Ugrás a kommentre

3x20 - Citadel Rescue


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Csak most volt alkalmam megnézni ezt a részt, de... azt a k*rva!!!! Űrcsata, földi csata, új szörnyek, Tarkin újra, Wolffe parancsnok (kitartó :D), Tiin végre megszólalt és már nem csak a háttérben állt, Comet, és végül, amin nagyon tátottam a szám: megöltek egy filmes karaktert! Innentől kezdve tényleg csak azok vannak biztonságban, akiket láthattunk az ep3-4-5-6-ban, senki más. Még a filmes karakterek sem. A temetése pedig szívszorító volt. Nagyon, nagyon jó rész volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utánanéztem Even Piell halálának. A Coruscant Nights ciklus első részében a Jedi Twilight regényben halt meg nem sokkal a Sith-ek bosszúja után. Az a verzió nekem jobban tetszik, drámaibb és akciódúsabb. Hiba volt az író részéről, hogy nem nézett utána ennek. Így elég nagy ellentmondás keletkezett, amit csak úgy lehet majd helyrehozni, ha a Coruscant Nights elején elesett Jedi, nem Piell, hanem más, tehát Jax Pavan mesterének mást kell megnevezni.

Az EU-ban egyáltalán nem baromság az, hogy egy pár Jedi túlélte a 66-os parancsot. Éppen azt nem lehet elhinni, hogy csak Yoda és Obi-van élték túl. Szerintem Lucas is ezt sugallja az EP3-ban azzal, hogy a két Jedi visszamegy Coruscantra, a Templomba, hoyg átállítsák a jeladót, a túlélők miatt. És Yoda nem mondott ellent Obi-van tervének, tehát ő maga is úgy gondolta lehetnek még túlélők.

Mint említettem Lucas megkérte a Köztársaság képregény sorozat íróit, hogy Quilan Vos élje túl a 66-os parancsot.

És ott van a The Force Unleashed esete is. A játék készítői Lucas elé tárták az egész sztorit, mivel egy tabu korszakban játszódik. George átnézte alaposan, A gonosz útvesztője mellett ez a másik EU mű, amibe jelentősen beavatkozott.Volt olyan dolog, amit nem engedélyezett, kivett a sztoriból, de olyan is, amely az ő akarata miatt került be, az Uralkodó szerepeltetése pl speciálisan Lucas akarata volt. Tehát Lucas jóváhagyta ezzel azt is, hogy Shaak Ti, és a vele lévő Jedik,továbbá Rahm Kota és Galen apja is túlélték a 66-os parancsot.

Ezek bizonyítják szerintem, hogy Lucas szerint sem csak 2 túlélő volt a 66-os parancs után.

Kár, hogy Piell mostani halálával elrontották a trilógia végét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami nem stimmel ezzel, mert a TCW -ben mindent Lucas hagy jóvá. Nem hiszem, hogy ilyen nyilvánvaló ellentmondásba keveredne önmagával. Lehet, hogy a forrásod téved. Főleg ha azt wikipédiának hívják. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami nem stimmel ezzel, mert a TCW -ben mindent Lucas hagy jóvá. Nem hiszem ilyen nyilvánvaló ellentmondásba keveredne önmagával. Lehet, hogy a forrásod téved. Főleg ha azt wikipédiának hívják. :)

A Coruscant Nights-ot Lucas nem ismeri, én a The Force Unleashed-ről és a Köztársaságról beszéltem.

Ez nem Lucas hibája, mert Matt Michnovetz úrnak kellett volna utánanéznie a dolgoknak.

Érdekes, hogy George lánya Katie Lucas Ventress esetében erre képes volt.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Coruscant Nights-ot Lucas nem ismeri, én a The Force Unleashed-ről és a Köztársaságról beszéltem.

Ez nem Lucas hibája, mert Matt Michnovetz úrnak kellett volna utánanéznie a dolgoknak.

Érdekes, hogy George lánya Katie Lucas Ventress esetében erre képes volt.

