Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Ma magyar idő szerint 11 órakor kezdetét vette az Olimpia.

Bár az ünnepélyes megnyitó pénteken lesz 14 óra nyolc perckor, a focisták már belevágtak ki ne fussanak az időből. :)

 

Szóval én Pekinggel kelek és fekszem, minden figyelmem rá irányul augusztus 24-ig.

Ezért sem voltam aktív az elmúlt napokban, mert szabaddá kellett tettem magam a nyári olimpiai játékokra és ezért sem leszek aktív az elkövetkezendő hetekben.

 

Szóval mindenki szorítson Pekingért, minél több szép eredményt érjünk el!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma magyar idő szerint 11 órakor kezdetét vette az Olimpia.

Bár az ünnepélyes megnyitó pénteken lesz 14 óra nyolc perckor, a focisták már belevágtak ki ne fussanak az időből. :)

 

Szóval én Pekinggel kelek és fekszem, minden figyelmem rá irányul augusztus 24-ig.

Ezért sem voltam aktív az elmúlt napokban, mert szabaddá kellett tettem magam a nyári olimpiai játékokra és ezért sem leszek aktív az elkövetkezendő hetekben.

 

Szóval mindenki szorítson Pekingért, minél több szép eredményt érjünk el!

 

 

De piszkosul ráérsz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet...nem érdekel! Van sok más ami leköti a figyelmem. :) Persze biztos lesz egy-két szám amit figyelemmel kísérek, de nem izgatom magam rajta különösebben. Egyre inkább elfogadom, hogy a sport a pénzről szól. Ahol van lóvé, ott van eredmény is. Ez szerintem rossz. Így nem is foglalkoztat annyira mint régen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre inkább elfogadom, hogy a sport a pénzről szól. Ahol van lóvé, ott van eredmény is. Ez szerintem rossz. Így nem is foglalkoztat annyira mint régen.

Épp ezért csodálatos, hogy egy ilyen aprócska ország mint a miénk ott tud lenni, ekkora képviselettel, gyakorlatilag nulla anyagi ráfordítással.

 

Ha belegondolok hogy évtizedekig az Usa, a Szovjetunió és Németek után negyedikek voltunk az összesített éremtáblázaton, nagyon nagy büszkeséggel tölt el.

De most is HETEDIKEK vagyunk! Csak olyan óriási országok előznek meg akiket egyébként semmiben megközelíteni sem tudunk, csak itt lehetünk velük egy súlycsoportban.

 

Usa, Szovjetúnió, Németország, Olaszország, Nagy-Britannia, Franciaország után mi következünk.

 

Mikor kerülhetünk ezek közé a nagyhatalmak bármikor máskor?

 

2 olimpia kivételével mindegyiken ott voltunk, mindig nyertünk aranyat. Ha másra nem lehet büszke ebben az országra erre még mindig az tudok lenni.

 

Mondom mindezt úgy, hogy az elmúlt 80 év legszerényebb szereplését várom a mieinktől az érmek számát illetően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szerintem nem csak a pénz számít (persze az is!) hanem hogy összesen hányan laknak az adott országban. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy pl Vatikán kiküldjön egy foci-, egy vízilabda-, egy kézilanda-, meg egy vívó és súlyemelőcsapatot (mindkét nemben), plusz még otthon is maradjon valaki a pápát kivéve.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a bibi az, hogy pont egy olyan országnak adta meg az Olimpiai Bizottság a szervezés jogát ahol sárba tiporják a szólásszabadságot. Minden bizonnyal jó pénzért. Nem arról van szó, hogy Kína ne tudja vérprofin levezetni az olimpiát ( tuti szervezésben a legjobb olimpia lesz), csak hát miért éppen egy ilyen országnak kell olimpiát a kezébe adni? ( Költői kérdés) :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a bibi az, hogy pont egy olyan országnak adta meg az Olimpiai Bizottság a szervezés jogát ahol sárba tiporják a szólásszabadságot. Minden bizonnyal jó pénzért. Nem arról van szó, hogy Kína ne tudja vérprofin levezetni az olimpiát ( tuti szervezésben a legjobb olimpia lesz), csak hát miért éppen egy ilyen országnak kell olimpiát a kezébe adni? ( Költői kérdés) :S

