Ugrás a kommentre

Anakin/Vader


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

De ha csak a filmeket nézzük akkor csak ketten élték túl

"A megmaradt Jediket pedig egymás után felkutatjuk, és megsemmisítjük."

"Átkódoltam az üzenetet, így figyelmeztet-hetjük a túlélő Jediket, hogy ne jöjjenek ide."

Vagyis a film szerint is maradtak még, annak ellenére, hogy mutatni nem mutattak egyet sem. Plusz ott volt Luke és Leia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Frenkie! Miért gondolod, hogy Qui-Gonn Jinn életben maradásával nem lett volna Palpatine császár?

 

Szerintem Qui Gonn életben maradása max csak arra hathatott volna, hogy Anakin ne álljon át. Persze, Qui-Gonn bölcs Jedi volt, de akkor is csak egy Jedi, és Palpatine-t már akkor kancellárrá választották, amikor még élt, ergo ezt megakadályozni ő sem tudta volna.

 

Palpatine terve zseniális volt. Számos alappillérre épült, és bármily meglepő, Anakin átcsábítása nem tartozott ezek közé. Sokkal inkább fontosabb volt, hogy leadja a klónrendelést, kitörjön a háború, találjon maga mellé egy Sith-et, aki képes összetoborozni a szeparatistákat, (Dookut, Maul helyére), és ő maga pedig főkancellári pozícióba legyen, ahonnan egyre nagyobb és nagyobb befolyásra tehessen szert.

 

Persze, Anakin megnyerését mindig is fontos feladatnak kezelte, de nem ettől tette függővé a birodalom létrehozását. Amikor Dookut kivégeztette Anakinnel, a fiú már komoly eséllyel indult a tanítványi címért, de ha Anakin nem sújtotta volna le Windura, és vágta volna le a kezét, és Windu mellé állt volna, akkor Palpatine őt sem kímélte volna. És jól látható, hogy Palpatine nem tett fel mindent Anakin mozdulatára: Windu fénykard sújtásakor is emeli már a kezét, ergo ha Anakin nem csapja le Windu kezét, máris jött volna a villámadag. Persze nem biztos, hogy legyőzte volna Windut, de azért van rá sansz. Arról nem is beszélve, hogyha Qui-Gonn nevelése miatt Anakint kevésbé tudta volna befolyásolni Palpatine, akkor az egész "Jedi - leszámolós, Anakin beavatós" mizériát máshogy csinálta volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul, ha Qui-Gon neveli, valószínűleg Palpatine számára nagyon gyorsan kiderült volna, mennyire fogékony úgy a fiú a Sötét Oldalra. És ha az jön le neki, hogy egyáltalán nem, vagy nem annyira, hogy arra érdemes legyen időt áldozni, akkor eleve mindent máshogy alakít. Anakin átállítása és a Birodalom megszületése két, egymás sikerétől független terve volt Palpatine-nak.

 

És e mellett sok egyéb tényező is van, ami bőven sok ha szócskát eredményez. Nem tudni, hogyan reagált volna Qui-Gon a szeparatista krízisre, pláne, hogy annak kirobbantója a volt mestere. Nem tudni, hogyan tanított Qui-Gon. A szellemisége, a felfogása egy dolog, de a módszereiből sajnos nem igazán kaptunk betekintést. Nem tudni például, hogy mennyi időt töltött a Templomban. Mert ha esetleg ideje nagy részét a Coruscanton kívül tölti, akkor kevés esélye lett volna Palpatine-nak Anakinnal találkozni és befolyásolni. Ha viszont sok időt töltöttek volna a bolygón, akkor pont az ellenkezője valósul meg.

