Ugrás a kommentre

2x02 - Cargo of Doom


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyébként Ahsoka is csuklóból elintézte, szóval inkább ügyes és szerencsés, mint sem nagy harcos.

Azért azt se felejtsük el, hogy miután odacsalta a Jediket, ahová akarta, nem menekült el, ahogy egyéb, gyávább szereplők szokták, hanem elsőként szállt velük harcba. Oké, az is igaz, hogy könnyű úgy, hogy egy szakasz rohamdroid állt ki a seggéből, de nem habozott egy percig sem, amikor harcra került a sor. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól láttam, hogy a zéró gravitációs harcban Bane lelőtte egy klón fejét?
Csak a sisakot a fejéről. Az nekem is feltünt és 720p-ben jól látszik, hogy csak a sisak az :lol:

Szerintem ez durva lenne már... Bár amikor a droid átlőtte a klónt a pilotban... :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a sisakot a fejéről. Az nekem is feltünt és 720p-ben jól látszik, hogy csak a sisak az :lol:

Szerintem ez durva lenne már... Bár amikor a droid átlőtte a klónt a pilotban... :angry:

Akkor jól van. azt hittem már rosszul látok. :) A pilotban egy centiről lőtte hasba a klónt, az átmehetett rajta. Persze ettől független durva volt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felfigyeltem egy apró, ám de annál érdekesebb momentumra. Rex úgy rakja el a pisztolyát mint Jango az EPII -es csatában. Párat pörget rajta. :( Azt a jelenetet nézzétek, amikor a szepi hajón megölik a droidokat, és R2 kezdi keresni Ropal -t a hajón.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felfigyeltem egy apró, ám de annál érdekesebb momentumra. Rex úgy rakja el a pisztolyát mint Jango az EPII -es csatában. Párat pörget rajta. :roll: Azt a jelenetet nézzétek, amikor a szepi hajón megölik a droidokat, és R2 kezdi keresni Ropal -t a hajón.

Nem hiába, hisz klón.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel Cad Bane karakterével nem igazán tudok megbarátkozni - leginkább azért, mert szerintem indokolatlanul túl erős/mázlis ellenfél lett - így ez a rész sem lesz a kedvencem, de talán kevesebb ellenérzésem van vele szemben, mint az előzővel.

Hülyeség volt Baneből parancsnokot csinálni, de legalábbis egy egész flottáét. A jedi mester meggyilkolásával remekül bemutatták, hogy egy kegyetlen vadállat, de egyúttal tovább is erősítették a karakter. Túl könnyedén vette a foglya halálát. Úgy csinált mintha egyrészt minden bokorból leakaszthatna egy jedit, másrészt meg egy fejvadásznak - még ha a galaxis hű de legjobbja is, és egy rakás CIS droidnak parancsol - semmi gondot nem jelentene elfogni egy újabbat. Szerintem túlságosan lealacsonyították a jediket egy ilyen senkiházi (na ezért mitt kapok majd) fejvadász sztárolása érdekében.

 

A lépegetős hajó megszállás és a null gravitációs harc viszont órási volt.

 

Az Ashoka vs Bane kapcsán nekem pont az ellenkezője jutott eszembe, mint ami a hozzászólásokban olvasható a fejvadász harci jártasságát illetően. Mázlista is a kék genyó, hogy sorra ilyen lazán megúszta a jedikkel való összetűzést, de szerintem itt inkább Ashokának volt szerencséje - egy rövid ideig -, hogy leterítette.

 

