Ugrás a kommentre

2x05 - Landing at Point Rain


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Most már sokadjára még feltűnőbb Anakin és Ahsoka feszültség oldása. Obi-Wan nem érti, hogy tudnak úgy nézni a háborúra mintha valami játék lenne. Először arra gondoltam, hogy így könnyebb elviselni a borzalmakat, de jobban belegondolva Anakinnak talán tényleg csak egy izgalmas játék az egész. Ahsoka feszültségét pedig ezzel a számolósdival próbálja oldani. Ez a legjobban akkor látszik, amikor a gáton a droidok ellen indulnak. Lehet, hogy hülyeség de van bennem egy ilyen érzés. Egyébként ez az egész számolás a Gyűrűk Urára emlékeztet, ahol Gimli és Legolas versenyeztek. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin élvezi ezt azt egészet.Az EP 3-ból is kiderül.Tudja magáról, hogy nagyon jó harcos, és legyőzhetetlennek gondolja magát.Egyetértek, hogy Ashokában próbálja a feszültséget oldani ezzel a számolósdival.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin és Ahsoka baráti feleselése és rivalizálása abszolút ide tartozik, már eleve jó, hogy néhány percre oldotta a feszültséget a legnehezebb helyzetben is,
Nagyszerű jelenet, amikor a falnál a fedezékben vitatkoznak ők ketten. Ahsoka feje majdnem lerobban, de azért csak elmagyarázza Anakinnak, hogy nem ő hibázott. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most akkor az zavar, hogy nekünk tetszik? :D Ez egy Star Wars rajzfilm sorozat amit szerintem élvezni kell és nem kukacoskodni. Úgy is fel fogjuk emelni hangunkat ha valami ordenáré nagy marhaságot látunk. Ilyen eddig még nem volt. De az, hogy minden rész után kilométeres "miért nem tetszik" listát írjak az valahogy érdekes lenne. Persze megértem, ha neked ez az alap, de Te nyilván másképp tekintesz erre a sorozatra mint pl. én.

Egy szóval nem írtam, hogy zavar, csak azt, hogy időnként mintha túlértékelnétek. Persze én vagyok a hülye, mert mi mást várhat az ember egy rajongói oldalon. :D Viszont ezek után kíváncsi lennék mi volna az az ordenáré nagy marhaság amin kibuknátok.

Ami a hozzászólásom milyenségét illeti, kicsit erős az általánosítás két epizód negatívumainak értékelése után. (A "neked ez az alap"-ra inkább nem is térek ki) Amikből nyilván lesz, ha nem tetszik (annyira) az epizód, de ha tetszik akkor is inkább a negatív dolgokat írnám le, mert azon túl, hogy megnéztem és jól szórakoztam az adott részen, ha már ki akarom beszélni egy fórumon, akkor inkább a negatívumokat írom le, nem pedig egy tucat jaj, de jó volt nagyon tetszett 10/10 kommentet (ezzel nem akarok utalni senkire, nehogy valaki magára vegye).

 

Egyrészt, ajánlanám, hogy olvasd vissza az összes krtikánkat az első évadban, meg ebben, mert ez baromira nem igaz. Másrészt, bocs, hogy tetszik és ezt le merem írni. Zavar a lelkesedésem? Akkor ne olvasd el. Harmadrészt, ki állította azt, hogy felülmúlhatatlan? Az ég adta egy világon senki.

Nem tűnt fel, hogy front lett volna vasárnap, ami esetleg indokolná, hogy így magatokra vegyetek egy - szerintem - nem bántó (ennyire semmi képen sem) hangú megjegyzést. De ha már szavakon lovagoltál, akkor a válaszban hagy tegyem én is. Nem, nem zavar a lelkesedés, csak nem értem, és lehet, hogy irigylem. :D És nem, senki nem állította, hogy felülmúlhatatlan, ha így lett volna beidézem. Csak - szerintem - érezhető egyfajta jobbító hozzáállás a fórumon (ami nem jelenti, hogy azt mondtam volna, hogy csak csöpögősen pozitív kritikák vannak). Ami egyébként eredhet abból, hogy valószínűleg nálam elvakultabb (minden negatív felhangtól mentesen értve) rajongók vagytok, és mivel ez egy elég zárt társaság, így nyilván nagy vonalakban egyezni fog a véleményetek. Ebben az esetben azonban - főleg, hogy a neten nyíltan diskuráltok - engedtessék meg nekem, hogy egy külsős, negatív(abb) hang legyek a fórumon.