Nem szabad feledni, hogy Qui-Gon akármennyire is szimpatikus tettei és híre alapján, életének utolsó pár napját ismerhetjük. Nem tudni, hogyan élte volna meg a következő tíz évet. Na meg, a prófécia beteljesülése miatt eleve, esélye sem volt megélni az ep1 végét :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egen... A gond csak az, hogy Obi-wan baromira nem állt készen Anakin tanítvánnyá fogadására. Az EpII-ig abszolút nem volt a helyzet magaslatán... ha a 13 évvel későbbi énje kapta volna meg Anakint, a srác teljesen más úton indult volna el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert Jinn nyíltabb volt mint Obi-wan. Valószinü beszélhetett volna neki Padméról, és a félelméről. Szerintem Palpi akkor nem tudta volna hűlyíteni Anakint. Azaz a döntő pillanatban kinyírja Palpit és nem mellé áll. De persze ezek csak feltételezések. A legelső lépések egyike Anakin átállásában Qui-Gon halála. Legalábbis szerintem.

 

 

 

Frenkie! Miért gondolod, hogy Qui-Gonn Jinn életben maradásával nem lett volna Palpatine császár?

 

Szerintem Qui Gonn életben maradása max csak arra hathatott volna, hogy Anakin ne álljon át. Persze, Qui-Gonn bölcs Jedi volt, de akkor is csak egy Jedi, és Palpatine-t már akkor kancellárrá választották, amikor még élt, ergo ezt megakadályozni ő sem tudta volna.

 

Palpatine terve zseniális volt. Számos alappillérre épült, és bármily meglepő, Anakin átcsábítása nem tartozott ezek közé. Sokkal inkább fontosabb volt, hogy leadja a klónrendelést, kitörjön a háború, találjon maga mellé egy Sith-et, aki képes összetoborozni a szeparatistákat, (Dookut, Maul helyére), és ő maga pedig főkancellári pozícióba legyen, ahonnan egyre nagyobb és nagyobb befolyásra tehessen szert.

 

Persze, Anakin megnyerését mindig is fontos feladatnak kezelte, de nem ettől tette függővé a birodalom létrehozását. Amikor Dookut kivégeztette Anakinnel, a fiú már komoly eséllyel indult a tanítványi címért, de ha Anakin nem sújtotta volna le Windura, és vágta volna le a kezét, és Windu mellé állt volna, akkor Palpatine őt sem kímélte volna. És jól látható, hogy Palpatine nem tett fel mindent Anakin mozdulatára: Windu fénykard sújtásakor is emeli már a kezét, ergo ha Anakin nem csapja le Windu kezét, máris jött volna a villámadag. Persze nem biztos, hogy legyőzte volna Windut, de azért van rá sansz. Arról nem is beszélve, hogyha Qui-Gonn nevelése miatt Anakint kevésbé tudta volna befolyásolni Palpatine, akkor az egész "Jedi - leszámolós, Anakin beavatós" mizériát máshogy csinálta volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egen... A gond csak az, hogy Obi-wan baromira nem állt készen Anakin tanítvánnyá fogadására. Az EpII-ig abszolút nem volt a helyzet magaslatán... ha a 13 évvel későbbi énje kapta volna meg Anakint, a srác teljesen más úton indult volna el.
Nekem az a véleményem, hogy bárki taníthatta volna Anakint, a sorsa ugyanez lett volna. A génjeibe volt kódolva a ragaszkodás.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem részben Dzséjtnek, részben pedig Frenkie-nek van igaza.

 

Palpatine Anakin nélkül is megpróbált volna császárrá válni, és biztos lett volna egy B terve, ami lehetett akár Dooku is, viszont biztos vagyok benne, hogy nehezebb dolga lett volna a Jedi rendet kiírtania, ha Anakin elvhű Jedi marad, amikor szembe kerülnek egymással. Kellett volna még kis muníciót halmoznia intrikákból.