A zsilipes jelenet kapcsán nekem az volt a bajom, hogy túlságosan Anakin magatartására volt írva. Egy teljesen rögtönzött terv, ami szinte eleve csak Anakinnal működött volna, a helyében ugyanis a legtöbb jedi feláldozta volna a társát/padawanját és egyszerűen megölte volna Banet. Lehet egyedül leszek, de Anakinon én nem azt láttam, hogy Ashoka feláldozása miatt habozik, hanem, hogy a nyilvánvaló patt helyzet ellenére azt keresi, hogyan ölheti meg Banet és mentheti meg a tanítványát. Jediként, egyszerű civil galaxis lakók érdekében, jediként a saját "népének gyermekei" védelmében, és nem utolsó sorban katonai parancsnokként a többség érdekét kell nézniük, és tudniuk kell dönteni mások élete felett. Éppen ezért szerintem egy igazi jedi egy pillanatig sem habozott volna a döntéssel. Sőt, a saját életüket is fel kell tudniuk áldozni. Amolyan szerzetes szamurájként ezek szellemében nevelik őket kisgyermek koruk óta és Ashoka hagyta is volna, hogy feláldozzák, hisz akkor semmi esélyük nem volt a holocron visszaszerzésére. Érdekes lett volna két ismeretlen jedivel látni a jelenetet, meg a fejvadász fejét mikor a kint lévő szétcsapja a droidokat, majd lenyisszantja a kezét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hülyeség volt Baneből parancsnokot csinálni, de legalábbis egy egész flottáét.
Engem azért nem zavart mert egyszeri dolog volt, másrészt pedig muszáj volt a katonai támogatás Ropal elfogásához. Gondolom a Jedik is a nyomában voltak, így egy esetleges támadástól tartva szüksége volt egy flottára. Persze mondhatod, hogy de akkor miért nem adtak mellé egy neimoidiai kapitányt vagy egy taktikai droidot. Ez ízlés dolga, engem nem zavart, hogy egy epizód erejéig kapitány volt. :lol:

 

Lehet egyedül leszek, de Anakinon én nem azt láttam, hogy Ashoka feláldozása miatt habozik, hanem, hogy a nyilvánvaló patt helyzet ellenére azt keresi, hogyan ölheti meg Banet és mentheti meg a tanítványát.
Szerintem itt Anakin számára Ahsoka élete volt az első, minden többi csak azután jön. Egyértelmű, hogy két legyet akart ütni egy csapásra, de ez annyira rá vall ami szerintem nem baj. :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt Anakin számára Ahsoka élete volt az első, minden többi csak azután jön. Egyértelmű, hogy két legyet akart ütni egy csapásra, de ez annyira rá vall ami szerintem nem baj. ;)

Arra gondoltam, hogy hátrébb többen írták, hogy milyen jó jelenet volt, ahogy látszott rajta a vívódás. A fenéket, egy pillanatra sem fordult meg a fejében, hogy feláldozza a padawanját. Szerintem az nem vívódás volt, hanem tehetetlenség. Vagyis a főhősnek rendelték alá a történetet és nem egy előre kitalált cselekményszálba helyezték bele Anakint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra gondoltam, hogy hátrébb többen írták, hogy milyen jó jelenet volt, ahogy látszott rajta a vívódás. A fenéket, egy pillanatra sem fordult meg a fejében, hogy feláldozza a padawanját. Szerintem az nem vívódás volt, hanem tehetetlenség.
Szerintem az ellenkezője történt ott. Mert bár igaz, hogy Anakin nem a legkönnyebb eset, de itt egyértelmű számomra, hogy morális problémái vannak, hisz amint Te is írtad egy igazi Jedi talán engedi kidobatni a padawanját a zsilipen, de akkor se nyitja ki a holkront. Anakinban felmerültek ezek a dolgok akkor, és ezért vívódott.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudom, az hagyján, hogy hagynak feláldozni a távolban valakit (egy fenét hagyján, de ez most nem ide tartozik), de egy előttük lévő lény halálában így részt venni már bűnrészesség egy gyilkosságban, ami egy "igazi" Jeditől is sok lenne. Egyébként Anakin mitől nem igazi Jedi?

Más Jedik sem igazán tehettek volna mást, az előttük lévő élet a fontos, a holocronban lévő nevek megóvása meg jöhet utána, az már egy következő probléma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudom, az hagyján, hogy hagynak feláldozni a távolban valakit (egy fenét hagyján, de ez most nem ide tartozik), de egy előttük lévő lény halálában így részt venni már bűnrészesség egy gyilkosságban, ami egy "igazi" Jeditől is sok lenne. Egyébként Anakin mitől nem igazi Jedi?

Más Jedik sem igazán tehettek volna mást, az előttük lévő élet a fontos, a holocronban lévő nevek megóvása meg jöhet utána, az már egy következő probléma.