 

Hát....ha egy "mennyünk előre a síkságon és lesz ami lesz" típusú akció megtervezettebb mint ez, akkor ahhoz nem tudok mit hozzá tenni. icon1.gif

Páncélosok nyomultak előre gyalogsági, tüzérségi és légi támogatással az ellenség földön veszteglő hajói - feltehetően a droid gyárak és ki tudja milyen stratégiailag fontos pozíciók - felé, plusz az infrastruktúrát támadták (Anakin kilöveti az áramfejleszőt(?)). És mert ennyit láttunk belőle, még bőven lehetett jobban megtervezett, mint a mostani. Ami nyilván szintén nem abból a fél perces előkészítésből állt, amit a klón parancsnokok tartottak.

 

Elfelejtesz valamit! Egyáltalán nem számoltak ekkora túlerővel. Mondták, hogy ez csapda volt, a geonosisiak tudtak a tervükről. Nem lett volna gond a landolással, ha a geok nem tudnak róluk, de ismerték a tervezetet. Azért lett itt minden elfuserálva, mert valószínűleg Sidious kiadta a terveket, hiszen ahogy ő maga mondta: három tábornok van egy helyen, azaz három Jedi mester.

Nekem inkább úgy tűnt kissé alul becsülték az ellenséget, ami egy kulcs szeparatista bázis esetén elég meglepő. Kíváncsi leszek a folytatásra, de nagyon örülnék egy olyan tükör epizódnak, ahol a szeparatisták indítanak mindent elsöprő támadást, amit a köztársaság nem tud megállítani és vissza kell vonulniuk. Na ott hullhatnának a klónok.

 

Ja, és mközben leszedik az összes LAAT/i-t a levegőben, kicakkozzák a fedezék nélkül maradt Cody-ék ülepét is. Hát így akarnád te elkerülni a felesleges vérontást, hogy mindenkit beáldoznál? Az egy nagyon szépen felállított fedezék volt, amibe se a LAAT/i-k, se Cody-ék nem pusztultak bele. A te elképzeléseddel mindenki otthagyta volna a fogát.

Azért egy könnyű légi szállító járművet használni fedezéknek az ellenség páncélosai ellen elég merész húzás. A robogón kézi fegyverrel támadó bogarak indián taktikája ellen valóban működött volna ez az telepesek szekérvárat építenek hozzáállás, de akkor meg nem kellet volna AAT-ket rajzolni a szeparatista oldalra. Egyébként akkor már szerintem nem támadták őket a geonosisi vadászok, mert akkor nem húzták volna addig. Tudom rajzfilm, de ha már Lucasék háttérként megalkotják a különféle járművek felépítését, akkor ilyesmire is figyelhetnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tűnt fel, hogy front lett volna vasárnap, ami esetleg indokolná, hogy így magatokra vegyetek egy - szerintem - nem bántó (ennyire semmi képen sem) hangú megjegyzést.

Front nem volt, de a megfogalmazás ritka szerencsétlen volt. Ezért vettem személy szerint magamra. Pláne "érdekes" volt ezt azután olvasni, hogy alig pár nappal azelőtt írtam, hogy nem vagyok elájulva a második évadtól (és ezért is lelkesedtem ezért az epizódért), na meg hogy lehordtam az első évad egyik-másik epizódját is (Dooku Captured, Downfall of Droid), amikben volt néhány meredek dolog. De ami tetszik, arra ha a fene fenét eszik, akkor sem fogom az elfogultság nevében azt írni, hogy miért nem jó. Nem érdekelnek a hibák, ha az összkép tetszik, és én már csak az idegeim miatt sem fogok negatív dolgokat írni, mert jobb szeretek a pozitív dolgokról beszélgetni. Mert arról is lehet ám írni 10/10-es és "jajdehűdejó" kitételek nélkül is.

 

plusz az infrastruktúrát támadták (Anakin kilöveti az áramfejleszőt(?))

Semmiféle infrastruktúra nem volt megtámadva az első geonosisi csatában. Az áramfejlesztő egy űrhajóhoz tartozott, az volt annak a gyenge pontja. Anakin azért lövetett fölé! Így a Techno Unió egyik űrhajója semmisült meg.

Terv se sok volt abban a csatában, mert mire végre valami tervszerű kezdett kibontakozni (ösztüzet zúdítani a gömbhajókra, nem a kis madárkákkal lövetni), addigra lelépett az ellenség. Az első csata nagy hibája az esetlenség volt. Nagy számban előre törés, ennyi volt a stratégia. A többi már olyan, ami a filmben sehol sincs, de ilyesmit akkor akár a mostani epizódba is belevehetünk.

 

Nekem inkább úgy tűnt kissé alul becsülték az ellenséget, ami egy kulcs szeparatista bázis esetén elég meglepő.

Akkor rosszul tűnt, mert az epizódban erről szó sincs. Cody szó szerint ezt mondja: "Az ellenség jobban felkészült a támadásunkra, mint mi tettük. Ismerték a tervünket."

