Ugrás a kommentre

DVD kiadás


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Húú, nagyon érdekes, amit írtál! Ilyen összefüggésben még nem is gondoltam a jelenetre. De én úgy láttam mindig azt a jelenetet, hogy Obi épp már a szilárd talajra ugrott és onnantól Anakin irányában olyan talaj van, amin már Anakin nem tudna biztonságosan megállni, másrészt Obi onnan már le bírná támadni annyira, hogy a lávába hátráltassa Anakint. Így neki csak egyetlen esélye volt, hogy megnyerje a harcot, ha képes még nagyobbat ugrani, mint Obi-Wan. Döntetlenben pedig nyilván nem egyezne ki egy Sith lovag, inkább meghal.

Számomra itt mutatkozik meg, hogy Anakin miért is nem kaphatta még meg a mesteri rangot. Obi-Wan bölcsessége, higgatsága ötvözve az Erővel való elmélyülésével valóban mesterré tette. Anakinnak bár elég nagy esélye meg volt a győzelemre, ezek a jellemzők nélkül elvesztette a harcot. Persze lehet mondani, hogy a szerencse is közrejátszott a párbaj végeredményében, de sokat számít az is, hogy mester és - egy volt tanítvány, aki - nem mester vívott. Tehát amit Anakin nem értett meg a Tanácsban, hogy több kell a mesterré váláshoz, mint a kiemelkedő Jedi képességek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2. Miért állítja az Obi, hogy Anakin vert helyzetben hozzá képest az utolsó csapás előtt?

Bár azt nem tom, hogy Lucas kommentálja-e ezt, szerintem Obi-Wan azért mondja, mert voltaképpen a felállás olyanná vállt, mint az ep1-ben. Ott Obi-Wan volt lent és Maul fent, és Obi-Wan felugrova került Maul mögé. Itt a helyzet ugyan ez a helyzet, csak mivel ezt a cselt Obi már alkalmazta, tudja azt is, hogyan kell kivédeni. Ezért mondhatja, hogy vert helyzetben van. Voltaképpen Obi-Wan azt csinálja Vaderrel szemben, amint Maulnak kellett volna vele szemben alkalmaznia.

 

Ez oké (és jó meglátás), azonban Anakinnak nem úgy tűnik, mintha csak ez lett volna az egyedüli választása. Miért nem lépett át simán a szárazföldre? Volt elég helye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2. Miért állítja az Obi, hogy Anakin vert helyzetben hozzá képest az utolsó csapás előtt?

Bár azt nem tom, hogy Lucas kommentálja-e ezt, szerintem Obi-Wan azért mondja, mert voltaképpen a felállás olyanná vállt, mint az ep1-ben. Ott Obi-Wan volt lent és Maul fent, és Obi-Wan felugrova került Maul mögé. Itt a helyzet ugyan ez a helyzet, csak mivel ezt a cselt Obi már alkalmazta, tudja azt is, hogyan kell kivédeni. Ezért mondhatja, hogy vert helyzetben van. Voltaképpen Obi-Wan azt csinálja Vaderrel szemben, amint Maulnak kellett volna vele szemben alkalmaznia.

 

Ez oké (és jó meglátás), azonban Anakinnak nem úgy tűnik, mintha csak ez lett volna az egyedüli választása. Miért nem lépett át simán a szárazföldre? Volt elég helye.

 

 

Mert akkor napokpon keresztul is tarthatott volna a párbaj.És mivel Obi és Ani túl eggyen erőjuek voltak ezért valahogyan lucasnak kellett kitalálnia valamit.Berakta hát azt amit az ep1 ben is láthadtunk.Ez van.Egy kicsit próbált utalni szerintem,hogy Obi az esetból tényleg tanult valamit!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez oké (és jó meglátás), azonban Anakinnak nem úgy tűnik, mintha csak ez lett volna az egyedüli választása. Miért nem lépett át simán a szárazföldre? Volt elég helye.

Szerintem nem volt. Obi alatt nem sokkal izzott a talaj, ha Anakin odalép ugyanúgy lágra kap, mint mikor már nincs lába, ha közvetlen Obi elé ugrik, ahol, nem izzik a talaj, akkor simán belöki egy erőlökéssel a lávába. Platform azért nem izzik, mert az a világos színű erőtér hőtaszitó, azt kapcsolták ki azon a nagy bigyón véletlenül kardozás közbe ami a lávába esett.

