Ugrás a kommentre

4x13 - Escape from Kadavo


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

13. rész - Escape from Kadavo / Menekülés Kadavoról

 

epguide413.jpg

 

Írta: Henry Gilroy, Steve Melching

Rendezte: Danny Keller

 

Helyszín: Kadavo, Zygerria

 

Szereplők:

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Ahsoka Tano - Ashley Eckstein

Obi-Wan Kenobi - James Arnold Taylor

Miraj Scintel - Rajia Baroudi

Atai Molec - Ricardo Mamood Vega

Agruss - Victor Brandt

Roshti kormányzó - Corey Burton

Rex százados - Dee Bradley Baker

Plo Koon - James Arnold Taylor

Dooku gróf - Corey Burton

Darth Sidious - Ian Abercrombie

Coburn admirális - Dee Bradley Baker

Wolffe parancsnok - Dee Bradley Baker

Comet - Dee Bradley Baker

Sinker - Dee Bradley Baker

Warthog - Dee Bradley Baker

Tuktee - Matt Lanter

R2-D2

R7-D4

 

Történet

Miraj Scintel saját tervet eszel ki a Jedik leigázására. Dooku grófnak azonban más elképzelései vannak ezért a bolygóra utazik, hogy jobb belátásra bírja a királynőt. Miközben Obi-Wan és Rex a Kadavoi átnevelő létesítményben kénytelen szenvedni és várni a segítségre, addig Anakin arról próbálja meggyőzni a Zygerriai királynőt, hogy ő maga is csak egy rabszolga a Szeparatisták kezében.

 

Előzetes

 

Érdekességek

- Az itt látható togruta a készítés során kapta a Tuktee nevet. Az eredeti képregényben egy idős férfi togruta, aki rabszolgák mentése közben elesik. A képet Carlos Sanchez készítette.

- A kadavoi irányító teremben található ülések ugyanolyanok, mint amilyeneket Tradoshan rabszolga hajókon is használnak.

- A Zygerriai létesítményen található képernyőn olvasható Aurebeshül az alábbi szöveg: "A létesítmény maximális kapacitáson fut.A rabszolgák elszállítása megfelelő azonosító nélkül tilos."

- és: "Cella ajtók nyitva"

- valamint olvashatunk híreket is: "Zygerriai hírek: A délután két túrista meghalt az Alderaanon egy speeder-bike balesetben. Nyílvánvalóan túl sok időt töltöttek a Mos Eisleyi kantinban."

- A Zygerriai HH-87 Starhopper dizájnját eredetileg az Episode VI-hoz alkották meg mint Birodalmi Komp.

 

Concept Art galéria

 

ek01.jpg

Zygerriai technikus

 

ek02.jpg

Kadavoi érc

 

ek03.jpg

Rabszolga nyakörv

 

ek04.jpg

Zygerriai "csille"

 

ek05.jpg

Rabszolgaszállás

 

ek06.jpg

A munkatábor belső terei

 

ek07.jpg

A gyáregység

 

ek08.jpg

A gyáregység központi gépei I

 

ek09.jpg

A gyáregység központi gépei II

 

ek10.jpg

Étel darabka I

 

ek11.jpg

Étel darabka II

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Mint azt már a sorozat topikjában is említettem, számomra ez az epizód volt eddig a TCW csúcsa. Akció, intrika, légi ütközet és remek párbeszédek, egyszóval minden meg volt benne ami kellett.

