Ugrás a kommentre

2x02 - Cargo of Doom


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2. rész - Cargo Of Doom / Végzetes szállítmány

 

epguide202.jpg

 

Írta: George Krstic

Rendezte: Rob Coleman

 

Helyszín: Devaron

 

Szereplők:

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Ahsoka Tano - Ashley Eckstein

Cad Bane - Corey Burton

Rex százados - Dee Bradley Baker

Bolla Ropal - Dee Bradley Baker

Wullf Yularen admirális - Tom Kane

Nute Gunray - Tom Kenny

Denal őrmester - Dee Bradley Baker

Koho közlegény - Dee Bradley Baker

Harci droidok - Matthew Wood

R2-D2

 

Történet

Cad Bane elfogta Bolla Ropal Jedi lovagot, így megszerezte a kyber memóriakristályt, mely a Galaxis összes Erőérzékeny gyermekének a nevét tartalmazza. Már csak rá kell vennie Ropalt, hogy felnyissa a holokront, és azt egyesítve a kristállyal, megszerezze az adatokat. Ám sietnie kell, mert Anakin és Ahsoka egy klón különítménnyel már útban vannak, hogy elfogják.

 

Érdekességek

- A szkriptben Ropal mester öntudatlan testét még fekete színű pirinyó droidok vitték, melyek a pilot-mozifilmben védték a Christophsison a pajzsgenerátort.

- A kyber memóriakristály már hosszú ideje jelen van a Star Wars történelmében, de most először jelenik meg eredeti formájában. Először az ep4 korai forgatókönyvvázlatában találkozhattunk vele, akkor még simán kyber-kristályként, mely egy Erő-koncentráló dolog volt, ami a Jediknek és a Sith-eknek is kellett. Ezt végül Lucas kihúzta a forgatókönyvből. Eztán új formájában feltűnt az 1978-as Erőpróba (Splinter of the Mind's Eye) című könyvben, mint Kaiburr-kristály. Az ep2 szkriptjében aztán újra megjelent a Kyber kifejezés. Eredendően a fegyvert, amivel Jango Fett megölte Zam Wesellt, kamino kyber nyílként azonosította volna Dexter Jettster. Végül a kész filmre ezt megváltoztatták kardnyílra (saber-dart; a szinkronban elveszett a jelentése, egyszerűen nyílhegyként fordították). Most, több, mint 30 évvel a kitalálása után a Kyber eredeti írásával, majdnem eredeti funkciójával végre része lett a Star Wars kanonnak.

- Az átszállásra használt három lépegető közül az Execute zászlóalj által használt megjelölése: ATAT300. A lépegetők típusa AT-TE, elődei az ep5-ben és ep6-ban látható AT-AT lépegetőknek. A Carnivore zászlóalj a 773-as lépegetőt használta. A harmadik lépegető nem kapott megjelölést.

- Mikor Anakin a zsilipkamra előtti folyosón közeledik a három harci droid felé, az egyik odarohan a kamra ajtajához és megpróbálja kinyitni. Nyomkodja-nyomkodja a gombot, majd mikor nem nyílik, rácsap a konzolra.

- Denal közlegénnyel már találkozhattunk korábban az 1x07 A droidok küzdelme (Duel of the Droids) című epizódban. Ő volt az, aki a Skytop állomáson Rex mellett túlélte Grievous támadását, majd segített a századosnak elhelyezni a bombát.

- Bolla Ropal nyelve kilóg, mikor holtan a földön fekszik.

S02E02.jpg

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Ez a rész se volt rossz, de valahogy az előző hangulatosabb volt.

Érdekes volt látni, hogy az elfogott Jedi meghalt. Kicsit néztem.

Ashoka itt is engedetlen, meg is lett az eredménye.

Viszont állati jó volt a low gravity harc, és hát a zsarolás is ötletes volt.

Most nem akarok többet írni erről az epizódról, majd kicsit később, de csak nekem volt hirtelen az az érzésem, hogy a klón aki felszállt a gépre a végén a Cad volt? :evil:

7/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2 rész közötti váltás érdekes volt, én megnéztem volna, hogyan kapják el a Jedi mestert. Szegény....

Bane egy állat, hogy így kínozta és ölte meg...

A Rexes poén jópofa volt és a többi droid poén is el-elment.

