Ugrás a kommentre

Anakin/Vader


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Én a lenti érvelésetekben már csak azzal nem értek egyet, hogy a Coruscanton majd később a Mustafaron Anakin racionálisan döntött először amellett, hogy Sith- lesz, azután meg amelett, hogy "egyelőre" engedelmeskedni fog Sidiousnak. Amit rá sose lehetett mondani, az az, hogy racionális lett volna (lásd Ep2 kandallós jelenet Padméval: "Azt kéred, hogy legyek racionális, és ez olyasmi, amire nem vagyok képes."). Épp az a legnagyobb baj vele, hogy az érzelmei nagymértékben befolyásolják a tetteit.

Ő nem racionális, épp ellenkezőleg: Windu kezét lendületből csapta le, hogy megvédje Palpatine-t, és egyáltalán nem gondolt a következményekre hosszabb távon (szerintem abban a szent pillanatban még arra sem, hogy ezután már nem igen marad számára más út, mint a Sith - bár lehet, hogy elméletben számolt ezzel a lehetőséggel már a Tanácsteremben is).

A Mustafari hősködése, miszerint legyőzheti Palpit, ha akarja, szintén nem racionalitáson alapszik: számomra ez amolyan erőfitogtatás, hogy bebizonyítsa a lánynak, megoldotta a problémát, már nem kell félniük semmitől, mert ő a leghatalmasabb ember a galaxisban. Itt én is érzem a dominanciát kettejük viszonyában, Anakin egész mondanivalója arra irányul ,hogy bebizonyítsa, tud gondoskodni a feleségéről - az hogy közben az uralkodót is említi, igazából mellékes: szerintem itt még nem gondolkozott komolyan azon, hogy legyőzze az új mesterét. A Mustafaron egyébként is túlfűtött érzelmei még ezerszeresükre nőnek, és ezért kezdi fojtogatni Padmét, mert nem tudja elviselni, hogy a lány a nyakára hozta Obi-want. A viharként tomboló és áttérése óta eltorzult érzelmei diktálják minden szavát a párbaj közben is, és ezért is nem tudja felmérni, hogy nem lenne szabad Obi-wan után a partra ugrania. Összefoglalva: legyőzhetetlennek érzi magát, de ennek akkor nincs racionális alapja - rá is farag rendesen.

Ennek a szenvedélyességnek az utolsó megnyilvánulása a fájdalmas ordítása Padmé halálhírét hallván - mert ez a hír megöl benne minden érzést. Onnantól lesz majd szépen-lassan a könyörtelen, racionális Vader nagyúr.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sötét Oldal lélekre gyakorolt hatásáról pedig még az jutott eszembe (bár ezen a téren gyakorlati tapasztalatom nincs), hogy olyan lehet az áttérés (általánosságban, és nem kimondottan Anakin esetében), mint a kábítószer: amikor először megizleled az ízét, akkor kirobbanó élmény (mint Anakinnak az erkölcsi és egyéb korlátok nélküli szabadság és hatalom íze, amit a Mustafaron érez), amit folytonosan újra és újra át akarsz érezni, de minél többet használod, annál inkább önmagad árnyékává válsz, és az élmény fokozatosan a visszájára fordul: már azért kell használnod, hogy egyáltalán elfogadható módon érezd magad, mert nélküle már nem tudsz meglenni, az lesz az egyetlen támaszod.

Ilyen lehet az, ha valaki felajánlja magát Sith-nek, csak a kábítószerszedés fizikai kényszere helyett mentális kényszert érez. Egy idő után az is normálisank tűnhet, hogy ugyan korlátlan szabadságot ígértek, de igazából mentális szolgaság lett belőle. Mert Vader minden volt, csak nem szabad akaratú.

 

(bár lehet, hogy ez az egész kissé erőltetett párhuzam...)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: Én sosem mondtam, hogy Anakin racionálisan döntött. Sőt az ellenkezőjét mondtam: lentebb fejtegettem, hogy mindig is az érzelmei rabja volt. Csak mig eleinte ezek az érzelmek kevésbé befolyásolják, a Sötét oldalra kerülve teljesen a hatásuk alá kerül.

