Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

A nappaliba a régi régi asztali DVD lejátszót kiváltandó szeretnék majd jövőre venni egy ilyet:

 

KATT IDE

 

Jelenleg olyan 100ezer körüli áron van.

Én ezt tudnám leginkább kihasználni minden szempontból... de ami nagyon tetszik benne, hogy valami hihetetlenül keveset fogyaszt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az oldalon ez volt az első, ami már rossz szájízt hagyott bennem :P
Most anélkül hogy bármelyik oldalra állnék, azt azért el kellene fogadni, hogy akinek van HD technikája, annak nyilván megérte a pénz érte, és nagyon lelkes, akinek meg nincs, annak azért nincs, mert nem éri meg vagy más fontosabb. Ezen nem érdemes fennakadni egyik oldalnak sem. :) És igazságot tenni sem lehet.

 

Ahogy én is írtam lentebb, nem ez a legfontosabb momentán a beruházási terveink között, de ettől még nem zavar, hogy bárki azt írja, csak a BR az igazi filmélmény otthon, mert elhiszem, hogy neki már az. Számomra meg nem, és ennyi. :P Egyébként Donát írásával is én is egyetértek, amit a témában a filmes topikba írt. :P

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: nyilván nem gőzmozdony és villanymotorról beszélgetünk most. Hanem arról, hogy a Blu-Ray a fogyasztói társadalom újabb fantasztikus mellékterméke, egy teremtett igény. Nem hatékonyabb, egyszerűen csak teremt valamit, amiről azt hiszed, hogy annyira kell. Ugyan már!

 

Ody, nyilván te döntöd el, mire használod fel a pénzed. De azért nekem is lehet véleményem arról, hogy van-e értelme hatalmas tévéket, újabb és újabb lejátszókat, meg a többit venni. Ne érts félre, biztos én sem hajítanám ki a szobámból, de tökéletesen boldognak érzem magamat ezek nélkül is.

 

De a lényeg (a többi csak a körítés), hogy egy film ne csak egy (a legújabb platformon) helyen állja már meg a helyét, hanem önmagában legyen jó, és élmény legyen megnézni bármilyen minőségben, mint anno az Sw-t és a társait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt tudom, hogy most sokkal nagyobb élmény a filmezés. Ezért vettem, szóval innentől kezdve nem érdekel más. És nyilván nem kamaradarabokat kell ilyen rendszeren nézni, hanem látványfilmeket. Az SW is ilyen, és már alig várom, hogy kijöjjön HD -ben.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy én is írtam lentebb, nem ez a legfontosabb momentán a beruházási terveink között, de ettől még nem zavar, hogy bárki azt írja, csak a BR az igazi filmélmény otthon, mert elhiszem, hogy neki már az.

Csak kicsit úgy jött le az egész tőlük, hogy aki nem tudja BD-n megvenni és úgy élvezni az filmet, mert csak úgy érdemes, az h*lye. Nem volt ott szó szerint, a sorok között érzem ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak kicsit úgy jött le az egész tőlük, hogy aki nem tudja BD-n megvenni és úgy élvezni az filmet, mert csak úgy érdemes, az h*lye. Nem volt ott szó szerint, a sorok között érzem ezt.
Akkor rosszul érezted. Csak azt tudnám miért érzed rosszul mindig? Miért tételezel fel ilyen dolgokat olyan emberekről akiket ismersz? frenkie vagy én szerinted hülyének nézünk? Mert ha igen, akkor nagy baj van....
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Isten látja lelkem nekem még csak a gondolata sem fordult meg a fejemben, hogy aki nem ruház be BR-re az hülye. Pont hogy én vagyok az egyik legnagyobb ellensége az ilyen fajta véleményeknek és hozzáállásnak (pl: kritikák, amelyek az általánosítás csapdájába esnek, stb...).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak kicsit úgy jött le az egész tőlük, hogy aki nem tudja BD-n megvenni és úgy élvezni az filmet, mert csak úgy érdemes, az h*lye. Nem volt ott szó szerint, a sorok között érzem ezt.

