Ugrás a kommentre

2x05 - Landing at Point Rain


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1) Amíg Padmé nem szerzett tudomást róla, nem is tudták, hogy újra fellázadt a Geonosis.
Én azt furcsállom, hogy az első csata után nem maradt a Geonosison legalább egy Köztársasági helyőrség, ami ellenőrizhette volna a bolygón folyó tevékenységet. Ez annak tükrében is furcsa, hogy az egész háború innen indult ki. Érdekes, hogy bezzeg olyan kis eldugott és látszólag jelentéktelen helyeken is volt helyőrség, mint Orto Plutonia.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűsítem hogy egy ex-Szeparatista bolygón volt legalább egy minimális helyőrség aminek elvesztése feltűnhetett volna a Köztársaságnak. (Még egy ártatlan bolygón is volt egy helyőrség mint az Orto Plutonia)

 

Az ágyúk álcázóberendezéséről meg nincs pontos adat (de megjegyzem hogy Rylothon se szúrták ki őket de ebbe ne menjünk bele)

Hú de egyre gondoltunk. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt furcsállom, hogy az első csata után nem maradt a Geonosison legalább egy Köztársasági helyőrség, ami ellenőrizhette volna a bolygón folyó tevékenységet. Ez annak tükrében is furcsa, hogy az egész háború innen indult ki. Érdekes, hogy bezzeg olyan kis eldugott és látszólag jelentéktelen helyeken is volt helyőrség, mint Orto Plutonia.

És, ha volt helyőrség, csak geonosisiak visszafoglalták a bolygójukat? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És, ha volt helyőrség, csak geonosisiak visszafoglalták a bolygójukat? :D

Attól az még lázadás és minimum egy kivizsgáló bizottságot küldenek.

(ÁÁÁ Ha egy helyörséget nem is droidok ölnek meg hanem a volt szövetségeseik akkor az nem gyanus)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg mégegyszer az epizódot... Az epizód végi elsöprő roham valami hihetetlenül jó lett! Ahogy Anakin katonái csak rohannak, nem törődve semmivel... Egyébként ezeket az LAAT/i-ket magyarázza már meg nekem valami, mert amin Ki-Adi-Mundi hozta az erősítést Anakinéknak a pajzsgenerátor felrobbanása után, már azok oldalán sincs ilyen gömbágyú. Akkor a gömbágyús löveghajók amolyan "LAAT/i Geonosis Limited Edition"?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg mégegyszer az epizódot... Az epizód végi elsöprő roham valami hihetetlenül jó lett! Ahogy Anakin katonái csak rohannak, nem törődve semmivel... Egyébként ezeket az LAAT/i-ket magyarázza már meg nekem valami, mert amin Ki-Adi-Mundi hozta az erősítést Anakinéknak a pajzsgenerátor felrobbanása után, már azok oldalán sincs ilyen gömbágyú. Akkor a gömbágyús löveghajók amolyan "LAAT/i Geonosis Limited Edition"?

Én arra gondoltam hogy megsérült a buborék és leszerelték hogy ne legyen útban

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy nem volt idejük rá? :D

Ugyan csak kétszer láttam, még a hétvégén, de nem rémlik, hogy konkrétan elhangzott volna, hogy Amidala nyomozása miatt mentek volna. A felvezetőben elmondták, hogy a bolygó ismét szeparatista kézen van, de a mikéntekre nem térnek ki. Szóval akár lehetett is helyőrség, amit legyőztek, és ehhez még hozzá jöttek az előző részben szerzett információk, ezért is mehet ekkora flotta, ennyi jedivel.

Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A parancsnok az egy feladatkör, míg a százados az egy rangfokozat. :oops: Szerintem.

Fityfenét, mindkettő egy rang. Angolszász nyelvterületeken a parancsnoki beosztást nem szokták rangként használni, tehát Jet parancsnok. Mondjuk hazánkban sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fityfenét, mindkettő egy rang. Angolszász nyelvterületeken a parancsnoki beosztást nem szokták rangként használni, tehát Jet parancsnok. Mondjuk hazánkban sem.
Most akkor rang, vagy nem rang? :) Ellentmondásba kerültél.

 

Én úgy értelmezem, hogy a parancsnoki beosztást nem kötik magas rangfokozathoz, igaz olyan van, hogy akár egy százados is utasíthat egy őrnagyot bizonyos körülmények között. Egy tizedes is lehet parancsnok bizonyos felat teljesítése közben. Ezt rendszerint a rangidős tisztek "öröklik".

De mondhatnám úgy is, hogy a Parancsnoki "rangnak" nincsennek csillagjai. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most akkor rang, vagy nem rang? :oops: Ellentmondásba kerültél.

Rang, ebben a megfogalmazásban, mint ahogy a TCW-ben volt, rang! Mi olyan nehéz ezen? Természetesen lehet beosztás is (tudod, szinonima mint olyan, létezik), de az más mondatkörnyezetet indukál. Ehhez persze beszélni kéne kicsit az angolt, és nem ártana tisztában lenni a világ rendfokozataival...