 

A kábitoszer párhuzam nálam nem müködik mert annak a megrontó mechanizmusa úgy müködik, hogy ad egy kis időnyi extázist, amit azonnali letargia követ és az illető keresi, hogyan juthatna vissza az elöző "élményhez". A Sötét odalon lenni viszont egy állandó állapot és annyiféle variációja van, ahány felhasználója: Dooku például valóban csak eszközként tudta használni a sötét oldal erejét (amire aztán nehéz lenne drogos példát mondani) és nem válik tőle agresszivitástól fütőtt gyilkológéppé, mig Anakinban aki tele volt elfojtott indulatokkal, felerősödnek a negativ érzelmek. Ettől függetlenül tényleg vannak bizonyos párhuzamok a drogozás és a Sötét oldalon állás között, de szerintem van épp elég eltérés is ahhoz, hogy ez ne müködjön.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: igaz, soha nem mondtad, hogy Anakin racionális döntést hozott volna. A visszautat nem lehet racionálisan megközelíteni, mert ilyen egyszerűen nincs.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jogos az ellenvetésetek, az előbb helytelenül használtam a racionális szót, ami ésszerűt jelent, és valóban azt senki sem állította itt, hogy Anakin bármikor is ésszerű lett volna. Ismét átolvasván a lent leírtakat rájöttem, hogy ami ellen szót akartam emelni, az inkább Anakin előre megfontoltsága, a gondolkodása arról, hogy mit miért tesz majd.

A Tanácsteremből úgy rohan el, hogy nagyjából sejti, mi fog történni: Palpit meg akarják majd ölni Winduék, mert nyilván nem fogja hagyni magát letartóztatni, amit neki meg kell akadályoznia. Hogy bármilyen áron-e, azon viszont nem gondolkozik, nem tervezi el, hogyha kell, Sith-té válik - ez olyan típusú mérlegelést jelent, amit ő sosem szokott csinálni, hiszen addig is mindig ösztönösen, az érzelmei által vezérelve cselekedett. Most megy, mert úgy érzi, mennie kell.

Palpatine irodájában Windu halálos ütésekor valóban döntenie kell, hogy hagyja-e a Sith-et veszni, és erre határozott nem részéről a válasz - de csak erről dönt akkor, nem arról, hogy Sith lesz-e ő maga is. Nem tudhatta, hogy Sidious mit fog csinálni - persze ha gondolkozik, akkor kitalálhatta volna, de nem gondolkozott. Amikor Windu meghal, akkor már látja, milyen is Sidious valójában ("Mit tettem?!")és ismét dönt: felesküszik neki. Hogy miért? Szerintetek azért, mert több hatalom kell neki, és ezért bármire hajlandó - szerintem viszont azért, mert kétségbeesik, mert tudja, hogy Jediként immár nincs jövője, kiválasztotti küldetésének befellegzett, mert nem képes elpusztítani azt az embert, aki megmentheti a feleségét. Az eskü előtt nem gondolja végig, hogy Sith-nek lenni nemcsak azt jelenti, hogy megtudhatja a "titkot", hanem majd ki kell írtania a bajtársait is - ezt nyilván kikövetkeztethette volna, de nem gondolt rá. Csak az a cél lebegett előtte, hogy Padménak élnie kell, s hogy mi ennek az ára, azt már csak az eskü után tudja meg direktben. Valóban elsiklik afelett, hogy Sidious bevallja, a "titkot" még ő sem ismeri, de elhiszi neki, hogy ha teljesen aláveti magát a Sötét Oldalnak, akkor elég hatalma lesz ahhoz, hogy megfejtse a "titkot"- itt ismét nem gondolkozik, nem veszi észre, hogy épp hülyét csináltak belőle, mert a 'titkot" még Sidious sem ismeri.

