett róla tudomást, mikor sérülés miatt kilátszódtak az alkatrészei.

Másrészt - és most bekeverem ide kicsit a TCW-t -, Anakin a háború felében ugyanolyan vértet viselt, mint Vaderként. Az sem lassította. Később köpenyt viselt, és az sem (pedig annak ujja és csuklyája is van). A Vader köpeny miért lenne nehezebb (apropó, Dooku is hordja, mégsem korlátozza őt sem). Szóval, ennyit erről. Vadert a Birodalom csúcsminőségű kórházában rakták össze. Szóval a legkorszerűbb művégtagokat kapták meg, ami eddig soha senkit nem korlátozott, sőt, Grievous kifejezetten fürge teremtmény volt, pedig ha valakinél, hát nála jelentkeznie kellett volna a korlátoknak. Másrészt, Vader Jedi korában is hasonló cuccban flangált, és az sem lassította. Talán azért, mert mint manapság, az ilyen harcászati felszereléseket nem úgy építik meg, hogy azok korlátozzák a viselőit (ha a klónokat nem lassítja a teljes testpáncél, na majd pont az Erővel is felvértezett Sith nagyurat fogja egy vállvért, meg egy köpeny). :)

 

Azt én sem állítom, hogy legyőzhetetlen. De az Erő őt teremtette hogy legyőzze a Sith-et. Én úgy gondolom hogy az első alkalom az Ep3-ban lett volna csak rosszul döntött. Persze lehetséges az is hogy az Erő úgy "rendezte" az eseményeket, hogy a Kiválasztott ismerje meg milyen Sith-nek lenni és így pusztítsa el a Sith-et.

Egyetértek, de szerintem az már a második alkalom volt, az első akkor volt, amikor az irodában rászegezte Palpatine-ra a fénykardot. Ha akkor támad, párbajra kényszeríti Palpatine-t (máig nagyon tetszik McDiarmid játéka abban a jelenetben: a bal keze idegenesen idegesen mocorog, de a jobb meg se rezdül, készen arra, hogy a kezébe ugorjon a kard. ZSENIÁLIS!). Párbajban pedig minden esélye meg lett volna. De az Erőben erősen kétlem, hogy lett volna esélye Sidious ellen. Nem véletlen az sem, hogy végül Vader úgy győzte le, hogy ahhoz csak fizikai erő kellett. Az sem véletlen, hogy tudatosan még Obi-Wan Erőlökését is csak felfogni tudta, kivédeni, mi több, áttörni nem sikerült neki. Az ösztönös Erőhasználatnál pedig többre lenne szükség Sidious ellen, hiszen övé a Sötét Oldal teljes hatalma. Az pedig még Yoda kezéből is kiverte a kardot (ami nekem azt sugallja, hogy ha Sidious igazán rákezd, akkor fénykarddal már háríthatatlan az Erővillám -> amit megerősít, hogy Windu is leizzadt, pedig még ő sem kapott teljes sugarat akkor, max annyit, amivel Luke-ot pirítgatta). Az pedig kizárt, hogy Anakin képes lenne puszta kézzel elhárítani az Erővillámokat.

Sidioust akkor az irodában Winduval együtt tudták volna legyőzni. Bár...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kitérve Anakin kapcsolatára a sötét oldallal, Anakin csak akkor eszmélt rá, hogy mi is valójában a sötét oldal, miután már a műtőasztalon feküdt a fekete páncélban. A ROTS könyvből idézve:

 

