Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Pont ekkor voltam mosdóban. :D

Remélem most nem voltál. :D Gyula megmagyarázta. :D

 

Dallas - Green Bay

 

 

Sokkal jobba a Dallas. Sajnos Flynn újfent kevés lesz.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Green Bay - Cowboys

 

Atya ég milyen meccs volt ez! Mivel egész hétvégén dolgoztam, csak a 3. negyedig tudtam élőben nézni, de már akkor lehetett érezni, hogy itt valami készül... fergeteges befejezés, micsoda meccsek idén is!!! :clap:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dallas - GB

 

 

Igen! Jól mondták Ricsiék. Én is lefeküdtem a második negyed után és akkor arra gondoltam, hogy rommá verik a GB -t. Aztán ma amikor megnéztem mennyi lett nem akartam hinni a szememnek. :o

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar láttad már a Ravens meccsét? :D

A meccs lent van, még nem láttam, de egy ismerősöm elmondta "véletlenül" az eredmény és...

 

jejejeje! :D Nem nagy pont zápor, de holnap meglesem. :) Biztos Tucker volt megint az állat a meccsen! :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ravens

 

Megnéztem a pontelosztást mikor megtudtam az ereményt és láttam, hogy 9, 6, 3 pontokat szereztek a negyedekben, és rögtön erre gondoltam. Hát Tucker szerintem a liga legjobb rúgója, és bár most megdöntötték a Broncosnál a csúcsot, ez a gyerek egyszerűen nem tud hibázni és azért a 61 szinte már eléri a rekordot. És nem is otthon játszottak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont azt néztem, hogy valszeg a Ravens nem fog bejutni a rájátszásba. Mert akkor hogy bejussanak az kell, hogy a Dolphinst (8-6) megverje a Bills (5-9) vagy a Ravens megverje jövő héten a Pats-et, amire sajna kevés az esély, persze én reménykedem, hisz tavaly az AFC döntőjében is elverték Bradyéket. Jövő héten nagyon kell drukkolnom, hogy valamelyik bejöjjön. :) ha meg kiesnek, akkor hajrá Broncos!!! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:facepalm:

 

Nem igazán látom ebbe a döntésbe a rációt. Egyáltalán nem vagyok amellett, hogy mindenáron külföldi szakembert hozzanak ide, mert az majd mindent megold, de itt felmerült olyan név is, mint pl. Henk ten Cate! Akár Rutten-el szemben sem tudom, hogy szakmailag mi szólt Pintér mellett... :hmm: (maximum a pénz lehet egyedül a felelős, de abból most elvileg van mit költeni)

Majd, ha nem jutunk ki a következő vb-re sem, akkor elveszik Dzsudzsákéktól is a slusszkulcsokat! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott volt az interjú Bölönivel. Azt monda: adjanak neki 10 évet, kisöpri a szemetet a labdarúgásból, sokaknak fájni fog, de megújulunk. Naná, hogy elhajtották. Kezdem érteni, hogy miért van elege mindebből Odynak. Itt nemcsak a focistáinkról van szó. A vezetőknek tökéletesen megfelel a mostani helyzet, ülni a langyosban, amíg innen-onnan el lehet sikkasztani egy kis pénzt. :sick:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan Donát. Amikor megláttam Pintér nevét én akkorát röhögtem, hogy szerintem még a szomszédok is hallották. :D A mi Attilánk egyből kijelentette, hogy az MB1 -re akar építeni. :lol2: Istenem.... Lesz vagy 2-3000 néző a válogatott meccsein. Komolyan mondom ez az év vicce. :D Pintér amúgy is egy tapló-bunkó-paraszt, még nyilatkozni se tud rendesen. Szerintem magyar focit ma már csak az néz akinek nincs ki a nyolc kereke. A fanatikusokat meg nagyon sajnálom. :(

 

Marad az NFL ami ezerszer jobb és élvezhetőbb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Évtizedek óta van egy olyan hazai "szakmai" kör, amely nem engedi át a helyét, és ragaszkodnak a pozícióikhoz. Maximum egymás közt cserélnek tisztségeket. Pintér után Mészöly Géza jön, már előrelátom. Szerencsétlen Bölönivel már évek óta szórakoznak, pedig ő tényleg megoldás lehetne... csak hát reálisan gondolkodik, és távlati megoldást kínál (10 év). Na hát ez nem elég, az MLSZ-nek azonnali eredmény kell, vagy legalábbis hülyíteni kell tovább a népet... Megint megy a parasztvakítás majd 2016-ig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem érdemes több aspektusát is tekintetbe venni ennek a kapitánykérdésnek.