A TCW készítői tudtak erről, tudatosan ignorálták. Az epguide-ban is benne van. És szerintem nagyon helyesen tették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW készítői tudtak erről, tudatosan ignorálták. Az epguide-ban is benne van. És szerintem nagyon helyesen tették.

Szerintem meg nem tették jól. A könyvbeli halála sokkal jobban tetszik, most , hogy elolvastam.

Szerintem óriási hiba volt.

"The Expanded Universe of Star Wars novels originally had Even Piell survive the Clone Wars only to be killed while as a fugitive in the early days of the Empire. Piell's death in the Citadel Mission is the character's true fate."

Ebből szerintem nem derül ki az, hogy a TCW készítői tudtak volna erről. Csupán az, hogy utólag módosították.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg nem tették jól. A könyvbeli halála sokkal jobban tetszik, most , hogy elolvastam.

Szerintem óriási hiba volt.

De minek olvasod el, h tudod, hogy már úgyis módosították azt? Ezzel csak magadnak vágod tönkre a TCW élményét. Mindenki más számára, aki nem olvasta ezt az utolsó nevenincs EU művet, Piell halála volt a legdrámaibb, legjobb része az epizódnak. Minek kell ilyenkor az EU-t figyelembe venni?

Egyébként ha belegondolsz, nem is lehetséges, hogy Piell túléli a 66-os parancsot, mert a RotS-ben már más ül a helyén a jedi tanácsban. Az pedig valószínűtlen, hogy kidobták a tanácsból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De minek olvasod el, h tudod, hogy már úgyis módosították azt? Ezzel csak magadnak vágod tönkre a TCW élményét. Mindenki más számára, aki nem olvasta ezt az utolsó nevenincs EU művet, Piell halála volt a legdrámaibb, legjobb része az epizódnak. Minek kell ilyenkor az EU-t figyelembe venni?

Egyébként ha belegondolsz, nem is lehetséges, hogy Piell túléli a 66-os parancsot, mert a RotS-ben már más ül a helyén a jedi tanácsban. Az pedig valószínűtlen, hogy kidobták a tanácsból.

Nem én vágtam tönkre, hanem az író, Matt Michnovetz. Ha Katie Lucas írja ezt a szálat ez nem történik meg.

Azért veszem figyelembe, mert Micheal Reaves az egyik kedvenc EU íróm, és mert Piell ottani halála jobban tetszik most már.

De lehetséges, hogy túléli, mert lehet, hogy éppen akkor kiküldetésen volt és ezért nem ül a székében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De lehetséges, hogy túléli, mert lehet, hogy éppen akkor kiküldetésen volt és ezért nem ül a székében.

Nem, mert Anakin megkapja a helyét, és a Tanács többi helye is be van töltve. Magyarul: vagy meghalt, vagy "eltanácsolták".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, mert Anakin megkapja a helyét, és a Tanács többi helye is be van töltve. Magyarul: vagy meghalt, vagy "eltanácsolták".

Akkor eltanácsolták abban a verzióban.

Persze ettől függetlenül Piell hivatalosan a TCW-ben meghalt. De ez nem kell, hogy mindenkinek tetszen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg nem tették jól. A könyvbeli halála sokkal jobban tetszik, most , hogy elolvastam.

Ez a rohadt szemét dög író, hogy rohadna meg ott a szemét dög, ahol éppen a szemét dög rohad, amiért nem vette figyelembe az ízlésedet :P Szóval azért nem jó Piell halála, mert pár perccel/órával később elolvastad valaminek a kivonatát, amiről eddig nem is tudtál. Te tuti olyan vagy, aki nem tudna örülni tíz millió dollárnak, ha egy perccel korábban tíz millió eurót is nyerhetett volna, de ezt csak tíz perccel a nyeremény átvétele után tudja meg. :)

 

Ha Katie Lucas írja ezt a szálat ez nem történik meg.

