Ugrás a kommentre

DVD kiadás


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ody!

Tudsz valamit arról, amit az Xpress-en írtak, hogy a dvd-t az EX hiánya miatt visszaveszik? Akkor lehet, hogy tényleg hibás a hang?

 

Nem tudok semmit erről! Az EX hiányt még nem teszteltem, de majd mindjárt megnézem. Egyébként én nem értem ezt a hang mizériát. Nem azt mondom, nekem is kell állítani a rendszeren (főleg a sub-on), de utánna tökéletesen szól. Eddig mindegyik rész kicsit másképp szólt. Szal' nem értem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De irigylem azokat, akiknek ez a legnagyobb problémájuk, hogy most EX vagy csak sima 5.1.

 

Pedig elhiheted, sokan vannak ilyenek.

Egyébként sztem arról van szó, hogy megtéveszti a vásárlót a borító, amin EX van feltűntetve, arról nem beszélve, hogy az ep1 és 2 is EX, a 3 miért ne legyen az. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a túrórudi az az EX, és miért jó az nekem?

A magyar szinkron szvsz kicsit halkabb, mint a többi DVD. De az angol hangsáv nálam nagyon jól szól, szerintem ugyan úgy, mint a többi SW. Legalábbis, nem fedeztem fel különbséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezt a plussz "feelinget" csak akkor hallja az ember, ha van ilyen EX dekódere a rendszerében, nem?

 

Igen. Az én erősítőmbe van. :evil: Onkyo TX-SR600E.

 

Nálam is van (Yamaha RDS-640). Tegnap bekapcsoltam az EX-et. Wow! :lol: Szerintem a hátsók így többet dolgoznak. Nincs itt probléma, szól ez dögivel. :shock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, akkor meséljétek el egy olyannak, aki műszaki téren nincs a topon, honnan derül ki, hogy egy erősítő tudja-e az EX hangzást vagy nem. Remélem, az enyém igen, de sajna fejből nem tudom a típusszámát. És hogy lehet állítani nálatok? Hátha támpontot adna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, akkor meséljétek el egy olyannak, aki műszaki téren nincs a topon, honnan derül ki, hogy egy erősítő tudja-e az EX hangzást vagy nem. Remélem, az enyém igen, de sajna fejből nem tudom a típusszámát. És hogy lehet állítani nálatok? Hátha támpontot adna.

 

Nálam a távírányítón van egy olyan gomb, hogy 5.1/6.1. Ha ezt megnyomom az erősítőn megjelenik, hogy Dolby D. EX

Azok az erősítők biztos tudják, melyeknek a Dolby Digital EX jel ott vigyorog az előlapján.

http://www.yamaha-online.de/index.php?lang...try=DE&idcat1=1

Az itt levő logók közül a felső sor negyedik.

Enélkül csak DD 5.1-ben lehet nézni.

Akkor innen ON. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is van (Yamaha RDS-640). Tegnap bekapcsoltam az EX-et. Wow! :lol: Szerintem a hátsók így többet dolgoznak. Nincs itt probléma, szól ez dögivel. :shock:

 

Nálam alapból automatán van az EX funkció. Így nem látja egyik SW film jelét sem. Viszont ha manuálisan bekapcsolom, akkor nyomul rendesen. :evil: Az benne a poén, hogy a bármilyen más 5.1-es hangú filmet is EX-re konvertál. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is van (Yamaha RDS-640). Tegnap bekapcsoltam az EX-et. Wow! :? Szerintem a hátsók így többet dolgoznak. Nincs itt probléma, szól ez dögivel. :shock:

 

Nálam alapból automatán van az EX funkció. Így nem látja egyik SW film jelét sem. Viszont ha manuálisan bekapcsolom, akkor nyomul rendesen. 8) Az benne a poén, hogy a bármilyen más 5.1-es hangú filmet is EX-re konvertál. :?

 

Nálam is így működik a dolog. Viszont akkor, hogyan állapítható meg, hogy most EX van a korongon, vagy csak az erősítőnk ad hozzá eghy kis pluszt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... Viszont akkor, hogyan állapítható meg, hogy most EX van a korongon, vagy csak az erősítőnk ad hozzá eghy kis pluszt?

 

Hát, ha RXV 640 RDS erősítőd van, mondjuk egy optikai kábellel kell összekötnöd, így ha az erősítő dvd állásban van, automatikusan kiírja hogy EX a film, plusz világít a 6. lámpa is az erősítőn. (DTS-nél ES)

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skacok.

Attól,hogy valakinek nem ex vagy es-es az erősítője még kihallja azt a plussz egy csatornát,ami egyébként rá van keverve az 5.1-re,tehát fizikailag is ott van.A különbség csupán annyi,(és persze csak akkor ha megvan a plussz kettő hátsó hangsugárzód és az dipól jellegű),hogy diretbe hallod az odakevert hangot nem a két hátsód sztereójából számolja ki az erősítőd procija.Ráadásul az ex-nél egy mono csatornáról beszélünk,hiába két dipól kell hozzá,míg a es az sztereó.Tehát az is maradéktalanul fogja élvezni a plussz csatornát akinek "szimpla" erősítője van.Attól nem nyílik ki a hang,hogy ha bekapcsoljuk rajta a plusszt(és ismétlem magam)főleg akkor nem ha nincs ott a két extra hátsó,amit ugye hivatalosan az oldalfalra kell felszerelni és dipól.Szóval nyugodj meg MissKarrde,nem maradtál le semmilyen extra információról a hangból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A THX-es teszt menübe is ilyesmi van. Akkor nem véletlen.  :39:

 

Az az igazság,hogy azért találták ki a THX-es rendszert,mert a mozik hatalmas termei megkövetelik a plussz hangsugárzókat.Ezt azt hiszem nem kell taglalni,hogy miért.Más az ha szélen ülsz,ha középen,ha fent szélen,ha lent középen.....stb.A Dts-es válasz a sorrund ex-re,a különbség a lentebb említett sztereo hátsóban van.Az,hogy a gyártók elérhetővé tették a "lakossági" felhasználás számára,az egy szimpatikus gesztus volt felénk,na és persze egy kis fricska a konkurenciának :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.