 

Azért egy könnyű légi szállító járművet használni fedezéknek az ellenség páncélosai ellen elég merész húzás.

Itt a hiba az elképzelésedben. A LAAT/i-k nem könnyű páncélzatú gépek. Éppen ellenkezőleg, gunshipek, az pedig katonai megnevezés a "rohadtul nem lehet őket ledurrantani az égről, mert olyan masszív páncéljuk van, de mi szaladjunk, mert legalább ennyi fegyver is van rajta" kifejezésre :lol: De a hajón magán is látszik, hogy minden, csak nem könnyű páncélzatú (hülyeség is lenne egy csapatszállítót könnyű páncélzatúra tervezni, és nem is szokták őket).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Front nem volt, de a megfogalmazás ritka szerencsétlen volt. Ezért vettem személy szerint magamra. Pláne "érdekes" volt ezt azután olvasni, hogy alig pár nappal azelőtt írtam, hogy nem vagyok elájulva a második évadtól (és ezért is lelkesedtem ezért az epizódért), na meg hogy lehordtam az első évad egyik-másik epizódját is (Dooku Captured, Downfall of Droid), amikben volt néhány meredek dolog.

Annyira nem lehetett ritka szerencsétlen, ha csak te és Ody vettétek fel. Vagy a többieknek ennyire egyezne a véleménye tiétekkel?

Minden általánosságban tett megjegyzés előtt meg had ne kelljen már emlékeznem vagy visszaolvasnom az az össze kritika, összes hozzászólását.

De ami tetszik, arra ha a fene fenét eszik, akkor sem fogom az elfogultság nevében azt írni, hogy miért nem jó. Nem érdekelnek a hibák, ha az összkép tetszik, és én már csak az idegeim miatt sem fogok negatív dolgokat írni, mert jobb szeretek a pozitív dolgokról beszélgetni. Mert arról is lehet ám írni 10/10-es és "jajdehűdejó" kitételek nélkül is.

Megint hülyeségeket beszélsz, mert ezt egy szóval nem kértem. Pusztán leírtam, ha hogy én kb. hogyan írok egy epizódról a kibeszélőben. És rohadtul nem arról van szó, hogy az elfogultság miatt írnék csak rosszat, mert pl. erről az epizódról is az összességében negatív mérleg mellett is írtam jó pár dolgot, ami tetszett.

 

Semmiféle infrastruktúra nem volt megtámadva az első geonosisi csatában. Az áramfejlesztő egy űrhajóhoz tartozott, az volt annak a gyenge pontja. Anakin azért lövetett fölé! Így a Techno Unió egyik űrhajója semmisült meg.

Terv se sok volt abban a csatában, mert mire végre valami tervszerű kezdett kibontakozni (ösztüzet zúdítani a gömbhajókra, nem a kis madárkákkal lövetni), addigra lelépett az ellenség. Az első csata nagy hibája az esetlenség volt. Nagy számban előre törés, ennyi volt a stratégia. A többi már olyan, ami a filmben sehol sincs, de ilyesmit akkor akár a mostani epizódba is belevehetünk.

Oké, akkor infrastruktúráról nem volt szó. Rosszul emlékeztem, de ez a hadművelet nekem akkor se volt kiforrottabb. A rylothi inváziónál látszott, hogy rendesen meg van tervezve. Itt meg kijöttek a hipertérből, Anakinék vívtak egy légi csatát, aztán durr bele irány a felszín.

 

Akkor rosszul tűnt, mert az epizódban erről szó sincs. Cody szó szerint ezt mondja: "Az ellenség jobban felkészült a támadásunkra, mint mi tettük. Ismerték a tervünket."

Amit mondasz igaz, bizonyos szemszögből. :lol: De, hogy egészen pontosak legyünk így hangzott a szöveg: "The enemy was more than prepared for our attack, sir. They knew our every move."

Amit én a feliratban olvashatóaktól eltérően inkább úgy fordítanék, hogy: Az ellenség alaposan felkészült a támadásra, uram. Ismerik minden lépésünket.

Ez pedig az én értelmezésemben nem azt takarja, hogy a pontos támadási tervet ismerik. Azt meg főleg nem, hogy Palpi kiadta volna azt, mert szerintem nem is ismerte, csak nagy vonalakban tájékoztatták a támadás előtt. Egyszerűen lehetett szó arról, hogy a holotérkép alapján a droid gyárat valószínűleg csak azon a völgyön keresztül lehetett támadni, ahonnan Codyék is tették, ezért a geonosisiaknak elég volt ott felkészülni. És mivel a támadás egy szűk pontra koncentrál, a támadóknak nincs túl nagy mozgástere és egy millió variációt ismerő droid parancsnoknak, de akár egy kicsit is tapasztaltabb élő vezetőnek nem túl nehéz a pár lehetséges lépésüket előre látni. Főleg, hogy, akkor még nem is mozdulhattak, mert várták a másik két csapatot.