 

Anakin egyetlen esélye volt, ha túlugorja, de ez lehetetlen, mert Akármekkorát ugrik, Obi magasabban van, ő is tud ugrani, plusz, még a kard hosszát kellett volna átugrania. Ez ugye elég sok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez oké (és jó meglátás), azonban Anakinnak nem úgy tűnik, mintha csak ez lett volna az egyedüli választása. Miért nem lépett át simán a szárazföldre? Volt elég helye.

Szerintem nem volt. Obi alatt nem sokkal izzott a talaj, ha Anakin odalép ugyanúgy lágra kap, mint mikor már nincs lába, ha közvetlen Obi elé ugrik, ahol, nem izzik a talaj, akkor simán belöki egy erőlökéssel a lávába. Platform azért nem izzik, mert az a világos színű erőtér hőtaszitó, azt kapcsolták ki azon a nagy bigyón véletlenül kardozás közbe ami a lávába esett.

 

Anakin egyetlen esélye volt, ha túlugorja, de ez lehetetlen, mert Akármekkorát ugrik, Obi magasabban van, ő is tud ugrani, plusz, még a kard hosszát kellett volna átugrania. Ez ugye elég sok.

 

Értem. Nem kötöszködni akartam, ha esetleg felmerült volna valakiben.

Ami ebben a részben tetszik az az, amikor Obi mondja: "Ne próbáld meg!"

Szinte segít Anakinnak. Nagyon jó! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem. Nem kötöszködni akartam, ha esetleg felmerült volna valakiben.

Ami ebben a részben tetszik az az, amikor Obi mondja: "Ne próbáld meg!"

Szinte segít Anakinnak. Nagyon jó! :)

Bennem nem merült fel, sőt. Bennem is volt ez a kérdés egy ideig, majd egyszer megvilágosodtam, miért is mondhatja.

Az az aspektusa is érdekes, ha Anakin nem próbálja meg, akkor Obi hagyja elmenni?!

Nekem még az is tetszett azt hiszem a könyvből, hogy Anakin felajánlja, Obi-nak, hogy a múltra való tekintettel elengedi :o

 

Engem még az a kérdés is foglalkoztat, hogy Anakin azt mondja velem vagy, vagy ellenem? Ha Obi azt mondja veled vagyok, akkor mi lett volna :) , ketten mennek legyőzik Palpit?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem még az a kérdés is foglalkoztat, hogy Anakin azt mondja velem vagy, vagy ellenem? Ha Obi azt mondja veled vagyok, akkor mi lett volna :) , ketten mennek legyőzik Palpit?

 

Ketten uralhatták volna a galaxist, mint mester és tanítványa. :) Yoda nyilván agyvérzést kapott volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tett jót a fojtogatás Padménak-,sem fizikailag, sem lelkileg.De a lényeg szerintem az, hogy a dialógusuk alatt Padmé rájött- ki is mondja,és az arcán is rendesen ott van-,hogy kész,vége,ennek annyi,Anakin kifordult magából,nem tud a kapcsolatuk olyan lenni,mint amilyen volt.Akkora a csalódása,hogy belepusztul.Van ilyen-,ritkán,de van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Akkora a csalódása,hogy belepusztul.Van ilyen-,ritkán,de van."

 

Ez nekem sántít, mert akkor minek mondja, hogy van még benne jó? Az előbb megállapította, hogy az az Anakin, akit ő ismert, nincs többé, és mégis azt gondolja, van még benne jó. És épp született két gyereke, akiknek szükségük van rá. Ha tényleg hisz Anakin jóságában, és ráadásul anya is lett, akkor minden oka megvan rá, hogy éljen, nem? Mi az oka annak, hogy ilyen körülmények között elveszti az élni akarását? Egy nőnél az anyaság szerintem elég komoly életfenntartó indok, és az Anakinbe vetett hite is megmaradt - akkor meg miért hal meg? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padmé itt nem tudja, hogy pontosan mi történt Anakinnal. Szerintem azért mondja azt Obi-Wannak, mert fél, hogy meg fogja ölni, vagy akár arra buzdit másokat (ami ugye meg is fog történni... pedig ha Padméra hallgatott volna biztos nem erőlteti, hogy Luke nyirja ki az apját :)). Egyébként a fojtogatás mellett a szülési fájdalmak is biztos bejátszanak. Padmé túl törékeny itt már mind lelkileg, mind testileg, hogy még ezt is kibirja...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padménak nagy a tragédiája. Rettenetesen nagy, az egész Sagaban talán az övé a legnagyobb. Ő az, aki elintézte, hogy Palpatine kancellár legyen, voltaképpen ő ültette trónra. Már elég kellemetlen gondolat. Ő az egyik, aki miatt végül is kitört a háború, hiszen a Köztársaság szenátoraként titokban fegyverrel belopódzott egy másik kormány gyárába, hogy megszöktessen egy színtén köztársasági kémet (hisz Obi-Wan nyílvánvalóan kémkedett). Ez már háborús indítéknak is megfelelne. Színtén nem lehet kellemes gondolat, de ennyivel még együtt lehet élni. Nade... az, akit ő juttatott trónra elpusztította azt, amiért küzdött, a Köztársaságot, a demokráciát, helyébe zsarnokságot hozott. Ugyan ez a személy kiírtotta a Jediket, ráadásul a szerelmét is gonosszá tette.

