Ugrás a kommentre

DVD kiadás


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Nos az a helyzet,hogy mivel (gondolom) a tv-d is meg a dvd-d is "normál felbontással "dolgozik",így nem is fogsz észrevenni semmilyen külömbséget.Én a gépemen nézem és hasonlítom össze.

A TV-m nem normál felbontással dolgozik, mivel, mint mondtam széles-képernyős, sik-képernyős TV-ről van szó. 86 cm az átmérője egyébként (tehát kétség kivül nem tartozik a legnagyobbak közé, de nem is kicsi). A képet megnéztem 1280x1024-es felbontású számitógép képernyőn és a véleményem tartom föleg annak tükrében, hogy már volt szerencsém igazi HD adást nézni. Az olyan élmény volt, hogy haverokkal percekig nem birtunk elmozdulni a döbbenettől. Komolyan mondom szinte élesebb a valóságnál :) S bizony ezek a képek attól messze állnak... nagyon nagyon messze.

Amennyiben ez lesz a HD SW Saga kiadás ugy szivhatjuk a fogunkat és várhatjuk az azt követő "Ultimate 2.0" kiadást amiben végre tényleg kihasználják a HD lehetőségeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Milyen képet láttál HD tv-n? Mert amik az áruházakban mennek, az csak parasztvakítás, direkt olyan cuccok, hogy leessen az állad. A filmek sose lesznek olyanok...

ON

Nem képet, hanem filmet láttam. Természetfilm volt... hegyet másztak, hömpölygött a tenger meg hasonlók. Mellette adták hasonló méretű TV-n az 'Én a robot'-ot DVD-ről... kész ciki volt a két felbontást egymás mellett látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TV-m nem normál felbontással dolgozik, mivel, mint mondtam széles-képernyős, sik-képernyős TV-ről van szó. 86 cm az átmérője egyébként (tehát kétség kivül nem tartozik a legnagyobbak közé, de nem is kicsi). A képet megnéztem 1280x1024-es felbontású számitógép képernyőn és a véleményem tartom föleg annak tükrében, hogy már volt szerencsém igazi HD adást nézni. Az olyan élmény volt, hogy haverokkal percekig nem birtunk elmozdulni a döbbenettől. Komolyan mondom szinte élesebb a valóságnál :) S bizony ezek a képek attól messze állnak... nagyon nagyon messze.

Amennyiben ez lesz a HD SW Saga kiadás ugy szivhatjuk a fogunkat és várhatjuk az azt követő "Ultimate 2.0" kiadást amiben végre tényleg kihasználják a HD lehetőségeit.

Bomarr.

Most egy kicsit ki offoljuk a topicot,de sebaj.

Az,hogy szélesképernyős és síkcsöves még nem azt jelenti,hogy nagyfelbontású.Hidd el normál átlagos felbontása van.A most gyártott plazmák és LCD-k felbontása éri el azt a szintet,hogy HD-readynek lehet őket nevezni.

A Hd adás és a Hd-Dvd nem ugyanaz,tehát nem is lehet összehasonlítani.Párhuzamokat lehet vonni köztük ,de nem egy dolgot jelent a kettő.

Az egy dolog,hogy a képernyő felbontását 1280x1024-re állítod ha mondjuk a VGA kártya nem tudja csak a max 1024x768-as felbontást.Így visszakonvertálja erre a beállításra,ráadásul mindezt úgy teszi,hogy nem is veszed észre (legalábbis akkor hirtelen,ez tapasztalat :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lipi: Nem VGA kártyám van :) A TV-m valóban nem HD ready, de nem is átlagos felbontású, bármennyire is megakarsz győzni az ellenkezőjéről :D A képminőség változásnak pedig igy is látszania kéne... ha berakok egy normál TV adásról képet és egy DVD képet egyből kiszurod a különbséget. Épp ezaz amiatt nagyon hervasztó ez a kép: semmi különbséget nem lehet felfedezni a DVD képétől. Elhiszem, hogy valamivel te talán több részletet látsz, de engedd meg hogy ez engem igy ne nagyon győzzőn meg, arról, hogy várjam a HD kiadást :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félreértessz,Én nem akarlak meggyőzni semmiről.Nézz utánna a tv-d felbontásának.Továbbra is azt állítom,hogy normál.Nekem is 82-es sikcsöves szélesképernyős van Panából 1 éves és ez is normál.No mindegy szóval nem akartalak meggyőzni semmiről,csak úgy mondtam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A CRT-k mind normál felbontásúak, tehát a tied is Bomarr. :) Több részletet azon nem fogsz észrevenni, hiába javulna az adathordozó felbontása. A képernyőé nem fog.