És itt is vagyunk az átállásnál. Ő döntött arról, hogy Sith lesz, de ez a helyzetek egymás után következő láncában mindig egy-egy pillanatnyi benyomás miatt alakult így, és nem volt részéről eltervezve.

 

Ha a hatalom érdekelte volna (nem a titok tudásának hatalma, hanem általában az uralkodás hatalma), akkor valóban én is csak annak a gyilkológépnek láthatnám, akinek nem számít még a gyermekélet sem. De nem ezt látom. Én nem látom azt a fajta hataloméhséget benne, ami Sidiousban megvan, aki valóban uralkodni akart a világon. Anakin szerintem csak a halálon akart uralkodni, és az a fajta uralkodás, amit majd fekete páncélos Vaderként véghez visz, akkor még teljesen idegen volt tőle. Padmén kívül mit akart még? Elsimerést és több szabadságot (szerintem ezekre vonatkozik az "I want more..."), látszólag mindkettőt megkapta, és végül megkapta a hatalmat is, de ennek csak akkor lett jelentősége, amikor Padmé már nem élt.

Nem értem, miből gondoljátok, hogy az áttéréssel több hatalmat akart. Én nem látom a filmekből (és a könyvekből sem), hogy uralkodni akart volna. Kitűnni akart, szeretni akart, szabadabb akart lenni - és azt hitte, ehhez a Sötét Oldalon keresztül vezet az út, mert Jediként mindezt nem teheti meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tanácsteremből úgy rohan el, hogy nagyjából sejti, mi fog történni: Palpit meg akarják majd ölni Winduék, mert nyilván nem fogja hagyni magát letartóztatni, amit neki meg kell akadályoznia. Hogy bármilyen áron-e, azon viszont nem gondolkozik, nem tervezi el, hogyha kell, Sith-té válik - ez olyan típusú mérlegelést jelent, amit ő sosem szokott csinálni, hiszen addig is mindig ösztönösen, az érzelmei által vezérelve cselekedett. Most megy, mert úgy érzi, mennie kell.

Nem értek egyet: hisz itt még meg is van segitve a dramaturgia... nemcsak azt látjuk hogy Anakin agyal egymagában a Tanácsteremben hanem kivan hangositva, hogy, MIN agyal:

 

Palpatine: "You do know, don't you... if the Jedi destroy me, any chance of saving her will lost"

 

Szerintem nem állja meg a helyét az, hogy Anakin nem szokott mérlegelni, ezért biztosan itt sem teszi és csak megy "mer mennie kell", hisz pont itt van egy rendkivül hangsúlyos jelenet, ami ezzel a kihangositással még azt is elárulja mi a dilemma tárgya. Az, hogy ha Palpatine meghal odavész a hatalom amivel visszahozhatja Padmét. Tegyük fel a kérdést: miért lehet ez dilemma tárgya? Ha Palpatine az egyetlen a világon aki tud segiteni Padmén, akkor miért nem mondott ott helyben igent és miért filozofál efölött itt a Tanácsteremben? Hát mert tudja mi az hogy SITH. Annyira tudja, hogy az első ösztönös mozdulata az infó megkapása után az volt, hogy kardot rántott rá. Az, hogy Anakin szeretné Padmét maga mellett tudni az van az egyik serpenyőben, de ugyanakkor ott van a másik serpenyő: mindehhez egy SITH-en keresztül juthat hozzá. És mérlegel... az egész Sagaban nincs még egy jelenet, ami annyira a mérlegelésről szólna, mint ez itt és soha senki nem rágott meg a Sagaban valamit ennyire meg magában, mint most ezt Anakin. Ahogy Padmé apartmanja felé néz és kicsordul a könnye az valami félelmetesen szenzációs pillanat... a pillanat, amikor meghozza a döntést. Ha csak azért menne, "mert mennie kell" nem könnyezne, de ő eldöntötte, hogy "lepaktál az Ördöggel".

 

Hogy pontosan ezért milyen árat fizet, még nem tudhatja, de hogy ennek ára lesz azt biztosan!