Persze ebbe a nézőpontba bele lehet kötni, de az itt írtak és a múltkori a holokron kapcsán megvitatott csak jedi nyithatja ki kérdés kapcsán úgy veszem észre az eltérő nézőpontunk abból fakad, hogy amíg te mereven ragaszkodsz az elhangzottakhoz, akkor is ha nem feltétlen kéne, addig én hajlamos vagyok egy kissé lazábban értelmezni. Aztán a fene tudja melyikünknek van igaza, de úgy hiszem nem fogjuk tudni a saját igazunkról meggyőzni egymást.

 

Itt a hiba az elképzelésedben. A LAAT/i-k nem könnyű páncélzatú gépek. Éppen ellenkezőleg, gunshipek, az pedig katonai megnevezés a "rohadtul nem lehet őket ledurrantani az égről, mert olyan masszív páncéljuk van, de mi szaladjunk, mert legalább ennyi fegyver is van rajta" kifejezésre :D

Azért az nem mindegy, hogy légijármű (vagyis a "masszív páncéljuk" elég behatárolt mert különben fel se tudna szállni a súly miatt) a levegőben manőverezik és támad, vagy statikus célpontot nyújt a földön, úgy, hogy közben a fegyverzetének nagy részét sem tudja használni. A wiki szerint az Apache benne van a gunship kategóriában, de vegyük a durvább Lockheed AC-130-at, mindkettő elég veszélyes egy páncélosra, de a földön még egy T-34-esnek sem hiszem, hogy ellenfelek lennének.

 

 

De a hajón magán is látszik, hogy minden, csak nem könnyű páncélzatú (hülyeség is lenne egy csapatszállítót könnyű páncélzatúra tervezni, és nem is szokták őket).

Ezzel vitatkoznék. A wiki szerint egy páncélozott csapatszállító páncélzata ezt tudja:

"Armour on APCs are usually composed of simple steel or aluminium, sufficient for protection against small fire arms and most shell fragments. Just about any type of anti-tank weapon can defeat the armour of an APC."

Persze ez nem teljesen jó példa, mert nem földi járművekről beszélünk, de ha egy szárazföldi csapatszállító nem ellenfél egy szárazföldi páncélosnak, akkor egy légi a földön főleg nem lenne az.

Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kritikai kérdést hagyjuk szerintem, mert off. Nem tetszett, hogy kritizálod a másik kritikáját (beleértve az enyémet), mert ilyet szerintem nem szabadna senkitől (persze a felháborodásom kicsit képmutató volt, mert csak az ellen keltem ki, amely engem is érintett, holott Ody is minősítette a te kritikád, és egy szót se szóltam...). Felőlem úgy kritizálod a részeket, ahogy akarod, amíg azt normális hangnemben. Ennyi.

 

Amit én a feliratban olvashatóaktól eltérően inkább úgy fordítanék, hogy: Az ellenség alaposan felkészült a támadásra, uram. Ismerik minden lépésünket.

Ez pedig az én értelmezésemben nem azt takarja, hogy a pontos támadási tervet ismerik.

Hát ez tényleg erősen értelmezés kérdése, mert az én olvasatomban az "ismerik minden lépésünket" ugyanazt jelenti, mint az "ismerték a tervünket". Persze sokkal lazább megfogalmazás, a terves verzió semmiféle kétséget nem hagyna, de az eddig TCW epizódokat figyelembe véve, inkább veszem szó szerint az elhangzottakat, mert a sorozat nem annyira bonyolult, hogy egy mondatnak több értelmezése lenne. Pláne, hogy Palpatine jelen volt az eligazításon és tudjuk, hogy mindig mindenről tud, nem csak úgy mellékesen értesítik az offenzíva előtt (elég csak a Malevolence-trilógiára gondolni, ahol ő értesítette Dookut Plo Koon, majd később Anakinék támadásáról is, ott se a támadás előtt szóltak neki, hanem már jóval azelőtt).

 

Azért az nem mindegy, hogy légijármű (vagyis a "masszív páncéljuk" elég behatárolt mert különben fel se tudna szállni a súly miatt) a levegőben manőverezik és támad, vagy statikus célpontot nyújt a földön, úgy, hogy közben a fegyverzetének nagy részét sem tudja használni. A wiki szerint az Apache benne van a gunship kategóriában, de vegyük a durvább Lockheed AC-130-at, mindkettő elég veszélyes egy páncélosra, de a földön még egy T-34-esnek sem hiszem, hogy ellenfelek lennének.

