Ugrás a kommentre

3x10 - Heroes on Both Sides


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Anakinon már láthatóak Palpatine agymosásának a jelei. Mintha vak lenne, ő is ugyanazt a piár szöveget löki mint Palpi. ÉRdekes volt, hogy ha finoman is, de már itt ütköztek a nézőpontok a három főszereplő között. Ez egy nagyon fontos jelenet, hisz eddig a TCW -ben nem igazán oszlottak meg a vélemények a háborúról vagy a Köztársaságról. Most ez változott. Szép jeleit mutatja a sztori, hogy közeledünk az EPIII -hoz.

 

Palpatine abban is zseniális, hogy képes mindig a megfelelő embert maga mellé állítani. A háború alatt rengeteg politikai trükköt kell véghezvinni, erre Dooku tökéletesen alkalmas. A totális diktatúra előestéjén viszont úgy dobja el az öreget, mint egy darab rongyot.... A totalitárius rendszerben már nincs helye a trottyosnak, oda egy fiatal és hatalmas sith kell, aki ha kell erővel vág rendet a rendszerek között.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakinon már láthatóak Palpatine agymosásának jelei. Mintha vak lenne, ő is ugyanazt a piár szöveget löki mint Palpi. ÉRdekes volt, hogy ha finoman is, de már itt ütköztek a nézőpontok a három főszereplő között. Ez egy nagyon fontos jelenet, hisz eddig a TCW -ben nem igazán oszlottak meg a vélemények a háborúról vagy a Köztársaságról. Most ez változott. Szép jeleit mutatja a sztori, hogy közeledünk az EPIII -hoz.

 

Palpatine abban is zseniális, hogy képes mindig a megfelelő embert maga mellé állítani. A háború alatt rengeteg politikai trükköt kell véghezvinni, erre Dooku tökéletesen alkalmas. A totális diktatúr előestéjén viszont úgy dobja el az öreget, mint egy darab rongyot.... A totalitárius rendszerben már nincs helye az öregnek, oda egy fiatal és hatalmas sith kell, aki ha kell erővel vág rendet a rendszerek között.

 

 

Nagyon jó meglátás. Magam is hasonlóan gondolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine abban is zseniális, hogy képes mindig a megfelelő embert maga mellé állítani. A háború alatt rengeteg politikai trükköt kell véghezvinni, erre Dooku tökéletesen alkalmas. A totális diktatúr előestéjén viszont úgy dobja el az öreget, mint egy darab rongyot.... A totalitárius rendszerben már nincs helye az öregnek, oda egy fiatal és hatalmas sith kell, aki ha kell erővel vág rendet a rendszerek között.

És ezzel is kiiktathat egy veszélyforrást, hiszen Dooku elég karizmatikus vezető, hogy ellene is toborozzon embereket és az ő módszereivel támadja hátba. Ezért is jobb választás Anakin, ő ha támad, akkor maga támad, nem egy hadsereggel, és általában szemből csinálja, ami ellen Sidious tudna védekezni. Általában... :roll:

De szép iróniája a hat mozifilmnek, hogy végül Sidious a saját konspirációjában bukott el. Itt viszont sajnos még szó sincs erről, még túlságosan befolyásolható a Galaxis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ezzel is kiiktathat egy veszélyforrást, hiszen Dooku elég karizmatikus vezető,
Pontosan. Nem tudom Mina hogy fogadta volna el Maul tanácsait... Szerintem Palpatine -nak mákja volt, hogy megölte Obi. Egy gonddal kevesebb.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma néztem meg újra ezt a részt... Az egyik kedvenc jelenetem, amikor megérkeznek a Raxusra... És ott állomásozik a planéta fölött az a rengeteg konföderációs hajó, és hallani azt a jellegzetes berregésüket...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma néztem meg újra ezt a részt... Az egyik kedvenc jelenetem, amikor megérkeznek a Raxusra... És ott állomásozik a planéta fölött az a rengeteg konföderációs hajó, és hallani azt a jellegzetes berregésüket...
Furcsa lehetett Ahsokának olyan békésen átsuhanni azok között a hadihajók között. Látszik is rajta. :roll:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Nem tudom Mina hogy fogadta volna el Maul tanácsait... Szerintem Palpatine -nak mákja volt, hogy megölte Obi. Egy gonddal kevesebb.