Íme, ilyen érzés Anakin Skywalkernek lenni, most és mindörökké: Az univerzumod első hajnali fénysugara fájdalommal születik. A fény éget téged. Mindig is égetni fog. Éned egy része örökké ott fekszik majd a fekete üveghomokon, egy tűztó mellett, miközben olthatatlan lángok marnak a húsodba. Hallod súlyos lélegzeted hangját. Durva, nyers hang, máris végigcsikarja az idegeidet, de nem tudod megállítani. Soha többé. Még csak lelassítani sem tudod. Hiszen semmi nem maradt a tüdődből. Mellkasodba drótozott gépek lélegeznek helyetted. Örökké azok pumpálják véráramodba az oxigént. Lord Vader? Lord Vader, hallasz engem? És te nem hallod, legalábbis nem úgy, ahogy eddig hallottál. A fejedet bebörtönző acélhéj szenzorai közvetlenül a szavak jelentését szivárogtatják az agyadba. Kinyitod megperzselt, fakó szemed; optikai szenzorok integrálják a fényeket és árnyékokat a világ förtelmes, csalóka képmásává körülötted. Vagy talán az is lehet, hogy a képmás tökéletes, és maga a világ lett förtelmes... ? Padmé? Itt vagy? Jól vagy? - próbálod kimondani, de egy idegen hang szólal meg helyetted a szétégett ajkaid, nyelved és torkod pótlékaként szolgáló beszélőgépből. - Padmé? Itt vagy? Jól vagy? Nagyon sajnálom, Lord Vader. Attól tartok, ő meghalt. Úgy tűnik, féktelen haragodban elpusztítottad őt. Ez jobban éget, mint akkor, ott a láva... - Nem... nem, ez nem lehetséges! Szeretted őt. Mindig is szeretni fogod. Soha nem akarnád a halálát. Soha. Azonban emlékszel... Mindenre emlékszel. Emlékszel a sárkányra, amely világra hozta szívedben Vadert, hogy elpusztítsa őt. Emlékszel a Vader vérében keringő jéghideg méregre. Emlékszel Vader haragjának izzó kohójára és a fekete gyűlöletre, amivel megragadtad a torkát, hogy beléfojtsd hazug szavait... És elérkezik egy lángoló pillanat, amikor végül megérted, hogy soha nem létezett sárkány. Nem volt semmiféle Vader. Csak te voltál. Te, Anakin Skywalker. Hogy mindez te voltál. Te vagy. Csakis te. Te tetted. Te ölted meg őt. Megölted, mert végezetül, amikor végre megmenthetted volna... amikor elmehettél volna vele... amikor gondolhattál volna rá... akkor csak önmagadra gondoltál... Ez az a lángoló pillanat, amikor végre megérted a sötét oldal csapdáját, a Sith-ek végső kegyetlenségét... Mert mostantól csak egy az önmagad az, amid valaha is lesz. És őrjöngsz, és üvöltesz, és belenyúlsz az Erőbe, hogy összezúzd az árnyat, amely elpusztított téged, ám olyan mérhetetlenül kevesebb vagy most, mint azelőtt... Most félig gép vagy: mint egy megvakult festő, egy megsüketült zeneszerző... Emlékszel rá, hol volt benned az Erő... Ám az erő, amit megérintesz, emlék csupán, így aztán az egész világromboló haragoddal mindössze a körülötted lévő droidokat és műszereket teszed tönkre, és az asztalt rongálod meg, amire felszíjaztak... és végül meg sem érintheted az árnyékot. Végül még csak nem is akarod. Hiszen, végül nem maradt rajta kívül semmid. Mert a sötét árny megért téged, az árnyék megbocsát neked... az árnyék magába gyűjt téged... És kohóként izzó szívedben, a saját lángjaid között égsz. Hát ilyen érzés Anakin Skywalkernek lenni. Örökké...

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatérve Vader "gyorsaságához"...az sem éppen a fürgeségét támasztja alá, hogy nem képes szaltózni, a lábai súlyából kifolyólag. Úgyhogy, akármilyen hiper-szuper-könnyű ötvözetből vannak azok a végtagok, valamennyire biztos, hogy hátráltatják. Persze, tudom, hogy nyilván a megvalósítás áll a dolgok hátterében (egy nyakig beöltöztetett színész, aki örül, ha lát abban a maskarában, még szép, hogy nem fog szaltókat vetni), de ez szép magyarázat lenne rá a filmeken belül és a könyvben is szépen le van írva. Elméletileg természetesen mindent megcáfol az Erő... akár 10 tonna beton is lóghatna Vader-en, ő képes lenne szaltózni és úgy ugrálni, mint a 873 éves Yoda Dooku ellen. Szóval ennyi erővel, tényleg nem számít semmit semmit hogy milyen öltözéket hord Vader, de annyi biztos, hogy sokkal inkább szüksége van az Erő segítségére ilyen szitukban, mint Anakin-ként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kitérve Anakin kapcsolatára a sötét oldallal, Anakin csak akkor eszmélt rá, hogy mi is valójában a sötét oldal, miután már a műtőasztalon feküdt a fekete páncélban. A ROTS könyvből idézve:

De akkor már nem volt visszaút, de olyan nagyon nem is akart visszatérni. Az egész addigi életét gyűlölte szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem is az egész korábbi életét, de azt mindenképpen, amivé vált (és amivé nem tudott) és amit tett. A gyűlölet pedig erőt adott neki, táplálta a sötét oldalt benne. Az volt számára a könnyebb út.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem is az egész korábbi életét, de azt mindenképpen, amivé vált (és amivé nem tudott) és amit tett. A gyűlölet pedig erőt adott neki, táplálta a sötét oldalt benne. Az volt számára a könnyebb út.

Igen, de akkor és ott nem megvilágosult, hanem majdnem mindenkit utált a régi életéből. Ez a szó szoros értelmében bele is égett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor már nem volt visszaút, de olyan nagyon nem is akart visszatérni. Az egész addigi életét gyűlölte szerintem.

 

Egyetértek, de nekem úgy tűnik, hogy amíg Padmé élt addig volt valami, ami visszahúzta a sötét oldalról. A könyvben le is írták, hogy volt benne valami fucsa érzés, ami nem hagyta el, amíg Padmé meg nem halt. Valószínűleg, hogy amikor a Mustafaron Anakin Padméval "beszélgetett" még lett volna esély, hogy Anakin visszatérjen vagy legalábbis megenyhüljön egy kicsit, amíg Obi-Wan elő nem jött a hajóból. Végülis az ő jelenléte bőszítette fel Anakint. Obi-Wannak sem kellett volna nyugodtan hallgatnia, Anakin véleményét a Jedikről, aztán csak annyit mondani, hogy "Megteszem, amit kell". Amikor Anakin azt mondta: "Én már nem félek a sötét oldaltól." Obi-Wan nyugodtan elmondhatta volna neki, hogy a Jedik nem félnek a sötét oldaltól, épp ezért harcolnak ellene. El kellett volna magyaráznia Anakinnak, hogy miért tartja Palpatinet gonosznak, hogy miért nem jó, amit Anakin csinált. Épp az volt a baj, hogy keveset beszéltek. Vader meg nekem úgy tűnik, hogy azért maradt Sidius oldalán, mert már semmi sem maradt neki rajta kívűl. Elvégre azért állt át a sötét oldalra, hogy megmentse Padmét, hogy meglegyen hozzá a hatalma, aztán a sötét oldal elhatalmasodott felette és megfeledkezett valódi céljáról, és csak a műtőasztalon fogta fel, hogy, ő volt szerelme hálálának okozója. Magától kellett volna megvédenie Padmét, az pedig a legnehezebb. Úgy tűnik, ha Obi-Wan magával viszi Anakint az Utapaura vagy ott marad a templomban már nagyobb esély van rá, hogy Anakin nem áll át. Obi-Wan tudta volna támogatni a fiút és segíthetett volna neki. Végülis Vader, miután mindent elvesztett, és ráeszmélt, hogy ennek ő volt az oka, lehetséges, hogy legjobban magát utálta. Csak miután megtudta, hogy van egy fia, majd, hogy egy lánya, már újra lett igazi értelme az életének. Ezután kezdett belőle előtörni a régi énje. A járása és a személyisége is megváltozott. Már figyelme főként a fiára öszpontosult. Egyszóval sok lehetőség lett volna Anakinnak elkerülni ezeket az eseményeket, amiknek sajnos bekellett következnie, hogy előkészítsék az eredeti trilógiát. A legrosszabb, hogy a prequel trilógiában a főhősből lesz a főgonosz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Anakin miután áttért a sötét oldalra, már el volt veszve. Padmé nem maradt volna mellette akkor már, és ezt Anakin/Vader nem tűrte volna. Szerintem mindenképp tragédia a vége, és ez Obi-Wan -tól független.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kitérve Anakin kapcsolatára a sötét oldallal, Anakin csak akkor eszmélt rá, hogy mi is valójában a sötét oldal, miután már a műtőasztalon feküdt a fekete páncélban. A ROTS könyvből idézve:

 

... És kohóként izzó szívedben, a saját lángjaid között égsz. Hát ilyen érzés Anakin Skywalkernek lenni. Örökké...