Persze, hogy nem mindegy. Sok minden nem mindegy egy csatában. Nem mindegy, hogy a cél mozog vagy áll, nyílt színen van vagy fedezék mögött. Az sem mindegy, mivel lőnek mire. Egy tank nem fog élőerő ellen páncéltörőt használni, mint ahogy páncélosra sem lő rá repeszgránáttal. És persze az sem mindegy, hogy a repülő a levegőben van, vagy a földön, illetve, hogy a katonák a nyílt színen állnak vagy beáldozva a LAAT/i-k repülésével nyújtott előnyöket (és veszélyeztetésüket, mert bár nem voltak már geo repülők az égen, azok újra fel tudnak ám szállni), inkább a földön tartják őket fedezéknek. Hogy nem képes ellenállni egy tanknak, az valószínűleg biztos. De a fedezék nélkül álló ember tud? Azért nem mindegy, hogy valami, ami bár nem állja a lövéseket, de ideiglenesen elhárítja rólad a tüzet, vagy közvetlen te kapod. Nagyon nem mindegy, pláne, ha a tankok mellé gyalogság és egyéb támadó egység is jár, amik lövedékeit a LAAT/i-k még inkább védenek, mert ezt sem lehet elhanyagolni.

Ami a wikit illeti, persze, lehet könnyű páncélzatú gép is gunship, de nem ez az általánosan jellemző. MI-24, A-10, ezek erősen páncélozott gépek, nem utolsó sorban, a LAAT/i-t a MI-24-ről mintázták. És ezek bizony a földön állva is ellent tudnának állni néhány csapásnak, persze repülőként az égen a legjobbak, mint ahogy a tank sem lenne túl ellenálló a levegőben :lol: De a háborúk ugye nem az ideális helyzetekről szólnak, hanem a célszerűségről, rögtönzésről, szerencséről és tudásról. Vagyis, ha a repülő a földön fedezék formájában megóvja a kiskatona hátsóját a tűztől, akkor a repülőnek a földön kell maradnia fedezék gyanánt. És ha te ott lennél a nyílt, fedezékek nélküli csatatéren, te is rohadtul ragaszkodnál a LAAT/i-hez közted és a tank között, és tuti egy percre sem jutna eszedbe, hogy az de jó lenne, ha a levegőben lenne, mert úgy logikusabb. :D

 

Ezzel vitatkoznék. A wiki szerint egy páncélozott csapatszállító páncélzata ezt tudja:

Persze, hogy nem, a páncélosokat páncélosok ellen építik. Azt semmi sem bírja, még egy másik páncélos sem (elmúltak már azok az idők, mikor a Sherman legénysége összecsinálta magát egy Tigris láttán, mert a Sherman nem tudta megsebezni a Tigris). De akkor a katona semmi mögé se bújjon oda, mert úgyse bírja ki. Álljon a nyílt színen és várja a halálos lövést? Frászt, bújjon csak oda valami mögé, mert radikálisan nőnek a túlélési esélyei. Mert lehet, hogy a gép nem bírja ki, de amíg a gép döglődik, addig a katona él. Te megöletnéd a katonát, csak hogy a gép repüljön (és esélyt adnál, hogy ott is elpusztuljon). Az epizódban meg inkább feláldozták a gépeket a katona életéért cserébe. Azért érezhető a különbség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kritikai kérdést hagyjuk szerintem, mert off. Nem tetszett, hogy kritizálod a másik kritikáját (beleértve az enyémet), mert ilyet szerintem nem szabadna senkitől (persze a felháborodásom kicsit képmutató volt, mert csak az ellen keltem ki, amely engem is érintett, holott Ody is minősítette a te kritikád, és egy szót se szóltam...). Felőlem úgy kritizálod a részeket, ahogy akarod, amíg azt normális hangnemben. Ennyi.

Szerintem azért az írásom messze volt mások kritikájának kritizálástól. Inkább egy észrevétel, vagy vélemény megfogalmazása volt, de te tudod. Szerintem túlreagáltátok Odyval, és ha az a hangnem nem volt normális szerinted, akkor lehet el kéne gondolkoznotok a fórum zárttá tételén, mert ha kritikaként is veszed, ennyit el kéne tudni viselni. Téma lezárva részemről.

 

a sorozat nem annyira bonyolult, hogy egy mondatnak több értelmezése lenne. Pláne, hogy Palpatine jelen volt az eligazításon és tudjuk, hogy mindig mindenről tud, nem csak úgy mellékesen értesítik az offenzíva előtt (elég csak a Malevolence-trilógiára gondolni, ahol ő értesítette Dookut Plo Koon, majd később Anakinék támadásáról is, ott se a támadás előtt szóltak neki, hanem már jóval azelőtt).