 

Hát ott ugye még a net is erősen korlátozott. Nekem valahogy ez az egész álszentnek tűnik, és egyáltalán nem zavart volna, ha a sportolóink kimaradnak ebből a dicsőségből. (Bár ők nem tehetnek erről, és tény, hogy évek munkájának dicsősége ott állni azon a dobogón). De valahogy mégis keserű a szám tőle valahol :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy valamit úgy látom, mindenki elfelejt. Itt is, de a nagyvilágban mindenképp. Az olimpia eredetileg nem a harcról és a politikáról szólt. Az ókori görögök az olimpia idejére felfüggesztettek a háborúikat, harcaikat, és tisztán a sportnak élve rendezték meg, és vezették le az olimpiai játékokat. Aztán persze folytattak mindent, ahol félbehagyták, de a lényeg ott van, hogy amíg az olimpia tartott, szó sem volt harcokról, meg politikáról. Ma viszont szinte több szó esik az olimpiával kapcsolatban a politikáról, meg olyan dolgokról, amiknek abszolút semmi köze a sporthoz és az olimpiához, mint magáról a világversenyről.

Jó, tudom, a politika ma már mindenbe belefolyik. De akkor nézzük meg ebből a szempontból! Hogy miért kaphatta meg Kína az olimpia rendezési jogát? Hát például azért, mert az erősen kifogásolt emberi jogok terén az elmúlt 20 év során többet fejlődött, mint például az USA az elmúlt 100 év alatt... Ez pedig azt hiszem megérdemel egy ilyen gesztust... Ezen nem ártana elgondolkodni azoknak az "emberi jogi aktivistáknak", akiknek a szemetével tele van a média, különösen az internet. Ahogy láttam, elsősorban az USA aktivistái bírálják erőteljesen Kínát. Én a helyükben előbb otthon néznék körül...

Nem azt mondom, hogy Kínában minden rendben van. De óriásit fejlődtek ebből a szempontból is. Nem anyázni kellene őket azért, amit még nem tettek meg, hanem dicsérni azért, amit már megtettek, és a fejlődés folytatására biztatni!

Ja! És mindezt az olimpia kereteit legfeljebb érintve, mert az olimpián legyen kizárólagos elsőbbsége a sportnak! Politika nélkül...

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nekem kicsit furcsa, hogy a kínai vezetés, pont az olimpiára hivatkozva tartóztatott le több emberjogi aktivistát. Szóval itt valami nem stimmel. Másrészről oks, hogy Kína fejlődik csakhogy azt teljesen más téren teszi meglátásom szerint, ami nem baj, csak hagyja békén a tibetieket, meg azokat akik nem éppen a kommunista eszméket vallják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 20 évvel ezelőtti Kínához képest egész jól békén hagyják őket... Nem várhatjuk el, hogy a volt kommunista blokk egyik leginkább elvakultan kommunista állama egyik napról a másikra a demokrácia élharcosává váljon. Fejlődnek... Lehet, hogy 20 év múlva Tibet már külön állam lesz... És 40 év múlva talán ott rendezik az olimpiát...

Szóval én azt mondom, nem kellene ennyire ellenségesnek lenni Kínával szemben... És legfőbbképpen nem kéne ezeket a dolgokat belekeverni az olimpia eszméibe...