 

Egyébként az a természetfilm pont arra van, amit írtam. :) Jól beájulj tőle. Filmmel kell kipróbálni. Egyébként láthatóan jobbak ezek a lipi által belinkelt EPIII-as képek, bár nem annyival, mint az ember várná egy HD minőségtől. Egyébként meg ha így adják ki a SAGA DVD-t, nem lesz választás, meg kell venni HD-ben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem igen, főleg ha ez valóban már Sagakiadás, és a Sagakiadás hozza azokat a dolgokat, amiket várok (fénykardoptimizálás, Digi Yoda az ep1-be). Ha nem, felőlem az egekbe röpíthetik a felbontást, akkor se győznek meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az a természetfilm pont arra van, amit írtam. :) Jól beájulj tőle. Filmmel kell kipróbálni.

Azért álljunk meg egy szóra: mivel mozgókép volt nyilván annak is a bizonyitéka, hogy lehetséges ilyen képminőségű film. Annyira, hogy igy fognak kinézni az ugynevezett HD adások, mint ott megtudtam, tehát igenis jogos szeintem az elvárás, hogy egy HD-DVD is nézzen ugy ki... ha nem akkor nem értem a nagy örömködést körülötte.

 

Most arról nem is beszélve, hogy anno még arról beszéltek, hogy akár még kis TV-n is látni lehet valamennyire a különbséget... amennyiben még egy nagy TV-n se és milliós rendszerekbe kell pénzt ölni, hogy TALÁN valamivel részletesebb legyen, akkor ez egy halálra itélt formátum és inkább megvárom a következő generációt.

 

Ugyhogy most Dzséjt legutobbi hozzászolásához igazodva: ezzel a feltuningolt képpel megtarthatják maguknak. De ha lesz javitás is, ugy elgondolkodtató... talán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lipi (edit:elöszőr véletlenül Ody-nak cimeztem :)): Végül csak megtaláltam a TV leirását, de a felbontásról nincs szó benne (Philips 36PW9767). Viszont van a TV-ben az ugynevezett Pixel Plus technológia, aminek itt van a leirása:

 

"Televíziós képszabvány, amely 576 látható sorból és soronként 720 képpontból áll. A Pixel Plus több sort és soronként több képpontot nyújt, így sokkal élesebb képet biztosít. A Pixel Plus ezen túlmenően az egyes képpontok élességét is javítja ? ezáltal a kép részletgazdagabbá, természetesebbé válik. A Pixel Plus processzor akár 1250 sorból és soronként 2048 képpontból álló felbontású kép feldolgozására is alkalmas."

 

Tehát továbbra is tartom, hogy nem "szokványos" a felbontása :)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, megkérdezhetem, mennyi egy ilyen tévé, mint ami neked van?

6-700.000 Ft volt mikor vettük, de ennek már jó ideje... gondolom azóta már jóval olcsóbban hozzá lehet jutni (megnéztem: német honban ez a tipus most 2961 Euro)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr.

Minden nagyképernyős tv-ben van képstabilizátor.Az enyémben is.Csak ebben nem pixel plussz a neve.