Azért én annyit kinézek a készítőkből, hogy nem vesznek hülyére teljesen (még ha nem is vagyok a célkorosztály), és nem rágják szó szerint a számba a történteket. Oké, Az, legyen neked igazad és az volt a gáz, hogy Palpi kiadta a támadási tervet. Az viszont akkor is kétlem, hogy a taktikai részletekbe beavatták volna, mert ahhoz túl sok helyen túl sok hadművelet zajlik a háborúban, hogy - még ha csak a fontosakba is - részleteibe menően beavassák. Szóval max arról szólhatott, hogy mikor milyen összetételű flotta várható és mely jedik vezetésével.

 

De a háborúk ugye nem az ideális helyzetekről szólnak, hanem a célszerűségről, rögtönzésről, szerencséről és tudásról. Vagyis, ha a repülő a földön fedezék formájában megóvja a kiskatona hátsóját a tűztől, akkor a repülőnek a földön kell maradnia fedezék gyanánt.

Ideális helyzet nyilván nincs, de egy jól előkészített tervvel jelentősen csökkenthető a kockázat. És szerintem ez az ami itt hiányzott. Egyszerűen megfelelő felderítés nélkül beleugrottak a harcba. Aztán mikor erősebb tűz fogadta a leszálló csapatokat, akkor Codékat ledobatták ahol éppen voltak. Ha rendesen felmérik az ellenfelet, több Y-wing támadással megritkíthatták volna őket, míg a vadászok kipucolják a légteret, és nem szedik le a csapataikat, a maradéknak meg nem kell kényszer fedezéknek használni a LAAT/i-kat. És nem kifogás, hogy rajzfilm, meg 20 perc, meg mit tudom én, mert a Ryloth trilógiában is úgy kezdték, hogy nem várt támadás érte a leszálló Acclamatorokat, aztán mégis tudtak rögtönözni, hogy akkor fent maradnak, amíg Obi-Wan-ék leszedik az ágyúkat. Itt meg jött a szöveg, hogy nincs hova menni. Miért? A gunshippeken csak lefelé működik a botkormány? Kicsit több logika a forgatókönyv íróktól és minden meg van oldva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ha az a hangnem nem volt normális szerinted, akkor lehet el kéne gondolkoznotok a fórum zárttá tételén, mert ha kritikaként is veszed, ennyit el kéne tudni viselni. Téma lezárva részemről.

Ezt egy szóval sem állítottam :lol: Semmi baj a hangvételeddel, teljesen jó.

 

Azért én annyit kinézek a készítőkből, hogy nem vesznek hülyére teljesen (még ha nem is vagyok a célkorosztály), és nem rágják szó szerint a számba a történteket. Oké, Az, legyen neked igazad és az volt a gáz, hogy Palpi kiadta a támadási tervet. Az viszont akkor is kétlem, hogy a taktikai részletekbe beavatták volna, mert ahhoz túl sok helyen túl sok hadművelet zajlik a háborúban, hogy - még ha csak a fontosakba is - részleteibe menően beavassák. Szóval max arról szólhatott, hogy mikor milyen összetételű flotta várható és mely jedik vezetésével.

Én sajnos nem. Elképesztő, hogy egyes készítők mennyire hülyére veszik a nézőket, de komolyan. És nem csak a készítők. Nemrég szembesültem azzal, hogy a könyv szerkesztők is mocskosul idiótának tartják az olvasókat.

Egy flotta méretének és tartalmának kiadása pedig éppen elég ahhoz, hogy egy terv meghiúsuljon. Hiszen ha tudod, hányan jönnek ellened, tudod, hányszor annyit kell bevetni ellenük.

 

Ideális helyzet nyilván nincs, de egy jól előkészített tervvel jelentősen csökkenthető a kockázat. És szerintem ez az ami itt hiányzott. Egyszerűen megfelelő felderítés nélkül beleugrottak a harcba.

Ezzel egyetértek, jobb felderítés kellett volna. Szerintem úgy voltak vele, ha először sem volt légi támogatása a geoknak, és mehetett az egyszerű landolás, másodszor is fog. Ne feledjük, az első csatában több ezer klón landolt a bolygó felszínén minden gond nélkül úgy, hogy az űrben száznyi ellenséges hadihajó volt. Most meg egy sem (ezért sem hasonlítható össze a Ryloth-i csatával, mivel ott volt űrvédelem, de nem volt légi támogatás, csak légvédelem, itt meg űrvédelem nem volt, de masszív légvédelem és repülők is... Ryloth-on könnyebb volt a landolás... és lehet, hogy pont amiatt nem akarták most bevinni az Acclamatorokat, nehogy leszedjék őket, mint a Rylothon).

Jobb felderítéssel valószínűleg egy Venator áll mögéjük fedezni, és azok nem mennek el másfelé csapatokat letenni, a vadászokat sem vonják el másfelé (mondjuk azt nem értem, miért nem volt a LAAT/i-nak vadászfedezete, a Torrenteket simán bevethették volna, de ezt az ep5 óta nem értem a Star Warsban). Szóval egy jobb felderítés nem hozott volna ilyen fiaskót.

