Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

A C az egy belépő HD-Ready készülék. Tavaly még gyártottak X-et is de mára megszűnt a gyártása. A C után jön az U széria mely már Full HD-s panellal rendelkezik és a belépő szintet képviseli ebben a tartományban. Őt követi az S, majd a G, egy közép és egy felső-közép kategóriás panellal. Ahogy haladunk feljebb úgy javulnak a színhelyesség értékek avagy a képminőség annál jobb lesz. A csúcskategóriát a V-s szériák képviselik melyet még egy Z-s követ de az már tv-tuner nélkül. Szoktak még egy X jelzést is hozzátűzni eme jelölésekhez, ez azt jelenti, hogy jobb hangzása van a készüléknek amolyan virtual móddal látták el. Ami pedig 3D-s, az pedig T jelzést kap még. Amerikában meg gondolom Japánban vannak még ennél fejlettebb panelek is amit a Pana gyárt, de ha jól tudom azokat más gyártók használják fel a luxus igényekhez mérten. Bang &Olufsen cég asszem ilyen többek között.

 

Köszi szépen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Köszi, csak ez így nem túl jó, h most találtam ezt a hírt, akármelyik haveromnak meséltem nem is értették és nem is érdekelte őket. (csak nálam van meg ez a finom kocka vonal is :D )Teljesen elkeseredtem, na mondom beírom ide, itt legalább megértik és megértenek... Erre háááát csak sznobnak nem neveztek :D Pedig én úgy gondolom h HD képhez HD hang dukál.

 

Áthoztam ide, hogy ne a Saga BR témát terhelje.

Itthon sajna sokaknak a 4,5 gigás mkv maga a hűdenagyonhádé. Konkrétan valamelyik fórumon volt róla szó, hogy volt, akinek az eredeti Avatar BR képe kiakasztó volt, hogy már fáj a szeme tőle, hogy ez neki már túl éles és tiszta. Engem már az eredeti CD-im miatt is van, aki hülyének néz, hogy minek adok olyanra ki egyáltalán egy fillért is, ami amúgy is fent van a neten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Áthoztam ide, hogy ne a Saga BR témát terhelje.

Itthon sajna sokaknak a 4,5 gigás mkv maga a hűdenagyonhádé. Konkrétan valamelyik fórumon volt róla szó, hogy volt, akinek az eredeti Avatar BR képe kiakasztó volt, hogy már fáj a szeme tőle, hogy ez neki már túl éles és tiszta. Engem már az eredeti CD-im miatt is van, aki hülyének néz, hogy minek adok olyanra ki egyáltalán egy fillért is, ami amúgy is fent van a neten.

 

A hülyének nézéshez - aki nem érti annak a lényegét, hogy miért jó és miért fontos, hogy eredetiben is meglegyen, azt tényleg sajnálom.... fizetés/pénz/gazdasági helyzettől függetlenül, pedig nem vagyok épp anti torrent boy, de tudom értékelni (sőt nagyra értékelni) az eredeti cuccokat, és azokat is, akik megveszik!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, sokaknak a heti sorozat 720p változata, A HD....Az avatar BR képminősége, a szószerinti CSODA. Az a film 2szer utasított rá, h tátott szájjal csodáljam, először IMAX 3D-be utána itthon BR-en. És az SW-től is ilyen minőséget várok, ami ha 100%-ot kapott talán meg is felelhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy "technikai" kérdés... látom, hogy sokan így is úgy is használják... de most melyik a helyes?

 

- BD -> Blu-ray Disc (én ezt használom, hivatalos helyeken is láttam így használni... és szerintem is így logikus... cáfoljátok, ha tévedek!!!... szerk: a Blu-ray kiadványok dobozán is így van írva - Blu-ray Disc és a logóból is a BD vehető ki, ergo ez lesz a hivatalos!)