A válogatott és ezzel együtt a magyar futball megújulásának minimum kell adni 10 évet, de nem kizárólag azért, hogy „kisöpörjék” innen azokat a figurákat, akik ebben az egyre sekélyebb és zavarosabb pocsolyában akarnak még mindig halászni! Az említett mellett, a másik fő indok számomra az lehet, hogy talán akkorra (vagy még pár év múlva) érhet be az a generáció, melynek alapjait az új akadémiai rendszerrel mostanában rakták/rakják le. Itt érdemes kikacsintani az akadémiákra is, ugyanis nem mindegy, hogy milyen felkészülést kapnak ezek a gyerekek, akik a jövő nemzedékét képezhetik a magyar labdarúgásnak. Amennyiben ugyanazok a szakemberek oktatják őket, mint akik eddig tevékenykedtek az utánpótlásban, akkor érdemi változást felesleges remélnünk, tekintve itt csak annyi változna az egyenletben, hogy professzionális körülmények között végeznék el ugyanazt(!) a munkát, mint korábban. A külföldi szakemberekkel (erre még kitérek) tényleg a „többlettudás importálása” kellene, hogy célként lebegjen az illetékesek szeme előtt. Nem csodákat kell várni! Nem is feltétlenül vezetőedzőnek/szövetségi kapitánynak kell idehozni valakit. Ez a jelenlegi eresztés – közel sem annyira tehetségtelen, mint amennyire nevetség tárgyát képezték – nem egy „championship-material” (ahogy Amerikában mondanák), nagyon behatárolt korlátaik vannak és, ha azokat az elvárásokat kellene teljesíteniük, amiket a média és az átlag szurkolók rájuk pakolnak, akkor megint kártyavárként omlanának össze (csak lehet, hogy mondjuk Sven Eriksson vezetése alatt és nem itt, hanem pár lépcsőfokkal előrébb, ugyanis ne feledjük legutóbb is csak 1 gólon múlott a pótselejtező, ami a statisztikai lapot, a record-ot nézve igenis hatalmas előrelépés az elmúlt 10 évhez képest!).

 

Itt nagyon fontos ponthoz érkeztünk akkor el, milyen elvárásaink lehetnek, és mit szeretnénk ettől a válogatottól. Én a magam részéről egy olyan nemzeti csapatnak nagyon tudnék örülni, mint a belgáké. Sok fiatal/pályája emelkedő szakaszában járó tehetséges futballista és egy stabil háttérrel rendelkező rendszer, mind taktikailag, mind fiskális szempontból. Nem akarok akkorát álmodni, hogy nekünk Hollandiával, vagy Brazíliával kellene meccsben lennünk, de ez a belga példa egy teljesíthető, ezzel együtt óriási haladással, innovációval kecsegtető cél lehetne. Ezt ebből a generációból Puskás Ferenc sem tudná kihozni, bár a belga csapatot se most rakták össze… annak válogatottnak az alapjai már bizonyítottak a 2008-as Olimpián is, ahol a Brazilok mögött 4.-ek lettek (olyan nevek voltak ott akkor Pekingben, akik mára top csapatokban kapitányokká, nemzetközi sztárokká(!) váltak: Kompany, Vermaelen, Vertonghen, Fellaini, Mirallas).

Kell egy jól szervezett, külföldi szakemberekkel támogatott akadémiai rendszer. Félreértés ne essék, ezt a tudást megszerezhetjük mi is, de nem azon körülmények között, mint amik jelenleg uralkodnak a hazai edzőképzésben! Kell hozzá még idő (minimum 10 év, ugyanis a gyerekeket nem 10-12 évesen kell elkezdeni komolyan edzeni, hanem 6-8 évesen). Ha megvannak a megfelelő alapok, akkor a kluboknak is változtatniuk kellene azon a politikán, hogy (mindenfajta rasszizmustól mentesen) idehoznak valami 25-26 éves légióst, aki képességeit tekintve nem feltétlenül tud többet, mint a hazai fiatalok, csak több rutinja van (ez kb. olyan, mint amikor az állásinterjún a szerencsétlen pályakezdőnek azt mondják, hogy azért nem veszik fel, mert nincs meg a kellő munkatapasztalata abban az adott munkakörben…). Ha majd játsszanak is ezek a játékosok és időben kikerülnek olyan bajnokságba, ahol relevánsan kompetitív versenyben van részük (a magyar bajnokság attól tartok sose lesz ilyen, még ha az akadémiai rendszerrel kinőhetnek professzionálisabb csapatok, akkor is csak kiegyenlítetlenebb lesz a mezőny, mivel lesznek, akik ezzel nem tudnak majd lépést tartani), akkor beszélhetünk arról, hogy egyébként kit is lenne érdemes odaültetni a válogatott kispadra! Addig csak jó témát szolgáltatnak az újságoknak, újságíróknak, sport műsoroknak, trolloknak, hatereknek és majd két év múlva lehet megint siránkozni, hogy vessék be sóval az összes pályát…

 

