Ugrás a kommentre

DVD kiadás


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ennek az utalásnak pont az a lényeg, hogy Lucas sejteti: nem mindent mutat meg, ami megtörtént. Ez a későbbiekben is nagyon fontos, volt szó itt a Luke-Leia babacseréről.

 

Szóval azt a jelenetet fölösleges lett volna beletenni a filmbe, viszont a kivágottak között szivesen néztem volnal.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok mindent nem láttunk, amiről beszélnek. Nem láttuk Palpatine kancellárá választását, mégis beszélnek arról, hogy kancellár lett. Az ep5-ből kivágták a wampak támadását az Echo bázis ellen, mégis látjuk a támadás nyomait. Kivágták a birodalom Echo bázison történő támadását, mégis beszélnek arról, hogy behatoltak a bázisra.

Nem láthatunk mindig mindent. A kivágott jelenetek közt meg nagyon sok van, amit soha sehová sem tettek fel (pl a geonosisi csata rengeteg jelenete, amit szívesen látnék). Kell valamit hagyni az SE-re is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas sejteti: nem mindent mutat meg, ami megtörtént.

Világos.

Én mondjuk pár megnézés után egy kicsit más szemszögből nézem a filmeket. Itt például nekem fontosabbá vált, hogy ebben a jelenetben láttuk volna, hogy valaki törődik Padmé-val. és még egy pár másodpercig el is neveti magát. Enélkül nekem nem olyan jó nézni a filmet. Elég sötét, az rendben van, de a második rész Padmé-ja után ez a Padmé csak elszomorít. Nem elég, hogy meghal, de előtte még tökegyedól is van.

 

Amúgy a törölt 2000-ek delegáciöjában levő utalás jobban tetszik.

Palpi elég ügyesen beülteti a bogarat Anakin fülébe: "Senator Amidala is hiding something. I can see it in her eyes."

Mit rejtegethet? Viszonya van Obi-Wannal, vagy a köztársaságot árulja el?

Ebből még erőteljesebbnek érzem azt, ahogy Anakin a Mustafaron Padménak ront: 'You are with him! You brought him here to kill me!"

 

Annyira ez a jelenet se kell a filmbe, mert ez hozná magával Padmé apartmanját, mert abban meg erre a jelenetre utalnak. Nem kell politizálni, ez nem az Elnök emberei.

 

Így ha beleszövöm a törölt jeleneteket a filmbe, jobban átlátom. Nem zavarna, hogy egy ideig állna tőlük a film.

Lukas sejtetni akarásából egy idő után kialakult bennem az egészre való igény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor olvasd el a könyvet, abban szépen ki van fejtve ez az egész "Anakin féltékenység". Szerintem a filmbe semmi szükség erre. Anakin eleinte Padméért tesz mindent, miatta indul el a sötétség felé ebben a részben, ezért dramaturgiai hiba lenne, ha pont Padméban ingatnák meg a fiú hitét, ezért vágták ki a Palpatine - Delegation 2000 jelenetet, és az általad említettet is. CSupán egy csökevénye maradt: Anakin féltékeny álma Obi-wanról, amikor megkérdezi a feleségét, hogy "Obi-wan itt járt?".

A többi kimaradt.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor olvasd el a könyvet

Nevetni fogsz. Már megvolt.

Mint már írtam, a filmeket, nemcsak ezt, a többit is egy idő után kicsit tovább boncolgatom, felrúgva a dramaturgiát.

Nem a filmet akarom bántani vele, csak így még jobban tetszik.

Más erre azt mondaná: Akkor ne nézz filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mind tovább gondoljuk a filmet, jó példa erre a cinematographi topikban, hogy egyikünk Leiat teszi Obi kezébe Padmé halálakor, másikunk Luke-ot. De ehhez az kell, hogy Lucas ne adjon mindent a kezünkbe. Így szép ez az egész :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A delegációs rész egyrészről nincs olyan igényesen eljátszva/megrendezve, mint a film többi része, másrészről túl szájbarágós... elég erőltetett, hogy minden ebben a két-három napban történik, még a Lázadás alakulása is. Szerintem nem csak az a baj, hogy huzza a filmet, hanem, hogy fölöslegesen elveszi az élét: ezért nem került be Qui-Gon se a végére. Az igazi új remény majd az ep.4-el jön el és nem előbb. Szerintem nagyon jó, hogy nem került vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis önvédelem, mert már mindenki meg akar kövezni.