Mert Katie Lucas aztán nem írta át Ventress előéletét, éppen csak megcsapta a retcon szele. Végül is csak más lett a faja, a gyerekkora, mások és máshogy ölték meg a mesterét, de igaz, Katie Lucas ragaszkodik az EU-hoz. Kivéve, mikor átírta :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégis miről van szó? Ezt elfelejtetted leírni. Alább főleg kérdeztem, nem pedig állítottam.

 

 

Gyönyörű. Amit leírtál az pont beleillik abba amit próbáltam sugallni. Lehet, hogy Palpatine -nak kellettek az útvonalak, de nem akart látványosan beleszólni a történésekbe, ezért a "sorsra" bízta a dolgokat. Eleve azzal, hogy Tarkin hozzájutott az infó feléhez már őt juttatta nyeregbe. Persze adódik a kérdés, hogy ezt hogy kommunikálja a szepik felé, akik láthatóan a saját útjaikon szeretnének járni (ami nem az első eset), és mindenképpen a teljes infókra vágynak. Erre egyszerű a válasz. Elég egy Sobeck a Jedik krémje ellen, és gyakorlatilag esélyük sincs. Dooku nem véletlen maradt otthon.

Szerintem meg pont ellentmond a felvetésednek, hisz onnantól kezdve, hogy a szepik megtámadták Piell flottáját mindent a sors alakított. Piell akár meg is halhatott volna a csatában vagy a hajó elfoglalásakor. Tarkin dettó. Az egy szerencsés véletlen, hogy mindketten túlélték. Arra meg végképp semmi garancia nem volt, hogy Piell életben maradás esetén megosztja az információt Tarkinnal. Szóval a szepik szemszögéből teljese kudarc a dolog. egy ilyen kevesek által ismert információ meg Palpinak sem egyszerű. Valószínűleg eleve ezért hagyta Dookuékra a dolgot. Van ahol egyszerűbb az egyenes út, mint az áskálódás, manipulálás.

 

 

De minek olvasod el, h tudod, hogy már úgyis módosították azt? Ezzel csak magadnak vágod tönkre a TCW élményét. Mindenki más számára, aki nem olvasta ezt az utolsó nevenincs EU művet, Piell halála volt a legdrámaibb, legjobb része az epizódnak. Minek kell ilyenkor az EU-t figyelembe venni?

Egyébként ha belegondolsz, nem is lehetséges, hogy Piell túléli a 66-os parancsot, mert a RotS-ben már más ül a helyén a jedi tanácsban. Az pedig valószínűtlen, hogy kidobták a tanácsból.

Hú, ez aztán a meggyőző érv. Az ne zavarjon, hogy a két dolog között semmilyen ok-okozati összefüggés, de még kapcsolat sincs.

Az lehet, hogy a wookiepedia nem 100%-osan megbízható, de azért néha nem ártana elolvasni. Jelen esetben az eredeti történetszálban Piell mester visszavonult a tanácsból, ami simán belefér, mert sehol sem volt róla szó, hogy örök életre szóló megbízatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Piell mester visszavonult a tanácsból, ami simán belefér, mert sehol sem volt róla szó, hogy örök életre szóló megbízatás.

Ez most komoly? :D Piell mester visszavonult a tanácsból? :lol: Érdekes, Yoda 800 évesen vígan elüldögél benne. Egyébként hogy lehet egy Jedi tanács tagságról lemondani? :D Remekül megvilágítottad miért sz*r az EU.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, ez aztán a meggyőző érv. Az ne zavarjon, hogy a két dolog között semmilyen ok-okozati összefüggés, de még kapcsolat sincs.

Az lehet, hogy a wookiepedia nem 100%-osan megbízható, de azért néha nem ártana elolvasni. Jelen esetben az eredeti történetszálban Piell mester visszavonult a tanácsból, ami simán belefér, mert sehol sem volt róla szó, hogy örök életre szóló megbízatás.