 

Valamint ha Qui-Gon tanítja Anakint, aki jobban megnyílik előtte, és nincs titkolózás és félreértés meg féltékenység, hanem van helyette bizalom, ami kifogta volna a szelet Palpatine Anakinnal kapcsolatos hajója/terve vitorlájából, így nem is kerülhetett volna a főkancellár olyan bizalmas barátságba Anakinnal, hogy esélye legyen nyílt konfliktus esetén maga mellé állítania. Ellene pedig nehezebb lett volna minden, ahogy fentebb is írtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért egy komplett klón légió még Anakinon is átgázolt volna ;) Eleve, azt feltételezzük, hogy ha Anakin nem kerül a Sötét Oldal peremére, akkor is ott lenne Palpatine letartóztatásakor. Én azt mondom, az sem biztos, hogy még élt volna akkor. Palpatine ismerte a jóslatot, naná, hogy ha nem tud áttéríteni, akkor megölet egy ilyen potenciális veszélyforrást, lehetőleg még azelőtt, hogy veszélyt jelentene rá, azaz már gyerekkorában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kicsit olyan ez a helyzet, mint amiről a Harry Potter témában beszéltünk. Lehet, hogy máshogy alakult volna, ha pl Harry nem veszi el Draco pálcáját, de nem véletlen, hogy elvette.

A jövő mindig mozgásban van, de általában ugyanarrafelé folyik. Anakin megpróbált beleavatkozni, hogy megmentse a feleségét. Luke is megpróbált beleavatkozni, mert látta, hogy a barátja bajban van, ő megúszta egy kézlevágással.

 

 

Úgyhogy szerintem Qui-Gon halála (pontosabban az utolsó pár napja, a halálát is beleértve) épp olyan sarkalatos pontja a történteknek, mint az, hogy Palpatine-nek nem esett a fejére egy féltégla még szenátor korában :D

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kicsit olyan ez a helyzet, mint amiről a Harry Potter témában beszéltünk. Lehet, hogy máshogy alakult volna, ha pl Harry nem veszi el Draco pálcáját, de nem véletlen, hogy elvette.

Kicsit olyan, de pont a "jövő mindig mozgásban van" dolog miatt teljesen más a helyzet. A Harry Potterben konkrétan meg van minden előre írva, a Star Warsban ellenben még a kiválasztott próféciája is homályos, hát még a kiválasztott jövője. A filmekben számos dolog mutat arra, hogy az események, bár a végkimenetelük ugyanaz lett volna (egyensúly lesz az Erőben), egészen máshogy is lepereghettek volna. Az ep1-ben ugye Anakin jövője ködbe burkolózik. Az ep3-ban Yoda szavai, vagyis, hogy talán rosszul értelmezik a próféciát, teszi nyilvánvalóvá, hogy az is homályos. Az ep5-ben végül konkrétan ki is mondja, hogy a jövő mindig mozgásban van, de ehhez fontos hozzátenni, hogy Yoda és Luke is csak azt nem látták, mi lesz Hanék sorsa, minden mást igen. Vagyis, itt is volt egy dolog, ami biztosan előre meg volt írva (Hanék bajba kerülnek), de maga az odavezető út, és ebben az esetben maga a végkifejlet is ködbe volt burkolózva.

Szóval a különbség a két széria próféciája között az, hogy Harry Potter sorsában minden előre el volt rendelve, míg Anakin sorsában csak egyetlen dolog. Az előbbi a sorsszerűségről szól, az utóbbi pedig szerintem a döntésről. Hogy milyen döntést hozunk meg, ha tudjuk, mi a végzetünk. És ez igaz mindkét Skywalkerre (hiszen Luke is megismerte a saját végzetét az ep5-ben a Dagobahn). Tömören összefoglalva: Anakinnak volt választása, Harry-nek nem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Szóval az, hogy volt valaha is padawanja, nem nagy érdem. Ez nagyon sok Jedi lovagról elmondható, akik sohasem kaptak stokit a Tanácsban.