Ezek a sárkányos utalások Anakinnál, valamint bármely szereplővel kapcsolatban az "ilyen érzés ...-nek lenni" kezdetű gondolatok a ROTS könyv legjobb részei. :) Anno amikor a film után elolvastam, ez hozta hozzám igazán közel Anakin/Vader figuráját, a saját személyes tragédiáját, s mindazt, ami a filmben is benne volt, de számomra mégis a könyv által vált először totálisan átélhetővé. A filmet nem tudtam utána még sokáig (legalább egy hónapig) újra megnézni, de a könyv kéznél volt, és betöltötte az űrt.

 

 

Egyszóval sok lehetőség lett volna Anakinnak elkerülni ezeket az eseményeket, amiknek sajnos bekellett következnie, hogy előkészítsék az eredeti trilógiát. A legrosszabb, hogy a prequel trilógiában a főhősből lesz a főgonosz.

Az az egyik nagyon jó dolog a Star Wars-ban (többek között persze), hogy itt előbb volt a főgonosz, és csak utána csinált belőle Lucas hőst, úgymond visszafelé - akár a Jedi visszatér végét nézzük, ahol ismét hős lett, akár az utána elkészült előzményeket, ahol még hős volt (ha nem is az a tipikus, színtisztán jó fajta). Engem nagyon megfogott azzal, hogy egy általánosan utált karakterből volt képes szerethető figurát teremteni, a körülmények és a motivációk bemutatásával, amelyeken keresztül megérthettük, hogy történhetett meg mindez.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a sárkányos utalások Anakinnál, valamint bármely szereplővel kapcsolatban az "ilyen érzés ...-nek lenni" kezdetű gondolatok a ROTS könyv legjobb részei. :) Anno amikor a film után elolvastam, ez hozta hozzám igazán közel Anakin/Vader figuráját, a saját személyes tragédiáját, s mindazt, ami a filmben is benne volt, de számomra mégis a könyv által vált először totálisan átélhetővé. A filmet nem tudtam utána még sokáig (legalább egy hónapig) újra megnézni, de a könyv kéznél volt, és betöltötte az űrt.

 

 

Az az egyik nagyon jó dolog a Star Wars-ban (többek között persze), hogy itt előbb volt a főgonosz, és csak utána csinált belőle Lucas hőst, úgymond visszafelé - akár a Jedi visszatér végét nézzük, ahol ismét hős lett, akár az utána elkészült előzményeket, ahol még hős volt (ha nem is az a tipikus, színtisztán jó fajta). Engem nagyon megfogott azzal, hogy egy általánosan utált karakterből volt képes szerethető figurát teremteni, a körülmények és a motivációk bemutatásával, amelyeken keresztül megérthettük, hogy történhetett meg mindez.

 

Hozzám is a könyv által került közelebb és vált átélhetővé Anakin/Vader figurája. Ez az egyik legjobb a könyvben, hogy leírja minden egyes karakter szemszögéből a történetet. Még R2 és C-3PO szemszögét is leírja. Én amúgy nemrég olvastam el, hogy mi volt amíg nem létezett a prequel trilógia és Vader egy afféle "misztikus" karakter volt. Mi minden történt Vaderrel a 4,5,6. részek közben és a 3. rész után. Ahogy észrevettem Vader már valóban semmi más nem volt, mint egy gyilkoló-gép és egy ember, aki mindent elvesztett, amíg meg nem tudta, hogy van egy fia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

