Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Majd óvatosan invesztálunk a BD formátumba. De én akkor se vagyok hajlandó kis sz*r monitoron nézni remek felbontású filmeket. A DVD beruházásomat se bántam meg mert rengeteg szép élménnyel lettem gazdagabb általa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy majd szerverekről hívunk le egyszer filmeket, de én szeretem a dobozában látni a korongokat :) Én már csak ilyen maradi vagyok :D Bár abból meg elég a dvd is :P És a VHS-kel sincs bajom, akkor ez volt, jó sokáig, ma sem kidobandó kategória szerintem még. Főleg, ha megkérdezzük a témáról anyámat :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

én szeretem a dobozában látni a korongokat :D
Én is jobban szeretem úgy :D Ezért költök rá egy kis plusz zsét és díszdobozban veszem meg a kiadványokat. Egy Bosszú trilógia vagy egy Tim Burton zenedoboz jól mutat a polcon :P

 

Éppen ezért szerettem régen a PC-s játlékokat is. Akkor még egy nagy dobozban adták, nem egy gagyi Amaray tokban :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Flash memórián fogják árulni a filmeket, végleg el fog veszni a birtoklás élménye. Nem lesz csili-vili nagy doboz, csak egy pár centis műanyag tasak. A gyermekeink már nem fognak semmilyen filmet vásárolni, erről szól a digitális világ, minden virtuális, maga a birtoklás pedig anyagiasult és maradi dolog bionyos nézőpontból. Nem feltétlenül fog kiveszni a világból, de 20 év múlva máshogy fog hozzáállni a társadalom. Azt is erősen kétlenóm, hogy lesz e egyáltalán mai értelembe vett fogyasztói társadalom.

 

Egy filmet a legolcsóbban serveren lehet forgalmazni, és ez igaz a stream-en lévő játékokra is. A gyártási költségek talán az egekbe fognak szökni és a mai árúbőség drasztikusan vissza fog esni. Ezt nem én mondom, sajnos ez a valóság.

 

A fizetőképes kereslet a béka segge alatt van és ez a tendencia csak növekedni fog. Ma már minden épeszű ember tudja, hogy mi itt közép- kelet Európában soha nem fogunk nyugati színvonalon élni. :D

 

Amúgy a vicc az, hogy a világ Warez forgalmának nagyobb részét a nyugati országok bonyolítják, pedig ők megtehetnék, hogy mindent eredetiben megvesznek. Persze ez össze függ azzal is, hogy jobb a net kiépítettsége és szélesebb a felhasználói köre...de akkor is érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Flash memórián fogják árulni a filmeket, végleg el fog veszni a birtoklás élménye. Nem lesz csili-vili nagy doboz, csak egy pár centis műanyag tasak. A gyermekeink már nem fognak semmilyen filmet vásárolni, erről szól a digitális világ, minden virtuális, maga a birtoklás pedig anyagiasult és maradi dolog bionyos nézőpontból. Nem feltétlenül fog kiveszni a világból, de 20 év múlva máshogy fog hozzáállni a társadalom. Azt is erősen kétlenóm, hogy lesz e egyáltalán mai értelembe vett fogyasztói társadalom.

 

Egy filmet a legolcsóbban serveren lehet forgalmazni, és ez igaz a stream-en lévő játékokra is. A gyártási költségek talán az egekbe fognak szökni és a mai árúbőség drasztikusan vissza fog esni. Ezt nem én mondom, sajnos ez a valóság.

 

A fizetőképes kereslet a béka segge alatt van és ez a tendencia csak növekedni fog. Ma már minden épeszű ember tudja, hogy mi itt közép- kelet Európában soha nem fogunk nyugati színvonalon élni. :D

 

Amúgy a vicc az, hogy a világ Warez forgalmának nagyobb részét a nyugati országok bonyolítják, pedig ők megtehetnék, hogy mindent eredetiben megvesznek. Persze ez össze függ azzal is, hogy jobb a net kiépítettsége és szélesebb a felhasználói köre...de akkor is érdekes.