Többek között Qui-Gon Jinn-ről, aki ráadásul már rengeteg tapasztalattal rendelkezett és legalább annyira bölcs volt. Egyetlen hibája, hogy szeretett a saját feje után menni, melyben jócskán hasonlított Anakin-ra. Qui-Gon-nal ellenben, Anakin-t még a Tanács tagjává is megválasztották, ráadásul a 22 évével a Tanács legfiatalabb tagjává vált. Anakin szimplán hataloméhes volt, amit Palpatine remekül észrevett és ki is használt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakint régen, mint sokan mások Darth Vaderként ismertem meg. Az Új Remény idején még csak egy gonosz feketeruhás, hortyogós embernek ismertem. Aztán a Birodalom visszavágban kissé eltérően viselkedett az előző résztől, főleg miután már tudta, hogy Luke a fia. A film során ha egy kicsit is, de végre bepillantást engedett maszkja mögé és megtudhattuk hova szokott visszavonulni és, hogy az Uralkodó a mestere. Vader karaktere a film során változáson ment át. A film elején még a szokásos egyenes testtartással, méltósággal lépkedett, de a film végén már gyorsított tempóban és olyan mozgással, mint ahogy annak idején Anakinként tette és a Lukkal való párbaja során jótanácsokat adott a fiúnak. Majd jött a Jedi visszatér ahol már főként csak Lukera fordult a figyelme. Megtudtuk, hogy Anakin Skywalker volt a neve és végre megismerhettük a benne rejlő kis jóságot is és megláttuk teljes egészében az embert, aki a maszk mögött volt. Nekem őszintén fogalmam sem volt, hogy miért kopasz és miért sebes a feje és ezen elég sokáig gondolkodtam. Vader karakterének misztikussága kezdett megszűnni, de még mindíg sok kérdés megválaszolatlan maradt. Pl.: hogy hogy lett belőle Vader és miért? Nos, erre megkaptuk a választ a prequel trilógiából. A fő oka az átállásának anyja halál és szerelmének megmentése volt, ami persze nem következett be. Vaderré pedig már a 2. részben kezdett "átváltozni": elvesztette a jobb karját, majd azt géppel pótolták, a 3. részben meg ugye bezárult a kör és ott elvesztette a bal karját is és a lábait, és leégett. Ezután már csak a fekete páncél kellet és megszületett Vader nagyúr. Mostmár legalább tudjuk, hogy a bal keze, amit levágott Luke már a 2. rész óta megvan. Lucasnak mindenre sikerült megadni a választ Vaderrel kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Anakin egyedűl is elbírt volna Palpival, gondolom nem véletlenül volt ő a Kiválasztott.

A kiválasztottság még nem teszi halhatatlanná, se legyőzhetetlenné. Számos, a kiválasztottság midi-chlorian szintjét valószínűleg alulról sem súroló Jedi győzte már le, mint Obi-Wan Kenobi és Dooku gróf. És a TCW alatt olyat is láttunk, hogy legyőzte nem Erőhasználó is. Anakin ösztönösen használja az Erőt, de távolról sem olyan jól, mint Yoda vagy Sidious. Ezek ketten fénykard nélkül is levernék, mint vak a poharat. Ahhoz, hogy Anakin szembe tudjon szállni Palpatine-nal az Erőt használva, még baromi sokat kellett volna tanulnia. Egyedül fénykardpárbajban lett volna esélye, sőt, abban valószínűleg győzött is volna, de Sidious nem véletlen nem használta sűrűn a kardját.

 

