Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Nem tagadom, amikor felajánlottam Pildinek, hogy egyfajta élménybeszámolót készítek számára a C csoport zárómeccsének egyikéről, akkor legalábbis egyértelmű volt számomra, hogy a választott találkozó nem lehet más, mint a 2006-os VB döntő újrajátszása, a Franciaország - Olaszország ütközet. Arra számítottam, hogy a kiesés rémének lebegése mindkét csapat szeme előtt hozzásegít bennünket egy feszült, izgalmas, mégis élvezhető találkozóhoz. Tévedtem.

 

A találkozó a legek mérkőzésének bizonyult, az már igaz, csak épp nem úgy, ahogy azt várni lehetett volna. Legszebb gól, legnagyszerűbb játék és legbriliánsabb csere helyett sokkal inkább a legpocsékabb csapat, legészrevehetetlenebb csatár, leggyengébb forma, legborzalmasabb edző és legszánalmasabb kommentátor címeket lehetett volna kiosztani ugyanis a találkozó után.

 

Amikor olyan mérkőzésre van kilátás, mint a nagy múltú Franciaország és Itália összecsapása, akkor az ember hajlamos még akkor is nagy várakozással tekinteni a találkozó elé, ha éppenséggel a két csapat mérkőzés előtti formája semmiféle bizakodásra nem ad okot. Így volt ez most is. Noha az olaszok és a franciák az előző két meccsükön gyakorlatilag semmi pozitívat (értsd: futballra emlékeztetőt) nem mutattak, mégis úgy gondoltam, hogy talán most, az utolsó esélyt megragadván emlékezetes találkozót vívnak. Ahogy azt már említettem: tévedtem.

 

Miközben kommentátorunk ?frappáns? és rendkívül idegesítő idézeteivel megkezdte a mérkőzés kommentálását, fájdalmasan állapíthattuk meg, hogy a csapatok ott folytatták, ahol 4 nappal ezelőtt abbahagyták. Egy-egy gyenge lövési kísérlet, vagy épp indítás a kapu elé, ennyi volt mindössze, amit fel tudtak mutatni az első negyedórában, miközben a legnagyobb veszélyt ismét egy védő ? az előző meccsen gólt fejelő, és most kis híján ismétlő Panucci ? jelentette. Igyekezett azért Luca Toni is? a hórihorgas csatár kiélezett csatában harcolt a meccs leggyengébb csatára, vagy a leggyengébb formában lévő csatára címekért, végül is ? köszönhetően helyenként, és formától függetlenül, ösztönösen előforduló, mozdulatainak - én magam az utóbbi mellett tettem le a voksomat, szegény Toni ugyanis akart ? csak épp ma nem tudott. Illetve hülyeségeket beszélek: nemcsak ma? de 8 illetve 4 nappal ezelőtt sem. Egy szó, mint száz, Toni pocsékul játszott ma is, helyzetek sorait puskázta el, olyanokat, amiket máskor könnyűszerrel értékesítene.

 

Nála gyengébben csupán a franciák védelme ? vagy inkább javítom magam: a franciák ? játszottak a meccsen, igaz, mentségükre legyen szólva, az egyetlen, a torna során épkézláb játékot bemutató, jó játékosuk, Frank Ribéry már a kilencedik percben a pálya elhagyására kényszerült ? no nem önszántából. Akkor már tudni lehetett: ez nem a franciák napja.

 

Ribéry sérülése fellelkesítette az olaszokat, akik Pirlo egy remek indítási kísérlete révén remek pozícióba kerültek. Történt ugyanis, hogy Andrea (igen, ez jelen esetben egy férfi név?) remekül indította a leshatárról kilépő Tonit, akit addig-addig rángatta Eric Abidal, míg az olasz csatár el nem esett a tizenhatoson belül ? mivel Abidal gólhelyzetben szabálytalankodott, így nem csak 11-est kaptak az olaszok, de a francia védő ki is állítatta magát. Akárhogyan is, Toni remek üzletet kötött, hiszen formáját tekintve úgy is kihagyta volna a lehetőséget, így viszont a 11-est higgadtan értékesítő Pirlo révén nemcsak gól-, de emberelőnybe is kerültek az olaszok.