 

Ha a hatalom érdekelte volna (nem a titok tudásának hatalma, hanem általában az uralkodás hatalma), akkor valóban én is csak annak a gyilkológépnek láthatnám, akinek nem számít még a gyermekélet sem. De nem ezt látom. Én nem látom azt a fajta hataloméhséget benne, ami Sidiousban megvan, aki valóban uralkodni akart a világon.

Én sem látom benne ezt. Anakin az egész Saga legkomplexebb karaktere... inditékait nem lehet egy szóban meghatározni. Én azt pont ugy hibásnak érzem, hogy "mindent a hatalomért tett", mint hogy "mindent Padméért tett". Valódi tiszta, önzetlen jóságot az ep.1-ben láttunk Anakintól... utána is tele van szeretettel (annyira, hogy részben ez okozza a vesztét), de már rengeteg minden más is bejátszik... a szeretete sokszor már nem önzetlen szeretet. Padmé iránti szerelmi vallomásában már csak magáról beszél... és egy nagyon jellemző párbeszéd az ep.3-ban, ami már volt itt idézve:

 

Anakin: - Annyira? szép vagy!

Padmé: - Csak, mert nagyon szerelmes vagyok?

Anakin: - Nem. Azért, mert én szerelmes vagyok beléd."

 

Óriási szive van, de minden körülötte kell forogjon és mindent ő kell meghatározzon. És ebből fakad a hatalomvágya is... az a hatalomvágy, ami miatt képtelen otthagyni Jedi Rendet. Ha igazán szeretné Padmét simán otthagyná őket, pláne, hogy különösebben nem is rajong a Rendért, de amig nem mutatkozik meg az a másik opció, csak mint Jedi tudja kiélni ezt. Ő maga se felesel vissza, amikor Obi-Wan felhozza, hogy vágyott a Tanácstagságra... mert vágyott rá. De nem azt mondom, hogy a hatalomvágya a legfontosabb mozgatórúgó! Mert nem az. Nem arról van szó, hogy csak ezért és csak emiatt lép a Sötét oldalra, mert nem. Egy rendkivül komplex folyamat ez, melynek ez is része. Ott van benne méghozzá annyira, hogy egy pillanatban még ő maga is megrémül tőle, amikor döbbenten jelenti be hogy "I want more".

 

Padmén kívül mit akart még? Elsimerést és több szabadságot (szerintem ezekre vonatkozik az "I want more...")

Ez nem egy befejezetlen mondat, amiben Anakin elmondaná, hogy miből akar többet, de szégyenlősen inkább megáll a mondat közepén. Csak ennyi a mondat: "I want more". Nem konkrétan valamiből, hanem mindenből többet akar. Nézzük csak meg milyen kontextusban hangzik is el ez a szöveg: Anakin nemrég tudta meg, hogy egy SITH vissza tudta hozni a halálból az embereket, ráadásul olyan hatalomra és erőre lehet szert tenni a Sötét oldal által, amire a jedik nem képesek ("The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural."). Ezután Anakin elmélkedik Padmé előtéri kanapéján... megint kellően egyértelmüvé van téve a dolog, hisz látjuk a látomást, tehát tudjuk hogy ezen és az ezirányba kapott új infókon filozik (közöttük azon is, hogy Obi-Wan ott lesz Padmé halálánál). Padmé észre is veszi, hogy gondterhelt és amikor rákérdez Anakin végül nagy nehezen kiböki:

"Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more. And I know I shouldn't.".

 

Elképzelhetetlennek tartom, hogy ebben a kontextusban -ráadásul ebben a szövegkörnyezetben- Anakin azt akarta mondani, hogy "Több elismerést és szabadságot akarok". Itt már azon a hatalmon filozik, amit még fel se ajánlottak neki. Eddig szó se lehetett arról, hogy "I want more", mert nem létezett nagyobb hatalom, mint amit a jedik tudtak. A párbeszéd közvetlen folytatása pedig megintcsak alátámasztja azt, hogy erről van szó és ekörül forogtak a gondolatai: Anakin megigéri Padménak, hogy megmenti a haláltól. És ez a jelenet márcsak azért is szenzációs szerintem, mert itt gyakorlatilag elhangzik a két fontos indok az áttérésre: hogy "I want more" és hogy "save you".