 

 

Abszolút nem ez volt a szándékom.Mert akkor én is hülye vagyok, mert nekem sincs. :)

 

Donát: a hasonalt jó.Mégpedig azért mert a te logikád szerint lehet gőzmozdonnyal is szerelvényt húzni.Mégsem azzal teszik manapság.Azért azt el kell ismerned, hogy óriási különbség van egy vhs-felvétel és egy br között.Az igényben igazad van, de elhiheted nekem, hogy nem fogom felkötni magam mert nincs és pár évig még nem is lesz.Én abszólut nem vagyok olyan hogy azonnal kell.Én voltam az utolsó ismerősök között akinek lett dvd-lejátszója és mobilja.Én inkább azt álitom, hogy pár év múlva úgyis vesz az ember egyet, mint ahogy te is vettél dvd-lejátszót anno, mert kénytelen voltál.Különben érdekes a meglátásod, hisz te szoktad védeni ezt a globál-kapitalista rendszert ami a fogyasztásra épül.Különben ilyen alapon ne vegyünk semmit(autó, dvd, mobil), mert mesterséges az igény.Én aztán marhára rühellem ezt a rendszert de ha már ebben kell élnem akkor kihasználom.És sokkal értelmesebb ebbe rakni a pénzt mint mondjuk elnyaralni, vagy elszórakozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: én értem, de nem mindegy, hogy Szolnokról Debrecenbe 5 óra alatt vagy 1,5 óra alatt érek el. Ez a vonatok fejlődése. És a platformoké? Max annyi, hogy mennyire éles a kép... a hozzáadott értéke össze sem hasonlítható a vonatos fejlődéssel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyezzünk meg abban, hogy nem azonos módon látjuk ezt a témát. És persze mindenki a saját meglátását tartja igaznak... de akkor hagyjuk meg magunkban mit gondolunk a dologról és beszélgessünk tovább általánosan a HD-ről és a BR-ről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: én értem, de nem mindegy, hogy Szolnokról Debrecenbe 5 óra alatt vagy 1,5 óra alatt érek el. Ez a vonatok fejlődése. És a platformoké? Max annyi, hogy mennyire éles a kép... a hozzáadott értéke össze sem hasonlítható a vonatos fejlődéssel. :)

 

 

Na jó ez igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Töcskölje meg a kutya, nekem meg még saját TV-m sincs, nem, hogy Blu-Ray-HDTV-Házimozi. Beszállhatok a vitába? :P :P

 

Frenkie: én értem, de nem mindegy, hogy Szolnokról Debrecenbe 5 óra alatt vagy 1,5 óra alatt érek el. Ez a vonatok fejlődése. És a platformoké? Max annyi, hogy mennyire éles a kép... a hozzáadott értéke össze sem hasonlítható a vonatos fejlődéssel. :)

Hm... nem mindegy, hogy anyám a fotelból, vagy a TV elé tolt székből látja a filmet. Anno kisebb TV-VHS kombóval az utóbbi volt a helyzet. Aztán lett nagyobb TV-énk, majd DVD-énk (sőt, házimozink anyám halláskárosult, szóval a nagyobb hangerőt jobban hallja), és máris látta a filmeket. Mivel azóta a szeme romlott, most megint fenn áll a helyzet, hogy valószínűleg legközelebb a HD lesz az, amit láthat. Szerinted az ő szemében mennyi a hozzáadott érték? Vagy a hozzá hasonlóké szemében? Vagy az enyémben, akinek szintén rosszabbodik a látása? Ez se egy utolsó szempont :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Töcskölje meg a kutya, nekem meg még saját TV-m sincs, nem, hogy Blu-Ray-HDTV-Házimozi. Beszállhatok a vitába? :P :P

 

 

Hm... nem mindegy, hogy anyám a fotelból, vagy a TV elé tolt székből látja a filmet. Anno kisebb TV-VHS kombóval az utóbbi volt a helyzet. Aztán lett nagyobb TV-énk, majd DVD-énk (sőt, házimozink anyám halláskárosult, szóval a nagyobb hangerőt jobban hallja), és máris látta a filmeket. Mivel azóta a szeme romlott, most megint fenn áll a helyzet, hogy valószínűleg legközelebb a HD lesz az, amit láthat. Szerinted az ő szemében mennyi a hozzáadott érték? Vagy a hozzá hasonlóké szemében? Vagy az enyémben, akinek szintén rosszabbodik a látása? Ez se egy utolsó szempont :)