Szerintem itt a lista visszaszerzésének elsőbbséget kellett volna élveznie Ashoka életével szemben, hiszen szinte tuti volt, hogy Bane nem egy privát óvoda megnyitásához akar majd potenciális ügyfeleket gyűjteni, hanem valami ronda dolgot tervez. Arra pedig, hogy visszaszerzik tőle, akkor még nem látszott semmilyen esély. A közös meditáció is szükség megoldás volt, és semmi garancia nem volt rá, hogy sikeres lesz. Egyszerűen vannak helyzetek - főleg egy háborúban -, amikor egy jedinek és/vagy katonai vezetőnek fel kell áldozni egy két életet, hogy sokakat megmentsenek. Ez szerintem ilyen helyzet volt.

 

Anakint pedig azért nem tartom igazi jedinek, mert számára ez az Anyja halála óta - de a kései rendbe kerülése miatt talán anélkül is - elfogadhatatlan. Ő akkor sem tudna lemondani bizonyos személyekről, vagy senkiről sem, ha az Erő megkérdőjelezhetetlenül azt az utat jelölné ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Llew: Nincsenek ilyen helyzetek.Azt hogy te ezt gondolod elég szomorú.Kiváncsi lennék ha édesanyádról döntenének, hogy nyugodtan meghalhat ha ezreket megmentünk.Először is a legalapvetőbb dolog, hogy senkinek sincs joga mások élete felett dönteni.Akiről döntünk az ugyanúgy szeretne élni mint mi és ha mi sem szeretnénk idő elött elhunyni akkor ő sem.Ez beleérző képesség kérdése.Ez a legaljasabb legcinikusabb gondolat szerintem(sajnos itt is működik pl utasszállítót simán lelőnének), hisz nem a mi életünkről van szó.Ha meg egy Jedi csinálna ilyet az közönséges gyilkosság lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, de Anakin megtanult már érezni...

Bárki akinek felajánlanák a választást, hogy ki maradjon meg, egy családtag/barát/rokon vagy 1000(000) ember mindenki azt választaná, akihez érzelmileg kötődik.

A Jedikből ezt az érzést kiveszik a tanítás folyamán, ezért szakítják már a kisgyerekeket ilyen fiatal korban a családjuktól és ezért nem engedik, hogy később találkozzanak velük...

 

Egy szívtelen, érzelem mentes robotot csinálnak belőlük csőlátással, hogy mindent a közjóért tegyenek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, de Anakin megtanult már érezni...

Bárki akinek felajánlanák a választást, hogy ki maradjon meg, egy családtag/barát/rokon vagy 1000(000) ember mindenki azt választaná, akihez érzelmileg kötődik.

A Jedikből ezt az érzést kiveszik a tanítás folyamán, ezért szakítják már a kisgyerekeket ilyen fiatal korban a családjuktól és ezért nem engedik, hogy később találkozzanak velük...

 

Egy szívtelen, érzelem mentes robotot csinálnak belőlük csőlátással, hogy mindent a közjóért tegyenek...

 

 

De ha nincsenek érzelmeik akkor nem sokban különböznek a gyilkosoktól.A jó embert pont az érzelmei különböztetik meg a rossztól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Llew: Nincsenek ilyen helyzetek.Azt hogy te ezt gondolod elég szomorú.Kiváncsi lennék ha édesanyádról döntenének, hogy nyugodtan meghalhat ha ezreket megmentünk.Először is a legalapvetőbb dolog, hogy senkinek sincs joga mások élete felett dönteni.Akiről döntünk az ugyanúgy szeretne élni mint mi és ha mi sem szeretnénk idő elött elhunyni akkor ő sem.Ez beleérző képesség kérdése.Ez a legaljasabb legcinikusabb gondolat szerintem(sajnos itt is működik pl utasszállítót simán lelőnének), hisz nem a mi életünkről van szó.Ha meg egy Jedi csinálna ilyet az közönséges gyilkosság lenne.

El kell keserítselek, de vannak ilyen helyzetek. Nem azt mondom, hogy én megtudnék hozni ilyen döntést, de attól még vannak akiknek meg kell tudnia. Számodra az én meglátásom lehet szomorú, szerintem azonban az Tied végtelenül naiv. Pedig a korod alapján nem szabadna annak lenned. Bármely katonai parancsnoknak tudnia kell ilyen döntést hozni. Sőt nekik nem is csak élet mentés, hanem a katonai siker elérése érdekében.

