Ugrás a kommentre

3x10 - Heroes on Both Sides


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem tudom, de mifelénk a Mount Everest-i magasságokban oxigénpalack nélkül rövid úton meghalsz. Nem hinném, hogy 10 km-es magasságig érnének a házak. Az alsóbb szinteken is azért lehet sötét, mert a felettük lévő teret teljesen beépítették, és ezért nem jut le oda a fény.

 

Szerintem ha Lucas bácsit nem érdekli, hogy az űrben ugye nem terjed a hang, akkor ebből kiindulva lehet ez se :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, de mifelénk a Mount Everest-i magasságokban oxigénpalack nélkül rövid úton meghalsz. Nem hinném, hogy 10 km-es magasságig érnének a házak. Az alsóbb szinteken is azért lehet sötét, mert a felettük lévő teret teljesen beépítették, és ezért nem jut le oda a fény.

Fizika elfelejtve, plusz hozzá vehetjük azt, hogy az épületeket lezárhatják hermetikusan, és egy bizonyos szint fölött már nem is lehet szabad térre menni. Na meg, ki tudja, mire képesek a helyi atmoszféra processzorok, lehet, hogy azok lehetővé teszik, hogy még 100 km magasan is legyen belélegezhető levegő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Mielőtt megnéztem volna a részt, olvastam rossz véleményeket, hogy ez politikai epizód, semmi akció, stb. Magukkal ragadtak mások véleményei, ezért félve ültem le megnézni. Miután végignéztem (már korábban), el kell mondanom most Nektek, hogy kellemeset csalódtam ebben a részben. Sokkal jobb lett mint vártam. Nem azt mondom, hogy minden idők legjobb része, de pl. az Assassin-nál jobb volt. Azt valahogy unalmassá tették azok a részek, amikor Padmé és Ahsoka beszélgettek, és hát sok ilyen volt benne. Ezután a rész után már érthető, hogy ki kellett alakítani akkor a Padmé - Ahsoka kapcsolatot. Meg hát itt voltak a szenátusi jelenetek, amelyek - nemcsak ebben a részben - nagyon jók. Összességében elmondható, hogy jó néhány részt megelőz az én listámon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csak most látom, hogy lusta voltam anno írni ehhez a részhez. Pedig nagyon tetszett. Ahsoka új modellje egészen szuper. Egyébként is mindig ő volt az a karakter, akivel az animátorok a legjobban tudtak bánni. Mégha furán is hangzik, de a sorozat legjobb grimaszai/arcai hozzá tartoznak és ezzel az új modellel meg különösen jól mutatnak a jelenetei. Egyébként meg nagyon "érett" epizód lett Ahsoka majdnem szerelmével, meg a Szeparatista politika ábrázolásával. A folytatását még nem láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Ismét sikeresen lemaradtam a 2 új részről, a Heroes on Both Sides utolsó 3 percére kapcsoltam be a tévét. Érdekes, hogy az angol részeknél tűkön ülve vártam a szombatokat, a szinkronos részeknél viszont - amikre szintén kíváncsi vagyok - jó ha aznap eszembe jut odakapcsolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét sikeresen lemaradtam a 2 új részről, a Heroes on Both Sides utolsó 3 percére kapcsoltam be a tévét. Érdekes, hogy az angol részeknél tűkön ülve vártam a szombatokat, a szinkronos részeknél viszont - amikre szintén kíváncsi vagyok - jó ha aznap eszembe jut odakapcsolni.

Azért ez teljesen más feeling már. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, de nekem a szinkronnal sincs bajom - sőt kifejezetten szeretem, így a magyar premiereket is várni szoktam. Valahogy ez a csütörtök 17:15-ös kezdést nem tudom megszokni. :)

Ritka rossz időpont annyi szent. Majd várunk Phobosra megint. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész jobb volt magyarul mint az előző. Rendben voltak a hangok.

 

Én is szeretem a szinkront, csak nekem nagyon furcsa az angol után nézni a magyart (mint írtam korábban, az első két évadot csak magyarul láttam, legalábbis eddig), és önkéntelenül is összehasonlítom a kettőt és néhányszor elszörnyülködök a magyaron. :( Meg ezek a hangkavarások...De ahogy az elején írtam, szeretem a szinkront. :) Kicsit savanyú, kicsit sárga, de a miénk.

 

Végezetül azzal is egyetértek, hogy ez a 17:15-ös időpont nagyon rossz, bár én eddig mindig tudtam nézni. Ráadásul az ismétlések még rosszabb időben vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez volt az első politikai rész ami bejött. A látványvilág jó volt Grievous droidjai nagyon jól meg lettek csinálva kár hogy mind elpusztult. Anakin és Ashoka új modeljei is jóra sikerültek de

ez nem mondható el Palpatine Dooku és Padméról.