A végén vártam volna egy szónoklatot Anakintól Ahsokára és a fénykardjára nézve (ez az életed... ) az ütött volna :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No ez a rész nem annyira nyerte el a tetszésemet. Elég sok ökörség volt benne, kezdve attól, hogy semmi védőruha nélkül volt kint az űrben Anakin meg Ahsoka. A bura alap esetben piszok kevés oda. :) A harcok jók voltak, akárcsak a droidpóénok. Bane meg brilliozott :P Végén jól átejtett mindenkit, bár erre azért számítani lehetett. :P Gunray mekkora kis sunyi :P

Ez a holokron dolog nagyon nem tetszik, úgyanúgy ahogy a Jedit blokkoló szernek a megemlítése. Kissé illuzióromboló volt.

 

Node kezdetnek jó részek voltak ezek, főleg Bane miatt. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor itt van a második részről alkotott véleményem.

Kezdeném azzal, hogy Cad Bane vadállat a szó szoros értelmében. Kegyetlenül elfogta, majd kinyírta a Jedit. Nagyon agyafúrt, jó harcos. Egyetlen gyengéje talán az, hogy nem igazi Parancsnok. Azt a sok hajót, elveszítette.

De akkor sem értem, hogy ha annyira fontos az a holokron meg a kristály, miért csak két Jedit küldenek? Kettejükből is az egyik padawan. Akkor Ahsoka nagyon nem tanult semmit a büntetéséből, a saját fejét követte. Anakin most megfontoltan viselkedett.

Számomra hatalmas negatívum, hogy Bane csak úgy beszivároghatott a klónok közé. A másik, hogy ha Anakin érezte, hogy Bane nem pusztult el, miért nem nézett a klónok körmére? Jó tudom nekem sem jutna eszembe ez a helyében, de még is egy Jedi-lovagról van szó. Egy rossz gondolat a fejben és kiderül minden.

Mindezek ellenére is egy mozgalmas, jó rész volt.

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus epizód! Itt látszik csak igazán Bane mennyire gonosz. Simán beállhatna sith -nek is. Ahogy kinyírták szegény Ropalt.....nagyon kegyetlen volt. Már szinte vártam mikor folyik ki a szeme, vagy ég le róla a hús. :( Nagyon durva volt. Yularen miért orrolt meg ennyire Anakinra? Megelégelte a Jedi olyan túlkapásait mint amilyenek a Ryloth mellett is voltak? Ez a szál még nagyon érdekes lesz.

 

Bane és a Jedik viszonya. Még mindig azt érzem, hogy lebecsülik őt. Főleg érződött ez Ashoka szavain. Miatta kellett kinyitnia Anakinnak a holocront. Tetszett a jelenet! Bane egy olyan karakter akinek mindig mákja van, és épp ezért idegesíti az embert (de ez benne a jó :P ). A végén pedig egyértelmű volt, hogy ő ment fel a hajóra az egyik klón öltözékében. Anakinnak álmában se jutott volna eszébe, hogy pont ott áll mellette...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont állati jó volt a low gravity harc, és hát a zsarolás is ötletes volt.
Azt nagyon jól megcsinálták, és amikor Anakin megrúgja Bane -t, az olyan Mátrixos. :P

 

 

A Rexes poén jópofa volt és a többi droid poén is el-elment.
Na azon szakadtam ahogy Rex lefejeli a csövet. :( A droid poénok is kultúráltak voltak! Az ilyeneknek nagyon is van helyük a sorozatban!

 

 

No ez a rész nem annyira nyerte el a tetszésemet. Elég sok ökörség volt benne, kezdve attól, hogy semmi védőruha nélkül volt kint az űrben Anakin meg Ahsoka. A bura alap esetben piszok kevés oda. :P

Ez a holokron dolog nagyon nem tetszik, úgyanúgy ahogy a Jedit blokkoló szernek a megemlítése. Kissé illuzióromboló volt.

Az űrruha hiánya kicsit engem is zavart, főleg anakin esetében. Ahsokán láthatóan valami speckó ruha volt. Anakinnak meg még űrruha se kell? :P Elvégre ő a kiválasztott. Szerintem a holokron cucc nagyon jól eltalált volt, kellően misztikus ám ennek ellenére nem volt túlzásba víve. Főleg ahogy összeházasították a kristállyal, az tette fel nálam az 'i' -re a pontot. A jedit blokkoló szer sem irritált annyira, hisz ezek ellenében a lovagok mindenhatóak lennének, ami megint nem jó (ezért is tartom sokra a Dooku catured és Gungan General részeket, mert ezt fajsúlyosabban bemutatják).