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt Bomarral értek egyet! Szerintem a látomás megváltozása, Obi-wan szerepe pontosan azt erősíti, hogy egy Jedi-lovag nem képes megmenteni Padmét. HIába tehát Anakin "egyszerű" Jedi hatalma, az már nem elég ahhoz, hogy megmentse a feleségét.

 

És az az igazán szép ebben a jelenetben, hogy ezen kívül ezt a látomást úgy is értelmezhetjük, hogy Anakin egyre inkább halad affelé, hogy beteljesítse Padmé halálát, és ő ezt pont rosszul értelmezi (ld. fent), bele rohan a vesztébe! Hihetetlen eszköze ez Lucasnak, 2-féle rejtett jelentés, és mindkettő rendkívüli volumenű. Egyszer alátámasztja Anakin "I want more!" kijelentését (hatalmat, amely megmenti Padmét), és meggyőzi a nézőket, hogy Anakin Jediként nem tehet a lányért semmit, másrészről viszont, újra nézve a filmet arról győz meg bennünket, hogy Anakin egyre inkább halad a végzete felé. Frenetikus!!!

 

És még valami. Ezt a jelenetet látva eszünkbe juthat Yoda Anakinhez intézett szavai: A Jedik elengedik szeretteiket, mert ez az Erő rendje. Anakinben azonban felmerülhet az a kérdés, hogy vajon azért engedik-e el a szeretteiket, mert ez az Erő rendje, vagy azért, mert képtelenek megmenteni őket? Ha ezt Anakin végiggondolta ekkor, talán eszébe jutott az a gondolat is, hogy ezek szerint a Sith-ek erősebbek, nagyobb hatalmúak, mint a Jedik --> és itt jöhet képbe a hataloméhsége, amely a Padmé iránti megmentési vágyból fakad (első sorban).

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin megigéri Padménak, hogy megmenti a haláltól. És ez a jelenet márcsak azért is szenzációs szerintem, mert itt gyakorlatilag elhangzik a két fontos indok az áttérésre: hogy "I want more" és hogy "save you".

Ez a párbeszéd egyébként félelmetesen hajaz az alább melítette erkély jelenetes szöveg szerkezetére.

 

-Nem fogok belehalni a szülsébe, igérem!

-Nem! ÉN igérem neked!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin hataloméhségéről a Mustafari jelenetek mondanak a legtöbbet. Két példa:

 

- ketten uralják a galaxist Padméval (mi ez ha nem a hatalmi törekvések kifejezése?)

- saját Birodalomról is beszél.

 

Ezek mellett én is azt mondom amit Bomarr. Anakin átállása komplex történet, és sok dolog játszott benne szerepet. Bár az alapvető ok szerintem továbbra is Padmé megmentése volt. De ezt már kifejtettem lejjebb, nem akarom újra leírni. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin az egész Saga legkomplexebb karaktere... inditékait nem lehet egy szóban meghatározni. Én azt pont ugy hibásnak érzem, hogy "mindent a hatalomért tett", mint hogy "mindent Padméért tett". Valódi tiszta, önzetlen jóságot az ep.1-ben láttunk Anakintól... utána is tele van szeretettel (annyira, hogy részben ez okozza a vesztét), de már rengeteg minden más is bejátszik... a szeretete sokszor már nem önzetlen szeretet.