Hogy lecsukták az emberi jogi aktivistákat? Naná! Első az olimpia zavartalan lebonyolítása! Gondolod, hogy az USÁ-ban nem csukták le azokat az egyéneket, akikről úgy gondolták, hogy komoly zavart, gondot okoznak? Kína pont ezt tette. Jelenleg nekik ezek az aktivisták jelentik az olimpia megzavarásának egyik fő potenciális forrását. Hát fogták magukat, és gondoskodtak róla, hogy ez a veszély a lehető legkisebb legyen. Mint ahogy bármely állam megtenné ezt, csak máshol ez nem kavar ekkora port...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Gyoka [gjoka :D]-val értek egyet. Úgy gondolom, hogy az Olimpia a sportról, a harcról, az egy nemzetté válásról, a szurkolásról szól. Legalább akkora képmutatás "a képmutatás olimpiájának" nevezni a pekingit, mint amilyen képmutatás arra felé történik. Aki ezt nem érette, annak igaza van, mert ez valóban eléggé bonyolultra sikeredett, de a lényeg, hogy minden ember képmutató. Mindenki hangoztatja (de legalábbis nagyon sokan), hogy mennyire sajnálja az afrikai szegénységet, a más országokban kitört háborút stb.,stb., de a sajnálatnál tovább bizony csak 1% jut. Az ENSZ is azzal jön, hogy mennyire harcol az elnyomottakért, és az ottani emberek jogaiért, de pár millió euró, és máris szemet hunynak egy indonéziai fegyverszállítmány fölött, ami épp Afrikába tart...

 

Mindebből mi a lényeg? Az, hogy a képmutatás mindenhol ott van, bárhol is rendezzék meg az Olimpiát, de az ötkarikás játékoknál nem ez számít. Hanem az, hogy szurkoljunk a sportolóinkért, azokért, akik pénzt, időt, energiát nem kímélve annak szentelték életüket, hogy ott elérhessenek valamit. Erről szól az olimpia! Legalábbis nekem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy valamit úgy látom, mindenki elfelejt. Itt is, de a nagyvilágban mindenképp. Az olimpia eredetileg nem a harcról és a politikáról szólt. Az ókori görögök az olimpia idejére felfüggesztettek a háborúikat, harcaikat, és tisztán a sportnak élve rendezték meg, és vezették le az olimpiai játékokat. Aztán persze folytattak mindent, ahol félbehagyták, de a lényeg ott van, hogy amíg az olimpia tartott, szó sem volt harcokról, meg politikáról. Ma viszont szinte több szó esik az olimpiával kapcsolatban a politikáról, meg olyan dolgokról, amiknek abszolút semmi köze a sporthoz és az olimpiához, mint magáról a világversenyről.

Jó, tudom, a politika ma már mindenbe belefolyik. De akkor nézzük meg ebből a szempontból! Hogy miért kaphatta meg Kína az olimpia rendezési jogát? Hát például azért, mert az erősen kifogásolt emberi jogok terén az elmúlt 20 év során többet fejlődött, mint például az USA az elmúlt 100 év alatt... Ez pedig azt hiszem megérdemel egy ilyen gesztust... Ezen nem ártana elgondolkodni azoknak az "emberi jogi aktivistáknak", akiknek a szemetével tele van a média, különösen az internet. Ahogy láttam, elsősorban az USA aktivistái bírálják erőteljesen Kínát. Én a helyükben előbb otthon néznék körül...

Nem azt mondom, hogy Kínában minden rendben van. De óriásit fejlődtek ebből a szempontból is. Nem anyázni kellene őket azért, amit még nem tettek meg, hanem dicsérni azért, amit már megtettek, és a fejlődés folytatására biztatni!

Ja! És mindezt az olimpia kereteit legfeljebb érintve, mert az olimpián legyen kizárólagos elsőbbsége a sportnak! Politika nélkül...

 

Hát, az USA kicsit előrébb is volt. Mert ugye Kínában még vannak átnevelő táborok, korlátozzák a vallásszabadságot, a véleménnyílvánítás szabadságáról nem is beszélve! (Amerika most visszafejlődik, ez tény!. De Kínánál még mindig előrébb van) Nem tudom, mit fejlődtek 20 év alatt, talán abban, hogy egy fegyvert ügyesen használnak. Ha beleszólsz, nincs üzlet! Márpedig a pénz nagy úr!

