Ugrás a kommentre

3x10 - Heroes on Both Sides


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Uh... Nagyon jó rész volt ez is, már megint háttérsztori, nagyon jó.

Ahsoka új modellje nem vett még le a lábamról, de Anakiné már igen, jó ez így, hogy nincs rajta páncél.

A rész története is elég érdekes volt, öröm volt látni a Szeparatistákat is, meg az ő szenátusukat. Viszont én több szeparatista képviselőre számítottam, nem csak ennyire.

 

Viszont ezzel ugrott az EU-ban (vagy a CW vagy a könyvben) leírt tény, hogy a háború nem érte el Coruscantot, míg el nem rabolták Palpatine-t. Talán épp a könyvben volt, mert még beszélgettek is a polgárok, hogy mekkora a biztonság a bolygón.

Viszont ez nem baj, jó kis szál volt ez, de sajnos valóban kevés volt a 20 perc rá.

Még kíváncsi lettem volna rá, hogy Grievous hogy tudta becsempészte a Coruscantra a droidokat. Nem ellenőrzik ott a szállítmányt? Vagy hogy? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig úgy látszik megúszta valahogy. :) Bár Padmé nem tudott az összeesküvésről. Vagy ha tudott is, nem volt bizonyítéka, hogy Dodd is benne van. Miután kinyírták Clovist, már bármit belemagyarázhattak.

Szerintem is az a helyzet, hogy Clovis kinyírása után Dod őt mártotta be. Kinézem belőle, hogy úgy csűrte-csavarta a dolgot, hogy a végén már ő volt az ártatlan áldozat, aki karrierjét kockáztatva megmentette Padmé életét :) Amúgy csípem ezt a Dodot. Tud valami a csávó. Ő az egyetlen magas rangú szeparatista tiszt, aki megússza a háborút (legalábbis ha a TCW-ben nem lesz egy olyan epizód, amiben mégis megmurdál :)).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még kíváncsi lettem volna rá, hogy Grievous hogy tudta becsempészte a Coruscantra a droidokat. Nem ellenőrzik ott a szállítmányt? Vagy hogy? :)
az epizódban látottak alapján ez volt e legkevesebb. :) Mindenhova érvényes engedélyük volt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az epizódban látottak alapján ez volt e legkevesebb. :) Mindenhova érvényes engedélyük volt.
akkor ez alapon dobozokba rohamdroid csapatokat is betudnának küldeni vagy rengeteg ilyen takarítót és tudnának egy ütőképes támadást indítani Szerkesztve: - misi920
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

akkor ez alapon dobozokba rohamdroid csapatokat is betudnának küldeni vagy rengeteg ilyen takarítót és tudnának egy ütőképes támadást indítani
Rohamdroidokat nem hinném, hisz azokat már kinézetükről felismerik. :) Ezt a droidos dolgot is csak egyszer lehet eljátszani. Szerintem elérték a céljukat.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van egyszer és akkor már gondolkodjunk nagyban több 1000 ilyen droidot beküldeni és crousant főbb létesítményeit és generátorait megsemmisíteni bár nagyobb tervel nagyobb a kockázat is :)
Szerintem az nem ment volna olyan könnyen, no meg Sidious se akart nagy rombolást. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csodás volt ez az epizód! :D Remek háttérsztorit kaptunk arról, hogy is néz ki ez a háború valójában, melyek a tiszta érdekek, amelyek mozgatják, és az bizony nem az ideológia, hanem a kőkemény gazdasági érdek. Kell a háború, mert abból van pénz. Tisztára, mint a valóságban. Sidious-nak könnyű dolga van szövetségeseket találnia a hatalmi tervéhez.