 

Hogy aztán 5 percen keresztül futballozzanak is ennek tudatában. Talán nem kockáztatok nagyot, ha azt mondom, az ezt követő rövid periódus volt a mérkőzés legaktívabb szakasza. Az olaszok próbálkoztak, hogy növeljék előnyüket, de sem De Rossinak, sem Toninak nem sikerült gólt szerezni ? a kettő közül talán csak az előbbi meglepő.

 

Az első félidőt tehát egygólos olasz előnnyel zárták a csapatok, és a második félidőre sem fordult sokat a játék képe. A franciák továbbra is poroszkáltak a pályán (immár a ki-beállt Nasri nélkül ? ld. lentebb), és vezérük, Thierry Henry esélyesen indulhatott a legészrevétlenebb csatár díjára. A mérkőzés ennek megfelelően teljes unalomban folytatódott ? a franciák nem tudtak, az olaszok nem akartak focizni ? míg nem aztán De Rossi szerencsés szabadrúgása végleg megpecsételte a gallok sorsát ? Thierry Henry remek mozdulattal továbbította a hálóba a labdát, kár, hogy a sajátjába. Az olaszok kettő góllal vezettek már ekkor, ám Gattuso sárga lapja emlékeztette őket, hogy sem a Milan középpályása, sem Andrea Pirlo nem lehet majd jelen a folytatáson ? ha ugyan lesz folytatás, ami nagyon úgy festett, hogy immáron csak és kizárólag a románokon múlik.

 

A találkozó végül 2-0-ra zárult, az olaszok nem kis örömére, és a meccs végén képletesen átadhattuk a maradék ? még kiosztatlanul maradt - díjakat: A meccs legborzalmasabb edzője, aki egyúttal eséllyel pályázik a torna hasonló címére is, az a Raymond Domenech lett, akinek nem csupán Samir Nasri afférját róhatják fel a felróvásban amúgy is jeleskedő francia szurkolók (Nasri Ribéryt váltotta a 10. percben, hogy aztán a piros lap miatt őt cserélje le Domenech ? a 25. percben?), hanem magát a válogatási módszereit. Hiszen miközben a gallok mindössze egy gólt szereztek 3 meccsükön, addig olyan csatárokat hagytak otthon, mint Djibrilj Cissé vagy épp David Trezegeut, és olyan középpályást, mint Matthieu Flamini (aki helyett az a Vieira kapott meghívót, aki egy percet sem játszott az EB-n?) és olyan védőt, mint Philipp Mexes. További bűnként lehet még Domenech számlájára írni, hogy szánt szándékkal visszafogta a csapatát a románok ellen, pedig valljuk be, ha valahol esélyük volt a galloknak a 3 pont begyűjtésére, az a román meccs volt.

 

A legborzalmasabb kommentátor címet akkor is Somos Ákos (JAVÍTVA) kapná a mai meccs után, ha nem egyes egyedül indulna a kategóriájában, így viszont? ha azt mondom, hogy egy védő összecserélése egy csatárral (Boumsong-Anelka) csupán a kisebbik hibái közé sorolhatók ma, akkor nem tévedek nagyot. Néha a jelenetek teljes félrefordításának elkövetése mellett ma is hozta a szokásos szerencsétlen, fociidegen idézeteit, ami számomra felé billentette a mérleg nyelvét (nem mintha lett volna vetélytársa).

 

És végezetül azt hiszem, kioszthatjuk az EB legborzalmasabb meccse címet is? nem kell sokáig gondolkodni, hogy melyik legyen az?

 

Akárhogyan is, ha az EB előtt valaki azt mondta volna nekem, hogy az olasz francia párosból csupán egy jut tovább az egyeneskieséses szakaszba, azt mondom, hogy ez kevés.

 

Most azt, hogy az az egy is sok?

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: atrról van statisztika, hogy melyik évben melyik csoportból lettek döntősök?

Ha én is megfelelek válaszolok.

 

Statisztika erről nincs, de mindjárt leírom emlékezetből.

2004: Portugália-Görögország

Mindkettő A csoportból jutott el idáig.

Stílszerűen keretbe foglalta azt eb-t. Nyitómeccsen 2-1, döntőben 1-0 nyertek a görögök.