Szerintem amit Kína művel(Tibet, csak egy kicsi példa), az nem azt mutatja, mennyit fejlődtek 20 év alatt. Csak most talán kevesebben mernek visszaszólni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Gyoka [gjoka :D]-val értek egyet. Úgy gondolom, hogy az Olimpia a sportról, a harcról, az egy nemzetté válásról, a szurkolásról szól. Legalább akkora képmutatás "a képmutatás olimpiájának" nevezni a pekingit, mint amilyen képmutatás arra felé történik. Aki ezt nem érette, annak igaza van, mert ez valóban eléggé bonyolultra sikeredett, de a lényeg, hogy minden ember képmutató. Mindenki hangoztatja (de legalábbis nagyon sokan), hogy mennyire sajnálja az afrikai szegénységet, a más országokban kitört háborút stb.,stb., de a sajnálatnál tovább bizony csak 1% jut. Az ENSZ is azzal jön, hogy mennyire harcol az elnyomottakért, és az ottani emberek jogaiért, de pár millió euró, és máris szemet hunynak egy indonéziai fegyverszállítmány fölött, ami épp Afrikába tart...

 

Mindebből mi a lényeg? Az, hogy a képmutatás mindenhol ott van, bárhol is rendezzék meg az Olimpiát, de az ötkarikás játékoknál nem ez számít. Hanem az, hogy szurkoljunk a sportolóinkért, azokért, akik pénzt, időt, energiát nem kímélve annak szentelték életüket, hogy ott elérhessenek valamit. Erről szól az olimpia! Legalábbis nekem.

 

Ezért írtam, hogy sportolóink nem tehetnek mindarról, ami ott történik, és nekik ugyanúgy kell készülni minden Olimpiára.

Képmutatás persze hogy van mindenütt, de ha választani lehet, akkor inkább olyan nemzetnek adnám a rendezés jogát, amelyiket nem övez ennyi rossz hír.

A másik fele a dolognak, az a doppingolás, és ennek a háttere. Hogy 16 éves gyerekek küzdenek néha. Párom látta, amikor fél ötkor vitték a kicsiket gyakorolni az apukák. 5-10 éveseket. Se gyerekkor, se normális élet. Az izületek tönkremennek, és egy baleset tönkreteheti hosszú évek kemény munkáját. Sport -harc, de milyen áron?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, az USA kicsit előrébb is volt. Mert ugye Kínában még vannak átnevelő táborok, korlátozzák a vallásszabadságot, a véleménnyílvánítás szabadságáról nem is beszélve! (Amerika most visszafejlődik, ez tény!. De Kínánál még mindig előrébb van) Nem tudom, mit fejlődtek 20 év alatt, talán abban, hogy egy fegyvert ügyesen használnak. Ha beleszólsz, nincs üzlet! Márpedig a pénz nagy úr!

Szerintem amit Kína művel(Tibet, csak egy kicsi példa), az nem azt mutatja, mennyit fejlődtek 20 év alatt. Csak most talán kevesebben mernek visszaszólni.

Pont ez az, hogy jóval előrébb volt. De az helyett, hogy tovább fejlődnének, másokat kritizálnak. Pedig szerintem a nem fehér bőrű amerikai lakosságnak lenne pár javaslata a fejlődés irányát illetően az USA vezetésének...

Hogy mit fejlődött Kína? Például azt, hogy azokat az aktivistákat nem lecsukták volna 20 éve pár hétre, amíg letudják az olimpiát, hanem simán kivégezték volna. Lehet, hogy ott, ahol épp rájuk találnak...

Ezen kívül nyitottak valamennyit a nyugati dolgok irányába. Ők most kb ott tartanak, ahol Magyarország tartott a '80-as években. Még ragaszkodnak bizonyos kommunista jellegű dolgokhoz, de már - ha megszűrve is - beengedik a nyugati dolgokat is.

Még ma is csinálnak felháborító dolgokat, de már jóval kevesebbet, és kevésbé drasztikusan. Én ezt tekintem jelentős fejlődésnek.