A rabszolgák embertelen körülményeit minden finomkodás nélkül mutatták be, ráadásul az Obi-Wan ellen irányuló pszichológiai terror (másokat kínoznak meg az ő hibáiért) is a sorozat sötétebb oldalát mutatta meg. Dooku és a királynő ellentéte abszolút ésszerű volt: egy rabszolgatartó szemében szentségtörés lenne egy olyan erős potenciális rabszolgasereg kiirtása, mint a jedik (bár meg kell hagyni a királynő elég naivan gondolkodott a jedikről). Atai Molec árulása azért tetszett, mert ő eddig nem sok szerephez jutott, így most végre megtudtuk, milyen kis féreg valójában. Ahsoka kiszabadításánál gyönyörű volt a kilátás a fővárosra, megint megmutatták a tervezők, mire képesek. A Dooku vs Ani párbaj látványos volt, hála az ostornak :D . A királynő halála nem ért váratlanul, de azért sajnáltam, mert annak ellenére, hogy végsőkig kitartott a rabszolgatartó filozófiája mellet, mégis volt benne emberség. De a rész legjobb mozzanata Plo mester és a Farkasfalka mentőakciója volt. Plo Koon-t már láttuk eddig is vadászgépben, de szerintem most mutatta meg igazán, miért olyan híresek a pilótai készségei. A lövegtornyok enyhén EPIV hangulatúak voltak, a zygerriai hajók pedig nagyon eredetiek voltak (a triviában írták, hogy ezek az epVI-os császári sikló eredeti tervei alapján készültek). Jó volt újra látni Coburn admirálist is, akivel utoljára a Citadel Rescue-ban találkoztunk. Amikor bedőlt a rabszolgatartó "műhely" a szakadékba, az már-már katarzis közeli élmény volt számomra, egy kis EpIV nosztalgia érzéssel:D . A rabszolgahajcsár csávó egy igazi rohadék volt, örültem, mikor Rex belehajította azt a dárdát. Ahsoka ismét remekelt, a rabszolgák megmentésekor. Remélem lassan a Jedi Tanács is észre veszi, hogy már megérett a lovaggá ütésre.

Az animáció gyönyörű volt. Sidious hologramja pl már sokkal jobban hasonlít a filmes verzióhoz. A zygerriai zikkurat-szerű építmények, és az egész ottani táj szemet gyönyörködtetők voltak.

Mindent összevetve számomra ez volt a tökéletes epizód, mert amellett, hogy egy nagyon jó sztorit mesélt el, végig átjárta a Star Wars hangulat és tényleg át tudtam élni a sztorit. 10/10+

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Mint azt már a sorozat topikjában is említettem, számomra ez az epizód volt eddig a TCW csúcsa. Akció, intrika, légi ütközet és remek párbeszédek, egyszóval minden meg volt benne ami kellett.

A rabszolgák embertelen körülményeit minden finomkodás nélkül mutatták be, ráadásul az Obi-Wan ellen irányuló pszichológiai terror (másokat kínoznak meg az ő hibáiért) is a sorozat sötétebb oldalát mutatta meg. Dooku és a királynő ellentéte abszolút ésszerű volt: egy rabszolgatartó szemében szentségtörés lenne egy olyan erős potenciális rabszolgasereg kiirtása, mint a jedik (bár meg kell hagyni a királynő elég naivan gondolkodott a jedikről). Atai Molec árulása azért tetszett, mert ő eddig nem sok szerephez jutott, így most végre megtudtuk, milyen kis féreg valójában. Ahsoka kiszabadításánál gyönyörű volt a kilátás a fővárosra, megint megmutatták a tervezők, mire képesek. A Dooku vs Ani párbaj látványos volt, hála az ostornak :D . A királynő halála nem ért váratlanul, de azért sajnáltam, mert annak ellenére, hogy végsőkig kitartott a rabszolgatartó filozófiája mellet, mégis volt benne emberség. De a rész legjobb mozzanata Plo mester és a Farkasfalka mentőakciója volt. Plo Koon-t már láttuk eddig is vadászgépben, de szerintem most mutatta meg igazán, miért olyan híresek a pilótai készségei. A lövegtornyok enyhén EPIV hangulatúak voltak, a zygerriai hajók pedig nagyon eredetiek voltak (a triviában írták, hogy ezek az epVI-os császári sikló eredeti tervei alapján készültek). Jó volt újra látni Coburn admirálist is, akivel utoljára a Citadel Rescue-ban találkoztunk. Amikor bedőlt a rabszolgatartó "műhely" a szakadékba, az már-már katarzis közeli élmény volt számomra, egy kis EpIV nosztalgia érzéssel:D . A rabszolgahajcsár csávó egy igazi rohadék volt, örültem, mikor Rex belehajította azt a dárdát. Ahsoka ismét remekelt, a rabszolgák megmentésekor. Remélem lassan a Jedi Tanács is észre veszi, hogy már megérett a lovaggá ütésre.

