Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Én a Samsungot venném meg. Sajna nem bízom az LG-ben. és a Samsungban sosem csalódtam(most is olyan monitorom van). Azt én sem látom sehol, hogy lejátsza-e az mkv-t(tényleg ez az egyik legfontosabb), de van benne a ConnectShare™ Movie funkció amiről azt írják hogy lejátsza a filmeket ,zenéket képeket usb-n keresztül. de ha esetleg nem játszaná le az sem gond mert akkor a pc, vagy a később megvásárlandó br-lejátszó tudni fogja. A lényeges digitális tunerek benne vannak(nem kell majd set top box a digitális tv-adáshoz). Azt nem tudom van-e hdmi csati a videókártyádon. Ha nincs az sem gáz mert amig nincs meg a br-lejátszó(azt már össze tudod kötni hdmi segítségével a tv-vel), addig dvi-al összekötheted a pc-vel.

Tulajdonképpen a br-lejátszóig van egy kis szívás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Monitornak ez szerintem túl nagy luxus, tv-nek meg csapnivaló, legfőképp a mérete és a kényelmetlen használata miatt. Ha 1080p-s jelet akarsz kiküldeni akkor a HDMI kimenet a leglényegesebb a videokaridon. Esetleg ha DVI-van rajta, akkor egy átalakító közbeiktatásával is meg lehet oldani. De a HDMI kell! Ha neked kényelmes filmeket íróasztal fölött sasolni akkor lelked rajta. Máskülönben egy kisebb monitor meg egy normális méretű megjelenítő dukálna oda. De tv-nek kerülném az LCD-t. Pocsék megjelenítés mellett iszonyú drága. Szerintem vegyél egy kisebb monitort ( annak jó az LCD), aztán gyűjts össze annyi pénzt, hogy egy normális HD Ready plazmát vehess. Olyan nagy szobába meg kell amúgy is a méret.

Oké, a videó kártyának utánanézek rendesen, majd elkapom öcsémet, ő szerelte be. A LED LCD-k már lényegesebb jobbak a sima LCD-nél, persze nem plazma, de akkor is jobb a megjelenítésük már. Az a helyzet, hogy kb. 4-5 éve nézek mindent monitorról íróasztal mögött, a tévém valójában csak dísznek, meg a sport műsorok miatt van, most akár kiiktathatnám (nálam elég messziről kell tévézni, és én azt nem túlzottan szeretem szobában, és elvileg még nagyon sokáig nem lesz annyi keretem, hogy vehessek egy tisztességes méretű plazmát is, ellenben monitornak mindenképpen kell már valami, a differencia a két megjelenítő között pedig nem túl nagy, sokáig ki lenne használva). Pont azért vennék ekkora monitort, mert ezt használom mindenre, nekem kényelmes így a filmezés is. Láttam a főnök irodájában a 23" monitort íróasztalon egyik nap, egyszerűen baromi jó volt méretben. Amúgy jogos, amit írsz, pont ezért hezitálok ennyire.

 

Én a Samsungot venném meg. Sajna nem bízom az LG-ben. és a Samsungban sosem csalódtam(most is olyan monitorom van). Azt én sem látom sehol, hogy lejátsza-e az mkv-t(tényleg ez az egyik legfontosabb), de van benne a ConnectShare™ Movie funkció amiről azt írják hogy lejátsza a filmeket ,zenéket képeket usb-n keresztül. de ha esetleg nem játszaná le az sem gond mert akkor a pc, vagy a később megvásárlandó br-lejátszó tudni fogja. A lényeges digitális tunerek benne vannak(nem kell majd set top box a digitális tv-adáshoz). Azt nem tudom van-e hdmi csati a videókártyádon. Ha nincs az sem gáz mert amig nincs meg a br-lejátszó(azt már össze tudod kötni hdmi segítségével a tv-vel), addig dvi-al összekötheted a pc-vel.

Tulajdonképpen a br-lejátszóig van egy kis szívás.