 

 

Na akkor itt van a második részről alkotott véleményem.

Kezdeném azzal, hogy Cad Bane vadállat a szó szoros értelmében. Kegyetlenül elfogta, majd kinyírta a Jedit. Nagyon agyafúrt, jó harcos. Egyetlen gyengéje talán az, hogy nem igazi Parancsnok. Azt a sok hajót, elveszítette.

De akkor sem értem, hogy ha annyira fontos az a holokron meg a kristály, miért csak két Jedit küldenek? Kettejükből is az egyik padawan. Akkor Ahsoka nagyon nem tanult semmit a büntetéséből, a saját fejét követte. Anakin most megfontoltan viselkedett.

Számomra hatalmas negatívum, hogy Bane csak úgy beszivároghatott a klónok közé. A másik, hogy ha Anakin érezte, hogy Bane nem pusztult el, miért nem nézett a klónok körmére? Jó tudom nekem sem jutna eszembe ez a helyében, de még is egy Jedi-lovagról van szó. Egy rossz gondolat a fejben és kiderül minden.

Mindezek ellenére is egy mozgalmas, jó rész volt.

Bane lecsokizta a flottát. :P Neki csak az adatok voltak fontosak, semmi más. Gunray meg mit összenyöszörgött, igazi kapzsi kis féreg, de ezt tudtuk eddig is. A kristályért a két Jedin kívül egy flottát is küldtek, ami azért már valami. Palpihoz is csak négy Jedi ment. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég akciódús rész volt.Viszont nagyon nem jött be a rész.Remélem nem az lesz az egész évadban, hogy egy sz*ros fejvadász simán legyőz két Jedit, akik közül az egyik a legjobb harcos és még fegyver is van náluk.Első rossz pont az űrruha, második Ropal halála.Könyörgöm egy Jedivel ott az Erő.Kikapcsolom azt a szerkezetet amivel kínoznak oszt kész, vagy elkezdem fojtogatni Bane-t amíg elájul.Na de aami a hajón történt az már tragikomikus.Belép két Jedi meg pár klón a hangárba.Ott az ellenfél.Mit csinálok, én mint Jedi?Kiveszem az Erővel a pisztolyt a kezéből aztán meg is van.Nem elkezdenek harcolni.Aztán simán elkapja Ashokát.De a zsarolás sem volt semmi.Anakin simán kinyitotta volna az energiafalat az Erővel aztán Bane-nek annyi, vagy szintén az Erővel kiiktatja a Bane kezén lévő szerkezetet.

Egyedűl a vége tetszett, ahogy klónként elmenekült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ez lesz végig benne frenkie és ha ez nem jött be, akkor az évad se fog. Sidious is megszívatta a Jediket, pedig még az Erőt se használta. Nem tudom mit képzeltek, de a Jedik nem sok sót ettek meg abban az időszakban. Ezért tudták kiirtani a rendet. abban meg megegyezhetünk, hogy Bane nem egy kispályás valaki. A legjobb fejvadász a galaxisban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ez lesz végig benne frenkie és ha ez nem jött be, akkor az évad se fog. Sidious is megszívatta a Jediket, pedig még az Erőt se használta. Nem tudom mit képzeltek, de a Jedik nem sok sót ettek meg abban az időszakban. Ezért tudták kiirtani a rendet. abban meg megegyezhetünk, hogy Bane nem egy kispályás valaki. A legjobb fejvadász a galaxisban.

 

 

Tökmindegy milyenek a Jedik, de az Erőt tudják használni.Erre számtalan példa van az elözmény-filmekben.Az teljesen más, hogy Sidi átverte őket, de az alap Erő-fogásokat tudják.Erő-lökés stb.Nehogymár mert rájuk járt akkoriban a rúd egy pisztolyt ne tudjanak kihúzni valaki kezéből.

Az is más lenne ha többen lennének.Az hogy meg Bane a legjobb fejvadász, semmit nem jelent.Az utcai harcosokat ökölharcban, vagy tűzpárbajban valószinü legyözné simán, de az Erőt nem tudja használni, ellenben egy Jedivel.

Pont az ERő-használat teszi a Jediket különlegessé.