Az animáció gyönyörű volt. Sidious hologramja pl már sokkal jobban hasonlít a filmes verzióhoz. A zygerriai zikkurat-szerű építmények, és az egész ottani táj szemet gyönyörködtetők voltak.

Mindent összevetve számomra ez volt a tökéletes epizód, mert amellett, hogy egy nagyon jó sztorit mesélt el, végig átjárta a Star Wars hangulat és tényleg át tudtam élni a sztorit. 10/10+

 

Szép írás lett Lok Durd, gratula :clap:

 

Majd én is írok valamit de előbb végignézem az egész trilógiát csúcsminőségben. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis mozgalmas rész volt. Mondjuk a rabszolgaságnak nem sok értelme volt, hisz ami melót végeztek azt egy tucat droid olcsóbban megoldotta volna őrök nélkül.

Tetszett, hogy Anakin minden rabszolgatartók elleni gyűlölete ellenére a feje után ment.

A brutalitással megint nem vacakoltak. Dooku fojtogatása már megszokott, de az jó volt, hogy Anakin ugyan úgy aprította a zygerriaiakat, mint a droidokat. A végén pedig mikor Obi csak ránézett Rexre, aki mind tektetória nélkül megtetta mit ő nem, az nem semmi volt. Vajon most mi lesz az "országgal"? Simán és nyiltan is Dooku, illetve a bábja ölébe hullik a hatalom? Hisz a királynőt a nép számára jedik ölték meg.

A végén a mentőakció elég jelképesre sikerült azzal, hogy a bolygónyi, de minimum városnyi rabszolgából alig egy tucat lett. :D

Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku folytogatása már megszokott, de az jó volt, hogy Anakin ugyan úgy aprította a zygerriaiakat, mint a droidokat.

A fojtogatást pontos jével írjuk :)

Vajon most mi lesz az "országgal"? Simán és nyiltan is Dooku, illetve a bábja ölébe hullik a hatalom? Hisz a királynőt a nép számára jedik ölték meg.

Igen, ez engem is érdekelne, hogy mi lesz a bolygó sorsa ezek után. Remélem legalább valami kis utalást kapunk majd erre vonatkozólag.

 

A végén a mentőakció elég jelképesre sikerült azzal, hogy a bolygónyi, de minimum városnyi rabszolgából alig egy tucat lett. :D

Ezt most be lehet tudni a készítők "lustaságának" is, de az is lehet, hogy direkt így akarták érzékeltetni a veszteség mértékét. Meg egyébként valószínűleg már adtak is el a togrutákból "magáncélokra, tehát nem biztos (sőt, valószínűtlen) hogy az egész lakosságot abba a "bányába" szállították volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis mozgalmas rész volt. Mondjuk a rabszolgaságnak nem sok értelme volt, hisz ami melót végeztek azt egy tucat droid olcsóbban megoldotta volna őrök nélkül.

Itt nem a munka értéke volt a lényeg, hanem, hogy megtörjék a foglyok akaratát. Az a twi'lke lány, aki az előző részben leugrott Miraj teraszáról szintén a Kadavon lett betörve. Nem csodálom, hogy inkább öngyilkos lett, minthogy visszaküldjék erre a helyre :(:angry:

 

A végén a mentőakció elég jelképesre sikerült azzal, hogy a bolygónyi, de minimum városnyi rabszolgából alig egy tucat lett. :D

Hát igen ez engem is zavart egy picit, ha droidokat tudnak százas nagyságrendben szerepeltetni, itt sem lett volna túl nehéz. Elég lett volna ezt az egy tucatot sokszorosítaniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fojtogatást pontos jével írjuk :)

És a nyelvtannáciskodást? ;)

 

Itt nem a munka értéke volt a lényeg, hanem, hogy megtörjék a foglyok akaratát.

Nem is pont az itt látottakra, hanem úgy egészében a történetszálra értettem. A viszonylag elmaradottabb Tatooine-on, korlátozott munkaerővel ellátott környezetben ,v agy hatalom fiogtatás miatt a gengsztereknél még érthető, de egy egész birodalamat, vagy országot erre alapozni, már idejétmúlt.

Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is pont az itt látottakra, hanem úgy egészében a történetszálra értettem. A viszonylag elmaradottabb Tatooine-on, korlátozott munkaerővel ellátott környezetben ,v agy hatalom fiogtatás miatt a gengsztereknél még érthető, de egy egész birodalamat, vagy országot erre alapozni, már idejétmúlt.

 

Igen, ám csakhogy épp felemelkedőben van Sidious birodalma. Az Első Halálcsillagot például elsősorban wookie rabszolgákkal építtette. Mellesleg a Galaxis nagy részét nem a Corruscant-hoz hasonló világok alkotják, pláne nem a Külső Gyűrűben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a nyelvtannáciskodást? ;)

Bocsi az okoskodást, de az ilyen hibák valahogy piszkálják a csőrömet, tényleg nyelvtannáci vagyok (egyébként szerintem ezt külön kell írni :D ).

De amúgy a kommentem többi részére is írhattál volna, elvégre az általad felvetett dolgokra reflektáltam. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit csalódott vagyok, mert ez a rész olyan semmilyen lett. :( A királynőt sajnáltam, mert a jól felépített karaktert kár volt ilyen könnyedén eldobni, de legalább a végén segített a Jediknek. ;)

 

A börtönigazgató megölése kapcsán csak nekem ugrott be a Gyűrűk ura? Ott a fő nazgult is egy nő győzte le és kb. ugyanilyen diadalittasan jelentette ki, hogy rá nem vonatkozik a szabály. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A börtönigazgató megölése kapcsán csak nekem ugrott be a Gyűrűk ura? Ott a fő nazgult is egy nő győzte le és kb. ugyanilyen diadalittasan jelentette ki, hogy rá nem vonatkozik a szabály. :D

Őöö.. Itt Rex ölte meg, ő pedig tudtommal nem nő. A másik részében viszont van hasonlóság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közepes rész volt, nagyon izgalmas pillanatokkal.

 

A királynőt nem sajnáltam, nem volt szimpatikus karakter. Ennél jobban már csak Arguss halálának örültem, nagyon nagy pondró volt az öreg.

Atai árulása számomra várható volt, szerintem Dooku bábjaként az ő kezébe kerül a hatalom.

Plo mester már megint, kb. ötödször is tankönyvbeillő mentőakciót vezetett, de azért mást is megnéznék. :)

Coburn, Wolffe, Sinker és Comet visszatérésének azért örültem.

A rész végi csata nagyon jó volt.

 

Összességében ez a trilógia tetszett legkevésbé eddig az évad történetszálai közül, de semmi komolyabb baj nem volt benne.

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Anakin legyilkolta a zyggeriai katonákat azért Ahsoka csak húzta a száját :D

Nem tudom mire fel, a geonosisiakat is ugyanúgy irtották, mert ellenállást tanúsítottak, itt sem volt másképp. Lehet, hogy Anakin egy kicsit módszeresebb volt a kelleténél, de ennyi. :)

 

Egyébként szerintem frankó rész volt, de körülbelül csak annyira, mint a trilógia többi része, nem lesz a sorozat legjobb epizódja, de kellően izgalmas sok visszatérő szereplővel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy újabb nagyszerű rész, méltó lezárása ennek a szálnak. Elsőre szimplán csak jó volt, de második nézésre mégjobban ütött. A téma kiteljesedése, az, hogy a Zygerria újbóli felemelkedése mögött is a sith áll, nagyon frappánsan lett bemutatva. Sidious és Tyrannus beszélgetése az elején mindent megmagyarázott. Egy újabb adalékot kaphattunk arra milyen lesz a birodalomban élni, hogy miként is képzeli el valójában Sidious a saját rendszerét. Rabszolgák milliói az egész galaxisban. Persze nem olyan nyíltan fognak szenvedni egyesek mint a Kiros népe, de a lényeg ugyanaz lesz.