A "nem-megyünk-el-az-olimpiára-mert-nem-tetszik-amit-a-rendező-ország-művel" című hozzáállásról meg csak annyi a véleményem, hogy sem a moszkvai olimpia nem maradt el, mert a nyugati államok nem vettek részt rajt, sem pedig a los angelesi olimpia nem maradt el, mert a kommunista blokk államai nem vettek részt rajt. Eredmény: jószerivel semmi. Így jelen esetben sem látom értelmét. Egyébként is, az Olimpia a sportról szól, vagyis kellene szólnia...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Párom látta, amikor fél ötkor vitték a kicsiket gyakorolni az apukák. 5-10 éveseket. Se gyerekkor, se normális élet. Az izületek tönkremennek, és egy baleset tönkreteheti hosszú évek kemény munkáját. Sport -harc, de milyen áron?

Jaj, ne is mond, a héten mesélt egy oktató nálunk a balettintézetről. Az ilyen csak fanatikusoknak megy, akik maguk választják ezt.

Egyébként nekem is az jut eszembe ezekről a gyerekekről, hogy semmi rendes életük, aztán akár 20-22 évesen derékba törik az egész addigi életük, és akkor mit csinálnak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, ne is mond, a héten mesélt egy oktató nálunk a balettintézetről. Az ilyen csak fanatikusoknak megy, akik maguk választják ezt.

Egyébként nekem is az jut eszembe ezekről a gyerekekről, hogy semmi rendes életük, aztán akár 20-22 évesen derékba törik az egész addigi életük, és akkor mit csinálnak?

 

Bátyám párja táncot tanít. Mikor egy kis tanítványát felvették a balettintézetbe, csak ennyit mondott: Véget ért a gyerekkora.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elmondottak alapján ez így van. Az egészben az a legszörnyűbb, hogy utána minden évben vizsgázni kell, mintha felvételiznének, és az év végi vizsgán bármikor kibukhatnak, akár 21 évesen is, mert ha jól emlékszem, akkor 12-22 év között járnak a balett intézetbe a tanítványok. És ha a végén bukik ki valaki, akkor mit csinál, mikor nincs hagyományos sulija?? Egy kolléganő rokona az általános után kezdett, de ő máshol, nem Pesten, két év után kibukott,és kezdhette a középsulit az első osztálynál, mert nem volt semmi tudása.

Aki mesélte ezt, annak a lánya másodéves, és a szülei először le szerették volna beszélni erről. Aztán egy 35 éves ismerősük mesélte nekik, hogy anno őt a szülei nem engedték, és a mai napig nem bocsátott meg nekik (ezek után végül a csajszi hagyta, hogy a lánya döntsön, elvégre az ő élete). Aki oda akar kerülni, azokban többnyire megvan az, hogy ezen kívül semmi nem számít nekik. Ez a csaj is mesélte, hogy az ő lánya egy évig nyúzta magát, hogy felvegyék az első évfolyamba, miután egy ellenszavazattal a nulladikra nem vették fel. És teljes odaadással csinálta, míg a szülei csak lesnek, és inkább nem szólnak bele. De a lány a színpadon olyan, mint egy istennő, totál átlényegül valami mássá, azt hozzátette :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részlet a blogomból:

 

2008. aug. 14.

Szárnyaszegetten

 

?Annak, aki egy nap repülni akar, előtte meg kell tanulnia járni. Nem repülhet egyből??

 

Mr. Heredia megmondta a tutit. De úgy istenesen. A lovak közé csapott, ha már a sportnál akarunk maradni, (s a téma mi más, mint az Olimpia ? persze). Azok kedvéért, akik esetleg nem ismernék Heredia urat (akadhatnak ilyenek), nos, hadd tegyek most egy rövidke kitérőt (a sarki kocsma helyett) a dopping ügyek koronázatlan királyának háza (háza?! Palotája!) táján.

 

Ángel Heredia úr egyike volt azon fejeseknek, akik az elmúlt években különféle dopping koktélokkal láttak el amerikai sportolókat (így például Marion Jonest, a többszörös olimpiai érmes futónőt), persze mi másért, minthogy világrekordokat, olimpiai, világbajnoki és egyéb, rangos aranyérmeket söpörjenek be. Eddig a történet kissé sablonos.