 

VAGY

 

- BR -> Blu-Ray

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Micsoda? :o A DVD lemez nagyobb kapacitású, mint 4,5 giga. :D

 

Az egy dolog :D De sokan a full-HD tévéket is csak maximum ezekkel etetik, ha csak nem az a szitu, hogy megveszik arra, hogy a kereskedelmi csatornákat nézzék rajtuk csupán. ("Anyjuk! Már százhat centisen nézhetjük a Valóvilágot meg a Barátokköztöt!" "Ez az apjuk, majd nézhet is a Margitka a harmadikró', hogy mink van!") Mellékesen annak az okait is végtelenségig lehet boncolni, hogy miért van az általános igényszint a béka levélzöld popója alatt, de az már gazdasági-kulturális kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy dolog :D De sokan a full-HD tévéket is csak maximum ezekkel etetik, ha csak nem az a szitu, hogy megveszik arra, hogy a kereskedelmi csatornákat nézzék rajtuk csupán. ("Anyjuk! Már százhat centisen nézhetjük a Valóvilágot meg a Barátokköztöt!" "Ez az apjuk, majd nézhet is a Margitka a harmadikró', hogy mink van!") Mellékesen annak az okait is végtelenségig lehet boncolni, hogy miért van az általános igényszint a béka levélzöld popója alatt, de az már gazdasági-kulturális kérdés.

Ez az igénytelenség netovábbja, de tovább lehet fokozni azzal amikor valaki egy cam-os filmet tol rá a Full HD tévéjére. Volt és van is ilyenre eset.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az igénytelenség netovábbja, de tovább lehet fokozni azzal amikor valaki egy cam-os filmet tol rá a Full HD tévéjére. Volt és van is ilyenre eset.

 

 

Aki leszedi a camost azzal Jack Bauerrel kéne dumálni. :D Nem igaz hogy nem tud várni 3-4 hónapot a jó minőségre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van különbség a DTS-HD és DTS-ES hangzás között normál erősítőn?

Ha normál erősítőn azt érted, hogy nem rendelkezik HD hangok dekodolásához szükséges programmal, akkor nem, mivel csak DTS core jelet fog kapni, illetve feldolgozni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha normál erősítőn azt érted, hogy nem rendelkezik HD hangok dekodolásához szükséges programmal, akkor nem, mivel csak DTS core jelet fog kapni, illetve feldolgozni.

Igen arra gondolok. Pl. az én erősítőm maximum DTS-ES hangot tud dekódolni (persze az ez alattiak mellett). Szóval akkor semmi különbséget nem tapasztalok egy DTS-HD és egy DTS-ES sáv között, ha az erősítő nem tudja dekódolni a HD jelet. Köszi. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen arra gondolok. Pl. az én erősítőm maximum DTS-ES hangot tud dekódolni (persze az ez alattiak mellett). Szóval akkor semmi különbséget nem tapasztalok egy DTS-HD és egy DTS-ES sáv között, ha az erősítő nem tudja dekódolni a HD jelet. Köszi. :)

Egy esetben hallhatsz különbséget, ha pl a DTS-ES hangsáv nem a maximális 1.5Mbps jeltovábbítást használja, hanem a 768kbps-os jelet. A DTS-HD core-ja 1.5Mbps.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak Te :D Habár ha már egy ilyen rendszer, akkor a tv helyett inkább egy projektor :)

Ha lesz lakásom, olyan mozit rakok bele, hogy oldie szívrohamot kap majd ha meglátja. :D A jelszavam ez lesz: "nem spóroltam semmin" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lesz lakásom, olyan mozit rakok bele, hogy oldie szívrohamot kap majd ha meglátja. :D A jelszavam ez lesz: "nem spóroltam semmin" :D

Jah... csak legyen meg a lakás is valahogy, mint járulékos tartozék :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebbe a szobába vetítő kéne. Szőnyegről nem is beszélve.

 

Múltkorában sasolgattam pár moziszobát amit nappalikban rendeztek be és néhányban hiába voltak prémium kategóriás készülékek, egész egyszerűen az elhelyezésük és a szoba sivársága borzalmas volt. A hangfalakat vagy közvetlenül a tv mellé rakták szorosan, vagy pedig ugyan annak rendje és módja szerint harminc foknyival tőle, de szó szerint rátolva a falakra a hátsó reflexcsöves hangsugárzókat. Arról nem is beszélve amikor bepréselik a szekrénysor mellé, vagy szó szerint a mélynyomóknál bele a szekrénybe, vagy éppen arra helyezve :roll: Az ilyennek nem értem minek prémium készülék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Véleményezésre volna szükségem.