 

Miraj terve túl nagyszabású volt, mert a Jediket lebecsülte. Nem vette észre, hogy mindenki azért volt ott ahol mert ők úgy akarták. Kiszabadulások is ehhez mérten pofon egyszerű, mert csak rajtuk múlott. Nagyobb kutyaszorítóba egyedül Obi-Wan került, akinek a Kirosiak érdekében türtőztetnie kellett magát, sőt még a megaláztatást is el kellett viselnie. No de vissza a királynő tróntermébe. A miniszterelnök árulása és Dooku szövege elárulta mire is megy ki a játék, és tulajdonképpen az egész Zygerriai bagázs is csak eszköz, bábok a sith nagy tervében. A királynő ezt az utolsó pillanatban felismerte és utolsó lehetével Anakinnak is elmondta. A srácot inkább a Kirosiak holléte érdekelte, de azért mi nézők igenis tudjuk mekkora súlya volt ezeknek a szavaknak. Apropó Dooku és Anakin...mindinkább úgy érzem, hogy Dooku próbálja eltenni az útból a fiút. Talán sejti, hogy jobb halva mint élve, de kettejük harcai nagyon jók. Szerintem remekül megágyaznak a sith-ek elején látható párbajnak. Anakinban egyre jobban nő a gyűlölet és a bosszúvágy a gróf iránt.

 

A Kadavo-i szál maga a pokol. A szenvedés ahogy a rabszolgákat dolgoztatják az elég szívbemarkoló és komoly téma. Anakin és Plo-Koon mentőakciója egyszerre volt látványos és durva. Anakin tényleg úgy irtotta a rabszolgatartókat, mintha csak droidokat kaszabolna. Egyszer Ahsoka még rosszalló pillantást is vetett rá. Az se volt semmi amit Obi és Rex az irányítóközpontban műveltek. Agruss pedig végletekig szemétláda volt így megérdemelten szenderült jobblétre. Ahsoka mentőakciójs is jól sikerült, kiegészítve a telep elleni támadással. Azok a lövegek kicsit a halálcsillag felszínén található tornyokra emlékeztetek mint ahogy a légicsata is.

 

Az epizód végén azért kaptunk egy újabb gyönyörű űrbéli képet csak hogy teljesen legyen a kollekció. :) Azt hiszem ez az évad a különleges szögekben mutatott űrjelenetekről is híres lesz. A Kirosiak közül alig maradtak páran pedig több ezer fogvatartottról volt szó. Vagy azok csak opciók voltak a vásárlóknak? :)

 

Ja és Frenkie biztos imádni fogja ezt a részt. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez engem is érdekelne, hogy mi lesz a bolygó sorsa ezek után. Remélem legalább valami kis utalást kapunk majd erre vonatkozólag.

Szerintem folyattjáka megkezdett "munkát". Sidious elmondta mi a cél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép írás lett Ody, gratula :clap:

Ideje lenne nekem is írnom valamit, de akárhányszor neki ülök, az a vége, hogy túl grandiózusnak találom az epizódot, ahhoz, hogy szegényes fogalmazási készségeimmel meggyalázzam :P

 

Az epizód végén azért kaptunk egy újabb gyönyörű űrbéli képet csak hogy teljesen legyen a kollekció. :) Azt hiszem ez az évad a különleges szögekben mutatott űrjelenetekről is híres lesz.

 

Az évad legjobbjai szavazásba be lehetne venni egy ilyen kategóriát? :D

 

A Kirosiak közül alig maradtak páran pedig több ezer fogvatartottról volt szó. Vagy azok csak opciók voltak a vásárlóknak? :)

Szerintem csak "lusták" voltak annyi togrutát odapakolni az animátorok.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép írás lett Ody, gratula :clap:

Ideje lenne nekem is írnom valamit, de akárhányszor neki ülök, az a vége, hogy túl grandiózusnak találom az epizódot, ahhoz, hogy szegényes fogalmazási készségeimmel meggyalázzam :P

Köszi. :) Írj róla nyugodtan, nem kellenek a kifogások. :D

 

 

Az évad legjobbjai szavazásba be lehetne venni egy ilyen kategóriát? :D

Az még odébb van, addig még kitaláljuk.

 

 

Szerintem csak "lusták" voltak annyi togrutát odapakolni az animátorok.

Nem hiszem. Szerintem ott csak annyian voltak. Annak a városnak al akossága amit a Kidnapped -ben elhurcoltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. :) Írj róla nyugodtan, nem kellenek a kifogások. :D

Nem kifogás, egyszerűen annyira tetszett az epizód, hogy nem találok rá szavakat :D

 

Nem hiszem. Szerintem ott csak annyian voltak. Annak a városnak al akossága amit a Kidnapped -ben elhurcoltak.