És ez, hogy Anakin ennyire fénykard centrikus lett, mennyire Obi-Wan hibája is. Érdemes ebben a kontextusban Obi-Want megvizsgálni, hiszen ez az ő jelleme is. Obi-Wan, bár ugye Grievous diplomatának tartja, valójában ugyanolyan harcias természet, mint Anakin, és ez megnyilvánul az oktatásában. Hiszen az ep2-ben mit hangsúlyoz? "Ez a fegyver az életed!" Nem az Erő, ami ugye "felvértezi a Jedit", és mind az ep2-ben, mind az ep3-ban van rá példa, hogy az Erővel ugyanúgy meg tudja magát védeni egy Jedi lovag (vagy éppen egy Sith), mint a fénykarddal. Ennek ellenére a jó Kenobi még öreg korában is előbb nyúl a fénykardhoz, mint az Erőhöz, mint ahogy az történt a bárban. Ott a két részeget lazán leteríthette volna az Erővel, hiszen meddig tartott volna neki a falhoz vágnia őket? Semeddig. Ennek ellenére fénykardot rántott és felszelte őket apróléknak, akárcsak korábban Zamot. És Luke-ot is mivel kezdte el oktatni? Fénykarddal. És mindez visszavezethető az ep1-re, ahol Obi-Wan valóságos fénykard zsonglőr. Pörgeti, forgatja, dobálja a kardját, cifrázza (ellentétben Qui-Gonnal) és csak alig-alig használja az Erőt. Ez az ember imádhatja a fénykard zümmögését, szereti használni. Szóval, Obi-Wan elképzelései a Jedikről kicsit érdekesek, szerintem ő sokkal inkább gondol a Rendre harcosokként, mint diplomatákként. És ez a szemléletet valószínűleg akaratlanul, de átragasztotta Anakinra, ami párosulva a fiú tett orientált jellemével, veszélyes egyveleget alkotott. Valószínűleg Anakin már akkor is esélyesebben szállt volna szembe a Sötét Oldallal, ha Obi-Wan a fénykard forgatása helyett az Erő használatára helyezi a hangsúlyt az oktatások alatt. De sajnos Obi-Wan is inkább harcos volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Bocs. most vettem észre az írásod. Van benne valami amit írsz, de Anakin szerintem az Erőt is jól használta mégpedig ösztönösen például a podversenyen. De ha mégsem Palpi villámait visszaverte volna a karddal, míg Windu támadja. Persze szerintem egyedűl is elbánt volna vele.

Obi-Wan csak azért tudta a fiút legyőzni mert nagy hibát vétett. Ugyanazt a motzdulatot használta(melyet nyilván Kenobi tanított meg neki) mint Obi-Wan az EP1-ben Maul ellen. Ezt pedig Kenobi ismerte. Azaz ha Anakin nem csinálja meg ezt a marhaságot nem biztos hogy Kenobi győz.

Dooku is legyőzte igaz de padawanként. Lovagként viszont Anakin simán legyőzte Dookut.

Ez a győzelem jelzi, hogy Anakin mennyire erős. Dooku azért nem egy ma született bárány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku is legyőzte igaz de padawanként. Lovagként viszont Anakin simán legyőzte Dookut.

A kettő között csak három év van, olyan baromi sokat azalatt azért nem tanult ;) A jövőbe pillantgatni meg azért nem ugyanolyan, mint Erővillámokat kivédeni. Az meg, hogy hibát vétett a Kenobival való párbaj végén csak a vége a dolognak, de ha olyan nagy legyőzhetetlen májer, miért nem tudta fél órával korábban legyőzni Obi-Want? Vagy miért nem tudta legyőzni a Halálcsillagon, mikor a szavai szerint már el is hagyta Bent az Erő és most ő lett a mester? Pedig Vader akkor már tényleg Jani volt a gáton. Vagy mi van Cad Bane-nel és Hondoval, akik képtelenek használni az Erőt, és mégsem sikerült őket semlegesíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Vaderként azért Anakin már kissé nehezebben lépkedett, gondolom, ezért nem tudta legyőzni az ősöreg Bent. Bár tudom, Yodát nem zavarta az öreg kora a klónokban, de azért egy lélegeztetős páncélban vívni mégiscsak nehezebb. :)

 

Ami meg a konkrét vitát illeti: van igazság abban, amit mondasz, de ez Qui-Gonn felelőssége is, nem? Mert ha Anakin harcosságát Obi-wan nevelésére fogjuk, akkor Obi-wan harcosságát is számon kell kérnünk Qui-Gonnon. Jó kérdés, hogy az a Jedi, aki felfedezte a halhatatlanságot, ergo remekül ismerte az erőt, miért nem tanította meg Obi-want annak használatára? Persze, mondja neki, hogy figyeljen az élő erőre, stb., de mégis, Obi-wan kardpörgetéseiből és harcos modorából arra kell következtetnünk, hogy Qui-Gonn is kudarcot vallott az Erőre való inspirálásakor.