Apropó szerelme, akiért élt, gyermekei apja éppenhogy tömeggyilkos, és nem egy gyerek vére tapad a kezéhez, ráadásul a Galaxis ura akar lenni, amit Padmé meg megvet. És még meg is próbálta ölni. Na ezek már eléggé meggyötörhették lelkileg.

 

Tehát:

Elpusztították a Köztársaságot, amiért Padmé harcolt.

Szétzúzták a demokráciát, amiben Padmé hitt.

Eltorzították a szerelmét, akiért Padmé élt.

 

Ezen fellül testileg is meggyötörték. Születtek gyerekei, és ez elég életfenntartó erő lehetne, de Padménak már ez is kevés volt. Egy testileg és főként lelkileg összetört ember már nem nagyon tud belegondolni, hogy esetleg valaki vagy valami még értelmet adhatna az életének. Annyi keserűség, sérelem, gyötrelem gyült össze a lelkébe, hogy nem bírta és ez megölte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy érdekes terület:

Padmet elhagyta az életereje. Anakin fojtogatása leszívta őt? Ti hogy látjátok?

 

Azt kell, hogy írjam, hogy nekem ez az ötlet tetszik. Nekem kevés az, hogy megszakadt a szíve. Nagyon szépen leírja Dzséjt, hogy mennyi negatívum éri, de még mindig nem vagyok arról meggyőződve, hogy a lelki problémák elegek a halálához. A fojtogatás lenne a fizikai bántalom, és együtt a kettő okozná a halálát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padme szerintem is a lelki fájdalomba halt bele.És sztem Anakin ölte meg, de nem fizikailag.Padme eldobta volna a hivatását is, csak hogy együtt legyenek és Anakin elkezdi folytogatni...

 

Ugye lett volna az Obi-Wanra féltekénység szál.Nekem egyáltalán nem tetszett.Ez nem egy brazil szappanopera, meg túl...Abszurd.Egy csomó rajongói forgatókönyven az volt, hogy Anakin azért áll át a sötét oldalra, mert féltékeny Obira.Örülök hogy megvágták ezt a szálat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. A mesék tele vannak túlzásokkal. Például a kelta mitoszokban, ha óriási volt az öröm egy összejevelkor, akkor rögtön szörnyet is haltak egyesek benne. Ha két harcos küzdött akkor olyan nagy sebett ejtettek egymáson, hogy akár madarak is átrepülhettek rajta és a kifolyt vérükből egész folyók duzzadtak meg. Persze ehhez képest az SW már sokkal inkább racionális, de itt is megvannak a hangsúlyok. Az igaz szerelem itt sokkal mélyebb és perzselőbb, ahogy a jó karakter bukása is durvább, mint bármi, amit halandó ember megérhet... és bizony Padmé csalodása is van olyan óriási, hogy még bele is hal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen igenis létezik a mi világunkban is.Hogy ha valaki beteg, vagy sérült, és ráadásul lelki problémákkal küszködik, akkor kisebb az esély a túlélésre.Mert az agy irányít minden szervet.

 

Csakhogy az orvos-robot megállapitja, hogy Padménak testileg semmi baja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze összeesett, de aztán pusztán a folytogatásnak nem lettek komplikáció. Nem fulladt meg vagy ilyesmi és a végén se a nyak-fájásba hal bele, söt "testileg" rendbe jött, ahogy a robot megállapitja.

 

Padmét nem a konkrét fojtogatás öli meg, hanem a tény, hogy szerelme erre volt képes (meg gyerek-gyilkos lett meg hasonlók).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.