Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Ma Skócia - Magyarország rangadó jön.

 

Emlékszem, gyerekként minden EB, VB előtt megvettem az éppen aktuális torna felvezető kiadványát, és gyermeki kíváncsisággal, izgatottsággal forgattam, lapozgattam, kiváltképp a magazinok utolsó részét, tudniillik mindig oda rejtették a szerkesztők a korábbi tornák összefoglalóit. Máig fel tudom idézni, milyen érdeklődéssel lapoztam bele a letűnt korok tornáinak zanzásított összefoglalójába, azon EB-k, VB-k históriáiba, amiknek még mi, magyarok is aktív résztvevői voltunk, és esetenként eséllyel pályáztunk akár a végső győzelemre is. Rajongással vegyes áhítattal nyálaztam végig a magyar meccsekről írt beszámolókat, az első VB ezüst érmünket, majd később az Aranycsapat menetelését, vagy amikor megvertük a brazilokat, netán kiütöttük Salvadort. 

 

Irgalmatlanul szerettem volna én is mindennek a részese lenni. Minden aktuális selejtező sorozat előtt lelkesen hallgattam az elemzéseket, latolgattam a "szakértőkkel" az esélyeket, hogy miként fogunk bravúrt elérni Norvégia ellen (1-4), vagy legyőzni Máltát (1-2), vagy biztosan verni Andorrát (0-1). Persze a blamák közé jutott néhány kérészéletű siker is, de a végén már annyiszor csalódtam, hogy teljességgel lehetetlennek tűnt, hogy a jövőben lesz majd olyan EB, ne adj' isten VB, amin újra ott lehetnek a mieink, és ahol végre én is a saját szememmel láthatok egy olyan meccset, amiről gyerekként csak olvashattam.

 

Aztán jött a norvégok elleni pótselejtező 2015-ben, megtört a jég, amihez persze, kellett a 24 csapatosra bővített EB struktúra is... de máig nem felejtem, ahogy néhány könnycseppet elmorzsolva őrjöngtem a tévé előtt, hogy végre TÉNYLEG ott leszünk egy nagy tornán. Pár  hónappal később, az első EB meccsen aztán hasonló extázisban hallgattam, hogy "be lehet azt piszkálni, pöckölni, tuszkolni" és álomittas áhitattal számolgattam az osztrákok ellen elért három pontot, hogy aztán büszkén harsogjam boldog boldogtalannak, hogy csoportelsők lettünk (5 ponttal). 

 

Ennek már 8 éve, és azóta egyetlen EB csoportkör sem ment le nélkülünk. Bár a győzelem azóta elkerült bennünket, de olyan csapatok bajszát húzigáltuk meg, mint a portugálok (3-3), franciák (1-1) vagy németek (2-2), ebből kétszer ráadásul idegenben (Portugália és Németország esetében). Persze ne tagadjuk: az idei torna eddig nem sikerült túl jól. A svájciak ellen a csapat csak árnyéka volt önmagának (főleg az első félidőben), a németek pedig túl nagy falatnak bizonyultak, akik ellen ráadásul szerencsénk sem volt. De a lebonyolításnak hála még nincs veszve minden. Mert bizony ma is be lehet azt piszkálni, pöckölni, tuszkolni, és Fiola akár ma is kapura törhet (igaz, ezúttal csak a cserepadról). És ha nyerünk, akkor akár jöhet még egy negyedik meccs is, ahol végre abszolút felszabadultan lehetne játszani. Ehhez viszont az kell, hogy ma este 2016 után ismét megmutassuk: a magyar válogatott képes megrázni magát, és 3 pontot szerezni egy kulcsmeccsen.