A lényege az,hogy a valós sorokhoz számol egy virtuális sort,ami fizikailag nincs ott,tehát a már meglévő pixelt duplázza triplázza meg.Ez nem azt jelenti,hogy nagyobb lesz a felbontása,hanem azt hogy a már meglévőt javítja fel.Ebben van a nagy különbség,hisz mind a HDTV mind pedig a HD-DVD más technikán alapszik.A soros valós sorok és nem hozzászámolt pixelek.De még egyszer mondom,hogy a HDTV és a HD-DVD nem ugyanaz.A minőségjavulásról egy pár szó.Gondolj bele pl: a ROTS dvd-n a film egy 9GB-os lemezen 7,89 GB.Egy HD-DVD ezzel szembe meg 25 és 50 GB között lesz.Ne mondja nekem senki,hogy az a film amit elősször 7,89-re tömörítettek össze az nem sokban tér attól amit mondjuk 25 vagy 50 GB-ra tömörítenek.Elég ha arra gondolunk,hogy ha lefelé tömörítünk,tehát mondjuk a ROTS-ot akarom letenni egy 4,7-es lemezre akkor a képminősége 50%-al romlik,és sok helyen kockás lesz.Ezzel szembe ha HD-n lesz a film (még ha "csak" a 25 GB-os lemezen is) akkor is 3x-os lesz a képjavulás.Ez nem kis dolog hanem óriási.

Egyébként a CRT-k ahogy Ody is írta,normál 800x600-as felbontással dolgoznak.Ezt le is lehet tesztelni egy pc-vel.Kösd rá és próbáld felvenni a felbontást.1024x768-nál már befordul.Tönkreteszi a képcsövet és a vezérlő elektronikát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem igen, főleg ha ez valóban már Sagakiadás, és a Sagakiadás hozza azokat a dolgokat, amiket várok (fénykardoptimizálás, Digi Yoda az ep1-be). Ha nem, felőlem az egekbe röpíthetik a felbontást, akkor se győznek meg.

Na ezzel tökéletesen egyetértek.Várom a HD-t nem nem mindenáron.Ha kijavítják az általad említett hibákat (meg még párat :? ) akkor Én leszek az első aki befektet egy HD rendzserbe és veszi meg a Saga HD-DVD-t :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régebbinél nekem kicsit műanyag íze van ennek a jelenetnek (főleg amiatt a bazi gomb miatt az előtérben), pedig tudom, hor a romboló hídja részben megépült, és tudom, melyik része (pont azt a részét érzem cefetül műanyagnak).

A második képen ez a hatás kicsit visszafogottabb, talán a sötétebb szín miatt. De ezt most csak az itt látható két kép alapján mondom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lipi: a leirt adatokkal én is tisztában voltam, de épp ezért vártam valami értékelhető javulást. Ugyanakkor az alábbi kép már tényleg meggyőzőbb... de föleg mert az alsónak változtattak a szinein és sokkal szebben néz ki az egész szürkében :?

Ugyanakkor továbbra is nagy kétséggel fogadom ezeket a beszurásokat, mert Lucas elmondta, hogy addig nem érdemes és nem is fognak választani a két nagy formátumból, amig nem dől el a verseny. Tehát kizártnak tartom, hogy ezek a képek a HD-DVD-ből legyenek... esetleg a digitális moziknál bemutatott verzió lehet az amiből szemezgetsz. Az ha jól tudom 9 DVD-t (vagy többet?) foglal és ugyebár egy óriási vásznon is szépnek kell lennie.

 

A Pixel plushoz: teljesen egyértelmüen ott van a leirásában: szebb, élesebb, életszerűbb képet nyújt. Egyébként kilehet rajta kapcsolni ezt a funkciót és szinte zongorázni lehetne a különbséget. Igy szerintem teljesen helyénvaló ha nem veszem egy kalap alá mondjuk a szobámban lévő 4:3-as átlag TV-vel... azt pedig sose mondtam, hogy ez ugyanaz a technológia lenne, mint a HD-TV.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nincs semmilyen verseny.Lesz HD-DVD is meg Blu-Ray is.Az arany középutat megint a lejátszógyártók fogják megtalálni,hisz hibrid lejátszókat fognak gyártani.