Nem képzelek én semmit, de azért elvárható egy Jeditöl , hogy használja a képességeit.A történetíróktól meg, hogy ne mondjanak már ennyire ellent a filmeknek.De ha végiggondolod a hangárban lévő harcot, te sem mondhatsz mást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig én mást mondok. Ha úgy lenne ahogy írod, akkor nem lenne sorozat, mert a Jedik mindent csuklóból megoldanának. Ez hülyeség. A rend hanyatlik és gyengül, így ezek a dolgok simán beleférnek. Amúgy meg fénykarddal védik a lövéseket, nehogy már még eközben valaki kezéből húzkodják ki a pisztolyt. Ez lenne számomra irreális. Amellett persze, hogy ha ekkora ászok lennének, akkor miért is buknak el?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig én mást mondok. Ha úgy lenne ahogy írod, akkor nem lenne sorozat, mert a Jedik mindent csuklóból megoldanának. Ez hülyeség. A rend hanyatlik és gyengül, így ezek a dolgok simán beleférnek. Amúgy meg fénykarddal védik a lövéseket, nehogy már még eközben valaki kezéből húzkodják ki a pisztolyt. Ez lenne számomra irreális. Amellett persze, hogy ha ekkora ászok lennének, akkor miért is buknak el?

 

 

Nem ászok általában.Viszont harcban igen.Lsd Qui-gon.Mindegy ebben nem értünk egyet.Remélem a többi részben minél kevesebb ilyen lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttuk. Egy szimpla tanonc kinyírta. :(

 

 

Naaaaaaa.Az egy Sith volt aki jártas volt az Erő-használatban plussz kitünő kardforgató volt, nem egy nyomorult fejvadász aki csak a pisztollyal tud bánni.De szerintem ne lovagoljunk ezen.Én a filmekből mást vontam le mint te.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naaaaaaa.Az egy Sith volt aki jártas volt az Erő-használatban plussz kitünő kardforgató volt, nem egy nyomorult fejvadász aki csak a pisztollyal tud bánni.De szerintem ne lovagoljunk ezen.Én a filmekből mást vontam le mint te.

Nem tudod a filmekből mit vontam le. :( De mindegy is. Én el tudom képzelni, hogy Bane megússza a dolgot, Te nem. Remélem később azért javulni fog a dolog, bár ha azt veszem, hogy Bane lesz a fő karakter végig, akkor erre kevés az esély. Na majd az unokaöcséd értékeli helyetted. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs azzal semmi probléma, ha egy fejvadász megöl egy vagy akár több Jedit.

 

A jedik között sem mindenki harcos. Van aki csak könyvtáros, vagy kutató, vagy orvos....és lehetne a végtelenségig ragozni. Van aki egész életét meditációval tölti és a kardját csak jelképesen hordja magával, miközben lehet még sosem használta.

 

Nagy általánosítás azt képzelni, hogy minden Jedi egy kétlábon járó halálosztó.

 

És az sem mellékes, hogy egy Jedi nem használhatja az erőt támadásra...SOHA.

 

Nem mentheti meg a saját életét egy másik élet árán. Fojtogatni erővel Cade Banet? Micsoda baromság...az a rodiai nem egy képzett Sith harcos...csak egy szerzetes. A Jedik többsége ugyanis CSAK szerzetes, akik életük nagy részét meditációval töltik, virágos kertekben és tanulmányozzák az erő misztériumát, de a háborút még hirből sem ismerik.

 

Bizony a többség nem harcos...béketeremtő...de ezt nem úgy kell érteni, mint a mi derék rendőreink, akik gumibotokkal verik a tüntetőket. Sokkal inkább erkölcsi békét hoznak, azzal, hogy stabil és megingathatatlan pontot teremtenek az életben...olyan individuális egyéneke, aki soha semmilyen körülmények között nem ártanak másoknak. Hát ilyen a Jedik többsége.

 

Vannak persze kivételek, mint Anakin....vagy Ashoka...ők azok, akik bizonyos szempontból a lehető legmesszebb vannak a JEDIségtől. Ők harcosok, akik előnybe részesítik az erőszakot, mintsem hogy a saját életüket is odaadják akár a legnagyobb ellenségükért.

 

Talán mindenki emlékszik Mace Windu EPII-es szavaira: mely szerint a Jedik a béke őrei, nem katonák.

 

Hát bizony vannak Jedik aki komolyan veszik ezt a mentalitást és soha nem harcolnak, sőt képtelenek bármilyen erőszakra.

