Ugrás a kommentre

Anakin/Vader


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Üdv Peti! Mi ez a sok supla 'w' ? Beragadt a billentyűzeted? :hmm:

 

Egyébként ez nekem kicsit zavaros. Tehát ha nem fedezik fel a Jedik Anakint, az a fiúnak vagy a galaxisnak miért is jó? :D

Lehet tényleg kicsit zawarosan fogalmazok,ne haragudj.:D

A sok dupla ,,w" egy barátomtól származik,nézzétek el.

Wéleményem szeint ha nem találják meg akkor,elkerülhető ez a mérhetetlen írtás,és pusztítás.De így legalább láthatjuk miwan akkor ha a ,,Sötétségbe taszítják az Erőt"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akkor is lesz valamiféle irtás ha Anakint nem fedezik fel, hisz Sidious terve még a fiú felfedezése előtt készen állt.

 

A dupla w-ket lágyszi elhagyni, legalábbis nálunk. :hmm: Köszönöm!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akkor is lesz valamiféle írtás ha Anakint nem fedezik fel, hisz Sidious terve még a fiú felfedezése előtt készen állt.

 

A dupla w-ket lágyszi elhagyni, legalábbis nálunk. :hmm: Köszönöm!

Aha,értem mire gondolsz.(dupla v-ket hanyagolom majd):D

Viszont Anakinnal ha őszintébbek és megértőbbek,szerinted akkor lehetett volna valamit tenni?A véleményed érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha,értem mire gondolsz.(dupla v-ket hanyagolom majd):D

Viszont Anakinnal ha őszintébbek és megértőbbek,szerinted akkor lehetett volna valamit tenni?A véleményed érdekel.

Köszi a megértést v ügyben. :hmm:

 

Talán igen, de ez nagyon ingoványos terület. Köztudott, hogy én inkább az áttérésnél vélek felfedezni szarvashibát a Jedik, konkrétan Windu részéről.

 

Nagyobb léptékben nézve, talán elkerülhető lett volna az áttérése, talán nem. De ha a Jedik főleg a harmadik részben nagyobb bizalommal vannak iránta, legalább elmondhatnám, hogy végképp nem rajtuk múlott a srác bukása. Így azonban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a megértést v ügyben. :hmm:

 

Talán igen, de ez nagyon ingoványos terület. Köztudott, hogy én inkább az áttérésnél vélek felfedezni szarvashibát a Jedik, konkrétan Windu részéről.

 

Nagyobb léptékben nézve, talán elkerülhető lett volna az áttérése, talán nem. De ha a Jedik főleg a harmadik részben nagyobb bizalommal vannak iránta, legalább elmondhatnám, hogy végképp nem rajtuk múlott a srác bukása. Így azonban...

Értelek.Végülis ugye ,,sötét pályafutását" már a buckalakók likvidálásánál elkezdte.Ott még az is betudható hogy fiatal korára jellemzően önfejü,és lázadó természete van.Ami a 3.részre erősödik és ezt és az érzelmi ingoványosságát használhatja ki Sidious hogy ugymond rést üssön a fiún.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan igazán megértőnek bizonyul Anakinnal a felszálló pályán, ennek ellenére pár perccel később a legfőbb bünősők között emlegeti Anakin... szerintem ez már az a pont ahol teljesen mindegy ki mit mond neki.

Ez lehet, de ha legalább megadta volna Windu az esélyt Anakinnak, hogy pl. magával viszi Palpihoz, és úgy is, a látottak ellenére Palpit választja, akkor most pajzsra emelném a fekete bőrű mestert!

 

Az első változatban így is volt! Csak közben Lucas rájött, hogy ez így túl egyértelmű. Inkább adott egy kis áldozati árnyalatot Anakinnak. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan igazán megértőnek bizonyul Anakinnal a felszálló pályán, ennek ellenére pár perccel később a legfőbb bünősők között emlegeti Anakin... szerintem ez már az a pont ahol teljesen mindegy ki mit mond neki.

Lehet hogy a szerelem,a ragaszkodás is elveszi az eszét.Mert ha mindegy ki mit mond neki akkor az betudható őrültségnek is. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez lehet, de ha legalább megadta volna Windu az esélyt Anakinnak, hogy pl. magával viszi Palpihoz, és úgy is, a látottak ellenére Palpit választja, akkor most pajzsra emelném a fekete bőrű mestert!

 

Az első változatban így is volt! Csak közben Lucas rájött, hogy ez így túl egyértelmű. Inkább adott egy kis áldozati árnyalatot Anakinnak. :hmm:

Windu érzi a fiúban a kétséget... ott helyesen dönt, hogy nem viszi a kétkedőt a Sötét nagyúr közelébe, a hibát szerintem csak ott követi el, hogy szimplán magára hadja, gondolván majd ott is marad a Templomban (ez a hiba abból is adódik, hogy Windu nem tud ezért nem is számolhat a Padméhoz kötödő érzelmi zsaroláshoz, amivel Palpi hatni próbált).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu érzi a fiúban a kétséget... ott helyesen dönt, hogy nem viszi a kétkedőt a Sötét nagyúr közelébe, a hibát szerintem csak ott követi el, hogy szimplán magára hadja, gondolván majd ott is marad a Templomban (ez a hiba abból is adódik, hogy Windu nem tud ezért nem is számolhat a Padméhoz kötödő érzelmi zsaroláshoz, amivel Palpi hatni próbált).