A leírásokban írják a ConnectShare-t, és az árukeresőben megtaláltam a leírást, ahol ott vannak a lejátszható formátumok, és ott van az mkv is (attól függetlenül, ha ezt választom majd, előtte mindenképpen megkérdezem az üzletet biztos, ami biztos alapon). Az a baj, hogy lejátszót sem most vennék, azért lényeges, hogy le tud-e játszani mkv-t is usb-n keresztül. Ha nem, marad a monitor szimplán. Sajnos a gépem gyenge, az nem alkalmas 1080p mkv fájlok lejátszására, de még akkor kigondolom, hogy kb. mennyiből jönne ki inkább a gépet fejleszteni, és csak szimpla monitort venni hozzá. Digitális adás fogására is alkalmas, ez is pozitívum. Mint írtam fentebb, a videó kártyának majd utána nézek pontosabban. A csatlakozások azok, amiknek még jobban utána kell olvasnom, de egyik nap akkor majd jobban rábukok a témára.

 

Köszi az eddigieket, még agyalok rajta, és persze, ha bárkinek eszébe jut még valami, akkor szívesen veszek minden észrevételt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nézd meg, hogy mennyit kéne költened a gépedre, hogy vigye az mkv fileokat, illetve gondolkodj el egy olcsó médialejátszón. Most, a legolcsóbb tizenegynéhány ezer forintba kerül. De persze tervbe vehetsz egy olyan Blu-ray lejátszót ami viszi ezeket a fileokat is, de míg általában a médialejátszókhoz éveken át biztosítanak frissítéseket, addig ez a Blu-ray lejátszókra nem mindig igaz. Szerintem újítsd fel a számítógépedet és átmenetileg vegyél inkább egy olcsóbb monitort. Felesleges drága LCD-be ( LED) invesztálni, mert az ár/érték arányuk köszönő viszonyba sincs egy plazmatévével. Én se kapkodom el a dolgot, főleg amíg él a kilátástalan helyzetem, de fejben már megvannak azok a paraméterek melyeket megcéloztam és azoktól nem tágítok. Mindennek megvan a céleszköze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én első lépésként a videokártyát ellenőrizném, ugyanis már 8e Ft-ért lehet olyat kapni, ami viszi a legnagyobb méretű fullHD-s anyagokat is, és emellett lehet régebbi az alaplap, meg a processzor. Egy 'Media Player Classic Home Cinema' vagy egy 'Total Media Theatre' lejátszóprogi (talán már a VLC player is) ki tudja használni a videokártya processzorát, így az alaplapi prociról lekerül a teher.

Csak egy példa: van rajta HDMI, DVI és passzív hűtésű, gyakorlatilag hangtalan.

A PC többi részéről azért írj egy-két dolgot még (alaplap, proci típusa).

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

H*lye fejjel nem raktam be a lehetséges monitort tegnap

http://www.dell.com/hu/p/dell-u2311h/pd

Ennek viszont nincs HDMI csatlakozási lehetősége, de ha csak szgéppel használom, akkor az nem biztos, hogy lényeges, vagy igen? :hmm: Fenébe, tényleg rá kell buknom ezekre a kábeles mizériákra.

Oldie, említetted a médialejátszót, majd pár mondatot írnál róla? Mire használható és a többi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha egy HDMI csatit látnék azon a monitoron, legalábbis a bal oldali az nagyon hasonlít rá. De ha nincs az se gond, mivel egy DVI-HDMI átalakítóval ez a probléma kiküszöbölhető.

Ezt a médialejátszót a kedvező ára miatt ajánlom, de ha az oldalon szétnézel a Tesztek között is találhatsz pár nagyobb tudású készülékről alapos leírást. A médialejátszó előnye, hogy így nem kell a gépedet tuningolni, mert a lejátszó chipje fog mindent átvenni tőle. Egy USB kábellel összekötöd őket és a számítógéped ezzel hálózati eszköz lesz a lejátszó számára és annak menőjéből bármilyen fileformátumot elérhetsz. A lejátszót ezek után összekötöd a monitorral HDMI-DVI átalakító közbeiktatásával ( ha ilyenre lesz szükséged), illetve az RCA audio csatlakozókat ( piros-fehér) vagy pedig az optikai Toslink csatlakozót pedig az erősítőddel. Mondjuk ha az íróasztalnál "mozizol" akkor szerintem a sztereo jel is elég, fogod az elülső két front hangsugárzóidat és a monitor két oldalára rakod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előkerestem a dobozokat, aztán azokról meg tudtam nézni az alaplapot, és a többi, ami már nem megy fejből.