 

 

Igen ezt én is olvastam.Ők simán meg tudnak venni mindent az átlagfizetésből(tényleg semmi egy új dvd ára), mégsem teszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos az 59 FT-os Tesco turkáló miatt haldoklik a DVD piac :D

Ezért viszik le egyes kiadók a DVD-k árát, vagy gagyi kiadásban jelennek meg vagy sehogy.

Azok miatt tuti nem haldoklik semmi, mivel azok a sz*rt sz*rért jeligére létrehozott DVD-k, és jó, ha 10-ből 1 ember megveszi őket. Amúgy sem nagy filmek (Zs kategóriás vacakok), amik direkt erre az árkategóriára lettek gyártva. Másrészt, nem haldoklik a DVD piac, éppen ellenkezőleg, virágkorát éli.

Az nem tudom, miért fáj neked, hogy egyes kiadók leviszik az árat. Ha te drágán akarod megvenni, akkor hiba van a készülékedben :P Olyan meg már rég nem (vagy csak olyan ritkán és olyan filmmel, amit meg sem jegyeztem) fordult elő, hogy egy úk film, ami futott a mozikban (sőt, olyan is, ami nem) nem jelent meg. A nullsoftos DVD is csak ritkán csúszik be, de akkor meg a régiónk miatt, és nem azért, mert valaki 59 Ft-os DVD-t mert venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az úgynevezett fapados DVD-k kerülnek forgalomba ebben a régióban, már ami a pénztárcánk milyenségét illeti. Valóban nem hoznak be csak kis számú fém konténeres vagy limitált gyüjtői kiadványokat mert minek. Senki nem veszi meg vagy csak pár sznob illetve rajongó. Nekem semmi bajom a fapados DVD-vel. Sok ember a második korongon lévő extrákra abszolút nem tart igényt. Apámnak van egy rakat DVD-je de az extra korongokat soha az életben nem fogja megnézni mert nem érdekli. Sokan vannak ezzel így.

 

Csak gondoljunk bele, kit érdekel a dupla korongos Szállító, vagy a Halálos iramban. Szerintem az ilyen akció filmek extra korongjára viszonylag kevés ember kíváncsi....köztük én sem. Ott tartok, hogy a Terminátor 4 gyalázatos minősége miatt már annak sem fog érdekelni az extra korongja, pedig nagyok voltak a reményeim. Az útolsó film aminek érdekelt az extra korongja az a Hellboy 2. Ezzel kifújt az extra korong utáni vágyam.

 

Az meg, hogy sok régi klasszikust nem hoznak be....hát erre nem nagyon lehet mit mondani. Én megvenném a Krullt, Űrvadászt, Útolsó csillagharcost....de rajtam kivül tán nem sokan.

 

A DVDk áráról meg annyit, hogy nekem egy DVD sem ér meg 1990 forintnál többet és már sokat mondtam. 14 000 ezer forintért vettem meg a 4 DVD-s Csillagok Háborúját és nem csak én gondolom úgy, hogy az árához képest keveset kaptam. Se szinkron, se felirat az extrákon, a borítót egy hülye fordította és tördelte és amúgy is kissé felül lett értékelve.

 

Viszont a The Thing DVD-t megvettem 1990 ftért és megérte. A minősége csodálatos, az eredeti szinkron van rajta, szóval egy szavam se lehet és még egy making of dokumentum is felfért a korongra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 000 ezer forintért vettem meg a 4 DVD-s Csillagok Háborúját és nem csak én gondolom úgy, hogy az árához képest keveset kaptam. Se szinkron, se felirat az extrákon, a borítót egy hülye fordította és tördelte és amúgy is kissé felül lett értékelve.

Hát jah, sokat számítanak ezek is, szóval így aztán drága kiadás volt. Nekem még a LOTR bővített darabonként 10.000-ért is jobban megérte (új szinkront is kapott a teljes film, nem csak a bővített részek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de ott noname z-kategóriás filmek vannak. Ezek alapján azt kell gondolnom, az emberek többségének ízlése a pince alatt van.
Sajnos az emberek legtöbbje így veszi a DVD-ket. Ezért a kiadóknak nem éri elkészítettni a dvd-k extráira a feliratot, mivel úgy se veszik az emberek.

