Ugrás a kommentre

2x02 - Cargo of Doom


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha már a csodálatos zenéknél tartunk, akkor hallgasd meg azt, amelyik akkor csendül fel, miután Anakin összerakta a holokront, és Bane mondja, hogy a megbízója milyen elégedett lesz... Az is nagyon jó, csak rövid. :)
Valóban nagyon misztikus az is! Eddig jól sikerültek ezek az új témák.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na egy kicsit késve, de akkor a másodikról:

 

Ez már egy picit kevésbé tetszett, mint az első. Az elején a felvezetésben például annyi sztorit mesélnek el, hogy az már magában megért volna egy külön epizódot. Nehezemre esett az elején ekkora rohanás közepette beleélni magam a sztoriba. Bane coolsága pedig szintén egy picit túl van pörgetve: rányomják a karjára a komplett űrhajó irányitást... és amikor közli, hogy a jediket majd kijátsza, kiderül hogy egy rakás véletlent is belekalibrált a tervébe: ennyire talán még Sidious se tudna jól rögtönözni (pl. mit csinál ha Ahsoka nem a lába mellé teriti le, hanem két méterrel arrébb).

 

A droid-poénok viszont valamiért egyre jobban tetszenek. Most a harci droidok marhulásán is jól elvoltam. A jedi kinyirása hatásos lett, nem beszélve Bane szökéséről a végén, ami egészen prímára sikerült. Szóval oké-oké, de valszeg nem ez lesz a kedvenc epizódom a második évadból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Bane idegesítő coolsága nagyon kell. Igazi utalni való karakter, másrészt meg végre van egy olyan tag, aki mindig szívatja a jediket. :o Egyébként Ahsoka is csuklóból elintézte, szóval inkább ügyes és szerencsés, mint sem nagy harcos. Az viszont tényleg érdekes, hogy két rész alatt már két jedit is kinyírt Bane.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az különösen tetszett, hogy Anakin dilemma elé került. Az anyja sírjánál a Tatuinon megfogadta, hogy többé nem vall kudarcot. Ez elég sok EU sztorit is áthat és most végre itt is érzékelhető. Anakin nem akar kockáztatni, nem akarja elveszteni a padavanját, nem akarja, hogy újabb valaki haljon meg, aki fontos számára. Ezért meghajpl Bane akarata előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az különösen tetszett, hogy Anakin dilemma elé került. Az anyja sírjánál a Tatuinon megfogadta, hogy többé nem vall kudarcot. Ez elég sok EU sztorit is áthat és most végre itt is érzékelhető. Anakin nem akar kockáztatni, nem akarja elveszteni a padavanját, nem akarja, hogy újabb valaki haljon meg, aki fontos számára. Ezért meghajpl Bane akarata előtt.

Továbbá Bane-nek nem jelentett újdonságot, hogy Anakin fegyvertelenül van előtte, amikor összerakta a holokront. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm!

Véresfürdős.

Cad továbbra sem az esetem. Őt nyomatják mint a legfrissebb Jedi-gyilkost miközben Grievous tábornok úr békésen hangmérnökködik és néha átesik a saját lábában? Kéééremszépen.

 

Aranyos volt ahogy Rex meg a többiek nekiállnak hümmögni, hogy lépegetőkkel landolnak az űrben. Szerencsére Lucas épp előre szólt, hogy lesznek időrendi ugrálások, de legalább tudjuk hogy Anakin tapasztalatból dolgozott az Iego-nál.

(ugye ott volt az, hogy az aszteroidákon parkolt?)

Már várom a hivatalos idővonalat :o

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No az cseszne be, ha kiderülne, hogy ez előbb volt mint a bothani dolog. Véget is érne számomra a sorozat.
Kizárt. Az a rész minden kronológiában az először elkészült volt. Itt amúgy is az űrben való manőverezésről és egy űrhajón való landolásról volt szó. :o Mellékesen megjegyzem, hogy azt a klónt se irigylem aki benne ült a gépezetben. Biztos kaphatott egy 'kis' ütést amikor megérkeztek. :D Főleg, hogy még a mágnes is odahúzta a hajótesthez.

 

Egyébként Henry Gilroy írogat a tfn fórumára, és tök jól megmagyarázta ezt űrruha problémát, hogy miért is bírta Anakin és Ahsoka a környezetet. Bemásolom ide, hátha valaki lefordítja. :o

 

Szóval Gilroy mondja:

 

"The vacuum of space should have killed Ahsoka.

 

I have to admit, that was the dumbest criticism I have ever read of any of my stories. Ever. (except for some executive notes back at Disney).

 

Besides the fact that this is a fantasy show with space wizard and laserswords, the reviewer has watched too many movies... and not read enough science. Normally, I would let this go, but I'm in a mood tonight, so I'll explain...