Az ellenkezőjéről sem volt sehol szó, sőt eddig az EU is kinyírt minden olyan tanácstagot, akik pl az EP1-ben szerepeltek, de a 2-ben már nem. Meg igazából nem sok értelmét látom a visszavonulásnak, ez is csak egy kimagyarázása egy EU-s bakinak. Szerencsére a TCW adott nekünk egy sokkal logikusabb változatot Piell sorsáról, úgyhogy szerintem nem kéne még mindig az EU-val jönni.

El kéne végre fogadni, hogy a TCW átírhatja a kedvenc EU íróitok által írt történeteket, akármennyire fenomenálisak is, mert már kicsit fárasztó az ilyen szintű finnyogásokat olvasni, hogy "de az EU-ban így meg úgy volt".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most komoly? :D Piell mester visszavonult a tanácsból? :lol: Érdekes, Yoda 800 évesen vígan elüldögél benne. Egyébként hogy lehet egy Jedi tanács tagságról lemondani? :D

Pont úgy ahogy Jacasta Nu tette, pedig ő sem volt még valami borzasztó öreg

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jocasta Nu sose volt tanácstag!

During her tenure as Chief Librarian, Nu was appointed to the Jedi High Council, serving ten years on the august body before stepping down some time prior to 49 BBY. Vagyis : Amíg Fő Könyvtáros volt Nut jelölték a Jedi Tanácsba, majd 10 év után lelépett bla bla bla...

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

During her tenure as Chief Librarian, Nu was appointed to the Jedi High Council, serving ten years on the august body before stepping down some time prior to 49 BBY. Vagyis : Amíg Fő Könyvtáros volt Nut jelölték a Jedi Tanácsba, majd 10 év után lelépett bla bla bla...

Ez hol van leírva? Megint EU és wiki szagot érzek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én amit elfogadok azok a hat film és a TCW. A többi nem érdekel.

Az már a te dolgod hogy mit fogadsz el -vagy ahogy töri tanárom mondaná: Egyéni szoc. probléma-, de ettől én még had érveljek tényekkel a te ízléseddel szemben

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az már a te dolgod hogy mit fogadsz el -vagy ahogy töri tanárom mondaná: Egyéni szoc. probléma-, de ettől én még had érveljek tényekkel a te ízléseddel szemben

Ez nem ízlés kérdése. Az már igen, hogy Te az EU -t elfogadod autentikus forrásnak. Én nem. Szóval nem kell a fellengzős szöveg, és engem ne is traktálj ezzel mert úgy se tudsz meggyőzni vele. A filmek és a TCW Lucas meséje. A többi csupán alternatív univerzum, akár tetszik neked akár nem.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megismerve Piell jellemét nem gondolom, hogy valaha is kilépne a Rendből, akkor már jobban örülök, hogy ilyen halált halt.

Vicc. :lol:

De mi nem is arról beszélünk hogy a rendből lépett-e ki, hanem arról hogy lemondott a tanács tagságról, ami szerintem nem elképzelhetetlen.

 

Látom Ody ebben nem fogunk dűlőre jutni és hagyom hogy tied legyen az utolsó szó :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom Ody ebben nem fogunk dűlőre jutni és hagyom hogy tied legyen az utolsó szó :peace:

Nem az a lényeg, hisz nem az oviban vagyunk. :D Engem nem zavar ha valaki EU fan, csak ne kérje számon a TCW -n a különbségeket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt, szép lezárása a trilógiának. A sztori - akár csak az előző két rész esetében - itt sem volt túl komplikált, a megvalósítás mégis elképesztően jól sikerült. Tetszik, hogy számos aprósággal előkészítik az Ep3-at és előrevetítik annak történéseit. Többek között ilyen a Jedik és Palpatine közt lévő ellentét, ami bár még kevésbé feszültségteljes, mint a későbbiekben, egyértelműen érezhető, hogy teljesen más szemszögből nézik a dolgokat. Szintén ilyen előrevetítés Anakin nézeteinek kihangsúlyozása, - hogy mennyire egyetért Tarkinnal abban, hogy nem a Jediknek kéne vezetniük a klónsereget, mert az ő módszereikkel nem lehet mindent megtenni a győzelemért. Mellesleg Obi-Wan szépen kifejtette, hogy a Jedik miért nem tehetnek meg mindent, illetve hogy Tarkin nézőpontja igencsak szűklátókörű, leegyszerűsített. Bár van némi igazság Tarkin szavaiban is, én Obi-Wannak adok igazat.