 

Heredia úr azonban tesz róla, hogy többé ne legyen az: azok után, hogy az FBI kézre kerítette, s a bizonyítékokkal szembesítette, Ángel barátunk megtört, és többé már nem hallgat, mint süket disznó a búzában. Sőt!

 

Mr. Heredia ugyanis megmondja a tutit. És itt vissza is kanyarodunk történetünk elejére, ahhoz az egyoldalas cikkhez, melyet a Nemzeti Sport mai számában olvashatott a nagyérdemű (a Der Spiegel című német hetilap nyomán), és amelyben végre pont kerül számos kényes kérdés, számos fülekbe duruzsolt kétkedés végére.

 

A cikkben ?bűnös szer-táros?-ként aposztrofált hobbi gyógyszerész és lelkes koktélkeverő úr kerek perec kijelentette, hogy az idei olimpia 100 méteres síkfutásának döntőjében szereplő nyolc sportolóból nyolc doppingol. Ez nemcsak azért merész kijelentés, mert az atlétikai számok még meg sem kezdődtek Pekingben, de azért is, mert ezek mögött a sportolók mögött olyan cégek és transznacionális vállalatok állnak, mint az Adidas, a Nike, valamint jó néhány neves amerikai tévétársaság.

 

De Mr. Heredia ennél is továbbmegy. Elmondása szerint az úszás, a kerékpár, az atlétika és a sífutás immáron menthetetlenül szennyezett, de hasonlóan tisztátalan a baseball, a golf, a futball, és az íjászat is ( a sakkot nem sorolta fel, de semmi sem lehetetlen).

 

Erre szokták mondani, hogyha csak a fele igaz, már akkor is érdekes történet. Ángel Heredia úr most kimondta azt, amitől mindannyian féltünk, amit valahol belül mégis mind tudtunk: hiába a pekingi világrekord halmozás, hiába mindenfajta szónoklat a tiszta versenyről, a semlegességről, hiába az évszázados hagyomány: a nemzetközi sport mélyebben van, mint bármikor ezelőtt.

 

Mert immáron nemcsak megkérdőjeleződött a hitelessége, hanem ? stílszerűen:

 

 

 

El is úszott.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részlet a blogomból:

 

2008. aug. 14.

Szárnyaszegetten

 

?Annak, aki egy nap repülni akar, előtte meg kell tanulnia járni. Nem repülhet egyből??

 

Mr. Heredia megmondta a tutit. De úgy istenesen. A lovak közé csapott, ha már a sportnál akarunk maradni, (s a téma mi más, mint az Olimpia ? persze). Azok kedvéért, akik esetleg nem ismernék Heredia urat (akadhatnak ilyenek), nos, hadd tegyek most egy rövidke kitérőt (a sarki kocsma helyett) a dopping ügyek koronázatlan királyának háza (háza?! Palotája!) táján.

 

Ángel Heredia úr egyike volt azon fejeseknek, akik az elmúlt években különféle dopping koktélokkal láttak el amerikai sportolókat (így például Marion Jonest, a többszörös olimpiai érmes futónőt), persze mi másért, minthogy világrekordokat, olimpiai, világbajnoki és egyéb, rangos aranyérmeket söpörjenek be. Eddig a történet kissé sablonos.

 

Heredia úr azonban tesz róla, hogy többé ne legyen az: azok után, hogy az FBI kézre kerítette, s a bizonyítékokkal szembesítette, Ángel barátunk megtört, és többé már nem hallgat, mint süket disznó a búzában. Sőt!

 

Mr. Heredia ugyanis megmondja a tutit. És itt vissza is kanyarodunk történetünk elejére, ahhoz az egyoldalas cikkhez, melyet a Nemzeti Sport mai számában olvashatott a nagyérdemű (a Der Spiegel című német hetilap nyomán), és amelyben végre pont kerül számos kényes kérdés, számos fülekbe duruzsolt kétkedés végére.