Magyarországon mikor jelennek meg így filmek?

http://img0.tar.hu/csana5/size2/38359498.jpg

http://ecx.images-amazon.com/images/I/414T...TQL._SS500_.jpg

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51TT...PWL._SS500_.jpg

http://i55.photobucket.com/albums/g141/gho...erjapan/ntb.gif

http://mokiszeretiadvdket.freeblog.hu/arch...Deluxe_Edition/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, a Predator fej nálunk is kapható a mai napig, az Alien kobak viszont a világon csak és kizárólag Japánban jelent meg (ők maguk csinálták meg a dobozt a Quadrilogy-hoz, de a szigetországon kívül csak ott került forgalomba, ahonnét berendelték Japánból). Azért néha nem ártana utána nézni néhány dolognak... És nem ezek az egyetlen extrás kiadások, hiszen ott van a Batpodos és társai TDK kiadások, a sisakdobozos Vasember, vagy az ajándéktárgyas Gyűrűk Ura csomag. Azért ezekről jó lenne nem megfeledkezni.

Csak hát minek adjanak ki ilyet minden filmhez? Külföldön sem csapják hozzá az ilyen extrákat mindenhez, és amihez igen, ahhoz is csak korlátozott példányszámban. Miért? Mert tényleg csak a nagy rajongók, az extrákat gyűjtögetők, meg talán néhány eszét vesztett sznob veszi meg, de az emberek tetemes része megelégszik egy tokkal és két lemezzel. Sajnos nem a "dilisek" alkotják a piac nagy részét, se hazánkban, se máshol. Nekem sem kéne egy Star Wars extra kiadás, amihez mondjuk hozzácsomagolják Darth Vader 1:1-es ILM által készített sisakját. Mi a frásznak, DVD-t veszek, nem modellt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, nem feledkezek meg ezekről. Pl. ott van még a Hellraiser kocka is, a Mátrix kiadás vagy a Grindhouse digipakkok vagy a Da-Vinci Cryptexes kiadása.

Nekem kéne egy Vader sityak a DVD-k mellé. :D Hát mitmondjak egy "dilis" vagyok.

Egy-egy kisebb címnél én is megelégszek a sima DVD tokkal, de egy-egy nagyobb névnél jó lenne egy kis pluszt is adni hozzá. Ilyen a Batmannél a batpod, az Indynél a kristálykoponya, a Star Warsnál a Vader sityak :P

 

Mondjuk a Predatorról nem tudtam, hogy itthon is megjelent :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kétségtelen, hogy a szép dobozoknak van egy fajta hatásuk.

Viszont ha az ember gyűjti a filmeket, az bizony helyigényes, de nagyon. :P

És ráadásként ott van, hogy ha jön egy jobb formátum, akkor már csak a dobozok mutatnak jól, a tartalom "beporosodik".

Én is úgy döntöttem, hogy ebben az időszakban - amikor a DVD minősége már kezd kimúlni, de a Bluray meg túlzóan drága - inkább mkv-s filmeket szerzek be. 600-700 Gb-nyi film eddig csak 2 vinyót foglal több mint fele DTS 1536 kbps bitrátával és majdnem Bluray-minőségű képpel.

Múltkor éppen azon csodálkoztam, hogy milyen élesen kivehető pl. az ep3-ban a földön levő Dooku feje valamint kezei még akkor is, amikor már Anakin jön el Palpival és távolról mutatják a termet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi az az mkv-s film?
A 720p-s és az 1080p-s filmek általában. Az általam feltöltött TCW HD részek is mkv kiterjesztésűek.