Most készülök monitort venni, mert a régit már vagy 6 éve kaptam öcsémtől használtan, CRT 15 vagy max. 17", megért már egy cserére. Egy 23" full HD felbontású Dell volna, amire cserélném.

Csak hogy a múlt héten az egyik kolléga bogarat ültettem a fülembe, és egy másik nagyjából meg is erősítette, hogy akkor már vehetnék tévét is helyette. Kb. 20ezerrel lenne több, és ez még éppen hogy beleférne a keretbe. Ilyen méretben nincs túl nagy választék, vannak gyártók, akiknél nincs 22" tévé, vagy csak olyan, ami HD Ready. Találtam egy nagyon jónak tűnő 24" Sonyt, de ez még plusz 30, szóval felejtős. Végül maradt az LG és a Samsung egy-egy modellje. Na már most egyik nap szóba került a fórumon, hogy LG-t ne vegyünk, egyik kolléga meg pont az LG-t ajánlotta, a másik Samsungot. Utóbbi annyival lenne jobb, hogy van PIP funkció is rajta, amit tuti biztosan használnék. Ez a két modell (árban netről rendelve majdnem ugyanannyi volna mindkettő):

http://www.lg.com/hu/televizio-audio-video/tv/LG-led-lcd-tv-22LV5500.jsp

http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/televisions/led-tv/UE22D5000NWXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

 

A Samsung leírásához valahol láttam (az LG-nél ott van, de a Samsung leírása ilyen szempontból szegényesebb, vagy pedig nem képes rá, de kolléga mondta, hogy minden formátumot lejátszik), hogy vannak beépített kodekek, így usb-n csatlakoztatva mobil winchesterről vagy pendrive-ról lejátssza az 1080p felbontású mkv fájlokat. Nálam ez szempont most, mert a gépem már nem birkózik meg ezzel a felbontással, ki kéne a fél gépet cserélnem hozzá (bár talán csak processzor, hozzá hűtés, és memória kellene, az alaplap még elbírja). A videókártya még oké, ha jól néztük meg egyik nap, az nem olyan régi, mint a gép egyéb részei.

Ahogy elnéztem VGA bemenet van ezeken a tévéken, számítógéppel csatlakoztatható, de jelenleg nem találom a gépem alkatrészeihez való leírásokat, hogy megnézzem, milyen más egyéb csatlakozók vannak, ha kellene (usb-n kívül, azt biztosan tudom, hogy van fél tucat is a gépemen).

Az egyik bajom, hogy megér-e plusz 20ezret az, hogy többet tud, és egyáltalán bízhatom abban, hogy a tévé tökéletesen használható a géphez monitorként, mivel az lenne az elsődleges funkciója, a többi már kiegészítés, bár egyik sem elhanyagolható. Másrészt, ehhez a készülékhez már mehet egy asztali BD lejátszó majd egyszer (ami a gépembe még mindig nem fentiek miatt) vagy más eszköz. A jelenlegi crt tévémhez tök fölösleges bármit is venni (meg az se biztos, hogy fel van szerelve a kellő csatlakozással).

Szóval ez a dilemma, ha van bármi vélemény, észrevétel, szaktudás (mert én pl. csak azt tudom, amit látok a neten, az se tuti, hogy jól értelmezem, aztán hülyeséget nem szeretnék elkövetni), az mind jöhetne :) Vagytok páran, akik ehhez sokkal jobban értetek. Vagy jobban tudjátok, hol kell megkérdezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Monitornak ez szerintem túl nagy luxus, tv-nek meg csapnivaló, legfőképp a mérete és a kényelmetlen használata miatt. Ha 1080p-s jelet akarsz kiküldeni akkor a HDMI kimenet a leglényegesebb a videokaridon. Esetleg ha DVI-van rajta, akkor egy átalakító közbeiktatásával is meg lehet oldani. De a HDMI kell! Ha neked kényelmes filmeket íróasztal fölött sasolni akkor lelked rajta. Máskülönben egy kisebb monitor meg egy normális méretű megjelenítő dukálna oda. De tv-nek kerülném az LCD-t. Pocsék megjelenítés mellett iszonyú drága. Szerintem vegyél egy kisebb monitort ( annak jó az LCD), aztán gyűjts össze annyi pénzt, hogy egy normális HD Ready plazmát vehess. Olyan nagy szobába meg kell amúgy is a méret.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.