 

igaz olyan van, hogy akár egy százados is utasíthat egy őrnagyot bizonyos körülmények között.

Ez három esetben fordulhat csak elő.

1. Halott az őrnagy.

2. Álom ország tenger partján van a százados.

3. A magyar hadseregben szolgál, mert rajtunk kívül csak nagyon kevés olyan ország van, ahol a beosztás nagyobb prioritású lehet, mint a rang, és az USA, amiről bárhogy is kepesztünk, de a Lucas is mintázta a rangokat, nem tartozik közéjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Angolszász nyelvterületeken a parancsnoki beosztást nem szokták rangként használni, tehát Jet parancsnok. Mondjuk hazánkban sem.

 

Dzséjt, ne haragudj, de ennek a mondatnak mi értelme? Az egyik "parancsnok" szó nem százados akarna lenni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rang, ebben a megfogalmazásban, mint ahogy a TCW-ben volt, rang! Mi olyan nehéz ezen? Természetesen lehet beosztás is (tudod, szinonima mint olyan, létezik), de az más mondatkörnyezetet indukál. Ehhez persze beszélni kéne kicsit az angolt, és nem ártana tisztában lenni a világ rendfokozataival...

 

 

Ez három esetben fordulhat csak elő.

1. Halott az őrnagy.

2. Álom ország tenger partján van a százados.

3. A magyar hadseregben szolgál, mert rajtunk kívül csak nagyon kevés olyan ország van, ahol a beosztás nagyobb prioritású lehet, mint a rang, és az USA, amiről bárhogy is kepesztünk, de a Lucas is mintázta a rangokat, nem tartozik közéjük.

Eh, nyakon leszel csapva ezért a lekezelő stílusért egyszer. :) Tisztában vagyok a rendfokozatokkal, nyugi. :oops: De olyan rang tuti, nincs hogy "parancsnok". De ha most Lucas azt mondja, hogy az SW-ben van, akkor elfogadnom. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ne haragudj, de ennek a mondatnak mi értelme? Az egyik "parancsnok" szó nem százados akarna lenni?

Tényleg kicsit lükén jön ki :oops: Na, megpróbálom példákon át elmagyarázni. Jet azt mondja: Commander Jet out. Ha a beosztása lenne a commander, nem hivatkozna magára így. Azért nehéz magyarázni, mert a parancsnok lehet rang és beosztás is egyaránt, de angolul nem szoktak magukra úgy parancsnokként hivatkozni, hogy az a beosztásuk (magyarul sem hallottam még katonától, de a magyar kevésbé kötött nyelv még katonai közegben sem annyira merev, mint az USA-ban). Például, a CVN-72 USS Abraham Lincoln parancsnoka (Commanding Officer) Patrick Hall kapitány (nem százados, a tengerészetnél a captain kapitány, ami minden más fegyvernemben az ezredesnek felel meg... pl.: ezért nem jó, hogy Rexet kapitánynak hívják, mert ő nem "tengerész", mint mondjuk Yularen). Ha Hall búcsúzik, így mondja: Captain Hall out. Ha a posztjára hivatkozik, akkor így: Captain Hall, the USS Abraham Lincoln's Commanding Officer, out. Általában, ha beosztásra történik hivatkozás, akkor az a név után áll, és az is megállapítható, hogy minek a parancsnoka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eh, nyakon leszel csapva ezért a lekezelő stílusért egyszer. :) Tisztában vagyok a rendfokozatokkal, nyugi. :oops: De olyan rang tuti, nincs hogy "parancsnok". De ha most Lucas azt mondja, hogy az SW-ben van, akkor elfogadnom. :)

Ééééééééééé... bebuktad a 100 000 Ft-os kérdést, van olyan rang, hogy parancsnok. A tengerészetnél a Commander a captaint megelőző rang. Más fegyvernemeknél a Lieutenant Colonel, azaz az alezredes a megfelelője.

Amúgy az SW-n belül tényleg kicsit furcsa - laza, életszerűtlen - a rangok kezelése, mert eléggé vegyített és következetlen. Rex százados, Cody parancsnok, ez két különböző fegyvernem rangja. Viszont tuti, hogy szárazföldiek, mert egy tábornok vezeti őket, nem az admirális (a kettő szinté különböző fegyvernembe tartozik), de érdekes, hogy a tábornok parancsol az admirálisnak, mikor a kettő egyenértékű rang, viszont egy űrhajón egy tábornoknak nem igazán kéne, hogy szava legyen, mivel nem abba a fegyvernembe tartozik, és a beosztása sem oda köti. Viszont ennek ellenére a sorozatban próbálják követni az USA hadseregének mintáját, szóval az egésznek ettől egy frankó hasra ütéses utánérzete van (pedig az ep5-ben a birodalmi tisztek rangja egy az egyben a haditengerészettől lett átvéve).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig még egyszerűsítettem is :) Tényleg nem egyszerű, pláne, hogy ahány ország, annyi szokás, ha pedig ehhez már egy másik galaxist is hozzá veszünk, akkor az meg már tömör gyönyör :D
Amit leírtál az itt is működik?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.