 

A keresztények között is mindig voltak olyanok akik a hitet kardal védelmezték, és voltak olyanok akik aszkéta életmóddal próbálták azt fenntartani.

 

 

Hát ez a véleményem.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a rész tetszett jobban, mint az előző. Az akciók miatt, meg azért mert Bane sokkal Bane-esebb volt, mint a Holocron Heist-ban, kegyetlen és agyafúrt. Bár bevallom, hogy én ugyan kételkedtem abban, hogy meghalt volna, de az, hogy ő szállt fel a hajóra a klón helyett csak abból esett le, hogy Anakin mondta, még érzi őt. Az viszont érdekes, hogy nem tudja ilyenkor egy Jedi lokalizálni is, pláne, ha ilyen közel van, hogy hol is van az, akit érez? :(

Én sem várom, hogy a Jedik mindenhatóságát lássuk, nekem tetszik, hogy esendőek, még akkor is, ha vannak különleges képességeik. Egyetértek azon véleménnyel, hogy ha tökéletesen tudnák uralni a helyzeteket mindig, akkor aligha jutnának az enyészet útjára később.

A fizika törvényeinek való ellentmondás engem már régen nem zavar a Star Wars-ban (amúgy sem vagyok egy fizikához közel álló ember). :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Jedi sem mindenható. Erre példa az AOTC-ben lévő Jedi akit Jango lőtt le. Vagy akiket a droidok lőttek le.

Az első részben is Bane kiütött egy Jedit. Vagy a kalózok Dookut és Anakinékat.

Mint a másik topicban is leírtam, fáj a szívem, hogy a jedi elrablását nem mutatták, kíváncsi lettem volna rá, viszont én től soknak éreztem az alacsony gravitációs részt. Azt lerövidíthették volna az előbbi javára.

 

De mint már mondtam egy "ez a fénykard az életed" mondatot hiányoltam a végéről, jól sült volna el :(

 

Amúgy a klónok sisakjai nem Jango fejméretéhez vannak készítve? Szerintem egy Durosi (főleg azokkal a csövekkel) nem férne bele a sisakba... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudod a filmekből mit vontam le. :( De mindegy is. Én el tudom képzelni, hogy Bane megússza a dolgot, Te nem. Remélem később azért javulni fog a dolog, bár ha azt veszem, hogy Bane lesz a fő karakter végig, akkor erre kevés az esély. Na majd az unokaöcséd értékeli helyetted. :P

 

 

Sajnos ő még nem tud írni. :P De majd ha látja megkérdem tőle.Azt hogy ki mit von le a filmekből az itteni már több mint 4 év intenzív fórumozásból ki lehet találni.Olyan szinte leirtuk már a véleményünket a filmekről, hogy szinte pontosan tudjuk mit gondol egyes jelenetekről a másik.Te szerintem úgy gondolod, hogy a Jediket le lehet győzni nem Erő-használóknak is én meg nem.Persze ha tévedek akkor elnézést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleinte furcsának találtam a két epizód közötti hatalmas ugrást, és hogy ennyivel lerendezték Ahsoka büntetését az archívumban. De különösképp nem zavart. Ez a rész egy hamisíthatatlan akció epizód volt, és érdekes meglepő módon ez most jobban tetszett.

A droidpoénok egytől egyig ütősek voltak, főleg amikor a parancsnoki droid a sárga festése ellenére nekiáll mutogatni, hogy ő bizony nem a parancsnok.

Zene tekintetében több témát is felismertem a Shadow Of Malevolence-ből, a Cloak Of Darknessből, a Lair Of Grievousből és a Jedi Crashből... Ezek a témák nagyon jól álltak mindenütt, de azért igazán előrukkolhatnának valami újabbal is.

Nagyon ütős jelenetsor volt, amikor a sötétben térképezik fel a hajót. Amikor Rex beüti a fejét a csőbe... :( Meg amikor üldözőbe veszik Bane-t és sorra felkapcsolódnak a reflektorok... Tiszta horror... :P Az alacson gravitációban zajló csata is ütős... Főleg amikor Anakin fejberúgja Bane-t.

Ahsoka újból engedetlenkedik... Amikor Anakin mondja, hogy együtt vívnak meg vele, erősen az EPII.-vel való párhuzam. Bane eltette Ahsoka padawan tincsét amolyan trófeaként... Micsoda bunkóság! :P Anakin dilemmája az epizód egyik csúcspontja.