Alaplap: ASRock 775VM800

Proc. Intel 2,8 GHz, HT

Kb. 770 M memória (azt hiszem, az alaplap probléma itt mutatkozna meg, mivel talán már nem lehet belevaló memóriát venni, de ebben nem vagyok biztos)

Videó kártya: Radeon 9550 AGP (0*4153) (DVI csatlakozás van rajta, ezt megnéztem a neten).

Jelenleg ezekkel az eszközökkel a 720p mkv-kat le tudom játszani.

Kicsit talán eldőlni látszik, a tévé vagy monitor probléma, ugyanis húgom tévéje elromlott, és a javítástól függően megvenné tőlem, az egyébként az övénél nagyságrenddel jobb, tévémet. De ez még nem biztos, még meg kellene nézetni a szerelővel, meg nekem is eldöntenem végre, mi lenne a legjobb.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a gépet bezony már fel kéne újítani.

Ha a tv-t sikerül eladnod a húgodnak, akkor nem kérdéses, hogy egy termetes tv jószággal jársz jobban, hozzá valami olcsóbb médialejátszóval ami még a hajszárítót is viszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés, hogy a alaplapcsere nélkül mennyit lehet rajta fejleszteni. Mert ha még azt is kell, akkor többe kerülne az egész, mint a megjelenítő, és együtt már nem igazán megy. Legalább is most, max. ha nem szúrnak ki a melóhelyen velünk, akkor év végén. Ez a crt sem ér sokat, szóval még ha hozzá is teszem ahhoz, ami van, akkor sem igazán jön ki egy nagyobb tévé, csak a 22".

Arról nem is beszélve, hogy megint megkérdőjeleztem magamban, hogy mennyire lenne kényelmes egy tévét monitorként használni.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alaplapcsere az biztos kell, mert látva a videokártyád AGP csatiját........szóval nem egy mai darab, nem is beszélve arról, hogy nem is gyártanak már olyat. Szóval arra készülj fel, hogy alaplap, processzor, memória, videokártya csere tuti kelleni fog. Ez úgy minimum egy százas. Alsó határon nagyon de nagyon. A tv kb ugyanennyi, legalábbis egy HD Readys 42 collos panasonic. Médialejátszó vagy Blu-ray harminc körül. És ez csupán a video front. Az audio az más tészta de talán van még pár év az erősítődben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Oldie írja. Ebbe a gépbe már nem érdemes semmit venni. Már minden más. Alaplapot tudsz venni 25000-ért azok már elég jók, persze olyat ami tudja fogadni az Intel Corei processzorok második generációját(Sandy Bridge kódneve van), természetesen az alaplap DDR3 memóriákat tudja kezelni.

Ha érdekel összeszedem neked alkatrészenként és így meg tudod nézni mennyi. A ram az nem sok, sőt nagyon olcsó, minimum 4 GB kell. Kb 20000 ft-ért lehet olyan kártyát venni ami simán bírja az 1080p-t hardveresen(drágább neked nem kell mert nem játszol). A legdrágább a processzor de megéri, mert hosszútávon jó géped lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, nagy különbség van az i5 és az i7-es procik között? Nálam is érik, vagyis érne egy "belsőszervi" csere, de amint nézzem a mostani időkben nem nagyon mennek le az árak. Kb a két évvel ezelőtti Core 2 Duo procim majdnem ugyanannyiba kerül mint akkor :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, nagy különbség van az i5 és az i7-es procik között? Nálam is érik, vagyis érne egy "belsőszervi" csere, de amint nézzem a mostani időkben nem nagyon mennek le az árak. Kb a két évvel ezelőtti Core 2 Duo procim majdnem ugyanannyiba kerül mint akkor :S

 

 

Neked még nem kell "rettegni". A 2 éves géped simán viszi még a játékokat. A Battlefield 3 lesz a választóvonal. de szerintem azt is simán fogja vinni. Ha az én 4 éves gépem még visz mindent akkor nálad sem lesz gond.