 

Vagy, ami számomra szimpatikusabb: a mesterek nem erőltetik rá jellemüket a padawanjukra, csupán orientálják őket. Persze, aki erő centrikus, az inkább inspirálja tanítványát az erő tanulmányozására, de alapvetően szerintem a tanítványukra bízzák, hogy a fénykard pörgetésbe vagy az erő használatba akarják-e magukat inkább beleásni. Szóval én úgy gondolom, hogy igen, igaz, hogy Obi-wan fénykard centrikus volt, de ez csak inkább pech volt, mint kényszer Anakinra nézve. Ettől a fiú még választhatta volna az Erőben való elmélyülést, hiszen attól, hogy a mestere fénykard centrikus, még neki nem kell feltétlenül annak lennie -- ld.: Qui-Gonn-Obi-wan. De ebből még egy dolog következik: Anakin könnyen válhatott volna fénykardcentrikussá Qui-Gonn oktatása révén is, hiszen Obi-wannal is ez történt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Vaderként azért Anakin már kissé nehezebben lépkedett, gondolom, ezért nem tudta legyőzni az ősöreg Bent. Bár tudom, Yodát nem zavarta az öreg kora a klónokban, de azért egy lélegeztetős páncélban vívni mégiscsak nehezebb. :) De véletlen a filmekben nem utaltak arra párszor, hogy az Erőben mindez baromira nem számít? ;)

Ja, persze, igaz, az Erővel felvértezve valóban 80+/- évesen szaltózni, hihetetlen mélységeket áthidalni egyetlen urgással (Dooku, Palpatine) sokkal könnyebb lehet, mint sisakban vívni :)

 

Ami meg a konkrét vitát illeti: van igazság abban, amit mondasz, de ez Qui-Gonn felelőssége is, nem? Mert ha Anakin harcosságát Obi-wan nevelésére fogjuk, akkor Obi-wan harcosságát is számon kell kérnünk Qui-Gonnon.

Még továább megyek, számon kell kérnünk Yodán, amiért úgy tanította Dookut, amiért az úgy tanította Qui-Gont. És akkor már számon kérhetnénk Yoda mesterét is, csak tudnánk, ki volt az. :hmm: Persze igazad van, de én csak a közvetlen felelősökre gondoltam, nem pedig a 4000 évvel korábban élt Yoda mesterének a mesterének a meseterének a meseterének a meseterének a meseterének a meseterének a meseterének a meseterének a meseterének a mesterére :D

Amúgy Qui-Gon renegát mivoltja utal arra, hogy ő sem mindig az Erőre hagyatkozott, így érthető Obi-Wan jellemében a "kardozási kényszer". Jól felépítette ezt Lucas. A felcseperedő gyermek óhatatlanul is átvesz a mellette élő felnőtt jelleméből kisebb-nagyobb elemeket. Hiszen ahogy nől fel, tőle tanulja meg a viselkedési formákat. Ez a Jediknél is nagyon igaz. És ezért írtam azt, hogy Obi-Wan akaratlanul is átragaszthatta ezt. Tuti nem szándékosan nevelte ilyenné Anakint, de hiába terelget vagy erőltet (mondjuk szerintem Obi-Wan eléggé ráerőltette magát a padawanjára), Anakin akkor is átvesz dolgokat tőle.