 

NASA estimates that a person could concievably survive a minute ot two in the vacuum of space before being killed. And you don't explode or boil blood, it would be the lack of oxygen that killed you. To be honest, George asked me the same question and I gave him the information found here:

 

http://imagine.gsfc.nasa.gov/docs/ask_astr...ers/970603.html

 

All good, right? Not quite. This rule doesn't even apply to Ahsoka in this situation. Here's why... the small room that Ahsoka is in has been exposed to the vacuum of space, but there is still an atmosphere inside pulling on her. She is breathing that atmosphere as it rushes past her. If there was no atmosphere, she would not be pulled toward the door -- because the chamber would have 'equalized' with the exterior vacuum of space. So where did the atmosphere in the room come from? The room's life support vents \ AC. Make sense?"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, ez az angol szöveg nem volt jó, mert mindjárt jön az öreg és pampog, hogy miért nem lehet lefordítani magyarra. :o
Olvasd el mit írtam. Azzal meg nyilván megnyugtattad volna ha leírod mit is mondott Gilroy pontosan, mert én is csak a felét értem. :o Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is csak a lényeg jön át, én se értem pontosan miről van szó :o

De kb: Egy ilyen történetbe ahol fénykardok meg űrvarázslók vannak ne várjunk igazi fizikát. A Nasa szerint egy ember 1-2 percig tudná túlélni a vákumban, mert Oxigén hiány lépne fel nála. Kicsit utána nézett ezért a dolgoknak és a linket találta.

De Ahsoka a kis szobában belélegzett egy kis levegőt, mikor bezárták oda és ezért nem fulladt meg ott. Ha nem lett volna ott levegő, akkor nem húzta volna ki a vákum, mikor kinyilt az ajtó. A levegőt pedig egy szellőző rendszer szolgálta ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hitted arról van szó, amikor az űrban csatáznak Anakinnal a tankokon? :o

Először én is, de amikor elolvastam a cikket jöttem rá, hogy a zsilipet írta le :D (Amúgy room van odaírva az meg hát egyszerű szó, nem tünt fel? :D - vagy azt hitted az mást jelent? :o az oo nem egyenlő az u-val :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kizárt. Az a rész minden kronológiában az először elkészült volt. Itt amúgy is az űrben való manőverezésről és egy űrhajón való landolásról volt szó. :o Mellékesen megjegyzem, hogy azt a klónt se irigylem aki benne ült a gépezetben. Biztos kaphatott egy 'kis' ütést amikor megérkeztek. :D Főleg, hogy még a mágnes is odahúzta a hajótesthez.

 

Egyébként Henry Gilroy írogat a tfn fórumára, és tök jól megmagyarázta ezt űrruha problémát, hogy miért is bírta Anakin és Ahsoka a környezetet. Bemásolom ide, hátha valaki lefordítja. :D

 

Na tehát itt a fordítás, nagyon béna, de volt egy kis szabad időm. Gyors fordítás, ne várjon senki csodát:

"A vákuumnak ki kellett volna nyírnia Ahsokát."

 

Ez a legnagyobb baromság, amit halottam.

Amellett a tény mellett, hogy ez egy fantasy műsor űrvarázslással, és lézerkarddal (igen azt mondta angolul) a kritikus túl sok filmet nézett... de nem olvasott elég tudományos kiadványokat. Hagynám a fenébe, de mivel jó éjszakám volt ezért elmagyarázom...

A NASA szerint az ember 1-2 percet kibírna az űrben, mielőtt meghalna. Tehát nem robbansz fel, nem forr fel a véred, az oxigén hiány miatt halnál meg. Az igazat megvallva George feltette ugyanezt a kérdést nekem, és ezt az információt adtam neki:

 

<a href="http://imagine.gsfc.nasa.gov/docs/ask_astro/answers/970603.html" target="_blank">http://imagine.gsfc.nasa.gov/docs/ask_astr...ers/970603.html</a>

 

Most már, minden rendben? Nem teljesen. Ez a szabály nem érvényes Ahsoka-ra. Azért... mert a kis szobában, amiben Ahsoka volt, ott ki volt téve a vákuumnak, de még volt egy kis légkör ami onnan bentről kiszívódott. Azt a légkört levegőzi be, ami vele együtt száguld ki. Ha nem lett volna légkör, akkor nem rántódott volna az ajtó felé... mert a kamra az űr külső vákuumával kiegyenlítődött volna. Tehát honnan jött a szobába a légkör? A szobában lévő levegőztető rendszerekből. Így már van értelme?