Na de a kérdés. Annyival drágább az i7 hogy nem éri meg ,és annyival nem is gyorsabb. A legjobb ár/érték arányú proci az i5. Amd-vel nem foglalkozom az intelek sokkal gyorsabbak. Viszint csak a Sandy Bridge-t érdemes megvenni és a foglalattal is vigyázni kell(alaplapcsere is kell nálad) azt hiszem az 1155-öst kell venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de a kérdés. Annyival drágább az i7 hogy nem éri meg ,és annyival nem is gyorsabb. A legjobb ár/érték arányú proci az i5. Amd-vel nem foglalkozom az intelek sokkal gyorsabbak. Viszint csak a Sandy Bridge-t érdemes megvenni és a foglalattal is vigyázni kell(alaplapcsere is kell nálad) azt hiszem az 1155-öst kell venni.

jaja, én is így gondoltam. Maradok úgyis a Gigabyte alaplapnál. Én még úgy egy évet adok a konfigomnak aztán csere.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenleg csak egy valamit tudok kicserélni, és az inkább a monitor, mint a gép. Már 6 éve sasolom ezt a 15" crt-t, és nagyon kellene másik. A komolyabb filmlejátszás még várhat, a 720p mkv-t még elviszi ez a gép is egyelőre, csak már szeretném látni is azt a minőséget, amit kép terén nyújtani tud :para:

A többi meg jöhet utána.

Frenkie, köszi, hogy felajánlottad, megnézed az alkatrészeket, ha már meg is tudom venni, akkor mindenképpen kérek segítséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde. Szerintem vegyél egy full HD TV-t meg egy BD lejátszót. Az se drágább mint buherálni a gépet. Ráadásul sokkal egyszerűbb, ráadásul az élmény is összehasonlíthatatlanul nagyobb.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes fontolóra venni egy ilyet is

 

Asus Blu-ray HD médialejátszó

 

Főleg ha olcsóbb lesz mint a konkurens Dune Max vagy a Popcorn C200.

 

 

Csak egy kérdés. 25 rongyért veszek egy Panasonic br-lejátszót(ami ennek a töredéke) ami minden formátumot visz. Akkor minek ez az Asus? Csoli írta hogy neki minden mkv-t vitt, és ugye ha Panasonic plazmánk van akkor mkv-n kivűl mást nem is nézünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy kérdés. 25 rongyért veszek egy Panasonic br-lejátszót(ami ennek a töredéke) ami minden formátumot visz. Akkor minek ez az Asus? Csoli írta hogy neki minden mkv-t vitt, és ugye ha Panasonic plazmánk van akkor mkv-n kivűl mást nem is nézünk.

Nem biztos, hogy mindenki mkv-t nézz csak és ugye azok közül is van pár melyben igen érdekes kódolást végeznek a fileokkal. Egy médialejátszó mindet ismeri, patchelhető, míg egy asztali standard Blu-ray lejátszó képességei behatároltak és nem is igen van hozzájuk frissítés. Amúgy meg formailag már semmi különbség a két eszköz között, eltérés a belső kialakításban van.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az AMD-t én nem írnám le. Az igaz, hogy az Intel támogatottsága nagyobb, de erő tekintetében már nincs Intel előny. Ráadásul az a helyzet áll most fenn a PC-piacon, hogy a hardverek durván megelőzték a szoftverek fejlődését. Egy mai erős gépet egy átlag felhasználó meg sem tud izzasztani.

Szerintem, ha elsősorban nem játékra használunk egy PC-t, akkor fölösleges ilyen izmos konfigokat összerakni.

 

Én 45-50e Ft-ból filmnézésre, netezésre, kis játékra lazán összedobok egy AMD-s konfigot, egy Intel-est meg picivel drágábban. Egy ilyennel a legdurvább 1080-as mkv-t is könnyedén lehet nézni, úgy hogy a processzor 5-10%-on pihen. És ha valakinek a villanyszámla is számít, akkor ez sem utolsó szempont.