Érdemes összevetni Obi-Wan ep2-es és ep4-es tanítási módszereit Yoda ep5-ben látott módszerével. Yodánál hányszor is használta Luke a kardját? Egy alkalommal, mikor Yoda határozottan mondta neki, hogy nem kellene. Rá is faragott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JA amúgy Qui-Gon renegát mivoltja utal arra, hogy ő sem mindig az Erőre hagyatkozott,

 

Ez szerintem hibás következtetés. Qui-Gon renegát mivoltja éppen azt mutatja, hogy mindig az ösztönei (= az Erő sugallata) után ment. :) Vagy nem tudom, mire gondoltál ezalatt a tagmondat alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, persze, igaz, az Erővel felvértezve valóban 80+/- évesen szaltózni, hihetetlen mélységeket áthidalni egyetlen urgással (Dooku, Palpatine) sokkal könnyebb lehet, mint sisakban vívni :)

 

Szerintem a gép egyszerűen korlátozza a mozgását. Lassan reagál, egy gépszerkezet, ne feledd, Anakin elvesztette a végtagjait. A filmekben minden harci droid lassan mozog, (leszámítva Grievous, meg a droidekákat :D).

 

Meg gondolom megvalósíthatósági okai is voltak a dolognak (forgatási szempont).

 

Amit Obi-wan és Yoda tanításáról mondasz, az abszolút jogos. Viszont én arra céloztam, hogy a mester beállítottsága egy dolog, persze befolyásolja a tanoncot, de nagyon sokat számít az is, hogy a tanonc BELÜL milyen. Anakint én mindig is egy izgága, tenni kész srácnak képzeltem el, nem igazán illik hozzá Yoda stílusa. Szóval még ha az Erőközpontú Qui-Gon nevelte volna is, akkor is a fénykard mellett kötött volna ki a srác. :)

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakint én mindig is egy izgága, tenni kész srácnak képzeltem el, nem igazán illik hozzá Yoda stílusa.

Luke is olyan volt, aztán hogy lehiggadt az EPVI -ra. Ez szerintem egyértelműen Yoda hatása volt. Én nem éreztem volna reménytelennek ugyanezt a metódust Anakinnál sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a gép egyszerűen korlátozza a mozgását. Lassan reagál, egy gépszerkezet, ne feledd, Anakin elvesztette a végtagjait.

 

Ez a 'Sötét nagyúr' c. könyvben gyönyörűen le van írva:

 

"A mozgatásért és fizikai erőért felelős pneumatikus rendszerek gyakran késve reagáltak az agyából érkező parancsokra. A súlyos köpeny és a mellvért olyannyira gátolták a mozgásban, hogy jószerével alig tudta a válla magassága fölé emelni a kezét. Máris rákényszerült, hogy belekezdjen egy merőben új vívóstílus kidolgozásába, amellyel ellensúlyozhatta nehézkes mozgásának korlátozottságait.

Mindezekkel együtt az alkarjába rejtett szervómotorok és dugattyúk irtózatos testi erővel ruházták fel. Érezte, hogy egyetlen szorítással képes lenne összeroppantani-összepréselni akár fénykardjának markolatát is. Hatalmas súlyokat mozgathatott a puszta kezével."

 

Szóval vannak érvek pro és kontra is. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kettő között csak három év van, olyan baromi sokat azalatt azért nem tanult ;) A jövőbe pillantgatni meg azért nem ugyanolyan, mint Erővillámokat kivédeni. Az meg, hogy hibát vétett a Kenobival való párbaj végén csak a vége a dolognak, de ha olyan nagy legyőzhetetlen májer, miért nem tudta fél órával korábban legyőzni Obi-Want? Vagy miért nem tudta legyőzni a Halálcsillagon, mikor a szavai szerint már el is hagyta Bent az Erő és most ő lett a mester? Pedig Vader akkor már tényleg Jani volt a gáton. Vagy mi van Cad Bane-nel és Hondoval, akik képtelenek használni az Erőt, és mégsem sikerült őket semlegesíteni.

 

Azt én sem állítom, hogy legyőzhetetlen. De az Erő őt teremtette hogy legyőzze a Sith-et. Én úgy gondolom hogy az első alkalom az Ep3-ban lett volna csak rosszul döntött. Persze lehetséges az is hogy az Erő úgy "rendezte" az eseményeket, hogy a Kiválasztott ismerje meg milyen Sith-nek lenni és így pusztítsa el a Sith-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.