 

2000: Franciaország-Olaszország 2-1

Franciák a D csoportból, olaszok a B csoportból jutottak tovább. Franciák 6 ponttal csoport másodikként, olaszok 9 ponttal.

 

1996: Németország-Csehország 2-1

Mindketten a C csoportból jutottak el a döntőig. Az akkori halálcsoportból, olaszok és az oroszok voltak még a csoportban.

Csoportmeccsen németek simán 2-0-ra nyertek.

 

Ennél korábbra nem érdemes korábbra menni mert, akkor még csak 8 csapatos volt az eb, van a hőskorban annyi se.

1992re még emlékszem: Két csoport volt

Dánia-Németország 2-0 Egyik az A-ból másik a Béből. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legborzalmasabb kommentátor címet akkor is Somos Zoltán kapná a mai meccs után,

Bár a két Somos testvért én sem szeretem, sőt ez enyhe kifejezés. De ne olyan meccsen kapja meg Zoli a "legborzalmasabb kommentátor" címet, amit a tesó közvetített.

Ákosnak jár az "elismerés". :)

 

Jah, egyébként nagyon jó írás.

De értelemszerűen az "egy is sok" megjegyzéssel nem értek egyet, egyébként igen.

 

Annyival egészíteném ki, hogy Domenech magasan megnyerte az edzői borzalmassági versenyt, de a második Donadoni.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hollandia - Románia: 2-0

 

Franciaország - Olaszország: 0-2

 

Az állás:

 

1. MissKarrde - 22 pont

2. Lokatelli - 21 pont

3. Bomarr - 18 pont

4. Ody - 15 pont

>> Rog - 15 pont

6. Donát - 14 pont

7. Coce - 10 pont

8. Lada - 8 pont

 

A következő forduló műsora:

 

Görögország - Spanyolország

 

Oroszország - Svédország

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, köszönöm az újabb beszámolód, és sajnálom, hogy ilyen csalódott vagy, mert azért bevallom, jobban szeretem olvasni azt, amikor lelkesen írsz. :) De ott nem volt miért lelkesedni, ezt belátom. Én ugyan azzal párhuzamosan a másikat néztem, de néha átkapcsoltam az m1-re, és ott soha nem történt semmi, abban a pár percben, amíg azt néztem, egyértelmű volt, hogy inkább a holland-románt érdemes nézni, akármilyen langyos víz volt az is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lokatelli 6 pontot kaszírozott be... mindenki más egy ponttal gazdagodott. Hihetetlen!

 

Ami a meccseket illeti:

 

Görögország - Spanyolország: 1-2

 

Oroszország - Svédország: 2-0

 

Az állás:

 

1. Lokatelli - 27 pont

2. MissKarrde - 23 pont

3. Bomarr - 19 pont

4. Ody - 16 pont

>> Rog - 16 pont

6. Donát - 15 pont

7. Coce - 11 pont

8. Lada - 9 pont

 

Az első negyeddöntő:

 

Portugália - Németország

 

Ne feledjétek, hogy a 90+30 percre tippelünk itt már. Azaz, ha valaki 2-2-t ír, akkor az a hosszabbítás után tippel 2-2-t (azaz tizenegyeseket), ez esetben írja oda az illető a tizenegyes párbaj várható végeredményét is.

 

Ha valaki 2-1-et tippel pl., de a rendes játékidő 1-1-gyel ér véget, a hosszabbításban azonban 2-1-re módosul az állás, és így ér véget, akkor az illetőnek telitalálata van.

 

A tizenegyespárbajnál plusszpontokat lehet szerezni. Aki eltalálja a tizenegyes párbaj győztesét, az plussz 1 ponttal gyarapszik, aki a pontos eredményét, az plussz 3-mal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Portugália-Németo. 0-1

 

"A foci olyan játék, amit 22-en játszanak 90 percen át, és a végén mindig a németek győznek" -by Gary Lineker

 

Remélem ma ez be fog jönni. Ráadásul a rinyagép Ronaldo is megérdemelne már egy kis kudarcot. Tényleg, van olyan valaki, akinek szimpi a Cris Ronika? :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.