 

Jaj Dzséjt, hagyjál már ezzel a baromsággal :P Kiragadsz egy extrém példát. Bocs, anyukád speckó eset. A legtöbb ember azonban nem azért vesz tévét, hogy lássa az adott filmet, hanem hogy minél szebb legyen a képe és élesebb. Hát könyörgöm, a DVD minőségnél nem hiszem, hogy szükség lenne jobbra. Ez olyan, mint TV-s kutyaólat venni kedvencünknek. Lehet, persze, hogy lehet, ha van pénzed, van szavazatod, arra költöd, amire akarod, csak éppen ne csodálkozz, ha mások csak néznek: ugyan minek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát!

Szerintem nincs teljesen igazad.

A filmnézés sem szükséglet, mint ahogy pl. a zenehallgatás sem. Innentől kezdve már értelmetlen is a vita elvileg.

Különben meg az lenne a természetes, hogy mindig a lehető legjobb minőséget kapja az ember, mert ez egy bennünk lévő vágy. Persze, hogy miből akarja az ember a legjobbat, ez beállítottság kérdése is.

Végülis egy Whitney Houston-t, Mark Knopflert vagy Depeche Mode-ot is lehet zsebrádión hallgatni egy átlagos nappaliban. De vajon élvezni fogod azokat a részleteket, melyek ott vannak a zenében, ha nincs hozzá egy megfelelő rendszer? Igaz ez a filmekre is. Én azt is élvezem a filmekben, amit csak a HD tud hozzáadni. Még azt a nyomi Transformers 2-t is képes vagyok végignézni, mert HD-ban a részletek szemet gyönyörködtetőek. Erről a részéről tuti, hogy lemarad (vagy legalábbis veszít), aki csak a DVD-ig gondolkozik. Természetesen ez nem katasztrófa, ettől még nem állítom, hogy számára élvezhetetlen az a film.

Nyilván senkit nem szabad hülyének nézni, ha nem tud, vagy ha nem akar HD-t.

 

A TV-s kutyaól azért nem jó példa, mert kevered a butaságot a minőséggel. A HD nem parasztvakítás. Tényleg több és jobb a DVD-hez képest.

 

Nem nagyképűségből írom, de talán Ody, Oldie és én azért tudunk objektív módon véleményt alkotni ezekről, mert mi végig lépcsőztünk a VHS-korszaktól a DVD-n át a HD-korszakig. Nem egy "most születtem és HD-n kívül másról nem is hallottam" gyerekek vagyunk. Van egy hobbink, amire azt mondjuk, hogy szeretnénk a lehető legjobb minőségben csinálni.

Nyilván mivel szükségleten felüli dologról van szó nem szerencsés olyan kifejezéseket használni, hogy 'kell' vagy 'nem kell jobb'.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mondja meg valaki nagyon okos légyszi, hogy egy blue-ray DVD tartósabb-e a hagyományosnál? Épp a SW dobozokat nézem, és azon töprengek, meddig lesz meg nekem DVDn. Azt említettem, hogy néhány programos CD-ról az elmúlt hetekben derült ki, hogy használhatatlanná vált egyetlen évtized alatt. Nem szeretném, hogy a Theatrical Edition tizedik évfordulóján arra eszméljek, hogy lepergett az adathordozó réteg a korongról :) Ötlet????

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Töcskölje meg a kutya, nekem meg még saját TV-m sincs, nem, hogy Blu-Ray-HDTV-Házimozi. Beszállhatok a vitába? :P :P

 

Szerinted az ő szemében mennyi a hozzáadott érték? Vagy a hozzá hasonlóké szemében? Vagy az enyémben, akinek szintén rosszabbodik a látása? Ez se egy utolsó szempont :)

Sokáig nekem se volt, aztán mentem anyámhoz, ha néhanapján nézni szerettem volna valamit :P Akár videót akár valami műsort a tévében, szóval totál át tudom ezt érezni :P

 

No ez pl. egy jogos szempont.

 

Nem nagyképűségből írom, de talán Ody, Oldie és én azért tudunk objektív módon véleményt alkotni ezekről, mert mi végig lépcsőztünk a VHS-korszaktól a DVD-n át a HD-korszakig.