Vagyis akkor az ,,érintetteket" be kellett volna avatni az ügybe?(hogy anakin meg padmé)De akkor meg Anakint kizárták volna,ahogy az el is hangzik.Itt ebben a helyztben véleményem szerint nincs jó megoldás

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu érzi a fiúban a kétséget... ott helyesen dönt, hogy nem viszi a kétkedőt a Sötét nagyúr közelébe, a hibát szerintem csak ott követi el, hogy szimplán magára hadja, gondolván majd ott is marad a Templomban (ez a hiba abból is adódik, hogy Windu nem tud ezért nem is számolhat a Padméhoz kötödő érzelmi zsaroláshoz, amivel Palpi hatni próbált).

Igen, de a Lucasi eredeti koncepció nem ez volt, hanem hogy megy Anakin is. Ez a werkfilmekből egyértelműen látszik. De azután átírta, mert gondolom a vágóasztalon látta, hogy a jelenetsor túl egyértelműen Anakinra keni az egészet. Ezért mondom én, hogy Windut keverte bajba, hogy árnyalja ezzel a karakter, és hogy legyen miről vuitáznunk sokadszorra is. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Bomarral, de Ody, ezt már párszor asszem átbeszéltük :hmm: Abban a szituációban Windu nem dönthetett jól, csak első ránézésre (számára az volt a jó döntés, de ha tudta volna, hogy Anakint Palpatine Padméval érzelmileg zsarolja, akkor jól bezárta volna a fiút valahová, de mivel ő erről nem tudott, ezért egyértelmű volt, hogy Skywalkert NEM viheti magával).

 

Peti: Igen, Anakinnek valamilyen szinten a féltékenység egy picit már az eszét vette. Szerintem szimplán fogalma sem volt kiben bízhat, és kinek az oldalára is álljon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de a Lucasi eredeti koncepció nem ez volt, hanem hogy megy Anakin is. Ez a werkfilmekből egyértelműen látszik. De azután átírta, mert gondolom a vágóasztalon látta, hogy a jelenetsor túl egyértelműen Anakinra keni az egészet. Ezért mondom én, hogy Windut keverte bajba, hogy árnyalja ezzel a karakter, és hogy legyen miről vuitáznunk sokadszorra is. :hmm:

Ami Lucas inditékait illeti: én ugy tudom, hogy azért irta át ezt a részt, hogy egyértelmü legyen, hogy Anakin dönt, hogy a Sötét oldalra lép és nem a külső körülmények vezetik oda (mert az eredetiben, ahol Anakin végig jelen van a jedik és Palpi harcánál ugy is tünhetett volna hogy csak hirtelen ideges lett, mig a Tanácstermes jelenettel egyértelmü, hogy ő mérlegel és dönt ugy hogy ezt az utat választja).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami Lucas inditékait illeti: én ugy tudom, hogy azért irta át ezt a részt, hogy egyértelmü legyen, hogy Anakin dönt, hogy a Sötét oldalra lép és nem a külső körülmények vezetik oda (mert az eredetiben, ahol Anakin végig jelen van a jedik és Palpi harcánál ugy is tünhetett volna hogy csak hirtelen ideges lett, mig a Tanácstermes jelenettel egyértelmü, hogy ő mérlegel és dönt ugy hogy ezt az utat választja).

Viszont szerintem nem mérlegelt,nem gondolkozott.Csak szimplán ész nélkül cselekedett.A szerelem elvette az eszét. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként rosszul tudtam: meghallgattam az audiokommentár idevonatkozó részét, ahol Lucas elárulja miért iktatta be a változtatást, vagyis hogy Anakin visszamegy és nem nézi végig a harcot...

 

Az egyik ok, hogy Windu bemenetele keményebb legyen... ugyanis ugy hogy tudja, hogy a Sith lordhoz megy, sokkal hatásosabb a jelenet.

Illetve a másik és egyben fontosabb ok, hogy a Tanácstermes jelenettel egyértelm legyen, hogy Anakin átállásának fő-mozgatórugója Padmé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről nem régen filóztunk. Akkor arra jutottunk, ha jól emlékszem, hogy pont a tanács termi jelenetek könnycseppjei jelentik azt, hogy Anakin nagyon is tudta, mi lesz annak a következménye, ha átrohan Palpatine irodájába...

Igen-igen! Az a kép ahogy Anakin néz ki tényleg többet mond ezer szónál is :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
A kérdés jó, majdnem rávágtam a választ, de talán nem ennyire egyszerű, ezért még filózok rajta egy kicsit.

Érdekes mód, az EPII közben ötlött eszembe ez a gondolat... A választ én sem tudom. :D Mert az igaz, hogy Anakint legfőképp az érzelmei vezették a sötét oldalra. De ha úgy nő fel mint a többi Jedi, akkor mi lett volna?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezügyben sok mulik Palpatine csalafintaságán. A mostani felállásnál ugy tünik, mintha végig számolt volna Padméval, amire az ep.3-as szövege is utal, amiben Padmé életbentartásával probálja érzelmileg zsarolni. Ha nincs Padmé egész más szálon kellett volna elinduljon... sikerülhetett volna ugy is átállitani? Talán...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padmé egy jó lehetőség volt. Ha nincs ez a szerelem, Palpatine keresett volna más fogást a srácon. Hogy mennyire lett volna ez sikeres, ennek megbecsülése azon múlik, mennyire saccoljuk az átállásban a szerelem és a hatalom (függetlenség)vágy arányát.

Én azon az állásponton vagyok, hogy a szerelem ereje nagyobb volt, tehát szerintem erősen kétséges, hogy más húrokat pengetve is elérte volna Palpatine a célját.

Anakin akkor is egy problémás Jedi lett volna, ha nem szerelmes, de a számára fontos, viszont a Jedik által nem preferált dolgok (pl. egyéni függetlenség) tétje talán nem éri el azt a küszöböt, amin túl már mindenre képes volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.