 

A cikkben ?bűnös szer-táros?-ként aposztrofált hobbi gyógyszerész és lelkes koktélkeverő úr kerek perec kijelentette, hogy az idei olimpia 100 méteres síkfutásának döntőjében szereplő nyolc sportolóból nyolc doppingol. Ez nemcsak azért merész kijelentés, mert az atlétikai számok még meg sem kezdődtek Pekingben, de azért is, mert ezek mögött a sportolók mögött olyan cégek és transznacionális vállalatok állnak, mint az Adidas, a Nike, valamint jó néhány neves amerikai tévétársaság.

 

De Mr. Heredia ennél is továbbmegy. Elmondása szerint az úszás, a kerékpár, az atlétika és a sífutás immáron menthetetlenül szennyezett, de hasonlóan tisztátalan a baseball, a golf, a futball, és az íjászat is ( a sakkot nem sorolta fel, de semmi sem lehetetlen).

 

Erre szokták mondani, hogyha csak a fele igaz, már akkor is érdekes történet. Ángel Heredia úr most kimondta azt, amitől mindannyian féltünk, amit valahol belül mégis mind tudtunk: hiába a pekingi világrekord halmozás, hiába mindenfajta szónoklat a tiszta versenyről, a semlegességről, hiába az évszázados hagyomány: a nemzetközi sport mélyebben van, mint bármikor ezelőtt.

 

Mert immáron nemcsak megkérdőjeleződött a hitelessége, hanem ? stílszerűen:

 

 

 

El is úszott.

 

Olvastam. És ugyan az ember büszke, mikor hazaiak nyernek, de... Van egy érdekes sztori. Ismerősöm sportoló volt. Nem most, de nem is olyan régen. Mindegy milyen sportág. Az edzője azt mondta neki, ha élen akar maradni, SŐT, csapatban akar maradni, akkor beveszi az edző által adott "vitaminokat", kérdés nélkül. Hát gondolom ez másutt sem mehet másképpen...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezzel együtt is örülök például Cseh Laci győzelmeinek. Lehet, hogy doppingol a srác, de egyrészt bármily koktélt is fogyasszony az láthatóan a többi magyar uszonak nem használ, másrészt nem hiszem hogy nálunk olyan koktélt kevernénk ki, amit bármely más országban ne tudnának... amikor megkapta az érmeit én még azt a naivitást is megengedtem magamnak, hogy pár percre ugy gondoljam, tényleg tisztán került oda ahova.

 

Ugyanakkor ezzel együtt is elkerülhetetlen, hogy az ember leül olimpiát nézni és azon filozik: ki-mit szed. Ez a rengeteg világrekord-döntés inkább rosszat tesz a profi sport hirnevének, mert erre érthetöen mindenki gyanakodni kezd. Amivel még nekem bajom volt az a pontozások: néha szabályszerüen követhetetlen ki-miért esik ki. Ez könnyen lehet hogy az én analfabétizmusomnak köszönhető, de az a baj hogy ilyenkor a "szakkommentárok" se nagyon tudnak kisegiteni, hisz azok is csak értetlenkednek, hogy "ez most miért igy". És igy nehéz lelkesedni a versenyekért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint a második helyeinek. :oops: Persze én is örülök. Az meg külön nevetséges, hogy a sok világrekordot az új "úszódresszekre" és a "nagy felhajtó erőre" fogják... holott szinte mindenki tudja az igazságot: a koktélok egyre fejlettebbek és fejlettebbek. Egyébként Cseh Laci teljesítménye valóban hihetetlen dolog, hiszen Magyarországon finoman sincs monopol helyzet dopping terén, tehát bármit is érjen el Laci, óriási tehetség kell hozzá, és rengeteg munka, tehát minden tisztelet az övé! (csak az egészségét féltem...)