Nem azt mondom, hogy a film nincs jól úgy, ahogy van, mert az tényleg jó, hogy utána gondolkozhatunk rajta. De ha már itt vannak ezek a jelenetek, akkor ezeket is fel lehet használni valamire.

Ha úgy vesszük a film több síkon halad: van amit látunk, tehát a kész film, és az, ami a háttérben történik, ezek maradtak ki. Mint a valóságban, amikor mi nem érzékeljük a távoli dolgok menetét, de azért még léteznek.

Például amikor Obi-Wan Utapaun teszi a dolgát, kb akkor játszódhat 2000-es. Bármennyire nincs helye a filmben, valamilyen értelemben csak a része. Nem hiszem, hogy Lukas nem akarta volna, hogy ezt is bekalkulálják egyesek, mert akkor a DVD-re se tette volna rá. Lehet kissé zavaros lesz tőle a film, de van aki továbbszövi a VI. után, van aki a filmbe piszkál bele. Ha tékából veszem ki, akkor nincs törölt jelenet egy szál se, így belepiszkálni sem lehet. De azért jobb valamiket inkább megvenni.

Van azért olyan jelenet is, ami miatt vagy a filmet, vagy az adott jelenetet kellett volna megváltoztatni, különben sem a filmbe, sem az említett másik síkra nem passzol. Ilyen Shaak-Ti kinyírása. Ha csak úgy belekerülne a filmbe, hülyén venné ki magát, mert nyalokafejű Jedinkről egy szó sem esik. Ezt leszámítva a jelenet rohadt jó lett volna a filmbe. A forgatókönyv korai verziójában az űrcsatás részben ugyan elhangzik, hogy nála van a jeladó amit a filmben Palpinak adtak és bemérnek az "Invisible Hand"-en. De ezzel még nem tenném be a filmbe. Szerintem az egész hátulról leszúrás csak Grievi brutalitását szemléltette volna. Enélkül elég beszarinak tűnik a filmben, ezzel meg legfeljebb láttuk volna, hogy milyen alattomos is ez a pléhfejű söpredék. Kár azért a Shaak-Ti nyűvés utáni részekért. Az a bökkenő, hogy nem tudok mást elképzelni Obiék és Grievi találkozására.

 

Passzol is erre a törölt jelenet cécóra egy idézet: "you're going to find that many of the truths we cling to depend greatly on our own point of view." (Obi-Wan, Episode VI.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nahát, valahogy így vagyok én is a filmmel. Bár talán le sem forgatták, de számomra Yoda beszélt Qui-Gonnal a Polis Massán, illetve biztos nem létezik ilyen jelenet, de számomra míg Vader sisakfelvevését néztük, Obi-Wan átvette Leia-t. És sok ilyen számomra van az ep1-től az ep6-ig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezekért a kivágásokért nem kár. Mindkettőt (2000-k és Shaak TI halála... vagyis Grivi félelmetesebbnek való beállítása) az EUra bízta, és talán jobb is. Shaak Ti-Grivi esetében még el tudom képzelni, hogy egy igényes kis JW muzsika feljavította volna, de a Delegáción még ő sem segíthet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igazi rajongók egyértelmű, hogy jobban elfogadják azt, ami vászonra kerül, és nem is akarnak mást látni vagy gondolni.

Én csak egy lazább Star Wars-os és egy csontkezdő fórumos vagyok.

Szerintem nem a rajongáson múlik. Pont a rajongók lehetnek azok, akik a leginkább ragaszkodnak azokhoz az elképzelésekhez, amik esetleg nem kerültek be a filmbe.

Qui-Gon számomra is megjelenik a film végén, Plagueis tényleg tudta a titkot, sőt, Palpatine is stb.

Emellett elég kritikus vagyok a vásznon látottakkal és hallottakkal kapcsolatban, és bár túlnyomórészt igencsak elnyerte a tetszésemet, néha nem fogadom el, amit kapok. :) Azazhogy elfogadom, mert nincs más, de egyet nem értek vele. (A III. rész esetében a zenében van több ilyen momentum.)