Bane szökése szerintem nagyon ötletes, de hogy bírja ki azok nélkül a csövek nélkül, amik a torkába voltak csatlakoztatva? :P

Denal, a Duel Of The Droids hősi klónharcosa pedig Bane-nek öltözve robbant fel a hajóval együtt. Én már az előzetesekből tudtam, hogy meg fog halni, arra viszont nem gondoltam volna, hogy így fog.

 

denal2.jpg

 

Nute Gunray egy féreg. Ezt rendszeresen újból, és újból bebizonyítja. Most például gyakorlatilag felajánlotta Bane-nek, hogy küldje el a holokron tartalmát, és ezzel okot teremtve arra, hogy Gunray otthagyja őt meghalni, mivel már nem lenne rá szüksége.

Bolla Ropal megkínzása, és kivégzése kegyetlen dolog volt, de hát Bane mégiscsak egy főgonosz, nemde? Vicces volt a rohamdroidnak a hangneme is, mintha egy kórházban egy orvos el akarná mondani a családnak, hogy meghalt a páciens. Ropal hangja Dee Bradley Baker volt... Ahogyan az előző részben Ord Enisence-nek is. Utána sem kellett néznem, hogy rájöjjek. Baker maradjon meg inkább a klónok hangjánál. Hiszen közel sem olyan jó a szakmában, mint Corey Burton. Bár Enisence esetében nem volt olyan vészes a dolog, de a beszédstílus egyértelműen Bakerre vall.

Tűkön ülve várom a következő részt! :P Különösen az érdekel a legjobban, hogy Bane hogy fog megszökni a Resolute-ról.

8/10

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, még néhány dolog... Jedi blokkoló szerre már volt korábban is példa az EU-ban, amikor a jabiimi csata után Ventress foglyul ejtette Obi-Want, akkor is valami különleges maszkot helyezett rá, ami blokkolta a Jedi képességeit.

Yularen pedig... Szerintem mindig is zavarta Skywalker vakmerősége, de eddig elnézte neki. Talán a rylothi ütközet során telt be nála a pohár, amikor majdnem odaveszett Ahsoka bizonyítani akarása végett.

Továbbá... A holokronokban nincsenek véletlenül ilyen ősi Jedi mesterek holoképei, amikkel beszélgetni kell, hogy előhívjon bizonyos információkat? Vagy ez inkább csak a Sithek szokása volt, hogy a saját holoképükkel látták el a holokronjaikat?

Frenkie... Amíg mindenhatónak tartod a Jediket, addig nagyon nem fog tetszeni az évad. Mert lesz még pár ilyen, még ha csak nem is Bane lesz az a fejvadász, aki aktuálisan megsz*patja a Jediket. Az Erő révén szinte minden lehetséges, ez tény... De akkor most komolyan... Ha Anakin elintézte volna így a dolgot, ahogy lentebb írtad, akkor min izguljunk? :(

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin dilemmája az epizód egyik csúcspontja.
Meglepően jó lett ez a jelenet és nem csak az érzelmi töltés miatt, hanem mert láthatóan fejlődött az animátorok kifejező eszköze. :( Legjobban Yularenen lehet ezt látni. De Anakinnál is sokat fejlődött. Továbbra is nagyon érdekesnek tartom ezt a Yularen féle lázadást. Választ kaphatunk arra, hogy a jövendőbeli birodalmi tisztek miért nem szívelik a Jediket már most. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepően jó lett ez a jelenet és nem csak az érzelmi töltés miatt, hanem mert láthatóan fejlődött az animátorok kifejező eszköze. :( Legjobban Yularenen lehet ezt látni. De Anakinnál is sokat fejlődött. Továbbra is nagyon érdekesnek tartom ezt a Yularen féle lázadást. Választ kaphatunk arra, hogy a jövendőbeli birodalmi tisztek miért nem szívelik a Jediket már most. :P

Amikor Yularen beszélget Anakinnal a rész végén... Ahhoz a mimikához és hanghordozáshoz nem fogható semmi. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy kérdés vetődött fel bennem... Nevezetesen az, hogy miért van Bane-nek mindenáron szüksége egy Jedire? Oké, hogy az Erő révén képesek megnyitni a holokront, de Bane-nek egyéb lehetőségei is voltak, ha már a CIS támogatja őt. Csak be kellett volna fáradnia Dooku gróf színe elé. Elvégre az egyik legtehetségesebb Jedi volt, biztosan tudja, hogyan kell egy holokront kezelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.