Az is megmosolyogtató volt, hogy Ahsoka mennyire nem szimpatizál Tarkinnal - amit persze nem csodálok - mégis ő menti meg a haláltól, még ha nem is pusztán az ő érdekében. Ez a momentum mellesleg szintén nagyszerű. Jó, hogy végre láthattuk gyilkolni Ahsokát, ez is megmutatja, hogy a háború mennyire megváltoztat személyeket. Hozzáteszem, nagyon helyesen cselekedett, hiszen nem nagyon volt más módja Tarkin - és az infó - megmentésének, csak úgy, ha végez Sobeckkel. Ezért sem vonható párhuzam az Anakin - Merrick esettel, mivel ott több lehetőség is lett volna arra, hogy likvidálják a veszélyforrást, azaz a detonátort.

Piell halála nagyon megrázó volt, nem gondoltam volna, hogy ezt meg merik lépni. Egy ilyen kaliberű karakter kiírása rádöbbenti az embert arra, hogy valóban nincs senki biztonságban, akinek nem ismert egyértelműen a sorsa. Előzőleg Echo, most Piell... örülök, hogy fel mernek áldozni nevesebb karaktereket is, mint névtelen klónkatonákat, vagy nevenincs Jediket - ezáltal is átérezhetőbb a háború súlya.

Egyébként nem értem, mi a gond azzal, hogy megölték a karaktert? Az EU-ban túlélte a 66-os parancsot... na és? Lucas bácsi hadd csináljon már azt a karaktereivel, amit szeretne. :peace:

A Jedi-mestertől való búcsúzás kellően drámai volt, az idő szűkének ellenére szépen megoldották ezt is.

Plo ezúttal sem szerepelt túl sokat, de nagyon jó volt újra bevetésen látni, az egyik legjobb karakternek tartom.

Szintén minimális szerephez jutva ugyan, de Fisto és Galia is tiszteletét tette, ami csakugyan pozitívum. Saesee-t is jó volt látni, ráadásul ezúttal még a nyelve is megeredt - bár néha elég hülyeségeket mondott, Jedi létére. :P

A felszíni jelenetek intenzitását is szépen eltalálták, nem sok feszültségmentes pillanat akadt. Az akciók a szokásosra is rátettek egy lapáttal. Olyan mozdulatokra lettem figyelmes, amikre eddig még egy részben sem volt példa. Egyre élethűbb a karakterek mozgása, így az animáció is sokkal inkább "filmszerűbbé" válik. Anakin hátra szaltói, Obi-Wan, Piell, illetve Ahsoka akrobatikái mind ilyen jelenetek voltak.

Az űrcsata amilyen rövid, annyira király lett. :cool: Nagyon bejött az ARC-170-esek, TRI-vadászok, Delta 7-esek, Droid-vadászok csihi-puhija. Két szóban összefoglalva: intenzív és látványos.

A már említett Ep3-as előrevetítések közé tartozik még maga a Nexus út is, mivel szerintem ezen az útvonalon keresztül támadja meg Grievous Coruscantot. Így érthetőbb, miként tudták a szakadárok meglepni a köztársaságiakat és magukkal vinni Palpatine-t. Kíváncsi vagyok, miként fogják levajazni a Jedik az öreggel az infó megosztásának kérdését, remélem később még szó lesz róla. A Jediknek feltűnhetne, hogy Palpatine egyre inkább önállósítja magát, a kelleténél több dologból zárja ki a Tanácsot.