 

Egyébként én is szívesen néztem volna meg a Padmé-Obi-Wan beszélgetést a kiváágott jelenetek között, és sajnálom, hogy nem került be oda.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a gond h túl sok minden röpködött, nem lehet mindent elhinni :)

 

Pl Shaak Ti halálai. Volt neki kettő, az egyiknek sikerült eljutnia a kivágottjelenetek rovatig, a másikról csak kép van. Tehátakkor? Melyik a "jó"?

Amúgy szerintem Ti pont ezért nem halt meg. Két szék közt a pad alatt végezte:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt neki kettő, Tehátakkor? Melyik a "jó"?

Szerintem egyik se olyan jó. Nem tudom, hogy Lukas miért szánt neki ilyen halált két variációban is. A hátulról leszúrás nem egy dicső halálnem. Ha Grievit vesszük, tőle mást nem is lehett volna elvárni, de hogy Anakin szúrja le hátulról, az már végképp megalázó. Jobb is, hogy ejtették a filmből ezt a dolgot.

Én szívesebben láttam volna Shaak-Tit élve a filmben. Vagy csk nem szúrtam ki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nem szúrt szemet. Mikor a Kashyyykon Yoda előtt ott a Jedi Tanács hologramja, látszik a feje az egyik széknél, kb fél másodpercig :)

Szóval jó sok szerepet kapott.

 

A hátulról leszúrás még csak-csak elmenne, csak az nem, hogy pl az első verzióban Ti miért csak csörög, holott egy Jedi fénykard nélkül sem fegyvertelen (jó példa Obi-Wan, Luke és Yoda), pláne nem, ha befut kettő másik is.

A második verzióban meg az a gyagyaság, hogy Shak Ti miért meditál, mikor a Jedi Templom ostrom alatt van. Inkább harcolna ő is az ostromlók ellen.

 

Szóval ha Shak Ti meg is halt (ennek majd egy EU vagy valamelyik sorozat ellent mondhat), akkor számomra a Templom védése közben, harcolva esett el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windunak meg kellett halnia. Windu a Köztársaság védelmére felesküdött Jedi-rend egyik legerősebb oszlopa. Halála szimbolikus, több szempontból is (Anakin és a Köztársaság szempontjából). Oda a dráma, a jelenet elsöprő ereje (sőt, Ereje :) ), ha később felbukkan valahol.

A forgatás alatt mindvégig arról volt szó, hogy Windu halálának jelenetét forgatják, Supershadow pedig sokat kamuzik, összehordott ő egy "hivatalos" ep7-8-9-et is, "személyesen Lucastól", ha jól emékszem... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez Lukas ügye. Villámokkal, vagy nem, ő nem akarta, hogy meghaljon.

 

www.supershadow.com/starwars/lucas/

 

Ezen keresztül kérdezhetnek tőle a rajongók és az egyik kérdésre ezt válaszolta.

Ahogy SimonZ is irta, ez a SuperShadow oldal egy óriási kamu. Pl. az ep.3 elött azt állitotta, hogy jó haverja Lucasnak és nyugodtan küldjünk ötleteket, mert bedolgozzák az új filmbe... a vázlatot is feltette, ami többek között Sith Tanácsról meg felélesztett Darth Maulról szóltak :) :)

 

A neten érdemes mindent fenntartásokkal fogadni, ami nem hivatalos oldalakon van fent :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem erre gondoltam. Lukas maga is továbbszőtte a sagát, és aszerint Luke a hajdani Mace Winduval próbál igazságot tenni az újra falbolydult galaxisban. Az öreg valahogy túléltette vele a zuhanást, még műkezet is adott neki. Ezt ő maga mondta.

:):clap::)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár az is lehet, hogy a nagy 1-6 (HD)DVD dobozra gyúrnak.... (amit nem hiszek :) ).

Miért? Ha már annyi verzióban megvetetik a néppel, akkor pont az 1-6 kiszerelést hagynák ki? Csak a nosztalgiaváltozat utánra tartogatják a bejelentését szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.