Amúgy az egész mutatvány engem a normandiai partraszállásra emlékeztet a II. világháborúból. Főleg az előestén történő csapatleszórás. Itt is az volt a lényeg, hogy leteszik a vonal mögé a csapatokat, akik megbénítják az ágyúkat, pajzsokat, aztán jöhet a főerő. És mint a valóságban, itt is szétlőtték a repülőket, és az "ejtőernyősök" vagy nem, vagy a célhoz képest máshol értek földet.

 

Itt meg jött a szöveg, hogy nincs hova menni. Miért? A gunshippeken csak lefelé működik a botkormány?

Ha elindul az offenzíva nincs visszaút, pláne nem egy beosztott fog erről dönteni. Majd ha valamelyik tábornok azt mondja, hogy feladat törölve, akkor van hová (ez esetben vissza) menni. Azért azt se feledjük el, hogy a parancs az parancs, és jól néztünk volna ki, ha - visszautalva újra Normandiára - a csapatszállítók az erős ágyútűz és a nagy emberveszteség hatására inkább visszamennek a hajókra. Ilyen nincs, ez nem demokrácia. Azt mondják, hogy ott landolsz, akkor ott landolsz. Ha nem sikerül, mert kilőtték a gépet, elszúrta a pilóta, vagy valami más jött közbe, akkor oda kell sétálnod, ha csak nem kapsz más parancsot a felettesedtől. Ebben az esetben az volt a sz*r ügy, hogy a tábornokok a lelőttek között voltak, így senki sem rendelt el visszavonulást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt egy szóval sem állítottam :lol: Semmi baj a hangvételeddel, teljesen jó.

Akkor bocs félreértettelek.

 

Jobb felderítéssel valószínűleg egy Venator áll mögéjük fedezni, és azok nem mennek el másfelé csapatokat letenni, a vadászokat sem vonják el másfelé (mondjuk azt nem értem, miért nem volt a LAAT/i-nak vadászfedezete, a Torrenteket simán bevethették volna.

Sőt a Venatorok megszórhatták volna pajzsot is, hogy mit bír, vagy legalább a környéket, azzal is csökkentve a védő erőket, vagy legalább csináltak volna pár krátert, ami jó lett fedezéknek a gyalogosok számára. (a'la Normandai)

 

Ha elindul az offenzíva nincs visszaút, pláne nem egy beosztott fog erről dönteni.

Nem is ara gondoltam, hogy a pilóta azt mondja, ő itt nem száll le, de Codynak kell lennie akkora hatáskörének, hogy a helyzet megítélhesse után dönthessen, mert nem szaladhat mindig Obi-Wanhoz, aki ráadásul nem is mindig elérhető. Most azonban ott volt Anakin akit már leszedtek, vagy Obi-Wan még lelövés előtt tapasztalhatta, hogy nem teljesen a vártak szerint alakul a helyzet. És mivel a felszíni műveleteket irányító mind három jedi ebben az akcióban vett részt, feltehetően ez volt a fő támadási irány, a bolygó többi részét a klónok közvetlen irányítás nélkül is elintézték, talán sokkal simábban, kis veszteséggel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mivel a felszíni műveleteket irányító mind három jedi ebben az akcióban vett részt, feltehetően ez volt a fő támadási irány, a bolygó többi részét a klónok közvetlen irányítás nélkül is elintézték, talán sokkal simábban, kis veszteséggel.

Azt még nem tudjuk, mit csinált Luminara Unduli, sőt, a következő részben egy ötödik Jedi lovag is csapódik a csapathoz, szóval egyáltalán nem biztos, hogy a többit közvetlen irányítás nélküli klónokra hagyták.

 

Akkor bocs félreértettelek.

Semmi gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nefelejtsétek hogyha elkezdenek felderíteni (kb. 2 nap) akkor a droidsereg megdupázódhatott volna (sőt akár megtriplázódás is el tudom képzelni) a pajzs mögött. Az nem segített volna ha a pajzsrobbantásnál 2000000 droid +2000000 geonósisi várja őket

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az Y-szárnyúak lelőhetetlenek és a droidok sem tudnak komunikációs csatornákat zavarni.

Jó lehet hogy nem két nap de akár másodpercenként jöhetnek a futószalagról a droidok mert ha csak az epII-es droidgyárat nézzük ott milyen volt az iram akkor ebben a hatalmas gyárban akár annak a mennyiségnek az ötszörösét is legyárthatják

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az Y-szárnyúak lelőhetetlenek és a droidok sem tudnak komunikációs csatornákat zavarni.