 

A bíráskodás meg megint külön történet. Néha tényleg nehéz megítélni, hogy egy-egy versenyző miért kerül partvonalon túlra. Szerintem összességében jók a kommentárok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 20 évvel ezelőtti Kínához képest egész jól békén hagyják őket... Nem várhatjuk el, hogy a volt kommunista blokk egyik leginkább elvakultan kommunista állama egyik napról a másikra a demokrácia élharcosává váljon. Fejlődnek... Lehet, hogy 20 év múlva Tibet már külön állam lesz... És 40 év múlva talán ott rendezik az olimpiát...

Szóval én azt mondom, nem kellene ennyire ellenségesnek lenni Kínával szemben... És legfőbbképpen nem kéne ezeket a dolgokat belekeverni az olimpia eszméibe...

Hogy lecsukták az emberi jogi aktivistákat? Naná! Első az olimpia zavartalan lebonyolítása! Gondolod, hogy az USÁ-ban nem csukták le azokat az egyéneket, akikről úgy gondolták, hogy komoly zavart, gondot okoznak? Kína pont ezt tette. Jelenleg nekik ezek az aktivisták jelentik az olimpia megzavarásának egyik fő potenciális forrását. Hát fogták magukat, és gondoskodtak róla, hogy ez a veszély a lehető legkisebb legyen. Mint ahogy bármely állam megtenné ezt, csak máshol ez nem kavar ekkora port...

 

Szerinted ez tisztességes?Szerinted ez viszi előre a világot?Miközben 100 %-ra tudjuk ,hogy Phelps doppingol.Ilyen nyomorultakra felnéznek, de a tisztességes embereket lenézik, és börtönbe csukják?

 

Ez az olimpia semmiben nem különbözik Hitler olimpiájától.Becsület nuku, dopping az az igazi, a pénzért, fürödjünk a pénzben, este nyolcra időzítsük a versenyeket mert az amcsiknak akkor jó akkor fizetnek a legtöbbet a reklámidőkért.Hogy a sportolóknak az nem jó az kit érdekel, lényeg a pénz.Undorító ez az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nézem az olimpiát és szurkolok a mieinknek. ÁLtalában azok a kedvenc sportágaim, amiben jók vagyunk, azokat máskor is nézem. Véleményem szerint mindenki vagy sokan szednek valamit, igazából addig nem minősül dopping szernek, míg nem tudják kimutatni vagy bizonyítani. Ám mielött az eredményt csak a teljesítményfokozó szerekre fognánk, azért érezzük át ezeknek az embereknek a sorsát. Én nem irigylem az eredményeiket drog ide vagy oda. Volt barátom vizilabdázott, reggel hattól nyolcig medencében volt, aztán suli, aztán, megint medence, aztán otthon tanulás, alvás. Alig volt élete, pár év után és ifi bajnokság után feladta, a huga még most is így csinálja válogatott játékos.......Szerintem kell hozzá egy fajta fanatizmus és kitartás és türelem, ahhoz, hogy az ember élsportoló lehessen......Ne ítéljük el őket ezért.

 

Inkább a bírákkal van bajom, finoman szólva is részra hajlóan a kínaiaknak pontoznak. Nem tudom eldönteni, hogy kenő pénz, biztos van az a mennyiség vagy politikai nyomás hatására. Sokszor elgondolkzok, azon, hogy a rosszul teljesítő kínai sportolók börtönbe vvagy munkatáborba kerülnek e? Érdekes kérdés.Továbbá a zöld olimpia elnevezésen sírok már a megnyitó óta. A játékok idejére mindent körbeültettek gazzal, gyárakat állítottak le és a kocsik felét kitiltották. ÉS?! Hova sz..jak?! Miután vége a műsornak ismét termelésbe vonják azt üzemeket, az a környezetbarát, ökoezobio duma csak álszent maszlag. Nem kell tőle hasra esni. Nem kell kínáról ódákat zengeni, mint a természet újdonsült védangyaláról.

 

Azért a megnyitó látványos volt és remélem lesz még aranyunk itt is.........

 

Ellopták a betűimet és bocsi a f. jimmys hejesirásét :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.