 

Már megint elkéstem. :o

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi nem tetszik Oldie? A kis szobában volt levegő a szellőző rendszer miatt, így Ahsoka nem fulladt meg, míg a mestere a holokronnal szórakozott.
Nem erre vártam én se a választ, hanem a lépegetős küzdelemre, ahol majdhogynem űrruha nélkül szaltoztak az űrben :o
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem erre vártam én se a választ, hanem a lépegetős küzdelemre, ahol majdhogynem űrruha nélkül szaltoztak az űrben :o
Ezt már Zééé leírta korábban. Ha akarom elfogadom, ha akarom nem. Nekem jó, de Darth Bat -nak, másik nevén Darth Morrt -nak, biztos nem lenne ínyére. :o
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért köszönjük barnez a teljes fordítást.

Oldie: :D

 

Majd legközelebb gyorsabb leszek! :P Amúgy szerintem se valami reális az, hogy ott küzdenek az űrben Anakinék "egy szál semmiben", de én erre magyarázatként csak azt tudom mondani, hogy szuper-kütyüik vannak, így biztos van valami kütyü, hogy így mászkálhassanak az űrben. Egyébként nem ők az elsők, akik így mentek ki. Pl. Han Soloék, ők nem tudták, hogy egy szörnyeteg gyomrában vannak, csak azt tudták, hogy egy aszteroida belsejében vannak. És mégis ennek ellenére csak egy maszkkal mentek ki. Ez az SW világa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg hát a csiga is élt és virult :D

 

De ezen tényleg ne akadjunk fel, hisz se hang, se robbanás nem lehetne az űrben elvileg és mindkettő szépen elvan az SW galaxisban. A Jediknek meg lehetnek olyan erőik, amik védenek ilyen helyzetben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt már Zééé leírta korábban. Ha akarom elfogadom, ha akarom nem. Nekem jó, de Darth Bat -nak, másik nevén Darth Morrt -nak, biztos nem lenne ínyére. :D
Uh, ne őt ne is említsd. Szerencsére nem csak tőlem kapja az oltást.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg hát a csiga is élt és virult :D

 

De ezen tényleg ne akadjunk fel, hisz se hang, se robbanás nem lehetne az űrben elvileg és mindkettő szépen elvan az SW galaxisban. A Jediknek meg lehetnek olyan erőik, amik védenek ilyen helyzetben...

Szerintem is kár fennakadni rajta. Főleg, hogy alig 1-2 percet voltak kint a speckó ruháikban. :D

 

 

Uh, ne őt ne is említsd. Szerencsére nem csak tőlem kapja az oltást.
Innen gyorsan elhajtottuk szerencsére. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt már Zééé leírta korábban.

Én voltam :D

 

Majd legközelebb gyorsabb leszek! :P Amúgy szerintem se valami reális az, hogy ott küzdenek az űrben Anakinék "egy szál semmiben", de én erre magyarázatként csak azt tudom mondani, hogy szuper-kütyüik vannak, így biztos van valami kütyü, hogy így mászkálhassanak az űrben. Egyébként nem ők az elsők, akik így mentek ki. Pl. Han Soloék, ők nem tudták, hogy egy szörnyeteg gyomrában vannak, csak azt tudták, hogy egy aszteroida belsejében vannak. És mégis ennek ellenére csak egy maszkkal mentek ki.

Szerinted a Millennium Falconnak nincsenek külső érzékelői, hogy megállapítsák, van-e nyomás és megfelelő hőmérséklet a külvilágban? Erre még a mi világunk űrjárművei is képesek :D És igen, speckó kütyüik voltak, a ruha, ami rajtuk volt, az a speckó. Szerintetek miért van Anakin mindig nyakig beöltözve? Miért visel ő is, Obi-Wan is, Windu is kesztyűt (Anakinnak még a jobb kezére oké lenne, de mindenki hord mindkét kezén), és miért csak az arcuk van szabadon? Mert a ruhájuk ugyanabból az okból, ugyanolyan zárt, mint a klónoké (és mint itt is láthattuk, könnyedén hozzájuk lehet csapni a sisakot).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsánat. :D Epizód guiedok lesznek majd? :P

Íródnak, holnapra, legkésőbb holnaputánra meglesznek (csak éppen közreműködök egy apró Star Wars kvízjáték elkészítésében is - semmi nagyra ne gondoljatok -, meg még egy TCW S2 ajánlót is írnom kell, szóval ez a hét nálam maximálisan a TCW jegyében telik, csak lassan haladok).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mellékesen megjegyzem, hogy azt a klónt se irigylem aki benne ült a gépezetben. Biztos kaphatott egy 'kis' ütést amikor megérkeztek. :D Főleg, hogy még a mágnes is odahúzta a hajótesthez.

Talán ezekben is vannak gravitációs és egyéb kompenzátorok, amik semlegesítik az ilyen hatásokat. Az X-szárnyúakban, stb. vannak, mert azokat a manővereket, amiket művelnek, nem bírnák ki teljesen a benne ülők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.