 

Ez a legfontosabb. Illetve mégsem. A legfontosabb, hogy végre ismét olyan lapok íródnak az EB krónikákban, aminek mi is alakítói vagyunk. Amiket évtizedek múlva majd (alighanem virtuálisan) épp oly' gyermeki kíváncsisággal, épp oly' őszinte áhitattal lapozgathatnak majd a gyerekek, mint ahogy én is lapozgattam 20 éve a régi beszámolókat. Aztán talán majd felsóhajtanak, és arra gondolnak: de jó lehetett magyarnak lenni 2024. június 23-án. Aznap este, amikor a német EB-n egy ki-ki meccsen megvertük Skóciát.

 

Hajrá magyarok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hivatalos végeredmény:

 

Skócia - Magyarország 0-1

Svájc - Németország 1-1

 

Az állás:

 

Ody Mandrell 26
Donát 23
Wilde 20
Bence1997 18
tomcsi80 17
NorbiLordi 17
Nabopolasszar 17
Adrián 16
Whill 16
Frenkie 15
Yoda József 13
MissKarrde 13
Nute Gunray 10
RacerX 10
Tycho_Celchu 8

 

 

Mai telitalálatosok:

1x: @Wilde @Nabopolasszar

 

Holnapi mérkőzések:

 

Albánia - Spanyolország

Horvátország - Olaszország

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon ellenszenves volt ez a skót csapat. Nekik ugyanúgy kellett volna a győzelem, mint nekünk, ehhez képest végig védekező antifocit nyomtak. Mintha azt akarnák, hogy mindkét csapat essen ki. A meccs előtt azt hittem, hogy sokgólos lesz, tekintve, hogy mindkettőnek kockáztatni kellett. A magyarok most mindent beleadtak, főleg Varga kiesése után, és meg is lett az eredménye.

 

Tippem a mai napra:

Albánia - Spanyolország: 0-2

Horvátország - Olaszország: 1-2

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Jó kis összefoglaló. Azért tegyük hozzá, Varga sérülésééig ez inkább egy lélekölő meccs volt, még úgy is, hogy a skótokhoz képest mi addig is többet tettünk a győzelemért. Megérdemelt siker. A továbbjutás innentől számomra másodlagos. 

 

Tippjeim:

 

Albánia - Spanyolország 1-2

Horvátország - Olaszország 1-1

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szoboszlai egyértelműen sérülten mozgott tegnap. Így azért nem csoda, ha akadozik a játékunk. Ugye láthatóan az átmeneteket támadjuk, de egyszerűen Szobónál nem volt meg a gyorsaság, ergo a kontráink nem tudtak olyan gyorsan végigfutni, ahogy egyébként tudnánk. Kivétel ez alól a gól előtti szituáció, de még ott is vesztettünk néhány ütemet Csoboth Sallaihoz játszott passzánál (majdnem les is lett emiatt), de érezhetően rányomta a támadójátékunkra a bélyegét Szoboszlai állapota. 

 

Éppen ezért, ha tovább is jutunk, nem sok esélyt látok, nemcsak az ellenfél erőssége miatt, de azért is, mert a karmesterünk érezhetően nincs 100%-os állapotban. Azt már csak remélni tudom, hogy a sérült játék nem fogja hátráltatni Szobot a későbbi karrierjében...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gólunk kapcsán amit még kiemelnék azon túl, hogy Rossi zseniálisan cserélt és nagyon jól bejött Csoboth beállítása, az ez a momentum:

 

image.png

 

Mert igen, be kellett rúgni a végén, de ha ezt a versenyfutást Csoboth nem nyeri meg, akkor nincs miről beszélni. Kevint nemcsak a gólja miatt illeti tehát dicséret, hanem hogy 1) ezt a párharcot megnyerte, tovább tudta vinni a labdát (amihez nyilván kellett a frissessége, a gyorsasága és az erőn felüli elszántsága), hogy aztán 2) sikerült még épp időben és pontosan áttenni a labdát Sallainak, és persze hogy 3) sikerült pontosan befejezni a kínálkozó helyzetet.

 

Ezerszer vissza tudnám nézni ezt a gólt, hidegrázós. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.