Sőt, mondok merészebbet! Lehet még kapni AGP-s ATI 3450-es videokártyát, ami átveszi a procitól a terhelést, és viszi a HD-s anyagokat. Bár ez tényleg csak pénztárcakímélő megoldás, és hosszú távon csak tűzoltásra jó. De ugye mindenki azzal főz amije van.

 

Egy másik irány az lehetne, ha valóban egy médialejátszóban és egy TV-ben gondolkozna Karrde.

Ebben a verzióban én elgondolkodnék valami olcsó monitoron (akár valami használt, de garanciás) a PC-hez, és kicsit gyűjtenék a tv+médialejátszó kombóra. Bluray-olvasó nélküli médialejátszók már olcsón kaphatók (10-20e Ft között), de így a winchesterről csak az mkv-kat lehet nézni. A BR-olvasós médialejátszók meg még elég drágák, viszont azok meg mindent visznek.

 

Ha mindenképpen csak monitor jöhet szóba, akkor elgondolkodnék egy olyan párosításról, hogy led monitor (40e Ft környékén) + médialejátszó digitális tv-tunerrel (15-20e Ft). Így a PC-hez egyelőre nem kellene hozzányúlni és lehetne nézni a fullHD-s mkv-anyagokat, valamint a lejátszóban lévő tuner gondoskodna a tévézésről is.

 

Frenkie!

25e Ft-ért olyan Pana BR-lejátszót kapsz, ami USB-ről tud lejátszani mkv-t? Azt kötve hiszem.

Max 100e Ft-ért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az ötleteket, agyalok rajtuk :)

Nekem is eszembe jutott már a tv tuner kártya, tv műsor megoldásra, mindössze annyi a bajom, hogy az évi F1 futamok és műkori nézésen kívül semmi más tévé műsort nem nézek, így nem biztos, hogy külön kellene egy ilyen kütyü.

Gépből sem kellene erős, mivel nem játszom rajta (nem is fogok), kicsit el is szédültem attól, amit írtak a többiek gépcsere árakról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az ötleteket, agyalok rajtuk :)

Nekem is eszembe jutott már a tv tuner kártya, tv műsor megoldásra, mindössze annyi a bajom, hogy az évi F1 futamok és műkori nézésen kívül semmi más tévé műsort nem nézek, így nem biztos, hogy külön kellene egy ilyen kütyü.

Gépből sem kellene erős, mivel nem játszom rajta (nem is fogok), kicsit el is szédültem attól, amit írtak a többiek gépcsere árakról.

Mi ez a hirtelen HD őrület? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az AMD-t én nem írnám le. Az igaz, hogy az Intel támogatottsága nagyobb, de erő tekintetében már nincs Intel előny. Ráadásul az a helyzet áll most fenn a PC-piacon, hogy a hardverek durván megelőzték a szoftverek fejlődését. Egy mai erős gépet egy átlag felhasználó meg sem tud izzasztani.

Szerintem, ha elsősorban nem játékra használunk egy PC-t, akkor fölösleges ilyen izmos konfigokat összerakni.

 

Én 45-50e Ft-ból filmnézésre, netezésre, kis játékra lazán összedobok egy AMD-s konfigot, egy Intel-est meg picivel drágábban. Egy ilyennel a legdurvább 1080-as mkv-t is könnyedén lehet nézni, úgy hogy a processzor 5-10%-on pihen. És ha valakinek a villanyszámla is számít, akkor ez sem utolsó szempont.

Sőt, mondok merészebbet! Lehet még kapni AGP-s ATI 3450-es videokártyát, ami átveszi a procitól a terhelést, és viszi a HD-s anyagokat. Bár ez tényleg csak pénztárcakímélő megoldás, és hosszú távon csak tűzoltásra jó. De ugye mindenki azzal főz amije van.

 

Egy másik irány az lehetne, ha valóban egy médialejátszóban és egy TV-ben gondolkozna Karrde.

Ebben a verzióban én elgondolkodnék valami olcsó monitoron (akár valami használt, de garanciás) a PC-hez, és kicsit gyűjtenék a tv+médialejátszó kombóra. Bluray-olvasó nélküli médialejátszók már olcsón kaphatók (10-20e Ft között), de így a winchesterről csak az mkv-kat lehet nézni. A BR-olvasós médialejátszók meg még elég drágák, viszont azok meg mindent visznek.