9 DVD.Ez 72 GB.Tehát ennyi a film tényleges tömörítetlen "szűz" változata.Még ezt is le kell tömöríteni,ahhoz hogy mondjuk az 50GB ráférjen.De mivel ez a "master" verzió így ilyesmi minőségre lehet számítani a HD vagy Blu-Ray verziónál,és hidd el ez nagyon nagy külömbség.(min 14GB)

 

....."a Panasonic auto képválasztással 16:9-es tv-n torzítás nélkül nézhetünk 4:3-as képet"......

Fizikailag lehetetlen.

....."a Wide pixel szolgáltatás élthűbb képet ad mint eddig bármi".......

Valóban szebb a kép mint mikor kikapcsolom,de a pixel sorok közötti hézagot két szomszédos oldallal tölti ki,tehát nem több csak szebb,nem részletgazdagabb csak "simább".

Szóval ilyenek nekem is vannak a tájékoztató könyvben.

A fele? sajna nem igaz :?

Szerkesztve: - lipi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wide pixel-t nem ismerem, de a Pixel Plus nem csak "simább", de élesebb képet is ad (a pixel plus definiciót én szakoldalról néztem és nem a TV tájékoztató könyvéből)

 

Az pedig természetes, hogy most még lesz Blu-ray és HD-DVD is, de előbb utobb az egyik ki fog esni a versenyből, mivel a verseny továbbra is áll (bár ha számitásaim bejönnek akkor mindkettő kiesik: alig tudnak valami pluszat a DVD-hez képest az átlag fogyasztó számára... jöhetne már a következő technológia, ami nem ezt a béna korong rendszert használja és ahol nem kell félni az apró karcolásoktól meg bekoszoldásoktól)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos már a karcprobléma megoldódni látszik,ugyanis kifejlesztettek egy olyan réteget ami állítólag a kalapácsütésnek is ellenáll.

A Wide pixel ugyanaz mint a pixel plussz.Ilyen minden(újabb) nagyképernyős tv-ben van csak más a neve.Ez azonban nem növeli a felbontást csak a nagy képernyőméret gyártásából fakadó és a nagy felületi megjelenítési hibák miatt muszály a videokorrekció.Sajnos minnél nagyobb a képméret annál több a hibalehetőség.Viszont a Plazmáknál az LCD-nél már nincs ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én ugy tudom, hogy bár hasonló céllal jöttek létre de nem teljesen ugyanaz a wide pixel meg a pixel plus, de ez már nagyon OFF.

Mindenesetre kiváncsi vagyok hány évet kell majd várni, hogy Magyarországon kaphatóak legyenek az első -minimum magyar feliratos- új generációs formátumok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na erre Én is kedves barátom. :?

Mindenesetre már van mind a két formátumban megjelent film,és már van lista is hogy mi fog megjelenni,és az amazonas.com-om már lehet is rendelni.Hogy itt mikor azt nem lehet tudni.Elősször a hardvert kell elterjeszteni,majd utánna jöhetnek a szoftverek.Fordítva semmi értelme. :?:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Törjük meg a csendet!

Kinek van meg a film zenei CD-jébe mellékelt zenei DVD?

Megtörhetjük, de ez a topic csak a DVD film kiadásról szól. :) Van zenei topik is, ott lehet csevegni róla! Pl. itt: zenemizéria

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hát vissza a filmhez. Van benne az a jelenet, amikor Padmé Anakinnak fejtegeti, hogy Obi-Wan mennyire törődik velük. Itt mondja, hogy Obi reggel meglátogatta. Ehhez forgattak egy előzmény-jelenetet is, ami erről szólt. Lukas belőhette magát a vágásnál, hogy olyanról beszélnek a filmben, amit nem is láthatunk.

Ez az egyik bibi, a másik az, hogy az extra lemezre se került rá. Amikor megtudtam, hogy létezik ez a jelenet, talán emmiatt vártam a legjobban a DVD megjelenését.

Biztosra vettem, hogy a törölt jelenetek közé azért bekerül. Nem került rá. Nagyot csalódtam. Akkor is, ha részletesen tudom a tartalmát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.