Meg mondom őszintén eddig utáltam Ashokát mindig azt vártam mikor írják ki a sorozatból.De most, hogy már kezd felnőni megváltozott a véleményem róla.Padmé szinkronhangja szerintem már nem fog visszatérni, mert mostani filmben hallottam szinkronizálni.

Ha Palpatine és Padmé szinkronjai rendben lettek volna a sorozat egyik legjobb része lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Most néztem meg újra ezt a részt, és csak most tűnt fel, hogy ez az első olyan TCW epizód, amiben nagyjából hivatkoznak arra, mikor is játszódhat. Mina azt mondja, hogy a férjét egy éve ölték meg a klónok egy csatában, vagyis a háború már több mint egy éve tart ebben az epizódban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg újra ezt a részt, és csak most tűnt fel, hogy ez az első olyan TCW epizód, amiben nagyjából hivatkoznak arra, mikor is játszódhat. Mina azt mondja, hogy a férjét egy éve ölték meg a klónok egy csatában, vagyis a háború már több mint egy éve tart ebben az epizódban.

Kb. a háború közepén járhatunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

vagyis a háború már több mint egy éve tart ebben az epizódban.

Ezt támasztja alá az időugrás is ami ennél az epizódnál van. Ez hivatalosan 1-2 év, de akkor inkább 1.

 

Egyébként Ahsoka szempontjából egy újabb mérföldkőhöz érkeztünk, mert itt jön rá először, hogy a világ körülötte nem fekete-fehér...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kedvenc részem az egész sorozatból. :) Pontosan amiatt, amit te is írtál, hogy az addig fekete-fehérnek tűnő helyzetet ez a rész árnyalja egy kicsit. Jó látni, hogy nemcsak Nute Gunray-ek és Wat Tamborok alkotják a Független Rendszerek Konföderációját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban az egyik legfontosabb mondanivalójú rész a sorozatból, amit a címe is alátámaszt. Nagyon szokatlan aspektusból mutatja a háború ezen felvonását, de remekül eltalálták a készítők a jó rész összetevőinek arányát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok mellett, amit már leírtak előttem, számomra nagyon tetszetős az utalás az Ep.3 nyitószövegére, miszerint ugye hősök harcolnak mindkét oldalon. Mint annyi más esetben, itt is kapott egy komolyabb mögöttes tartalmat és alátámasztást az Ep.3 egy kis momentuma.

 

A CIS-ről, ill. általánosságban a szeparatistákról pedig át lehet gondolni, hogy valójában sokkal bonyolultabb a helyzetük, mintsem hogy "ők a gonoszok és kész". Több rétegből áll a felépítésük, leegyszerűsítve a dolgot talán 4-et érdemes említeni.

 

Van az abszolút vezetés, akik szinte minden sötét dologról tudnak, lényegében csak Sidious valódi kiléte lehet előttük is tabu. Bár sokak szerint az is elképzelhető, hogy ők erről is tudnak. Ez ugye arra a pár szereplőre szűkül, akiket a Geonosis-on, az Utapau-n, majd a Mustafar-on is látunk (Tambor, Dooku, Poggle, Grievous, stb.). Na ők tényleg elég alávaló és erkölcstelen figurák, ámbár ők is messze vannak Sidious-tól. Ők a saját érdekeiknek rendeltek alá mindent és ilyen tekintetben eladták magukat a pénzért és hatalomért. Persze ez nem szép dolog, de ha szétnézünk a való világban, akkor látjuk, hogy ez sajnos egyáltalán nem ritkaság és sokak szerint nem is annyira elítélendő.

A következő szinten vannak az előzőek bábjai és hű "rabszolgái". Ők a naiv kiszolgáló személyzet tagjai, akik azt hiszik sok minden fog az ölükbe hullani ha feltétel nélkül támogatják a fejeseket, akik majd győznek. Fontosnak érzik magukat, de valójában értéktelen nímandok, akiket csak kihasználnak és akik a szaftosabb dolgokról még csak sejtést se szerezhetnek. A CIS katonai tisztikara ilyenektől hemzseg és a Szeparatista Parlamentben is van belőlük jó pár. No meg persze a CIS által leigázott területek vezetői, zsarnokai is innen kerülnek ki. Rájuk erkölcsileg ugyanaz vonatkozik, mint az előző rétegbeliekre. A különbség csak annyi, hogy maguktól nincs annyi szellemi/anyagi potenciáljuk, hogy képesek legyenek nagyot alkotni, így inkább beállnak közvetlen vkik mögé.

A következő réteget a hithű szeparatisták alkotják, akik tisztán ideológiai alapon vesznek részt az egészben. Ők egyszerű politikusok vagy tehetősebb közemberek, értelmiségiek. Hisznek a köztársasági államformában (vagy legalábbis vmi hasonlóban), de az aktuális megvalósítást valamiért (leginkább a korrupció miatt) elvetendőnek tartják. Ők a CIS valódi motivációiról és indítékairól vajmi keveset tudnak, az előző két réteg ügyes-bajos dolgai szinte teljes mértékben titokban marad előttük. Ide tartoznak pl. Bonteri-ék is.