 

Ha mindenképpen csak monitor jöhet szóba, akkor elgondolkodnék egy olyan párosításról, hogy led monitor (40e Ft környékén) + médialejátszó digitális tv-tunerrel (15-20e Ft). Így a PC-hez egyelőre nem kellene hozzányúlni és lehetne nézni a fullHD-s mkv-anyagokat, valamint a lejátszóban lévő tuner gondoskodna a tévézésről is.

 

Frenkie!

25e Ft-ért olyan Pana BR-lejátszót kapsz, ami USB-ről tud lejátszani mkv-t? Azt kötve hiszem.

Max 100e Ft-ért.

 

Nem írom én le, de mivel civilben ezzel foglalkozom(gépeket rakok össze) az Intel corei processzorai simán verik az amd--ket. Az Amd egyszerűen csak fut az Intel után. Nem rossz procik, Karrdenak tökéletes, de Oldie-nak aki játszik csak Intel.

A 2000-es évek elején viszont az amd volt a csúcson a Barton-magos Athlon xp-vel. 2006 óta viszont nem bírnak magukhoz térni a Core 2 Duo alkotta sokktól. Próbálják a magokat növelni de nem sok eredménnyel.

Ez a lejátszó az. a Media Marktban volt 25 rongyért akcióban, de máshol is láttam ennyiért.

csoli1138 fórumtársunkat kérdezd meg ha nekem nem hiszel(neki ilyen van otthon) hogy minden mkv-t lejátszott. Sőt bármit berakott lejátszotta usb-n keresztül.

Oldie: Dehogynem az mkv a lényeg. Full hd tv-vel nehogymár rippeket nézzünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Dehogynem az mkv a lényeg. Full hd tv-vel nehogymár rippeket nézzünk.

Az mkv egy konténer, Különböző kódolású anyagok kerülhetnek bele. És azokat nem biztos, hogy egy alapvetően más célra készült készülék vinni is fogja. A tv-kben is van médialejátszó, hát olyan is. :S
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi ez a hirtelen HD őrület? :)

Mindössze új monitor kell a gépemhez, de mivel évekre veszem, úgy gondoltam, hogy akkor már tudjon is valamit, mivel én a filmeket is ezen nézem, nem a tévémen. Ráadásnak mindent letöltve nézek meg. Mivel már nagyon sok film, sorozat, stb. elérhető HD felbontásban mkv fájlban tömörítve, ki is lenne használva a felbontás. Én is szeretem a szép képet, és ennyi most beleférne árban (még ha a gépcsere, vagy bármi más egyelőre nem). Pl. az Avatar trailere öcsém laptopján gyönyörűen nézett ki, vagy A katedrális 720p verzióban, ezeket nála láttam.

Szóval nem egy kategóriát ugornék át hirtelen, de nem is muszáj kis léptékben haladni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az mkv egy konténer, Különböző kódolású anyagok kerülhetnek bele. És azokat nem biztos, hogy egy alapvetően más célra készült készülék vinni is fogja. A tv-kben is van médialejátszó, hát olyan is. :S

 

Tudom mi az mkv. Akkor ez a lejátszó egy csoda. :D . Csoli szerint eddig neki mindent lejátszott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az mkv egy konténer, Különböző kódolású anyagok kerülhetnek bele. És azokat nem biztos, hogy egy alapvetően más célra készült készülék vinni is fogja. A tv-kben is van médialejátszó, hát olyan is. :S

 

A "szabvány" az x264 kodek, a Dolby Digital, meg a DTS. Nincs olyan sok különbség a HD-s release-ek között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "szabvány" az x264 kodek, a Dolby Digital, meg a DTS. Nincs olyan sok különbség a HD-s release-ek között.

Ahhoz ép elegendő, hogy egy tv médialejátszója pl zavarba jöjjön. De elég ránézned egy közép vagy felső kategóriás médialejátszó fileformátum támogatottságára, hogy mire is képes valójában. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.