Konkrétan a kapitány személyét vizsgálva Pintér Attila ért a szakmájához, ezt játékosként és edzőként is bizonyította (aki nem hiszi, járjon utána). Emellett viszont a chemistry-ben egyáltalán nem jártas – ezt is bizonyította már – és itt most nem arra gondolok, hogy megbukott e kémiából! Egervári Sándor taktikailag követett el hibákat, nem tudta megszervezni a védekezést, de a szakmai felkészültsége hazai viszonylatba megkérdőjelezhetetlen… de nem egy jó pedagógus! Ez Pintérnél még hatványozottabban fog jelentkezni, így nagy jövőt nem jósolok neki (még úgy se, hogy a következő eb-re nagyobb esélyünk lesz kijutni, mint 86’ óta bármelyik világeseményre!). A csapatvédekezés, mint olyan csak foltokban emlékeztet arra, amiről szólni kéne egy védelemnek. Nem együtt mozognak a zóna védelemnél, izolációs játéknál lemaradnak az emberről, sokszor mintha nem is egy előre megbeszélt koreográfia szerint működnének, hanem mindenki csak arra megy ki, aki éppen a legközelebb áll hozzá. A középpályán zömében olyan kétdimenziós játékosok játsszanak, akik csak hátra meg oldalra képesek adni a labdát, igazi szervező, a klasszikus playmaker, vagy ahogy az olasz fociban mondják trequartista nem akad a hazai mezőnyben, aki fizikálisan és mentálisan is van olyan formában, hogy el tudja látni ezt a pozíciót. Favágóból ellenben van bőven! A csatárosban és kapusposzton lehet talán a legkevesebb gondja Pintérnek, mivel az előbbinél maximum a helyzetkihasználással lehet gond, de vannak jó centereink… utóbbinál pedig több tehetséges jelölt is van, csak a védelmet kellene előttük összekapni! Ha ezeket helyre teszi Pintér, akkor ott lehetünk az eb-n, ez megint előrelépés lehet, de még mindig nem az, amire én vágynék ettől a válogatottól – a többit már leírtam fentebb.

Fontos még megjegyezni, hogyha minden igaz, akkor azért a pénzért, amit Pintérnek ajánlottak egyetlen „nyugati” szakember sem vállalta volna el a pozíciót! Itt most idéznék az MLSZ hivatalos indoklásából: „…a komoly, felkészült külföldi szakemberek javadalmazási igénye és az MLSZ fizetési hajlandósága között lényeges eltérés van. A szakemberek korrekt módon engedtek volna a Nyugat-Európában megszokottnak számító igényeikből, melyek erőfeszítések árán megfizethetőek lettek volna. Ugyanakkor a mai magyar labdarúgás gazdasági helyzetében a jogos erkölcsi elvárások mellett a szövetség nem írhat alá felelősen nagyobb összegű szerződést. Így az MLSZ vezetése visszatekintett a magyar szakemberek piacára, ekkor már azzal a gondolattal, hogy a szerződéssel rendelkező edzők között is válogat, és így került a figyelem előterébe a magyar labdarúgásban sikeres játékos- és még sikeresebb edzői karrierrel rendelkező szakember, Pintér Attila” – Ebből több konzekvenciát is le lehet vonni. Egyrészt megvannak azok a futballmaffia-i és politikai körök (fenntartom a lehetőségét, hogy a kettő átfedésben is lehet bizonyos pontokon), melyek a „kellő pillanatban” közbelépnek, és érdekeiknek megfelelően alakítják az eseményeket. A bebetonozott hazai szakemberek, csókosok a maguk szája íze szerint szervezik az edzőképzést, az akadémiákat, az egész magyar labdarúgás keresztapa szindrómában szenved. Ennek a komplementere még a szakmailag hozzá nem értés és a makacs heroizálás, ezzel együtt a másik oldalról érthetetlen szervilizmus, ami bizonyos tagokat övez, kik a maguk relációjában még sikeresnek voltak mondhatóak, valamikor! Másrészt, amin a hangsúly van még a nyilatkozatban, az éppen ehhez kapcsolódik, úgy hogy Pintér Attila csak a magyar labdarúgásban volt sikeres! Azt meg ideje lenne észrevennünk, hogy a világ labdarúgása klubszinten kilométerekre szaladt el előttünk… A válogatott terén behozhatóak a lemaradásaink (persze nem egy-két év alatt), de a csapataink ilyenben reálisan nem reménykedhetnek. Végszóként talán annyit tudnék mondani, hogy amíg a jelenlegi „hűbéres” rendszer nem változik a hazai labdarúgás berkeiben és nem „termelünk ki” egy modern futball generációt, addig felesleges olyan álmokat dédelgetni, amire sokan predesztinálják ezt a csapatot. Pintért meg talán az MLSZ se gondolja komolyan, amennyiben tényleg őszintén terveznek az akadémiai rendszerrel… addig fillernek meg ugyanolyan jó lesz, mint annak idején Gellei Imre, Bozsik Péter, vagy akár Egervári Sándor! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Csányi igazán troll, akkor Pruknert teszi meg szöv. kapitánynak. :lol:

Sokkal jobb lett volna. Mi a baj Pruknerrel? A Fradinál egy a mostaninál sokkal gyengébb keretből csinált bronzérmes csapatot. A mostani kaposvárt inkább hagyjuk....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.