Szerintem, ha Maul életben marad, neki teljesen más szerep jutott volna. Szerintem akkor Palpatine beszervez valakiDookuhoz hasonló, de nem Erőérzékeny figurát, és Maul meg megkapta volna Grievous szerepét. Vagy ilyesmi. Darth Maul egyértelműen nem lett volna politikai vezetőnek való, szóval tényleg már, hogy megpusztult és a helyére állhatott Tyranus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy nekem is, de én mindig is CIS-párti voltam. :D
Te áruló. :P De láthatólag a tanácsok sokkal jobbnak hiszi magát a Köztársaságiaknál. Mondjuk ezt nem is csodálom. :D Érdekes a szavazási mechanizmus is. Ők felkiáltással szavaznak, míg Coruscanton gépi voksolás van. :D

 

 

Tényleg még nem is láttunk olyan csatát amiben Providence osztályú csatahajók voltak :D
De volt már, nem is egy részben. Cat and Mouse, Grievous Intrigue, ARC Troopers. De volt még ezeken kívül is jó pár amiben feltűnt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te áruló. :D De láthatólag a tanácsok sokkal jobbnak hiszi magát a Köztársaságiaknál. Mondjuk ezt nem is csodálom. :D Érdekes a szavazási mechanizmus is. Ők felkiáltással szavaznak, míg Coruscanton gépi voksolás van. :D

Jobbnak hiszik magukat, de tök ugyanolyanok :D

Ez a felkiáltásos módszer mondjuk szerintem elég nagy blődség. Mi alapján döntenek, hogy honnan jön a nagyobb zaj? Mert az elég könnyen manipulálható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobbnak hiszik magukat, de tök ugyanolyanok :D

Ez a felkiáltásos módszer mondjuk szerintem elég nagy blődség. Mi alapján döntenek, hogy honnan jön a nagyobb zaj? Mert az elég könnyen manipulálható.

Valóban érdekes...olyan "középkori" módszernek tűnik, de mégis szimpatikus. :D

 

A Grivous Intrigue-ben Recuscant volt :D

OFF

Az lehet, ebben az esetben tévedtem. :D De ezt ne itt folytassuk, mert OFF.

ON

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra megnézve a részt, még jobban tetszik. Az egyik legjobb jelenet, amikor Coruscant-on kialszanak a fények, majd megszólal a riadó. Jól mutat, arról nem is beszélve, hogy szépen utalnak vele a galaxis jövőjére. :D
Azt tudtad, hogy az az erőmű ötezer emelet mélyen van? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudtad, hogy az az erőmű ötezer emelet mélyen van? :D

Igen, az ep.guide-ban olvastam. :D

Remélem később jobban megismerjük az alsóbb szinteket. Már a generátoroknál sem volt valami szívderítő a hangulat, ezek után, kíváncsi lennék a valódi (tehát nem a Lethal Trackdown-ban látott) alvilágra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az ep.guide-ban olvastam. :D

Remélem később jobban megismerjük az alsóbb szinteket. Már a generátoroknál sem volt valami szívderítő a hangulat, ezek után, kíváncsi lennék a valódi (tehát nem a Lethal Trackdown-ban látott) alvilágra.

Egy feneketlen lyuk volt már ott is... De ez az ötezer emelet hátborzongatóan hangzik. Szerintem is van még mit felfedezni Coruscanton. Egyébként ritka eldugott helyen volt a lejárat. Olyan mint bármelyik sikátor.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy feneketlen lyuk volt már ott is... De ez az ötezer emelet hátborzongatóan hangzik. Szerintem is van még mit felfedezni Coruscanton. Egyébként ritka eldugott helyen volt a lejárat. Olyan mint bármelyik sikátor.

