Ugrás a kommentre

DVD kiadás


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

A végső fénykard-párbajok viszont visszafogottra lettek keverve. Vagy inkább a környezeti hangok elnyomják a fénykard-hangokat.

Szerintem a moziba is elnyomták a "környezeti hangok" a fénykardokat, merthát, az egy gigantikus nagy tér, ezzel is érzékeltetve van a fénykardcsata monumentalitása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végső fénykard-párbajok viszont visszafogottra lettek keverve. Vagy inkább a környezeti hangok elnyomják a fénykard-hangokat.

 

Szerintem meg közelíteni akarták a fénykardok hangját a 4-5-6 stílusához. Asszem volt is szó róla korábban. Egyszerűen kivették a zümmögésből a legmélyebb hangot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a magyar szinkron nem hangosabb mint a többi? Vagy ez csak nekem tűnik így?

 

Ez nekem is feltűnt! De lehet, hogy csak érzéki csalódás. :peace: Egyébként jó a szinkron, de az eredetihez képest nagyon messze van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végső fénykard-párbajok viszont visszafogottra lettek keverve. Vagy inkább a környezeti hangok elnyomják a fénykard-hangokat.

 

Szerintem meg közelíteni akarták a fénykardok hangját a 4-5-6 stílusához. Asszem volt is szó róla korábban. Egyszerűen kivették a zümmögésből a legmélyebb hangot.

Igen-igen, a fénykardok hangjai már olyanok, mint az ep4-5-6-ban. A különbség jól hallható az elején. Dooku kardja sokkal mélyebb tónusban zümmög, mint Obi-Wanéké, és más az összeérő kardok hangja ott is, meg a végső párbajban Obi-Wannak és Vadernek.

 

A magyar szinkron szerintem hallkabb, mint az angol, legalábbis nekem úgy tűnt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már nem is nagyon tudok mit írni a DVD-ről, hiszen már mindent leírtatok, amit akartam volna. Annyit azért megjegyzek, hogy a képminőségtől padlót fogtam, amikor megláttam a csillagrombolót... A hang állítólagosan rosszabb dinamikájáról nem tudok mit mondani, nem házimozin néztem. De talán a hétvégén sikerül ezt is beütemezni. :peace:

A "Within A Minute" nagyon tetszik, talán a legjobb extra az első három részből. Az "Empire of Dreams"-szel nem tudom összehasonlítani, egész más kategória a kettő. :D Yoda tánca fenomenális, de a bakiparádét én is hiányolom. Ja, és a mustafari menü a kedvencem. :? Aztán az Utapau, és végül Coruscant.

És szereztem a DVD-hez egy posztert is a MM-ból. Azaz kettőt. :D Meg egy trilógiát. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És szereztem a DVD-hez egy posztert is a MM-ból. Azaz kettőt. :) Meg egy trilógiát. :)

 

Tényleg, találtám már helyet neki?

Még nem volt olyan sokat a lemez a lejátszóban, hogy tudjam, melyik jön elő a leggyakrabban. A Mustafaros nagyon jó, az Utapaus kevésbé tetszik, de ez amiatt is lehet, hogy az előbbi helyszínt jobban kedvelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gépen simán lehet váltogatni a Title-k között, ha megtalálod melyik az a menü, akkor simán behozza a kívánt menüt, csak meg kell találni, melyik Title-hez tartozik. Régen csak így tudtam megnézni a bakikat, amíg nem jöttem rá a 1138-as trükkre.

 

Én ellenben azt nem tudom asztali lejátszón, hogy kell választani. Nekem mindig a Coruscantos menü a leggyakoribb, az ep2 és ep1-nél is nekem is herótom van tőle. :)

ep1 dvd-n a Tatooine a kedvencem. ep2 holtverseny Geonosis és Kamino.

ep3 Utapau.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mikor kell lenyomni, és azt sem tudom, hogy most ez amiatt jött, mert nyomkodtam a gombot, vagy, mert ezt sikerült kisorsolni.

 

Dettó... :) Én általában onnantól nyomogatom folyamatosan, hogy eltűnik a jogi szöveg az elejéről. :)

 

A 1138-at hol kell előhívni asztali lejátszón? Mert szgépen a Title 10, Chapter 1 ha jól emlékszem. (Bár a korábbiakban nem ez volt.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A menüválasztáshoz akkor kell benyomni az 1, 2, 3 gombot, amikor a DVD másolás tilosságáról beszélnek. Az ep2-4-5-6 DVD-ken ilyenkor automatikusan átugroja ezt és azonnal indul a menü, az ep1-3-nál nem ugrik, ott végigmegy minden nyelven és csak akkor jön a menü.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mikor kell lenyomni, és azt sem tudom, hogy most ez amiatt jött, mert nyomkodtam a gombot, vagy, mert ezt sikerült kisorsolni.

 

Dettó... :) Én általában onnantól nyomogatom folyamatosan, hogy eltűnik a jogi szöveg az elejéről. :o

 

A 1138-at hol kell előhívni asztali lejátszón? Mert szgépen a Title 10, Chapter 1 ha jól emlékszem. (Bár a korábbiakban nem ez volt.)

Hát éppen a jogi szöveg alatt kell :)

 

Az 1138-at a Language menüben kell előhívni az ep3-nál, méghozzá ott is úgy, hogy ráállsz a THX logóra és ott beütöd vagy 1-1-3-8 vagy 11-3-8 (lejátszó vállogatja).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.