Pontosabban fogalmazva ez egy konténer fájl, amiben elfér többféle hangsáv. Illetve ezekbe már SSA (színes) feliratot is bele lehet rakni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ráadásként ott van, hogy ha jön egy jobb formátum, akkor már csak a dobozok mutatnak jól, a tartalom "beporosodik".
Épp ezaz. Ha a régi csak egy tokból állt, akkor azt levetted, az újat odaraktad. De ezekben ki lehet cserélni a tartalmakat és akkor időt állóak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem vagyok ilyen formán maximális igényű, legalábbis remélem. Minimum két lemezes kiadvány, magyar szinkronnal, magyar feliratos extrákkal, max 3-4 ezerért. Az tuti, hogy a TF2, Star Trek eredetiben lesz beszerezve. TS-nél gondolkodok...izé...töröm a fejem, hogy megvárjak egy későbbi gyűjtői kiadást az ötödik, hatodik résszel. Amúgy meg mostanság nem vagyok annyira eleresztve, hogy eredetiben szerezzem be a filmeket. Így is van kétszáz eredeti filmem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok miatt tuti nem haldoklik semmi, mivel azok a sz*rt sz*rért jeligére létrehozott DVD-k, és jó, ha 10-ből 1 ember megveszi őket. Amúgy sem nagy filmek (Zs kategóriás vacakok), amik direkt erre az árkategóriára lettek gyártva. Másrészt, nem haldoklik a DVD piac, éppen ellenkezőleg, virágkorát éli.

Az nem tudom, miért fáj neked, hogy egyes kiadók leviszik az árat. Ha te drágán akarod megvenni, akkor hiba van a készülékedben :D Olyan meg már rég nem (vagy csak olyan ritkán és olyan filmmel, amit meg sem jegyeztem) fordult elő, hogy egy úk film, ami futott a mozikban (sőt, olyan is, ami nem) nem jelent meg. A nullsoftos DVD is csak ritkán csúszik be, de akkor meg a régiónk miatt, és nem azért, mert valaki 59 Ft-os DVD-t mert venni.

DVD 59 Ft-ért? :P Tescoban ilyet még nem láttam. Max 390 Ft-ért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 14000 Ft-os SW klasszikus trilógia DVD tényleg fel volt értékelve. Ennyi pénzért bizony szinkron is dukált volna hozzá. Sőt, talán bővített rendezői változatok is.

SW Saga BR-en legalább lesz magyar szinkron?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SW Saga BR-en legalább lesz magyar szinkron?
Én 17 ért vettem az első napon a klasszikus trilógiát :D

Amúgy nem valószínű, hogy lesz rajta. Lucas nem engedélyezi, mert kevés az eladás. 1-1,5 millió eladott példány kellene a szinkronhoz és a feliratos extrákhoz.

 

A 2006-os eredetit pedig az Intercom nem akarta kiadni, mert Lucas max. a feliratot engedélyezte volna, így meg az Intercom nem adta ki, hogy az eredeti szinkron nem kerülhetett volna rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én 17 ért vettem az első napon a klasszikus trilógiát :D

Amúgy nem valószínű, hogy lesz rajta. Lucas nem engedélyezi, mert kevés az eladás. 1-1,5 millió eladott példány kellene a szinkronhoz és a feliratos extrákhoz.

 

A 2006-os eredetit pedig az Intercom nem akarta kiadni, mert Lucas max. a feliratot engedélyezte volna, így meg az Intercom nem adta ki, hogy az eredeti szinkron nem kerülhetett volna rá.

Ez azért elég gáz. Nem sok olyan DVD van ami nem kap magyar szinkront.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Budapesten a West End Hilton ad otthont immár tíz éve az audió és videó szórakoztató beremdezések kiállításának. Számos hazai gyártó, forgalmazó állítja ki itt többek között a házimozi termékeit.

 

http://www.hazimozihifishow.hu/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Budapesten a West End Hilton ad otthont immár tíz éve az audió és videó szórakoztató beremdezések kiállításának. Számos hazai gyártó, forgalmazó állítja ki itt többek között a házimozi termékeit.

 

http://www.hazimozihifishow.hu/

Érdekes. Biztos jó buli lehet. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.