Óriási szive van, de minden körülötte kell forogjon és mindent ő kell meghatározzon.  És ebből fakad a hatalomvágya is... az a hatalomvágy, ami miatt képtelen otthagyni  Jedi Rendet.  De nem azt mondom, hogy a hatalomvágya a legfontosabb mozgatórúgó! Mert nem az. Nem arról van szó, hogy csak ezért és csak emiatt lép a Sötét oldalra, mert nem. Egy rendkivül komplex folyamat ez, melynek ez is része. Ott van benne méghozzá annyira, hogy egy pillanatban még ő maga is megrémül tőle, amikor döbbenten jelenti be hogy "I want more".

Köszönöm, Bomarr, hogy leírtad ezt, mert ez a megfogalmazás már nagyon közel van ahhoz, ahogy én látom, legfeljebb a hatalomvágy - szeretet, mint mozgatórugók arányaiban tér el - de már csak egy kicsit - a véleményünk. Bevallom, hogy tegnap azért is fogalmaztam ennyire sarkítva, mert reméltem, hogy ilyesmit fogsz válaszolni. Ugyanis eddig úgy éreztem, túl sok érv hangzott el csupán az egyik indok mellett, és túlságosan háttérbe került a másik szempont, és az, ami miatt nekem a karakter nagyon tetszik: hogy bonyolult, rendkívüli, egyszerre hős és antihős. Az egész kommentárhoz csak gratulálni tudok, olyan kerek egész, hogy ha még akarnék, se tudnék vitatkozni :D

 

Bevallom, hogy a Tanácstermi jelenet szerintem is az egyik legjobban eltalált rész, hátborzongató, hogy látszólag nem történik semmi, és mégis minden alapvetően akkor dől el. Amit a mérlegelésről írtál, az 100% telitalálat, a fiú arcán lecsorgó könnyek többet mondanak minden szónál.

És az 'I want more..."-ról írtakat is csak elfogadni tudom, nagyon jól megfogalmaztad azt, amit eddig nekem sosem sikerült ilyen jól.

(és bocsánat, hogy provokáltalak :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig én még mindíg azt állítom, hogy a Tanácsteremben még nem döntött, csak arról, hogy megvédi Palpit.A Winduval való párbeszéd az igazolás erre.Ha Windu letartóztatná Palpit akkro nem lenne gond, valahogy bemenne a sittre és kiszedni a titkot.Én szerintem a mit tettm? felkiáltásig teljes mértékben Jediként viselkedik.

Én már arra is gondoltam, hogy az átállási döntésében mennyire játszott szerepet a Palpitól való félelem?1 perccel azelött végezte ki lazán az egyik legerősebb Jedi-mestert.Anakin gondolhatta, hogy mindjárt őt is megöli, főleg ha nem áll át.Lehet, hogy megijedt Palpitól is.Ki tudja?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
mert mindenki maga felelős a tetteiért. Anakint is lehet mentegetni és mutogatni rengeteg irányba, de a legfőbb felelős akkor is ő maga marad. Mert ő hozza meg azokat a döntéseket...

Ő hozza meg, de mindenki döntésére, az övére is, hatással van az, amit lát, hall és tapasztal. A környezet befolyásol, kit hogyan. Őt pl. eléggé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rossz útra térés kívülről mindig könnyen elítélhető, de azért nem szabad elfelejteni, hogy a dolog ritkán indul úgy, hogy valaki áruló akar lenni (persze most nagyon sarkítva fogalmaztam). Inkább csak rossz irányba indul (lefelé az erkölcsi lejtőn), és mindig csak egy pár lépést tesz ebbe a rossz irányba, ami lépésről-lépésre szemlélve szinte fel sem tűnik, de mégis az út eleje és vége között már óriási erkölcsi szakadék van.

Ez persze nem mentség igazán, mert sokan nem indulnak el a lejtőn, és vannak olyanok is, akik még időben vissza tudnak fordulni (bár ehhez legtöbbször komoly külső segítség kell, mert maguktól már nem látják, hogy hol is tartanak), de azért a tárgyilagossághoz hozzátartozik.