 

De ha már rokonnal és utasszállítóval példálózol, akkor itt egy helyzet:

Egy utasszállítót ideggázzal felszerelkezett terroristák térítenek el és a családod lakóhelyére egy sűrűn lakott területre akarják zuhantatni? A Te indokaid alapján a vezetők nem lövik le. Ebben az esetben utólag nem őket hibáztatnád, mert nem cselekedtek?

 

Közhely, de ahogy Peter Parker nagybátyja is mondta: Nagy hatalom nagy felelősséggel jár.

 

Persze, de Anakin megtanult már érezni...

Bárki akinek felajánlanák a választást, hogy ki maradjon meg, egy családtag/barát/rokon vagy 1000(000) ember mindenki azt választaná, akihez érzelmileg kötődik.

A Jedikből ezt az érzést kiveszik a tanítás folyamán, ezért szakítják már a kisgyerekeket ilyen fiatal korban a családjuktól és ezért nem engedik, hogy később találkozzanak velük...

 

Egy szívtelen, érzelem mentes robotot csinálnak belőlük csőlátással, hogy mindent a közjóért tegyenek...

Éppen ezért nem vesznek be alap esetben ilyen korban már gyerekeket a rendbe. Nem is alakul ki az érzés, illetve csak korlátozottan. Az, hogy ez szívtelenség, vagy szükségszerűség a már egyéni meglátás kérdése. Szerintem utóbbi. És, hogy ez a részemről szívtelenség, az megint csak a Ti szubjektív véleményetek. Azzal, hogy a túlzott érzelmi kötődéshez való ragaszkodás elkerülésére nevelik az ifjakat, megkönnyítik számukra a később meghozandó súlyos döntéseket. Persze ennek vannak árnyoldalai. Mivel azonban mi nem tudjuk elképzelni milyen lehet így élni, ezért több negatívumot látunk benne. Ez nevelés és kultúra kérdése. Pl. a keleti kultúrákban a halált sokkal könnyebben elfogadják. Lásd. pl. animék erőszak ábrázolása. Ettől még nem lesznek alapból rosszabb emberek.

Az én meglátásom az, hogy egy erőhasználó vulkáni lenne a tökéletes jedi.

 

De ha nincsenek érzelmeik akkor nem sokban különböznek a gyilkosoktól.A jó embert pont az érzelmei különböztetik meg a rossztól.

Az, hogy valaki élvezetből, anyagi haszonszerzés céljából öl, vagy képes életeket kioltani, feláldozni, mások védelmében ha az élet azt kívánja meg, az köszönőviszonyban sincs egymással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont nincs? :)

És mi az, hogy most? Mikor nem? Sok alkalom nem lehet, ritkán szólok hozzá.

De, van pont.

A lentiekben több dologban nem értek egyet, csak Odyék olyan jól ecsetelték a dolgokat, hogy nekem már felesleges lett volna hozzászólnom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-wan mezei Jedi (padawan) az EpI-ben, mégsem lenne képes feláldozni a mesterét, ez jól látszik a Maul elleni párbajban. Noha a Jediknek elvileg "let everybody go" felfogásuk van, tesznek néha kivételeket, mert akarják vagy sem, ők is érző lények. A leginkább "érzéketlen" Yoda - Windu páros is odamegy, hogy kimentse Anakin-Obi-wan párosát, pedig hagyhatták volna őket meghalni is. Igaz, a teljesség érdekében meg kell említeni azt is, hogy Obi-wan közölte velük, hogy hatalmas szeparatista flotta állomásozik a bolygón - Emiatt is mehettek tehát, de Winduék is az arénában "foglaltak helyet", nem pedig delta kommandóként kezdték el kutatni és kiirtani a már beharangozott droidsereget.

 

Szóval azért a Jedik sem érzéketlenek, és első sorban a békét szolgálják, igyekeznek tárgyalásos úton időt nyerni és valami alternatívát előállítani, így nem hinném, hogy a Jedik jelentős része hagyná Ashokát meghalni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.