Ellenpontként hiába van ott Padmé és Mina és a hozzájuk hasonlóan gondolkodók. :P Az ő kettősükön keresztül szépen bemutatták, hogy a nép mindkét oldalon békét akar, és az egész konfliktus mesterségesen gerjesztett, és mégis milyen könnyű elhitetni az ellenkezőjét... Ilyen alapokat látva már nem csoda, hogy a történet eljut a Köztársaság bukásáig, a pacifistáknak éppúgy nincs igazi esélyük Palpatine-nal szemben, ahogy a Jediknek Sidious-szal szemben. Az ármány és kapzsiság uralja az egész galaxist. :P

 

Raxus nagyon szép, hasonlít a Naboo-ra, számomra azt sugallva, hogy Padmé és Mina barátsága kultúrájuk és környezetük hasonlóságából is táplálkozhatott valamennyire. Rokonlelkek, egyből látni. :P Padmé viszont milyen jóhiszemű, hogy elárulja Palpatine-nak, minek köszönhető a szepik békeajánlata... Sokkal óvatosabbnak kellett volna lennie, homályosabban kellett volna fogalmaznia, név nélkül. Látszik, hogy megbízik - igen sajnálatosan - Palpatine-ban. Ennek Mina biztosan megissza majd a levét. :P

 

Dereguláció kérdése:

A bankok gondolom ugyanúgy regulázottak, vagyis korlátozva vannak, mint nálunk: tőkéjük bizonyos hányada felett nem nyújthatnak több hitelt egyetlen adós felé sem. A Köztársaság kincstára nyilván hitelből finanszírozza a klónok gyártását, és mint adós biztos elérte ezt a hányadot, így dereguláció (a fenti korlátozások megszüntetése) szükséges ahhoz, hogy még több pénzhez jusson. Ez egyébként alapvetően azzal a helyzettel fenyeget, hogy a Bankár Klán szép lassan átveszi a gazdasági hatalmat a Köztársaság felett. Ha a háború maga nem úgy sül el, ahogy Sidious tervezte, ez akár lehetett egy B terv is.

 

Ahsoka és Lux, mint potenciális szerelmesek? Nem rossz ötlet. :D Helyes páros lennének, annak ellenére, hogy első ránézésre elég különböző jelleműek ; a tartós vonzalom és a közös jövő lehetőségét én is benne látom ezekben a jelenetekben, ahogy azt is, hogy emiatt tűnne el a lány a képből az Ep3 idejére. Azonban úgy érzem, ha így lesz, itt meg is szakad majd a párhuzam Padmé és Anakin helyzetével: szerintem Ahsoka, ha egyszer választási helyzetbe kerül emiatt, sokkal bölcsebben dönt majd, mint mestere. :P

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valszeg valamely túlterhelés miatt. Pl az áramellátás megszűnésével leálltak a hőcserélők bizonyos gépekben. Kb ugyanaz a szitu lehet mint amikor egy űrhajú kap egy találatot és rögtön szikrázni kezd valamelyik konzol a hajó ellentétes szekciójában :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csodás volt ez az epizód! :P Remek háttérsztorit kaptunk arról, hogy is néz ki ez a háború valójában, melyek a tiszta érdekek, amelyek mozgatják, és az bizony nem az ideológia, hanem a kőkemény gazdasági érdek. Kell a háború, mert abból van pénz. Tisztára, mint a valóságban. Sidious-nak könnyű dolga van szövetségeseket találnia a hatalmi tervéhez.

Ellenpontként hiába van ott Padmé és Mina és a hozzájuk hasonlóan gondolkodók. :D Az ő kettősükön keresztül szépen bemutatták, hogy a nép mindkét oldalon békét akar, és az egész konfliktus mesterségesen gerjesztett, és mégis milyen könnyű elhitetni az ellenkezőjét... Ilyen alapokat látva már nem csoda, hogy a történet eljut a Köztársaság bukásáig, a pacifistáknak éppúgy nincs igazi esélyük Palpatine-nal szemben, ahogy a Jediknek Sidious-szal szemben. Az ármány és kapzsiság uralja az egész galaxist. :P

Most már azt is láthatjuk, hogy Sidious miért Dooku-t választotta tanítványénak. Ezt a háborút képtelen lett volna egyedül levezényelni, kellett egy diplomáciában jártas tanítvány. Jól járt vele.

 

Dereguláció kérdése:

A bankok gondolom ugyanúgy regulázottak, vagyis korlátozva vannak, mint nálunk: tőkéjük bizonyos hányada felett nem nyújthatnak több hitelt egyetlen adós felé sem. A Köztársaság kincstára nyilván hitelből finanszírozza a klónok gyártását, és mint adós biztos elérte ezt a hányadot, így dereguláció (a fenti korlátozások megszüntetése) szükséges ahhoz, hogy még több pénzhez jusson. Ez egyébként alapvetően azzal a helyzettel fenyeget, hogy a Bankár Klán szép lassan átveszi a gazdasági hatalmat a Köztársaság felett. Ha a háború maga nem úgy sül el, ahogy Sidious tervezte, ez akár lehetett egy B terv is.