Én a Coruscant legeslegalsó szintjeit szeretném egyszer látni. Azokat, amelyek már teljesen elhagyatottak, ahol rossz sorsú, a magánytól megőrült száműzöttek élik az életüket, akár a dögevők. Sőt... Coruscant igazi felszínére is kíváncsi lennék. Meg persze az EPII. végén látott gyártelep is szerepelhetne még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Felkerült a full epizód guide! Köszönjük meg Dzséjtnek ismét. :)

 

Egyébként így már más a generátorok fekvése... Szóval a földszinttől vannak ötezer emelt magasan. Akkor a felsőbb szintek hány emelet magasan vannak? Egyszer meg kell mutatniuk a felszínt, nincs mese!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként így már más a generátorok fekvése... Szóval a földszinttől vannak ötezer emelt magasan. Akkor a felsőbb szintek hány emelet magasan vannak? Egyszer meg kell mutatniuk a felszínt, nincs mese!

Már ha még van olyan. Milyen alapja lehet egy ilyen magas épületnek? A Mount Everest ezek mellett eltörpül. Szó szerint felhőkarcolók, sőt, a legmagasabb épületek inkább már csillagkarcolók. Ha a coruscanti csata alatt kicsit lejjebb ereszkednek a hajók, fennakadnak a házakon. Meg mik élhetnek a legalsó szinteken... Már ha egyáltalán van még ott valamiféle élet, hiszen ott se fény, se semmi. Brutális világ ez a Coruscant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként így már más a generátorok fekvése... Szóval a földszinttől vannak ötezer emelt magasan. Akkor a felsőbb szintek hány emelet magasan vannak? Egyszer meg kell mutatniuk a felszínt, nincs mese!

Ez nem tiszta. Mi a "földszint"? Amit láthatunk a filmekben és a legtöbb Coruscant-on játszódó epizódban, vagy a bolygó eredeti felszíne, amelyre később aztán ráépítkeztek?

 

Meg mik élhetnek a legalsó szinteken... Már ha egyáltalán van még ott valamiféle élet, hiszen ott se fény, se semmi.

Én eddig valamiféle féreg-szerű lényekről olvastam, akik acéllal (!) táplálkoztak, illetve az elektromosságból nyertek energiát (bár lehet, hogy keverek 2 élőlényt). Ez EU, úgyhogy nem tudom, a TCW mennyire fog rá támaszkodni. Már ha egyáltalán lejutunk a sorozat folyamán a legalsóbb szintekre.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem tiszta. Mi a "földszint"? Amit láthatunk a filmekben és a legtöbb Coruscant-on játszódó epizódban, vagy a bolygó eredeti felszíne, amelyre később aztán ráépítkeztek?

Nyilván az a talaj, amire ráépült. A bolygó felszíne attól még nem tűnt el, hogy ráépült pár trillió ház.

 

Én eddig valamiféle féreg-szerű lényekről olvastam, akik acéllal (!) táplálkoztak, illetve az elektromosságból nyertek energiát (bár lehet, hogy keverek 2 élőlényt). Ez EU, úgyhogy nem tudom, a TCW mennyire fog rá támaszkodni. Már ha egyáltalán lejutunk a sorozat folyamán a legalsóbb szintekre.

Akadnak ilyenek, de ezek már azokon a szinteken is jelen vannak, amelyeken az ep2-ben Obi-Wanék jártak. Az pedig ugye magasabban van, mint az, ahová Ahsoka és Plo Koon ellátogatott. Amúgy te a vezetékféregre gondolsz, csak belekeverted szegény durakrét csigákat is (ők az acélevők). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már ha még van olyan. Milyen alapja lehet egy ilyen magas épületnek? A Mount Everest ezek mellett eltörpül. Szó szerint felhőkarcolók, sőt, a legmagasabb épületek inkább már csillagkarcolók. Ha a coruscanti csata alatt kicsit lejjebb ereszkednek a hajók, fennakadnak a házakon. Meg mik élhetnek a legalsó szinteken... Már ha egyáltalán van még ott valamiféle élet, hiszen ott se fény, se semmi. Brutális világ ez a Coruscant.

Nem tudom, de mifelénk a Mount Everest-i magasságokban oxigénpalack nélkül rövid úton meghalsz. Nem hinném, hogy 10 km-es magasságig érnének a házak. Az alsóbb szinteken is azért lehet sötét, mert a felettük lévő teret teljesen beépítették, és ezért nem jut le oda a fény.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.