 

Anakin helyzetére lefordítva ez annyit tesz, hogy képességeit tekintve nagyon értékes ember volt, de nem volt túl eszes (mit tagadjam...), nem látta meg, hogy az élete egy lejtőn halad, ill. amikor már megsejtette (Something's happening.. I'm not the Jedi, I should be...), már egyedül nem tudott visszafordulni, és pechjére az az ember, akibe a teljes bizalmát helyezte, pont az taszigálta őt lefelé.

 

OFF

Egyébként van egy nagyon jó film, Az élet háza (Life as a House), ahol Kevin Kline magyaráz ilyesmit a filmbeli fiának, akit éppen Hayden Christensen alakít, mindketten óriásiak ebben a filmben, csak ajánlani tudom (DVD-n beszerezhető).

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MOst, hogy kiolvastam a Dark Lordot, szembetűnt, hogy Anakin milyen nyafogós puncs alak. :)

A páncél itt szorít, ott szűk, bevág, hogy néz ki sötöbö. Önző dög, ráadásul be se ismeri magának. Ő mindezt Padme-ért tette, ezzel vigasztalja magát.

 

Botrány, ki vagyok bukva! :lol:

 

Teljesen átformálta a véleményemet róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra én sem számítottam, hogy ilyen technikai malőrök derülnek ki a viseletéről, hogy pl. nincsenek jól kidolgozva az egyes egységek találkozási pontjai, meg hogy a másik műkeze, és a műlábai közelében sincsenek az "eredeti" műkezének érzékelés és használhatóság szempontjából (kész mázli, hogy először a jobb kezét vesztette el, így legalább azt jól megcsinálták annak idején).

Viszont a lelkemnek kifejezetten jól esett az olvasni, hogy mennyire szenved az új helyzetében mind testileg, mind lelkileg - a bűnhődése megkezdődött. Kellett ez az átmenet, hogy ekkor még esetlennek és nyomorultnak láthatjuk, mert legközelebb már csak közel húsz év múltán az abszolút hatékony és érzéketlen hadvezér szerepében láthatjuk viszont - nekem nem lett volna hihető, ha egyből így jelenik meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Az EU pontosan erről szól.

Sziasztok!,,Új" vagyok még köztetek.Olvasom a topicokat és gondoltam én is írok már vmi értelmeset (vagy nem):)Azt vettem észre a filmben(de szerintem nem csak én) hogy egy Hegel-i filozófia figyelhető meg.Ugyanis minden cselekvésnek gondolatnak,vagy anti-tézise.(pl.:Erő világos és sötét oldala) ugyanakkor a cselekvések szerepe, ill. ki hogy cselekszik adott helyzetben határolja be későbbi helyzetét.Anakin cselekedetei nyílván a sötét oldalra viszik.De felmerül a kérdés,hogy megéri-e őt kiképezni először Jedivé majd Sithé hogy egy Birodalom épüljön ki mellette?!(ez lehet h csak az én hülye teoriám)Mer szerintem ha nem találják meg akkor ő sosem fedezi fel a benne lévő erőt.S az hogy átált a sötét oldalra az lehet hogy köszönhető annak is hogy korlátozták.

Egyenlőre ennyit tudtam írni

(Ne cseszzetek le annyira :)

SZIASZTOK!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szia! :D

 

Való igaz, könnyen lehet, hogy Lucas gyakran előforduló párhuzamos (vagy épp az ellentétek kihangsúlyozására alkalmazott) szerkesztési módja tudatosan, vagy tudat alatt Hegelre utal :) A következtetés viszont egyértelmű. Bár Anakin először Jedi volt, majd szinte a teljes rendet kipusztította, és Sith-té vált, a szintézis szerintem nem lehet más, minthogy érdemes volt kitanítani, mert a végén meghozta az egyensúlyt az Erőbe, és lehetőséget adott a Jediknek a megújulásra :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv Peti! Mi ez a sok supla 'w' ? Beragadt a billentyűzeted? :D

 

Egyébként ez nekem kicsit zavaros. Tehát ha nem fedezik fel a Jedik Anakint, az a fiúnak vagy a galaxisnak miért is jó? :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.