100%-ig tisztázódott annak a kérdése is, hogy Ahsokát nem engedték el a küldetésre, de szerintem továbbra is az a helyzet, amit az előző résznél írtam: Plo tudott róla - miután már a karbonitban volt a lány - és hagyta elmenni. Mellesleg nagyon jó arc volt vele Plo, ezzel is alátámasztották, hogy nem hétköznapi a kapcsolatuk.

Tarkin továbbra is nagyon ellenszenves tag, nem gyenge, ahogy "nyal" Anakinnak. Ahsoka menti meg, de Anakin érdeme, mert ő tanította ki jól. Akit meg ugye Obi-Wan, erről viszont valahogy elfelejtkezik. A végén lévő jelenetnél is elképesztő, ahogy látványosan semmibe veszi Obi-Want, akinek mellesleg irigylem a nyugalmát. :D Lola Sayu ezúttal is lenyűgözött, a lila-sárga kombó valami oknál fogva nagyon bejön. Jó, hogy egyedibbre alkották a készítők a bolygót a kénes lávával, ellenkező esetben túl "Mustafaros" lett volna a hatása.

A zene főleg Piell halálánál, majd a "hamvasztásánál" volt kiemelkedő, egyébként átlagosnak mondanám. Jó, hogy mindig pár mondatra tervezem a mondandóm és ez lesz belőle. :D

Mindegy, a lényeg, hogy nagyon jó rész volt, az én tetszésemet elnyerte, nem éreztem semmitmondónak a sztorit, a karakterek, a látvány és a zene is a helyén volt, úgyhogy várom a folytatást. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A felszíni jelenetek intenzitását is szépen eltalálták, nem sok feszültségmentes pillanat akadt. Az akciók a szokásosra is rátettek egy lapáttal. Olyan mozdulatokra lettem figyelmes, amikre eddig még egy részben sem volt példa. Egyre élethűbb a karakterek mozgása, így az animáció is sokkal inkább "filmszerűbbé" válik. Anakin hátra szaltói, Obi-Wan, Piell, illetve Ahsoka akrobatikái mind ilyen jelenetek voltak.

 

Én is csak lestem micsoda akciók voltak mind a mozdulatok, mind pedig a koreográfia terén. Szerintem itt láthattuk a legjobb harcokat az évadban.

 

Mindegy, a lényeg, hogy nagyon jó rész volt, az én tetszésemet elnyerte, nem éreztem semmitmondónak a sztorit, a karakterek, a látvány és a zene is a helyén volt, úgyhogy várom a folytatást. ;)

Nagyon is sokatmondó volt a sztori a Jedi morállal és a Jedik illletve Palpatine közötti feszültség megteremtésével...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rohadt szemét dög író, hogy rohadna meg ott a szemét dög, ahol éppen a szemét dög rohad, amiért nem vette figyelembe az ízlésedet :P Szóval azért nem jó Piell halála, mert pár perccel/órával később elolvastad valaminek a kivonatát, amiről eddig nem is tudtál. Te tuti olyan vagy, aki nem tudna örülni tíz millió dollárnak, ha egy perccel korábban tíz millió eurót is nyerhetett volna, de ezt csak tíz perccel a nyeremény átvétele után tudja meg. :)

 

 

Mert Katie Lucas aztán nem írta át Ventress előéletét, éppen csak megcsapta a retcon szele. Végül is csak más lett a faja, a gyerekkora, mások és máshogy ölték meg a mesterét, de igaz, Katie Lucas ragaszkodik az EU-hoz. Kivéve, mikor átírta :D

Az utolsó megállapításodtól eltekintve pontosan így érzek most. :D

A pénznyereményes példa nálam nem állja meg a helyét.

A Coruscant Nights béli halála nekem jobban tetszett. Lehet, hogy ha Reaves máshogy öli meg ott, akkor a TCW-s verzió tetszene.

Katie Lucas nem írta át teljesen Ventress múltját, a saját elképzelését vegyítette az EU-s elképzeléssel és milyen jó lett a végeredmény.