Köszi a magyarázatot. :P Ez valóban kontrollálhatatlanná teheti a rendszert és a költekezést.

 

szerintem Ahsoka, ha egyszer választási helyzetbe kerül emiatt, sokkal bölcsebben dönt majd, mint mestere. :P
Igen, ott hagy mindent és lelép a sráccal. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra az évad eddigi legjobb része. Hihetetlen mennyiségü érdekes információt osztottak meg velünk 20 percben. Kezdve azzal, hogy a Szeparatisták szenátusa ugyanúgy működik mint a Köztársaságé, mégpedig szavazással. Ez engem meglepett, én azt hittem Dooku dönt el mindent. Ami még meglepett, hogy köztársasági szenátorok is vastagon benne vannak a háború folytatásában mert rengeteg pénzt hoz. Simán üzletet kötnek az ellenséggel. Eddig úgy gondoltam több az olyan szenátor mint Padmé. Valószínü haladunk az Ep 3 felé , egyre több a gazember. Ezt a Köztársaságot már nem is sajnálom hogy megbukott.

Ashoka éretteb lett, bár nem tudom minek neki egy kisseb fénykard. Eddig ilyet más Jedinél nem láttunk. Az nagyon aranyos volt mikor kacérkodott Lux-al. :D Van egy olyan sanda gyanúm, hogy szerelmebe fognak esni és Ashoka példáján fogják megmutatni, hogyan kellett volna helyesen dönteni Jediként Anakinnak az Ep 3-ban. A látomást már láttuk.

Az is szörnyű ,hogy nem lehet nyíltan tárgyalni a szepikkel, csak bújkálva.

Anakin félelmetesen néz ki egy sötét utcában megijednék tőle.

Nem tudom feltünt-e, de vakon bízik a Köztársaságban. Simán kijelentette, hogy a szepik azt hiszik korruptak a szenátorok, de az nem így van szerinte. Mintha vak lenne.

Grevious dumája tényleg hatalmas volt a beszivárgó robotok elött. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra az évad eddigi legjobb része. Hihetetlen mennyiségü érdekes információt osztottak meg velünk 20 percben. Kezdve azzal, hogy a Szeparatisták szenátusa ugyanúgy működik mint a Köztársaságé, mégpedig szavazással. Ez engem meglepett, én azt hittem Dooku dönt el mindent. Ami még meglepett, hogy köztársasági szenátorok is vastagon benne vannak a háború folytatásában mert rengeteg pénzt hoz. Simán üzletet kötnek az ellenséggel. Eddig úgy gondoltam több az olyan szenátor mint Padmé. Valószínü haladunk az Ep 3 felé , egyre több a gazember. Ezt a Köztársaságot már nem is sajnálom hogy megbukott.
Palpatine a katalizátor. Pont arra játszik rá, ami a gyengéjük ezeknek a férgeknek. Kíváncsi lettem volna pl. Valorum alatt milyen volt a szenátus.

 

Anakin félelmetesen néz ki egy sötét utcában megijednék tőle.

Nem tudom feltünt-e, de vakon bízik a Köztársaságban. Simán kijelentette, hogy a szepik azt hiszik korruptak a szenátorok, de az nem így van szerinte. Mintha vak lenne.

Grevious dumája tényleg hatalmas volt a beszivárgó robotok elött. :D

Anakin tényleg gonoszabban néz ki. :D Az elvakultságát már most jól érzékeltették, Palpatine hatása egyre jobban érződik. Irtó jó dolgokat vetít előre a sorozat!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine a katalizátor. Pont arra játszik rá, ami a gyengéjük ezeknek a férgeknek. Kíváncsi lettem volna pl. Valorum alatt milyen volt a szenátus.

Anakin tényleg gonoszabban néz ki. :D Az elvakultságát már most jól érzékeltették, Palpatine hatása egyre jobban érződik. Irtó jó dolgokat vetít előre a sorozat!