Aztán pedig jön az egyszerű "plebsz", a köznép. Nekik az egész dologról nagyon halovány fogalmaik vannak csak, de ilyen-olyan okokból (akár kényszerből is) támogatják a szerveződést. Ide tartoznak pl. olyan terroristák, lázadók vagy partizánok is, akik a szepik támogatásával kívánják felhívni a Köztársaság figyelmét a nyűgjeikre vagy szimplán bosszút állni.

 

Ahogy megyünk lefele érződik, hogy egyre csökken a résztvevők informáltsága, fontossága, így erkölcsi felelőssége is. Minden réteget csúnyán megvezetnek és kihasználnak a felettük lévők. Az egész piramis csúcsán pedig persze megint Sidious áll, aki mindenkit hihetetlen módon átkúr a palánkon, hisz végül még az elit vezetést is elárulja és megöleti őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következő réteget a hithű szeparatisták alkotják, akik tisztán ideológiai alapon vesznek részt az egészben. Ők egyszerű politikusok vagy tehetősebb közemberek, értelmiségiek. Hisznek a köztársasági államformában (vagy legalábbis vmi hasonlóban), de az aktuális megvalósítást valamiért (leginkább a korrupció miatt) elvetendőnek tartják. Ők a CIS valódi motivációiról és indítékairól vajmi keveset tudnak, az előző két réteg ügyes-bajos dolgai szinte teljes mértékben titokban marad előttük. Ide tartoznak pl. Bonteri-ék is.

Viszont ezzel a réteggel teljes mértékben azonosulni lehet! Ők felismerték azt ami miatt a Köztársaság haldoklik. Bonteri egy nagyon jó példa erre. Arra is ráláthatunk micsoda agymosás mehetett a Köztársaságban velük kapcsolatban, hisz Ahsoka alig akarja elhinni első látásra, hogy ez a vidám és kedves nő szeparatista lenne. Gondlom ment a démonizálás ezerrel. Egyébként is a politikai részek egész kiválóan bemutatják mi is volt a rákfenéje a Köztársaságnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ezzel a réteggel teljes mértékben azonosulni lehet! Ők felismerték azt ami miatt a Köztársaság haldoklik. Bonteri egy nagyon jó példa erre. Arra is ráláthatunk micsoda agymosás mehetett a Köztársaságban velük kapcsolatban, hisz Ahsoka alig akarja elhinni első látásra, hogy ez a vidám és kedves nő szeparatista lenne. Gondlom ment a démonizálás ezerrel. Egyébként is a politikai részek egész kiválóan bemutatják mi is volt a rákfenéje a Köztársaságnak.

Egyetértek. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Szinte a legfontosabb rész a Klón háború bemutatásában. Nem csak azért mert megtudjuk azt amit eddig is sejtettünk, vagyis hogy a szeparatisták között talán több jó ember van mit a másik oldalon, hanem azért is mert itt kezdődik Ahsoka látásmódjának kiszélesedése. Itt jön rá a lány, hogy nem minden fekete és fehér. Az egészet megkoronázva Anakinról meg kiderül, hogy menthetetlen. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nagyon szeretem, hiszen itt 22 perccel iszonyú mértékben árnyalták a klón háborúkat. Eddig nagyjából úgy állt, hogy a Köztársaság oldalán állnak az abszolút jók (leszámítva Sidioust), míg a Konföderáció oldalán az abszolút rosszak (kivétel nélkül). Itt pedig szép nagy hangsúlyt kap az, hogy a jófiúk közt rengeteg patkány él, és a patkányok közt rengeteg jó ember. Ráadásul a Konföderáció működésébe is bepillantást nyerhetünk, ami szintén nem utolsó. És Palpatine mesterkedései, valódi hatalma is talán itt kapja a legnagyobb teret. A maga módján ez a TCW egyik legegyedibb epizódja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én remélem, hogy a Rebels segítségével a Birodalom éráját is árnyalják majd ennyire - hiszen igazából az ep1-2-3 éráját is a TCW árnyalta. Részben már elkezdte, Trayvs a jó oldalon álló görény megjelenésével. De remélhetőleg a következő évadok újabb jóságokat hoznak majd ezen a téren. Bár sosem írtam, nekem olyan érzésem van, hogy Kallus még akár a Lázadás oldalán is kiköthet végül. Fogalmam sincs, miért érzem így (az első évadbeli utolsó jelenete ültette el bennem a gondolatot), de ha én írnám a sorozatot, előbb-utóbb átállna. :)

Az egyetlen, amit sajnálok, hogy nem volt több ilyen jellegű rész. Bár az An Old Friend-The Rise of Clovis szál hasonlít erre, azért ennyire mélyen nem megy bele a dologba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.