A Csillagok Háborúja első három része után, úgy gondolom, hogy Anakin nem csak Palpatin és a szerettei elvesztése miatt lett gonosz. Folyamatosan azt éreztem, hogy Yodáék is szerepet játszottak ebben, a túl egyhangú és túl szigorú szabályaikkal együtt. Mert attól még, hogy valaki erőérzékeny, nem biztos, hogy tudatosan a dogmatikus Jedi rendet választaná. Végül is nem véletlen, hogy már egész kicsi korukban be adták őket a templomba, hogy minél korábban elkezdjenek tanulni. Anakin ennek a kritériumnak eleve nem felelhetett meg, hisz ő már túlkoros volt, s ha azt vesszük, akkor ő már feltudta mérni a dolgok súlyát. Tehát, egy legendás Jedi bukásához, hozzájárult az a közösség, mely a lehető legnagyobb tiszta lelkű hőst akarta belőle létrehozni.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Csillagok Háborúja első három része után, úgy gondolom, hogy Anakin nem csak Palpatin és a szerettei elvesztése miatt lett gonosz. Folyamatosan azt éreztem, hogy Yodáék is szerepet játszottak ebben, a túl egyhangú és túl szigorú szabályaikkal együtt. Mert attól még, hogy valaki erőérzékeny, nem biztos, hogy tudatosan a dogmatikus Jedi rendet választaná. Végül is nem véletlen, hogy már egész kicsi korukban be adták őket a templomba, hogy minél korábban elkezdjenek tanulni. Anakin ennek a kritériumnak eleve nem felelhetett meg, hisz ő már túlkoros volt, s ha azt vesszük, akkor ő már feltudta mérni a dolgok súlyát. Tehát, egy legendás Jedi bukásához, hozzájárult az a közösség, mely a lehető legnagyobb tiszta lelkű hőst akarta belőle létrehozni.

Ez pontosan így van. :) Anakin az új hullámos Jedi nemzedék első tagja. Luke a második. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Róla nem tudunk annyit, hogy ez kijelenthető legyen.

 

A hozzáállása miatt gondolom. Sokkal lazább Jedi mint a többiek. Ő is ellentmond néha a tanácsnak(Kenobi mondja is neki hogy Tanácstag lehetne ha megváltozna). Azaz a megérzéseire hallgat inkább mint a Tanácsra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzáállása miatt gondolom. Sokkal lazább Jedi mint a többiek. Ő is ellentmond néha a tanácsnak(Kenobi mondja is neki hogy Tanácstag lehetne ha megváltozna). Azaz a megérzéseire hallgat inkább mint a Tanácsra.

 

De annyira nem ragaszkodó mint Anakin vagy Luke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Qui-Gon is csak arra példa, hogy a Rend nem tökéletesen homogén, a Jedik között is vannak szabadabban gondolkodó emberek, max. annyi a különbség, hogy van, aki a keretek között azért megtalálja a maga helyét, míg van, akinek ki kell törnie, mert nagyon nem passzol. Persze Anakin esetében nagyon sok tényezőt lehet felsorolni, amelyek végül az átállásához vezettek, köztük a ragaszkodást, a szerelmet, a hatalomvágyat, Palpatine nagyon ügyes manipulációit, a Rend nyilvánvalóan téves eljárásait Anakinnal kapcsolatban. Ezek együtt hatottak, így gyakorlatilag esélytelen volt kitérni a hatásuk elől.

Qui-Gon esetében nem tudunk ilyen háttérről. Ő szerintem jól elvolt a Renden belül, csak a maga módján tette úgy a dolgokat, ahogy helyesnek látta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Qui-Gon is csak arra példa, hogy a Rend nem tökéletesen homogén, a Jedik között is vannak szabadabban gondolkodó emberek, max. annyi a különbség, hogy van, aki a keretek között azért megtalálja a maga helyét, míg van, akinek ki kell törnie, mert nagyon nem passzol. Persze Anakin esetében nagyon sok tényezőt lehet felsorolni, amelyek végül az átállásához vezettek, köztük a ragaszkodást, a szerelmet, a hatalomvágyat, Palpatine nagyon ügyes manipulációit, a Rend nyilvánvalóan téves eljárásait Anakinnal kapcsolatban. Ezek együtt hatottak, így gyakorlatilag esélytelen volt kitérni a hatásuk elől.

Qui-Gon esetében nem tudunk ilyen háttérről. Ő szerintem jól elvolt a Renden belül, csak a maga módján tette úgy a dolgokat, ahogy helyesnek látta.