 

Az ellenkezőjéről sem volt sehol szó, sőt eddig az EU is kinyírt minden olyan tanácstagot, akik pl az EP1-ben szerepeltek, de a 2-ben már nem. Meg igazából nem sok értelmét látom a visszavonulásnak, ez is csak egy kimagyarázása egy EU-s bakinak. Szerencsére a TCW adott nekünk egy sokkal logikusabb változatot Piell sorsáról, úgyhogy szerintem nem kéne még mindig az EU-val jönni.

El kéne végre fogadni, hogy a TCW átírhatja a kedvenc EU íróitok által írt történeteket, akármennyire fenomenálisak is, mert már kicsit fárasztó az ilyen szintű finnyogásokat olvasni, hogy "de az EU-ban így meg úgy volt".

A visszavonulás nekem tökéletesen megfelelt volna megoldásnak. Azért írom ezt feltételes módban, mert most már így is úgy is egy nagyon alapos átírást kap Piell mester.

Nem valószínű, hogy könnyű szívvel el tudnám továbbra is fogadni az újkori EU művek állandó át, meg átírását. Azok az Eu művek, melyek az elmúlt években születtek nagyrészt szinte tökéletes összhangban vannak a filmekkel, és történeteik nagyon jók.

 

Jocasta Nu sose volt tanácstag!

 

Ezt honnan veszed? Elhangzott ilyen kijelentés a filmekben, hogy soha nem volt tanácstag? Én nem hallottam. Akkor szerintem elképzelhető, hogy tanácsatag volt.

 

Ez nem ízlés kérdése. Az már igen, hogy Te az EU -t elfogadod autentikus forrásnak. Én nem. Szóval nem kell a fellengzős szöveg, és engem ne is traktálj ezzel mert úgy se tudsz meggyőzni vele. A filmek és a TCW Lucas meséje. A többi csupán alternatív univerzum, akár tetszik neked akár nem.

 

De igen ízlés kérdése. Nálam biztosan és csak ez számít. Persze a hat film alap, de minden másból én döntöm el, hogy mit fogadok el és mit nem. Az, hogy a filmeken kívül mi tetszik és mi nem - ezt nem lehet szabályok közé szorítani, mindenki úgy és ahogy fogadja el, ahogy akarja.

 

Nem az a lényeg, hisz nem az oviban vagyunk. :D Engem nem zavar ha valaki EU fan, csak ne kérje számon a TCW -n a különbségeket. :)

Nem vagyok EU fan. Az EU-ban sok h*lyeség is van, amelyek ütköznek a hat film valamelyikével. A 90-es években írt EU-k 90%-a nálam nem is létezik, mert nem tetszenek, vagy h*lyeségnek tartom őket. De vannak olyanok is, melyek nagyon jól meg vannak alkotva, passzolnak a 6 filmhez, és szeretem őket. Engedtessék meg mindenkinek, hogy a SW könyvekből és képregényekből azt szeresse, amit szeret. És ha valami nem egyezik a TCW-vel és nem tetszik neki, azt nyugodtan tegye szóvá. Ettől te még szeretheted a TCW minden szegmensét. És mások is azt szeretnek belőle, amit akarnak. Attól, hogy valakinek valami jobban tetszett az EU-ban, mint a TCW-ben volt, még szerintem nyugodtan szóvá teheti a kifogását. Ettől még nem lesz fikázó az illető.

Szerintem a Citadel sztori nagyon jó sztorivonal, csak a végén Piell mester halálával felmerülő ellentét zavaró számomra, mivel a Jedi Twilight című regényben leírt halála jobban tetszik most már.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Citadel sztori nagyon jó sztorivonal, csak a végén Piell mester halálával felmerülő ellentét zavaró számomra, mivel a Jedi Twilight című regényben leírt halála jobban tetszik most már.

A regényben hogy halt meg? Most már kíváncsi vagyok, mi az, ami ennyivel jobb halál neki, mint a TCW-ben látott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.