Ugye tudod, hogy a felderítő gépek egyidősek a repüléssel, és a lelövés benne van a pakliban. Ilyenkor jön az, hogy küldenek még egyet. De még itt a Földön sem tart egyetlen objektum felderítése órákig, na nehogy már a messzi-messzi galaxisban, hiperhajtómű, védőpajzs és lézerágyúk világában heteket vegyen igénybe. Az Y-Wingnek amúgy is van pajzsa, alapból sokkal strapabíróbb, mint bármilyen másik vadászgép, és hangyányit gyorsabb és magasabbra tud menni, mint bármi, amit a geonosisiak elé dobhatnának. Amúgy a droidok nem tudják az adást zavarni, ilyen funkciójuk nekik speciel nincs. Használhatnak ilyen szerkezeteket, de beléjük ilyet nem építettek, és amúgy is felesleges lenne, mert mire beindítják, a felderítő már rég áthúzott felettük és az anyahajó dokkja felé tart.

 

A gyár mérete meg szép és jó, de egyrészt, nem tudni mekkora, hiszen a gyár főleg a föld alatt van, így külsőre nem megítélhető a mérete. Másrészt, ha így működne, akkor a Geonosist sosem lehetne bevetni, mivel kifogyhatatlan lenne a droidsereg, harmadszor, több tízezer klón indult meg a bolygó ellen, ha nem több százezer, ahány hajót ott felvonultattak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De attól hogy egy Y-szárnyú 5000m magasan csinál egy két holoképet attól a még a szikla alá rejtett protonágyúkat nem fedezik fel csak alapos felderítés után és mivel ismered a hadviselést ezért tudhatod hogy amit a háborúban el lehet rejteni azt egy alaposan felkészült hadsereg el is rejti.

 

Ha nem lenne kolosszáis méretű droidgyár akkor nem vittek volna oda több ezer klónt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A több ezer klónt a bolygó és nem a gyár ellen vitték. A gyár ellen alig pár száz ment.

 

Az Y-Wingeken vannak érzékelők is, hogy felfedezzen eldugdosott ágyúkat, amíg mellesleg nem is voltak annyira eldugdosva. Amúgy egyetlen fényképről is sok mindent meg lehet tudni, pláne, ha 3D-s.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis eszmecsere bontakozott itt ki erről a csatáról. Mint minden hadműveletet az SW -ben, ezt is biztos meg lehetett volna csinálni logikusabbra is de akkor már inkább megnézek egy háborús doksi filmet. Egyébként a Ryloth és a Geonosis topográfiája között is óriási különbség van, talán ezért is volt más a csata.

 

Llew! Téged meg nem támadott senki, ne képzelődj. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bolygó nem igazán érdekelte a Köztársaságot addig amíg Padmé meg nem találta a gyár terveit->a fő célpont a gyár a bolygó csak ráadás ami ráért volna később is

A gyár az ami megér akár százezer klón életet is

 

Hogy volt a Batman begins-ben? (Pontosan nem tudom)

A rendőr félautómatát hord, a bűnöző automatát szerez.

Páncélmellényt hordunk, a bűnöző páncéltörő golyó használ.

Amég van egy technológia mindig lesz egy másik amivel semlegesítsük/felülmújuk.

Amúgy semmi jel nincs arra hogy az ágyúkat nem akkor kaparták elő amikor a támadás megindult

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bolygó nem igazán érdekelte a Köztársaságot addig amíg Padmé meg nem találta a gyár terveit->a fő célpont a gyár a bolygó csak ráadás ami ráért volna később is

A gyár az ami megér akár százezer klón életet is

1) Amíg Padmé nem szerzett tudomást róla, nem is tudták, hogy újra fellázadt a Geonosis.

2) Akkor is a gyár ellen nem ment több százezer klón. Alig két tucat LAAT/i-t vetettek be, az osztva-szorozva is csak 240 klón. És Yularen mondta, hogy ők meg a bolygó többi részét ostromolják.

 

Amúgy semmi jel nincs arra hogy az ágyúkat nem akkor kaparták elő amikor a támadás megindult

Hip-hop kikapták a zsebükből. Ez bármilyen több méter magas, több tonnás lézerágyúval kivitelezhető. Amúgy semmi jel nincs arra, hogy az ágyúkat akkor kapartál elő, amikor a támadás megindult :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűsítem hogy egy ex-Szeparatista bolygón volt legalább egy minimális helyőrség aminek elvesztése feltűnhetett volna a Köztársaságnak. (Még egy ártatlan bolygón is volt egy helyőrség mint az Orto Plutonia)

 

Az ágyúk álcázóberendezéséről meg nincs pontos adat (de megjegyzem hogy Rylothon se szúrták ki őket de ebbe ne menjünk bele)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.