Bevallom, ez az Anakin nekem kevésbé tetszik, mint a korábbi, és mint majd az utána következő (mármint a filmbéli). Gonoszabb, pedig alapvetően nem kellene gonosznak kinéznie, hiszen nem is az.

 

 

Valorum szerintem nagyon gyenge kancellár volt, a naboo-i konfliktust sem volt képes kezelni.
Az ő irányítása alatt valószínűleg ugyanúgy ment a seftelés, legfeljebb kisebb mértékben, mert nem volt háború, ami a korlátokat erősen felpuhította már mostanra, az jól látszik. Valorum javára pedig csak annyit lehet elmondani, hogy ő maga nem volt benne a buliban. Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bevallom, ez az Anakin nekem kevésbé tetszik, mint a korábbi, és mint majd az utána következő (mármint a filmbéli). Gonoszabb, pedig alapvetően nem kellene gonosznak kinéznie, hiszen nem is az.
Persze nem az, de ez a kinézet illik a további szerepéhez. :D Kicsit ellenszenvesebb most ami nem biztos, hogy baj.

 

Valorum szerintem nagyon gyenge kancellár volt, a naboo-i konfliktust sem volt képes kezelni.
Valorumot is Palpatine fúrta meg. :D Egyébként Naboo-ra titokban azért küldött két Jedit Valorum, ami hatalmas piros pont neki. :D Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valorumot is Palpatine fúrta meg. :D Egyébként Naboo-ra titokban azért küldött két Jedit Valorum, ami hatalmas piros pont neki. :D

Szerintem ez jellemezte a legjobban aKöztársaság akkori működését, hogy a Köztársaság legfőbb embere is már csak titokban tehetett meg ilyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez jellemezte a legjobban aKöztársaság akkori működését, hogy a Köztársaság legfőbb embere is már csak titokban tehetett meg ilyet.
Igen. A többiekhez hasonlóan engem is a szeparatista szenátus puszta léte nyűgözött le. Eddig azt hittem, hogy Palpi-Dooku-Grivi hármas irányít, és amit ők megbeszélnek az van. Nem is gondoltam, hogy ekkora szervezet ez a szerveződés. Állam az államban?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állam az államban?

A Független Rendszerek Konföderációja mindig is állam volt. A Köztársaságtól magukat függetlenített állam. Engem az lepett meg, hogy ez (látszólag) demokratikus állam. Pedig az egész az ep3-ból inkább úgy fest, mintha egy kisebb tanács diktatórikus állama lenne.

Bár mondjuk logikus egy szerparatista szenátus megléte. Hiszen azok a világok, amik nem a pénz, hanem ideák miatt léptek ki, azok nyilván csak egy olyan államban hajlandók működni, amelyik a szabadságra, demokráciára épít. Nem hiszem, hogy egy korrupt, már-már zsarnoki (Palpatine egyre bővülő jogköre ugye) hatalomból átmenekülnének az ilyenek egy másikba, akkor inkább függetlenítik magukat mindkét féltől (ami meg lehetetlen, szóval pech).

Persze, a Konföderáció demokráciája ugyanolyan látszatdemokrácia, mint a Köztársaságé, hiszen tudjuk, hogy a fő vezető a Szeparatista Tanács (amit jelenleg én afféle katonai vezérkarnak, vagy haditanácsnak tudok elképzelni ebben a rendszerben), azaz Gunray-ék. Legalábbis papíron, mert még ők is csak bábkormányként működnek, hiszen a valódi vezető Tyranus és Sidious. Érdekes ez a Konföderáció. A hatalmi létrán négy szint van, és ebből három abban a hitben élhet, hogy övék a döntő szerep. A nép, a szenátus, és a tanács. A nép hiheti, hogy ők választják meg a vezetőiket, a szenátorok, hogy választott képviselőként ők dönthetnek, a tanács meg azt hiszi, hogy övék a döntő szó. Aztán pofára esés, a döntő szó Darth Sidiousé (ilyen téren még beiktathatunk egy plusz szintet, Dookut, akinek Sith mivolta ide vagy oda, mégis felelnie kell valakinek). Szerintem ha ez kiderülne, a Köztársaság máris győzne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.