 

Na de egy akkora városban is csak tucatnyian lakjanak? Ne máááár :P

 

Így is elég fura volt, hogy a közel negyvenezer togruta rabszolgából csak ennyit láthattunk megszökni.

Pláne mivel a konferáns nem kevesebb, mint ötvenezerről beszélt :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami lehetetlen, ugyanis a Kidnapped végén megmondja Yularen, hogy a Kirost kiürítették.

Akkor pedig máshova is vihettek belőlük. Abbana látesítményben semmi esetre se férne ely negyvenezer rabszolga.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az epizód végén azért kaptunk egy újabb gyönyörű űrbéli képet csak hogy teljesen legyen a kollekció. :)

 

Megpróbáltam magamnak megcsinálni azt a képet háttérnek, sajna nem sikerült, szóval ha valaki találkozik vele vagy megtudná nekem csinálni annak hálásan megköszönném :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor pedig máshova is vihettek belőlük. Abbana látesítményben semmi esetre se férne ely negyvenezer rabszolga.

Ez a rabszolga-kérdés nekem is feltűnt, s mivel a munka, amit a telepen végeztek, valóban nem tűnt túl hatékonynak (ahogy már más is jelezte ezt), a végső rendeltetésük valszeg a helyiek személyes kiszolgálása lehetett. A processing szükséges hossza, mialatt egy ember teljesen megtörhető, elég különböző is lehet, így a könnyebb prédák hamar elhagyhatták e telepet. Ez lehet magyarázat arra, miért nem találtak ott több rabszolgát: azok már vagy végleges tulajdonosuknál voltak, vagy már vártak az árverésre.

 

Nagyon tetszett az epizód, este, ha több időm lesz, írok is róla kicsit bővebben. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis rész volt, epikus lezárása a sztorinak. Sidious és Tyranus tracspartija, Anakin morcos fejjel való gyilkolászása (és Dookuval szemben megint alulmaradása), minden nagyon egyben volt. Tetszett, hogy a királynőt ilyen gyorsan pofán vágtak, akárcsak a dagadt székes rohadékot. Mekkora jó volt, hogy Obi-Wan csak ránézett Rexre, az meg lazán kinyírta. :D Mellesleg megérdemelten, reméltem, hogy szörnyű halált hal mindkét rohadék.

A légi csata is jó volt, Z-95-ösök, Delta-7B, LAAT/i-k, zigi hajók, összejött minden. Bár azért itt bakiztak egy nagyot a készítők, mert a támadás elején a csathajókon még rajta volt a jellegzetes gömbágyú, aztán meg mindegyikről eltűnt. Erre azért igazán odafigyelhettek volna, mert a TCW-ben amúgy is ritkán (eddig egyszer) vannak fenn azok az ágyúk, így elég szembetűnőek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megpróbáltam magamnak megcsinálni azt a képet háttérnek, sajna nem sikerült, szóval ha valaki találkozik vele vagy megtudná nekem csinálni annak hálásan megköszönném :)

 

Ezek megfelelnek? :D

Nekem is az volt az első dolgom, hogy megcsináljam háttérnek :D

 

 

 

SZERK: ide képeket csak külső hivatkozásban lehet betenni. Vagy átküldheted neki PM -ben is. Köszi!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rabszolga-kérdés nekem is feltűnt, s mivel a munka, amit a telepen végeztek, valóban nem tűnt túl hatékonynak (ahogy már más is jelezte ezt), a végső rendeltetésük valszeg a helyiek személyes kiszolgálása lehetett. A processing szükséges hossza, mialatt egy ember teljesen megtörhető, elég különböző is lehet, így a könnyebb prédák hamar elhagyhatták e telepet. Ez lehet magyarázat arra, miért nem találtak ott több rabszolgát: azok már vagy végleges tulajdonosuknál voltak, vagy már vártak az árverésre.

 

Nagyon tetszett az epizód, este, ha több időm lesz, írok is róla kicsit bővebben. :)

Itt csak felkészítés folyt, a megtörés. Innen mehettek a gazdáikhoz.

 

Már alig várom az írásod (a többiekét is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.