10/10 :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Qui-Gon is csak arra példa, hogy a Rend nem tökéletesen homogén, a Jedik között is vannak szabadabban gondolkodó emberek, max. annyi a különbség, hogy van, aki a keretek között azért megtalálja a maga helyét, míg van, akinek ki kell törnie, mert nagyon nem passzol. Persze Anakin esetében nagyon sok tényezőt lehet felsorolni, amelyek végül az átállásához vezettek, köztük a ragaszkodást, a szerelmet, a hatalomvágyat, Palpatine nagyon ügyes manipulációit, a Rend nyilvánvalóan téves eljárásait Anakinnal kapcsolatban. Ezek együtt hatottak, így gyakorlatilag esélytelen volt kitérni a hatásuk elől.

Qui-Gon esetében nem tudunk ilyen háttérről. Ő szerintem jól elvolt a Renden belül, csak a maga módján tette úgy a dolgokat, ahogy helyesnek látta.

 

 

Csatlakozom Odyhoz. :clap: :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is nem véletlen, hogy már egész kicsi korukban be adták őket a templomba, hogy minél korábban elkezdjenek tanulni. Anakin ennek a kritériumnak eleve nem felelhetett meg, hisz ő már túlkoros volt, s ha azt vesszük, akkor ő már feltudta mérni a dolgok súlyát.

Mint ahogy a másik topikban írtam, ott van Luke is, aki felnőtt fejjel kezdett el tanulni, és bár Yoda kicsit hezitált, végül tanította a régi Jedi-szabályok szerinti nagyon nagy túlkorossága ellenére. Az pedig, hogy valaki fel tudja mérni a dolgok súlyát, történhet a másik irányba is. Felnőtten megválasztani, hogy Jedi leszel, szerintem nagyobb elköteleződés a Rend felé, mintha valakit születése folytán nevelnek erre, és nincs választása (a leendő Jedik kiválasztás csecsemőkorban csak az által, hogy ott van bennük az Erő, még nem jelent garanciát arra, hogy megfelelő Jedi is válik belőlük, ott van pl. Dooku, aki szintén Jedi volt meddig, aztán egyszer csak átállt a másik oldalra). Felnőtt fejjel pedig felmér, és úgy dönt tekintetbe véve, hogy mivel jár a Jediség.

 

De annyira nem ragaszkodó mint Anakin vagy Luke.

Qui-Gonban is volt egy kevés ragaszkodás, pl. Anakin felé. Bár a hajónál azt mondja, hogy nem taníthatja a fiút, de maga mellett tartotta, hogy figyelje őt, utána pedig megmondja Obi-Wannak, hogy tanítsa, pedig a Tanács még messze nem adta áldását rá. Persze nála olyan ragaszkodásról nem lehet beszélni, mint a fentiek esetében, de egy picikét talán megvolt benne, csak az okai voltak mások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Jó ez a cucc! :D

 

Beírom neki: Doctor Who?

Válasza: YES!

 

LOL! :D

 

A legjobb az, amit arra válaszol, ha csak valami halandzsát gépelsz be neki :D

 

 

 

"I find your lack of articulation disturbing." Azaz "Sérti a fülem, ez az artikulálatlan beszéd." :lol:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm...

 

Érdekes, pont a napokban elmélkedtem az Anakin/Vader kérdésről. No nem egészen abban a formában, ami itt korában felvetődött, hanem az alábbiban..

 

Már a CW S2 megtekintése után is kezdem azt érezni, hogy a SW egyre inkább Anakinról szól, s nem Vaderről. Korábban a leggonoszabb filmes karakter egyre hátrébb szorul, jelentősége kisebb lesz - hisz jóval nagyobb súllyal szerepel a történetben Jedi-kora. Én spec örülök ennek, de azért az veszély benn van, hogy mondjuk később, esetleg unokáink értetlenül fognak nézni az ősöktre, mikor is a gonosz Vader nagyúrról regélnek. Sarkítva: "Hisz az csak egy mellékszereplő... "

 

Ez a tézis különösen igaz az EU tekintetében, ott Luke viszi a prímet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.