Mint ahogy én is, lévén 30-on felüli vagyok :P És itt azért ne felejtsük el azt sem, hogy fekete-fehér tévén kezdtük el műsornézős pályafutásunkat, most meg hol járunk :P Az első dvd-lejátszó, házimozi akkor került a házba, mikor pár éve vettem :P Én is tudom, hogy mennyivel jobb a HD-minőség, csak nem megy és kész. Még egy nyavalyás TFT-monitort sem tudtam beszerezni magamnak mostanában :P

 

Azt mondja meg valaki nagyon okos légyszi, hogy egy blue-ray DVD tartósabb-e a hagyományosnál?

Passz. A BD-k még nem éltek meg annyi időt, hogy ez a valóságban kiderüljön :P Aztán a fene tudja, utána kéne nézni a neten, hátha írnak erről valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, én nem is tudtam, hogy a képfelbontásnak gyógyító hatása van :):P :P

Én úgy tudtam, hogy akinek sz*r a szeme, annak tök mindegy, hogy mit nézetsz vele, nem fog élesebben látni szemüveg használata nélkül. Dioptriás tv-ről meg még nem hallottam :P

Tessék portalanítani inkább azt a tv-t minthogy a formátumokra kennéd ezt a dolgot :P :P

 

Krande. Mondanak sok mindent a lemezek élettartamáról. Ötven, száz év. Nekem alig hét év alatt tönkrement az eredeti Terminator lemezem. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Egy közönséges DVD élettartama, jó tartási körülmények közt 10-15 év. Érdemes fénytől védett, hűvös, páramentes helyen tartani őket. Léteznek archiválási minőségű DVD-k, ezek élettartama hosszabb (100 év). Áruk a normál DVD többszöröse (5-6X).

 

A DVD lemezek élettartama igencsak szóródik, az ismert NIST tesztek szerint csupán a vizsgált termékek 47%-a az amelynek becsült élettartama 15 éven túl van. A legrosszabb eredmény 1,9 év a becsült időtartamra" Forrás: Wiki

 

Én már találkoztam olyan princo lemezzel ami 1 év után elvesztette a tartalmát, pedig nem is lett vele semmi csinálva közben. Megírta a srác, eltette, jövőre meg akarta volna nézni és már minden elveszett róla :)

Viszont a gyári lemezek tartósabbak, mint a másoltak persze ez mind a dvd-re vonatkozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj Dzséjt, hagyjál már ezzel a baromsággal :) Kiragadsz egy extrém példát.

Ja, hogy anyám szinte vaksága és az én romló szemem baromság. Ó, bocsánat, megyek is fölakasztani magam... :P Mit számítunk mi, hisz extrém példák vagyunk a világ összes csömörfejű rossz látású seggdugójával együtt, igaz?

 

Dzséjt, én nem is tudtam, hogy a képfelbontásnak gyógyító hatása van :P :P :P

Nem gyógyító hatású, te észlény, hanem jobban látja... De gondlom a faszagyerekvagyokésjólmegmondom.hu jobban tudja, mint én, aki ebben él...

 

Na menjetek el ti ketten oda, ahová gondolom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gyógyító hatású, te észlény, hanem jobban látja... De gondlom a faszagyerekvagyokésjólmegmondom.hu jobban tudja, mint én, aki ebben él...

 

Na menjetek el ti ketten oda, ahová gondolom...

Ha valaki a mezei DVD filmet sem látja, mert rossz a szeme, akkor az érzésem szerint a HD adást se fogja jobban látni. Az agy állítja össze a képet, nem pedig egy külső forrás. Más dolog ha a fényerősségre, vagy kontrasztbeállításra fogod az egészet. AMúgy meg ugye, nem hiába rakosgatnak dioptriás lencséket a szemészeten az ember fején lévő keretbe :) A te logikád szerint akkor ( mivel a valóságnak van a legjobb felbontása) ott tökéletes látásúnak kéne lennie. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van Oldi, magyarázd már meg, hogy én vagyok a hülye, anyám meg hazudott, mikor öröm ült ki az arcára, hogy végre megint jól látja a TV-t. Nehogy már a te érzésed legyen a baromság, és az én éltet tapasztalatom valós... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.